35047
  • dronkZero
    #1040
    M1 Tank Platoon II? Azt ember képes irányítani? Én megőrültem attól, hogy a torony nem a szokásos módon működött. Tehát nem annyit fordult, amennyit az egérrel mozdítottam, hanem volt egy középállása, és ha attól balra volt az egérkurzor, akkor balra fordult folyamatosan, ha jobbra, akkor jobbra. Az volt a legszebb az egészben, hogy ezt sehol sem lehetett látni, fílingre kellett eltalálni a közepét.
    Rohadtul érdekelt volna, de így egyetlen küldetést sem tudtam megcsinálni. Furikáztam az ellenségek közt, forogtam a toronnyal, de célozni képtelen voltam...
    (Volt erre valami orvosság? Én nem találtam, bár nehéz így megmondani 4-5 év távlatából)
  • f2d
    #1039
    Csakhogy maradjun a II. vh-nál, ugye ott van mindjárt a Panzer Elite ami igencsak eltalált szim. A modernek közül még megemlíthető az 1998-as M1 Tank Platton II. Ezek a progik aránylag jól szimulálják a valót az általatok említetteken kívül.
  • joebacsi
    #1038
    ahhoz még nemvolt szerencsém :)
    mindenesetre ha arma-ban hozzák a wwiionline féle dedikálatlan tankszimulációt, az nekem már több mint elég (dedikált elég a game2ben :))
    tehát nekem nincsenek olyan nagyon nagy elvárásaim
  • [NST]Cifu
    #1037
    (amúgy steal beasts után nemtudok olyan gammát, amiben valósághűbben lennének megoldva a tankok, mint wwiio-ban)

    T72 − Balkans on Fire?
  • [NST]Cifu
    #1036

    Azért ezt nem olyan vészesen nagy dolog megcsinálni, tekintve hogy az objektként ezek már külön megvannak, csak specifikus HP/páncél értéket kell hozzá rendelni és kész..


    Megcsinálni meglehet, csak utána győzze a proci számolni... :\

    Jelzem van egy ilyen progi, a WW2 Online/Battleground Europe.

    Azért ne hasonlítsuk az Lock-On vagy az IL-2 szimulációs szintjét a WW2O-hoz, ahogy a hajók vagy a hk.-k szimulációját a valódi dedikált szimulátorokhoz. Talán közelebb van hozzájuk egy fokkal, de még messze vannak attól a szinttől.

    Amúgy nekem a a fő gondom vele, hogy már etüdöm van a II.VH-s játékoktól. Modern hadszíntér és fegyverek kellenek.
  • Bucser
    #1035
    hát tudod 3-4 év Il-2 nyüstölés után számomra a videók elképesztően kiábrándítóak voltak:) Jó. Elismerem sok gép volt. De azok átrepültek átcsúsztak egymáson földközeli fordulóharcban az Me-109E-es lefordulta a spitet meg a mustanngot szóval kiábrándító volt számomra:) Gondolkodtam rajta, hogy elkezdem de engem cska repülős része érdekelt volna ez a fps dolog annyira nem jönne be:)
  • joebacsi
    #1034
    egy ilyen "szutyok" repülős modellt azért szívesen látnék aa-ban :)
    (amúgy steal beasts után nemtudok olyan gammát, amiben valósághűbben lennének megoldva a tankok, mint wwiio-ban)
  • Bucser
    #1033
    Hát azért láttam repülős videókat belőle.... HA a HK rész is ugyanúgy valósághű mint a repülős akkor köszi inkább nem:)
  • Isegrim
    #1032
    "Olyan, hogy a 30mm-es gépágyú bizonyos páncélvastagságot nem visz át, az kicsit érdekesen hangzik, lévén ez a valóságban úgy néz ki, hogy szemből egy harckocsit nem visz át, de oldalról, hátulról, felülről simán keresztülmegy rajta. Ugyanez igaz a nehézgéppuskára is. Egy 12.7mm-es AP géppuskalövedék úgy megy át a BTR-80 mindkét oldalán, mint kés a vajon. Ahhoz, hogy ezt reálisan leszimulálják, csontra kidolgozott modellekre van szükség, ahol külön elemek a hajtáslánc egységei (motor, erőátvitel, lánctalp v. kerék), külön elemek a bent ülő emberek, a fegyverzet, a periszkópok, optikák, stb."

    Azért ezt nem olyan vészesen nagy dolog megcsinálni, tekintve hogy az objektként ezek már külön megvannak, csak specifikus HP/páncél értéket kell hozzá rendelni és kész..


    "Ilyesmivel eddig csak dedikált hk. szimulátorokban találkoztam, szóval azért ezt elvárni az ArmA-tól kissé túlzás.Én is nagyon örülnék, ha a harckocsik a Steel Beasts, a repülőgépek meg a Lock-On, a hajók és tengeralattjárók meg a Dangerous Waters szinvonalán lennének leszimulálva, de ettől azért messze vagyunk. "

    Jelzem van egy ilyen progi, a WW2 Online/Battleground Europe. Kicsit nagyobb térképeket kezel mint a OPF/AA (egész 1940-es hadjárat helyszíne), és vicces végignézni egy damage logot benne... az összes szárazföldi, légi és vizi jármű igényesen el van benne készítve, igaz a grafika elég tucsmák, de ez nem annyira az engine hibája...
  • [NST]Cifu
    #1031
    De tegyük szép csöndben hozzá, hogy nem véletlen, hogy nem tobzódnak az OFP-hez hasonló szabadteret nyújtó engine-k. A Source-nál a Valve marha büszke volt arra, hogy a HL-hez képest mennyivel nagyobb pályákat tud lekezelni - így már egy "nagy" source pálya olyan 1 km2-es is lehet...
    A Doom3 alapból a belterekre lett kitalálva, kiváncsi leszek a Quake Wars mit fog nyújtani e téren. De az Unreal engine is szenved a nagy mapokon. Van még a FarCry, mint labdába rugó motor, amelynél zónákra osztották a mapot. Vannak még a szimulátorok, amelyek hasonló képességgel rendelkeznek, de ott a grafikai szépséget áldozzák fel a látótávolság és a játéktér méretének oltárán.

    Szép grafikát nagy játéktérrel és sok objektummal összeolvasztani nem egyszerű meló, és eddig még mindig talán az OFP nyújtotta a legjobb kompromisszumot e téren...
  • dronkZero
    #1030
    Ja, hozzáteszem, hogy (ha jól nem is, de) működött a Cel566-osomon (asszem) 64M RAMmal, meg egy Gef2MX200-assal.
  • joebacsi
    #1029
    hájja...bezzeg abban a játékban ugyanekkora területet, ennyi egységet gyengébb gépen sokkal jobban lekezeltek a programozók...úú segítenél, miis volt a neve? :)
  • dronkZero
    #1028
    Hát, azért az egyszerre többszáz objektumot kezelni képes cuccot nem nevezném "ritka szarul optimizált"-nak...

    Pl hol láttál akkoriban _erdőt_? Az volt a divat anno, hogy leraktál egy folyosót aljnövényzet textúrával, kipakoltál 1-1 fát a folyosó széle mentén, azt kész az erdő.
    Sőt, szerintem azóta sem csináltak sokkal korrektebbet, BFV engine-nek az overgrowth/undergrowth hatása tudott kb hasonló erdőt.
    Szvsz még most, az Oblivionban sincs igazi erdő, csak kissé jobban fás részek...

    És akkor az még csak az erdő, amin nem dolgozik AI...
  • I.C.ram
    #1027
    Már a sima OFP is ritka szarul volt optimizálva.
  • dronkZero
    #1026
    LOL! Ez a kemény!
    " BOOT_origi 2001. júl. 16. 20:06 | Privát | Válasz | #25
    Ezt a hülye kérdést.
    Hogy lehet összehasonlítani egy nagy multtal-jelennel-jövővel rendelkező programot az OF-al??Sehogy már csak azért is ,mert mire a vitát befejeznénk,addigra az OF csöndesen exitál és eltünik a kukákban.Uff."

    CS vs OFP topicból.
    Érdemes beleolvasni, vannak még hasonló gyöngyszemek... :)
  • [NST]Cifu
    #1025
    Még pár észrevétel:

    -Az videóban az AH-1Z szárnycsokjainak végein AIM-9L/M levegő-levegő rakéta látható.
    -Az AH-1Z pilótafülkéjében az MFD-k (színes kijelzők) "vakok", nem látni rajtuk semmit.
  • [NST]Cifu
    #1024
    Bocsi pedro, de szerintem mindannyian emlékszünk arra, hogy az OFP és a RES esetében hogy futottak az akkori gépeken felhúzott beállításokkal. ;)

    Szóval ha valaki azt mondja, hogy egy felhúzott grafikával még SLI gépen is 20 fps-t csinál, nos, nem tudom rá tiszta szívvel azt mondani, hogy kizárt.
  • pedro870
    #1023
    karakterváltás nem kötelező, elmondták ötször, és nekem pl semmi bajom ezzel, ghost reconban vagy r6-ban is szívesen váltogattam a különböző pontokon lévő emberek között. nem kötelező, ennyi.

    másrészről, ugye az egyik önjelölt teszter azt írta, hogy ezen a gépen 20fps-sel futott a játék. szvsz ez nem 20 fps. másrészt, ha egy játékot úgy akarna vki kiadni, hogy az csak egy sli gépen megy 20 fps-t mondjuk átlagos graf beállításokkal, akkor az hatalmas bukás fele menetel, ennyire hülyék nem lehetnek.

    nehéz megítélni a játékot ilyen rossz minőségű videón keresztül, de a katona eég bíztatóan néz ki, bár kicsit hülyén fut még.
  • Icebird
    #1022
    megnézve a videot vegyes érzelmeket kelt.
    -briefing alatt az intro jópofa.
    -viszont a régi ofps dolgokat nem tudom minek erőlteti, térképen ráfókuszálás
    úgy mutatja mintha újdonság lenne.
    -tank optic mit sem változott, és ugyan azt látja ha sabottal lő vagy mgvel.
    -karakter lélek megszálló dolgot beleraknak ami viszont tök felesleges és jelenleg is van ilyen, igaz nem menüből:)
    -sniperen kívül nem nagyon ismernek mást, de legalább nem akadozik mikor ránagyít
    -mért nem megy rá a tankkal a terepre irtva a fákat, falat, kerítést, csak megy szépen az úton mint a helyijáratos busz:)
    -mikor felnyomja a láttávot vége is a videonak, nem merték megmutatni a hatást:)
  • Sanyix
    #1021
    Na mivanmá visszacsúsztunk a 8. helyre :\
  • Sanyix
    #1020
    Én meg mióta van netem, csak multizom :) najó azért pl a conspiracies(stalker) modot végignyomtam single-ben is, és istenkirály hangulata volt, ha az igazi stalker ezt megközelíti ha megjelenik, akkor már jó :)
  • Esrohnoil
    #1019
    Én is jól elvagyok sokszor a kampánnyal, de most már multiban sem utolsó.
  • Bucser
    #1018
    csak he elég erős géped van:D
  • bakvarnyu
    #1017
    a játékban nem egy csúny pofát látsz ötcentiről totálból hanem hatalmas csatatereket robbanást tankot és füstöt
  • bakvarnyu
    #1016
    na jó van tőlem aztán maradhat csak ez elsőre szemet szúrt=)
    a régi jobb volt homályos sötét sejtelmes, és még tank is vót rajta
  • repvez
    #1015
    nekem tetszik a banner.
    Szerintem akinek a banner nem tetszik annak a játék se fog, mivel a kép abbol van, igy hozott anyagbol készült nem egy ember agyábol pattant ki ami csak az ö látásmodját mutatja.
  • neuro
    #1014
    megtudod mondani, mi volt az előző banneren?

    Cifu: leszednéd ezt a vackot? Kezd elegem lenni a sok önjelölt kritikusból
  • bakvarnyu
    #1013
    Ez a logo gyenge semmitmondo a regebbi jobb vót
  • neuro
    #1012
    én most is 99%-ban single-ben nyomom, és nem is nagyon hiányzik a multizás
  • f2d
    #1011
    Én is nagyon örülnék, ha a harckocsik a Steel Beasts, a repülőgépek meg a Lock-On, a hajók és tengeralattjárók meg a Dangerous Waters szinvonalán lennének leszimulálva, de ettől azért messze vagyunk.

    Szép álom, de én is ennek örülnék.
    (Ugyanis nem kellene külön-külön megvenni a programokat, jó kis sporolás lenne, nem beszélve arrol, hogy mindenki egy játékkal nyomulna.)
  • Esrohnoil
    #1010
    Ezzel egyetértek, de én a jelenről beszélek. :)
  • JohnnySmith
    #1009
    Arra gondol hogy ha pl egy csontá lött tankot ami még nem robbant fel meglösz pisztollyal akkor felrobban. (ezzel már találkoztam)
    Szóval én is kíváncsi vagyok a sebzésre.
  • [NST]Cifu
    #1008
    Hát az OFP azért annyira nem volt multis, sőt, az 1.0-ban a multirész gyakorlatilag használhatattlan volt.
  • [NST]Cifu
    #1007
    Az OFP-ben hol volt olyan, hogy "sokat lövöm meghal" effekt? Olyan volt, hogy ha lábon lőtted, akkor nem tudott felálni (a sebzés mértékétől függően), csak kúszni, ha a fejét találta el valami, akkor vörösben látott mindent, ha a karját találták, akkor a fegyver össze-vissza imbolygott a kezében, stb. A törzsbe legtöbbször egy-két lövés kellett egy gépkarabélyból, és holtan esett össze a célpont.

    Olyan, hogy a 30mm-es gépágyú bizonyos páncélvastagságot nem visz át, az kicsit érdekesen hangzik, lévén ez a valóságban úgy néz ki, hogy szemből egy harckocsit nem visz át, de oldalról, hátulról, felülről simán keresztülmegy rajta. Ugyanez igaz a nehézgéppuskára is. Egy 12.7mm-es AP géppuskalövedék úgy megy át a BTR-80 mindkét oldalán, mint kés a vajon.

    Ahhoz, hogy ezt reálisan leszimulálják, csontra kidolgozott modellekre van szükség, ahol külön elemek a hajtáslánc egységei (motor, erőátvitel, lánctalp v. kerék), külön elemek a bent ülő emberek, a fegyverzet, a periszkópok, optikák, stb.

    Ilyesmivel eddig csak dedikált hk. szimulátorokban találkoztam, szóval azért ezt elvárni az ArmA-tól kissé túlzás.

    Én is nagyon örülnék, ha a harckocsik a Steel Beasts, a repülőgépek meg a Lock-On, a hajók és tengeralattjárók meg a Dangerous Waters szinvonalán lennének leszimulálva, de ettől azért messze vagyunk.
  • repvez
    #1006
    hát mindjárt befonom a hajamat.Mi a franc baja lehet a lejátszoimnak, hogy csak a filmek elsö perceit játsza le és utánna kilép hogy nem tudja lejátszani mert nem ismeri a kiterjesztését.De az az érdekes hogy csak azoknál a videoknál amiket az opf.info oldalrol szedek le.A többi videonál tökéletesen lejázszik mindent.
  • Esrohnoil
    #1005
    Az OFP is multis. :D
    De nyugi, ebben is lesz single kampány.
  • neuro
    #1004
    ha már kifizetek érte 1xxxx forintot ne legyen már benne ostoba AI, ugyanis én (és még sok ezer másik játékos is) pont a single miatt akarom megvenni

    ha az arma-ból egy multis játékos csinálnak, akkor én egy fillért sem fogok érte kiadni az már biztos
  • I.C.ram
    #1003
    Nem tudom mit vagytok annyira oda az AI miatt. Ez a játék úgy is multiban lesz az igazi, ahogy az OFP is.
  • Esrohnoil
    #1002
    A kérdés arra vonatkozott h. amíg még élsz addig mit csinálnál...
  • tpM
    #1001
    hogy micsinálnék ,ha rám lő egy M1-es? jó kérdés... háát... egy jókis 12.7-es lövedék keresztülszáguld rajtam : meghalnék :\ lol