35047
  • Béla9248
    #32161
    Sziasztok! Volna egy kérdésem. Melyik kiadást érdemes megvenni a sima arma 3-at vagy a digital deluxot? Mik a plusszok a deluxban? Megéri-e?
  • sirpalee
    #32160
    Ha jól értettem... Make Arma not war szavazás
  • repvez
    #32159
    Ez nem egyedi az IL-2 Cliffs of dover játékot is lemezesen vettem meg és nem sérült mégis csak a kód kellett neki a többit steamről szedte és ha jól emlékszem az ARMA3 sem volt külömb nála.
    Ezért kérdeztem én is, hogy nem azért veszi valaki meg a dobozost, hogy csodálja otthon, hanem mert lehet arról szeretné telepiteni,mert olyan netje van, hogy több nap mire lejön és lemezről meg feltenné fél óra alatt.
  • Gascan #32158
    bocsi az offtopikert de ez eleg erdekes sztem .... miert is vasarolnak meg dobozos jatekokat? A Crytek uj jateka, Ryse Son of Rome .. a hozzaadott ertek a cdgalaxistol, h a kodot futarszolgalattal kuldik? :)

    http://cdgalaxis.hu/PC/21848/ryse-son-of-rome-csak-kod.html

    "FONTOS: a játékban Steam-es aktiváló kód található, ennek segítségével a Steam-en keresztül tölthető le és telepíthető! A játék elképzelhető, hogy tartalmaz dvd lemezeket, de ezek segítségével NEM telepíthető, hanem a Steam-en keresztül lehet aktiválni és utána letölteni és telepíteni.

    A kiadótól kapott információ szerint a gyártási folyamat során a négy lemezből kettőnek a teljes, erre a régióra szánt szériája sérült (a gyártósoron alkalmazott nem megfelelő tálca miatt). A hiba az egész kontingenst érinti, és jellemzően megakadályozhatja a lemezről telepítést."
    Utoljára szerkesztette: Gascan, 2014.10.28. 21:27:32
  • Paladin
    #32157
    Kinguinon is 18.5 euro a kelet-európai (PL,HU,RO,BG).
  • toocha
    #32156
    Online bolt nem jó? A G2A-n vettem jó olcsón egy hete. Most is van 6445-ért.

    Utoljára szerkesztette: toocha, 2014.10.19. 09:00:17
  • Fehercsoki
    #32155
    Normális áron nem.
  • ozimak
    #32154
    Lehet még valahol kapni ARMA 3-at steam-en kívül? :/ Nem igazán találok... már itthoni boltra/üzletre gondolok.
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2014.10.18. 14:55:55
  • Wampa reloaded
    #32153
    Üdv

    Ki lehet valahogy kapcsolni az elmozdulást távcsöves puskánál, vagy le lehet valamivel támasztani mint az ACE2 ben ?
    Kezdek agyf.t kapni tőle...
  • Axtros
    #32152
    Hát magát a tápot elég nehéz szerelni (bár ez igaz az egész hardverre), mivel itt akár egy kondenzátor eldurranása is okozhatja a táp végét. Legfeljebb a táp ventilátorát lehet kicserélni, mert ha az nem forog már kellő sebességgel, akkor okozhatja a táp felmelegedését, ami meg - egy beépített védő áramkör miatt - leállíthatja saját magát, az pedig az egész számítógépet. Ilyen problémával már találkoztam, az javítva is lett, működött is tovább, de áramköri meghibásodást nehéz megtalálni, egyszerűbb, gyorsabb és olcsóbb egy másikra való csere.
  • Gascan #32151
    szoval hazafele vettem egy uj tapot es igy ujra mukodik. .. csak az erdekelne h tudom kideriteni mi a masik baja, szetszedtem .. poros, de ennyi
  • Axtros
    #32150
    Szerintem is az alaplap kiment, az nem szokta bírni a hirtelen áramkimaradásokat. De inkább tedd fel itt az ilyen jellegű kérdéseidet.
  • Gascan #32149
    sziasztok, tudom h nem ide valo kerdes de ugy gondolom h eleg valoszinu h itt tudnak segiteni

    Tegnap ejjel kikapcsolt gepnel volt egy aramkimaradas, es reggel mar nem kapcsolt be. Semmi jelet nem ad mikor bekapcsolom. Az egyetlen jel amibol meg lattam h van benne lelek, az az, h miutan lekapcsolom a tapot hatul, megnyomom a bekapcs gombot a gepen es a led a DVD iron kivillan egy pillanatra (ezt szoktam csinalni mielott szetszedem a gepet tisztitasra, h ne legyen aram alatt semmi benne).

    2 dologra gondolok
    1.) a tapban kieghetett valami (amugy is mar eleg oreg, sztem 10+ eves)
    2.) az alaplap

    van valakinek javaslata?

    (masik foglalatban probaltam, lehuztam a geprol mindent, csak csupasz gepet inditva se mukodik)

  • DancZer
    #32148
    Már nem tudjátok, mert a fejlesztők átették privátra! :) Gondolom nem akarják, hogy mindenki átlőjön a falakon! :D
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2014.10.14. 11:59:31
  • DancZer
    #32147
    vote pls: http://feedback.arma3.com/view.php?id=21136
  • MiG man #32146
    Megoldódott az egybe telepítés. Köszönöm mindenkinek a kitartó segítséget és főleg a türelmet.
  • MiG man #32145
    Aha... pedig régebben (még 1.62 korában) volt egy oldal, ahol folyamatosan feltöltésre kerültek a beták. De már nem lelem fel... Ha meg stemaről installom a lemezes kódommal, nem lesz CO-m...
    Utoljára szerkesztette: MiG man, 2014.09.28. 15:17:32
  • Paladin
    #32144
    Szerintem sehogy.
    A játék steam only, szóval kétlem, hogy más csatornán is terjesztenék tapaszokat, főleg a bétát.
    ((Virágboltiról meg nem beszélünk, de ott annak is örülni kell, h a rendes patch-et kihozzák))
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2014.09.28. 15:12:12
  • MiG man #32143
    És arra nincs valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám telepíteni a legutolsó beta peccset steam nélkül?
  • tpM
    #32142
    Annyira várom már ezt a terepet.
  • Axtros
    #32141
    Igen, ez az a dolog, ami már a pesszimista és az optimista ember közötti különbségről szól.
    Az jó dolog, ha folyamatosan javítanak rajta, sőt, ez elvárható, hisz a BIS érdeke is, mivel így tartják fent a folyamatos érdeklődést. A probléma az, hogy az alapok rosszak, amire építkeznek. Régi engine-t használnak, régi megoldásokkal, és nem vették a fáradságot, időt és pénzt arra, hogy az egészet a mai követelményeknek megfelelően elölről - vagy mélyebbről - újratervezzék és újraírják. Holott ezt más játékfejlesztői stúdiók rendre megtették. Itt egy 2001-ben debütált engine folyamatos toldozásáról van szó, amit megpróbálnak a felszínen javítani azért, hogy a nagyközönségnek tetsszen. De mára eljutottunk egy olyan szintre, ahol ez nagyon meglátszik, és nem csak itt, hanem hivatalos, vagy más nemzetközi fórumokon is vitatéma a jelenlegi hibák okai.
    Mindenki szereti az ARMA-t, mi javítani nem tudunk rajta, mindannyian játszunk vele, de vannak olyanok, akik a használat mellett a hibákat is folyamatosan felhozzák. Nincs ezzel semmi baj, hisz a kritikák is előrevihetik a platformot, ez is lehet egy - esetleges - ösztönző ereje a jövőbeni fejlődésnek és a fejlesztéseknek.
    De minden hibája ellenére, mi is játszunk az ARMA-val (és szeretjük).
  • Paladin
    #32140
    Így van. Én is valami komolyabb megvalósításban reménykedtem ami a járműből lövést illeti (így egy kicsit csalódott is voltam), de reálisan lehetett tudni, hogy egy dlc-ben (aminek ráadásul egy apró részét képezi csak ez) nem várható egy totális engine átírás.
    Amúgy is, azoknak az eseteknek a nagy részét, amikor elvárható lenne, hogy tudjon lőni az ember a járműből, ez a megoldás azért lefedi.
  • Hogthar
    #32139
    Én több pozitívumot látok benne mint negatívumot, pedig nap mint nap foglalkozok a módolásával, és gyakorta szidom is emiatt.
    Úgy vettem észre hogy Arma 3 nál összeszedték magukat és folyamatosan javítanak rajta.
    Szóval szerintem DancZernek igaza van, mintha csak a hibákat látnátok benne.
    Amit keresel azt találod, hozzáállás kérdése.
    Én lehetőséget látok az új ülés rendszerben, te pedig azt, hogy még mi lehetne és milyen szar hogy az nincs.
  • Solt
    #32138
    Jaj ne már... ;) Nekem fontos a te optimizmusod!
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2014.09.26. 14:33:16
  • repvez
    #32137
    Valószinüleg igazad van ,de hidd el nem direct csinálja az ember ,hogy csak ezeket emeli ki , ha több lenne a pozitivum hidd el azzal foglalkoznánk.
    ÉS ahogy mondani szokták mindenki azt "bántja" akit szeret., nincs ezzel másképp az arma sem,nem azért irjuk,mert nem szeretjük épp ellenkezőleg azt szeretnénk ha még jobb lenne.Nem öncélu a "nyavajgás" hanem ötletelés.
    Amiket leirunk az csak egy amolyan kibeszélés, hogy másnak is ugyan ezek előjönnek e vagy csak egyéni nyűgök,de sokszor bebizonyosodik, hogy collectiv ez és ez valahol megnyugvás , hogy nem én vagyok a [email protected] lehet ilyenből épp talál az ember olyan észrevételt amiből tud tanulni olyan ötlet amit tudunk a fejlesztők felé jelezni vagy vannak belsős infok stb..

    És igen is örülök, hogy egy évvel a megjelenés után még mindig napi szinten jönnek a javitások.
  • tpM
    #32136
    "Mi a név, mit rózsának hívunk mi? Bárhogy nevezzük, éppoly illatos."
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2014.09.26. 13:01:05
  • Axtros
    #32135
    Én is szeretem az ARMA-t és nem arról van szó, hogy "nyavjagunk". De szerintem a fórumban azt is meg lehet beszélni, hogy kinek mi a baja a programmal. Akik itt vannak és akik ide írnak, vagy csak olvassák a hozzászólásokat azok mind játszanak az ARMA-val, de a témához hozzátartozik a hiányosságok és hibák megbeszélése is (És most épp egy ilyen szakasz van. :) ). Változtatni úgy sem tudunk rajta, ezt már megbeszéltük, te is sokszor hiába írsz a BIS bug tracker-jébe (vagy én is), nem foglalkoznak vele. De itt legalább "kiadhatjuk" magunkból a "nyavajgásunkat", és beszélgethetünk róla. Nem kell ezen ennyit rágódni, főleg mivel észrevettem, hogy te az ARMA nagy védelmezője vagy (ami nagyon helyes), mert szereted a játékot, de hidd el, én is sokat játszok vele (én is szeretem), de azért a többség a kritikát is megfogalmazza, akárcsak én.

    Például: CH-67 Huron :)) miért nem lehet legalább a katonai típusjelöléseket és neveket használni, azok nem védett nevek. Ugyanis, ha 20 év múlva is repülni fog a Chinook (akár ilyen szögletes formában is), akkor sem lesz Huron a neve, csak legfeljebb új betűjelzést kap. Ezt például nagy hülyeségnek tartom, és ez már nem is a program hibája, hanem a fejlesztőké.
  • DancZer
    #32134
    Mert nem vagyok kíváncsi a nyavajgásra meg a lehangoló hozzászólásokra. Én szeretem az Armát. Tisztában vagyok a hibáiva, hiányosságaival sokszor engem is zavarnak, de az nem old meg semmit ha ezt mások orra alá dörgölöm nap mint nap. Jönnek az új dolgok, napi szinten javítások, de a topic mentalitása változatlan. Kicsit úgy érzem magam, mint egy öregotthonban. A többség arról beszél, hogy kinek mije fáj. Ez az amire nincs szükségem. :) *grab some popcorn*
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2014.09.26. 11:05:07
  • repvez
    #32133
    Most mér? Csak leirjuk amit gondolunk sajnos változtatni nem tudunk,de legalább kibeszéljük.
  • tpM
    #32132
    Nekem csak az a railgun tank hiányzik amiket 2012 táján mutogattak. :(
  • DancZer
    #32131
    Asszem én ezt végleg befejeztem. :) bb
  • Axtros
    #32130
    Semmi gond, nemsokára kapunk néhány új Disney-féle futurisztikus járművet, aztán talán még űrhajót meg űrgyalogságot is, és akkor már nem kell törődnie a BIS-nek olyan semmis dolgokkal, mint például gravitáció. :) Lézerstukkert a népnek, lebegést meg űrhajókat, és akkor talán megengedik, hogy a járműből onnan lehessen kilőni, ahonnét csak akar a játékos, ráadásul a fénysebesség 100x-val. :) Akkor már könnyű lesz megvalósítani! ... Ja, és már a felszerelésedet is megnézheted, ha járműben ülsz...mondjuk egy alkari kijelzőn!
    Utoljára szerkesztette: Axtros, 2014.09.25. 19:09:16
  • repvez
    #32129
    Nem egyből az egész ujrairásával kell kezdeni, hanem hogy a meglévővel milyen uj megközelitéssel más modon tudom megvalósitani azt amit szeretnék.
    Egyébként nem értem mitől olyan nagy gond ez a jármüből tüzelés.példán levezetve.
    Van egy katona megáll a plató elött megnyomjuk azu actio billt felkerül a platóra.Itt mi olyan különleges történik vele ami modnjuk egy első emeleti ház padlóján nem ?
    Mozog alatt a kocsi igen ,de nem fénysebességgel és nem olyan nagy kitéréssel, hogy ne lehetne lekövetni. Igy ha a fizika ugy hatna rá ahogy kell akkor a plató felületén maradna mozgás közben is és igy szabadon oda menne rajt ahova akar egyedül amit korlátozni kéne az a plató határain tuli mozgás megakadályozása,de ez is ha lenne ütközésmodell eleve adott lenne.
    Csak mig egy 10 tonnás teherautó métereket ugrat 50km/h-nál addig nem csodálkozok semmin.

    Én is azt látom, hogy sok az egyezés a régi OFP-vel ugyan ez a helyzet a DCS szimulátorral is. Mert hiába irják, hogy phisixs meg ragdoll támogatás nem látom hatásást,sztem a ragdollnál, pont az volt a lényeg, hogy nincs előre leanimálva a mozgás hanem ahogy esik ugy puffan ezt nem látom sehol a játékban..A legelső videokban még benne volt azóta mintha visszatértek volna az előre definiált mozgásokra .A halottak meg mintha fixen odaszegezték volna öket nem mozdithatók odább se robbanás se a kocsi semmi .Ha ragdoll lenne akkor lenne ilyen mint a half-lifeban.
  • Axtros
    #32128
    Egyébként a fejlesztőknek pont ez lenne a dolguk ,hogy ismerik a programjuk korlátait,de megprobálnak olyan dolgokat ktalálni amivel áthidalhatják ezt a határt.

    Ez pontosan így is van, ismerik az engine korlátait, azért nem tudják megoldani az általad leírt javaslatokat. A baj ott van, hogy már anno az alapokat rosszul fektették le, vagy akkor még nem gondolták, hogy ilyen követelmények lesznek. Szerintem a jelenlegi A3-as engine legalább 50%-ban még az OFP enginjének az alapjaira épül, ami - hát valljuk be - mai szemmel már eléggé korlátozott képességekkel bír. De ha ebbe belenyúlnának, akkor olyan sok minden kellene módosítani, ami egyszerűen nem éri meg időben és pénzben sem.
    Talán egyszer - a negyedik részt :) - az alapoktól fogják kezdeni, mint mondjuk a Farcry sorozatoknál, de addig is egy bizonyos fokú korlátozottság megmarad az engine miatt.
    Utoljára szerkesztette: Axtros, 2014.09.25. 17:42:51
  • repvez
    #32127
    Egy kicsit már lejárt lemez miindig erre fogni , ha bele se kezdenek, sose lesz rá idejük.Meg rendbe ne egy DLC-be de az expansionban azért ilyen engine szintü változtatások is kellenének ugy mint az OA-ban , ha jól tudom ott jelent meg először a hökamera meg hasonlók.

    Mert már olvastam pár hszt,, hogy egy DLC-be pénzért kicsit gyenge a 2 heli és legközelebb majd egy uj fegyver vagy skint kapunk csak majd DLC-ként pénzért. ?!

    Egyébként a fejlesztőknek pont ez lenne a dolguk ,hogy ismerik a programjuk korlátait,de megprobálnak olyan dolgokat ktalálni amivel áthidalhatják ezt a határt.
    Ilyen lenne a linkelt csónakban guggolás vagy amit régebben én is linkeltem, hogy szabadon máskálhatnék a platon csónakban igy nem lenne gond a kitekeredett testhelyzettel.Csak azt kéne korlátozni, hogy ne tudjak kiesni a platóról csónakbol csak mondjuk egy gomb megnyomása után ,hogy leugorjak róla.Máshol ezek külödnek. Amugy is ez az action menű is egy katasztrófa máshol annyira gyorsan egyszerüen meg az akadájokon átugrás ajtónyitás pedig nincs mindenre külön gomb meg ikon .
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2014.09.25. 16:56:08
  • DancZer
    #32126
    Jah, én is azért írtam gépágyút, de éreztem, hogy kicsit túlzás. Módosítottam golyószóróra, az pontosabb. Köszi!
  • DancZer
    #32125
    Azért nem lehet forogni majd, mert ahhoz olyan engine szintű módosítás kéne ami már nem fér bele az idejükbe és a Heli DLC-be(ezt Smookie mondta). Pl. A motorcsónak szélén hasaló emberkének folyamatosan pozíciót kéne váltania miközben te jobbra balra nézel. Szóval a lábának is mozognia kéne. Ha most engedélyeznék akkor úgy nézne ki, akkor csúnya volna ha te hátranézel. Úgy nézne ki a katona mintha
    Erre javasolták ezt a megoldást:


    Ettől függetlenül ha jobban belegondolsz, az hogy más járműből is tudsz lőni az csak egy plusz mivel az egész járműből lövés a Little Bird stílusú helik-re van kitalálva, azaz ott ülsz egyhelyben és nem forogsz, mozogsz. Ezt tűzték ki célnak és ezt meg is csinálják. Megtehetnék, hogy más járműben ülnél mint egy fadarab, de talán attól még az is jobb ha tudsz lőni valahogy, valamerre még ha korlátozva is vagy. :)
  • repvez
    #32124
    Ugyan , kár ilyenbe belekötni egy BIS fejlesztésnél, az eredeti cikkben 6,5 mm-es gatling szerepelt olyan nem is létezik .
    Ami a legközelebb van hozzá az ez :
    minigun
  • tpM
    #32123
    Danczer, egy észrevétel: 6.5 mm legjobb indulattal is csak géppuska (könnyűgéppuska / golyószóró mittomén), gépágyú 20 mm-től kezdődik. :)
  • DancZer
    #32122
    http://www.arma3.hu/80-arma3/180-arma-3-helicopters-dlc