35047
  • repvez
    #32121
    November 4.-én jelenik meg a helikopter DLC
    2 uj helikopterrel ami megint "futurisztikus" kinézetü gépek.Nem értem, hogy eddig mindegyik részben felhasználhatták az eredeti gépeket mind kinézet mind megnevezésben, most miért nem.Az hogy a jövöben játszódik már kitárgyaltuk, hogy nem jelent semmit,mert semmi jövöbemutató tulajdonság képesség nincs az A3ban ami ezt igényelné.
    Gondolom többet nyomott a latba, hogy a 2 emberkére ráilyesztettek amikor lecsukták öket és emiatt minden létező dolgot átneveztek, nehogy belekössenek jogvédők.

    A járműből való lövés is bekerül, igy nem sok idejük marad tesztelni finomitani a dolgot (persze tudom, hogy utánna is fogják) DE jól kivágták magukat azzal, hogy nyitott platformra tették az üléseket igy rá lehet fogni ,hogy ezért fix a hely.
    Csak ugye mindig hangoztatva van hogy A3ban azért nem lehet ezt meg azt megcsinálni normálisan,mert itt minden kötetlenül lehet megtenni.
    Egy COD vagy BF-*ben azért nem bosszantó ez a dolog,mert tudod amerre nem tudsz fordulni onnan nem fognak lőni és a sorörödet sem lövik ki addig mig a történet nem ezt kivánja,de itt bármelyik sarokról löhetnek és ebben nem fér bele az hogy azért halsz meg ,mert korlátozták a mozgásod, pedig nem lenne indokolt..
    Vagy ha mindenáron fixre teszik a helyet akkor legalább olyan mozgásokat tennének bele mint pár játéknál a fedezékrendszerrel, a fix hely miatt a WASD gombok felszabadulnak ezeker arra az időre lehetne használni kihajoláshoz vagy egéb pozicióváltáshoz.
    Persze amig az alapdolgok nem müködnek addig felesleges is ilyennel erőlködni, mikor egy nyitott ablakból nem lehet kihajolva sem löni ,mert kiesel rajta vagy a közelébe sem érsz.

    100 szónak is 1 a vége fizika és ütközés vizsgálat ez ami kell és sokminden megjavul.
  • DancZer
    #32120
    Ide is! :D
  • DancZer
    #32119
    GTX 770 kb ugyan az mint a GTX 680 csak újabb, javított chip.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2014.09.25. 10:23:22
  • jimcat
    #32118
    én 680 gtx vagy 770gtx-et néztem vagy 280x
  • DancZer
    #32117
    NVIDIA-t és abból is GTX ha engem kérdezel. Nem bánond meg! Shadow play, twitch, physx. Ha a pénz nem számít akkor várj egy hónapot és vegyél GTX 980-at. Nemrég jött ki és eszméletlen jó. 4K-t renderel és összenyomja full HD-re új AA, kevesebbet fogyaszt. Keress rá ha érdekel.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2014.09.25. 10:16:04
  • jimcat
    #32116
    csak azért érdekes a dolog mert akkor kliensenként külön számolja a fizikát? mert hivatalos támogatásban nem látom hogy benne lenne. Videokártya vétel előtt vagyok 6950-est cserélnék valami másra, de nem tudom mi legyen helyette. Plusz nem tudom multiban hogy néz ki a dolog v(van szerverünk azért érdekes)
    Utoljára szerkesztette: jimcat, 2014.09.25. 09:38:25
  • DancZer
    #32115
    Nekem tetszik a járművek viselkedése, meg a füst. A multit egyelőre nem kommentálnám, mert a desync és az alacsony fps miatt siralmas. :S
  • jimcat
    #32114
    Sziasztok!
    Physx mennyit tesz hozzá a játékhoz? multiban ez hogy nézz k?i ezekre valakinek
    van tapasztalata?
  • MiG man #32113
    Igen, én is ezzel próbálkozom. Csak nem tudom, hogy hogyan tegyem egybe. Mert így a Playwithsix külön gaménak látja, ez viszont a modolás miatt probléma..
  • Fürtös
    #32112
    Ey esetben nem tudom, nekem Steames van.
    A helyedben én felraknám steamre, letöltöd és simán a dvd kulcsot adod meg.
    Több ismerősömnek is müködött ez a megoldás.
  • MiG man #32111
    DVD-s mind a kettő, nem steam-es...
  • Axtros
    #32110
    Én is veled értek egyet, pont az ARMA lehetne olyan, ahol ezt az egészet a lehető legélethűbben kellene megoldani (vagy legalább olyan szinten, mint a régebbi játékokban), de hát a BIS az csak BIS, és ismerjük már a hozzáállásukat a felhasználói javaslatokhoz. De hát ez tényleg még csak dev patch, majd meglátjuk mi lesz a vége! :)
  • repvez
    #32109
    Ja és a delta force és a joint operations játékokban szabadon mászkálhattál a fedélzeten mindegy hogy vizi légi vagy földi jármü volt és egyik sem mai darab , igaz másban elég tré már mindegyik ,de az elv a lényeg. amiről a multkor is beszéltünk, hogy ha ott és akkor meg lehetett csinálni akkor most mi az ami miatt nem ?

    Ha az ütközés vizsgálat és a fizika rendben lenne akkor sztem ezzel sem lenne olyan nagy gond,mert nem lógna bele ide oda a faszi és megmaradna a fedélzeten mikozben mozog a jármű. Meg ha IK alapú lenne az animáció akkor nem kéne minden egyes uj helyzetben olyannal találkozni, hogy belenéz a saját testébe a katona.

    Abban igazat adok, hogy tényleg nem csináltak mást mint amit leirtak,de sztem itt mindenki kicsit mást is belegondolt a cimbe ,mint ahogy a köteles fejlesztésnél is a fastrope és épületről való lecsúszást is .
  • DancZer
    #32108
    Nem a jákálást nem értettem, hanem hogy melyik az a más játék amelyikben lehet járkálni egy mozgó járműben és kilőni onnan. Ezért volt a "más játékokban" rész utána a zárojelben a szöveg nem pedig a "járkálni a járművekben" rész után.

    Bármelyik ülésre be lehet aktiválni, valószínűleg ők ezt még nem tették meg minden lehetségesre ülésre bizonyos okok miatt. Pl anyósülésről hogy akarsz kilőni csukott ablakon és ajtón keresztül ami esetleg golyóálló? Az se jó megoldás ha mindig le van engedve az ablak, mert nem biztos hogy van nálad mindig fegyver. :)

    Azt kapjuk amit írtak, firing from vehicle azaz járműből lövés. Ebben nincs benne a jármű belsejében mozgás sem az hogy le tudod engedni az ablakot, ki tudod nyitni az ajtót és úgy lőni. Sem olyan hogy kirúgod az ablakot.

    Azért tűnik úgy mert fejlesztés alatt van, nem finomítás alatt. Az olyan majd 1-1,5 hónap múlva várható, ahogy a fáradás rendszernél is.

    Szerintem az irány jó, mivel már lehet majd jőni, gránátot dobni a járművekből így vagy úgy. Egyik legfontosabb dolog, hogy lehet füstöt dobni a leszállás helyére és nem nyílt célpont a heli landoláskor.
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2014.09.22. 19:02:57
  • repvez
    #32107
    Tárazás az valószinüleg csak nálam jelentkezett,mert videót már láttam róla a kismadárnál, fegyverváltást még nem.
    A járkálni a jármüvekben meg pont azt értem amit jelent, hogy a megfelelő pozicióba tudjak menni a platón egy nagyobb heliben stb.. Mért ne lőhetne ki 2-3 ember egy ajtón vagy a hátsó rámpán? és igen titkon azt is reméltem, hogy az anyósülésről is tudok majd puffogtatni ,mint a COD és BF lövöldékben és nem kell bénultan azt figyelnem, hogy mikor lönek ki.

    Sztem itt mindenki tisztában van vele, hogy dev verzió és, hogy változni fog,csak titkon mindenki azt remélte, hogy jobban belenyulnak a dolgokba,mert igy ez úgy tünik mintha csak egy limitációt kivettek volna a játékból ami alapból is benne volt.
    ÉS úgy tűnik mintha a rossz irányba kezdenék el finomitani a rendszert.
  • DancZer
    #32106
    http://dev.arma3.com/post/oprep-firing-from-vehicles
  • Fürtös
    #32105
    Nem kell egy mappába telepíteni.
    Telepítsd fel az ARMA2 őt és inditsd el, lépj ki telepitsd az Arrowheadet és indítsd el,majd lépj ki belőlle.
    Ezzel CO ként futtatja a játékot a jövőben.
    (ez az eljárás akkor működik ha mind az ARMA2 mind az Arrowhead steames).
  • DancZer
    #32104
    Nem értem mit vártál, senki nem mondta hogy lehet majd járkálni a járművekben mint más játékokban(bár itt nem tudom pontosan mire gondoltál). A tárazás valószínűleg hiba ahogy a fegyver váltás is. Elég noob dolog lenne ha nem így lenne. Szerintem az ülések száma is lesz növelve.

    Basszus ez az első kipróbálható nem végleges verzió a játék történelmében. Ne kezeljétek úgy mintha végleges lenne. Akitet zavarnak ilyen hibák, azok ne használj dev-es verziót és kész. Dev-esben félkész dolgok vannak olyan embereknek akiket érdekel mi lesz a közeljövőben és szeretnének beleszólni a fejlesztés menetébe. RotorLib is már benne van vagy egy hónapja és rengeteget változott.
  • MiG man #32103
    Köszönöm az irántam mutatott kitartó türelmed és segítőkészséged. :) De sajna a belinkelt oldal tartalma sem tudott segíteni. Fogalmam sincs, hogyan telepítsem steamen egy mappába a két arma-t...
  • repvez
    #32102
    Az a gondom, hogy ez is mutatja az irányvonalat, azt, hogy fix helyhez vagyunk kötve a lövéskor,tehát sem a platón sem a gép rakterében nem fogsz tudni szabadon mozogni mint más játékoknál. Ezen sztem nem fognak változtatni , max növelik a pozicciók számát,de az akkor is fix lesz.A többiek meg szurkolnak annak a 2 nek, hogy ne nyirják ki őket ,mert ha kifogy az 1 tár akkor annyi

    Azt még nem is tudom, hogy legalább a lőpoziciót lehet e változtatni ,vagy csak amolyan felálitott géppuska állás szerepként leszünk?

    LEgalább is én nem tudtam tárazni közben se fegyvert váltani semmi mást csak sorozatra állitani
    Utoljára szerkesztette: repvez, 2014.09.22. 17:50:17
  • sirpalee
    #32101
    Wat? Nem lehet tárazni miközben a kiskopteren ülsz és lövöldözöl? Jól olvastam?
  • DancZer
    #32100
    Nyugi srácok, ez az első iteráció. Lesznek még módosítások. A megfelelő topikba ezeket majd jelezni kell a hét folyamán. Még nem próbáltam, de hamarosan én is letesztelem.
  • Paladin
    #32099
    Hát ez akkor elég gyenge... mondjuk nem is vártam tőlük, hogy valamit gyökeresen megváltoztatnak. De azért reméltem.
    Szokásos BI félmegoldás :/
  • repvez
    #32098
  • tpM
    #32097
    Ööö... csak a plató hátsó részéről tudsz lőni, szóval egy teherautón 2 (kettő) lőpozíció van. A többi ugyanúgy ül, mint eddig. Ez a bajom. Az amúgy is irritáló action menüben így most +2 elem található, a "hátsó bal/jobb" pozícióba való beszállás.

    De örüljünk neki, hogy legalább ez van. :)
  • repvez
    #32096
    Mivel nem kaptunk hozzá semmi olyan kis mini mission-t ahol normális akcióban lehetne kipróbálni a különböző változásokat, igy csak a kampány bevezetőjénél tudtam eddig kipróbálni a kismadárból a lövést.
    ÉS onnan abból a helyzetből én többre nem vágyok ez igy megfelel nekem, az viszont már nekem sem tetszik, hogy nem lehet tárazni közben , vagy pisztolyra váltani.

    A kocsiból való lövést még nem néztem,de gondolom nem törik ki az ablak ha azon keresztül lövünk , vagy tévedek?
  • tpM
    #32095
    Nekem nem tetszik ez a megvalósítás.

    Nektek?
    Utoljára szerkesztette: tpM, 2014.09.22. 16:55:50
  • DancZer
    #32094
    Added: Firing from Vehicles for HEMTT, Zamak, Tempest, Offroad, Hellcat, Humming Bird and Assault Boats
  • repvez
    #32093
    Ugy néz ki ma sem lesz javitás? Eddig munkaidőben jöttek a napi javitások ha jól tudom, abból meg már nem sok van hátra.
  • DancZer
    #32092
    http://forums.bistudio.com/showthread.php?101214-ARMA-2-CO-(how-to-combine-ARMA-2-into-ARMA-2-OA-and-use-together)
  • MiG man #32091
    Uraim! Nem tudja valaki, hogy Steam-en keresztül hogyan tudom összetelepíteni a Combined Opra a két arma-t? Installnál nem tudom kiválasztani a zöld arma2 helyét az OA-nak...
  • DancZer
    #32090
    Igazad van, lehet azér emlékeztem szombatra mert akkor olvastam az emailt a változásokról. :) Akkor marad a jövőhét. Valami már jöhetne aztán a hangokkal kapcsolatban is.
  • tpM
    #32089
    Mi? Nem emlékszem, hogy Sz-V bármi is lett volna, legfeljebb valami kis hotfix.
  • DancZer
    #32088
    Jaja! Meglehet, hogy kitolják hétvégén. Volt már rá példa.
  • sirpalee
    #32087
    Aww. Pedig ezt a patchet nagyon vártam. :(
  • tpM
    #32086
    19-09-2014
    No update today - we are carefully preparing the data for Firing from Vehicles staging.
  • DancZer
    #32085
    Eh, nem lesz ma. Még zajlik az előkészület.
  • DancZer
    #32084
    Én is úgy tudom, de sztem ez az elsőkör így hétvégére! Az új helimodel is fokozatosan került be az egyes helikbe, mármint a konfigurálásuk.
  • tpM
    #32083
    Már tegnap bekerült a járművekben való inventoryzás. Én is mára várom a járműből tüzelést. Elvileg csak kismadárra meg a pickupra lesz, de tesztelgetni megteszi.
  • DancZer
    #32082
    Tapasztalatból tudom, hogy ilyen 4-5 éves kódokat mindenki csak tologat mert senki sem akar hozzányúlni. Nem akarok cégneveket mondani(különben SzAPpannal kéne kimosni a számat), de nem kis cégnél dolgoztam és ott is az volt, hogy majd csinálunk egy ticketet aztán az indiai leányvállalat csapata valamikor javítja mert mi nem nyúlhatunk hozzá. Hiába tudtam volna kijavítani. Ki kellet debuggolni és leírni nekik, hogy az x-y sorban ezt és ezt kéne javítani. Kb 1 hónap múlva jött is a javítás. A szoftverek 100-200e sortól kezdődnek, addig csak program vagy script. Egy arma méretű szoftvernél is így működhet a dologok. Többet erről nem kívánok beszélni, mert sokak számára ez már off, Off sőt talán inkább OFF!

    Maradjunk olyan témánál ami mindenki számára közös, ez pedig az Arma.

    Mai dev-es patchben valószínűleg jön a járműből lövés. Örüljünk neki mert már 8 éve ezt akarja mindenki! Ja és a jármúből is hozzáférsz majd az cuccaidhoz(fel sem tűnt, de így utólag visszagondolva elég nagy hiányosság volt).