1012
Michel de Nostredame & Próféciái
  • Rumcájsz61
    #172
    No, nekem nincs tapasztalatom a csakrákban, meg a reikiben. Igaz a fejem sem szokott fájni.
  • Anaid
    #171
    Embereket az tuti, csak "elferdült" egy kicsit a dolog sztem. Sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek a "racionálisan gondolkodó részeink" fejlesztésére, mint más részekre, pedig ahhoz, hogy az emberek "alkotni" tudjanak nem csak logikára, matekra egyebekre van szükség, hanem kreativitésra, fantáziára. Ahhoz pedig, hogy egymást jobban megérthessük és kompromisszumokat tudjunk kötni empátiára, toleranciára...stb. Jól megtanulunk számolni, képleteket magolunk...stb., de hogy egymással hogy beszéljünk, hogy javíthassunk meg pl. egy gépet, ha nincs megfelelő alkatrész pl. milyen rendelkezésre álló cuccal helyettesíthetnénk...stb. ahhoz már kevés a bemagolt cucc, gondokodni, ötleesnek lenni is kell...stb. Sorolhatnám a példákat, de remélem érted, mire célzok.
  • uwu
    #170
    Remélem érdekesnek találod amit most írni fogok, és abbahagyod, az olyan fogalmak használatát, aminek a jelentését nem ismered.
    Ha műholdas mérés pontossága pl. a következő képen néz ki: Egy objektumot akár milliméter pontosan is fel lehet mérni, pedigeaz elemi mérése pontossága több 10 méretes szórást is mutathatnak. De ha mondjuk 30000-szer rámérnek, a mért adatok eloszládából ki lehet találni az igazi méretet. Egy mérés baromira pontatlan, de sok méréssel, és az adatok feldolgozásával, ez nem okoz problémát. A valószínűségszámítás a méréstechnika alapja. Először azzal kéne zöld ágra vergődni.

    Egyébként mérni jellemzőket, tulajdonságokat lehet. Ami létezik annak általában tulajdonsága is van. Tehát ami létezik mérhető. Ezzel még mindíg nem sikerült kibékülnöd, pedig nem először mondom.
  • Solt
    #169
    Én kizárólag abban nyilatkozom, amiben van, volt személyes tapasztalatom... ez a történelem. Ami ezen címszó alatt oktatás néven szerepel, az botrány!

    A legnagyobb bajom, hogy nem gondolkodó embereket bocsátanak az útjukra, hanem programozott gépeket...
  • Anaid
    #168
    Valahol olvastam egy kritikát az oktatási rendszerről jó pár évvel ezelőtt. Nagyjából azt fejtegeti, hogy arra alkalmas, hogy a fennáló rendszer "hasznos elemeivé" nevelje a diákokat, nem az etre, gondolkodásra, önálló véleményalkotásra nevel.
  • Solt
    #167
    Ergo szerinted a komplett kelet évezredek óta idióta! Olyan "csodákban" hisz, amiket mi itt nyugaton nem tudunk mérni, ergo az nincs is, ugye?

    Nem akarok a művelt nyugati világotokba gázolni, de emberek milliárdjait nézitek hülyének olyan alapon, amiről ráadásul fogalmatok nincs! Még csak nem is ismeritek amiről nyilatkoztok, mert az egyoldalúság miatt el sem juttok oda, hogy "miről is szól ez"?

    Személyes tapasztalatom, hogy a csakrák működnek! Sőt, a Reiki is működik... és nem, nem egy mágus hülyített meg, hanem én magam vagyok képes például a fejfájásomat kezelni...
  • Anaid
    #166
    Jó, hogy ezt itt írod. Nostradamus is foglalkozott asztrológiával és orvos is volt nem szimplán látnok. Abban a korban bőven kijelenthő, hogy az értelmiségi réteghez tartozott. Az akkori viszonyokhoz képest igen tanult ember volt. Bocs, a tanult emberekről szóló megjegyzésed kicsit öngólszerű...
  • Anaid
    #165
    És te tudod-e, hogy a mérési módszerek még manapság sem tökéletesek?
    Hiába lenne reprodukálható egy esemény, ha nem mérhető pontosan. (lásdfénnyel, fotonokkal kapcsolatos "mérések", hogy csak egy "létező" példát említsek)
  • uwu
    #164
    Az asztrológia pl.
    Az pl. elég csodaszerű, mikor olyan dolgokból vonnak le következtetéseket, amik nincsenek a vizsgálat tárgyára ahtással.

    A mesebeli energiák, meg csakrák is pont ilyenek.
  • Solt
    #163
    Ennyi bizony... a gondolattól is beszarnak, hogy éveken át nem tanították, hanem kiképezték őket... bele sem mernek gondolni, hogy a beléjük öntött tudálékosság is egyoldalú... most meg visszamondják á-tól z-ig... jó volt a kiképzés...

    Annyit nem bírok megértetni velük, hogy arany középút...
  • gothmog
    #162
    Tudod-e hogyan működik Newton óta a tudomány módszertana?
  • Anaid
    #161
    Tudod mi képes pl csodákra? Na nem égő csipkebokor szerű csodákra, csak hihetetlen csodákra? Az akaraterő. Az ember akaratereje. Ez egypélda részemről, bár nem engem kérdeztél....Nagyon nehéz és reménytelennek tűnő helyzetből is képes "jó dolgot" kihozni, hogy hihetetlen....
  • Anaid
    #160
    mert félünk egymástól és magunktól.

    Te is félsz. Félsz olyat feltételezni, amit nem tudsz megmérni, nem tudsz megmagyarázni, nem tudsz számolással levezetni. Még a feltételezéstől is félsz. Még elméletileg se mersz belegondolni sem, mert alapjaiban rengene meg a szépen kiszámított világnézeted. Ennyi asszem.
  • salsoul
    #159
    helyes lenne az ha a világ a Jobbik alapján ítélné meg országunkat, a magyar népet, s aztán eszerint viszonyulnának hozzánk?
  • Solt
    #158
    Már megint a nácik... vazze, én befosok, hogy nektek más nem jár az agyatokba... akár miről van szó, mindig a "magyarkodás", meg a nácik a végállomás!! A Dalai Láma kijelentésétől indultunk, de már a náciknál tartunk, holott csak a föld szív csakrája lett megemlítve!

    Ez abszurdum... és állítólag ti lennétek az "értelmiségi nacionalisták"!! Ne haragudj, de akkor örömmel magamra vállalom a tanulatlan hülye szerepét...

    A kis mellé beszéd után továbbra is az a kérdésem, hogy mit sorolsz a csoda kategóriájába és miért? Konkrétumokat szeretnék...
  • uwu
    #157
    Nekem is pont ez piszkálja a csőröm, amit ő leírt.
    Igazából én is nacionalista vagyok ám, és ha nem tűnt volna fel, Zero is az.
    Csak én cikinek érzem, mikor elvadult hülyeségek tömkelegével elárasztó propagandának felülő emberek idejönnek, és okoskodva megpróbálnak kioktatni náluk sokkal műveltebb embereket a nagy büdös igazságról.
    Ez barátom ciki nekünk. Ezzel az értelmiségi nacionalistákat égetitek.
    Képzeld, elég sokan vannak olyanaok, akik túl sokat tudnak ahhoz, hogy felüljenek ilyen ócska propagandának.
    A jobboldal céljaival teljesen egyetértek, dez ez a módszer nagyon gáz.
    Én megértem, hogy kell a támogatás, és hogy fanatikusokkal könnyebb operálni, de szerintem sokkal kultúráltabb módja is lenne a nyomulásnak.
    Mert ez bizony igazi zsidó módszer. Pont ami ellen vagyunk; te is, meg én is, csak te már nem látod a fától az erdőt.
    Ők azok akik kiválasztottnak tartják magukat, ők voltak akik legelőször kitalálták a felsőbbrendűséget, a nácik is csak tőlük tanulták, hogy kell ezt csinálni. És erre ezt látom itthon is. Hát ez a problémám. Nem vagyunk olyanok, mintők, Magyarok vagyunk, se többek, se kevesebbek.
  • Anaid
    #156
    Írnál pár példát az irreális dologra? Mit tartasz irreálisnak?
  • Anaid
    #155
    Ne aggódj, nem kezdek el gondolkodni, véletlen jobb ötletem lenne, mint neked és ez egy hapsinak egy nővel szemen tuti ciki lenne:D:D
  • Solt
    #154
    Elárulod mi az amit a csoda kategóriába sorolsz?
  • uwu
    #153
    Most nem azért, de nem ő az aki irreális dolgokban hisz, amikre simán illik az a definíció, hogy csoda.
    Most akkor ki a hívő? Aki a csodák létét bizonygatja, vagy az aki kételkedik az irreális eseményekben?
    Költői kérdés volt, ám. Nehogy elkezdjél gondolkodni, felesleges.
  • Anaid
    #152
    Te meg próbálj meg ahhoz hozzászokni, hogy amit kiadnak parancsba, hogy hinni kell, az nem feltétlen igaz. Meg az sem, amit nagyon szeretnél, ha igaz lenne, az sem feltétlenül igaz.

    Igazán kedvellek Zero, de ezt magadnak írtad? Rád is vonatkozhatna, hogy amiket a "szádba adnak", hogy "hidd el" nem feltétlen igaz. Tudományos területen is, nem csak vallásban.
  • Anaid
    #151
    De hát persze a hülyéket sokkal könnyebb irányítani,

    Na drágám ebben végre tökéletesen egyet értünk, csak lehet kicsit más szempontok alapján.:D
  • Solt
    #150
    Hogy szakadjak el tőle, mikor az ő kijelentéséről volt szó?

    Egyébként pedig zsákutca most is, mint minden egyes alkalom amikor összefutunk... egyszerűen szakadék tátong köztünk! Természetesen mint mindig, most is neked van igazad!

    És még nekem van vak hitem... anyám... de legalább humorod van!
  • dronkZero
    #149
    Szakadj már el a Dalai Lámától, én speciel nem onnan jutottam idáig. Egyébként Hitlert meg "barátom"-nak szólította a levelezésükben. A Dalai Láma politikus és diplomata, azt mondja, amit a tárgyalópartner hallani szeretne, és csak nagyon enyhén említi, hogyha valamivel nem ért egyet.
    Ha te megkeresed egy olyan irányított kérdéssel, amiben benne van a remélt válasz ("Itt van a Föld szívcsakrája?"), ráadásul egy minden valószínűséggel NEM LÉTEZŐ dologról (csakra), akkor bizony azt fogja mondani, amit hallani akarsz. Kb, mintha a pápától kérdeznéd meg, hogy a templomodban elég erős-e a Szentlélek jelenléte: "Hát persze, nagyon erős!". Ennyi. Gondolkodj rajta.

    "Próbálj hozzászokni a gondolathoz, hogy a tiedtől eltérő vélemény, az nem bűn!"

    Te meg próbálj meg ahhoz hozzászokni, hogy amit kiadnak parancsba, hogy hinni kell, az nem feltétlen igaz. Meg az sem, amit nagyon szeretnél, ha igaz lenne, az sem feltétlenül igaz.

    "Ja igen... a felsorolásod jó része ( Attila, Pártus rokonság, Szkíta ősök ) ma már majdhogynem tényként bizonyítottak!"

    Neked meg arra kéne ráébredned, hogy a valóságot a fikciótól, az igazságot a hazugságtól éppen ezek a "majdnem tények" választják el. Hogy megetették veled, hogy ezek tények, pedig csak elbaszott propaganda, ezt nevezem magyarkodásnak, hogy jobban szeretitek a jobban hangzó "majdnem tényeket" a tényeknél. És szokjatok hozzá, hogy mindig lesz, aki ezt szóvá teszi.

    "Nem érdekel egészen addig, amíg a te félreinformáltságod, egyoldalú tájékozottságod miatt nem nézel ilyen agresszíven hülyének!"

    Te épp az elvakult hited miatt nézel engem félretájékozottnak. Te hinni AKARSZ valamiben, ami nem kellőképp megalapozott. Én TUDOM, hogy nem megalapozott, mert utánanéztem. Te HISZED, hogy félre vagyok informálva, mikor azt mondom, hogy ez hülyeség holott, ha tudnád, amit én, akkor már nem hinnéd azt, amit most hiszel. Beszélgethetünk Dr. Papp Lajosról, például, vagy akár a Varga család vs nyelvészet témáról is, ha gondolod.

    ", hogy mikor mondtam én rád ezeket:"
    "Hol mondtam én ilyet?"
    vs
    "kezdem azt hinni, hogy te valami kisebbség tagja vagy"

    Azért, mert dühít, hogy ma az jelenti a magyarságot, hogy mindenféle vad faszságokat hisz az ember, már következik, hogy cigány vagyok?

    Tudod mi a röhej? Hogy vannak ezek az elméletek, amik mind azt akarják "bizonyítani", hogy a magyarok felsőbbrendűek legyenek (pl: tőlünk származik Európa, vagy akár az egész emberiség, még a sumérok kulturája is), ez egy másik nép hitrendszeréhez nagyon hasonló. Kell mondanom, hogy kik gondolják még magukról, hogy ők a kiválasztott nép?
    Na, igen, ők.

    Bocs, ez meg nekem kurvára nem tetszik, hogy mindenféle elbaszott "majdnem tényekre" alapozva olyanok akartok lenni, mint ők.

    És bizony ez a Nostradamus-téma sem kivétel: el akartátok hinni, hogy voltunk olyan fontosak, hogy a naaaagy hííííres Nostradamus egy külön kötetben foglalkozzék velünk. Hát nem, nem voltunk annyira fontosak.
    Ezért beszélek most ilyesmiről.
    Ez ugyanaz, hogy "a Dalai Láma is megmondta, hogy ez a hely különleges!" ez megint egy szép "majdnem tény" annak alátámasztására, hogy mi magyarok mekkora fasza legények vagyunk.
    Nem, az egy "nagyon örülünk, hogy Európában is vannak hívei a vallásunknak, igen, persze, támogatunk titeket" jelentésű szóvirág volt. Ez a dolga egy világvallás vezetőjének. Nézd meg a pápát! Ugyanez.
    És az a "magyarkodás", hogy ebbe te többet AKARSZ látni.
  • Solt
    #148
    Próbálj hozzászokni a gondolathoz, hogy a tiedtől eltérő vélemény, az nem bűn!

    És valóban... üldözési mániád van! Felhívnám rá a figyelmedet, hogy a Dalai Láma kijelentéséből indultunk! Tett egy kijelentést! Előbb ezt kétségbe vonod, majd közlöd, hogy csak a mi kedvünkért mondta, most meg már ott tartunk, hogy ő maga is hülye!

    Ha valakinek a Dalai Láma szavaiból levezethető az, amit te itt produkálsz, az minimum üldözési mánia!

    Ja igen... a felsorolásod jó része ( Attila, Pártus rokonság, Szkíta ősök ) ma már majdhogynem tényként bizonyítottak! Hogy ez neked fáj, arról én nem tehetek... ez a te kereszted...

    Szó sincs nemzeti érzelem kisajátításáról! Én tőlem abban a hitben éled az életed amiben akarod. Ha a finnugor elmélet legelvakultabb híve vagy, még akkor is magyar állampolgár vagy! Nem érdekel egészen addig, amíg a te félreinformáltságod, egyoldalú tájékozottságod miatt nem nézel ilyen agresszíven hülyének! Mivel ezt teszed, az a minimum, hogy reagálok! Hátha egyszer végig gondolod amit írsz, és nem csak vagdalkozol...

    Mellesleg fordítsuk meg a kérdést! Ki sajátít ki nemzeti érzelmeket? Ha az őseink úgy éltek le évszázadokat, hogy nekik Attila magyar királynak számít, akkor ezt mi alapján vonod te kétségbe? Mi alapján nézed hülyének azt a Mátyást ( akire mellesleg büszke vagy ) aki táltosokat "tartott" maga körül?

    Szóval úgy összességében jó lenne, ha visszavennél! Ideges pedig kizárólag magdara lehetsz... az egyoldalú, agresszív, kőbevésett "hited" miatt, amit valahol beléd vertek...

    Majd szólj, amikor képes vagy építő jellegű vitát folytatni, és nem csak perecesként szajkózni azt amit beléd vertek az oskolában...

    Ha pedig a elszállt a lila köd a fejed körül, akkor légyszíves mutasd már meg nekem, hogy mikor mondtam én rád ezeket:

    "ITT, EBBEN A PERCBEN CIGÁNYOZTÁL/ZSIDÓZTÁL LE amiatt, hogy nem vagyok hajlandó magyarkodó agymenéseket kérdés nélkül benyalni!"

    ( Magyarkodó agymenés, amit a Dalai Láma mond! Logikus! )

    "Hogy én vagyok az idegenszívű hazaáruló, mert azt találom mondani, hogy faszság az a dolog, hogy csakra, meg mert nehezményezem, hogy a történelmünk helyett az esti mesék tanítása megy a "nemzeti" oldalon."

    Idegenszívű hazaáruló? Hol mondtam én ilyet? És még azt állítod, hogy nincs üldözési mániád... pffffff...
  • dronkZero
    #147
    Igen, az elbaszott magyarkodás.

    Az, hogy nem lehetek büszke arra, hogy magyar vagyok, mert ezek az elbaszott sámándobos, szívcsakrás, szittya, Jézusismagyarvolt baromállat faszkalapok kisajátították maguknak a nemzeti érzelmeket.

    Igen, bazdmeg, kezdem magam kisebbségnek érezni, MAGYARKÉNT a szittyák, sumérok, meg pártusok közt.

    Én Árpádra, Istvánra, Mátyásra vagyok büszke, nem Atillára a hunra, meg Hammurabbira a sumérra, meg nem is a szájbabaszott szíriusziakra.

    Igen, kibaszottul el van kúrva az elmúlt 8 év, az elmúlt 20, az előtte lévő 40, meg a még azelőtti 40. Igen, száz éve szopja a faszt az ország. De bazdmeg, erre nem az a válasz, hogy kitalálunk valami faszságot magunknak, mint a románok meg a szlovákok! Nekünk VAN történelmünk!

    Te nem érzed, hogy mennyire szánalmasan ostoba dolog ilyen faszságokat HINNI, ahelyett, hogy inkább arra emlékeznénk, ami valóban történt?

    Komolyan nem érzed, hogy mennyire a sárba tapossa ez a totálidióta nagymagyarkodás a valódi hazafiságot?

    És ÜLDÖZÉSI MÁNIA? Menny már a francba, ITT, EBBEN A PERCBEN CIGÁNYOZTÁL/ZSIDÓZTÁL LE amiatt, hogy nem vagyok hajlandó magyarkodó agymenéseket kérdés nélkül benyalni!
    Hogy én vagyok az idegenszívű hazaáruló, mert azt találom mondani, hogy faszság az a dolog, hogy csakra, meg mert nehezményezem, hogy a történelmünk helyett az esti mesék tanítása megy a "nemzeti" oldalon.

    És igen, ez valami kibaszottul kurvára felbassza az agyam.
  • Solt
    #146
    Természetesen te tudod, hogy én mennyire vagyok a tájékozott a Lámát és a buddhizmust illetően ugye? Hogy honnan, azt nem tudom, viszont egyet igen... aki azt állítja, hogy a Dalai Láma nem a véleményét mondja, hanem azt amit pár "magyarkodó" hallani akar, annak fix, hogy köze nincs a buddhizmushoz!

    Hallottam pár keleti bölcset... vagy válaszolnak, mondják amit akarnak, vagy kitérő választ adnak... egy biztos, csak azért nem mondanak olyat ami nem igaz szerintük, mert azt páran hallani akarják...

    Írtál már le pár baromságot, de ez egy gyöngyszem!

    "Elbaszott magyarkodás"? Hogy te mindig ide jutsz... komolyan üldözési mániád van... kezdem azt hinni, hogy te valami kisebbség tagja vagy, és valami bassza a csőröd... kezd beteges lenni amit művelsz úgy általában!

    A stílus pedig maga az ember! Minősíthetetlen a nagyképűséged! Főleg az a tudálékos gőg amivel ez még párosul... azért hülyének nézni a Dalai Lámát öreg... nem vagy semmi...
  • dronkZero
    #145
    "Természetesen tudom a válaszod... az összes hülye!"

    Így van.
    Egyébként ha ismernéd a dalai láma tevékenységét, nem csak olyan esetekben, amik téged érdekelnek, hanem olyanokban is, amikben nem, akkor tudhatnád, hogy baromira azt mondja az embereknek mindig, amit hallani szeretnének. A buddhizmus egyik lényege az élni és élni hagyni, és ha neked a Nirvána eléréséhez arra van szükséged, hogy a dalai láma azt mondja, hogy azt itt is lehet, mer' Dobogókő fasza, akkor azt fogja neked mondani.
    A dalai láma politikus, ugyanúgy, mint a pápa.

    Egyébként egy vallás állításaival jönni egy tisztán tudományos témában enyhén szólva ostobaság.

    Egyékbént a két dolognak ott van köze egymáshoz, hogy ugyanaz a gyökere: az elbaszott magyarkodás.
    Mert a történelmi múltunk ma már nem elég, kell valami elbaszott miszticizmust is kitalálni köré, vagy azt, hogy a világ összes népe a magyaroktól származik, vagy azt, hogy Jézus magyar volt, vagy azt, hogy mi élünk a világ legtutibb helyén... Tökmindegy, a lényeg, hogy az elbaszott kisebrendűségi komplexusaitokat kompenzálja. Mindegyik faszság, egyértelműen, aztán a magyar parasztjának ez kell... Primitív, káros, és veszélyes.

    De hát persze a hülyéket sokkal könnyebb irányítani, nyilván mindent megtesznek azért, hogy a magyarok minél inkább hülyék maradjanak.

    Ti meg tapsoltok hozzá.

    Mondd, egyébként hány centis a pöcsöd, hogy szívcsakrával kell hosszabbítanod?
  • Solt
    #144
    Csak tudnám, hogy ez a két teljesen különböző dolog miképpen következik egymásból? Mellesleg:

    "A Dobogókőre látogató egyre több zarándok között meg kell említeni a kambodzsai és a laoszi lámát, és a rendszeresnek számító buddhista szerzeteseket is. Shaolin falu is épült a közelében, ami a Két bükkfa-nyeregtől nem messze, a Bund-forrás mellett található.

    Néhány évvel ezelőtt, amikor a Dalai Láma hazánkba látogatott, a következőket nyilatkozta: „A tibeti szemlélet és magatartás a Szent Tudás többi hajtásához hasonlóan a Mindenséget egységben, Egynek látja és éli. Ennek megfelelően az úgynevezett erőközpontokat, csakrákat nemcsak az emberi testben, de például a Földgolyón is számon tartja. A hagyomány szerint a Föld szív-csakrája Magyarország területén van.”[forrás?] A Dobogókő, mint oly sok más megnevezés, nevében archaikus tudást őriz, melynek mondásban rögzült, elhomályosult változata máig él a Kárpát-medence népeinél: Közép-Európát az itt élő népek kontinensünk szíveként emlegetik"

    Természetesen tudom a válaszod... az összes hülye!
  • dronkZero
    #143
    Az a baj, hogy hiába kurvára tanulságos, nem fognak belőle tanulni, ugyanekkora lelkesedéssel fogják itt a fórumon lobogtatni, hogy bebizonyították, hogy Dobogókő a Föld szívcsakrája...
  • gothmog
    #142
    Szükségtelen mentegetőzni. Minden esetre tanulságos. Bárki, aki megnyitotta a lent linkelt pdf-et, de nemhogy a szövegben levő egyértelmű jelek, hanem az ajánlás szövege fölött is elsiklott (elsőre én is), az mind .
    De ha az ajánlás szövege nem lenne is, akkor is gondolj bele: Ha feltételezzük, hogy van eredetije, sőt, tényleg Nostradamustól jön, akkor is, ezeket a homályos, archaikus franciában írt szövegeket úgy fordítod magyarra, ahogy akarod. Azt fogja jelenteni, amit akarsz. (még rímel is!) Kb. mintha a google translate-tel akarnál lefordítani egy olyan szöveget, ahol minden egyes szónak több a szövegkörnyezettől függő árnyalt jelentése van. Mi marad a fordítás után egy horoszkóp-szerű, bármire ráhúzható "jóslatból"?
  • Rotcsa
    #141
    Akkor tehát az egész egy nagy kamu?

    Ez esetben bocs mindenkitől...
  • Rotcsa
    #140
  • salsoul
    #139
    #136-óta tudom
  • gothmog
    #138
    Erre gondoltam:

    "Kedves Éva, kedves Erik!
    Ez egy nagyon goromba politikai pamflet, de jó játék volt NOSTRADAMUS-al
    megjósoltatni, hogy mûve megjelenik okos gépeken, és interaktív floppy-könyvet csinálni belőle.
    Egy biztos, Szentmihályi nem fog érte kossúth dijat kapni...sem most sem a
    következő kormánytól.
    Alcsút, 1996 augusztus 3.
    Szeretettel a könyvmetsző
    Patay Laci"
  • salsoul
    #137
    "Minden valószínűség szerint az 1840-es évek elején keletkezett, meglehetősen durva hamisítvány"


    Egyébként: > eredetik <
  • gothmog
    #136
    Jó. Az ajánlást (2. oldal) elolvastad? ;)
  • Rotcsa
    #135
    Valahol biztosan megvan, mert a MEK szerintem nem az ujjából sz**ta ki ezeket. Direkt rákerestem, hogy legalább a MEK-en megvan-e. Megvolt.

    Hogy a külföldi iratok hol lehetnek, annak nem jártam utána.
  • Rotcsa
    #134
    Ezen kívül egyértelmű utalások vannak olyan személyekre, mint: Kölcsey Ferenc, Széchenyi István és Liszt Ferenc!

    Valami döbbenet az egész!
  • gothmog
    #133
    Azért én szeretném látni ezeknek az eredetijét is.