35047
  • JanáJ
    #32321
    Nekem ez nem tűnt fel, csak olyan 20-25 fps-nél zavart.
    Ja a CPU korlátnál valami mesterséges korlátra gondoltam.
  • bosco05 #32320
    g2a.com, mi onnan vettük és megbízható, vagy haveromnak van eladó 4 db 29-30 euró körül, mert vettek, hogy jönnek velünk játszani, de végül meggondolátk magukat :) azok a példányok steamen lettek véve a sale alatt, ha érdekel írj egy privit.
  • Solt
    #32319
    Mert, ha nincs meg 60 fps, akkor ahogy forgatod a fejed, vagy ahogy az egérrel forgolódsz, akadozik a kép. Van aki erre nagyon érzékeny ( pl: én ), van akit nem annyira zavar. ITT elég jól van szemléltetve a jelenség.

    Az online a sok júzer miatt cpu igényesebb... minél jobban van terhelve a cpu, annál kevésbé képes kiszolgálni a gpu-t. Az ArmA a nagy látótáv ( más játékban általában 1000m körül van ), a "fizika", plusz a kinézett miatt eleve cpu igényes, erre az onlány rátesz még egy lapáttal.
  • Hecker007
    #32318
    Azért kell TrackIR-hez a 60FPS mert ha nincs meg akkor darabos a kép nézelődésnél.
  • JanáJ
    #32317
    A trackirhez minek a 60 fps? Mi ez az online cpu limit? Minek? Nekem is leakad 20-30 fps-re multiban.
  • T800
    #32316
    Tudtok ajánlani valami olcsóbb helyet a steamnél ahol meg tudom vásárolni a játékot? Nézegettem külföldi oldalakat ahol volt olcsóbban de nem tudom melyik a megbízható és melyik nem.

    Esetleg ha valaki tud valami tuti oldalt az írhatna!

    Előre is köszönöm :)
  • Solt
    #32315
    Ennél cudarabb is... :D
  • Gascan #32314
    becsuszik az ilyen ha ugy rakod ossze a gepet h a 1.5 eves fiad sikitva tepi a labad h o is lassa mit mukodsz az asztalon, az asszony meg a masik szobabol kiabal h hallgattassam el a gyereket :)
  • bosco05 #32313
    lehet még abból 80-100 is, egy csomó parancs meg trükk van amivel én speciel a 40 fps helyett 60-80, olykor 100-al játszom... nemsokára csinálok egy leírást róla részletesen, mit miért honnan hova és akkor majd belinkelem :)
  • Solt
    #32312
    Tudod mit mondana erre tPM? :D
  • Gascan #32311
    problema megoldva, a CPU huto egyik csavarja nem volt megfeleloen rogzitve - furcsa is volt h tul csendes volt a gep - ... es igy nem ment fel az MHz 800 fele, rogzitettem ... 3.9GHz mellett van 50+ FPSem :) ... ezzel igy mar boldogulok :)
  • Solt
    #32310
    :)
  • tpM
    #32309
    Ez a rész már kiélte magát. Hamarosan jönnek majd a célozgatások valami "nagyra", aztán szép lassan bejelentik a négyet, aztán mindenki izgulni fog.
  • Solt
    #32308
    Passz... nekem a trackir miatt kéne a fix 60 fps, hogy ne akadjon, de online képtelen voltam ezt kicsikarni belőle, ( 4770K + GTX780 ) max akkor, ha ketten játszottunk tPM-l, úgyhogy én nem szenvedek vele... :) Offline is, ha 2500 méter fölé viszem a látótávot, már elkezd csökkenni a GPU kihasználtság, és minél feljebb viszem, annál durvább. :) Imádom (nám) ezt a játékot, de a korral a tolerancia szintem is csökken... bezzeg ArmA 1 idejében 25-30 fps-l is naponta órákat toltuk... :))

    Ez tipikusan az a játék, ami DX12-ért, vagy Mantle-ért kiállt... szép grafika + "fizika" + nagy látótáv a jelenlegi DX alapokon nem megy... főleg nem nekik! :D
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.01.10. 21:59:18
  • Gascan #32307
    igen, ez volt az elso gondolatom :)

    na de akkor ki jatszik ezzel online? ennyi fuves van akiknek nem hullik ki a hajuk 20 FPStol? :)
    Utoljára szerkesztette: Gascan, 2015.01.10. 21:49:17
  • Solt
    #32306
    Nem.

    @Gascan: Online irdatlan CPU limit van. Próbáld ki offline, ott tuti érezni fogod a különbséget... A 4690K-t meg húzd fel 4GHz-re...
  • JanáJ
    #32305
    Ez tuti? Nekem most a 4 mag 8 szálából 5 "él" és akkor ellen még sehol.
  • csanyigabor
    #32304
    Az arma-nak az egyszálas teljesítmény számít amiben az az intel földbe gyalulja az amd-t : )
  • repvez
    #32303
    Az arma tudtommal inkább CPU igényes progi igy szinte mindegy milyen a VGA, proci terén meg nincs olyan nagy eltérés a két tipus között.
    Csak példának okáért én az öreg géped speckójával játszom vele de 4850es 1gb Ram VGA-val.
  • csanyigabor
    #32302
    Én sa matra wasteland-ozni szoktam, az elég jól fut.
  • Gascan #32301
    nem teljesen ugyan az, de az uj gep minimum 3x gyorsabb mint az oreg .. szoval legalabb 40% tobb FPSre szamitottam :)

    mit kell jatszani akkor?
  • csanyigabor
    #32300
    A koth mod legendásan szar fps terén (szerver oldalon lassú eleve), mindegy milyen géped van.
  • JanáJ
    #32299
    Nem vagom a két konfigot, de biztos azonos beállításokkal megy?
  • Gascan #32298
    vettem uj gepet annak remenyeben h majd tudok Armazni, es csak erdeklodni szeretnek hogy a retekbe lehet h ugyan ugy megy az Arma 3 mind a 2 gepen? :)

    4 szervert probaltam, king of the hill, domination .. 15-20 FPS mar a startnal .. varosba be se jutottam :)

    uj gep:
    Intel i5 4690k 3.5GHz
    Sapphire R9 280x 3GB Vapor-x
    2x4 GB DDR3 1600Mhz

    oreg gep:
    AMD X4 965 3.5Ghz
    Sapphire HD5850 1GB Toxic
    2x4 GB DDR3 1600Mhz
  • JanáJ
    #32297
    Tudja valaki hogy a sima Arma 3ban hogy működnek a felszerelések. Néha befér két tár meg egy eü a rucimba, néha nem. Nyújt plusz védelmet vagy nagyobb kapacitást egy taktikai mellény egy chest righez képest? A sisak nyújt bármi védelmet?
  • Hecker007
    #32296
    Hasonló igen. A weboldalon leírnak mindent, mi általában 2-3 csapattal használjuk, kis és nagy rádiót is a küldetések közben és még nem volt vele komolyabb problémánk.
  • T800
    #32295
    Köszönöm a választ! Hasonlóképpen működik ez a Task Force Radio az acrehoz?
  • Hecker007
    #32294
    A bugos sz*r acre-t felejtsd el szerintem, nekünk csak gond volt vele. A TFAR viszont tökéletesen működik és még frissíteni is szokták.
  • T800
    #32293
    Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hozzátok,hogy az ACRE az arma3-hoz már zökkenőmentesen működik? Vagy van esetleg valami más megoldás a rádiózásra?

    Előre is köszi a válaszokat!


    Üdv, T800
  • JanáJ
    #32292
    Az a gond, hogy kamikázézva pik-pak összeszedted magad, oszt ennyi, de anno jól elbohóckodtunk vele. De ha pl lenne élővilág és gyengébb fegyverek lennének sniperek nélkül, azt bírnám.
  • bosco05 #32291
    sajnos az pvp-vel is az :D szvsz se eleje se vége jelenleg
  • JanáJ
    #32290
    Á így nem az én világom. Nekem a Day Z is jó lenne pvp nélkül. De ilyen ugye nincs, meg hamar céltalan lenne.
  • Győri Devi
    #32289
    A kezdőhelyek meg traderek safe pointok ahol, nem tudod lelőni a másikat. De különben free for all. Amúgy bizonyos módon kilehet játszani a safe pointok biztonságát, mint például belekamikázni helivel, de ezek általában bant vonnak maguk után.

    De ez szerver függő, mindenképpen olvasd el a szerver szabályait, mert valahol például csak a kezdőpontok biztonságosak vagy még azok sem.
    Utoljára szerkesztette: Győri Devi, 2015.01.09. 18:53:41
  • JanáJ
    #32288
    köszi. pvp?
  • JanáJ
    #32287
    Akkor fára tippelnék. Nekem 2x volt, hogy kidöntöttem a fát így, mert beleakadt, a bomba is robbant. Egyszer biztos hogy nem károsított semmit meg, szóval nem rombolt, pedig lett volna mit.
  • FreddyHawk
    #32286
    Rosszul fogalmaztam Devi, a container alatt mindent értek, amiben loot spawnol - szekrények, falon letakart szerszámtartó, kuka, szemétdomb, iratszekrény, miegymás...

  • Győri Devi
    #32285
    Hát hétköznapi értelemben vett zombik nincsenek benne, de van ellenséges AI. Van a Sapper ami eléggé hasonlít egy zombira, de különbség az, hogy ez robban ha közel ér hozzád. A cultist csak éjjel jelenik meg és fekete köpenyt visel. Ez tudtommal csak a sztaminádat szívja le meg elvakít, sebezni nemtudom hogy tud-e. Meg van a drone, ami ha bemér három AI katonát küld utánad amik elég erősek. Illetve bizonyos küldetéseknél, mondjuk heli crash-nél vannak AI katonák akik őrzik a lootot.
    Utoljára szerkesztette: Győri Devi, 2015.01.09. 16:59:22
  • sirpalee
    #32284
    Az irány, sebesség, magasság és szög elvileg jó volt (érzésre olyan 200-250 méter, elég magasan, és 400-500 km/h körül, az orra picivel a célpont felett), csak utána azonnal kitértem és így nem láttam hova csapódott. Lehet csak tényleg megfogta valami, ahogy mondtad... Majd megpróbáljuk megint.
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.01.09. 16:48:33
  • JanáJ
    #32283
    Jól értem hogy az Epoch egy zombi mentes day z ahol építkezni is tudsz?
  • JanáJ
    #32282
    Nekem nem volt gondom vele. Van valami fizikai korlátja, hogy ha 20méterrel elötte 700 km/h-nál oldod akkor nem találod el, de amúgy igen. Néha a fa "megfogja" és a fát és egyebeket bombázod. Meg zuhanó bombázóként mellé megy.