35047
  • Paladin
    #32361
    Köszi a linket!

    Van ott még sok ígéretes dolog a terveikkel kapcsolatban!
    Aminek nagyon örülök: elég jól látják, miben vannak hiányosságok és gondok, és a tervek szerint jófelé fókuszálnak.

    Címszavakban, összevissza: új map (belakott?), pathfinding javítás, server browser átalakítás, interakciók fejlesztése (végre nem csak görgős menü?), revive, 3d editor, stb
    Utoljára szerkesztette: Paladin, 2015.01.21. 18:50:49
  • Hogthar
    #32360
    Na csak megcsinálják a letámasztást végül :D

    Off.:küldtem neked privát üzenetet, olvastad?
    Csak azért is kérdezem mert elég furcsán kezeli mostanában az SG ezeket.
  • DancZer
    #32359
    marksman dlc és a finomságai
  • JanáJ
    #32358
    lájk
  • Hogthar
    #32357
    Jelenleg dolgozok egy arma 3 as karakter módon, akit érdekel itt vannak róla infók, képek:
    DM Characters
    Utoljára szerkesztette: Hogthar, 2015.01.19. 21:10:27
  • JanáJ
    #32356
    Én olyan spájzolós vagyok, meg gyűjtögetős, szóval inkább RPG, meg ami van. A gránát az tud parajelenségeket okozni, pl mikor az ablak közepéről visszapattan.
  • DancZer
    #32355
    Gránátot? :D
  • JanáJ
    #32354
    Hát én olyan oroszosan CQB-ek e miatt. Az ablakon beküldöm a legnagyobb bummot ami nálam van. :-)
  • repvez
    #32353
    igen olvastam,de egy kicsit vicces, hogy kivettek ezt a funkciót, mert macerás a fegyverrel a beltérben mozogni és csináltak helyette egy olyat amit pont azért csináltak hogy macerás legyen a fegyverekkel az épületben :) Csak mig az előbbi csak az épületben volt gond addig az uj meg mindenhol macerát okoz a kezelése.
  • Paladin
    #32352
    Egyetértek.
    Viszont korábban azt hiszem írták itt, hogy a fejlesztés során a fegyver leeresztést a falnál kivették, mert nagyon macerás volt, vagy ilyesmi.

    Ami pedig a fejlesztési időt illeti, ezt a forgásos kilengést megcsinálni marha egyszerű. Ellenben az ütközés modellt megjavításához (ami szerintem az arma3 legnagyobb hibája btw) szerintem az engine alapjaihoz kéne lenyúlni.
  • repvez
    #32351
    amennyi erőforrást ennek a dolognak a kitalálására és megvalósitására fektettek inkább csinálták volna meg , hogy normálisan lehessen az épületen belül mozogni és javitottak volna az ütközés modellen, hogy nagybb fegyver hátrány legyen . PL ne tudja felemelni a folyosón kersztbe mert elakad a falba nem mint most hogy átlóg a csöve.
    Meg a lépcsőn és az ajtóknál alig talál be az ember .Más játékoknál ez már alap és nem arra kell figyelni hogy bejuss az épületbe hanem hogy hol a cél.
  • Paladin
    #32350
    Ez speciel bevallottan nem realista megoldás, ha jól emlékszem a devblogra.

    IRL ugye hátrányban van, aki hosszú fegyverrel próbál mondjuk épületharcot vívni. Armában viszont semmi sem szimulálta ezt, méteres fegyverekkel ugyanolyan könnyen harcolhattál, mint egy smgvel.
    Erre találták ki ezt a forgolódós dolgot, hogy a nagyobb fegyverek forgáskor jobban kilengjenek, szóval ilyen helyzetekben mint az épületharc, előnyt jelentsen a kisebb cucc.

    A magam részéről nem vagyok elbűvölve tőle.
  • Ulvar
    #32349
    Hejho.

    Kinek lenne kedve AltisLife-al csapatni? Nem tudom ki ismeri ki nem, vagy ki szokta játszani, de nagy móka lenne. Persze angol tudásúakat várnék :). AltisLife.co.uk #2 szerveren szoktam játszani. Nagyon jól irányított (ha valaki ismerné) majdhogynem Arma Life szint. Írjatok PÜt itt akit érdekel hogy bandában nyomjuk a rolelplayt.
  • Hogthar
    #32348
    Nem a minőségen van a hangsúly sajnos, hanem, hogy kb szem magasságában rögzítve legyen a fejhez, mert a fegyver a játékban a fejhez állásához képest mozdul ki és így is látszana a legjobban mennyire stabilan is tartom a fegyvert.
    Ide egy Go pro kellene.

    AI-val egyébként nincs bajom, társnak csapnivaló de ellenségnek tökéletesen teszi a szerepét, bizonyos esetekben jobban mint a játékosok, például sokkal jobban eljátssza a mintha órák óta várakozna egy őrposzton, nyugalmi állapotban van és ezért nem is figyel annyira, ez játékosnál szinte lehetetlen.

    Egy RO 2 vagy fallout szerű sebzésrendszernek én is örülnék, sőt nekem még a Sof 2 ben maradt meg mennyire jó, de egy olyat nem könnyű megoldani.
  • JanáJ
    #32347
    No a régi nóta... :-)
    Nekem az a bajom, hogy SP-ben kb nekem kell mindent vinnem, mert az AI csak arra jó, hogy feltartson. :-)
    Nekem az nem tiszta, miért férnek be a cuccok a zsákba bizonyos sorrendben, ha más sorrend esetén nem. :-)
  • repvez
    #32346
    telefon nem jó? abban is van már mostanában elég jó kamera.
    Nekem az a bajom vele, hogy nem látom, hogy mikortól lesz nagyon fáradt és meddig tart.

    A másik dolog meg sajnos , azt biztos nem javitották, hogy csak ott védjen ahol valóban van is mi megfogja, tehát nincs külön hitboxa a kerámiabetétnek és a többi résznek. MEg ugy általában egy 6+ os árkád gémben szakad a test és vérzés hegyek halálhörgésekkel ,de egy realisztikus háborus játékban meg ilyen semilyen az egész.
  • Hogthar
    #32345
    Igen és sajnos egykét dolgot sikerült is túlzásba vinniük.
    Például ha nyugalmi állapotban jobbra-balra mozgatod a fegyvert elkezd remegni a kéz mintha kifulladtál volna, 7 másodperc mire stabilizálódik.
    Kipróbáltam ezt élőbe is a saját fegyveremen, de én azonnal stabilizáltam fél pillanat alatt pedig forogtam mint egy bolond.
    Gondoltam biztos terepen kell lenni, szóval elmentem airsoftozni, lejátszottunk 2 kört és utána megnéztem mennyire igazolódik be.
    De igazam volt, ha forgok a fegyvert végig stabilan tudom tartani, minimális a kilengés és a legkisebb mértékben sem kezd el remegni a kezem.
    Ráadásul nem vagyok katona, vékony vagyok és a fizikumom se kimagasló, szóval nem tudom hogy jött ez nekik, de jó nagy marhaság.
    Gondoltam rá, hogy küldök egy jelentést videóval, de kellene hozzá egy rendes kamera amit tudok rögzíteni a fejemhez, sajnos nincs kéznél egy sem.
  • Hogthar
    #32344
    Ezt már javították, fejlövés esetben azonnali halál van.
  • repvez
    #32343
    igy van és készitettek egy csodálatos kifáradás rendszert is hozzá. Amivel nem is lenne gond ha nem csak téged súlytana,de ugy vettem észre az AI ezen is túlteszi magát.
    ÉS a felszerelés védőképessége sajnos nem felszerelésre terjed ki hanem az egész testrészre,tegát ha van sisak akkor a fedetlen arcon lövést is jobban birja mint nélküle.

    DE megint tul negativ vagyok inkább befejezem
  • JanáJ
    #32342
    Jó az oldal, de nem tudok elmenni rajta.
    Azt jól látom, hogy kicsit hardcore-osították a játékot. Itt most arra gondolok, hogy hülyére tudom pakolni magam, de akkor 5 méter után kifáradok. :-)
    Igen amlékszem, már a kettőhöz is moddoltál. :-)
  • Hogthar
    #32341
    Örülök, hogy segíthettem, szerencsére ilyenekben otthon vagyok a módolások miatt.
  • JanáJ
    #32340
    Köszi. Google nem volt a barátom.
  • Hogthar
    #32339
    Van: Link
    Elég jó kis oldal a lényeget felsorolja, mennyi a tömege, mennyi hely fér el a mellényben és mennyit véd.
  • JanáJ
    #32338
    Tudtok valami leírást arról hogy "működik" a felszerelés? Az tiszta, hogy a ruha, mellény és táska mind különböző kapacitásúak. De pl egy chestrig-el szemben egy lövedékálló tényleg fogja a lövedéket? Vagy miért számít a bepakolás sorrendje?
  • JanáJ
    #32337
    Nem támadólag írtam. Egy közép szar joyal és fél nap játékkal szerintem bárki. Már normál módban. Advancedben már nem.
  • joceruza
    #32336
    ÉN kérek elnézést!
  • JanáJ
    #32335
    Igen, fast rope-ra. Kár:-(
  • JanáJ
    #32334
    Nem tartom magam, csak átlagos pilótának és csak másfél percig néztem a videót, de így én is repülök. :-)
  • DancZer
    #32333
    Nem olyan nehéz így repülni, pár nap alatt el lehet sajátítani. A landolás és a veszélyhelyzetre reagálás a nehéz. Új LZ keresés, ha az elsődleges veszélyes. Helyszín megközelítése. Célpont megközelítése. Ezek a nehéz dolgok!

    Pl:


    Itt az egész playlist.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2015.01.14. 13:24:56
  • DancZer
    #32332
    Fast rope-ra gondolsz ahol az emberek lecsúsznak a kötélen? Olyan nincs sajnos, majd lehet egyszer vmikor.

    FreddyHawk: Egyetértek, de kishelivel a város felett elhúzni öngyilkosság a pilótára nézve. Tudom, hogy azt aki kiugrik ezt nem érti meg mert ő(ha szerencséje van) biztonságban földetér. Pilóta meg a helivel együtt megy a lecsóba. Én ha veszek egy kishelit mindig csak landolok, mert sokkal gyorsabb és biztonságosabb. Legtöbbször az a baj, hogy a heli szélén ülők elfelejtik hogy miért is ülnek ott. Mióta van járműből lövős kb 1% az amikor valóban hasznos a kint ülő emberke.

    Az esetek többségében véletlenszerűen lövöldöznek, gránátoznak ki be kapcsolják a lézert(éjszaka). Ezek a húzások pont nem segítik elő a biztonságos landolást, mert felhívják az ellenség figyelmét az érkező helire.

    A másik dolog, hogy KotH stílusú játéknál, mikor veszélyzónába megy a heli a "touch and go" manőver az ideális. Persze nem kell mondanom, hogy vittem már vissza embert mert fél percel a landolás után sem volt hajlandó kiszálni.

    Mikor szoktatok játszani? Melyik szervereken? HC vagy külső nézetben?
  • joceruza
    #32331
    Vannak akik nem gyengén űzik...

  • JanáJ
    #32330
    Köteles kitevés van a játékban? Mert valahol kiírt ilyesmit és írták is coopban, hogy bugos. De azóta nem találom.
  • FreddyHawk
    #32329
    Nekem tetszik a rendszer, mert tényleg van tétje annak, hogy életben tudsz-e maradni, nem pedig ökör módon rohangászol befelé.
  • Gascan #32328
    sztem egy, de inkabb tobb kozelibb respawn kene ahelyett, hogy 1 orabol 50 percet az utazassal toltok
  • FreddyHawk
    #32327
    Több lehetőséged is van KotH módban, nem kell várnod a helire. 100dolcsiért már lehet kapni egy quad-ot, és gó a frontra. A Heliket előszeretettel vadásszák
    a TITAN MPLR AA rakétavetőt használó kollégák (én) úgyhogy tényleg csak profi pilótákkal érdemes menni, ezt meg kívülről
    nem lehet látni sajnos. Gyakran azért nem érnek el az emberek a célterületre, mert a pilóta Tactical Insertion-t erőltet (letenni
    az embereket a célterületen) ahelyett, hogy magasan elhúzna és engedné ugrani a katonákat.
  • DancZer
    #32326
    Mióta eladtam az x52-t azóta csak nagyon ritkán repülök az advanced módban, mert billentyűzettel lehetetlen pontosan állítani a collective-t. Játékban meg nem akarok megölni 7-8 embert akit épp szállítok! :D

    Editorban szoktam próbálni, meg a time trial-okban. Azt még kifelejtettem, hogy a kötéllel szállított teher is elég rendesen ingatja a helit és ha ledobod(úgy hogy feszül a kötél) ugyan az érvényes rá mint a kiszálló emberekre.
  • JanáJ
    #32325
    Nem gyengén tolod. És ez még nem is "igazi" repszim?
  • DancZer
    #32324
    Esetleg nem szállítottál embereket akik a leszállás után kiszálltak? Ha kiszáll 5-6 ember az már jelentős súlykülömbség és ilyenkor a heli anélkül is felszál, hogy növelnéd a tolóerőt. Ugyan ez érvényes a fegyverzetre is és az üzemanyagra is.
    Ha nagyon ferde talajra szállsz le és a rotort a talajjal egyvonalba helyezet(elengeded a kart) az olyan, mintha oldalra húznád, mert a rotor felveszi a talaj ferdeségét. Ez elkezdheti oldalra húzni a helit, ami ha nagy nem biztos hogy elcsúszik a talajon azaz feldől.

    Ilyenkor inkább lebegni szokta a talaj felett pár centivel, míg kiszállnak az emerek. Kiszállás közben folyamatosan csökkenteni kell a collective-t, hogy a heli ne ugorjon fel a súlycsökkenés miatt. :)
  • Gascan #32323
    melyik szerintetek a legnormalisabb Coop vagy PvP kuldetes?

    ... tegnap king of hilleztem, a celpont az kb. ugye 3 km-re van a bazistol, az elso 4 probalkozas helivel mind sikertelen, leszedtek .. ezzel elment ugy 20 percem mig vartam a helire, aztan fel ra .. 1km-re a celtol meg puff le, es ugyan ez meg 3x .. :)

  • Solt
    #32322
    Főleg trackir mellett jön elő látványosan, amíg nem volt, nekem sem tűnt fel ennyire.

    Mesterséges korlát a jelenlegi DX... az ilyen játékoknak nagyon jót tenne a DX12 vagy a Mantle. Ha a VR olyan ütemben terjed majd, mint ahogy arra számítani lehet, akkor hamar lépnie kell a BIS-nek is...