35047
  • [NST]Cifu
    #1240
    Dinamikus időjárás, napszakok váltása, valós csillagképek az égbolton, távolságfüggő hangkezelés - na ez megint csak nem hiányzik egy ilyen játékból, legalábbis nekem, nem rossz ha van benne, de egy ilyen játék lényege a harc, és azon kellen javítani, főleg a kezelés egyszerűsítésével.

    Hát pont ezek a dolgok azok, amitől egy játék reális lehet... Szóval ha pont ezek nem fontosak számodra, akkor tényleg nem értem, miért érdekel egyáltalán az ArmA...
  • Bucser
    #1239
    NEm csak 5 km-t tudok majd belátni ugyanolyan részletessléggel:D Ez nekem már bőven elég:D
  • [NST]Cifu
    #1238
    Anno még a FarCry esetén nagyon készült egy modcsapat, hogy csinálnak egy rendes, OFP szintű kiegészítőt hozzá, hiszen adott sok dolog (nagy terület, járművek, stb.), ám az SDK csúszása miatt a csapatt szétesett. Addig titkon reménykedtem még a csodában...

    Nem egyszer és nem kétszer írtam már én is, hogy szívesen látnék szebb grafikát (a Game2-őt sem véletlenül emlegetjük, az sokkal kellemesebb e téren). De ez van, ezt kapjuk, ezt kell szeretni. Sokkal jobban örülnék, ha a BF2 vs. ArmA vita helyett két hasonló képességű játékról vitatkoznánk, ahol mindkettő rendelkezik az ArmA főbb erényeivel (játéktér, látótávolság, szabadsági fok, stb.). De sajnos nem ez a helyzet...
  • Zsolo007
    #1237
    Szerintem abszolút korrekt a bf2 gyalogos mozgása is, de nekem az ArmAs életszerűbbnek tűnik. Ennyi.
  • dronkZero
    #1236
    Ezt a távolságfüggő hangkezelést kifejthetnéd. Asszem Doom óta ami messzebb van, az halkabb... De lehet, hogy tévedek?
    Ha már hangok: OFPben majdnem meghülyültem a "SOLDIER, 10 O'CLOCK" jellegű rádióüzenetek minőségétől és relatív hangerejétől...
  • steweee
    #1235
    aha,vmi ilyesmit már vártam tőletek. ok, más érvet úgy sem tudtok felhozni, mert nincs mire. részemről a hozzászólásokat befejeztem, legalábbis a megjelenésig.bírom az olyan fórumozási technikát hogy vagy idiótaságból, vagy direkt nem a hozzászólás tartalmára válaszolnak egyesek, aztán meg jön az hogy neked semmi sem jó, és mindent csak fikázol stb...

    látom a különbséget az opf és az arma között, de ami a gyalogosvideóból egyértelmű, hogy ua hibák meg bennemaradtak a már sok hozzászólásomban taglalt módon.

    amire minden hozzászólásban próbáltam utalni az az, hogy vannak a játékkal alapvető problémák, főleg irányíthatóság terén amit 2006-ra érdemes lett volna megoldani, hogy a nagyközönség számára is élvezetes legyen a játék és ne csak a fanoknak. ennek ellenére biztosan fogok játszani a játékkal és valószínűleg azért nem is lessz rossz, el lehetlesz tölteni jónéhány órát a gép előtt vele,de zavaró hgoy olyan dolgokat nem változtattak benne ami nem lenne túlságosan időigényes és játszhatóbb lenne a játék.

    (újabb remek bölcs példa ala steweee: minek a kocsiba ütközésvédelem, nem kell vele karambolozni. na kb ez is ilyen hozzáállás:)
  • Borg
    #1234
    És? Ettől egyszerre fogod belátni az egész 10km2-es területet, és ráadásul mindezt részletesen? Ugye hogy nem. Szal ez nem érv...
  • Bucser
    #1233
    mer mi nem leszünk ott:D A bólogatójancsik meg uncsik:D
  • Reaper
    #1232
    Már csak 1 dolgot nem értek! Ha ennyire gagyi meg szar lesz az Arma (SZERINTETEK) és a BF2 meg mekkora überkirályistencsászár, akkor miért ebbe a topicba irogattok és miért nem a bf-ébe?
  • Bucser
    #1231
    Tökre lényeges mivel itt nem egy zónára fog koncentrálódni a harc hanem egy hadművelet része leszel:)
  • steweee
    #1230
    1196 + 1207 - megint nem értem mire volt a reagálás. egy szóval nem mondtam hogy a grafikájának farcry stb.nek kellene lennie. ha igen légyszi ollózd be ha találsz ilyet tőlem.

    Dinamikus időjárás, napszakok váltása, valós csillagképek az égbolton, távolságfüggő hangkezelés - na ez megint csak nem hiányzik egy ilyen játékból, legalábbis nekem, nem rossz ha van benne, de egy ilyen játék lényege a harc, és azon kellen javítani, főleg a kezelés egyszerűsítésével.

    ami viszont igen szembeötlő az irányítás bonyolultsága és nehézkessége, vmint a gyalogossal való darabos mozgás illetve irányíthatóság. mondjuk a tankkal való tüzelés sem volt korszakalkotó. amire minden hozzászólásomban utaltam, hogy sztem ELSŐSORBAN EZEKET kellene felhozni a játékban, és már csak ettől sokkal jobb lenne, a többi csak hab tortán. de torta nélkül csak gyertyákkal nincs szülinap sem
  • Borg
    #1229
    Naa ez inkább öngól volt :)

    Te mint player, nem egyszerre az egész területen tartózkodsz, tehát tökre nem érdekes, hogy az egészhez viszonyítva mekkora a részletesség.

    Erre már soksok évvel ezelőtt kitalálták a dinamikus LOD-ot, mipmap leveleket, stb.

    Pont hogy szükség lenne mindezekre, ha reális játékra gyúrnak. Mert azért a videón látható házakat, fákat, bokrokat erős túlzással sem lehetne reálisan "kihasználni", mert annyira gagyin vannak megcsinálva.
  • Bucser
    #1228
    TE írtad akkor ne hazudtold meg magad pls:

    #1220: "viszont itt nem látom hogy nagyon változtak volna a dolgok"

    Erre írtam, hogy vegyél szemüveget ha nem látod a különbséget ergo elég sok köze volt hozzád annak amit írtam.
  • Bucser
    #1227
    Nézd meg a folyamatosan bejárható terület nagyságát és ahhoz hasonlítsd a grafikát ezt a szigetet tedd rá méreteiben arányosítva egy BF pályára és akkor már lehet nézni hogy arányokban melyik is a részeltesebb??
  • Bucser
    #1226
    Fogd már fel:

    NEKED KÉNYELMETLEN. (én speciel soha nem kevertem össze semmit)

    célzásra akkor én néztem el.
  • steweee
    #1225
    1207 - "én személy szerint nem látom azt a fejlődést a videókból amit elvárnék tőle, ennek ellenére a tényleges konklúzióval várjuk meg a megjelenést, mert addig csak találgatás jelleggel megy a vita hogy mi és hogy is lesz benne." - írtam

    a cézással kapcsolatosan a célkereszt szórását és az ikrányzék billegését a bf-el kapcsolatosan mondtam, hogy ha abban is lenne kevésbé lenne árkád.

    irányítás : hol írtam olyat hogy szar? el lehet vele játszani, de KÉNYELMETLEN. a bf-é jobb, vagyis követendő példa kellene hogy legyen, csak gondolom lusták voltak hozzányúlni a dologhoz. jó úgy ahogy van alapon. na ez a baj. nagyon tud idegesíteni amikor azért halok meg akció közben mert mellényúlok vmelyik gombnak.

    vagyis nem sok köze van az én hozzászólásaimhoz annak amit írtál. ami még az irányítást illeti, pl az autókba sem kellene ilyen alapon szervo mert minek, lehet tekerni a kormányt anélkül is...
  • Borg
    #1224
    Azért akár mennyire is jó gém, a grafikai színvonalra nem mentség :)

    Az rendben van, hogy nem kell egy Farcry vagy FEAR szinte már "techdemo" jellegű grafikáját megkapnia (ami mindkét game esetében erősen a rovására ment a gameplaynek ugye), de valami átlagos minőséget, mint pl a hl2/source, vagy a bf2 igazán ráerőltethetnének. (bár utóbbitól már annyira sokban nem marad el azért)
  • Reaper
    #1223
    Ez a videó korrekt!:-D
  • [NST]Cifu
    #1222
    Tán feltünt, hogy itt is a rajongótábor van jelen elsöprő többségben. ;)

    Már számtalanszor leírtam, hogy hány és hány dolog van benne az OFP-ben, ami még mindig hiányzik más, hasonló játékokból. Dinamikus időjárás, napszakok váltása, valós csillagképek az égbolton, távolságfüggő hangkezelés és még lehetne sokáig sorolni. Sokadszorra elismételni már elég unalmas. Ha a grafika a szívfájdalmad, akkor van sok nagyszerű grafikával rendelkező játék, legutóbbi a Ghost Recon 3, hajrá.

    Az OFP és az ArmA között nagyon is sok különbség van. Hogy a grafikájában nem ér fel a FarCry, FEAR és társai szintjéhez? Hát istenem, ilyen szinten ilyen grafikát lehet manapság megvalósítani.

    Nagyon örülnék persze én is, ha lenne egy ArmA szintű játék az UT2007 szintű grafikával, de nincs, és még csak nem is várható, ebben a piaci szegmensben megjelenne más. Úgyhogy ez van. Ha OFP szintű játékra vágysz, egy játék maradt, az ArmA. Tetszik vagy sem.
  • Bucser
    #1221
    Hát vegyél szemüveget ha nem látod a különbséget az OFP 1.96 és az ARMA között. ráadásul oda volt írva, hogy 75%-bn van kész a játék.. a Hangok lehet még cak ezért nem voltak benne mert a grafikai enginen volt a hangsúly az AI-t pedig még programozzák. Mindenesetre a nagy elvárásod, hogy futás után nehezebb legyen célozni benne volt már az OFP-ben is (sokkal nagyobb volt a fegyver szórása mint normálisan).

    Másrészt irányítás: Ócsárolod itt az irányítást ami az ittlévő emberek 90%-nak megfelelt jó pár éven keresztül fogd már fel, hogy attól, hogy neked szar az irányítás attól még az nem biztos, hogy rossz csak neked nem áll kézre...
  • steweee
    #1220
    az tényleg eléggé rossz hogy egy fakerítésben vagy egy nagyobb fa törzsében elakad a tank. de ezt direkt hagyták benne, hogy ezzel is nehezebb legyen irányítani és nagyobb ügyességet igényeljen a dolog. egyszerűen bármikor átprogramozhatnák hogy menjen át rajta mint a drótakadályon. de ettől eltekintve jobb a harcjárművek mozgása, életszerűbben mozognak.

    egy program azért kap kritikát hogy kijavítsák (kismillió patch)meg hogy a következő még jobb legyen. az opf is és a bf is a maga idejében egyedülállóan jó játék volt, érdekes módon a játék újdonságának való hevében alig pár embernek jutott eszébe hogy nagykritikát alkosson róla, aztán szép csendben folyamatosan fejlesztgették a bf-et, és végül lett belőle a második rész, ami már grafikában, technikai megvalósítás terén sokkal-sokkal jobb mint az egy volt. viszont itt nem látom hogy nagyon változtak volna a dolgok.

    és ez elég nagy baj. néha emulátorral még játszok a c64-es wizard of warral vagy az archonnal, de akkor is csak pár percet. ha az armed assault sem fog lényegesen többet nyújtani mint az opf, nem grafika hanem főleg irányíthatóság terén, akkor azt hiszem tényleg csak a rajóngótábor fog vele játszani
  • Bucser
    #1219
    Mindettő arcade:) Ezt már most le lehet szögezni:) Csak az OFP teljesen más szempontok alapján készült mert itt sokkal nagyobb figyelmet kap egy hadműveleti komplexitás mint a BF-ben lévén, hogy egy egész zsigetről van szó és nem csak egy pályáról legyen az bármekkora is.
  • Fürtös
    #1218
    Az nem életszerü,hogy fennakad egy bokorban a T72...
    De tényleg ne fikázzuk itt egymás játékait,azzal játszik mindenki ami neki jo...
    Elvileg mindkét játék ugyanabba a kategoriába tartozik,A BF arcade az OFP pedig szimulátor nem lehet öket összehasonlitani...
  • joebacsi
    #1217
    "Egyébként az. Indokolatlanul sok memet használ, úgy ahogy elődje is. Dehát ugyanaz a motor..."
    mondmár el nekem létszives, hogy mennyi lenne az indokolt mem használat egy ilyen összetettségű játéknál? illetve mutass egy olyan játékot, amiben ezt jobban optimalizálva megoldották, és ugyanezeket a lehetőségeket nyújta?
    Red Orchestra: kb ugyanazt nyújtja technikailag mint egy bf, csak kicsit életszagúbban...teljesen más motor...ugyanúgy szidja a sok dilettáns barom, fika only júzer, hogy milyen erőforrászabáló, és így meg úgy tanuljanak már meg programozni...ez nekem valahogy k*vául irritáló...
    kb annyira mint a másik kedvencem, mikor vérpistike bepróbál egy ofp-t, vagy egy wwiionline-t, és elmondja mindennek a játékot, mert "bezzeg a kod az sookkal szeebb, és fut jól a 286-osomon"
    neakarj velük egy szintre tartozni :)

    ami meg a bf mozgás életszerűségére vonatkozik:
    videó
    (bár itt nem gyalogos, hanem járműmozgás van :))

    namost ebbe mi nem életszerű neked???!!!44 ;D
  • Zsolo007
    #1216
    Szerintem életszerűbb az ArmAs mozgás :)

    #1213: Köszi a simogatást :)
    Egyébként az. Indokolatlanul sok memet használ, úgy ahogy elődje is. Dehát ugyanaz a motor...

    #1198: Memory leak nem egyenlő rossz mem kezeléssel :)
  • steweee
    #1215
    légyszi ollózd már be hogy hol írok negatívumot a grafikáról. a növényzet teljesen más kategória, arról is írtam miért nem jó. a bebújás miatt. egyébként semmi kivetnivaló nincs vele. az árnyék a sarok mögöt lehet jó NÉHA ha arról süt a nap, de egyébként inkább csak erőforrásigénynövelő dolog, sztem legalábbis teljesen nélkülözhető, sokkal jobban is festenek az ilyen játékok nélküle. remélem kikapcsolható lesz teljesen.

    az ízlések és pofonokban igazad van, nekem jobban megfelel egy olyan irányítási rendszer, ahol néhány billentyűvel azonnal tudok reagálni a környezetemre, bármit is akarok csinálni.lehet vki a bonyolult dolgokat szereti

    a bf kicsit arkádos játék, ezt nem is vitatom, az opf széria meg sokkal inkább reálisabb, de az nem azt jelenti hogy a bf rendszerét átalakítva, vagy azt követve nem lehetne jobb játékot készíteni. engem is rohadtul idegesít hogy egyesek hasalóugrás közben adnak le fejlövéseket 50-100 méteres távolságból, de ha a célzás úgy működne ahogy korábban leírtam, akkor már egészen reális lenne a dolog

    utoljára hozzáteszem, nem az armat szidom a topicjában, és nem a bfet magasztalom, hanem sajnálkozok a videón látottakon hogy nem fejlődött sztem kellőképp a játék. a grafikai motort meghagyva is legalább a játékkezelés szempontjából effelé kellett volna elmozdulnia a fejlesztőknek
  • Bucser
    #1214
    hat inkabb forogjon a katona a tengelye körül minthogy ilyen idiótán steppeljen:D tiszta Michael Flatley... Meg darabos mozgás hát bőven darabos jópár jelenet... szóval inkább ezek utan egy szóval sem ócsárolnám az ARMA mozgáskúltúráját:D
  • joebacsi
    #1213
    "Azzal a szar memóriaszemetelő motorral akarnád megcsináltatni ezt?"
    képben vagy
  • joebacsi
    #1212
    "én alapból kilövöm minden játékban az árnyékokat."
    pedig sokszor egy sarkon nagyonsokat számít az, hogy látod e az árnyékot vagy sem :)
  • joebacsi
    #1211
    "Örülök, hogy totál nem változik..."
    itt ha jól látom már bindelt billentyűvel száll be a Kobrába (~2:20 - nál, 6:00-nál meg megfigyelhető a csöppet karót nyelt mozgás :)), szóval lehet kapunk egy káposzta is jóllakik, és a kecske is megmarad megoldást :)
  • joebacsi
    #1210
    gyalogos mozgás @ bf2 (első jelenet)
    hát főleg a futásnál ehhez képest eléggé bénácskának tűnik az arma videókon az emberek mozgása, dehát ezlegyen a legnagyobb bajunk :)
    (az márkérdés hogy bfben mozgással kapcsolatban is vannak baromságok, lásd kicsit később: bunny-hoping)
  • Bucser
    #1209
    "nem azért mert az bf, hanem azért mert az jó"

    Rosszul fogalmazol. És én is rosszul fogalmaztam. Nem jó sem az OFP-é sem a BF-é. NEked megfelel az egyik és nekem megfelel a másik. Ízlések és pofonokról van szó ne feledjük. Mindenki mást vár a játéktól és majd a vásárláskor eldöntheted, hogy kifejted a véleményedet azzal, hogy kell e a program a hibái ellenére vagy nem. Én az alapján amit láttam meg fogom venni. ÉS elvileg ennél csak jobb lenne (igaz én egy szimpla OFP-s kieget mint a resistance is megvennék megint)
  • Bucser
    #1208
    Nem tudom vájja ki a szememt a holló de a grafikában hol volt hiba?? lehet túl sokat szimezek meg MMO-zok mostanában és nem tudom i a trendi elvárás de nekem a modellek kellően meggyőzőek voltak a látótávolság is valamint a fák levelek az hogy az árnyék nem egy fekete folt volt hanem ahogy a katona elment a fa alatt a levelek között szűrödött át a fény az is nagyon jól nézett ki. Igaz a tankok még mindig elég furcsán mozognak ez gáz a fizikájában de mást nagyon nem tudok...

    A Grafikának tényleg nem vágom mi a baja... Egyébként OFP-nél jobb egérkezeléses menüt valamint shortcut rendszert szerintem még nem találtak fel... Örülök, hogy totál nem változik...
  • steweee
    #1207
    te amolyan szemellenzős ló típusú ember vagy, igaz ? ha olvastad volna a korábbi hozzászólásaimat akkor tudnád hgoy mekkora opf fan voltam. DE már 2006-van, és ehhez alkalmazkodni kellene minden fejlesztő cégnek. lehet az armed assault így is népszerű játék lesz a fanatikusai körében, de megjegyzem egy játékfejlesztő cégnek elemi érdeke hgoy a nagyközönség számára tetszetős és játszható játékot csináljon, mert annál nagyobb lesz a bevétele és a későbbi játékait is többen fogják megvásárolni az emlékezetes elődök miatt.

    én személy szerint nem látom azt a fejlődést a videókból amit elvárnék tőle, ennek ellenére a tényleges konklúzióval várjuk meg a megjelenést, mert addig csak találgatás jelleggel megy a vita hogy mi és hogy is lesz benne.

    eléggé ellenszenves egy hozzáállás, és a dolgok csakazértis megmagyarázása amit a billentyűkiosztásról és a játék kezeléséről írsz. igen, lehet így is játszani vele, én is játszottam pár száz játékórát, de nem kényelmes a dolog, van tőle sokkal jobb megoldás is (ala bf) vagyis az KELLENE hogy legyen a követendő irányvonal. nem azért mert az bf, hanem azért mert az jó. ilyen alapon a kocsikba még mindig nem lenne légzsák meg klíma, mert tulajdonképpen attól még ugyanolyan használhatók voltak régebben is.

    a harcjárművek mozgása egyértelműen jobban ki van dolgozva a bf-ben, bár lehet ez szubjektív vélemény részemről. a gyalogosokkal sem kellene cécózni, ami a bfben van az tökéletes. egyszerű de jó. ami a látótávolságot illeti ha az akkori gépek elbírták volna a bf enginjével kétszer háromszor akkora belátható távolságot is lekezel, volt is rá csít multiban.

    a növényzet a videókon ua nyomi mint volt, nem a grafikája a rossz, vagy az hogy kétdés modellek, hanem hogy úgy vannak kitalálva, hogy bárhogyan is bújsz el benne a fél teste kilóg az embernek és könnyen észrevehető. ha meg nagyon belebújsz nem látni ki. ezen is javítani kellene. mondjuk ez a bfnél is így van soxor, de az nem azt jelenti hogy soha egy játékban sem kellene jobban csinálni

    hogy mégis miért várom az aa-t? mert teljesen más a fílingje mint bármelyik más játéknak. volt hogy sikoltoztam a gép előtt mikor a szovjet kommandósokat rámküldték amit korábban kipucoltam az ellenségtől és kergettek megpróbálva bekeríteni.tehát a játékélmény terén egyedülálló és nagyszerű játékról van szó, kérdés mennyire lesz nehézkes a kezelése, ami ezt elronthatja
  • dronkZero
    #1206
    "weapon on back"-re gondoltam...
  • dronkZero
    #1205
    Persze, mindent meg lehet szokni.
    Azt is aláírom, hogy SP-nek csinálták, meg azt is, hogy 5 éves.
    Én is szeretem az OFP-t nagyon, igaz, rég játszottam vele, de nagyon jó játéknak tartom, és várom az ArmA-t.
    Viszont az objektivitást hiányolom kicsit.
  • Sanyix
    #1204
    Fegyverből kőkemény 3 db lehet nálad, ebből általában 2-t használ a legtöbb játékos. Az rpg-t nemnagyon kell olyan gyorsan elővenni, hogy gondot okozzon a menü. A járműbe szállás az tényleg lehetne billentyűs. Ezen kívül mindent lehet billentyűről vezérelni.
    walk/run?? w-vel futsz, e-vel sprintelsz, f lenyomásával vállhoz emelve a fegyvert gyalogolsz ofp-ben. Itt hol van menü nem értem mire gondolsz?
  • Sanyix
    #1203
    Remélem feltűnt hogy az ofp-t single gémnek csinálák, a multi csak ráadás. A fejlesztők is meglepődtek, hogy olyan népszerű lett a multija(főleg a cti) amire nem is számítottak. De mondom az a párezer(vagy mittudomain mennyi) multis ofp-s nagyon jól el volt a ofp megoldásával is. Persze senki nem fog ellenkezni a JIP ellen, de tuti lesz olyan játékmód ahol ez ki lesz kapcsolva(vagy korlátozva), mert máshogy nem lehet rendesen megoldani.
  • dronkZero
    #1202
    A fegyverváltás lehetne bindelhető igazán. Az a menüs rettenet... Inkább nem minősítem. De ugyanígy a járműbe beszállás, walk/run, stb. 101gombos billentyűzet van a számítógéphez, könyörgöm! Egyáltalán minek az a menü?

    A fizikát hagyjuk, majd talán 10 év múlva nem fognak pattogni a tankok egyáltalán. BFben is pattog, csak kevésbé, mint OFPben.
    BF2 tankjainak a lövedéke már nem esik annyit, mint a 42-es tankoké, ha arra célzol.
  • dronkZero
    #1201
    Az egész megoldás béna. Stratégiai játékokban még épp elmegy(2-4 főig), de valószínű, hogy ez egy kényszermegoldás volt BIS részéről. Azóta megtanultak programozni, ArmA-ban már korrekt lesz. Ha koncepció lenne, az ArmAban is úgy hagynák, nem a join in progress lenne az egyik legjobban reklámozott húzó újítás az OFPhez képest... Szerintem...