35047
  • steweee
    #1120
    nem lehet hogy az a kampány 20 pályájának cooperativban való végigjátszását jelneti? ez logikus is lenne, hiszen ha sok human player lenne, akkor az egész sztori kifulladna abban hogy legyakják minden pályán a gépet, ha meg felerősítik az ellenfelet létszámban, akkor egyjátékosként nem lehetne végigvinni mert a saját ai elég béna. viszont sztem még két emberjátékossal egyensúlyozható a dolog, ua scriptelt pályákon is ugyanakkora kihívást jelenthet a pálya végigvitele, ellenben sokkal izgibb lehet közben egy másik emberrel együtt cselekedni, kigondolni a stratégiát stb.
  • [NST]Cifu
    #1119
    # 20 mission singleplayer campaign

    Hmm.... eddig kicsit kevesebbről tudtunk...

    # • 15 multiplayer missions

    Nem egy nagy mennyiség. No persze úgyis rövid úton a custom küldik fognak elterjedni.

    # 2 players cooperative gaming mode

    Tessék?!? Csak 2 játékos co-op?

    Most vagy a Worthplaying van nagyon eltájékozódva, vagy valami nagyon csúnya dolog készül...
  • Istencsászár
    #1118
    Képz + vidi
  • Icebird
    #1117
    VBS1 terrain pack 3:)
    http://vbs.ofp-popo.com/screens/tp3/tp3_72.jpg
  • Icebird
    #1116
    www.ofp.hu -> ArmA interjú Victor Bocannal! (video)
  • Icebird
    #1115
    alapból ilyen kötelet akarok, vagy a BIS-ből csinálok cafatot!:)
    VBS1 adf
  • pedro870
    #1114
    részletkérdés :)
  • Icebird
    #1113
    azért ez a karaktercserélgetés azért nem teljesen ua, mivel OFP-ben csak halál után teheted meg, ArmA-ban viszont menetközben élő katonából.
  • pedro870
    #1112
    Szekigre ne figyeljetek, egész évben csak fanyalog...:)

    Túl nagy figyelmet szenteltek ennek a karaktercserélgetésnek, ami egyébként eddig is volt egyes multi küldetésekben: vki írta is, megfelelő respawn beállítással, ha megkaptad a fejlövést, akkor a rajod vagy mi ez másik tagjában folytattad a küldetést. Aminek ugye az az értelme, hogy egy coop küldetés akár 1 órás is lehet, és ha az elején kiesel, akkor nem túl jó végigvárni a küldetés végét. Más kérdés, hogy így meg azért lesz kevésbé reális a küldetés, mert az életnek kevesebb az értéke, a játékosok nem becsülik meg, és ezért nem is viselkednek talán annyira életszerűen (rambóznak).

    De éppen ezért meg fura az a megközelítés, hogy azért nem játszotok, mert sokat kell várni, a várakozás itt nem csak technológiai korlát. Nem beszélve arról, hogy multiban van (lehet) respawn is ugye...

    Hasonló probléma egyébként a kiegyensúlyozottság. Elvileg reális lenne a sok t72 vs kevés m1 helyzet, és mondhatnánk hogy a két oldal hasonló esélyekkel indul, de multiban ez nagyon nem akar működni, egyrészt nehezebb látni, hogy az egyik oldalon hány emberrel (+járművel) több kell az egyensúlyhoz, másrészt ha nincs csapatjáték, és a keleti player csakazértis századszorra is egyedül megy neki egy nyugati m1-nek, akkor megint meg fogja szívni. Nálunk ezt nagyon ritkán sikerült felfogni, az emberek többnyire kényelmesebben érzik magukat az 1 erős m1ben, mintha több csapattárssal együtt, látszámfölényben képviselnek ugyanakkora erőt....pedig utóbbi nagyobb sikerélményt jelent szvsz :). Mindenesetre ha megint ilyen (egyébként reális) különbségek lesznek multiban, akkor ebből sok probléma lesz.
  • f2d
    #1111
    Szerintem meg az ArmA marad arégi, ugyanis OFP-s alapokon fejlesztik és igazából annyira sokmindent nem változtatnak rajta, már csak azért is mert akkor az nagyon sok melló lenne. Én inkább attól tarok, hogy a Game2 fog a BF irányzathoz közeledni, a busás haszon reményében, meghát a piaci igény is ezt diktálja.
  • Bucser
    #1110
    minden viccnek van több verziója:D én ismertem parasztbácsi + igáslóval is...

    Szekig: Elhiszem:) Én ezért nem lelkesedem előre semmiért mert valamilyen szintetn úgy is csalódni fogok:) Moost pl a Warhammer: Mark of Chaosért lelkesedhetnék de inkább csak drukkolok neki, hogy ne basszák el és csináljanak belőle tucatRTS-t:) Egyébként én bőven megelégedek egy grafikailag feltupírozott OFP-vel új szigettel és új missionökkel:) Úgyhogy nekem 8 milyen lesz nálam ez kell változat lesz:)
  • Szekig
    #1109
    Bucs én csak arra utaltam ,hogy amit eddig láttunk belőle az nem nagyon volt odab@szós... Még nem temettem a gémet, csak a lelkesedésem.
  • Mr Csé
    #1108
    az nyuszikás viccben volt :) hogy medve tudod mit baszd meg a furodat
  • Bucser
    #1107
    ezt nem tudom megérteni... temetitek a játékot egy videó miatt?? nézzétek meg és majd véleményezzétek akkor.. ne úgy hogy még rá sem néztetek...

    Ez kicsit olyan mint amikor Kovács elmegy a szomszédhoz elkérni a fűnyírót és menetközben elgondolkodik hogy úgysem adná oda aztán mikor odaér csak ennyit mond: Tudod mit? Bazd meg a fűnyíródat! Majd hazamegy...

    Szal inkább ne írjuk le előre majd amikor már megjelnt..
  • Szekig
    #1106
    Asszem a videón láthattuk az AI képességeit... :D
    Egyenlőre ne fűzzünk hozzá túl nagy reményeket... vagycsak lehet nem az 1.0 verzióval kellen elkezdenünk játszani... hanem mondjuk az 1.5-el... :D
    Kicsit az az érzésem ,hogy ez a gém nem nekünk régi/fanatikus OFP-seknek fog szólni, hanem a nagyközönségnek... S talán az amiért szerettük az OFP-t is fel lesz áldozva a popularitás oltárán... Lássuk be: nem belőlünk lesz lóvé... ;)
  • Reaper
    #1105
    Rossz PR-es lenne belőled! Valamivel ki kell tölteni még az időt decemberig vazze!:-D Nem lehet minden puskaport rögtön elpuffogtatni!
  • Icebird
    #1104
    Minent lehetett eddig láti csak a lényeget nem, AI képességei, mi történik ha belelösz egy házba vagy neki mész egy kisebbnek tankkal, hogy döl ki egy fa, szétlövik a jármüvet, vizhatása, multigun pozicióban, jármü platoján lövöldözés
  • Sanyix
    #1103
    Énis rohadt sokat játszottam singleben és multiban is (demoval kezdtem 2001 nyarán). De ha volt lehetőségem mindíg sniperpuska+rpg volt nálam. Ma már kicsit ez megváltozott, mert elegem lett a snipercuccok lassúságából, és mesterlövész fegyverekhez képesti nagy melléhordásából. Így mostanában az alapfelszerelésem AK107/RPK74 1P29 + RPG. És RPG-t elég sok helyen találni cti-ben, singleben coopban is :)
  • Szekig
    #1102
    Azért szerintem ez kissé bonyolultabb mint ennyi....
    Valóban szükség lehet a karakterváltásra a join in progresshez...
    De a multiban.. teszem azt egy CTI-ben miért legyen karakter váltás? ha egyszer benn vagy akko ne legyen ilyen lehetőséged... ha leestél és újrajössz akkor meg mi a valószínűsége annak hogy ugyan abba az aiba kerülsz... továbbá itt felvette valaki az újra fegyverkezést.... ha leesel az AI-d eltűnik... nem éli az életet tovább? ha igen akkor mi értelme a switchnek...
  • Icebird
    #1101
    ezen igy viszont lehetöség arra hogy több napos vagy hetes háborukat lehessen vivni
  • Icebird
    #1100
    ennek a karakterváltásnak ott látom elönyét mikor leesel a szerverröl, vagy abba kell hagynod valamiért a játékot, ha visszalépsz akkor a bojongó AI-dban folytathatod tovább:) nem kell pl újra fegyverkezni, átszelni a szigetet.
  • dronkZero
    #1099
    Ezt is köszi!
  • dronkZero
    #1098
    Köszönöm a reglevelet!
  • Icebird
    #1097
    jah közben rájöttem:) a description.ext fileban a respawn = "group"; és respawndelay=5; pedig hogy pl. 5mp után teszi ezt
  • dronkZero
    #1096
    Pfff. A címét nem tudom, talán "Coop"? :) (sajnos most nincs fenn az ofp)
    A szűz 1.0 OFPben is benne volt, a multis cuccok, mint CTF, Deathmatch, ilyesmik közt. Két osztag volt, egy 3 meg egy 4 emberes asszem, a legelején valami túszokat kellett szabadítani, aztán jött egy uralnyi katona...
    (Összesen volt vagy 5-6. Gondolom ez sokat nem segít, már telepakoltátok mappal a játékot...)
  • LizardX
    #1095
    Ámen!
  • Icebird
    #1094
    Ha megmondod melyik pálya, akkor megnézem:)
  • LizardX
    #1093
    Hát igen, nem mindenki lehet akkora taktikai géniusz, mint én, brehehehehe...
  • Icebird
    #1092
    "pedro870: karakterváltás nem kötelező, elmondták ötször...":))
  • dronkZero
    #1091
    Ja! Meg még az is nagyon fontos, hogy ha multiban akarod a kampányt tolni, akkor nem lehet azt megoldani, hogy bármelyik pléjer halálakor restart/save, az nagyon macera, ráadásul üvölthetnénk is egymásnak TS-be, hogy "bazzeg láma, megint miattad kell visszatöltani!?". Ez egy kultúrált megoldás, rajtad műlik, hogy használod-e, és hogy hogyan.

    (Összefügg az előző kérdésemmel is. Mi szerettünk volna coopozni, de az nonszensz, hogy ha a küldi elején valaki véletlenül meghal, akkor annak tétlenül kell bámulnia, holott van még x AI katona, ami lehetőségként még ott lenne)
  • dronkZero
    #1090
    Ezen szerintem nem kell tipródni. Amikor meghalsz, és a lelked elkezd átszállni másba, akkor szépen nyomsz egy Load vagy egy Restart gombot, azt' csókolom. (Kivenni nem fogják, mert -nem titkoltan- az a céljuk, hogy minél szélesebb körben játsszák. Például én is ismerek olyan embereket, akik megőrültek az "egy élet+egy save" rendszertől, kevés volt nekik...)
  • Icebird
    #1089
    nem egészen, tetszőleges 1 billentyűre action, mint pl ránéz az iránytűre, elöveszi a pisztolyt, stb. a rádióval az volt a gond hogy 0 1 1, 0 1 5:D Tehát zongora:)
  • LizardX
    #1088
    Háát, ez elég érdekes taktikai elképzelés. Mi vagyok én, macska, 7 élettel? Frászt, legyek csak egy szimpla balek, egy tyúkszarossal, így van értelme kockáztatni, stersszelni, én így érzem reálisnak. Az már a mission builder felelőssége, hogy olyan küldetést hegesszen, amit így is meg lehet oldani, na meg a BIS-é, hogy normális AI-t rakjon az botokba. Amúgy érdekes, sokan támogatják ezt a "character switch"-dolgot a hivatalos fórumon is, de talán még többen fújozzák. Remélem, ha benne is lesz az ArmÁ-ban, azért valahogy ki lehet majd iktatni.
  • dronkZero
    #1087
    Tényleg! Azt meg lehetett csinálni valahogy a küldetésszerkesztővel, hogy a coop úgy működjön, mint a beépített coop pálya? Rengeteget szenvedtem vele, keresgéltem, de nem tudtam rájönni, hogy hogyan kell azt megcsinálni, hogy ha a pléjer meghal, akkor pakolja át másik katonába... Leszedtem valahonnan azt a pályát szerkeszthető verzióban, és a világon semmi "gyanúsat" nem találtam, ami ezt eredményezte volna. Egyszerűen az olyan volt, én meg nem tudtam reprodukálni sehogy...
  • [NST]Cifu
    #1086
    Ezt igéri a BIS.
  • dronkZero
    #1085
    Volt némi bindelhető scripthívás... (Ha ez alatt azt érted, amire gondolok...) Legalábbis a rádióparancsokra lehetett különböző parancsokat tenni. Mondjuk sokat nem tököltem vele, csak kipróbáltam. Elég morbid volt, ahogy a fejbelőtt halott katona a kiadott rádióparancsaimra vigyorgott, grimaszolt... :]
  • f2d
    #1084
    Ez azt jelenti, hogy a nagyobb terjedelmű erdőkben nem kell szlalomozni ahogy eddig, hanem nyílegyenesen is átmehetsz rajta?
  • Icebird
    #1083
    némelyik levél nem megy ki, igy azokat ha észrevesszük pótoljuk:)
  • JohnnySmith
    #1082
    Elméletileg igen, most már nincs olyan fa amit nem lehet kidönteni :)))
  • Borg
    #1081
    Na igen, itt már komoly lightning, és árnyék van. Remélhetően nem csak render, és tényleg dinamikus is. Mondjuk fák törzse elég bután néz ki :) Azokat ki tudja dönteni ez a BMP, vagy mi?