1012
Michel de Nostredame & Próféciái
  • dronkZero
    #252
    Már eldöntötte. Egyébként nem az idő dönti el, hanem a témával foglalkozó többi ember. Bohr elmélete sem sokat állt a levegőn és megromlott, hanem megvizsgálták, és egy bizonyos határon túl pontatlannak bizonyult.

    Nos, Égely baromsága igencsak rövid távon bizonyult (múlt idő!) ALAPVETŐEN hibásnak. Nem kissé pontatlannak, hanem gyökeresen hülyeségnek.

    Ez van, ez a helyzet. Te hiszel neki, de csak mert nem értesz hozzá, nem néztél utána, és nem is érdekel téged a téma.
    Csak akkor ne ÉN legyek a hülye, jó?
  • L Viper #251
    Jó az ábra. Ebből is látszik, hogy a tudomány nem állandó, hanem egy fejlődő folyamat.
  • L Viper #250
    Mellélőttél. Nagyon is érdekel a jelenlegi tudomány és az elméletek, hogy mit mivel magyarázunk. Csillagászat, Fizika, elemi részecskék.
    Miért nem esik már le, hogy csak annyit akarok mondani, hogy vannak olyan dolgok, amiket még nem értünk a mai tudásunkkal?
  • uwu
    #249
  • L Viper #248
    Igen egyesek megvetik és kinevetik.
    Én nem akarom sehová tenni, mint írtam, majd az idő eldönti...
  • uwu
    #247
    Még egy ember aki nincs tisztába a tudományos módszer működésével...
  • uwu
    #246
    Hát ja, csak öt nem kinevetik, hanem megvetik. Egy alattomos szélhámos, aki a nyomorultakból facsarja ki a megélhetését.
  • L Viper #245
    Nem erről van szó. Nédd meg azt a példát, amit az atommodellről írtam. A Bohr féle sokáig tartotta magát, aztán jött a húr és membrán elmélet.
    Csak annyit akartam megfogalmazni, hogy a mai tudományunk sem tökéletes.
    még a nagy egyesítés elmélet sincs készen, de egyszer biztos nevetni fogonk ezen is.
    Ne kötekedj már megint.
  • dronkZero
    #244
    Hát ezt épp másnak írtam, de tökéletesen passzol rád:

    Igen, közben már rájöttem, hogy nem szándékosan összemosod, hanem fel sem tűnik, hogy ugyanaz a szituáció, vagy épp más.

    Azt mondod, hogy voltak régen gondolatok, amik nem illettek a képbe, de aztán később igaznak bizonyultak.

    Igen. A KÖZÉPKORBAN. Amikor olyan dolog, amit ma tudománynak hívunk, egész egyszerűen NEM LÉTEZETT. Azt a világot a hit és a babona irányította. Nem voltak orvosok, nem voltak mérnökök. Papok voltak, meg természetgyógyászok, meg kirurgusok, meg jövőbelátók, meg csillagjósok, meg alkimisták, meg telepaták, meg az összes többi, ma ezoteriának nevezett faszság, meg nagyon erősen a keresztény hitvilág nyomatása.
    Aztán közben volt pár ember, akik -még nem feltétlen tudatosan- de akkor is többé-kevésbé a tudományos módszert követve, a világot megfigyelve állításokat tettek. Amik nem fértek bele az akkori misztikus világképbe.

    Most felhozod, hogy vannak olyan "új" dolgok, amik nem férnek bele a mostani képbe.

    Hát NAGYON nem ez a helyzet.
    Ezek még a régi kép darabkái, és legalább 2-5000 évesek, és egyáltalán nem arról van szó, hogy nem vizsgálták volna őket, és ne lenne rájuk magyarázat. Az a helyzet, hogy már RENGETEGEN vizsgálták őket EREDMÉNY NÉLKÜL. Ezer éveken keresztül.
    Te még mindig ragaszkodsz hozzá, hogy ezek a sokezer éves babonák léteznek.
    Nem az újat mondod, hanem a régit szajkózod még mindig.

    Annyi történt, hogy közben megváltozott a világ, az egyház elvesztette a hatalmát, és már nem tud erővel elnyomni tényeket. Meg a régen erővel elnyomott módszer, amivel a világot meg lehet ismerni, az került előtérbe.

    Pontosan te képviseled a máglyát, azt, hogy a hited sokkal fontosabb, mint hogy mit lehet igazolni és mit nem.
    Ezek után nagyon röhejes, hogy te akarsz a mártír szerepében tetszelegni.

    Na, ez a helyzet. Láss tisztán.

    (Úgy látom, hogy ez totál általános nálatok, hívőknél, hogy szeretitek a mártírszerepet. Csak ne lenne ennyire totálisan homlokegyenest az ellenkezője a helyzet, mint amit hisztek. Akkor nem lennétek talán szánalmasan röhejesek.)
  • L Viper #243
    Sok régi tudóst is kinevettek a kortársai, most pedig mi elismerjük, hogy jó úton járnak.
    Majd az idő eldönti ezt Egely esetében is. Tovább nem érdekel a téma.
  • Bucser
    #242
    Meg aki tudja miről próbál hablatyolni.

    nem hiába nem kíván Egely a fizikus szakmával szóva állni... mert két lépés után a saját cipőfűzőjében orra esne...
  • dronkZero
    #241
    A tekintélyelvre hivatkozás érveléstechnikai hiba. Az egész dalai lámás téma erről szól. Befolyásos ember mondta, biztos igaz.

    Az meg fel sem tűnik, annyira betegesen benne vagy a rózsaszín álomvilágodban, hogy CSAKRÁKRÓL van szó, egy VALLÁSI dologról, amik objektíve NEM LÉTEZNEK. Ezek a keleti MISZTICIZMUS, vagy ha úgy tetszik, babona által valósnak HITT dolgok, de effektíve nem léteznek.
    Tökmindegy, mit mondott a dalai láma NEM LÉTEZŐ dolgokról, és igen, NEM LÉTEZŐ dolgokról azért beszélnek neked, hogy jobb legyen a kis lelkednek. ERRŐL SZÓL A VALLÁS!

    Emellett még mindig, többször is felhozva azzal érvelsz, hogy ha ennyien hisznek benne, akkor ki vagyok én, hogy megkérdőjelezzem?
    Nos helló, bemutatkozom, én vagyok a NEM BIRKA. Nekem NEM elég annyi, hogy ennyien meg annyian hisznek benne. Ettől még valami nem lesz igaz, de még "majdnem tény" sem lesz belőle.

    Az ilyen "majdnem tény"ekkel, meg a "sok ember hitt benne" jellegű dolgokkal lehet a hozzád hasonló szerencsétleneket megvezetni. Ezt hívják demagógiának és hazugságnak.

    És ettől hányok. Főleg, amikor be akarod állítani, mint tudományt.
  • Solt
    #240
    "A Dobogókőre látogató egyre több zarándok között meg kell említeni a kambodzsai és a laoszi lámát, és a rendszeresnek számító buddhista szerzeteseket is. Shaolin falu is épült a közelében, ami a Két bükkfa-nyeregtől nem messze, a Bund-forrás mellett található.

    Néhány évvel ezelőtt, amikor a Dalai Láma hazánkba látogatott, a következőket nyilatkozta: „A tibeti szemlélet és magatartás a Szent Tudás többi hajtásához hasonlóan a Mindenséget egységben, Egynek látja és éli. Ennek megfelelően az úgynevezett erőközpontokat, csakrákat nemcsak az emberi testben, de például a Földgolyón is számon tartja. A hagyomány szerint a Föld szív-csakrája Magyarország területén van.”[forrás?] A Dobogókő, mint oly sok más megnevezés, nevében archaikus tudást őriz, melynek mondásban rögzült, elhomályosult változata máig él a Kárpát-medence népeinél: Közép-Európát az itt élő népek kontinensünk szíveként emlegetik"

    És akkor ugye a többi Lámát még nem is említettük... mind hülye, mind csak azért mondja amit mond, hogy kedveskedjen a fülünknek... sőt, a buddhista szerzetesek is azért jönnek ide zarándoklatra, hogy a magyarkodó nacionalistáknak legyen mire hivatkozniuk...

    Próbálok finom lenni: Ez a fajta gondolkodás már beteges...
  • Solt
    #239
    Összegezzük! Jól értem, hogy Te is azt állítod, hogy a Dalai Láma, hazudott, vagy hülyeséget beszélt?

    Ezt tisztázzuk mielőtt tovább megyünk...

    #238: Amire most reagáltál az egy dolog! Ehhez képest ugye mit is írtál:

    "Az általad terjesztett faszságokkal nem mindenkit tudsz megtéríteni."

    Erre mondtam én kedves Uram, hogy legyen olyan kedves egy TŐLEM SZÁRMAZÓ állítást ide másolni szó szerint, amit Ön faszságnak vél! Ezt tessék indokolni, majd cáfolni... Tehát, ha az ÁLTALAM terjesztett faszságokról hadoválsz, akkor tőlem tessék idézni valami konkrétumot! Hagyjuk ilyenkor a Dalai Lámát...

    Most így elolvasva újból a hozzászólásod, csak nem bírom ki, hogy ne részletezzem:

    Én:

    "Felhívnám rá a figyelmedet, hogy a Dalai Láma kijelentéséből indultunk! Tett egy kijelentést! Előbb ezt kétségbe vonod, majd közlöd, hogy csak a mi kedvünkért mondta, most meg már ott tartunk, hogy ő maga is hülye!"

    Te:

    "Ez pl. faszság, mert demagóg. Több okból is."

    Ha összefoglalom az általad sugalltakat, akkor én vagyok a demagóg, vagy akinek a véleményét összefoglalom?

    Még mindig Te:

    "1. Az hogy miből indulsz ki, nem szavatolja a következtetés helyességét."

    Tehát van olyan következtetés, ami akkor is helyes, ha a lényeg kimarad belőle? Tudtommal egy vita folyamában döntően számít a kiindulási pont! Sajnálom, ha ezt te nem így véled, viszont így könnyebben érthető a köztünk is meglévő hatalmas űr!

    "Azzal érvelni, hogy a Dalai Láma mondta, érveléstechnikai hiba."

    Értem. Tehát a Dalai Láma szájából elhangzottakat idézni azzal kapcsolatban amit ő mondott, érvelés technikai hiba! GRATULÁLOK! Elmentem ám ezeket... gyöngyszemek...

    "2. Olyan kijelentésre alapozol amit tulajdonképen egy válasz, egy olyan kérdésre amire ő kivatásából eredően nem adhatott más választ az igazságtól teljesen függetlenül."

    Ergo hazudott! Szeretném megkérdezni ismét, jól értem, hogy ez a mondat azt jelenti, hogy hazudott? Ugyanis amikor azt állítod, hogy az igazságtól függetlenül nem mondhatott mást, ez az jelenti, hogy hazudott!

    Na, ha valaki azt állítja nekem a Dalai Lámával kapcsolatban, hogy hazudik csak azért, hogy pár magyarkodó fülnek kedveskedjen, akkor én arról a valakiről nemes egyszerűséggel bátran kijelentem, hogy nem normális!

    Ha ez az agyament érvelés titeket kielégít, akkor ott súlyos gondok vannak!

    És, hogy egy picit még bonyolítsam a dolgot, tudod nekem idézni azt a hozzászólásomat ahol azt állítom, hogy amit a Dalai Láma mond az szent és sérthetetlen? Nem fogsz ilyet találni... ugyanis én nem a mondandója mellett álltam ki, hanem azzal szemben léptem fel, ahogy érvelni próbáltatok a mondandója ellen!

    Ha azzal jön bármelyikőtök, hogy "rosszul van fordítva, mert...", vagy "van több hely is amit így neveznek a Földön", akkor arra azt mondom, érdemes utána nézni...

    De az az érv, hogy azért mondta amit mondott, mert a "kivatásából eredően nem adhatott más választ az igazságtól teljesen függetlenül." ez egyszerűen BETEGES! Őszentségéről a Dalai Lámáról, a buddhizmus fejéről azt állítani, hogy hazudik, főleg, hogy csak azért hazudik, hogy pár magyarkodó szem könnyes legyen tőle nemes egyszerűséggel az egoista gőg legundorítóbb megnyilvánulása...

    Már eleve az a feltételezés egy kórkép, hogy eleve onnan indul az érvelés, hogy hazudik! Egy ilyen magas szellemi szinten lévő emberről egyből azt állítani, hogy hazudik... nem semmi... kell hozzá pofa...

    Nem kötelező vele egyetérteni. Sőt, még az is előfordulhat, hogy valamiben ő is téved... de úgy gondolom, hogy egy ilyen ember kijelentésénél nem az az első, hogy abból indulok ki, hogy hazudik! A minimum, hogy megvizsgálja az ember a szavait, még ha később azzal nem is ért egyet!

    Egy ilyen hozzáállás után nekem te ne papolj módszerekről, meg tudósok gonosszá varázsolásáról! Én odáig bőven eljutottam, hogy elismerem a tudósok munkáját! Ha neked az általam mondottakból annyi megy át, hogy "gonosszá varázsolom a tudósokat", akkor a hiba az ön készülékében van... tisztán látszik, hogy a mondandómnak azon része megy át, amibe bele akarsz kötni... ideje lenne EGYBEN vizsgálni amit mondok...
  • uwu
    #238
    Még egyszer?
    Ez már a 4. lenne!

    Most én kérdezek.
    Szándékosan teszel úgy, mintha nem válaszoltam volna, vagy csak nem érted amit írok?
  • uwu
    #237
    Ugyan már válaszoltam erre, de sebaj, akkor még egyszer, be is másolom, hogy todd, hogy értsd helyzet legyen:
    "Felhívnám rá a figyelmedet, hogy a Dalai Láma kijelentéséből indultunk! Tett egy kijelentést! Előbb ezt kétségbe vonod, majd közlöd, hogy csak a mi kedvünkért mondta, most meg már ott tartunk, hogy ő maga is hülye!"

    Ez pl. faszság, mert demagóg. Több okból is.
    1. Az hogy miből indulsz ki, nem szavatolja a következtetés helyességét. Azzal érvelni, hogy a Dalai Láma mondta, érveléstechnikai hiba.
    2. Olyan kijelentésre alapozol amit tulajdonképen egy válasz, egy olyan kérdésre amire ő kivatásából eredően nem adhatott más választ az igazságtól teljesen függetlenül.

    És ez a módszer tőled teljesen megszokottá vált.
    Így varázsolod gonosszá a tudósokat, és így szítod a fesz
  • Solt
    #236
    Sok kérdést intéztem feléd! Azokkal foglalkozz! Az nem baj, ha a vak hited elvakít, csak viselkedni is tanulj meg mellé... sokat enyhít a kérdésen...
  • uwu
    #235
    És itt meddig fogod halogatni?
  • Solt
    #234
    Természetesen. Volt is rá példa egyéb topikokban. És tudod mi történt? Elnézést kértem...
  • Solt
    #233
    Ó igen, én kérek elnézést...

    Idéz már tőlem olyan állítást kérlek, ami szerinted elrugaszkodott, és indokold, hogy tudományosan miért az!
  • gothmog
    #232
    Egy kérdés:
    A saját megítélésed szerint előfordulhat-e, hogy valamiben tévedsz?
  • gothmog
    #231
    Miféle mérés? A kutatás módszertana Newton óta. Nem a mérés pontosságát kérdeztem.
  • Solt
    #230
    Édes, hogy milyen szinten hiszel a saját butaságodban! :D Mindig igazad van, hát hogyne! :D Politika dogma, demagóg hit! És ezt mondja az, aki a politikailag függő MTA varázsszavait szajkózza naponta! Azért ez kemény!!!! :D

    A csakra az demagóg? :D Hát öreg... nem vagy semmi...

    De mondom, idézz tőlem bármi konkrétumot, és cáfold pontról pontra... ne csak vagdalózz... ez így olyan gyerekes...
  • uwu
    #229
    Nem is tőlem kéne méréstechnikát tanulnod, az én tudásom ahhoz kevés.
    Én csak körül írtam tájékoztató jelleggel azokat a részeket, amikről neked és anaidnak a valóságtól elrugaszkodott elképzeléseitek vannak. Úgy kritizáltok, hogy nem ismeritek annak tárgyát. Csak ez lett volna a tanulság.
  • uwu
    #228
    Én nem szoktam eltűnni, rendszeresen járok ide. Ráadásul majdnem mindig igazam van, mikor veled vitázok, mert te egy politikai irányzat dogmáit hirdeted ami demagóg, így aztán nincs nehéz dolgom :D

    Az a csakrás téma is demagóg,tehát faszság.
  • Solt
    #227
    Tőled maximum nagyképű okoskodás lenne eltanulható az eddigiek alapján...
  • uwu
    #226
    LOL
    Azt hittem ez olyan költői kérdés.
    A fene se gondolta, hogy triviális dolgokat kell neked megtanítanom.

    Csoda lehet pl. az égő csipkebokor, amit te is emlegettél. De az is csoda, hogy olyan dolgokból vonnak le következtetéseket, ami a vizsgálat tárgyára nincs hatással. Ilyen az asztrológia, tényleg csoda lenen, ha igaz lenne.

    A mérésekről, meg próbáld meg értelmezni amit eddig írtam. Tájékozódni az is elég, ha meg szeretnéd érteni miért, akkor sajnos tanulnod kell.
  • Solt
    #225
    Idéz nekem egy általam állított faszságot, és indokold, hogy miért az! De ne tűnj el behúzott farokkal ahogy szoktál!
  • uwu
    #224
    Az általad terjesztett faszságokkal nem mindenkit tudsz megtéríteni.
    És ez ehhez erősen köthető. Ráadásul bizonyos tudás birtokában sokan nem nézik ám jó szemmel a hozzád hasonló aktivisták tevékenységét, még akkor is, ha a céllal egyetértenek. Az etika azt diktálja, hogy a cél nem szentesíti az eszközt a szólással ellentétben.
  • Solt
    #223
    Válaszoltam is rá... egyébként a helyedben nem nagyon mutogatnám azt a hsz-t! Értelmiségi nacionalista... gyönyörű...
  • Solt
    #222
    Egy csöppet szelektív a memóriád! Én kérdeztem rá nálad, hogy mi az amit csodának titulálsz... előtte pedig Zero csakrás kijelentéséről volt szó...

    Anaid pedig jogosan jön a mérhető dolgaival...
  • uwu
    #221
    Azzal kapcsolatban már leírtam amit akartam.
    ITT
  • uwu
    #220
    Igen, másik téma.
    Anaid jön folyton a nem mérhető dolgaival, és te beszálltál ebbe a vitába.
    Hát igen, nem kellett volna erőltetni a dolgot neked se.
  • Solt
    #219
    Van ám egy logikád... nemrég még arról volt szó, hogy a Dalai Láma mit mondott... most meg már a méréstechnikát kéred számon rajtam... nem semmi...

    #217: Ezt a hozzászólásodat mond el hangosan úgy, hogy közben a tükör előtt állsz, és mélyen a saját szemedbe nézel...
  • Anaid
    #218
    Tudod mit csinálnál? Keresnél és keresnél és keresnél. Magyarázatot, megnyugtatót, biztatást, normál életet....stb. És belül nem tudnál nyugodni, míg nem találtál és egy idő után már az sem érdekelne, hogy tudományos-e vagy sem. "Ez csak pszichológia."
    Jó éjt.
  • uwu
    #217
    Látom te már eldöntötted, hogy szerintem hülyeség-e.
    Ez ám az érveléstechnika.
    Leírod a "véleményemet" és kritizálod. Jólk el vagy mahógaddal, de engem nem kéne belekeverni.

    Bár megértelek valamilyen szinten. Rohadtul semmihez se értesz. Egy tudományos fórumba próbálsz posztolni, és azt se érted amit leírsz. Az iyleneknek már csak ez jut amit ebben a hsz-ben műveltél.
  • Anaid
    #216
    Majd rájönnél, ha azt tapaztalnád, hogy éhségérzetet érzel, és nem akarnád és egy pillanat alatt elmúlna az éhségérzeted, hogy nem minden úgy működik, ahogy elképzelted...El tudod képzelni? Nem érezni éhségérzetet miután marhára nem akarod érezni???? Nem hiszem. Szerinted ez is hülyeség, ugye? Nem létező dolog. Akkor sosem érted meg, hogy mennyire el vagy tájolva.
  • uwu
    #215
    Majd rájössz, ha tanulsz egy kis méréstechnika elméeltet:)
    Addig is felesleges zöldségeket fecsegned.
  • Solt
    #214
    Én lennék a fárasztó? :D Éééédes.... :D

    Erre a pár mondatra inkább nem írok semmit, mert egyáltalán nem célom megalázni... ugyanis amit írtál, az...

    Szóval nekem a fórumozás az a másik véleményére való odafigyelést jelenti... eszem ágában nem lenne ilyen kijelentéseket tenni vizsgálódás nélkül, amiket te is rendszeresen elkövetsz...

    Indultunk a Dalai Láma véleményétől, és a nácikon át, már a munkásosztálynál tartunk... én nem értem, hogy mire jó ez! Az egész csak maszatolás... próbálod addig tekergetni, amíg önmagadat meg nem tudod győzni... küzdj csak, ha jól esik...

    Egyébként pedig javaslom, hogy egy munkásnak fejtsd ki ezen témákat... aztán fuss...

    Neked is csak azt tudom javasolni, hogy ha valamiről nyilatkozol, legalább nézz utána...
  • Anaid
    #213
    Ja, csak tudod az a bibi, hogy hiába, mert ha nem 100%, akkor már sokan véletlent,meg "vak hitet" emlegetnek. Ennyi. Nostradamos esete erre jó példa. Mindegy.
    Asszem megértettem én spec a "járt utat járatlanért fel ne adj" mondás életmegkönnyítő tartalmát.