35047
  • sirpalee
    #32281
    Egy másik kérdés. Tegnap este kicsit repültem CAS-al, és squadtárs lézerezte a célokat és adta az infokat, csak baromi nehezen akarta befogni a bomba a lézerezett célt. (sima coop szerver, komolyabb modok nélkül) Amikor meg be is fogtam a célt, pittyegett és ráállt a bomba akkor is mellément... A CAS maradéka megy, de ez nem akart még összejönni.

    Tud erre valaki valami guidet, hogy is működik a lézerrel megjelölt célok bombázása?

    Nézegettem, de nem egyszerű rákeresni, ami videót meg találtam az olyan szerveren volt, ahol a lézerezett cél 3d-ben megjelent a pilótának...
  • sirpalee
    #32280
    Megpróbálom, köszi a tippeket.

    DCS-t én is jobban szeretem, de nincs meg egyik helikopteres modul sem. Ami zavar arma-ban, hogy a CAS gépek szimulációja egy vicc. Jöhetne ahhoz is egy hasonló update mint a helikopterekhez, akkor nagyobb fun lenne repülni. :)

    Repvez, lehet a vortex ring volt. Megindult nagyon kicsit felfelé a gép (csak alig és nem vettem észre), és mivel nem egyenes talajon voltam oldalra dőlt, beakadt a propeller és bumm. Ma jött meg az új hotas-om, majd nekilódulok megint este. :) Remélem a gázkart rendesen megeszi az arma, mert most tolóerőt állítani billentyűzettel egyszerűen rémálom... legalábbis nekem.
  • Győri Devi
    #32279
    Na játszottam egy kicsit ezen a szerón. Loot nem csak konténerekben található, de sokkal ritkább, mint más szervereken. Amúgy lootoltam két konténert is és nagyon rossz volt a lootjuk... egyikben két táska meg egy jerry can másik meg 1 táska meg 2 építő anyag... azt jött egy gyerek kocsival és elütött :D Alapvetően a szerver jól fut, csak szerintem nem altison kéne futnia, mert ahhoz nincs meg a játékosbázis.
  • Győri Devi
    #32278
    Majd ma meglesem. Viszont az, hogy csak konténerekben van loot első hangzásra nem tetszik. De majd meglátjuk, egy próbát mindenképp megér.
  • FreddyHawk
    #32277
    Én egy Arma3 Epoch magyar szerveren játszom, ennek az írásnak az a célja, hogy népszerűsítsem kicsit a szervert, mert egyelőre alacsony a népesség, általában 5-10 ember van rajta. A szervert az UMF csapat bérli egy német hosting szolgáltatótól, nekem Digis vonallal 20 körül van a pingem. Nincs szarrá scriptelve a szerver, eléggé hardcore-ok a beállítások (nincs 3rd person nézetben célkereszt és a loot is keményebben megszerezhető, mert csak containerekben található, nincs dynamic loot) de ezek a beállítások nekem így tetszenek. Altis térkép, hatalmas terep, nagyon sok még beépítésre váró bázishely található a szerveren. A szerverüzemeltetést SeaQR végzi, neki már egész komoly tapasztalata van Arma2 szervert is üzemeltetett már.

    A szerver ip címe : 144.76.5.7:9302
    A Teamspeak server : TS3: ruby.voic.in:8000

    u.i.: Semmi közöm a szervert üzemeltető csapathoz, csak egy játékos vagyok, aki egy jó szervert talált, és aki szeretné, hogy ez a szerver mihamarabb egy magyar közösségi bázissá válhasson. Tegyetek egy próbát.
  • repvez
    #32276
    Bocs hogy kicsit beleszólok,de mi az hogy propeller és trimmer meg hogy egyenetlenül csapja a levegőt? meg mi csapja vissza?

    Ha m,ár a földön van a gép és csökkented a fordulatszámot attól mitől dől oldalra?

    Mert ha felszállásnál növekvő forduatszámnál akkor még csak megérteném. Meg ugye leszimulálták az örvénygyűrű(vortex ring) effectet is,de ez is még a levegőben közel a földhöz kis sebességü repülésnél jön elő.
  • Hogthar
    #32275
    Lehet nem pontos adat de ahogy tudom a csökkenő tolóerővel és földközelbe változik a trimmer iránya, így elhúz egy irányba, mivel ilyenkor ferde a propeller egyenletlenül csapja a levegőt így a dőlő gépet még hátulról megcsapja a visszacsapódó levegő is.
    Általában ha alaphelyzetbe állítod leszállás előtt vagy feloldod az segít valamit, bár a legjobban úgy megy ha útközben állítgatod, de hogy kiismerd sok gyakorlás kell hozzá.
    Amúgy szerény véleményem szerint a DCS:BS jobb volt fizikában azzal szívesebben szimulátorozok még mindig.
  • JanáJ
    #32274
    Nekem még azt alkotja, hogy 30-40%-on leszállás után fél perc-perc után felemelkedik. :-)
  • sirpalee
    #32273
    Nem. Leraktam, kb 30-40%on volt a motor (ghost hawk), elkezdtem átkapcsolni nullára és oldalra dőlt. Jah igen, advanced módot használok.

    Ha valaki felvilágosítana, annak örülnék... Mindig is a merevszárnyúak vonzottak, nem vagyok nagy helikopteres. De majd este még megpróbálom...
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.01.08. 13:08:51
  • JanáJ
    #32272
    Nem ért bele a forgó szárny semmibe? Én csak úgy tudtam ilyet alkotni.
    Nekem a CH-67 (?)-el csinálja hogy ha rádrótozok valamit, akkor a rögzítés közben el kezd balra - hátra bedöntve tolatni. Még nem tudom hogy én vagyok vagy bug, de megőrjít.
  • sirpalee
    #32271
    Visszatérve erre a gifre egy picit... Nekem pont ugyanez volt tegnap, leszálltam, egy helyben volt a gép, keztem lefelé tolni a tolóerőt és oldalra fordult. (kb négyszer-ötször megtörtént... volt hogy egyenesebb volt a talaj, volt hogy kicsit dőltebb)

    Miért van ez? Csak azért mert nem teljesen egyenes talajra szálltam le? Ilyenkor mi a megfelelő manőver?
    Utoljára szerkesztette: sirpalee, 2015.01.08. 11:41:30
  • jimcat
    #32270
    általában hetente játszunk előre kiirt eseményt de a ráérő időben mindig megy valami.
  • jimcat
    #32269
    Igen kétféle szeronk van az egyik modnélküli oylan küldetéssel amin mindig találsz ellenséget. A másik modokkal azon mi készitünk előre gyártott küldiket ami általában egy történetszálat követ . Coop küldetések
    A teamkillre visszatérve pedig vannak erre a szerveren megoldások teamkillt szigoruan büntetjük!
  • JanáJ
    #32268
    Na, máris 3 szeró. Nekem pont az a bajom, hogy kezd populáris lenni az Arma. Amikor azért lő le a társam miközben be akarok szállni egy helibe, mert ő akart beszállni... Vagy pár napja valaki coopban azzal játszott, hogy beült egy tankba és szétlőtt mindenkit a saját bázisunkon.
  • bosco05 #32267
    Én például ezeket abszolút nem vágom :) Battle Royale, epoch/overpoch, meg Breaking Point amit nyomok :) . Múltkor a streamem alatt a gamerszeged nevű tagotok belinkelte az oldalt, fel fogok majd nézni, csak épp nem vágom, hogy annak mi a lényege :P Ha jól értem ilyen előre scriptelt misszókat csináltok végig nem? Szóval sima PVE ugye?
  • jimcat
    #32266
    Cáfolnám! Nálunk (HAFCLAN) van direkt módnélküli szerver amihez nem kell mód. Itt mindig megy módnélküli alapküldetés.
    Max ha ts is akarsz használni jól jöhet a rádió TFAR és CBA-A3 de itt mindenki szabadon garázdálkodhat megkötések nélkül!
    Ezt a magyar ArmA3 közösség felvirágoztatása miatt tettük illetve szeretnénk ha fejlődne a közösség többen ismernék meg a játékban rejlő lehetőségeket és a játékosokat is!
  • Hogthar
    #32265
    Simán Hu ra nem Hun. 3 magyar szerver van ebből 2 coop, de mind 2 sok módot használ és valószínűleg feltétele hogy ts en részt vegyél a játékon. Az Arma 3 hu szerveren még szabályok is vannak nem rohangálhatsz csak úgy kedvedre mert repülsz is.
  • JanáJ
    #32264
    Mondjuk én csak coopra néztem.
  • Győri Devi
    #32263
    Pedig 1-2 szervert kidobott nekem még pár napja de majd megnézem én is. Azonban a magyar szerókat szerintem felejtsd el, ahogy vannak.
  • JanáJ
    #32262
    Nem találtam HUN-ra. DE próbálkozom. Nem lenne gond a külföldi szeró sem, csak rosszak a tapasztalataim a sok hülyével, meg a pinggel.
  • bosco05 #32261
    igen ez a baj, hogy a magyar közösség kevés ahhoz, hogy egy ilyen szervert megtöltsön...
  • Győri Devi
    #32260
    elvileg találsz ha hun-ra rákeresel szerverek között de 2-nél több embert még egyen sem láttam
  • JanáJ
    #32259
    Sziasztok! Van bármilyen magyar arma szerver? Nem találok. Amit lejjebb linkeltetek az meg már nincs a listában. Valami coop vagy túlélősdi érdekelne.
  • bazccka
    #32258
    ezt az igénytelen gyökeret!
    papucs és piacos rekesz
    de a legprosztóbb az, amikor meg is szólal... :-/
  • joceruza
    #32257
    Ment egy p.ü.!
  • Győri Devi
    #32256
    Erre nem tudom a választ, szerintem nem lehet.
    Amúgy ha kedvet kapsz epochozni nem csak "single"-ben akkor vegyél fel steamen, és ha gondolod mehetünk együtt.
  • joceruza
    #32255
    Arra gondolok a fordítással kapcsolatban hogy mivel nincs honosítás, és nem kell hogy minden magyar legyen, "csak" a csapat utasításokat valahogyan lefordítani. Úgy gondoltam talán bele lehet piszkálni a szövegeket tartalmazó file-ba.
  • Győri Devi
    #32254
    Epoch modot singleben? Talán ha csinálsz magadnak egy privát szerót, amin csak egyedül játszol. (de valaki helyesbítsen ki ha lehet máshogy is) Viszont singleben nem ajánlanám, mert ahhoz viszont nagyon üres. Vannak singleplayer küldik amik bejöhetnek, ami ilyen poszt apokaliptikus környezetben játszódnak meg vannak zombik ha olyan érdekel. De ezek a survival túlélős modok, mint az epoch meg breaking point az inkább multi. Mondjuk nagyon nem kell tartani multitól, meg nagyon nem kell szívre venni ha több órás rohangálás meg gyűjtögetés után lelő egy random player. Shit happens. :D

    a második kérdés viszont nekem annyira nem tiszta. Itt mire gondolsz pontosan?
  • joceruza
    #32253
    Helló megint! Ne haragudjatok,nem akarok senkit sem idegesíteni a kérdéseimmel,de lenne kettő is.
    1. Az EPOCH modot lehet valahogyan singlében játszani?
    2. Milyen módon lehetne legalább az utsításokat lefordítani?
    Legyetek kedvesek és segítsetek ha tudtok! Nagyon köszönöm!
  • joceruza
    #32252
    Értem! Nagyon köszönöm! Gondolom akkor ez a fegyverekre és mindenféle más modra is vonatkozik... Próbálok olyan küldetést leszedni ami használja.
  • Győri Devi
    #32251
    Szerintem nem rontottál el semmit, de gondolom olyan küldetést kell játszani ami használja ezt a modot. Ha csak elindítod mondjuk a singleplayer campaign-t, ami alapból benne van a játékban és nem igényel semmilyen modot abban nem fognak megjelenni ezek a készülékek.
  • joceruza
    #32250
    Köszönöm a gyors reagállást! A CBA fent van és a mod is be van kapcsolva. A járművekben működik,de nem találok sehol sem és senkinél sem tabletet és androidot sem. Gondolom akkor valamit elrontottam.
  • Győri Devi
    #32249
    Kell hozzá CBA, hogy működjön. Az is megvan és elindítottad együtt a moddal? Vagy kell segítség mod elindítás ügyében is?
  • joceruza
    #32248
    Jó estét mindenkinek! Most járok itt először,de már a segítségetekre lenne szükségem!
    Van egy mod (ctab Commander's Tablet) ITT ,és sehogy nem tudom használni.
    Szépen kérek mindenkit,ha valaki tudja mit ,hogyan kell csinálnom,legyen olyan kedves és ne tartsa magában. Nagyon köszönöm előre is!
  • sirpalee
    #32247
    Fun :D A magyar youtbob gamer császára arma 3azik.

  • DancZer
    #32246
    :D A normal vagy az advanced módosat?
    Utoljára szerkesztette: DancZer, 2014.12.31. 12:15:53
  • macleody
    #32245
    :D
  • Győri Devi
    #32244
    valahogy ez a gif jól összegzi az armás heli élményeimet :D
  • jimboo2
    #32243
    Hali van epoch szerverem várok mindenkit szeretettel IP: 94.250.209.23 port: 2302
  • bosco05 #32242
    Overpochra nem akartok áttérni esetleg? Mi hárman négyen vagyunk, de csak official CCG-n veretjük.