5131
Bakelit lemezekről, gyűjteményekről,egy elfeledett korszakról
  • Zephyr Retiring
    #406
    akkor ezek szerint ez nem jó.
  • Zephyr Retiring
    #405
    Kipróbálok valamit, bocsi ha nem sikerál:

    <script type="text/javascript">var zippywww="64";var zippyfile="64074171";var zippytext="#000000";var zippyback="#e8e8e8";var zippyplay="#ff6600";var zippywidth=850;var zippyauto=false;var zippyvol=80;var zippywave = "#000000";var zippyborder = "#cccccc";</script><script type="text/javascript" src="http://api.zippyshare.com/api/embed_new.js"></script>
  • Zephyr Retiring
    #404
    Találtam egy "oldschool" magyar előadót.
    A fekete korongjáért hajlandó lennék akár pénzt is adni
    Hallgasd. És Élvezd :)

    Ennek a dalnak az eredetije megjelent már vinylen wazze?
  • narumon
    #403
    Ha enyhén karcos a lemez akkor eladom megfelelő áron és felhívással. Azonban sajnos nekem kevés a helyem (főleg 1500 lemez mellett) így pluszban 40-50 olyan lemezt amit soha nem fogok feltenni nem tárolok. Mamámnak szoktam ilyeneket lepasszolni, de az idevágó lemezek nagy része már megvan neki, több példány meg felesleges.
  • Zephyr Retiring
    #402
    #401-re:
    Ez mind jól hangzik, de szerencsére nem igaz :)
    Egy igazi vinyl gyűjtő sosem dob ki egyetlen vinylt sem. Mármint használható vinylt nem.
    A magam részéről még a karcosokat sem. Gyűlnek szépen a műhely sarkában, s majd egy nap valamit (fészertetőt, monumentumot, vinyl-tapétát) vagy a garázs falát beburkolom velük :)
    De van egy szomorú sztorim is:
    Pár éve egy távolabbi régebbi szomszédom átjött DVD filmekért. Meglátta az akkori hi-fi állványom aljában a vinyleket és kikövetkeztette valahogy, hogy vinylbuzi vagyok :) Elmesélte, hogy 2 évvel korábban, mikor még nem ismertük egymást, olyan 180 - 200 fekete korongot dobált a tűzre. Azt mondta, amúgy semmi bajuk sem volt, csak úgy kapta valakitől és eladni meg nem bírta. Így elégette azon a télen mindet. Tokkal, vonóval. Majd a szívem szakadt meg, mikor elmondta, hogy az Edda, Bikini, Prognózis, P. Mobil, HBB albumok mellett Zoltán Erika, Vince Lilla, Exotic és még jónéhány hazai csemege a 80-as évek derekáról is a füst martalékává vált.
    Jó, mondjuk az említett lemezek úgy 95%-a mára már meg van :)
    De akkor is kár értük...
  • narumon
    #401
    Áh az ilyen oldschool magyarok csak a port fognák, pénzt nem ad érte senki, helyet nekem ne foglaljon. :)
  • Musachy
    #400
    *lelkem
  • Musachy
    #399
    Én is tele vagyok ilyenekkel, de lekem nincs kidobni lemezeket, nem szabad.
  • narumon
    #398
    Húha és még te mondtad nekem a múltkor hogy dobjam ki valamelyik lemezt :) Szólhattál volna, hogy ilyen érdekel; vettem múltkor 100 lemezt egyben kiválogattam belőle azt a 10-20 lemezt ami miatt megvettem a többit kidobtam - tele volt ilyen kovács kati, hofi, koós meg ilyesmikkel - ezek erősen mentek a kukába :(
  • Zephyr Retiring
    #397
    #396-ra:
    Mármint ezek közül amit utoljára ajánlottál?
    Kösz, de még várok egy jobb ajánlatra.
    Viszont sikerült beszereznem két régebbi zenét vinylen karcmentes állapotban, amikre szintén vadásztam már egy ideje:
    Hernádi: Sohase mondd és Kovács Kati: Mami blue.
    Gyűlik szépen a gyűjtemény ;)
  • narumon
    #396
    Akkor szaladj vegyél is valamit, had örüljön a vinyl ipar :)
  • Zephyr Retiring
    #395
    mainstream rockzene
    Hát így még sosem hallottam. De a kínálat nem rossz.
    Ajánlani meg szinte bármit ajánlhatsz.
    Hiszen tudod: megbízom az ízlésedben ..azaz miket is beszélek:
    megbízom a zenei ízlésedben. Így már helyes
  • Zephyr Retiring
    #394
  • bigivan
    #393
    Én meg ezt hallgatom :



  • narumon
    #392
    No én most pl ezekkel szemezek:

    Ha szereted az igényes elektronikus zenét akkor nagyon tudom ajánlani a Gus Gus - Arabian Horse lemezét
    http://www.youtube.com/watch?v=e96lbFiG_k8
    Itthon ötezerpárszázért lehet kapni és adják mellé a CD-t is. Hülyének is megéri :)

    Ha a mainstream rock zenét akkor ugye az Aerosmith-nek, Kiss-nek, Motörheadnek, ZZ Top-nak és Iron Maidennek is jelent meg most nagylemeze.

    Ha a kicsit elszállósabb popzenét akkor Ellie Goulding új nagylemeze megérne egy meghallgatást:
    http://www.youtube.com/watch?v=Q0wyjpSLGO4

    Esetleg Kylie Minogue - The Abbey Road Sessions válogatáslemeze?

    Klasszikusabbak közül Emerson, Lake & Palmer?

    Ha meg kell egy laza filmzene válogatás akkor az új James Bond - Skyfall filmzene is elérhető bakeliten.

    Nem tudom, mit ajánljak még? :)
  • narumon
    #391
    Mondtam én, hogy mondtál? :)
  • Musachy
    #390
    Mondtam én mást?
  • Zephyr Retiring
    #389
    Ahelyett hogy birkózgatsz itt, inkább ajánljál valami jó kis vinylt végre
  • narumon
    #388
    embernek = emberrel!
  • narumon
    #387
    Áh ez csak diskurzus egy értelmes embernek - eddig még - nem éreztem iszapbirkózásnak :)
  • Musachy
    #386
    Én nem vagyok olyan Iq-audience...
  • Wescone
    #385
  • Dióka
    #384
    akkor azért 'gondban' lehetnél, milyen hasznos hozzászólást kreálj ide +1nek, ha mindenki ezt a csudijó, találó és kellemesen közhelyes világmegváltó mottót használná ars poetica-ul
    köszünjük MSE!
  • Musachy
    #383
    Csak nem bírtok egymással... Rátévedt a tekintetem a lenti mottódra...
  • narumon
    #382
    Szoktam olvasni sőt még írkálni is szoktam, bár minőségi zene ritkán kerül elő. Általában csak régi felvételeket linkelgetnek, meg rengeteg spasynth és italo disco. Persze lehet, hogy én csak mindig rosszkor nézek be, mert az tény, hogy nem olvasom folyamatosan inkább csak alkalomszerűen.
  • Dióka
    #381
    "...de amint a vinyl lemezüket veszed meg akkor hirtelen már nem azok. Nem érzel itt egy ellentmondást?"

    Nem! Ha lenne pici halványlila fogalmad a nyers stúdiófelvételek CD és vinylre kerüléséhez szükséges gyártás előkészítő masztering folyamatáról,akkor ezt meg sem kérdezted volna. Ettől függetlenül egyetértek azzal, hogy a CD anyagoknál jellemzően (és a jellemző szót nem +80%os értelemben használom) sajnos sok hülye, diszkókban felnőtt újgenerációs stúdiós a hangosságot részesíti előnyben a dinamikával szemben, de ez nem jelenti azt, hogy a CD-én nem lehetne (vagy épp pont hogy lehet is) abszolút versenyképes minőségben tárolni azt, ami jellemzően vinylen többnyire szebben szólal(hat) meg (az ok legnagyobb része még mindig a masztering,amit médiatípustól függően több különböző helyen és műszaki paraméterek szerint csinálnak meg). Tudom, téged csak a végeredmény érdekel, ebből a szempontból viszont tényleg értelmetlen ez az egész eszmecsere.
    Jól szóló (kinek mi a) jó zenéket keresel,akkor olvasd át az elejétől a végéig ezt vagy ezt, biztos van még benne élő link,amihez oda volt biggyesztve, hogy jól is szól vagy hozz nyugodtan te is olyan minőségi zenéket,amiket be akarsz mutatni a nagyérdeműnek.
  • Dióka
    #380
    b+ ne legyél már hangosan hülye, minden második kiadvány nincs meg vinylen, ehhez nem kell idétlenül példákat állítanod.
    és ezt a balfasz (engem már szarrá irritáló) 'mainstream' szót se írogasd már le légyszi ezerszer,mert azon kívül, hogy írtó hülyén és erőltetve (de kurva menőn) hangzik, van helyette 4 magyar megfelelője, ne szégyeld használni,attól még nem leszel kisebb senki szemében. a megjelenési adatok nyilvánosak, ne nekem kelljen már téged is bevezetni az infotékába. kapcsold fel a villanyt a szobádban! már ajánlottam, nézz körül máshol is, ne csak ott,ahonnan a sok fals infódat összeszeded.a kövi kérésed remélem nem az lenne, hogy előadó-album cím szintem másoljam be ide neked ezt a 32ezres listát, hogy megnyugodjon vagy épp felvilágosodjon a lelkivilágod.
  • narumon
    #379
    Noh ezek szerint nem csak én nekem van ezzel bajom, és nem csak én hallom... :)
  • narumon
    #378
    2012-ben 20e CD? Ez az adat egyébként honnan van?
  • narumon
    #377
    Oké mondom amit én és a haverok keresünk az megvan. Nem véletlen használtam folyamatosan a mainstream megnevezést. (Már ha tudod mit jelent). Azaz eddig is azt mondtam, hogy a kispamacs kiadó három fuvolás sztárjának cd-je amiből egyenként eladnak 15e darabot az nyilván nincs vinylen. Ezzel kezdtem, de látom nem figyelsz. A rengeteg CD kiadás ugyanis ebből jön össze, meg a web only nagy része is DJ nagyslukk keveri a dalokat, de nagyjából ugyanzokat összekeveri Dj óriásiköpet és DJ törntébőltnemláttammég is. Érted? Az olyan mainstream előadók akik meg nem 1-2 lemeznél tartanak azok meg beszerezhetők. De most már nagyon kíváncsivá tettél, hogy ugyan milyen zenét hallgatsz ami ennyire beszerezhetetlen vinylen. Gyanítom ez olyan együttes lehet amiről még nem is hallottam. Én ilyen stílusokat hallgatok, ezekből soha nem volt gondom a beszerzésekkel: Rock/Pop/Electronic/Jazz - ezekből még olyanokat is be tudtam szerezni amik a magyar rádiók közelében sincsenek, talán CD-ből is pár százezer a maximum eladásuk.
    Summa summárum ha figyeltél akkor kihangsúlyoztam, hogy milyen vonalon, mert az icipici kiadók a kezdőkkel az alig eladásukkal öngyilkosság lenne vinylt kiadniuk - sokszor még CD-t is. Azt viszont nem ritka, hogy ha befut CD-n vagy digitálisan a zene akkor utána jön a vinyl kiadás pár hónap múlva. Ha én most ki akarnék adni pl egy zenét akkor leginkább magánkiadás és online kiadás jöhet szóba, CD még kézenfekvő, de ha leszerződök egy kis kiadóval akkor is valószínűleg ez történik. Na most mivel ilyen gyerekből mint én van párszázezer a világon így nyilván ezek download only vagy max cd kiadások. Amit én állítottam, hogy a nagy stúdióknál NEM EZ A HELYZET. Egy BMG, Sony, Warner, stb. stb. ezeknél nagyon ritkán fordul elő hogy az előadójuk nem jelenik meg vinylen.
    Kiváncsian várom miket hallgatsz ami jó zene és olyan jól is szól
  • Dióka
    #376
    nem akarok semmit sem idézgetni, teljesen más szemszögből nézzük a dolgokat.
    most úgy gondolod vagyok annyira hülye, hogy nem tudom az eladási számokat megkülönböztetni a megjelenések számától? arányszámokat mutattam neked, hogy érezd a nagyságrendi különbséget, és nyilván a nagyszámok törvénye alapján ebből lejöhetett volna, hogy mennyi kiadás fog át ennyi eladást és fordítva, vagy fogod magad és lekérdezed a pontos jelentéseket. gondolom ebben is tehetséges vagy.
    örülök, hogy a te hallgatott és keresett zenéidet megtalálod feketében vagy kékben, de nézz már szét jobban másfelé is,mielőtt oltárit általánosítasz.

    már csak a vinyl témához 1 körítés
    mivel nem tudom honnan veszed a havi adataidat, csak a kedvedért megnéztem a 2012-es, tehát a világban a hivatalos zenei kiadók által a korábbi évekhez képest 30%-al előretörő vinyl megjelenések számát az audio-cd kiadványok számához képest és az eddigi adatok szerint cd-ből már több,mint 20ezer féle kiadás jelent meg, míg vinylen ennek a fele....ez nálam erőltetve is fényévre van az általad elképzelt 85-90%-hoz képest,mindez úgy, hogy ebben nincs benne az a 1-3000ezer only web megjelenés, tehát 1-2-3-10 évvel ezelőtt arányaiban még gyengébb volt a helyzet ugyanezen a "mi van meg vinylen" téren. szóval én elhiszek neked mindent, de ejtsük már ezt a vinylen "majdnem minden megvan" témát (mondd azt, hogy megvan,amit te épp keresel...oszt jónapot)
    Jó vinyl hallgatást!

  • narumon
    #375
    Nem nem vicc :)
    Feleségem szereti, nekem meg elfér a Lady Gaga meg a 50 cent albuma között :))))
  • Musachy
    #374
  • Musachy
    #373
    Na tikaztán durrbele! Csak győzzünk olvasni...
  • Wescone
    #372
    "Hát én szégyen szemre most egy "használt" (inkább csak kibontott) David Guetta lemezt vettem :)"

    Mond, hogy ezt viccnek szántad, please!
    A Discogs-on ezt írta valaki David Guetta lemezének kommentje gyanánt:

    "Please don't listen to this guy, someday your ears will thank you!"

    ...többé-kevésbé így "hangzott" - abszolút egyetértettem vele!
    Ez az "ember" önmagában rosszabb bármilyen nemű természeti katasztrófánál, de amikor "kinyitja a száját"... az maga az apokalipszis!
  • Wescone
    #371
    Eme régóta aktuális téma kapcsán jött létre a "HQ Sound..." annó. A 2000 után kiadott CD-ken már hallani, hogy nagyon nem stimmel valami - "Remastered" persze, mi más?!
  • narumon
    #370
    "én ezzel nem tudok mit kezdeni, menj be bármilyen lemezboltba és nézzél körül, és most nem a pista bácsi vinyl archivumára, bolhapiacra, bizományi vagy kisebb underground boltokra gondolok...menj be egy lemezkiadó boltjába, mit látsz? bakelit halmot vagy cédéhalmot, és hányszor több a cédé benne,mint a nagykorong? esetleg csinálj majd fényképet is róla."

    Bolt alatt mit értünk? Magyarországi lemezboltot? (Van még ilyen?) Vagy a kiadó honlapját? Én komolyan mondtam amit mondtam nem hasraütésre - ne haragudj de úgy látom nagyon nem vagy képben a lemezkiadásokkal kapcsolatban.

    "fogalma sincs, hogy te azt az évi 100-400 albumnyi vinyl zenédet honnan veszed,"

    ? Kérlek szépen release listák szerint (nagy kiadók) novemberben/decemberben kiadnak kb 300db CD-t, ezzel szemben kb 280db vinylt. Tehát az arányokkal nagyon nem vagy tisztában ezt fejtegetem. Vannak persze olyan kiadók akik semmit nem adnak ki vinylen, meg vannak olyanok is akik szinte semmit nem adnak ki CD-n, de ha te egy offline áruház kínálatából ítéled meg a kiadásokat akkor nagyon rossz oldalról közelíted meg a dolgokat.

    "de annyira HÜLYE abszurd PÉLDÁT KELLENE ÁLLÍTANOM ARRA, HOGY az utóbbi években mi van meg bakeliten és mi nincs, hogy ettől inkább eltekintek."

    Na látod csak abszurd példát tudnál mondani. Nem állítom, hogy nincs ilyen hiszen én folyamatosan nézem a piacot, de hidd el, hogy a CD-n megjelenő zenék 85-90%-a vinylen is megjelenik.

    "a korábbi évekhez képest ugyan nőttek a vinyl eladások arányaikban, a cd-jé meg csökkent, de a cd-éjét csak alsó küszöbről se közelítik meg.
    és a cd azért is csökkent,mert rengetegen már csak a netről szerzik be a zenéket."

    Ez mennyiben jön ahhoz amiről beszélünk? Soha nem állítottam, hogy ez nem így van de ez darabszám. Lady Gagából CD-n eladnak 5milliót vinylen meg 50.000 db-ot - de ez engem hol érdekel amíg lehet kapni így választhatok, hogy min veszem meg. A kiadóknak meg ezek szerint megéri kiadni azt a pár ezer max 100e vinyl példányt. És vissza kanyarodunk az első mondathoz - szinte bármit meg lehet venni vinylen is - az, hogy ezt hány példányban adják el az engem hol érdekel?

    "csak egy hülye példa, míg az angoloknál múlt évben 337 ezer vinyl fogyott, addig a CD-ékbõl 86 milliót adtak el.akkor hogyan is jön össze,amit itt vízionálsz?"

    Áruld már el mit vizionalizáltam mert ebben a tekintetben eddig még semmit nem írtam. Tisztában vagyok az eladási adatokkal - de nyugodj meg ennek semmi köze ahhoz, hogy mi jelenik meg a fekete korongon. (főleg mivel ez a szám folyamatosan növekszik). Én annyit írtam, hogy gyak bármi amit meg akarok venni azt elérem vinylen is - és nem írtam azt, hogy ezért többet adnának el belőle. Soha nem vitattam, hogy a CD-ből nagyságrendileg többet adnak el. Csak ez sehol nem kapcsolódik ahhoz amiről beszélünk. mp3-ban meg nagyságrendileg többet warezolnak le mint amennyi CD fogy - de ez sem jön a témához.

    "nálunk ez simán 1000-2000x szorzóra jönne ki. tehát nagyon iparkodnod kéne,hogy kirakd vinlyen a cd és mostanság már a digitális web megjelenéseket."

    Miért is? Még mindig nem értem. Attól, hogy vinylből csak 10e példányt ad el egy együttes a CD-ből meg 1 milliót attól én miért nem tudom kirakni? Nagyon nem értem miről beszélsz.

    "én nem mondtam évszámot, de mivel a világban 2006 óta is kiadtak néhány tízezer cédét,így biztos lehetsz benne, az arányok nem változtak. "

    Évszámot én mondtam (vagyis nem pontos évszámot de azt hiszem világosan fogalmaztam azzal, hogy az ÚJ kiadású CD-k!) Még példát is hoztam ahol a 92-ben kiadott CD jól szól ellentétben a 2009-ben kiadott remastereddel. Ez utóbbi ellenben sokkal hangosabban szól - ezt keveri néhány ember össze a minőséggel.

    "természetesen egyáltalán nem, tonnányi átlagos és szar minőségű kópiám van, de ha minőségről kezdek el beszélni vagy példálózni,akkor a legutolsók között lenne azon előadók és hanganyagaik,akiket te itt megemlítettél. "

    Akkor most nekem van igazam mégis? Vagy akkor miért lehet az, hogy minőségben szarok ezek az előadok de amint a vinyl lemezüket veszed meg akkor hirtelen már nem azok. Nem érzel itt egy ellentmondást?

    "cédét??! hogy sok cd szarul szól,arról még mindig nem a cd (technológiája) tehet."

    Már az előzőben is leírtam: NEM FOGOM A TECHNIKÁRA! Viszont a végeredményben nekem teljesen mindegy ki baszta el a hangját ha szar nem?

    " hogy sok bakelit szarul szól,arról sem a bakelit tehet, de ne dugd már a fejed homokba, nézzél körül bármelyik fórumon,ahol tonnányi borzalmas vinyl digitalizálást hallhatsz (egészen 192khz-ig), és erről sokszor nem maga az eljárás tehet, hanem az anyag,amit rákarcoltak a korongra és ezek akkor sem szólnak szebben,ha a lemezjátszódról hallgatnád."

    Hát pedig ezeknek a vinyl digiknek jó részénél nem a lemezzel van a baj, hanem mert móricka azt hiszi, hogy a Fumiko USB vinyl lejátszó az kurvajó csak azért mert digitlizálásra van. Szerinted én nem hallok nap mint borzasztó szar digiket? Dehogynem, ami főleg akkor vicces amikor az én low end vinyl rendszeremmel nagyságrenddel jobb digi lesz a végeredmény. Ez nagyon azt jelenti, hogy Joe bizony nekiállt 100USD-s lejátszón az integrált hangkártyával digizni és örül neki. Ezzel nem is lehet mit kezdeni. Az azonban tény, hogy én itthon egy Pro-ject Phono Box SEII-vel EMU hangkártyával digizve elég jó eredményt érek el de mihez képest? Mert ha felrakom a lemezt meg utána a digit hallgatom akkor sírni tudnék a különbségen. Ennek ellenére még így is jobban szól a digizett mint legtöbbször az adott CD. És ez sajnos.

    "nincs köze a minőséghez, ellenben a tapasztalatokhoz jobban bár vélhetően sokmindenben teléjesen más zenket hallgatunk vagy gyűjtünk, tehát az élmények is másak."

    Erről beszéltem eddig is.

    "szerinted majd minden cd kiadásnak van bakelit párja,"

    Ezt továbbra is így gondolom igen. Persze a CD-n is ritkaságnak számító zenék abszolút nincsenek valószínűleg bakeliten, csak az arány nem olyan rossz ahogy állítod. Azért egy átlagegyüttes zenéjét nem nagy kunszt vinylen megvenni Magyarországon sem, ezt már számtalanszor bizonyítottam, főleg ha USA együttesről van szó - ott az arány szerintem 90% fölött van. Európában inkább 80% magyaroszágon meg szerintem nagyítóval kell keresni melyik magyar együttesnek jelenik meg most vinyl formában is a zenéje, de nem hiszem, hogy a Magyar zenepiacból kellene kiindulnunk. (amúgy sem nagyon van olyan amelyikért pénzt adnék)

    "és majdnem minden cd kompresszált legfőképp 2006 óta,mert te nem hallottál még mást. asszem itt ki kell lépnem az elmélkedésekből,mert zavart érzek az erőtérben."

    Nem azt mondtam, hogy nem hallottam más. Tudod nagy különbség van a MAJDNEM MINDEGYIK kompresszált és a NEM HALLOTTAM MÁST között. Ami tény, hogy nagyon egyszerű ilyenbe belefutni - legalábbis nekem folyamatosan sikerül pedig semmi különlegeset nem néztem.

    "Ozzy O-t sajnálom, meg azokat is,akiknek elcseszik a cédéjét,mint utaltam rá,a nagy számok törvénye alapján ők vannak többen."

    Most én érzek zavart az erőben; pont ezt írtam én is. Akkor most mégis egyetértesz vagy mivan? Erről beszéltem, hogy megjelenik egy hónapban 200-300CD (nagy kiadóktól) ebből sajnos a nagy számok törvénye szerint minimum 200 SZERINTEM kompresszált. Ezt csak arra alapozom, hogy kijön egy új mainstream lemez - mondjuk Ozzy, Aerosmith vagy Madonna vagy akárki és láám kompresszált a CD. Madonnánál ugye ez kevésbé zavaró de Ozzynál nagyon meg talán még Bon Jovinál is. És nem vígasztal hogy Allan Taylor lemeze nem kompresszált. Tetszik érteni?

    " az sem véletlen, hogy az audiophile szektor nem tömegcsoportosulás,hanem egy szűk réteg drága játéka. ez eddig is így volt és a jövőben sem lesz másképp. ez olyan mintha rácsodálkoznék arra, hogy kék az ég és zöld a fű.... és tényleg."

    Ez nem tudom mire szól. Ez nem audiphile kérdés, főleg, hogy pontosan látom, hogy ozzy - No more Tears CD-je jól szól, meg lehet különböztetni a hangszereket, más hangerővel szól aminek más hangerővel kell szólnia, viszont a Scream című lemeze egy egyenhangerős vékonycines sedinamikás szar. És tudom, hogy nem a technika miatt hanem a hülyék miatt.
  • Dióka
    #369
    én ezzel nem tudok mit kezdeni, menj be bármilyen lemezboltba és nézzél körül, és most nem a pista bácsi vinyl archivumára, bolhapiacra, bizományi vagy kisebb underground boltokra gondolok...menj be egy lemezkiadó boltjába, mit látsz? bakelit halmot vagy cédéhalmot, és hányszor több a cédé benne,mint a nagykorong? esetleg csinálj majd fényképet is róla.

    fogalma sincs, hogy te azt az évi 100-400 albumnyi vinyl zenédet honnan veszed, de annyira HÜLYE abszurd PÉLDÁT KELLENE ÁLLÍTANOM ARRA, HOGY az utóbbi években mi van meg bakeliten és mi nincs, hogy ettől inkább eltekintek.

    "Szerintem alig van olyan lemez ami csak CD-n jelenik meg és vinylen nem"
    most erre mit mondjak? nem mondok semmit.

    "de ezt is ellensúlyozza a vinyl only kiadások"
    hmmm, ami ilyen kiadás,az általában tiszta marketing, és néhány nagyobb csinnadattra (nagy sztárok puccos lemezei) kivételével kis példányszámú (vagy még kisebb szériás bluevinyl), hogy örülnek, ha azt eladják annak a max néhányszáz vagy néhány ezer fannak. ez a mennyiség külföldön nulla,nálunk már többszörös platina lemez szint lenne.

    a korábbi évekhez képest ugyan nőttek a vinyl eladások arányaikban, a cd-jé meg csökkent, de a cd-éjét csak alsó küszöbről se közelítik meg.
    és a cd azért is csökkent,mert rengetegen már csak a netről szerzik be a zenéket.
    csak egy hülye példa, míg az angoloknál múlt évben 337 ezer vinyl fogyott, addig a CD-ékbõl 86 milliót adtak el.akkor hogyan is jön össze,amit itt vízionálsz? tehát csak az angoloknál,akik kifejezetten nívósabbak ebben a tekintetben, ott is 255cd eladásra jut 1 vinyl.
    nálunk ez simán 1000-2000x szorzóra jönne ki. tehát nagyon iparkodnod kéne,hogy kirakd vinlyen a cd és mostanság már a digitális web megjelenéseket.

    én nem mondtam évszámot, de mivel a világban 2006 óta is kiadtak néhány tízezer cédét,így biztos lehetsz benne, az arányok nem változtak.

    "Na jó de akkor most oda lukadunk ki, hogy azt hallgatsz ami jól szól és nem azt ami jó zene? "

    természetesen egyáltalán nem, tonnányi átlagos és szar minőségű kópiám van, de ha minőségről kezdek el beszélni vagy példálózni,akkor a legutolsók között lenne azon előadók és hanganyagaik,akiket te itt megemlítettél.

    és ugye nem várod el, hogy belinkeljek neked néhányezer nem kompresszált cédét??! hogy sok cd szarul szól,arról még mindig nem a cd (technológiája) tehet. hogy sok bakelit szarul szól,arról sem a bakelit tehet, de ne dugd már a fejed homokba, nézzél körül bármelyik fórumon,ahol tonnányi borzalmas vinyl digitalizálást hallhatsz (egészen 192khz-ig), és erről sokszor nem maga az eljárás tehet, hanem az anyag,amit rákarcoltak a korongra és ezek akkor sem szólnak szebben,ha a lemezjátszódról hallgatnád.

    az én zenei ízlésem annyira behatárolt, hogy 1947-től a mai napig kb. 15 főstílusban hallgatom és gyűjtöm a zenéket, ha a meglévő darabszámot album mennyiségben akarnám kifejezni, akkor az úgy 10ezer felettit fogna át, de ez most miben lényeges? nincs köze a minőséghez, ellenben a tapasztalatokhoz jobban bár vélhetően sokmindenben teléjesen más zenket hallgatunk vagy gyűjtünk, tehát az élmények is másak.

    én úgy érzem holt ágra vergődtünk, ahonnan nincs tovább....szerinted majd minden cd kiadásnak van bakelit párja, és majdnem minden cd kompresszált legfőképp 2006 óta,mert te nem hallottál még mást. asszem itt ki kell lépnem az elmélkedésekből,mert zavart érzek az erőtérben.

    Ozzy O-t sajnálom, meg azokat is,akiknek elcseszik a cédéjét,mint utaltam rá,a nagy számok törvénye alapján ők vannak többen. az sem véletlen, hogy az audiophile szektor nem tömegcsoportosulás,hanem egy szűk réteg drága játéka. ez eddig is így volt és a jövőben sem lesz másképp. ez olyan mintha rácsodálkoznék arra, hogy kék az ég és zöld a fű.... és tényleg.
  • narumon
    #368
    Egészen friss (délutáni példa) ismét: Ozzy Osbourne régebbi CD-je teljesen jól szól a legutóbbi kettő meg egy kalap kaki. És szerintem Ozzy is hallja ezt csak elmondták neki a marketingesek, hogy most ez a menő így kell csinálni.
  • narumon
    #367
    "jelenleg azzal nem értesz egyet, hogy a fizikai hanghordozón lévő zenei kiadások 95%-a cd, a maradékon meg osztozik az összes további média, köztük a vinyl is, tehát lehet, hogy nem divat vinylen a kompresszált anyag, de"

    He? Szerintem valami arányt tévesztettél. Ez maximum az eladott darabszámokra igaz és nem a kiadott lemezekre. Szerintem alig van olyan lemez ami csak CD-n jelenik meg és vinylen nem - de ezt is ellensúlyozza a vinyl only kiadások. Az nagyon nagyon fals arány, hogy a megjelenő zenék 95%-a csak CD-n jelenik meg ezt nem is tudom , hogy honnan szedted.

    +1. mert 3 millióféle cédé között van 200ezer kompresszált is, az még nem bűn, és nem kell általánosan ráhúzni ezt a cédére, maga a technika sem a cd bűnösségén múlik,hanem a stúdiósén.... elsősorban is pop- és elektronikus zenéknél népszerű ez a megoldás, akusztikusba ilyet nem tesznek."

    No én ezzel az aránnyal nem értek egyet, a hónapban megjelenő 200 CD közül szerintem inkább 150 a kompresszált ez közelebb áll a valós arányhoz. Soha nem állítottam, hogy ez a technika bűnössége. A technikai limit egy teljesen más dolog amit a loudnessen kívül leírtam. Ha csak az elektronikus és pop zenék lennének ilyenek akkor olyan nagy bajom nem is lenne hiszen ezeknél a legkevésbé zavaró, sőt ezeknél már eredetileg is sok a kompresszor. A Scooter úgy szól jól ahogy van. Kompresszáltan szarul, de ez ilyen mindenhol mert ilyen a zenéjük. Ezzel nincs is gondom. Akusztikus alatt meg mit értesz? Chesky records féle parasztvakítós zenét? No ott tényleg nincs kompresszálás, helyette ezer más sebből vérzik.

    "tehát ettől még nem jobb minden vinyl"

    Sehol nem is írtam, hogy minden vinyl jobb. Max annyit, hogy amelyik ugyanolyan az is hallgathatóbb, de tény, hogy léteznek elbaszott vinyl kiadások is.

    "összefutunk tudok neked néhányszáz albumnyi olyan zenét mutatni,amiben nincs kompresszió, de szerintem más is."

    Néhány száz olyan lemezt amit 2006 után adtak ki? Erre nagyon kíváncsi lennék. Főleg mainstream vonalból.

    "az említett előadók pedig egyáltalán nem tartoznak abba a zenei körbe, ami képviselné bármiben is a minőséget."

    Na jó de akkor most oda lukadunk ki, hogy azt hallgatsz ami jól szól és nem azt ami jó zene? Mármint részemről, mert elhiszem, hogy neked mondjuk egy nagyon behatárolt zenei stílusod van és ott jól szól minden, de ez engem nem boldogít. Akkor a vége csak ugyanaz, hogy abban a kis szegmensben amiben te hallgatsz zenét ilyenek vannak de a nagy körben nem hiszem. Nekem egyébként most olyan 8000 körüli albumom van meg digitálisan, és sajnos jó pár kedvencem friss cdje is szarul szól. Voltak erről egyébként jó kis cikkek mainstream hangmérnököktől, egyszerűen szörnyű :(