1012
Michel de Nostredame & Próféciái
  • uwu
    #292
    A hívők milyen alapon foglalnak állást tudományos témában?
    Mit tettek le az asztalra? Eredmény vagy valami?
    Sajnos a hívők alapból nem lehetnek kompetensek semmilyen tudományos témában.
  • dronkZero
    #291
    Felőlem mindenki azt hisz, amit akar.

    Amikor a hitét megpróbálja valóságosnak, sőt, tudományosan igazolt ténynek beállítani, akkor szólok.
  • Rotcsa
    #290
    Én nem mondom, h valós. Csak hiszek benne.
    Te ellenben elküldted az összes hívőt a picsába. Nem szó szerint, de akár már gondolhattad is az írásaidból ítélve.
  • dronkZero
    #289
    Einstein ebben a kérdéskörben bizony tévedett.
  • dronkZero
    #288
    Tehát nem ragaszkodsz a valósághoz, neked jobb egy kellemes álomvilág.

    Rendben, csak akkor ne úgy add elő, hogy az álomvilágod valós(és főleg ne egy tudományos fórumban), és akkor nincs vitánk egymással!
  • Rotcsa
    #287
    De vágom miről beszélsz.
    AS határozatlansági elméletről.

    Einstein erre azt mondta: "Isten nem játszik hazárdjátékot"

    Gondolom vágod, hogy a véletlenről van szó.
  • Rotcsa
    #286
    No, nem is írok többet!
    Úgy sem akartam, mert ez a topic nem ilyen témák megbeszélésére való.
    Nektek meg legyen elég annyi, azért nem ragaszkodom a tudományos világnézethez kézzel-lábbal, mint Ti, mert nekem személy szerint jobb úgy élnem az életem, hogy nem csupán egy biokémiai-egyenletekkel leírható valami vagyok,aminek az eredményeképp majd ha egyszer zérót kapok akkor annyi és nincs tovább. Ennyi. De ha Ti tudtok így élni, akkor hajrá! :)
  • dronkZero
    #285
    Nem, még mindig nem érted.

    Ez nem vita, hogy előrántasz a seggedből egy, a témához egy hangyafasznyit sem passzoló tök más témát, és mutogatod, hogy ez milyen frankón alátámaszt téged.

    Egyébként eleve hülyeség a kérdésed, és tökéletesen elárulja, hogy mennyire vagy képzett a témában: teljesen fingod sincs róla. Annyira nem vagy képben, hogy a kérdésednek nincs értelme.

    Elmondom: azért nem lehet megállítani az elektront, mert a világ így működik.
    Egy elektronnak vagy a helyét, vagy a sebességét ismered, mindkettőt egyszerre soha.
    Tehát soha nem lesz olyan, hogy azt mondhasd, hogy "ez az elektron itt van, és áll".
    Ez kísérletileg bizonyított tény. Heisenberg Nobel-díjat kapott érte.

    Emellett az elektron nem rezeg, legalábbis nem úgy, ahogy te azt gondolod. (Legalábbis ahogy gondolom, hogy gondolod. Mert ha jobban képben lennél, akkor nem használnád a "rezeg" szót.)
  • uwu
    #284
    Nem mindenki végzi ám el
  • Rotcsa
    #283
    Ezek szerint az elektron önmagától mozog, tehát örökmozgó.
    Létezhet ilyen?-->Nem.
    Ha nem, akkor mégis hogyan lehetséges?-->???

    Ennyit a valóságról, mint olyanról.
  • dronkZero
    #282
    Akkor valami gecire nehéz dolgod lesz ott, ezzel a felkészültséggel és gondolkodásmóddal. Mondjuk ha progmat, műszaki informatikus, vagy hasonló valóságtól elrugaszkodott szak, akkor nem. Ott el lehet lenni úgy is, hogy fingod nincs a valóságról...
  • Rotcsa
    #281
    Már ne haragudj, szerintem te vagy a tájékozatlan.
    Az Elektron megtalálható az anyagban?--->Meg.
    Rezeg?--->Rezeg.
    Van a rezgésnek jelenlegi ismereteink bírtokában forrása?--->Nincs.
    Ha nincs, akkor meg kéne tudnunk állítani. Meg tudjuk?--->Nem.
    Miért nem?--- >????
  • Rotcsa
    #280
    "Ezek szerint soha nem láttál még műszaki felsőoktatást."

    Hát.. jelenleg is műszaki felsőoktatásban tanulok.
    A példám vége bevallom kicsit sarkított volt, de a lényeg, hogy erre konkrét választ úgy sem kapnék,csak magyarázkodást.
  • dronkZero
    #279
    Szerintem ne villogj ennyire a tájékozatlanságoddal, nem tesz jót a megítélésednek.

    Ez valami hatalmas faszság volt, nemtom honnan vetted.
  • dronkZero
    #278
    Mert már megint el vagy tájolva.

    Nekem nincsenek vad elképzeléseim, nekem nincsenek illúzióim.
    Neked meg tudásod nincs, hogy különbséget tegyél.

    Én tudom, hogy az, amit megtanultam a világ működéséről, az milyen feltételek közt működik. Tudom a határaimat. Engem új felfedezés nem lephet meg.
    Nekem nincs POZITÍV hitem semmi irányában.
    Én nem hiszem, hogy van lelkem, én nem hiszem, hogy van teremtő, én nem hiszem, hogy halál után van valami.
    Nem zárom ki a létezésüket.

    De azzal kurvára bajom van, hogy más TÉNYKÉNT hivatkozik ezekre, mikor nem azok.

    Ne állítsuk semmiről, hogy létezik, ha az nem bizonyosodott még be! Ennyi lenne a kérés.
  • Rotcsa
    #277
    A másik pedig: Nem konkrétan a fényről, hanem az anyagról beszéltem, csak neked nem esett le. Meg arról, hogy az univerzum jelenleg egy örökmozgónak számít a tudomány szerint, ami pedig ugye nem lehetséges. Na, most akkor mi van??
  • dronkZero
    #276
    Ezek szerint soha nem láttál még műszaki felsőoktatást. Ott részletesen elmagyarázzák és MEGMUTATJÁK az egyes dolgokat. Az, hogy te csak általános és középiskolát láttál, esetleg egy bölcsészképzést, az nem azt jelenti, hogy a műszaki oktatás is ilyen. Ott nem "így van és kész" a magyarázat, hanem annyi differenciálegyenlet levezetés, hogy te szerintem elsírnád magad. Utána meg megmutatják kísérlettel, hogy amit papíron kiküszködtél és ELŐRE meghatároztál eredményt, az a valóságban is úgy működik.

    Bizony, ez ilyen.

    Az, hogy neked totálisan elbaszott idióta elképzeléseid vannak a tudományról és az oktatásról, az a probléma része.
  • Rotcsa
    #275
    A valóságról beszéltél. Hogy amiben a vallásosak hisznek, az nem eléggé megalapozott és hazugság....
    Te biztos vagy benne, hogy amiben hiszel, az tuti úgy van? Nem, csak tudni véled az eddigi tanulmányaidból. Majd ha jön egy újabb felfedezés, akkor kezdesz el pislogni.
    A tudomány nem hazudik, inkább azt mondja: "Az új eredményeink jelenlegi tükrében úgy fest a dolog, hogy....."
  • dronkZero
    #274
    Na, kurvaügyes vagy, jól tanulsz Égelytől. Bedobsz egy tudományosan hangzó témát, hogy az milyen kurvajól hangzik. Azt hiszed, ez menő?

    Mi a faszom köze van a fény megfigyelt működésének ahhoz, hogy a vallás dogmái mesék?

    EZT magyarázd meg, ha tudod! Ez pontosan az a szánalmas kocsmai színvonal, amit Égely is művel.
  • Rotcsa
    #273
    Az elektron állandó rezgésben van, a tudomány szerint pedig nem is rezgeti semmi. Ha ez így van, akkor jöhet az ötlet: "állícsuk meg"
    "De nem tudjuk, mert azt nem lehet"-szólna egy tudálékos fizikus.
    kérdés: "Hát mért nem, ha nem rezgeti semmi?"
    Jönne a válasz: -Csak és kész. Nem így tanultuk.
  • Rotcsa
    #272
    Na ez már nekem is sok wazze!

    "Ők nem a valóságról beszélnek, hanem mondanak valami szép mesét. Ami objektíve hazugság."

    Kezdjük már ott, hogy abban sem vagyunk ma biztosak, hogy tutifix valóság az, amit mi ennek megélünk.(Hullám-részecske kettősség)
    Ha pedig nincs abszolút viszonyítási alapunk, mire-fel mondod, hogy "amit te hiszel, az hazugság?"
  • dronkZero
    #271
    Egyébként csak azért tűnik NEKED úgy, hogy Égely értelmes dolgokat mond, mert fingod sincs róla, hogy mit beszél.
    Ha értenéd, akkor tudnád, hogy hülyeséget.

    És foggal-körömmel véded a hited, mikor totál faszságon alapul.

    Na ez az, amire azt mondtam régebben, hogy baszottul veszélyes egy elmeállapot.
  • Rotcsa
    #270
    Atyavilág, mi megy itt.......

    Srácok, azt hiszem valamit nagyon eltévesztettetek!
    Ez itt NEM!!! Az "úgy is bebizonyítom, hogy szélesebb rálátásommal és megcáfolhatatlan érveimmel úgy is meggyőzlek az igazamról" topic.
    Ez viszont egy konkrét, megcáfolhatatlan tény.
  • dronkZero
    #269
    Nemtom, ez most biztos újdonságként hat, de az ÖSSZES VALLÁS hazudik. Nem csak a dalai láma, hanem a pápa, a főrabbi, az indián sámán, mind. Ők nem a valóságról beszélnek, hanem mondanak valami szép mesét. Ami objektíve hazugság.

    Ha ezt nem érted meg, akkor nincs miről beszélgetnünk, akkor téged nem a valóság érdekel, hanem elvagy a langymeleg hitedben, boldogan.

    De akkor vállald ezt fel, ne sunnyogj! Ne állítsd, hogy a módszereid tudományosak, hogy az eredményeid tények! Mert az hazugság lesz.
  • L Viper #268
    Rendben, nem kutat, ahogy a Dalai láma meg hazudik.
    Léphetünk tovább Egelyn, jöhet Nostredamus újra.
  • uwu
    #267
    És mégis mi lenne a lényeg?
    Hogy van olyan ember aki kevéssé ismert a tudományokban használatos idegen szavak mondatbaszövéséből él? És mivel használ olyan szavakat mint az igazi tudósok, komolyan kéne venni? Bocs de ezt nem tudom megtenni, mert én ismerem a kedvenc szavai jelentését, és az ő mindataiban rossz helyen szerepelnek, gyakorlatilag értelmetlen katyvasz amiről ő beszél.
  • dronkZero
    #266
    Azt fogd fel, hogy NEM KUTAT.
  • L Viper #265
    Nem hasonlítom, az előbb még minden kutatási területét a szélhámosság kategóriába tetted. Erre megemlítem a NASA-t és kiforgatod a lényeget, amit írni akartam.
    Elfogadom a véleményed, azt gondolsz a továbbiakban is, ami jólesik.
  • dronkZero
    #264
    Kapcsolódóan:
    A Varga család sem nyelvészettel foglalkozik, csak valamivel, amiben olyan szavakat használ, amit a nyelvészek szoktak. Ettől az még nem lesz kutatás, mint ahogy Égely baromságait sem lehet kutatásnak nevezni.
  • uwu
    #263
    Ott nagyon sok mindennel foglalkoznak. Láthatod, hogy nincs elveszve a jövő.
    Viszont nem kéne egy olyan szervezetet - ami nem keveset tett már le az asztalra - egy közönséges szélhámoshoz hasonlítgatni.
  • dronkZero
    #262
    Igen, PONT EZZEL bassza át a fejed. Hogy olyan szavakat használ a hablatyolásban, amit olyan emberek is, akik tudják is, hogy mit jelent.

    Neked ezek csak ugyanazok a szavak, csak éppen a tudományban van ám olyan is, hogy konkrétan hülyeség, még ha a szavaknak van is értelmük.

    Ettől lesz valami ÁLtudomány, attól, hogy ilyen sunyi kis köcsögségekkel basz át olyanokat, akik nem értenek hozzá.

    A NASA indukált mágneses terekkel foglalkozik.
    Égely olyan scifi könyvek írásával, amikben szerepelnek az "indukált mágneses terek" szavak.
  • L Viper #261
    A Nasanal is foglalkoznak az indukált mágneses terekkel, azok gyakorlati felhasználásával, valamilyen alternatív hajtómű megalkotásával.
    Ne legyél mány ennyire elvakult.
  • uwu
    #260
    Azt te csak hiszed. Sose fogod megtudni, de lehetséges, főleg azért mert fórumokon irkálod a nevét.
    Lehet, hogy konkrétan nem fizettél neki, de ha valakit megerősítettél abban a hitében, hogy ő majd segít rajta, és fizetett neki, kivetted a részed a térítésből. Lehet, hogy egyik nyilatkozatoddal pont átbillentettél egy szerencsétlent a holtponton. Ezzel te ingyen dolgoztál ennek a szélhámosnak, a munkád árát, pedig a nyomorult annak a csalónak adta.
  • dronkZero
    #259
    Nem, nem várható. Égely hülyít téged.
  • L Viper #258
    Belőlem aztán nem profitált még semmit.
    Azokat a dolgokat tartom érdekesnek a kutatásaiban, amiket pl. Tesla is kutatott, úttörője volt az alternatív energia felhasználásnak anno. Ezekben a dolgokban várható kiugrás.
  • L Viper #257
    Newton fizikája nagyon is jó azokra a dolgokra, amikre pl. az iskolában is használják. Persze, hogy nem avult el, csak van amit már nem lehet vele leírni. Ahhoz már a relativitás elmélet, vagy a még újabbak kellenek.
  • dronkZero
    #256
    De ember! FOGLALKOZTAK már vele, és HAZUDIK. Csak mivel ebből él, ezért nyomatja tovább. Ő EGYÉRTELMŰEN egy kókler, és BELŐLED él!
    Ha nem lennének hozzád hasonló hiszékeny szerencsétlenek, akiknek be tudja adni ezt a faszságot, akkor már rég becsukhatta volna a boltot.
  • uwu
    #255
    Hát ja, ez lenne a lényege. Jó, hogy végre feltűnt valakinek.
  • uwu
    #254
    Hát ez aztán marha nagy újdonság.
    Az a baj, hogy nem érted a működését. Sosem lesz tökéletes, képtelenség mindent tudni. Ha erre vársz, felesleges, tessék abbahagyni! A fizika ami az anyagi világ megismerését segíti, csak modelleket ad, hogy lássuk az összefüggéseket. Az elméletek amiket említettél egyformán jók lehetnek, csak attól függ melyik a jobb, hogy mire kell, mire alkalmazod. Van, hogy egy pontosabb modell sem képes jobb eredményt adni, mert a kiindulási adatok mennyisége, vagy pontossága miatt.
    Ezeken matematikai módszerekkel lehet segíteni. Newton fizikája sem avult el, a mai napig használjuk, csak ma már tudjuk a korlátait.
  • L Viper #253
    Nem mondtam, hogy mindent elhiszek neki, de vannak a kutatásaiban olyan részek, amikkel érdemes lenne foglalkozni.