35047
  • Sanyix
    #1200
    Nekem nem tűnt fel a bf1-ben semmiféle jó mozgás a járműveknél amikor kipróbáltam, bár lehet hogy azért mert nemnagyon emléxem rá, mert amikor elindultam egy tankkal és lőttem egyet, lefordultam a székről a röhögéstől, és ment is az uninstall ez vót a megjelenéseker jópár éve. Egy videot nem tudsz mutatni hogy hogy mozognak benne a járművek?
    Mit akarsz mondani azzal, hogy akadozós játékmenet?
    És mi baj a fegyverkezeléssel?
  • Sanyix
    #1199
    Hát attól a multi nem béna mert te nem tudsz időben kezdésre érkezni :) hidd el élég sok játékos időben ottvan, és jól eljáccogatunk mondjuk egy cti-t :)
  • dronkZero
    #1198
    Nem tudom, milyen memóriaszemetelésről beszélsz... BF2ben volt egy ilyen bug, hogy megtöltötte a memóriát szarral, de kb egy héten belül jött az új peccs.
    Egyébként ez fikázás, ami itt megy a BF sorozatra, nekem eléggé szemellenzős savanyú a szőlő effektusnak tűnik.
    Addig rendben, hogy arcade, kisebb területű, kevesebb. De hogy az OFP-ArmA csúnyább is(textúrák, modellek, effektek), és multiban sokkal bénább(az OFP "meccs elején ott vagy, vagy vársz" rendszeréről beszélek; ArmA remélem tényleg megoldja), azt azért illene elismerni. Nem az én lelki világom miatt, hanem mert tény.
  • pedro870
    #1197
    ilyen típusú játékhoz nagy tér és nagy látótávolság kell....bf1 motor?
  • steweee
    #1196
    biztosan lehetne azon is javítani, pl bf 2, viszont a gépigény csökkentése érdekében elég lenne a bf1 grafikai szintja, sztem az tökéletes egy ilyen típusú játékhoz. a harcjárművek mozgása meg sokkal jobb volt mint ebben, ez nem vitás.

    nem is annyira a grafikai lemaradás zavar (pl delta force black hawk down is sztem tök jó grafikájú, mert a maga nemében lévő játékokhoz annyi elég is) hanem hogy legalábbis a videó szerint ua akadozós játékmenet, mozgás, fegyverkezelés stb. lesz ami az opfban. és az már ma nem elég, legalábbis nekem. a bfben a fegyverkezelés, guggolás, hasalás nagyon jól meg volt oldva, kicsit még a szóráson lehetne növelni meg a távcső illetve irányzékbenézéshez szükséges időt is növelni, illetve a futás utáni lihegés függvényében még plusszban mozoghatna a célkereszt, és akkor az tökéletes is lenne.
  • Zsolo007
    #1195
    Úrsiten ne. Azzal a szar memóriaszemetelő motorral akarnád megcsináltatni ezt?

    Egyébként én is kilövöm az árnyékokat, szóval ezzel nem vagy egyedül..

    Az "egyszeri" játékosnak kell a szép grafika mert azok azt nézik, és ez meg egy mainstream product lesz....
  • steweee
    #1194
    a tankra gondoltam. a gyalogos mozgása elmegy, ami engem illet ilyen téren nincsenek is elvárásaim, a bf gyalogosmozgása sztem tökéletesen elég. eléggé vontatottnak tűnik, illetve az is mivel tök ua mint az opf ebben a tekintetben, és a hangos is ua tűnnek a videók alapján. ami nem túl jó, bár éppen az elmegy még kategória, attól még lehetne tök jó játék, de azért nem ártana javítani rajta.ami még felesleges az a szépen kidolgozott árnyékok, ebben a játékban nem az a lényeg. bár lehet megint magamból idnulok ki. én alapból kilövöm minden játékban az árnyékokat.

    a battlefield 1 motorjávan kellene ilyen játékot csinálni ami ennyire élethű. sztem egy mai jó gép elvinné megfelelő látótávolság és egységszám mellett is
  • Zsolo007
    #1193
    Hát nemtudom te milyen mozgási bénaságot láttál, mert én nem láttam. Az utóbbi MP videóban eléggé mutogatták kívülről, és nekem korrektnek tűnt...
  • bakvarnyu
    #1192
    Ezt részletezhetnéd , hogy miért is jobb a BF1942-ben a mozgás vagy mit kéne átvenni? Sztem tök béna abban ahogy a katonák egyenes derékkal futkároznak mint akik karót nyeltek.
  • steweee
    #1191
    aki olvasta a korábbi hozzászólásaimat az tudja hogy nagy opf fan vagyok. viszont amit itt láttam a videón az eléggé elkeserítő. könyörgöm, 2006ot írunk. ez lehet már nem lesz elég.alig nyújt többet a vid alapján mint az alapjáték. talán kicsit szinesebb , ami nagyon jó, de a modellek mozgása ua béna, nem értem miért nem lehet megoldani úgy mint pl bf 1942. azzal tökéletesen elégedett lennék, attól egy ilyen játékban nem is kell több. ha a fegyverváltás meg egyéb irányítási rendszer is változatlan maradt, akkor azt hiszem nem fogok vele játszani
  • pedro870
    #1190
    mapfact beszámoló az ofp fejlesztői találkáról
  • tpM
    #1189
    Sőt, erősebb mondjuk 12.7-es fegyverevnél ha sokat mellédlőnek akkor is meghalsz :)
  • Sanyix
    #1188
    Ja jól lehet használni fénypostázásra :) ha nincs éppen az embernél rocketjumpolásra alkalmas eszköz :DD
  • dronkZero
    #1187
    OFPben asszem függőlegesen lefelé nézve, sorozatot lőve erre volt is lehetőség... Mármint saját magadat lábonlőni... :]
  • Sanyix
    #1186
    Hát persze, mert mozgás közben úgy rángatta a fegyvert, hogy örülhettél ha nem magadat lőtted arcon :)
  • pedro870
    #1185
    úgy látom a második magnum vid még nem lett belikelve ide
    mp vid
  • [NST]Cifu
    #1184
    Két érdekesség még:

    -A egyjátékos játékban állítólag több "autosave" pont lesz, de nem lehet továbbra sem korlátlanul menteni.
    -A GameSpot szerint a BIS jelenleg észak-amerikai kiadót keres. Lehet, hogy az európai kiadó már le van zsírozva?
  • Bucser
    #1183
    Kb úgy játszott az illető mint amikor először toltam OFP-t háttérinfó nélkül. Azt sem tudtam mit kell csinálni csak bóklátsztam... na ez a video kb ugyanolyan volt...
  • neuro
    #1182
    Szerintem csak azért volt olyan esetlen az egész, mert aki játszott elég bénán nyomta - támadás és lövöldözés helyett csak bóklászott, mintha most játszott volna vele először.
  • Borg
    #1181
    Megnéztem ezt a videot, de valahogy nem estem hanyatt se a látványtól, se a játékmenettől. Persze, rá lehet fogni, hogy nem végleges meg minden, de valahogy hiányzott (még?) a feeling az egészből.
  • pedro870
    #1180
    baromira igazad van, azt olvastam oda, amit látni akartam :) viszont így meg fura
  • [NST]Cifu
    #1179
    Mivel még a megjelenés végső formája, illetve a kiadó nem ismert, így előrendelni sem lehet.
  • [NST]Cifu
    #1178
    dependent on the developer this date may push back a little.

    Vagyis a fejlesztőtől és nem a kiadótól függ, legalábbis az én értelmezésem szerint, de javítsatok ki, ha tévednék.
  • Doma #1177
    Érdekes a trailerben, amikor a srác a harckocsival telibekaja a fát/bokrot annak nem lesz semmi baja, 2 perccel később az apc meg kidönti a kétszer akkora fát.
    Persze ez már csak szörszálhasogatás de akkor is

    Egyébiránt előrendelni lehet már?
  • pedro870
    #1176
    csúszhat, de a kiadó miatt, szóval q3-ra bis tervek alapján meglesz a 100%
  • [NST]Cifu
    #1175
    -Minden egység játszható lehet multiban (co-opban)
    -A demoban lévő AI még nem igazán lenyűgöző, a végleges játékban ez másként lesz
    -Lesz 3D-s irányzék
    -Lesz külső géppuskája végre a harckocsiknak
    -A VoIP esetén meg lesz oldva a szintezés, hogy ne zavarják egymást feleslegesen (jármű, raj, globális, stb.)
    -Lesz Linux és Win szerver is, és szerveroldalon be lehet majd állítani mely Addonokat töltse be a kliens játék, és melyeket ne. Ezzel a megoldással egyben ki lehet majd szűrni a csalókat is.
    -Új Oxygen és Visitor lesz kiadva még a megjelenés elött.
    -Az Addonkészítőknél lesz egy "kiemelt" réteg, akik minőségi munkákat végeznek, a BIS ad nekik egy kis pluszt, vagyis kiemelt figyelmet és támogatást. Az ő addonjaik kapnak egy külön jelzést, amit a szerverek felismernek majd.
    -Lesz egy ArmA wiki szerű dolog, amibe mindenki beleírhat, véleményezhet, stb.
    -Megjelenés? Valamikor 2006 Q3, de esetleg még az is előfordulhat, hogy csúszik egy kicsit. Szóval a 75% nem volt vicc... :\
  • pedro870
    #1174
    itt is van a link
  • pedro870
    #1173
    ofp.info-n van egy érdekes új leírás. többek között:

    "Weapons have real 3D optics"
  • [NST]Cifu
    #1172
    Beállítás kérdése, a harmadik nézet, a célkereszt és társai kikapcsolhatóak, de mivel a játék a tömegeknek is szól, lehetőség van mindenféle dolog bekapcsolására, mint például a barátok, sőt, az ellenségek feje felett megjelenő azonosítózászlók, az ellenfelek feltüntetése a térképen és társaik. Ha jól rémlik az OFP a Veteran nehézségi szintnél már nincs külső (TPS) nézet járműveknél sem (anno így nyomtam még végig a Resistance-ot), és minden egyébb könnyítést is kikapcsolhatsz, így pedig már eléggé reális.
    Ha a célzás alatt azt érted, hogy nyilt (ironsight angolban) vagy optikai irányzékot kell használni a rendes célzáshoz, akkor az már az OFP-ben is úgy volt, hogy célozni kellett a valóban pontos lövésekhez. A 3D ironsight alatt azt értettem, hogy a nyílt irányzék rendesen ki van dolgozva 3D modelként, és nem csak egy bitkép van berakva a képernyő közepére.
  • trident
    #1171
    Igazság szerint nekem nem klappol a realisztikus fogalma a harmadik nézettel, a képernyő közepén figyelő célkereszttel, és a célzás hiányával (nem is tudom, hogy mi a hivatalos neve, te a 3D ironsight-ként utalsz rá?)
  • Zsolo007
    #1170
    Thx. Ez az átdolgozott trailer tök jó :)
  • [NST]Cifu
    #1169
    Esetleg ezt a linket megpróbálhatod.

    Addig is: a fanok nem voltak elégedettek az eredeti Trailerrel, így meg is érkezett az első Trailer-remix. :)
  • Zsolo007
    #1168
    Már nincs kint a videó :(
  • [NST]Cifu
    #1167
    A nagyobbik baj, hogy továbbra sincs 3D-s ironsight, hogy a torkolattűz átvilágít mind az optikai, mind az ironsight irányzékok, hogy a menü még nincs kész (a briefingnél nagyszerűen lehet látni, hogy például a Gear menü alatt nincsenek ikonok, képek), hogy a függőleges tengely körüli forgás továbbra is "gombostűvel átszúrták" megoldású, hogy a fegyverfogás a belső nézetből továbbra is egyen-megoldású (az ürgénk gránátvetős M4-est fog a kezébe, de a keze az előágyat, és nem a gránátvető markolja...), hogy a grafikai bugokról ("világító" fű a fa árnyékában, folyamatos torkolattűz-effekt az M1A1 tetején lévő M2 géppuska csövénél (lehet vajon végre használni?) már ne is beszéljünk.

    No persze reméljük, hogy ezek nagy részét a fejlesztés még hátralévő 25%-ban orvosolják. :)
  • neuro
    #1166
    Megmaradt a gagyi fekete ironsight és az a rakétaként elrepülő orosz katona is vicces úgy a 9. perc környékén. Egyébként jó lesz ez nagyon.
  • bakvarnyu
    #1165
    Ja, a csehek eddig meg nem kúrtak el semmit - Mafia,H&D 1-2 , OFP mind elit jatekok most se fognak hibázni.
  • Bucser
    #1164
    Végg néztem a videót Nekem nagyon bejött. Sokminden ismerős az OFP-ből a sniper nézet nagyon tetszettt. Ott látszódott igazán hogy mekkora terület is látható be. Amit hiányoltam : 1. tank nekimegy épületnek 2. beelő. Az milyen hatással van az épületre. A fizika igencsak mosolyogtató de távolról sem olyan mint az OFP-ben volt anno szerintem a patchekkel megoldják ezt is. Szerintem nem lesz rossz... Legalábbis lesz olyan jó mint az OFP volt.
  • [NST]Cifu
    #1163
    Azok az ultrafanatikusok jó százezren felül vannak, szóval ha csak ők veszik meg, már akkor is meglesz a túrós batyura való.

    Másfelől ebben a kategóriában egyszerűen nincs konkurenciájuk, úgyhogy mégcsak emiatt sem kell aggódniuk....
  • djukel
    #1162
    Elnezve a videot, csak annyit mondhatok, ezek a BIS legenyek kb 3-2 eve elvesztettek a fonalat de nagyon. Ilyen ratyi grafikaju/fizikaju/hangu/effektu gamet csak a ultrafanatikusok fognak megvenni.
  • [NST]Cifu
    #1161
    Ingame videó.