35048
  • DrRadon
    #29679
    "Próbáld meg elképzelni azt a látványt amit a BF3 nyújt úgy, hogy 3-10 kilométeres látótáv van"

    Mit is jelent a 3-10 kilométeres látótáv az ARMA3-nak, amikor pl a kőkerítéseket úgy jeleníti meg párszáz méteres távolságból, hogy nincsenek, aztán hirtelen előkerülnek a semmiből? A terraint renderli olyan távolságig, meg a nagyobb objekteket (pl panelház).

    "Nem véletlen, hogy az összes olyan játék, amelyiknek kiemelkedően szép a grafikája, mind minimális látótávval rendelkezik... "

    A Cryenginnel megjeleníthető belátható terület abszolute nem minimális, mégis szép. Az ARMA3 is szép, csak egyenlőre még sterilnek hat, ahogy repvez is mondta. Hiányolja a sok kis grafikai elemet, ami valóságossá teszi a világot, pl bútorok a házakban. De itt inkább az alkotók kapacítása a szűk keresztmetszet semmint az engine képesége. És nem, a bútorokat nem kell megjeleníteni 300 méterről. Mint ahogy a füvet sem renderli le pár tucat méter után.

    "Az árnyék pedig nem rossz példa... újra csak azt tudom mondani, hogy képzeld el azt, hogy a Napon kívül a mesterséges fények által képzett árnyékot is számolni kéne még több kilométerre tőled is. "

    Ezt szerintem semelyik játék nem teszi. Az ARMA3 is mint ahogy a Cryengin 2-3 is egy 50-100 méteres sugarú körben rajzolgatja ki körülötted az árnyékokat, azon túl csak az objektumok csak meg vannak világítva, de nem vetnek árnyékot.

    "De komolyra fordítva a szót, nekem az ugrálás egyáltalán nem hiányzik... "
    Nem tudom ARMA2 AO-ban te milyen küldiket játszottál (hegyről sniperezőknek tényleg nem kell :D ), de én pl el tudtam volna néhány tűzharcban képzelni, hogy az afgán tehénpásztorok kis kőkerítésein futtában átvetem magam a biztos fedezékbe. Úgy mint a valóságban csinálják az emberek ha nem akarnak meghalni. Ez kicsit növelte volna a szimulátor jelleget, és csökkentette volna vérnyomásom...
  • tpM
    #29678
    hmmm...

    Fiúk, nálunk ACE 1 erában miért volt az, hogy mindig a medic halt meg először? :'D
  • tutituti
    #29677
    Mai szemmel lehet elavultnak tűnik de most is frissítik,sőt kieget is kapott a mod vietnámi harctérrel.A Squadleaderenek kommunikálni kell egymással,A transport heliseket tisztelik mert sokszor komoly manőverek árán juttatják be a csapatot az ellenséges vonal mögé.
    4-5 squad összedolgozva folyamatos kontaktban tud csak nyerni.Itt az angoltudásom miatt sokszor nem tudtam érvényesülni mivel azért a rekacióidő más nyelven lassabb de ilyenkor beosztanak fedező csapatba és nem az éles támadó alakulatba.A medic megint fontos ember,őt sokszor az életük árán is védik.De nem ajnározom mert nem az a topik.Nézd meg a videót :)

    A srácok vidámak de komolyan is veszik
    DarkLiberatorZone Jutub videó
  • repvez
    #29676
    van ARMA Reality modja is.
  • Solt
    #29675
    Úgy látom nem értjük egymást... :) Próbáld meg elképzelni azt a látványt amit a BF3 nyújt úgy, hogy 3-10 kilométeres látótáv van. A NASA gépparkja kevés lenne hozzá...

    Nem véletlen, hogy az összes olyan játék, amelyiknek kiemelkedően szép a grafikája, mind minimális látótávval rendelkezik...

    Az árnyék pedig nem rossz példa... újra csak azt tudom mondani, hogy képzeld el azt, hogy a Napon kívül a mesterséges fények által képzett árnyékot is számolni kéne még több kilométerre tőled is.

    A nagy szigetnek igenis van értelme, csak ugye ez megint multiban domborodik ki.

    Az pedig, hogy két küldetés közt mi történik, számomra például totálisan irreleváns! :)
  • Solt
    #29674
    Nem ismerem, mesélj róla valamit! :)

    A modok nagyon jó dolgok, de sajnos arra is nagyon jók, hogy tagolják a társaságot... :S
  • csanyigabor
    #29673
    Valaki tud küldeni lite kódot? Köszi.
  • Sith
    #29672
    A nagy szigetnek, még mindig a sandbox és a mission editor miatt van értelme, vagyis van egy szigeted amin 50x annyi szituációt leehet összehozni mint a BF pályáin összesen.
    Aláírom hogy vannak hibái, hiányosságai, de nem nagyon van konkurenciája, nem nagyon lehet olyan játékot felhozni ahol viszonylag reális távolságból indít rakétát a helikopter, a sniper nem 400m-re lő stb stb.

    Az addonokat modokat sem tartom ördögtől való dolognak. szerintem nagyon szépen muzsikálnak, sőt a sandbox-vilgáokhoz (pld RPG terén a Morrowind-et lehet felhozni) ,kimondottan hozzá tartoznak a modok és marha jó dolgokat lehet összehozni.
    (az már megint egy másik kérdés, hogy ha alapul veszünk egy évek óta jól működő dolgot pld ACE azt miért nem lehet belepakolni az alapjátékba is)


    A BF pályái egyébként szerintem, nem a legjobb példák, a BF3-ban nem egyszer találkoztam azzal, hogy azért állt be valaki valahova, mert a pálya széle "fedezte". Anno ARMA PVP szervereken nem egyszer sikerül akár helikopterrel akár BTR-el az ellenség hátába kommandózni.
  • repvez
    #29671
    Csak arra akartam rámutatni, hogy mig az 1km sugarú körben több polygon és efect mozog mint a 3km en ,de szegényebb környezetben. ÉS az árnyékok is rossz példa,mert ha jól tudom A3 csak a napocska vet árnyékot, mig a másiknál a mesterséges fények is.

    És hiába vannak légi egységek nagy magasságból szintén nem fogja teljes részletességgel kirajzolni.

    ÉS amig a 2 küldetés közt nem csak egy sima mentéspont van hanem egy mission accomplised és uj pálya betöltés ,nem is igazán van értelme a nagy szigetnek.
  • tutituti
    #29670
    Persze.A DLC mint Add-on az évtized legnagyobb lehúzása szerintem.
    Amit régen megkapott az ember mint Expansion most négy részre darabolják és eladják teljes áron.Ez a legnagyobb baj.

    Persze piacorientáltság meg minden,értem én.Nagy a verseny egy BF vonalon.

    Arma-nak azért nincs nagy kihívója.Talán egy GRAW3 ami normálisan meg lenne csinálva vagy egy rendes Op-flash,de más nem nagyon.

    Még várok egy kicsit úgyis Arma3 megvételével,úgyis csak olvasni jövök ide,aztán beta kijövetelekor remélem sok pozitív visszajelzés lesz :)
  • DancZer
    #29669
    Teljesen egyetértek. A Bf-nél meg talán azért nem akarja a gyártó, mert neki az a célja, hogy mindig megvedd tőlük amit ők kínálnak és ne azt amit a community csinál ingyen.
  • tutituti
    #29668
    Az érdekes az hogy minap játszottam a Bf2 Project Realityvel és ha ilyet hoznának egyszer össze akkor ez a beszélgetés nem lenne.
    A baj csak az amit már sok helyen leírtam, hogy amig nincs moddolási lehetőség a mostani battlefield szériában addig a community semmit nem tehet,pedig ötlet az van,és ember is.

    Itt a példának az Arma.Összetartó bagázs,folyamatos finomítás és remek total conversion-ök meg kisebb modok,addonok.

    Szerintem ez tartja legjobban életben egy játékot.
  • Solt
    #29667
    Az a baj, hogy a BF-n sem látszik, hogy hányan fejlesztik! :D Ekkora kiadónál, ilyen lehetőségek mellett nonszensz, hogy hetekig nem lehet folytatni a kampányt, mert egy frissítéssel elbaszták... :D

    Tökéletes játék, mint ahogy a tökéletes nő, nem létezik. Ha hibát akarunk találni, akkor bármelyikben lehet... Nekünk kell eldönteni, hogy mi az ami a legkevésbé zavaró a számunkra...

    Neked a karakterek csúszása zavaró ArmA3-ban, nekem meg a pattogás zavaró a BF3-ban. Ha választani kell, inkább csúszkáljon... :) Bár hozzáteszem, hogy ACE-ben ez is meg lett oldva azzal, hogy földön fekve nem lehetett körbe-körbe pörögni... :)

    A látótáv a technikák (légi, földi) miatt fontos... gondold végig! :) És akkor még nem beszéltünk a komolyabb fegyverekről! Nagyon nem mindegy, hogy a harc mekkora területre korlátozódik, és ebben nem csak a térkép nagysága a meghatározó...

  • DancZer
    #29666
    Szerintem közrejátszik az is, hogy amit valaki előállít mint Mod az a saját szellemi terméket, amit csak úgy nem használhat fel senki, mert nem szép dolog, pláne nem egy játékfejlesztő/kiadótól. A cégnek nem a legjobb hírnév, volna ha a community tulajdonából csinálnának játékot és szednék meg magukat, a neveket meg feltüntetnék a stáblistában.

    Tény, hogy nekünk az lenne a legjobb ha a legjobb modokat összegyúrnák és belekerülne az alapjátékba, csak onnantól kezdve az ő felelősségük volna minden azzal kapcsolatos dolog amihez nem biztos, hogy van kapacitásuk. Így viszont a mod készítőké a dicsőség és a támogatás fentartása.

    A Smokie csinált annó Arma 2-höz animációkat, ami most bele került az Arma 3-ba Smokie pedig az Arma 3-as csapatba. Rémlik valami olyan is, hogy SCAR-okat is megvették valakitől.
  • Solt
    #29665
    A független modder megtehet olyat, amit a hivatalos kiadó nem. Ettől függetlenül csináltak olyat a modderek, amiket nyugodtan átvehetnének tőlük, ezeknek jó részét én sem értem, miért nem teszik...

    Nem látunk bele a VBS szerződésekbe, így nem tudhatjuk, hogy miben van megkötve a kezük, és miben nincs.

    Hogy őszinte legyek nekem mindegy, hogy "kitől" lesz jó a játék, csak a végeredmény legyen olyan, hogy jókat tudjak játszani vele.

    Ami jobban zavar, az a játékosok részéről a realitás fokozása iránti érdektelenség... mindenki szidja a BIS-t, hogy szimulációhoz képest mennyi hülyeség van a programjukban, aztán amikor ott volt az ACE, akkor meg alig volt olyan szerver ahol használták is...

    Nem rajzolja ki a teljes térképet... azt rajzolja ki, ami a beállított látótávon belülre esik! Na most nagyon nem mindegy, hogy egy 1 kilométer sugarú körben lévő objektumokat kell megjeleníteni, ha arra nézel, vagy egy 3 kilométer sugarú körben lévőket... Csak az árnyékok mentén gondold ezt végig, és e mellé még mindig ott van az, hogy mekkora emberi és anyagi erőforrás áll a DICE, illetve a BIS rendelkezésére...

    A játékos társadalom egyrei inkább a csillogó, könnyen sikerélményt hozó játékokat szereti... aki pénzt is akar látni, az ezt fogja követni! Addig örüljünk, amíg legalább modok terén jól állunk, és eleve nem úgy készítik az alapot, hogy moddolni se lehessen...
  • Gascan #29664
    meg az sem elhanyagolhato h BF3 az egy uj jatek... uj engine, uj minden

    Armaban meg mar tobb mint 10 eve ugyan azt a jatekot foltozgatjak ... szoval plusz par ember ide v oda
  • Gascan #29663
    az h Arma3-at annyian fejlesztik mint ahanyan a BF3 sztorijat kitalaltak az meg is latszik :D

    nekem az zavarja a szemem, hogy ahogy a karakterek allohelyzetben v gugolva fordulnak a "foldon" ... egyaltalan nem mozognak csak csusznak a fold felett

    ... a latoterulet ervet valahogy nem ertem.. kivancsi lennek hanyan latnak nagyon messzebbre mint 2-3 kilometer :)

    vagy hogy ez miert szamit elonynek, ha egy csomo jobb dolgot bukunk miatta
  • repvez
    #29662
    Elég baj az ha egy független moder csapatnak kell rendbetenni a dolgokat és nem a fejlesztő teszi ezt meg már 3 verzión keresztül.
    Ezzel a látótáv dologgal nem teljesen tudok azonosulni, mivel nem rajzolja ki a teljes térképet és a rajta lévő objektumokat egyszerre és a kampány is olyan hogy csak egy kis területre korlátozódik a bevetés. igy megbirna még pár dolgok.
    Sőt lehet hogy több poligonból áll a BF4ben a egy városnyi terület mint armában a sziget. és az előbbinél ki is kell rajzolni a teljeset, mert szem elött van,nem csak akkor ha távcsőbe nézel.


    Mindenesetre nem lehet mindenkinek a kedvében járni, mert hiába akarja a játékos társadalom ha a fejlesztők nem csinálják meg .
  • Solt
    #29661
  • Solt
    #29660
    A frissítések érkezése nem csak verziószám növekedéssel járt... tedd fel az alap ArmA2-t, próbáld ki, majd frissítsd a véglegesre. Meg fog változni a véleményed...

    Az AI viselkedésére majd az ACE3 lesz az orvosság. Az előző részhez van olyan AI, ami jobb mint sok human játékos, és nem azért, mert két kilométerről homlokon lő AK-val.

    A sebzés lehetne jobb és részletesebb, ezen nem tudom miért nem változtatnak.

    Amikor sok kis apró látványelemet hiányolsz, akkor jusson eszedbe, hogy itt nem 1km a látótáv, hanem jóval több... gondold végig, hogy ez mit jelent teljesítményben.

    Ha választani kell, akkor inkább ne ugráljon egyáltalán, mintsem javelin-l a hátán ping-pong labdaként pattogjon! Ha már változtatni akarunk ezen, akkor inkább jobbra induljon az az átlépő, ollózó mozdulat, mert én genetikailag agyfaszt kapok mindentől ami "balos"! Ez alól csak Puskás bal lába a kivétel... :D

    De komolyra fordítva a szót, nekem az ugrálás egyáltalán nem hiányzik... pár animációval még lehetne bővíteni a kelléktárat ez tény, de szerintem ebben lesz előrelépés. Az új részletes felállás, leguggolás rendszer nekem nagyon bejön... ha ehhez még hozzácsapnák a fegyver letámasztást, fél orgazmus lenne.

    Zászlók és kiterített ruhák... na, ha megengeded, ezt inkább nem kommentálom! :D

    Az, hogy hadseregek is fizetnek nekik, az nekünk szívás, hiszen pont emiatt marad ki egy csomó olyan dolog, amit a VBS miatt nem tesznek bele az ArmA sorozatba. ( például járművön mozgás )

    A DICE-vel való összehasonlítást továbbra is alaptalannak tartom. Nézd meg a BF3 végén a stáblistát! BIS-nél összesen vannak annyian, amennyien a BF3 egyjátékos részének a sztoriját kitalálták!!

    Az meg már eldőlt szerintem, hogy ez a játék alapjaiban a multiról szól...
  • V43 1105
    #29659
    Itt pedig 1$-ért RO 1 és 2 együtt ! Érdemes rajta elgondolkozni
  • Solt
    #29658
    Red Orchestra2 free weekend van steam-n! 3 ajró körül van a játék...
  • repvez
    #29657
    Igen valóban , nem tudja az ember , hogy mit terveznek még a megjelenésig beletenni, de ahogy ismerem öket nagyon nagy válltozásra már ne számitsunk, kiadják a teljes kampányt meg stabilitás hibajavitások és kész az 1.0.Ahogy eddig is utánna meg megint havonta jonnek az olyan frissitések aminél csak a verziószám növekszik,de jelentős változás ott sem lesz.

    Még mindig HP alapu a sebzés.Az embereken csak kinézetben látszik meg a sérülés mig meg nem hal,de nem kezdi húzni a lábát vagy legalább elesne és feltápászkodna vagy behuzná magát fedezékbe ha eltalálták,de nem halálosan.Vagy ha mellette csapodnak a lövedékek szétszaladnának.
    A tájon még nem találkoztam pocsojákkal kis patakokkal .
    A BF4-et meg nem a 3al akartam összehasonlitani hanem az A3-al.Mert lehet hogy 30-40kgos felszereléssel leugrik a csávó,de legalább leugrik.Láttál már valaha Armában akárcsak platóról vagy kisebb emelvényekről leugrani embert? itt csak egyféleképpen küzdi le az akadályt egy balos ollózó átlépéssel. ha meg magasabb akkor megkerüli.Pedig még sok módja lehetne neki.
    A városokban kikötökben ezernyi aprób tárggyal lehetne feldobni a látványt és a fedezékeket.A szelet is meg lehetne állapitani ha lennének zászlók, kiterített ruhák stb.

    Az összegeket nem tudhatjuk,de a Biséket sem kell félteni, hisz hadseregek is fizetnek nekik.az más kérdés ha vissza is forgatnák vagy legalább azokat a dolgokat beletennék amit a community önként kifejlesztett már az évek alatt már nem itt tartana.

    Egyébként meg el kéne dönteniük, hogy single vagy multi játékot készitenek, mert igy egyiknek sem tud megfelelni maradéktalanul.
  • DancZer
    #29656
    Super Mario-ban is lehet ha felveszed a virágot. :D
  • Solt
    #29655
    Szerintem sem szabad összehasonlítani őket... :)
  • tutituti
    #29654
    A BF-be stamina kell és igen,a pókembert meghazudtoló ugrások érdekesek.De szerintem a két játék abban hasonlít hogy mindkettőben lehet lőni :)
  • Solt
    #29653
    Finoman fogalmazva alfa... :D
  • DancZer
    #29652
    Valamilyen Rooadmap-et már elkezdtek vezetni, de ahogy nézem egyelőre még ez is alfa stádiumban van. :)
  • Solt
    #29651
    Tudod, hogy nekem nem a szívem csücskei a bis-s fiúk, de egyelőre meg kell védenem őket. Ne feledjük, hogy ez még mindig egy alfa állapotú program.

    Ami újítás van, az egyelőre tetszik... lehetne több is, és valóban lehetne jobb a fizika, de ezt majd akkor ítéljük meg, ha a kezünkben van az 1.0!

    Amit hiányolok még mindig, az egy hivatalos és részletes útiterv, hogy egészen pontosan mégis mit szeretnének, milyen ütemben, stb. Így elkerülhetnék azt, hogy olyan dolgok hiányát rójuk fel, ami esetleg később belekerül. Bár gyanítom azért nem csinálnak ilyet, mert akkor számonkérhetőek lennének...

    A BF4-hez meg annyit, hogy így első ránézésre ez mégis miben több mint a BF3? Egy kis grafikai csicsa, oszt annyi... például az ai szépen lemászik a magasabb helyekről, a saját karakter meg 30-40 kilós felszereléssel leugrik ilyen 3-4 méteres magasságokról... de reggelig tudnám még sorolni, hogy mi az ami kiábrándító még úgy is, hogy én annyira nem értek a haditechnikához mint a többiek...

    A BF3 kampány része nekem nagyon bejött... hangulatában messze veri az ArmA-t, ez nem vitás. Multizni viszont az ArmA messze jobb... Hiába a BF látványa, ha a karakterek úgy pattognak mint kecskeszar a deszkán, és az egésznek annyi köze van a valósághoz, hogy stimmelnek a fegyverek nevei, és te ott ülsz a monitor előtt! :D Ezzel le is zárult a történet! :D

    Azt meg ne feledd, hogy ezeket milyen költségvetésből és hány fejlesztővel készítik... irreális összehasonlítani sajnos. :S
  • JanáJ
    #29650
    Hülye vagyo ka programozáshoz. De a BF nekem inkább interaktív film. Én is végigtolom a SP-jét az ilyeneknek, de kb mintha akció filmet néznék. Lehet a BF-es srácok meg tudnák csinálni, de mire kész lenne addigra kihalnánk. :-)
  • DancZer
    #29649
    A hangsebességet tegnap javították a dev-es verzióban. Nem kizárt, hogy hasonló a helyzet az elvakítás effektel is, lehet még nincs kidolgozva az új módszer, csak kivették a régit mert senki sem szerette.
  • tpM
    #29648
    Milyen nagy horderejű újítást vártál? ACE 3-hoz ez egy kiba*** jó alap. :'D


    Nekem az nem tetszik, hogy a nap immár nem vakít el, így nincs semmi taktikai jelentősége, hogy pl a nappal a hátad mögött támadsz.

    Azt meg nem is merem említeni, hogy a hangsebesség sincs valamiért modellezve. Instant hallod a lövésdörejt, tök mindegy, hogy milyen távol vagy. :(
  • repvez
    #29647
    Nem nagyon érkeznek az élménybeszámolók pro és kontra az alfával kapcsolatban. kinek mi a vélemyénye?
    Én kipróbáltam,de még mindig azon vagyok hogy Grafikai tuning az előzőhöz képest.
    Semmi olyan nagy horderelyű ugrást nem vettem észre amit nem lehetett volna már a régivel is megcsinálni.
    Még mindig túl steril az egész ,mind kivül mind a házakban.Az AI társak még mindig kiszámithatatlanok, hogy hova mennek és milyen poziciót foglalnak el.
    Annyi pozitívum van hogy jobban fut mint az A2 ugyan azon a gépen és a hangok is jobbak meg az animáció.

    Fizika még mindig elenyésző, rombolhatóság, sérülés rendszer szintén.20km2-en még mindig csak 20 katona bóklászik.

    Tudom , hogy ebben a topicban ez szentségtörés,de talán lehet vonni egy kis párhuzamot.

    Az egész valahogy életszagúbb a sok apró tárgytól és a textúrák minőségétől, a rombolt táj látványától..A scriptelt jelenetek meg átvezetők is növelik a beleélést.Az OFP-ben is igy volt a kampányban amitől szinte abbahagyhatatlan volt és nem különálló pályák voltak mint a ARMA sorozatban.
    Szóval van még hova fejlődni.
  • kifli
    #29646
    :O még a fű növése is realtime (bár szerintem abból lejjebb kéne venni, mert gyorsan átnőtt a sajton)


    Vagy csak olyan erős a szára, hogy átdöfi?
  • DancZer
    #29645
    Kicsit szűkszavú voltam a videó kapcsán amit linkeltem, szóval most pótolom. :)
    A dinnyés/sajtos videót nem én csináltam, de kommentben meg kell kérdezni tőle. :)

    Az én CPU-m egy i7-2600, AI-ból meg csináltam egy kis tesztet. 300 vs 300 katoan a reptéren és a 30 FPS-ről lement 12 FPS-re.
  • Gascan #29644
    en ugy olvastam valahol - mar nem tudom hol - h Arma3 CPUbol is csak 1et hasznal
  • Fehercsoki
    #29643
    Milyen CPU-d van és AI-ból mennyit bír el?(úgy hogy fele AI ellenséges és harcolnak)
  • DancZer
    #29642
    2000+ objektum után kezdett el laggolni és ez KIZÁRÓLAG CPU, MIVEL HARDVERES GYORSÍTÁST NEM TÁMOGAT AZ ARMA 3 ALPHA. Szvsz nem is olyan rossz.
  • Solt
    #29641
    Hmmm... jól hangzik! :)
  • DancZer
    #29640
    Ez de jó lenne ha megcsinálnák A3-ban.