35047
  • [NST]Cifu
    #840
    Nem, az OFP és a RES egyik nagy gondja éppen ez volt a légi járműveknél, ezért is voltak csaknem játszhatattlanok a repülőgépek... :\
  • Sanyix
    #839
    Hát amit írtál már nagyrész nemigaz. PL ott a cti, ami nem 1%-on hanem a sziget 100%-án játszódik. A lagról annyit, hogy inkább függ a netedtől meg a szervertől (én amúgy láttam játékot ahol multiban ugyanígy tudott laggolni).
    Én 1.96-os verziónál kapcsolódtam be a multizásba (mivel csak 2 éve van szélessávom), és tökjól elvagyok vele, kidobálás nincs, bár itt nemtudom pontosan mire célzol, gondolom a kilépegetésre, de ha ilyen van, akkor a gépednél(hardver, oprendszer, driverek) van a gond, nem a játéknál. Lag se szokott lenni, ha a szerver bírja a gyűrődést és a netkapcsolat jó. Nekem szerencsém van, mert a 2gépem amin ofp-ztem mindíg bírta betonstabilan, a netkapcsolatom is elég megbízható.
    Amúgy a játékban nemtudtál szigetet csinálni az ofp-hez, de külső szerkesztővel igen. De netuddmeg mennyivel több munka egy ofp méretű szigetet (igényesen) megcsinálni, mint egy kicsi bf-es szigetet megcsinálni.
  • [NST]Cifu
    #838
    (OFP 1.0-1.3-ról beszélek, akkor tettem le arról, hogy ezzel komolyabban foglalkozzak multi szinten)

    Az OFP 1.0 multi része übergagyin volt megcsinálva, LAN-on gyakorlatilag két emberrel is lagolt az egész. Valahol pont az 1.22 körül kezdték helyrepofozni, és ezután feküdtek rá a multirészre, amivel gond nem nagyon volt emlékeim szerint, még CTI esetén sem (pedig ugye a CTI az a játékmód, ami istenigazából igénybe veszi a hálót e téren).

    Esetleg említhetném még a "fél-órát-várok-hogy-beléphessek-aztán-két-perc-múlva-kidob" szindrómát.

    Ez az, amiben az ArmA előrelépés lesz, lévén lesz Join-in-progress. Mellesleg az OFP terén ez volt az, ami engem is ki tudott borítani...

    Meg aztán hiába a qrvanagy sziget, ha a multi csak 1%-án játszódik.

    Egyfelől ott van maga a lehetőség, amit nagyon jól ki lehet használni például Co-op játékokban. Másfelől multi terén már ki lehet használni a nagy szigetett, de ez erősen játékosszámfüggő dolog. Ezen segít megint a CTI. ;)
  • Seaweed
    #837
    Megneztem ofp.infon meg fentvannak szal nyugodtan ajanljuk a BAS modokat is ;))
  • Seaweed
    #836
    Jaja valami ilyet halottam en is..de a modok meg elerhetoek nem?!
  • [NST]Cifu
    #835
    Ha jól emlékszem, a BAS fiúkák immár a BIS égisze alatt dolgoznak, éppen ezért szünt meg a BAS. Továbbá az ArmA MH-60 modelje engem nagyon emlékeztet a BAS féle MH-60 addonra. ;)
  • f2d
    #834
    Így igaz. Fanatikus vagyok, és ez a grafikát háttérbe szorítja.
    Ennek van egy előnye is: nem kell zsákszára költeni a pénzt hardverre, hanem helyette lehet szoftverre.
  • neuro
    #833
    Az a baj, hogy mindegy, hogy milyen a játék grafikája vagy a fizikája, ha a szerveren lévő játékososk össze-vissza rohangálnak és taktikázás helyett csak a lődözés érdekli őket...
    Jelenleg a BF2, az Americas Army és a többi hasonló fps nem más, mint ügyességi játékok, ahol a jobb reflexek győznek és nem a taktika vagy az ész.

    Ezért aztán én maradok a single palyer-nél...
  • Mr Csé
    #832
    hét majd lehet állitgatni mit kell ezen annyit filozni?
  • pedro870
    #831
    Nem kell otthagyni a bf-et. Egyszerűen teljesen más a kettő, én mindkét stílust kedvelem (bár magát a bf-et nem), a bf rohangálós, folyamatosan intenzív multi, míg az ofpnél akár 10-20 percet is csak lopakodsz, közlekedsz, felderítesz, hogy aztán egy lövést leadj, vagy egy lövés hidegre tegyen. A sziget pedig a CTI mód óta azért min 50%-ban ki van használva.
  • [NST]Cifu
    #830
    Az SB esetén talán elég ez a grafika a rajongótábornak (ahogy a DW terén is), de az ArmA azért egy kicsit populárisabb játéknak készül. Egy ilyen szintű grafikával az ArmA bukás lenne, akárhogy is nézzük. Itt kompromisszumot kell kötni a látótávolság és a látványvilág miatt. Márpedig mások az elvárások egy hk. szimulátor esetén, és mások egy taktikai FPS esetében...
  • dronkZero
    #829
    Nem is tudod, milyen gépem van! :P
  • Seaweed
    #828
    De hany ev van a ket jatek megjelenese kozott...ezt ne feledd!!!!!!
  • bakvarnyu
    #827
    Hat legyen igazad es tenyleg legyen olyan jo.
  • dronkZero
    #826
    Ja, igen, hallottam ilyen-olyan multis modokról, és azt is vágom, hogy 1.96 (vagy még újabb) a jelenlegi verziószám, de szándékosan hasonlítottam a mod nélküli alapjátékhoz, mert ugye a BF2nek sem volt meg a 3-4 éve peccselődni, moddolódni.
  • f2d
    #825
    Akkor Te hamarosan búcsút veszel a BF-től.
  • Seaweed
    #824
    Azt kell hogy mondjam hogy az OFP azota a 3rd Party modoknak hala mar reg maga mogott hagyta "azt a vilagot"....
  • pedro870
    #823
    A csávó egyébként nem azt írta, hogy 20 fps-sel ment vmi mérőprog szerint, hanem hogy érzésre ment 20 fps-sel. Szubjektív hardverteszt :). Az fps-t továbbá ofp-ben is baromira meghatározta az aa és az aniso használata, látótáv, tereprészletesség, van árnyék/nincs árnyék, szóval várjunk szvsz alaposabb tesztekre. Esetleg demo :) Viszont azt is írták, hogy egy beállításnál pl 1,5km a látótáv, de légi eszközökben 5km (gondolom automatikusan módosított beállításokkal). Azért ez érdekesen hangzik, single-ben még el is menne talán, de ezt is csak egy helyen olvastam. Vagy ez így van ofpben is? :)
  • Sanyix
    #822
    + a BAS addonok, bár ott igazából a sziget a lényeges új dolog, de brutálhangulatos(BHD feeling) küldetések vannak hozzá (multiban coopban verhetetlen mod sztem).
  • Seaweed
    #821
    Hat en azt mondom ha minden marad legalabb olyan mint az OFP-ben volt single vonalon akkor en nem mondanam ra hogy multis jatek! Mert mar szvsz az OFP-ben is szinte "tokeletes" volt a single...a multit meg amugy is agyon moddoltak (lasd CTI) szal mint irtan mar anyiszor, nekem eleg ha lesz latotav (nem az orrom hegyeig latok :P) es nem valtozik semmi, en mar boldog leszek
  • dronkZero
    #820
    Az, hogy valami arcade, vagy szim, az kizárólag koncepció kérdése. Mindkettő háborús játék, használható járművekkel. Nyilván össze lesz hasonlítva, előbb-utóbb. Én ezen nem háborodnék fel.

    De akkor már reagálok is:
    Bocs, de OFPben is csak a küldetésszerkesztő volt a játékon belül, szigeteket már nem tudtál csinálni magadnak. MDK meg a BFhez is van, pályákat, modokat tudsz hozzá csinálni.

    Viszont a BF vonal egy multira kihegyezett játék, ami pont azokkal a butításokkal jár, amitől "sikongatva uninstalláljátok".
    Én anno végigjátszottam az OFP single részét, aztán a multi részétől hasonló érzéseim lettek. Pl nemigen találkoztam más játékban olyannal, hogy az általam fejbelőtt katona még rámfordul, lelő, tesz két lépést, majd az én, 10 másodpercel azelőtt leadott lövésemtől összeesik és meghal. Vagy a _fél órás_ laggok. Esetleg említhetném még a "fél-órát-várok-hogy-beléphessek-aztán-két-perc-múlva-kidob" szindrómát.
    Meg aztán hiába a qrvanagy sziget, ha a multi csak 1%-án játszódik.
    (OFP 1.0-1.3-ról beszélek, akkor tettem le arról, hogy ezzel komolyabban foglalkozzak multi szinten)

    Szal lehet, hogy a BF2 egy fos, bizonyos szempontokból mégis sokkal jobban működik.

    Ha _játszható_ lesz a multija az ArmAnak, és mellesleg el is indul a gépemen, lehet, hogy könnyes búcsút veszek a BFtől.
  • Sanyix
    #819
    Hátpedig az arma elsősorban multi játék lesz, merthogy időközben a fejlesztők meglepetésére a multi nagyon népszerű lett az ofp-ben, persze tuti nem rontanak semmit a single részén az ofphez képest, sőt talán javítanak is, de főleg a multiban fordulnak majd elő az újdonságok.
  • bakvarnyu
    #818
    okés
  • Seaweed
    #817
    Illetve hamar linekekt adok akkor ne feledkezzunk meg errol sem:

    www.ofp.hu
  • Seaweed
    #816
    Jah meg az OFP topicot!
  • Seaweed
    #815
    http://ofp.gamepark.cz/

    Ajanlom a CSLA2-t pl, vagy a Y2k3-at, vagy a FFUR-t, vagy FDFmodot...
  • bakvarnyu
    #814
    Tudnál mondani egyet honnan lehet leszedni? Most kedvet kaptam hozzá. Nekem csak az alap OFP van meg plusz a két kiegészítése.
  • f2d
    #813
    Amit írtam az a multira is vonatkozik.
  • Seaweed
    #812
    melyik ket jatek az?! mert BF2 lehet de se az OFP se az ArmA nem lesz elsosorban multis jatek! Pont ez aszep benne!!!
    Epp az iment papoltam a scriptelesrol...meg kell nezni egy kep uber modot amiben olyan hosszu singlekampanyok vannak hogy az eleted elunod mire vegigtolod...es meg a netre fel se leptel pl egy jokis CTI-re...
  • Seaweed
    #811
    Juteszembe Cifu!

    Van mar egy csomo latvanyosabbnal-latvanyosabb kepunk....ez a sotet logonal/fejlecnel valami "beinditobb" kene szvsz ;))
  • bakvarnyu
    #810
    Jahh csak most végig multiról van szó,minthogy alapvetően mindkét játék az.
  • Seaweed
    #809
    Jaja egyetertek! a profik meg raadasuk mar az OFP-hez olyan scripteket gyarotttak hogy az ember csak lesett mit ki nemhoztak a jatekbol....
    Nekem is pont ez a legvonztobb benne, OFP-hz most is van tobb mint 4 Giga modom es addonom ugy hogy kb 1 eve nem vagyok naprakesz az ujdonsagokbol....ezt uberelni nehez lenne mas jateknak!
  • f2d
    #808
    Az a játék halálát jelentené, legalábbis nálam. Egyszer végig tolod és kész, semmi saját vagy netről letöltött új kampány/küldetés.
  • [NST]Cifu
    #807
    Finoman fogalmaztam, na. :)
  • bakvarnyu
    #806
    Mellesleg az egesz vita a ket jatek gepigenyevel kapcsolatban indult el csak szolok=)
  • f2d
    #805
    Mi bajod van ezzel a képpel? Van rajta fű, erdő, stb minden ami szükséges. Meg amúgyse a csollogó villogó látvány a lényeg ahoz, hogy jó legyen a játék.
  • bakvarnyu
    #804
    Hat szerintem a legtobb embernek nem hianyzik a palyaszerkesztgetes de te tudod=) En mind a ket jatekot imadom.
  • Sanyix
    #803
    Hát nemtom... hogy is repül a bf2-ben egy kilőtt lövedék? Mert a valóságos az, hogy kilövés után folyamatosan lassul a lövedék(légellenállás)emiatt kell mellé/fölé/alá lőni, hogy találjon, közben hat rá a gravitáció(kanyarodik a föld felé, (ezek ofpben megvannak), és még a szél is 6 a lövedék pályájára rá (na ez nincs, talán az arma-ban), a lövedék sebességének csökkenése miatt a távolságtól függően okozza a sérüléseket (ez sincs ofp-ben, de armaban aszondják már lesz. Nememléxem ezekből melyik van meg bf-ekben, de sztem egyik sem. Na és ezek igényelnek nagyobb számítási teljesítményt.
  • joebacsi
    #802
    hát a 64es playerlimittel nemlehet túlsokmindent kezdeni, de ha kicsit megmodolják a ez akár 64 járművet is jelenthet (pl itt az elején rögtön teljesül a 20 jármű :))
    bf2re is igaz, ami ofpre, hogy a modok hozzák ki belőle leginkább a maximumot, csakmég viszonylag kevés jelent meg belőlük...
  • dronkZero
    #801
    Nem "szép"-et mondtam, hanem részletesebbet.
    #446-ban (az elvileg ArmA kép, nem?) látott házaktól azért nem esek hasra. BF2ben egy ház úgy ránézésre 5x több poligonból áll. Lehet, hogy szerinted nem, de sajnos ez így van. (Persze elfogadom, hogy valamit valamiért.)
    Ragdoll (rongybaba, ugye) máson nem is igazán lehet, mint az embereken. Egyébként szerintem a játékélményen rengeteget dob, hogy összeesik az ellenség, nem pedig lejátszik egy kis animációt (gyakran teljesen oda nem illőt). Én örülnék neki, ha lenne.