Elkészült a WTC elleni támadás szimulációja
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Van azert erdekesebb is: WTC7. Ez mitol omlott ossze delutan 5-kor? Se repulogep nem csapodott bele, se tuz nem volt. Semmi, csak ugy gondolt egyet es precizen magaba roskadt.
Emberek, meg kene mar nezni azokat a filmeket amiket itt linkelgetnek. Az a strukturalis kar amit az a kerozin okozott az a szimulacion jol latszik: egy ilyen masszivan tultervezet epulet osszeomlasahoz tobb mint keves, arrol nem beszelve, hogy annak az uzemanyagnak a nagyresze az epuleten kivuli tuzgombben egett el.
> szerintem 2 emeletet felfelé, meg lefelé kipucolt a robbanás már becsapodáskor..
A szimulacion ez miert nem latszik? Igen, jol latod, a "szimulacio" szot hasznalom, nem pedig az animaciot. Azon egyszeru oknal fogva, hogy nem animacion dolgoztak dolgoztak itt evekig, hanem a valos fizikai hatasok altal generalt szimulacion, ahol a VALOS fizikai esemenyek altal kiszamolt fizikai tortenesek alapjan generalodott maga az animacio, nem pedig a hollywoodi animatorok "rajzvasznan".
Parszazmillio temaban jaratlan, a temat feluletesen szimatolgato laikust meg lehet vezetni "igy volt, meg ugy volt" marhasagokkal, de azokat akik ilyen epuleteket, repulogepeket terveznek napi 8-12 oraban egy eleten at, meg ilyen specialis epuletek bontasi szakertoi azokat nem. Ezt a filmekben eleg melyrehatoan meg is indokoljak. Ennyi.
Meg kell nezni, meg kell hallgatni a velemenyuket es el kell gondolkodni, nem pedig megkajajalni mindent amit a nagy tomegmediakban az orrunk ele tolnak, majd a marhasagot hatvanyozni.
Pár éve láttam egy régi dokumentum filmet, amit Antal Imre készített a Lousitania elsüllyesztésérõl, persze tudom milyen korszakban készült a film, de elég tanulságos.
\"Majdnem párom lett!\"
Persze, eleg nagyot durran egy 767-es. De a logiailag jol felepitett tortenetet kovetelo agyam azt nem tudja ervkent elfogadni, hogy _en_ laikus ugy gondolok egy 767-esre hogy "az egy hudenagy bomba". Most komolyan ennyi? Ezek ervek? Az hogy en mit tudok es mit nem tudok elkepzelni, az itt nem jatszik.
Ugyhogy az, hogy en nem tudom elkepzelni azt hogy mit csinal egy 767-es egy felhokarcoloval, attol az meg nem lesz automatikusan egy erv amellett hogy a 767-es ledont egy felhokarcolot. Ez szimplan igy logikus. Ezert van az, hogy azon allaspontom hogy rasegitettek arra az osszedolesre onnan jon, hogy a rasegiteses verziot cafolok tortenete nem kelloen logikus szamomra (ellentetben a masik verzio mellett ervelok torteneteivel, amik valahogy logikusabbnak, es objektivebbnek hatnak).
A Pearl Harbor elleni támadásról se tudhattak az amcsik.Tudom hogy sok mindenre képesek a kormányok de erre szerintem már nem. Vagy akkor az elnök 1 gyenge elméjû hülye volt. Azt hagyni, hogy a komplett csendes-óceáni flotta elpusztuljon (leszámítva a 4 anyahajót) csak azért, hogy belépjenek a VH-ba. Mert mi van ha Midwayi csatát beszopják az amcsik. Eléggé 2 esélyes volt az. Ha a japó gépek találják meg az amcsi hajókat és nem fordítva.
Azt el tudom képzelni pl hogy az orosz titkosszolgálat tényleg maga robbantgatott néha lepusztult kis bérházakba, hogy a csecsenekre kenje. De ez a WTC túl nagy volumenû. Simán megtámadhatta volna Irakot az USA WTC nélkül is, vegyi fegyverekre hivatkozva és szerintem meg is tette volna.
Pont errol beszelek #104-ben. Ezt a sok butasagot most ervelesnek szantad? Vagy olyannyira elkepzelhetetlennek tartod hogy a WTC osszedolesenel "besegitettek" hogy az ervelesre nem is veszed a faradtsagot, egyszeruen hulyebe veszed a masikat? Igy nehez a kerdesrol beszelni.
Valamint ha igy van, akkor ez felelmetes, mert ha tenyleg nem lehet a temarol meg beszelni sem, akkor ennyi erovel barmelyik kormany beadhat barmit barmikor, a kerdeseket feltevoket vagy a ketelkedoket eleg hulyenek nezni es a dolog mar is el van tussolva. Ez kicsit ijeszto, nem?
Ha van is ilyen vonó sugaruk, nem hiszem, hogy alkalmazni tudták volna õket, meg tényleg nem vetünk be olyan technikát (ha létezik, kétlem, hogy ilyen volumenbe lenne) ami a világot megrémítené. Mert mindenki az USA-t tartaná most ellenségének nem az arabokat.
Szerinted elõre lehetett tudni, hogy összedõl? Azért kételkedem a vonósugaradba is mert még felmérni se tudják, hogy milyen károkat okoz 1 ilyen becsapódás csak 6 év elteltével.
En ugy tudtam hogy a gyarmatbirodalom (a gyarmatbirodalmi rendszer, mondjuk ugy hogy ez a vilagrend) egyszeruen nem volt tobbe fenntarthato, magyarul magatol szetesett. Nem a vilaghaboru volt a kozvetlen kivalto ok.
Ha jol ertem hogy mit akarsz ezzel mondani, akkor az a valaszom, hogy a kongresszus se csinalhat meg barmit, ha nincs meg hozza a tamogatottsag.
"kooperáció? globalizáció"
Kooperacio <> globalizacio.
Kooperacio alatt a kolcsonossegre alapulo kooperaciot ertem. Globalizacioban hol van a kolcsonosseg? (Azaz hogy te is megkapod amit te akarsz, meg en is megkapom amit en akarok. Talan mindeketten kevesebbet kapunk mintha a masikat semmibe vennenk, de legalabb nincs okunk egymas torkanak esni.)
Pont ezert en se allithatok semmi biztosat, viszont arrol van velemenyem hogy a ket tabor (akik azt allitjak hogy a repulogepektol doltek ossze az ikertornyok, es akik azt allitjak hogy nem) hogyan talalja az esemenyeket. A 2 tabor dokumentumait es filmjeit latva az a velemenyem alakult ki hogy a "controlled demolition" verzio mellett ervelok beszelnek vilagosabban. A masik oldal (akik szerint a repulogepek miatt dolt ossze az osszes epulet) "furan" talalja a mondanivalojat. Eleg sok a szinpadias elem, demagogiara hajazo eloadasmod, hianyos erveles, pl. tenyek sorolasa helyett a masik epelmujesegenek megkerdojelezese a fo cel, es ezt a logikus erveleshez szokott agy nehezen veszi be...
Ennek ellenere ha objektiv akarok maradni akkor azt mondom hogy akar a repulogepektol is osszedolhetett a ket WTC torony. De az is lehet hogy nem azert dolt ossze. Ha szubjektiv velemenyt kell mondanom akkor viszont azt mondom hogy valoszinubb a controlled demolition. Mar csak azert is mert az ennek ellenkezojet allitok ervelese egyszruen nem logikus, hianyos. Meg ha a repulogepektol is dolt ossze, miert sorakoztatnak fel olyan tenyeket amik nem is tenyek, hanem feltetelezesek? Ettol az elemeletuk nem lesz jobban alatamasztott (mondjuk az elmeletuk ellenkezoje sem), ellenben viszont az kerdesse valik, hogy miert teszik azt, amit tesznek?
Viszont arra semmi magyarazatot nem lattam eddig hogy a WTC 7 mitol dolt ossze. A WTC 7 eseten ezert egyelore biztos vagyok a robbantasban. Persze ha valaki eloallna egy ertheto magyarazattal, akkor hajlando lennek azt fontolora venni. ;-)
A Pentagonos sztori meg a foldbecsapodott repulo tortenete is tobb sebbol verzik. Dehat mindegy. Such is life. A nep ezt akarja. En a ketelyeim helyett jobban szeretnek egy hiheto es logikus magyarazatot, dehat a kerdesekre nincs aki valaszoljon. :-)
Vegul egy idezet utravalonak:
"Why of course the people don't want war ... But after all it is the leaders of the country who determine the policy, and it is always a simple matter to drag the people along, whether it is a democracy, or a fascist dictatorship, or a parliament, or a communist dictatorship ... Voice or no voice, the people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is to tell them they are being attacked, and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger." — Hermann Goering, Nazi leader, at the Nuremberg Trials after World War II
A lenyeg: "...the people can always be brought to the bidding of the leaders..."
Bin Landen 90-es évekbe lett Amerika ellensége mégpedig az öböl-háború kapcsán.
2 dolog szúrja a szemét, az amerikai jelenlét Szaud-Arábiába és Izrael segítése. Ezért ellensége az araboknak USA. Másért nem igen.
az angolok nem nyertek, elveszítették függetlenségüket (máig USA csatlósai) elvesztették gyarmatbirodalmukat. Érdekes módon mégsem robbantgatnak sem USA-ban sem Németországban, azon sirdogálva hová lett a világbirodalom. volna mit tanulnunk tõlük
nam azon csodálkoznak hogy összedõltek, hanem azon hogy miért nem dõltek el. szvsz ha a felsõ 20 melet rászakad az alatta lévõ 80-ra akkor az befelé omlik, de nem vagyok építész
sõt, ha USA vette volna a fáradságot, és vonósugárral megtartotta volna azt a pár emeletet ami alatt a repülõk kiütötték azt a pár emeletet, nem dõlt volna le az egész, csakhogy az USA kormánya annyira szemét hogy inkább hagyta összedõlni, semmint hogy kiderüljön, hogy van vonósugaruk meg csillagrombolóik, mint ahogy azt Lucas kiszivárogtatta, persze mindenki azt hitte sci-fi mese
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
Fõleg egy szedett vetett terrorista csoport." - Tehát kaptak valahonnan (na ugyan?) külsõ segítséget.
Mellesleg nem hinném, hogy az iszlámhívõk így gondolkoznak, hogy a keresztény országok az ellenségeik. Nem tudok olyanról (biztos én vagyok hülye) hogy emiatt robbantottak volna. Tehát nem szabad egyoldalúan nézni az eseményeket, hiszen az amcsi megszállók is kegyetlenkednek eleget (ártatlanok megölése, kínzó börtönök...stb.), õk pedig védekeznek (bár szemét módon - viszont a legtöbb terrorszervezet nem öl ártatlanokat).
Tehát szerintem elõbb meg kéne ismerni valójában mi miért is folyik ott, és csak azután véleményt nyilvánítani!
A kormány évértékelője sms-ben: \"Kedves Állampolgár! A kormány munkája továbbra is szar. Üdvözlettel: Gy.F.\"
Fõleg egy szedett vetett terrorista csoport.
Ezért gyártanak mindenféle elméletet, pedig ha az elötte lejátszodó eseményeket megnézzük ez várható volt.
Egy dolgot elfelejtetek, Bin Laden az Oroszok ellen harcolt Afganisztánban, Amerikai segítségel(fegyverekkel).
Most meg Az amcsik az ellenség, tíz év múlva meg lehet, hogy Európa lesz a célpont benne Magyarországal.
És Nem a dicsõ múlt az indok hanem a vallás!Mert a fanatikus Iszlámhívõknek mi "keresztény országok" eltaposni való hitetlenek vagyunk.
(és ez a legrosszabb)
Tedd rá a kezed a forró tűzhelyre egy percre és egy órának tűnik. Legyél együtt egy csinos lánnyal egy óráig és egy percnek tűnik majd. Na ez a relativitás. Albert Einstein
kooperáció? globalizáció
pontszerüen azonban bizonyos szempontból igazad van
senki nem kalandozik ész nélkül
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
Na most már csak Off-ot írtam ezért írok a témához is.
Nem tudom miért csodálkoznak egyesek, hogy összedõltek a tornyok. Egy hatalmas utasszállító csapódott beléjük!! Látott már valaki közelrõl 767-est???? (jó én se láttam 😊) )
Lehet látni, hogy mit tesz 1 vonat 50km/h-val 1 kocsival vagy 1 busszal. Ez meg 1 hatalmas repülõgép 700km/h-val!!!! Simán kivitte azokat az emeleteket. Tényleg az a csoda, hogy nem azonnal dõlt össze.
Elég volt, hogy csak 1 emelet meginduljon, a felette lévõk követték, végül is tényleg tervezési hiba lehetett, hogy nem maradtak meg a levegõben és nem lebegtek. Meg az is furcsa ugye, hogy nem bírta ki az alsó emelet, hogy hírtelen vagy 20 felette lévõ rászakadt. És folymatosan szakadtak az alsó emeletekre egyre nagyobb tömegben ahogy gyülemlett fel. Érthetetlen.
Pearl Harbor detto. Belephettek volna ilyen meg olyan okbol a VH-ba? Nem az a lenyeg hogy az elnok mit akart, meg hogy a par donteshozo mit gondolt az USA szempontjabol legjobb lepesnek. A lenyeg az hogy hogyan lehetett mindezt veghezvinni.
USA k**vara jol jart, a XX. szazadban, de attol meg nem neveznem kovetendo peldanak azt amit csinalt. Mint ahogyan a japan csoda-t is csodanak tartottam, megse irigylem toluk. Aki azzal jon hogy "de te is azt csinaltad volna a helyukben" (USA, vagy akarki mas helyeben) annak azt uzenem hogy nem, pont ez a kulonbseg. Europa mar epp eleg szart kavart a vilagban es igy talan tobb tapasztalata van azzal kapcsolatban hogy hogy mivel jar a szarkeveres. A siker nem fenntarthato. Lasd Romai Birodalom, lasd gyarmatrendszer, lasd USA legnagyobb problemajat, ami az hogy hogyan tudjak az egyelore meg sikeres birodalmukat minel tovabb fenntartani.
Europa allamai is vegul ott lyukadtak ki hogy a versengest nem lehet esz nelkul csinalni, mert abba mindneki belepusztul, hanem azert a sajat erdekek kepviselese mellett a kooperaciora is hangsulyt kell fektetni. Amig az USA egyeduli szuperhatalom es megteheti hogy nem kooperal, addig mukodik a dolog (az o szempontjukbol). Addig lehet esz nelkul kalandozni a vilagban. De nem lesz ez mindig igy... (remelem)
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
De katonalilag nagyobb arányba a szovjetek járultak ahhoz hozzá, hogy legyõzzék Németországot.
Csak arra a kommnetre reagáltam, hogy megjelentek az amcsik és végigverték a németeket, akiket senki se tudott rajtuk kívül megállítani.
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
Azzal kapcsolatban nem akartam allast foglalni, hogy mitol doltek ossze az epuletek. (Nem erre a vonalra akartam reagalni.)
Ez pont egy olyan eset ami rendkívül jól volt dokumentálva, nagyon sok az eredeti felvétel, MAGÁNSZEMÉLYEKTÕL, amiket közvetlenül a TV-knek juttatak el, és nem tudta senki módosítani mielõtt leadták az élõ adásba...
A második gép becsapódását, 100 TV közvetítette élõben. Pont otthon voltam, és láttam.. beszélt a riporter, és a háttérbõl meghallották a gépet, úgy fordult oda a kamera...
Élõben végig lehetett nézni az egészet...
Több száz ezer New York -i nézte végig személyesen... a gépekt mint kés a vajon átvágták keresztbe az épületet ~700 !!! KM/H-ás sebességgel csapódtak be!!
Persze hogy összeomlott... az a csoda hogy nem azonnal...
Ez az egész már lassan rosszabb mint a Holdraszállás mizéria.
vannak emberek akik nem képesek gondolkodni, csak "hinni" tudnak... grrr... hányinger...
Common sense,based on a strict construction of the term,consists of what people in common would agree on:that which they\"sense\"(in common)as their common natural understanding. Go buy some!
Nem is _ezert_ robbantottak fel.
ez nagyon is látszik a késõbbi hidegháborúban
amit ugye meg az amcsik nyertek
azz araboknak meg egy bajuk van, a középkor elején fejlettebbek voltak Európánál, azóta is ezt siratják. Meg a keresztes háborúkon rágódnak. Meg a dicsõ perzsák, Mezopotámia. És ezt nem én találtam ki, hanem egy arab történésztõl olvastam (Ali Mazaheri)
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
nézd meg a politikai kultúránkat
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
figy Európában harc van. Távol mindentõl, azt hitték biztonságban vannak. Az ember gayrló. Hányszor hiszi azt például, hogy mára legyõzte a természetet, hogy a vulkán már nem fog kitörni, egyzserüen nem hitték hogy a japcsik erre képesek
túlzott önbizalom
általában az emberiség megfizeti ezt
de nézzük kis léptékben: lásd a motoros fickót aki felvette a halálos ütközését
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
Elárulom, hogy a szovjetek nyerték meg a világháborút. Amcsik kevesek lettek volna hozzá. A teljes angolszáz haderõ a német hardsereg negyedével harcolt nyugaton, ami lestrapált, gyengén felszerelt volt.
"Nem szeretnek vitatkozni vele, nem ismerem a temat, de en ugy hallottam, hogy Kanadanak azert brutalis tartalekai vannak (amire mar az USA reg ratette a kezet, majd ha elfogy a kozelkeleten a kozos olaj (kozos, mert mindenki onnan vasarol),"
Szaud-Arábiának is hatalmas készletei vannak USA mégse támadja meg. Hmmm csak nem azért mert USA barát vezetése van? Kanada mintha nem lenne rosszba USA-val, de lehet, hogy én tévedek.
Majd ha amcsi ellenes vezetés kerül hatalomra Kanadába vagy Szaud-Arábiába, akkor majd nézd meg mi lesz.
Elõször is kövezzetek meg, és nyugodtan anyázzatok le, de én nem követem azt a "divatot", ami ma oly elterjedt és közkedvelt... a "ne higgyünk el semmit, fõleg ha Amerikához kapcsolódik"! gondolkodásmódot!
Persze most a nagyon okosok azt mondják rá, hogy akkor én biztos egy naív állat vagyok, aki mindent gondolkodás nélkül megkajál és természetesen éppen emiatt full hülye és degenerált is vagyok... csak van egy kis gáz. Az emberek olyan szinten nem tisztelik egymást, hogy már csuklóból megy egymás hülyézése! Hát gratulálok. Szerintem nem sokat kell várni, hogy az ember saját magát alulmúlja!
Más:
Amerika utálathoz:
Belegondoltatok már abba, önmagatokat annyira nagyra tartó magyar honfitársaim, hogyha amerikaiak helyett mi magyarok élnénk Amerikában és mi lennénk olyan helyzetben mint õk, nem ugyan azokat a disznóságokat csinálnánk meg mint õk? Ugyan már, dehogynem!.... Az ember az ember marad.. és az ember gyarló, önzõ, stb... és nem földreszállt angyal!!!
Nem kell mindenért Amerikát vádolni! Sepregessen ki - ki a saját portáján elõször! Mellesleg minden országnak megvannak a maga disznóságai... nem kell messzire menni, elég csak idehaza kicsit komolyabban, nyitott szemmel és józan ésszel végignézni.
Hiába.. az amerika és zsidóutálat gobális divattá vált! És ez ELÉG BAJ!
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
erre lehet számítani tervezéskor
majd ha jár erre egy építész elmondja a véleményét
jelenleg csak ugatjuk a Holdat
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray