1012
Michel de Nostredame & Próféciái
  • L Viper #212
    Az Ujgur rokonságot nagyon is szeretik hangoztatni.
    A tatárlakai leletek bizonyítják, hogy volt egy 7500 éves kultúra ( amit most nem kell magyarnak nevezni és nem is szabad ), ami innen rajzott ki, majd terjedt és ide tért vissza.

    kb így.
  • Anaid
    #211
    Az igazi tudósok ezt el is ismerik. Asszem....Talán...Remélem.
  • uwu
    #210
    Persze, ez egy jó módszer.
  • Anaid
    #209
    És ha nem egyenlőtlenül melegített kézutánzattal próbálkoznak, akkor nem forog? Bocs, csak kérdezem. Az érem mindkét oldalát illik megvizsgálni, hamár cáfolni akarnak bármit is. Mellesleg honnan veszed, hogy a tárgyaknak nem lehet "kisugárzott vitalitása, energiája"? Mi van például azzal, hogy tárgyak bizonyos hatásokra elektrosztatizálódnak más terület ugyan, de legalább tudományosan elfogadott tény.
  • L Viper #208
    Teljesen mindegy, a lényeg, hogy el kéne ismerni, hogy a tudomány mai állása messze nem tökéletes és nem tudunk vele mindent megmagyarázni.
  • uwu
    #207
    Vanank ám olyan elméletek is amiket még a gonosztudósok sem vetnek el.
    Tudod az elméletek közt is nagy ám a különbség.
    Az Ujgur rokonság pl. pont ilyen, csak azt a turbómagyarok nem szeretik terjeszteni, mert nem hangzik elég jól.
    Az őskárpáti ökörség bezzeg bejövős. Komolyan nem értem mire jó ez. A munkásosztályt lehet ilyesmivel tuningoln, de ne fárassz már még egy tudományos fórumba is!
  • Solt
    #206
    Nem, kurvára nem erről van a vita, csak te ez irányba akarod terelni, mert akkor a te vakhited szerint magyarázható... ennyi...
  • Solt
    #205
    Ennyi! Semmi mást nem akarok "bizonygatni" csak és kizárólag az arany középutat... mind a tudomány, mind a hit fél lábú óriás a másik nélkül, egyensúlyos viszonyban pedig "csodákra képes"...

    Mindkettő dolga, hogy tanulmányozza a másik felet, és ne tekintse magát kizárólagosnak...
  • L Viper #204
    Mondják ezt az ellenzői, irigyei.
  • Anaid
    #203
    Akkor pl. a jövőbelátás is mérhető, ha megnézzük, hányszor "jön be egy-egy jóslat és hányszor nem és szépen százalékos kiszámoljuk, hogy műkszik-e, vagy sem? Ez is mérés? Nem kell válaszolnod, asszem sejtem mit írnál....
  • uwu
    #202
    Aha, persze... Nem olvastad végig.

    "Legismertebb találmánya az Egely-kerék, amely egy sűrűn fogazott fogaskerékre emlékeztető kereket tartalmazó mérőeszköz. Ha a kezünket kétoldalt a kerék mellé helyezzük, az forogni kezd, és a készülék kijelzi a fordulatszámot. Egely szerint a kereket a kezünkből kiáradó „vitalitás” vagy „életenergia” forgatja, a készülék így az egészségi állapotot méri, és képes lehet kimutatni a betegségeket azok tüneteinek megjelenése előtt. A kereket megvizsgáló egyéb csoportok a mozgást a tenyér hőkülönbségei által keltett légörvényeknek tulajdonították, és rámutattak arra, hogy a kereket búrával lefedve vagy a légáramoktól más módon elszigetelve az egyáltalán nem reagál az emberi kézre, valamint hogy egyenlőtlenül melegített viasz kézutánzattal a kerék ugyanúgy forgásba hozható, mint az emberi kézzel."

    A vizsgálatok után elég egyértelmű, hogy csak akmu. Igaz pénzhajhász áltudós.
    A középkorban is voltak aranycsinálók. És igazadvan, az ilyen embereket nem kinevetik, hanem megveteik, amiért a hiszékenyek lehúzásából él.
  • Anaid
    #201
    Megint kötekedsz, pedig érted, mi a kérdés lényege, hát válaszolj, ne kekeckedj. Miért nem tudsz leszokni arról, hogy avakon lovagolsz ahelyett, hogy a lényeget vennéd figyelembe. Mi az impulzus, te őszseni?
  • Anaid
    #200
    "Minden, amit próba meg nem erősített puszta feltételezés...."

    Jó ez a mondat, csak azt nem taglalja, hogy a "próba" milyen kellene, hogy legyen.Nem biztos, hogy pittyegő műszerre gondolt.:D:D Oké, befejeztem. De nem lehetett a feldobott labdát "fenn hagyni". (ellent mondott volna a gravitációnak:D:D) Tényleg bocs, csak próbálom elűzni a fáradtságot, míg várom, hogy leteljen a mosóprogram ideje a gépnél....
  • L Viper #199
    Vagy erről már beszéltünk régebben? Öregszem :-)
  • L Viper #198
    Nem jó a példád. A finnek 2003 óta már nem tanítják a finnugor rokonságunkat.
  • uwu
    #197
    A definíciókkal kéne tisztába lenni.
    Érdekes ám az a méréstechnika, nem ártana tisztábarakni a dolgokat.
    Egy kis gondolkodással, az eddigi irományomból is rájöhettél volna, hogy valójában azon megy a vita, hogy van e tulajdonsága annak, ami létezik.
    Hát én még olyat nem láttam aminek ne lenne. Tehát nyelvtanilag is nyugodtan eljuthatunk oda, hogy a létező dolgok mérhetőek.
  • L Viper #196
    Jelenleg áll egy bizonyos szinten a tudomány. Egyszerűen gondolkodva is, el kéne addig jutnunk, hogy nem tudunk ezzel a tudománnyal mindent megmagyarázni. Ez is fejlődik folyamatosan.

    A húrelmélet után, most itt a membrán elmélet, hol vannak ezek már a Bohr féle atommodelltől.
  • Solt
    #195
    Még nem volt MTA... nem tudhatták mi az igaz... ha nem turbó magyarok lettek volna, akkor tudniuk kellett volna, hogy a finnek rokonai vagyunk... áltudományos, magyarkodó, görbelábú, gyerekgyilkos horda... fúj...
  • uwu
    #194
    Te jó ég. Az impulzus nem tud haladni, te nagyon sügér.
    Azért nem létezik a mit mondasz, mert tömény hülyeség.
    Olyan mintha azt mondtad volna, hogy mérjem meg, hány méter fény halad át testeden.
  • Solt
    #193
    Nem fogod fel, hogy nem a mérés technikájával van a gond, hanem eleve azzal, hogy csak akkor veszed létezőnek, ha mérhető? Idáig kéne eljutni Uram... már az egy kor tünet, hogy mindent mérni akartok...
  • uwu
    #192
    Ez a mérés dolog, igazából csak összehasonlítás.
    Solt példája azért rossz, mert szemmel láthatóan fingja nincs a méréstechnikáról.
    Azért írtam neki azt a példát, hogy hátha magától is rájön hol hibázott.
    A hit azért nem mérhető, mert nem tulajdonság. De a köznyelben mérhetőnek mondjuk azt aminek a tulajdonsága mérhető. Tehát pl. a szekrény mérhető, mert van hossza, stb.

    A hitnek is lehetnek paraméterei. Pl. a hit erőssége, amiben meg kell állapodni, hogy mit jelent. Legyen ez a példa.
    Úgy mint a tárgyak hossza. Ott is meg vagyunk állapodva, hogy az aeleje, és a vége közti távolság.
    Aztán már csak sorba kell rakni azokat akiknek a hitének erősségét mérni szeretnéd.
    A mérési módszerre már rengeteg megoldás kínálkozik. Pl, ki kell próbálni mekkora aáldozatot képes hozni, hogy kiálljon a hite mellet.
    mivel a mérés elg pontatlan, sokat kell ezzel foglalkozni, hogy a rngsor kialakuljon. Hát valahogy így lehet mondjuk hit erősséget mérni.
    Elég baltával szabott példa, és nics kidolgozva, de azt hiszem ennyiből is belátható, hogy ez is mint minden más mérhető dolog.
  • L Viper #191
    Turbómagyarkodó a Tarihi Üngürüsz is, mert ebben is azt állítják, hogy a "Honfoglalás" nem úgy volt, ahogy most tanítják, hanem több hullámban zajlott és 895-ben fejeződött be?
    Egy példány van Isztambulban, egy pedig Prágában.
    Ja, ha valaki nem tudná ezt a török hódítók másolták és fordították le egy azóta elveszett krónikánkról. A történetek jó része a Képes Krónikában is fellelhető. A "hülye" őseink abban is Attiláig vezetik vissza a családfájukat. A megrögzött hazudozók, ugye?
  • Solt
    #190
    Tudós zseni... így kerek! Tudod, csak az létezik, ami mérhető, átlagolható, fogható, látható... minden más humbug...
  • Solt
    #189
    Ez most komoly?
  • Solt
    #188
    Nem! Azzal van bajom, hogy lehetőséget sem adnak azoknak akik odajárnak, hogy gondolkozzanak! ( ez szerencsére javulóban van ) Mindig fix, kőbevésett kijelentések vannak azon az alapon, hogy amit ott hallasz, az a szentírás, és mindenki más vagy délibábos magyarkodó, vagy egyszerűen áltudományos hülye... ezért oda sem kell figyelni rá...

    Na most erre jöttök ti, és mit csináltok? Magyarkodóztok, meg hülyének néztek mindenkit aki más véleményen van úgy, hogy a mondandójába bele sem gondoltok, vagy utána sem néztek...

    És most ne gyere azzal, hogy én sem annak amit te mondasz, mert amiket itt vázoltok, tökéletesen ismerem... pont onnan ahonnan ti... ez a különbség köztünk... én átlátok oda, de ti onnan ki sem dugjátok a buksitokat...

    Egyszerűen az oktatás egyes részei arról szól, hogy kijelentenek tényeket, és mindent ami ennek ellentmond, vagy hiteltelenítik, vagy egyszerűen meg sem említik... legyen az könyv, személy, lelet, bármi... ha meg valami nagyon elavult lesz, akkor picit engednek belőle...

    Csak azon csodálkozom, hogy egyébként értelmes embereknek hogy a francba nem merül fel legalább gondolati szinten, hogy az őt kiképző tanárbácsi is esetleg tévedhet, vagy, hogy amit annyira lekezelnek, az esetleg lehet érdekes is...

    Bennem például pont az keltett gyanút, hogy rendre negatív történések, irányok felé van csúsztatva a történelmünk... ha egy picit kevésbé lenne ez feltűnő, eszembe sem jutott volna alaposan utánajárni dolgoknak...
  • Anaid
    #187
    És mi a helyes kifejezés az olyan emberekre, akik nem létezőnek neveznek olyan dolgot, amely alapja a saját szervezetük működésének?

    Várjunk, tudom már: ZSENI.
  • Anaid
    #186
    Na ez már sok. Nem létező? Most miért játszod a "dinkát"? Nem áll jól neked. 1-1:D
  • uwu
    #185
    Most nem azért, de mi a helyes kifelyezés az olyan amberekre, akik úgy beszélnek, hogy beszéd közben olyan szavakat használnak, amiknek nem ismerik a jelentését?
    Ez gyorsan kiderül ám, csak neked nem tűnik fel, mivel fingod sincs mit jelent amit mondasz.
  • Anaid
    #184
    A hit is "mérhető". Én pl. annak ellenére még mindig vitatkozom veletek, hogy semmi kompromisszumkészségt nem mutattok. Jobban hiszek benne, mint más, aki már feladta, hogy egyszer majdcsak komolyan lehet veletek beszélni ilyesmikről is. Igenis mérhető dolog, csak nem műszerrel. Ez a bibi, ugye?
  • uwu
    #183
    Mondtam, hogy csak létező solgokat lehet mérni.
    Az impulzus nem tud haladni, az egy mennyiséget jelöl, olyan mint a méter.
  • Anaid
    #182
    nem olyanokat mondanak amit te hallani szeretnél

    Na ez a ti esetetekben is igaz. Ne haragudj, de ezen ti is változtathatnátok. Vannak kompromisszumképes emberek, de az nem kompromisszumos ajánlat, hogy ha nem ugyanaz a véleményed, mint nekem, akkor hülye vagy. Ha nem olyan dolgokat tapasztaltál, amiket én, akkor is hülye vagy. Bocs.
  • uwu
    #181
    A hit egy fogalom, és nem egy jellemző.

    Vesd össze:
    az egyik ember magasabb mint a másik <-> az egyik ember hitebb mint a másik
    Na mi lehet a probléma?

  • Solt
    #180
    Több mint 10 éven át szedtem gyógyszert fejfájásra, amire a modern orvos tudomány annyit tudott mondani, hogy "migrén" Megmértek millió műszerrel, majd közölték, hogy semmi bajom... mondom oké, de fáj a fejem! Nem fájhat, semmi baja... ha mégis fáj, akkor az migrén... ebben maradtunk, meg az analgeticában... 10 évig...

    "Véletlenül" elkerültem egy ilyen Reiki mesterhez... úgy mentem be hozzá, hogy ha mond valami "varázslásos" baromságot, képen röhögöm...

    Ehhez képest annyi történt, hogy helyre rakta azokat a kimozdulásokat, amiket az évek folyamán elszenvedtem, ( pl csípő: bal lábam 3 centivel feljebb volt mint a jobb ) ez ismétlődött kb 2-3 hónapon át, és elmúlt az állítólagos migrénem! A heti 3-4 fejfájástól eljutottam oda, hogy max havi 1-2... az is azért, mert lusta vagyok tornáztatni a nyakam...

    No, és ezeket a nem kis fájdalmat jelentő elmozdulásokat a műszeres orvostudomány nem is észlelete! Fel sem merül bennük, hogy az egész test EGY rendszer, és nem részenként kezelendő...
  • Anaid
    #179
    Hát én nemigen nevetem ki őket. Nostradamost pedig csodálom. Tudod, miért fordultak el töle az emberek a környezetében? Mert bár sokmindenkinek sokmindent ponosan megjósolt nem tudta megakadályozni a családja halálát. Sok-sok "jól sikerült" jóslat, egy személyes tragédia és már el is fordultak tőle. "Bejök a jóslatai", elég volt egy "baki" mely számára volt a legfájdalmasabb, de máris "megkérdőjelezték" (finoman fogalmazva) Ennyit meg az emberi természetről: az ember okos lényde tömegben birka tud lenni.
  • L Viper #178
    Egy fizikus, aki méri azt, amiről egyesek nem is akarnak hallani.
    Lehet, hogy 300 év múlva őt pont nem fogják kinevetni.
  • uwu
    #177
    Az, hogy ki mit csinál az iskola után, sajnos egyénenként változik.
    Az oktatás tényleg lehet gyengébb, vagy erősebb. Nálunk a romló színvonal ellenére sem nevezhető botrányosnak a helyzet.
    Az a botrányos, hogy romlik! Javulnia kellene, az lenne a természet rendje.
    Nem azzal van ám a baj, hogy nem turbómagyar nézetet vernek bele a kölkökbe, hanem az, hogy kevés tudást kapnak. Ez igazából állami szinten költségvetési kérdés, a szakmai részét a tanárok meg tudják oldani, azért tanárok.
    Az a problémám, hogy neked nem a színvonallal van bajod, hanem azzal, hogy nem olyanokat mondanak amit te hallani szeretnél.
  • Anaid
    #176
    Minden mérhető, amire létezik megfelelő mérőeszköz. Neked meg ezzel nem sikerült kibékülnöd.
    Pl. légyszi mond meg nekem, hogy mérnéd azt, hogy a (hülye példa, de mindegy) bal combom térd fölötti részén egy adott négyzetcentiméteren mennyi elektromos impulzus halad át ebben a pillanatban. Mérhető, de hogy méred meg?
  • L Viper #175
    Nem méricskéli, kell, hanem kihasználni a belső erőnket. Mert van.
  • Solt
    #174
    Innen is látszik, hogy eleve a megközelítés rossz! Olyan dolgokat akartok mérni, ami jellegéből adódóan mérhetetlen! Hogy méred meg nekem tudományosan a hitet, vagy a hit mértékét? Vagy azt mondod, hogy a hit nem létezik?
  • L Viper #173
    Mi a mai tudomány? Mi a mai tudás? Kinevetjük a középkor tudósait, mert okosabbnak hisszük magunkat. Minket ugyanígy kinevetnek majd 300 év múlva.