35048
  • joebacsi
    #4491
    jaigen, nekem a játék eddigi legnagyobb csalódása, hogy kikerült a zetor
  • lee56
    #4490
  • PhantomAss
    #4489
    ahogy Bucser kolléga mondja.....alig várom már a black sharkot :D az lesz az igazi heli szim
  • ev1l FlOwEr
    #4488
    Jó kis install helpet írtál, gratula!

    Feltettem, bezebbent a cucc, csak kicsit sírós lett a szám széle, hogy 1024*768-ban képregényt nézek....

    Holnapra esetleg túlteszem magam rajta, és lejjeb veszem a grafot.

    Most egy kis sof jön. :DDDD
  • Icebird
    #4487
    Nagyobb hangsúlyt fektettek az üzemanyagnak a játékban mert eddig elég nehéz volt kifogyasztani.
    Bár lehet hogy most meg túlzásba vitték de fuelCapacity megoldja. Tankoknál kevesebb, szóval most már nem csak javítani, lőszert feltölteni megy vissza egy technika hanem üzemanyagot tankolni is:)
  • Isegrim
    #4486

    Igazából nekem a helivel nincs bajom, tudom hogy rohadt nehéz mert próbálkoztam komoly szimekkel is mint a jénszes epecs longbow2, csak valahogy nem az én műfajom a forgószárnyazás. Túl nagy rajta a propeller, és még az is rossz helyen van. Lánctalpak meg ágyú sincsen rajta. :) Tény hogy rohadt nehéz az életben is vezetni, nem véletenül kétszemélyesek a harci helik.. viszont a programban már csak azért is nehéz, mert nincsen az ég világon semmi komolyabb műszered ami alapján repülni lehetne a cuccot, nincs throttle, nincs varió, van szpíd meg altitúd meg műhorizont/kompassz.. kb. mint egy első világháborús vászonborítású kétfedelű gépen. Hogy a célkijelölési nehézségekről ne is beszéljünk. Szóval röviden felemás, adtak egy elég nehéz repmodellt, ami hajlamos a túlérzékenységre és a korrigálhatatlanságra, és az ég világon semmi támpontot hozzá, a rutinon keresztül amit megszerezhetsz idővel, de garantálom hogy vérrutinosak is jónéhányszor földbe mennek majd multiban.

    Ami viszont egyértelműen nem tetszett, bár még csak a Cobrát próbáltam, az a nevetséges mennyiségű üzemanyag. Talán ha 5 perce elég. Multiban így mire lesz jó? Vár a reptéren, és *ha jelentik* (nem fogják) az harckocsit, felszáll és odarepül? Addigra rég nincs ott a harckocsi, mert vagy kilőtték már réges rég vagy elment onnan. Csatatér feletti repkedésre esély sincs.
  • tpM
    #4485
    Próbáld ki a Mi-17est is...
  • Kaszi46
    #4484
    Elég sok szerverre be enged multiban a csúnya törtel is. aki esetleg addig nem próbálta most megteheti.:)
  • Bucser
    #4483
    Igazából szerintem a heliirányítása most lett helyretéve. Aki játszott komolyabb heliszimekkelaz tudja, hogy bizony annak a szar helikopternek igencsak kell idő megállni emelkedni és süllyedni. A Colective-el és a hajtóműtlejesítménynyel folyamatosan játszani kell.

    Vegyük alapból a helikopter irányítást: A gázkarral a rotorok állásszögét állítod tulajdonképpően. Ezzel befolyásolod a fordulatszámát. Ha a gázkar középállásban van a gép elkezd lebegni. a földtől való elszakadáshoz kell egy nagyobb "fröccs" ami után visszavéve a gázkarból akár 1 méteren is lehet lebegni. Majd ha csökkented konstans sebességgel süllyedni vagy emelkedni kezd a gép. A vicces része az, hogy ahogy a vlóságban is a gyorsításhoz előre kell dönteni a gépet.Viszont ezen esetben az emelő erő kevesebb így meg kell növelni a rotorok állásszögét is. Ha eldől a felület (amit ugye a forgó lapátok generálnak) akkor a felhajtóerő is csökken, így adni kell rá "gázt" hogy továbbra is tartsd a magasságot ám előre is haladj. Szóval a gázzal folyamatosan játszani kell .egyyszerre 2 kontrollt kezelsz legalább vízszintes repülés során. a gázkart és az irányt... Pl nagyon jól meg lett csinálva a hirtelen körzés egy cél körül. és ezen esetekben bizony az következik, hogy a gép lezuhan:)

    Nehéz a heli vezetése, de közelebb áll a valósághoz mint az az OFP-ben valaha is meg volt jelenítve. SZVSZ persze szigorúan.
  • Isegrim
    #4482

    Szerintem nem attól függ a kérdés hogy szeretjük-e a BF-t vagy sem, de tény hogy a heliirányítás tényleg el van baszva, meg még egy pár dolog az ArmA-ban.

    - beakadások a tereptárgyakba, ugyanígy menj föl egy víztorony vagy az építkezés alatt álló ház tetejére. "Kissé" nehézkes. Először is el kell tökölni azzal hogy az ember megtalálja azt a pontot, ahol fel tud mászni a létrára. Fönnt aztán azt látja, hogy kilógott a korlát mögül, és leesett. Vagy lefeküdt, és lóg a lefegőben.
    - A hangok effektek. egyszerűen tré, fos, igénytelen, a leggyengébb pontja.
    - AI, ami az ég világon semmit nem fejlődött az OPF óta, az pedig nem ma volt. Ha van scriptelve, odamegy. Ha már ott van, lő. Ha lőnek rá, lefekszik. Ha nem lát semmit, nem lő, nem csinál semmit. Köbö ezt tudja.
    - bugok a küldetésekben, szarul működő scriptek, van mission objective ablak, ami aztán eltűnik.
    - A sérülésrendszer elavult
    - cseh nyelvű híradó. Szörnyű egy nyelv. :) :p

    Nem mondom hogy a BF jobb, én nagyon keveset játszottam vele mert ott is ugyanez baszta a csőrömet csak még jobban. Viszont a BF2-ben legalább van (némi) fejlődés az előző részhez képest, és az alapdolgokat nem tolták el annyira, gondolok itt megint a hangra, és a beakadásokra, amik a legidegesítőbbek. Az egyetlen mentőöv az a néhány küldetés, ami hangulatosabbra sikeredett, de az eredeti OPF-hez képest nagyon rövidek, egyszerűek. Menj ide, védd meg ezt, esetleg menj tovább, ölj meg mindenkit, szállj be a járműbe.

    Valahol ott tartok a kampányban hogy az amcsik ellentámadnak végre, mert hogy megjöttek a maríín-ok. És kezdem uncsizni a dolgok, kb. eddig tartott hogy visszaemlékezzek hogy hogy volt az OPF-ben, na itt tökugyanígy van, csak csilivilibb a grafika, és irgalmatlanul szarok a fegyverhangok. A realizm mod javít rajta valamit, amíg nem lőnek rád, amit onnan tudsz, hogy valami kattog. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem még egyetlen egyszer sem sikerült a nyomjelzők nélkül arra asszociálnom, hogy itt bizony gépkarabéllyal, ne adj isten géppuskával lőnek...

    Talán modokkal lesz javítva, illetve a multi kárpótol érte, de ez így egy kicsit kevés hosszútávra, főleg mert itt nincs az mint az OPF-nél hogy aszta, ilyen még nem volt, nagy sziget stb.
  • Cream78
    #4481
    :D.... Oks... Megnézem! :D
  • joebacsi
    #4480
    én azt mondom, hogy kezdj el a mission editorral ökörködni...és ha már azt veszed észre, hogy az egész délutánt elb@asztad azzal, hogy terepen versenyezteted 2 bottal a skodát és a traktort, miközben heliből figyeled, hogy melyik nyer, nah azután mond, hogy nemtetszett meg :D
  • Cream78
    #4479
    Simán! :D
    Attól csk kicsit viszketek...
  • tpM
    #4478
    Keresztül száguld rajtad mondjuk egy 7.62es lövedék és te futnál tovább mi? :D
  • Cream78
    #4477
    Okés! Értem alényeget, csak az első nekifutásra ez nem fogott+..
    De remélem egy-két jó csata után másként fogom értékelni a gammát....
    Nekem a lent említett gamma is egy év elteltével kezdett igazán tetszeni annyira, hogy megvegyem eredetibe.... :D
  • joebacsi
    #4476
    a sok pro vérpistike, aki 30 órát seggel egy játék előtt naponta itt semmire se megy, mert hiába az überskill, a reálisabb mozgás, illetve fegyversebzés miatt, ha nem fedezik a popóját ugyanúgy halott...jóval csapatorientáltabb az egész az egyéni teljesítménnyel szemben...itt nincs olyan, hogy 1 ember ledarál egy egész squadot, akik együtt mozognak...
  • Cream78
    #4475
    Pont multiba tapasztaltam, az egy golyó egy halált... De lehet csak mindenki jó passzban volt....
  • Cream78
    #4474
    Nem baj azt is túlélem.... :D
  • bucsher
    #4473
    Az nem nagyon érdekes hogy hol talál el a golyó mert az AI szinte kivétel nélkül fejbelő :) boooomheadshot!
  • joebacsi
    #4472
    bár nemvagyok teljesen tisztában az arma sebzésrendszerével, de felsőtestre 2-3 golyó kell...illetve ha lábon lőnek akkor pl nem tudsz felállni, de életben maradsz (a nagy távolságok miatt multiban ez elég gáz...ezért mindig legyen nálad +1 gránát, mert itt nincs gombnyomásos suicide :))
  • Cream78
    #4471
    Azt legalább tudom élvezni... Bár néha az is idegesítő tud lenni, főleg ha a sok pro nem haggya az embert kettőt lépni....

    Szóval első nekifutásra az arma nekem csalódás, de remélem változik majd a véleményem....
  • Cream78
    #4470
    Joy-al gondolom könnyebb írányítani a heliket, de billel azé elég gáz...(azé bírtam vele) :D

    Hány lövést, :)) Szerintem egy lövedéktől nem kell feltétlen elpatkolni.. Attól függ hol talál a goló...
  • joebacsi
    #4469
    bezzeg bf2 delfinje nagyonjó, mi? :)
    meg a sok mogyoróköpködő fegyver...ez legalább tényleg reális
  • bucsher
    #4468
    miért, te hány lövést bírsz? omg
  • DOGMAN
    #4467
    rudder.... meg ilyenek... hmm
  • Thanatos
    #4466
    heli irányitás mirét lett elbaszva? mert nem csinál magától mindent mint bf2-ben? lol...
  • Cream78
    #4465
    Az ember mozgása... mint a lajhár... Egy lövés egy halál? :)
    Mind 1, csak megkedvelem majd ha kicsit jobban megismerem...
  • Bucser
    #4464
    ehhehehhee:D valóban ha lejött és kipróbáltad és inkább Bf 2 akkor valóban nem neked való:)

    A BF2 -ről elég 2 óra véleményt alkotni:D Szerintem erről nagyon nem:)
  • Cream78
    #4463
    Lejött kipróbálltam, graf rendben, megy faxán, de szerintem nem egy nagy eresztés... Inkább Bf2......

    Heli irányítás eléggé el lett b@xva, a többi jármű tetszik...
    De mondjuk most fáradt vagyok, majd megnézem pihenten is....
  • repvez
    #4462
    vedd vissza mindent a legalacsonyabbra akkor biztos hogy olyan homályos mosott ironsight lesz hogy csak na :D
  • joebacsi
    #4461
    mér, amúgy nem? :)
  • tpM
    #4460
    Szerintem a textúrákat Kegetys Photoshop textura pluginnal csinálják vagy mittudomén...
    nekem most az a legnegyobb gondom ,h elhomályosodó ironsightokat akarok ,de akkor meg baromira szaggat :(
  • repvez
    #4459
    Egyébként ahhoz milyen progik kellenek hogy az egyenruha texturáját lehessen megváltoztatni?A PS-en kivül, és hol kell keresnem azokat a fájlokat amik az egyenruha texturához kötödnek?
  • repvez
    #4458
    Egyébként ahhoz milyen progik kellenek hogy az egyenruha texturáját lehessen megváltoztatni?A PS-en kivül, és hol kell keresnem azokat a fájlokat amik az egyenruha texturához kötödnek?
  • tpM
    #4457
    Hát azok nem olyan nagy modok szal ilyenek vannak ,h heli meg tank hagját javítja ,h 1km-ről már ne olyan legyen mintha ott lenne. Amíg nincsenek toolok még csak texturázásokat tudnak.Készül valami VIRUS nevű totál konverzió biztos régi O2-vel. És nem cseszi el a gamét (legalábbis nekem nincs semmi gondom az eredeti verzióval).
  • repvez
    #4456
    probálta már valaki azokat a modokat amik az arma.infon vannak?
    ha igen mondana rola valamit hogy mit kell vele kezdeni és hogy nem rontja e el a játékot ugy értve hogy nem indulna el utána.
  • repvez
    #4455
    nem tudom ezt már láttátok e
    kung fu
    Ha már ilyeneket meg lehet csinálni akkor remélem majd lesz olyan mod hogy nem egy pont korül forog majd az emberke mint most
  • Aggressor HUN
    #4454
    Hát éppen ezaz...nincs benne kameraváltás...meg egy csomó minden nem működik...nekem pl a trigger nem kapcsol szöveget,ha érzékel...
  • f2d
    #4453
    Én föladtam nem játszok már vele. Rettenetes a kodoptimalizálatlansága, amint többen mozognak a pályán szaggat és a hangok is elmennek. Szerintem ez valmi ratyi beta verzió, majd jövőre jön a rendes angol nyelvű végleges kiadás, legalábbis bízom benne.
    (Januárra jó lesz még az OFP, keress hozzá jókis új pályákat!!)
  • repvez
    #4452
    Na ma volt egy huzos missionom 1 ora 15 perc volt.
    Természetesen mindent magamnak kellett csinálni mert hiába mondtam bármit az AI-nak csak azt hajtogatta hogy negativ.