Elkészült a WTC elleni támadás szimulációja

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#71
Nem vagyok építész, de eléggé nehéz elképzelnem olyan tervezést, ami igy megoldja az esetleges természeti katasztrófákat...mármint honnan tudod, hogy milyen irányból, milyen erõvel, milyen tipusú hatás(ok) ér(het)i(k) az épületet és ennek megfelelõen úgy megtervezni, hogy magába döljön és ne jobbra-balra?
#70
"Nekem a Heti Hetes féle szöveg jutott eszembe..."
Es ez tenyleg igy van, a Reagen-kormanyzat idejen nehany szazmillio dollar ertekben kaptak kettos felhasznalasi celu vegyi anyagokat... de az ezekbol keszult cuccost meg a '80-as evekben ellovoldoztek Iranra meg a kurdokra. A HVG-ben volt rola cikk nehany eve, utana lehet nezni.
Nem akarok semmit allitani az ontamadassal kapcsolatban, csak nehany emlekezetes nev az USA ujkori tortenetebol: Pearl Harbour, Tonkini-obol, es akkor a kollega emlitette meg az USS Maine-t...
A legnagyobb problema viszont szerintem mar az, hogy egy egesz kulturkorre huzzak ra a kollektiv bunosseget, es ez a szemlelet elterjed olyanok kozott is, akik ertelmes, gondolkodo emberek. Sajat boromon tapasztalt pelda: a cegunk iden Tuneziaba viszi a dolgozoit. Nehanyan mar tervezgetunk kisebb magankirandulasokat, aholis iranytaxiba szallnank, vagy vonatra, hogy par szaz km-t utazzunk, esetleg helyiekkel beszeljunk, ha tudunk. Az egyik munkatarsam kedvese folhaborodottan kozolte kollegemmal, hogy ki ne talaljon ilyen hulyeseget, mert majd jol elrabolnak, meg megkinoznak minket... Tuneziaban, ahol pl. a vilagi kormanyzat mar reg betiltotta a Sarijja-t... Es ez egy felsooktatasban tanulo, nyitott, erdeklodo holgy. Nos ez a nagyon gaz.
Mike
#69
foglalkoznak a gulággal, foglalkoznak az örményekkel, foglalkoznak hirossimával
hazugság hogy nem
de ezzel együtt a gulág, örmény, atom lokális volt, nem terjedt ki egész földrészre, több országra, nem európában volt

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

#68
Jajj....és szerinted,ha csak úgy bejelenti 1 ország (akármelyik),hogy most megyünk és jól elfoglalunk egy másik országot (fõleg olyat ahol van egy rakat igen fontos kõolaj),mit szólt volna a többi nagyhatalom? Állva tapsolnak? Még igy is eléggé cinkes volt! Az ENSZ is felszólalt már ellene...
Más:
Amúgy ha jól tudom irakban az eddigi kisebbségben lévõ szunniták voltak hatalmon (Szaddam õket támogatta kétpofára)most pedig a siiták kerültek vissza....Tiszta véletlenségbõl az ország közepe táján éldegélõ szunniták területein nincs jelentös olajkészlet....nem semmi véletlen!😄
Mike
#67
arról nem beszélve, hogy úgy tervezték az épületet, hogy ne döljön el, ha valami történik, rádõlve a környezetére

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Mike
#66
ehhez felesleges felrobbantani két felhõkarcolót
egyzserüen Bush azt mondja, nem tetszik a pofájuk, kell az olaj, mi raktuk oda Szaddamot, ost mi is küldjük el, stb
az amcsik nem ölnek meg emiatt 5-6 ezer embert a sajátjaikból, és nem egy irodaépületet robbantanak fel New-Yorkban ahol nem a csórik niggák üldögélnek az irodáikban
szal ez egy baromság

ha ennyire Afganisztánba akarok menni, kirobbantok ott vmit, aztán odamegyek rendet csinálni

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Mike
#65
jah, az egész kamu, igazából csak látványshow volt, az épületet meg eltranszportálták a párhuzamos univerzumban lévõ Földre

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Mike
#64
na persze belülrõl robbantották fel, a repülõgép becsapódása meg trükk volt ugye? kezeltesd magad szerintem

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

#63
Öszintén szólva az eunak egy nagy baja van:
nem egy nyelvet beszélnek. Az amerikaiknak ennyivel könnyebb. A multkor olvastam valahol hogy napi hány tonna felesleges papirt termel az eu csak azzal hogy az összes eus nyelvre le kell forditani a hivatalos papirokat.
És hogy a forditók nem birják szusszal a dolgot. Na ezen sürgõsen változtatni kéne szerintem.
A másik, ami az eu nagy problémája, hogy már 100 éve kimutatták hogy egy testület kb 5 fõ alatt döntésképes. 5 fõ fölött hacsak nincs egy "vezér" aki tényelges hatalommal bir, az egész testület döntésképessége romokban hever.
Ezért aztán az euban soha semmit nem lehet csinálni mert mindig van olyan akinek valami nem tetszik...

Ennek a másik véglete magyarország, ahol meg látszólag van 385 döntéshozó, valójában meg elég lenne két táblás emberkét beültetni a parlamentbe akik mindig felmutatnának egy igen/nem táblát, hisz nincsenek önálló vélemények, nincs átszavazás, egy adott kérdésre vagy mindenki igennel szavaz, vagy mindenki nemmel (oldalanként) ezért szerintem tökmindegy lenne hogy ugyanaz a 180 ember szavaz mindig igennel vagy nemmel,egy ember is kiválthatná õket... (persze mit gondolok én, akkor kinek fizetnék azt a rengeteg adó nélküli jövedelmet stb stb...)

Kétféle világ létezik. Az egyik amit látsz és a másik ami mögötte van. Ami mögötte van azt a pénz irányitja. Találd ki melyik világ irányitja melyiket.

#62
Szvsz lépjetek túl egy kicsit irak megtámadásán...szept. 11 óta, terrorizmus elleni harc címén az amcsik eléggé érdekes dolgokat csináltak....Magasról teszek rá ki csinálta a támadást, de azért az eléggé nyilvánvaló, hogy "jogalapot" teremtett az amcsiknak a "világuralom" megszerzésére.....Felhatalmazva érzik magukat, hogy önvédelem címén BÁRMIT megtegyenek!
#61
Csak annyit fuznek hozza hogy az USA-ban 2001 elott az identitasproblema egyre nagyobb gondokat okozott. Egyre kevesebb es kevesebb ott elo vallotta magat amerikainak. Ez komoly gond, mikor az USA fennmaradasanak alapja az egyseg (=unio) lenne. Egy egyseges USA vilagszinten is tudja az erdekeit (a kissebbségét) kepviselni, de egy szethuzo az nem.
9/11 ugy kellett mar az USA-nak mint ehezonek a falat kenyer. Az USA-ban a Romai Birodalomhoz hasonlo szetesest vizionaltak mar egyes kutatok. 9/11 utan az identitas problemaja (=szethuzas) ideiglenesen (!) megoldodott. 9/11 utan szinte mindenki ujra amerikainak vallotta magat, es ujra kozos cel vezerli az ott elo milliokat. (Mint a vilaghaboruban, vagy mint a kommunizmus eloretorese idejen.)
Az USA halala igy szvsz az lesz, mikor kifogynak a(z egyebkent - a szo szoros es atvitt ertelmeben is - sokszinu) lakossagot mestersegesen osszekovacsolo trukkokbol.

Ugyhogy habar az EU-t divat elmarasztalni minden elkepzelheto dologert, egy europai unio teljesen mas (szerintem stablilabb) alapokon nyugszik mint egy amerikai. Szerintem nagyobb belso tamogatottsaggal bir, az emberek maguk is erzik az osszefogas szuksegesseget (es nem ugy van az ideologia rajuk eroszakolva). Ezert habar kevesbe egyseges (azaz kevesebb ponton egyseges) az EU mint az USA, ami egyseget megteremtettek, az legalabb megalapozottabb. Persze a kerdes nem ilyen feher-fekete, de szerintem kimutathato egy effajta kulonbseg az amerikai es az europai unio kozott.
(Persze az europai unio se fog mukodni, ha az europai lakossag nagyobbik resze szep lassan europaitol idegen kulturaval rendelkezove valik, mint ahogy amerikaban is lassan kissebbsegbe kerulnek az amerikai ertekrenden nevelodottek.)

Igy kuzdenek egymassal ma "birodalmak". Hosszu tavon melyik "birodalom" vagy melyik "civilizacio" lesz sikeres?

#60
"Mr. Bush, nem is tudtam hogy Ön beszéli a nyelvünket..."

Ehh... számomra Bush egyenlõ egy rakás texasi tehénszarral... <#gun>

De egy kicsit túlzásnak tartom a dolog ekkora méretû misztifikálását. Casus belli? Kár, hogy pont a WTC miatt szegény Bushnak elõször Afgaisztánba kellett mennie. Oszama bin Laden, ismerõsen cseng a név? A casus belli Irakban a vegyi fegyverekre vonatkozó állítólagos bizonyíték volt.

Az emlékezetes iráni anti-holokauszt konferencián jelentettek ki valami olyan okosságot, hogy Hitler valójában zsidó volt, és azért játszotta végig a II. vh-t, Endlösunggal meg mindennel, hogy létrejöjjön általa (már Hitler által!) a zsidó állam (gyk Izrael)! Szóval így hiszek a hiperszuper-nyakatekert konspirációknak.
Mike
#59
Az amcsik bennevoltak elmélet azért sántít mert Bushnak ennél kevesebb ok is elég lett volna megtámadni Irakot. Egyébként szerintem az amcsik elég nyugiodtan viselkedtek, ha nálunk történik vmi hasonló, mi biztos széttéptük volna az itt lakó muszlimokat, mecsetek döltek volna romba.

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

Mike
#58
Hagyjuk már ezt a WTC-t. Lassan olyan lesz ez, mint a ruszkiknál a nagy honvédõ háború, másról sem tudnak beszélni
én bizony visszaépítettem volna a tornyokat ugyanolyanra, mintha mi sem történt volna, nem pedig emlékmûvet állítok a muzulmán vallási fanatikusok "gyõzelmének"

[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray

#57
"Épp azért azt nehezen hiszem el hogy az amerikai kormányzat tudatosan felrobbantotta volna a wtc-t" valjon miert nehez ezt elhinni? mas is gyilkolta mar a saljat nepet azert csak hogy casus beli-t teremtsen. en lattam a LC 2 es valami santit. emlekszem hogy a Watergate esetnel milyen hamar lemondot Nixon. valyon bush miert nm mond(ot) le? vagy az egesz nm igaz es o ezt tudja es akkor persze hogy nm mond le vagy olyan pofatlan allat, hogy amelett hogy a salajat orszagaban csinal ilyesmit meg tesz magasan a nepere meg mindenre. igaz neki ez az utolso mandatuma (szerencsere) es gondolom ki akarja elvezni az utolso cseppig. az is erdekes hogy terorismus ez elott is volt. voltak aldozatok, gondoljunk csak bele a nemet olimpiara. anyi tortent hogy a bunosoket felkutatak es likvidaltak. israel nm hirdetet szent haborut az oszes arab alammal szemben. erdekes meg az is hogy az elso tamadas alkalmabol (bomba az parkolaban) amerika nm reagalt ilyen vehemensen. igaz nm is doltek osze a epuletek. 1 dolog viszont biztos SOHA nm fog kiderulni mi az igazsag. csak a tenyeknek vagyunk a birtokaban. az igazsagnak nm.

Minden lehetseges. Csak ami lehetetlen tart tavabb.

#56
Mr. Bush, nem is tudtam hogy Ön beszéli a nyelvünket...

#55
Az én véleményem szerint úgy is el lehet követni egy terrortámadást, hogy te magad semmit sem csinálsz csak épp szemet húnysz bizonyos emberkék ügyködése fölött.

Épp azért azt nehezen hiszem el hogy az amerikai kormányzat tudatosan felrobbantotta volna a wtc-t, viszont azt simán elhiszem hogy amikor tudomást szerzett az arabok ilyen irányú tevékenységérõl, akkor szimplán szemett húnyt felette, sõt esetleg direkt úgy irányitott bizonyos tényezõket hogy a látszólag minnél nagyobb csapást szenvedjen, gyakorlatilag meg minimálist. Igy ürügynek ideális valós kár meg minimális és máris lehet menni irakban.
Ha belegondoltok, az arabok utáják a zsidókat, ehhez képest egy zsidó ünnepnapon! történt a merénylet, a wtc-ben minimális ember volt stb. Sok ilyen furcsaság van, ezért én a fenntiek tartom elképzelhetõnek.

Kétféle világ létezik. Az egyik amit látsz és a másik ami mögötte van. Ami mögötte van azt a pénz irányitja. Találd ki melyik világ irányitja melyiket.

#54
Ez a video egy nagy rakás ... Ezen dolgoztak ennyi ideig? És erre valaki még pénzt is adott? Van ennek valami kézzelfogható haszna? Ráadásul így, hogy hiányos adatokkal dolgoztak (figyelmen kívül hagyni a tûz hatását szvsz abszolút amatõrizmus) mégcsak nem is reális a dolog. Vagyis az egész csak fölöslegesen kidobott pénz.
89
#53
Legalább olvassál: "2 Close up shots of the collapse of wtc building 7 on 9/11"

Autonómiát Székelyföldnek! \"A szeretet nem szűnik meg soha\" Pál apostol

#52
amugy ha megtiltjak hogy jatekokban, filmekben szerepeljen ez a dolog, akkor pl a haborukkal miert nem teszik ezt? ott is rengetegen haltak meg
#51
kar hogy ez nem a wtc
89
#50
[url=http://www.youtube.com/watch?v=Xsr9586hu7Y[/url]
http://www.youtube.com/watch?v=OmL9F-TSIes&NR=1

Ezek után mondja valaki, hogy nem megrendezett volt az egész.
Amúgy érdemes megnézni a Loose Change 911-et is.

Autonómiát Székelyföldnek! \"A szeretet nem szűnik meg soha\" Pál apostol

rekettyes
#49
Nevetséges, most komolyan, nézzétek már végig ezt a kurva loose change-t és utána okoskodjatok:
http://video.google.com/videoplay?docid=-7859909765349743827&q=loose+change&total=2114&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=9

#48
Ez volt is valamilyen musorban, hogy pont a kerozin miatt doltek ossze a tornyok. Ha csak a becsapodas miatt lett volna akkor mar egybol dolnek.
A kerozin egese miatt megolvadt tarto elemek kovetkezteben dolt ossze.

Ez is mekkora luzerseg, hogy egy tobb eves projecthez meg rendes informaciot sem tudnak szerezni?
"Ezenkívül nem sikerült beszerezniük megfelelõ információkat a Boeing 767-200 repülõgéprõl sem"
#47
"elismerte, hogy bizonyos szempontokat nem vettek figyelembe, így például a becsapódás után keletkezõ tûz nagyságát és a füst terjedését."
- tehát az a pár köbméter kerozin ezek szerint semmilyen struktúrális kárt nem okozott az épületnek? szerintem 2 emeletet felfelé, meg lefelé kipucolt a robbanás már becsapodáskor.. ilyen apróságot nem figyelembe venni és másfél évet mégis elszúrni egy ilyen hiányos szimulációra azért gyíkság. mert ha csak becsapódik a gép és nincsenek lángok, akkor szerintem csak a közvetlenül a becsapódákor jelenlevõket gyászolnánk és nem egy fél toronnyi embert.
ha csak arra gondolok, hogy ha egy öngyújtót földhöz vág az ember, az mekkorát szól, akkor ott a robbanáskor hány emeletnyi beton gyûrõdhetett meg? ezzel együtt hány függõleges tartógerendát nyomoríthatott meg, csak a hirtelen túlnyomás? mert ha csak egy gép behull oda és nincs benne üzemanyag, akkor szerintem az a torony még ma is állna, hiszen ugye new york ott van az óceán partján, 80kmh szeleket is ki kell bírnia simán egy partmenti épületnek. mivel könnyûszerkezetes volt a torony, ezért fokozatosan nyelte el, a becsapódás energiáját a szerkezet, így aztán szerintem nem érte akkora nyíró erõ a megmaradt függõleges oszlopokat, mint amekkorát nagy szélben kéne kíbírnia nekik. az a torony nem tudom mekkora volt de biztos volt kb fél hektárnyi az a felület, amit tolhat a szél.. tehát ez a szimuláció most a robbanás ereje nélkül bevitt plusz 150tonnát a torony szerkezetébe, amit szerintem robbanás nélkül szó nélkül elbírt volna az épület. szvsz.

\"The voices are back... Excellent.\"

#46
Tudjátok mikor az 1898-as spanyol-amerikai háború elõestéjén a spanyol-kubai partoknál felrobbant a USS Maine hadihajó mindenki megvolt róla gyõzõdve hogy a spanyolok tették.A Maine nem volt egy rossz hadihajó, sõt korának egyik legjobbja volt.Az amerikai média egybõl elkezdte nyomni ezt az "agresszor spanyolok" dumát.Nagyjából mindenki el is hitte, hiszen Spanyolország Kubából kiindulva újból elkezdte növelni befolyását Dél-Amerikában, ami pedig akkor már jó hatvan éve amerikai érdekszféra volt.Erre mit csinálnak a disznó spanyolok? Felrobbantják a Maine-t. Hát így esett el Kuba.

Most ha körülbelül 50 év múlva visszatekintünk ez az 1-2 év távolság már nem is lesz akkora. Akkor fog majd igazán látszani hogy Irak és 9/11 között sokkal valósabb egység van mint a terrorizmus elleni harc.

A mennyből az összes érdekes ember hiányzik

#45
Nekem ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy lassan 6.-ik éve folyamatosan (igy vagy úgy) nyomják a képembe szeptember 11-ét. Akár az USA csinálta, akár tényleg terrorok voltak (azért nagyon durva egy idõben - ha jól emlékszem - 4, utasokkal teli repülõt megbugázni, nem?), az biztos hogy maximálisan kihasználják a propagandaerejét a dolognak, az utolsó halottig. Én is sajnálom az ártatlanokat akik meghaltak, de lassan úgy néz ki, az amik rángatják újra és újra ki õket a sirból, indokul felhasználva "õket" gyakorlatilag mindenre amit a külpolitikájukban csinálnak.

Mellesleg, emlékszem amikor 2001ben hollywood döngette a mellét, hogy ez annyira kegyeletteljes emlék, hogy errõl mi soha nem csinálunk filmet. Aztán csak megcsinálták... Vagy amikor még az MS Fligh simulatorból is kiszedték az ikertornyokat (talán egy patchel) hogy ezzel is megemlékezzenek az esetrõl... stb stb.

#44
Azokat a bizonyos vegyi fegyvereket valóban az Egyesült Államok adta el Iraknak, még I. Bush uralkodása idején. Amit aztán be is vetettek az iraki kurdok ellen!
De azokat az állítólagos tömegpusztító fegyvereket, amik részben indokul szolgáltak az iraki háború kitörésére... Nos azóta hivatalosan is beismerték, hogy nem is léteztek.

#43
Hát nem az volt a baj h repülõ becsapódik, hõálló cuccot levette oszlopokrol aztán repülõ bumm (sok benzin) és emiatt lett baj?

[ cod.magyaritasok.hu ] _____|\\_____\\o/___ Cápatámadás &#3232;_&#3232;

#42
Tudom ajánlani ezt a könyvet azoknak, akik elhiszik a hivatalos magyarázatokat a szeptember 11-én történtekre, de azoknak is, akik nem:
Összeesküvések, összeesküvés-elméletek és szeptember 11. titkai
Akit érdekel a téma, annak mindenképpen érdemes elolvasnia, érdekes dolgok vannak benne...

Csirke4
#41
Nekem a Heti Hetes féle szöveg jutott eszembe.
Bush: most lerohanjuk az országotokat a vegyi fegyvereitek miatt.
Saddam: De hát nincsenek is vegyi fegyvereink.
Bush: Hogyne lenne, mi adtunk! (1980.-ban Irak vs Irán)

Amúgy mi van ha tényleg õk adták csak már el lövölözték õket kisebb mennyiségekben bizonyos népcsoportokra Irakban. Akkor 100%-ig tudtak róla, hogy van nekik.
Az olajról meg annyit, hogy amennyi olajat onnan kitermelnek rögtön tankolhatják is be a gépekbe mert annyit fogyasztanak. (ezt nem csak szószerint.)
Csirke4
#40
Azt mondom holnap felrobbantok 1 felhõkarcolót New Yorkban.
Tudsz az akcióról de hány felhõkarcoló van new yorkban?😊
cenobite
#39
Nem hiszem el, hogy vannak akik még bedõlnek ennek az amcsi "gonoszterroristákmegtámadtakminket" maszlagnak...


gamertag: kenobita

Gerygrey
#38
Utálom a Quicktime-ot de most feltettem, csak hogy megnézzem a nagyfelbontású változatot. Viszont ilyen hibát ír ki, és a VLC Media Player sem viszi, nektek sikerült lejátszani? Nem lehetne esetleg egy nagyfelbontású WMV vagy más formátumban kérni a videót?
Alien69
#37
Anotino részben jól látja a dolgokat. NEM az amcsik nyerték meg a háborút, az oroszok (szovjetek) vesztették el azzal, hogy amcsi rájött arra, hogy az oroszok már a spejban vannak! Te szerinted ki fizette volna vissza az angoloknak adott sok sok fegyver árát, az oroszok? Mert az naívság lenne elhinni, hogy megálltak volna Németország-ot elfoglalva. Szépen elmentek volna, és a maradék europai részeket is elveszik, köztük akár angliát is (uygan, KI akadájozta volna meg ebben Sztálin-t?).<#ravasz1> Bár, esettleg Õket (már az Angol-okat) meghagyták volna, ki tudja, ezt már nem fogjuk megtudni. Tehát, usa-nak közbe kellett lépnie, elég sürgetõen.

-Az, hogy Saddam mivel fenyegetõdzött, amcsiknak semmi közük, mert Õket nem érinti közvettlenül szimnte semmi. Felelõsséggel se tartoztak soha, senkinek se!
-Az öbölháború se ott kezdõdött, hogy Irak megszállta Kuwait-ot. De ez most mindegy. Az csak egy hosszabb eseménysor egyik sakklépése. Saddam-ot már rég taccsra rakhatták volna, csak nem akarták, mert ehez volt érdekük.<#nemtudom>
-A segélyszervezeteket meg ne firtassuk ("karitativ szervezet"). Persze, van elég sok külömbség a Magyar alapítványok, és az amcsi karitatív szervezetek között, ez tény. De, ettõl még sok a hasonlóság is. Tehát van 2-3 olyan köztük, amely "kirakat", tehát ezt mutatják, hogy milyen frankók, de ezek melett van még további 10-20, ami csak a saját zsebre dolgozik, vagy nagyrészt arra, és egy kicsit néha-néha csurrant-cseppent arra a célra is, amire eredetileg papíron létre hozták. Sajnos, nem 1 ilyen "alapítványhoz" volt szerencsém itthon, az amcsi meg nem külömb, csak kicsit.<#wow1>

#36
Van nehany igazsag abban amit mondasz, de talan benned is van egy kis elfogultsag.

Nem vagyok szakerto e teren szoval csak 1-2 egyeni velemeny:

"Hagyjuk csak ugy is bloffol?"
vannak erre mas modszerek is mint egy full scale attack

"Ja es ki nyerte meg Europaban a II. vilaghaborut?"
Nem azert jottek, mert olyan josagos demokratak, hanem mert nem volt mas valasztasuk. Egy stabil europa nelkul osszeomlott volna a gazdasaguk. Amig nem voltak "fenyegetve", siman arultak a fegyvereket az angoloknak emelt aron. Amugy szvsz inkabb a listabol kifelejtett oroszokat illeti meg az erdem, ok tortek meg hatasosan a nemet lenduletet, meg csappantottak meg az olajkeszleteket.

"szinte fuluket-farkukat behuztak, majd lesz valahogy"
Hogy eldontsuk ki huzta be gyavan fejet farkat, es ki ertheto okokbol, nem art figyelembe venni a haborus veszteseg statisztikakat (halalozas, gazdasagi, x eve van folyamatos harcban, stb).
rigidus
#35
http://video.google.com/videoplay?docid=1336167662031629480

Vernoon
#34
Nos igen, de azert el lehetne gondolkodni par dolgon.
- Ki kezdte (mint az ovodaban) Ki szallta meg Kuwaitot 1990 aug. 2.-an?
(Nem akarok senkit sem vedeni, plane nem Busht, de nezzuk a tenyeket : Az USA uzletelt Kuwaittal -olaj ugyebar, kvazi ugyfele az USAnak. Egyszer csak fegyverrel es tankokkal megszallja Kuwaitot egy gazdasagilag gyengebb, de eroben nagyobb orszag, akarhogy is, ezt agresszionak tunik. Erre az USA (es a tobbi orszag, itt most lenyegtelen) azt mondja, hogy nehogymar! azt az olajat en vettem meg, es most fegyverrel idejossz, azt mondod, hogy ez most a tied? Ezt benezted! Ezt nem hagyom! - Es az USA csapatokat kuldott a tersegbe, majd kezdetet vette az obol haboru 1991-ben)

- Nehez kerdes, de kinek es mit kellett volna cselekednie abban a helyzetben, amikor Saddam vegyifegyverekkel fenyegetozott? (a kozhiedelemmel szemben nem az USA talata ki a vegyifegyer mizeriat, azt Saddam tobszor is hangoztatta) Hagyjuk csak ugy is bloffol? Az kinek a felelosege lett volna, ha tenyleg beveti? (azt is tudjuk, hogy Saddam csinalt mar ilyet kisebb nepcsoportokkal, akikiet sikerult is kiirtania) (Eldobsz egy szemetet, a rendor radszol, hogy ne szemetelj, te visszaszols, hogy "maradjon mar, mert piszoly van nalam", a rendor felszollit, hogy add elo, te nem adod, azt csodalkozol, hogy megbilincsel es eroszakkal motoz meg)

- Lehet az USAt szidni, lehet mindenkit szidni, foleg a vezeteset (ami nem egyenlo magaval az orszaggal es nem egyenlo a nepevel) Lehet szidni az USAt hogy erdekbol mindig odamegy ahova nem kene es beavatkozik, amit szinten nem kene (Korea, Vietnam, Szomalia - de ezeknek is pontosan utana kene nezni, es nem a feligazsagoknak hinni) Ja es ki nyerte meg Europaban a II. vilaghaborut? A franciak, az angolok? A franciak a szinte fuluket-farkukat behuztak, majd lesz valahogy, az angolok (Winston szolt Ike-nak, hogy vezessen egy nagyobbacska hadmuveletet D-Day neven)
Szoval jottek az amcsik lenyomtak Hitlert es a nemeteket az olajert es sunyi modon a demokraciat hirdetve kiirtottak csomo artatlan fasiszta nacit?

- Igen, le lehet modellezni a froccseno vert is ahogy az artatlan civilek, civil gyerekek meghalnak. A haboru mar csak ilyen gusztustalan es igazsagtalan mufaj. MINDIG van civil aldozat. (mar csak ezert is be kell tiltani minden haborut) az emberi faj mindig is barbar volt, lasd pl Braveheart (most ez jutott eszembe, de van ezer pelda. ja ez pont egy film, akkor ez nem jo pl ilyen nem is volt a tortenelemben)

- Mennyi karitativ szervezet mukodtetnek az amcsik NEM az USAban, mas nepeket segitve. OK nagy orszag sokan vannak, akkor nezzuk szazalekosan a szamokat, abban is vezetnek.( Most nem tudok pontos adatokat mutatni es amikrol en tudok azok is tobb eves adatok) (es az is lehet, hogy a karitativ szervezetek is titokban az olajert harcolnak (de csak ejszaka))

- Erdekes a Koolaj keszletek c. dokumentum. Nem szeretnek vitatkozni vele, nem ismerem a temat, de en ugy hallottam, hogy Kanadanak azert brutalis tartalekai vannak (amire mar az USA reg ratette a kezet, majd ha elfogy a kozelkeleten a kozos olaj (kozos, mert mindenki onnan vasarol), majd akkor kezdi onnan kitermelni, ami csak az ove es annak ad akinek o akar)

Arthas
#33
Ez hihetõbb verzió, mint a 800 fokon olvadó, károsodó acéltömeg... :

911 Mysteries

#32
Ha már a linket nem nézed meg, amit elözékenyen odatolnak az arcodba, legalább a guglit tanuld meg használni....fel lehet hörreni, irakban hatalmas kõolaj készletek vannak.....
#31
olaj nem nagyon irakban van, inkább kuwaitban😮 ha irakban lenne a világ második legnagyobb olajkészlete akkor most ott tartanának ahol dubai. de nem baj...

#30
Na összeesküvés-elmélet hívõk harcra fel!<#vigyor1>
Ti már úgyis tudjátok, a többieket meg úgyse érdekli az ami ellentétes a véleményükkel de azért is beteszem:
Konspiráció
Ugyanez a másik oldalról:
Hivatalos magyarázatok
Annyit viszont leszögeznék, hogy az Amerikai hivatalos álláspontoknak legyen szó bármirõl egy lényege van és azt úgy hívják, hogy 'a nagyhatalmi érdek'. Mindenekfölött az erõforrások feletti dominancia és ezen keresztül korlátlan hatalom a világ többi része felett.
Ez úgy gondolom tény. Ezért én még azt sem hiszem el nekik amit kérdeznek.
Én tisztelem a halottak emlékét: ugyan olyan hõsi halottak a szememben mint azok a karonák, 'biztonsági emberek' akiket a gyáva terroristák Irakban robbantgatnak fel nap mint nap.
Ha a hétköznapokban történik egy gyilkosság és az elkövetõ ismeretlen akkor a detektívek azt kezdik kutatni, hogy mi lehetett az indíték és/vagy kinek állt érdekében az illetõ halála.
Kinek áll érdekében a 'war on terror'? Szeptember 11. olyan jelkép lett ami az USA-t mindenre felhatalmazza és utólag mindenre magyarázattal szolgál...
Ez vajon kinek az érdeke?
Kinek az érdeke elfoglalni azt az országot amelyik a föld második legnagyobb kõolajkészletével rendelkezik?
Kõolaj készletek
Kell az ürügy mert anélkül nem lehetne 'igazságos' háborúkat indítani.
Nehogy meginogjatok hitetekben, hogy Irakban csakis az emberiesség, a szabadság, és stb.. blabla oltárán áldozzák föl az életüket a nagyszerû amerikai hõsök<#gun>. Arról meg csak ez a mocsok Szaddam tehet, hogy ott egész véletlenül q.va sok kõolaj is van.
Szóval szeptember 11-et én így visszatekintve ilyen szemmel nézem. Történelmi lecke fiúknak.<#kuss>

iSS!

Dj Faustus
#29
"Az adatok feldolgozásához a 16 processzoros szuperszámítógépnek csak a becsapódás elsõ szakaszának matematikai modellezésére több mint 80 órára volt szüksége."
A Purdue egyetemnek jelenleg egy 1024 processzorból álló szuperszámítógép-fürtje van. De! Egy szuperszámítógépen nem csak egy feladat fut, hanem több is egyszerre. Jelen esetben ebbõl az 1024 processzorból csak 16 volt használva a cikkben említett projekthez.

"16 processzoros gép már szuperszámítógép?"
A szuperszámítógépeket nem a processzorok száma alapján szokták meghatározni, hanem a magas számítási sebességük alapján.
Gondoljunk csak bele a Cray Y-MP C916/16256-ban (1992) csak 16 darab proci volt. 😉

Sanyix
#28
"szerintük a holokauszt is csak egy amcsi propaganda" hát kb.
A gulagokban hány ember halt meg? Az atatürk féle örményirtásnál hány ember halt meg? Ki foglalkozik ezekkel? Senki. Ellenben a zsidó holokauszt az aztán a csapból is folyik...

Na meg ott van hiroshima, nagasaki azt is nevezhetjük népirtásnak.

Megtörtént de fel van fújva az egész. Bár full természetes, hogy a vesztes fél gonosztetteit reklámozza a gyõztes fél, de a gyõztes a saját gonoszságait nem reklámozza, majd csak az õt legyõzõ új ellenfél... talán.

Vain ei kuulu terroristien käsiin! CS. N. T. K. K.! SG az a hely ahol sunyi módon csöndben törölgetik a hozzászólásokat, indok nélkül. ;)

#27
sajnos sok fiatal a vevõ a holokausztotokra is.

lazsi nak igaza van abban ,hogy ez egy remek ürügy volt.
#26
A honvédségnél mi robantgatunk is és azt tapasztaltam hogy az épület akkor roskad maga alá ha alulrol robantják fel. ha mondluk az épület teteében ugye egy repülögép felroban akkor az az épület nem össze döl hanem szétroban. szanaszét szorodik. az alattalévõ rész meg szétnyilik mint egy tubarozsa.
DjDano
#25
Persze a Csurka féle elmeháborodottak pont ezt mondták, szerintük a holokauszt is csak egy amcsi propagandahazugság. Sajnos sok fiatal vevõ ezekre a hülyeségekre.

DjDano
#24
Olyan szinten sötét vagy, hogy az már fáj.... és még te hülyézel le embereket.

#23
Azért hozzátenném, hogy többen azt mondták, hogy az egész 'terrorcselekmény' egy fbi akció volt. Nem mondom hogy elhiszem, de azt sem hiszem el, hogy nem tudták ezt elõre, hogy mi várható, és szerintem felesleges itt mindenkinek okoskodni, mert direkt ködösítenek, ahogy ez minden ilyen incidensnél történik,

Alien69
#22
"több ezer embert deportálnak amerikai koncentrációs táborokba", ez meg magassan veri a lécet. LOL. Illetve, amerika nem arról híres, hogy egyszerre több ezer embert elhalgattat, a saját fajtájából. A táborokhoz annyit, hogy usa területén kizárt ilyen, mert annyira nem hülyék, hogy egy hírtelen ellenõrzést bekapjanak. Azért van ott Kuba területén egy, meg jópár hasonló a világ több pontján, hogy oda vihessék az ellenségeiket.
Ja, a több robbanás, hát ja. Mondjuk, mivel nem tört ki az összes tartó elem, még egy arabig kitartottak, de biztos volt néhány darab, ami hamarabb megreccsent, az biztos lábujjhegyen törnek, meg az üvegek is, és amúgy minden hangtalanul történik ilyenkor.<#boxer>