35048
  • Scottt
    #29719
    Elég pöpec lesz ACE3-mal visszatérni Chernarusra
  • tutituti
    #29718
    most esett le csak hogy imguró van.De képcsokor úgyhogy remélem meglehet nyitni,de topban benne van reddit arma részen.
  • tutituti
    #29717
    Arma 3 Chernarus
    Azért leesett az állam, na.
    http://imgur.com/a/JDM2i
  • zmok
    #29716
    Nagyon jó!

    Mondjuk van benne 1-2 dolog, amit nem értek, de azt majd "kiguglizom".
  • DancZer
    #29715
    Mod a játékhoz.

    Az ugrás animáció, amit régebben linkeltem, pedig nincs benne az alap játékban(legalábbis nekem nem sikerült előidéznem). Futás közben is megáll és lép egyet.

    A szerkesztőben van egy csomó új modul ami eddig nem volt. Sokat segítenek a pályaszerkesztésben.
  • oneal1
    #29714
    ez nagyon komoly!:):)

    ez valami kiegészítő vagy ez van alapból is?
  • MiG man #29713
    A tűzfalas hisztire mi lehet megoldás?
  • MiG man #29712
    Ezt is tettem, most épp műxik. Nem értem ezt Play withSix-et... ez nélkül is kéne tennie a dolgát. Ja és a Six-et is újra installáltam.
  • fkubi
    #29711
    Alakul, meg a palackvaltast kene megoldani sima levegorol trimixre es vissza :)
  • DancZer
    #29710
    Aki egy kicsit komolyabban szeretne búvárkodni Arma 3-ban:
  • Hogthar
    #29709
    Külön töltsd le a CBA-t armaholicról úgy valószínűleg működni fog
  • MiG man #29708
    A play-en a jobb alsó sarokban valami gondja van a tűzfallal is, pedig külön kijelöltem és átengedtem mindhárom összetevőjét a pws-nek...
  • MiG man #29707
    A @CBA-t nem telepíti bele, hiába jelölöm ki neki. Ezt nem értem. Ha pedig külön rakom bele mint régen, valami hiányosságot jelez, de nem frissíti. Lehet, hogy nem a CO-t hanem az OA játékot kellen kijelölnöm a play withsix-nél?
  • MiG man #29706
    Elvileg csak valamelyik moddal engedi telepíteni a CBA-t. Vagy másképp is tudom play with-el?
  • MiG man #29705
    A Play with six van nekem is installva. Megpróbálom újra telepíteni a Play-t, hátha megoldja a problémát...
  • Hogthar
    #29704
    CBA-t is feltette a six updater?
    Ez a hiba akkor szokott előfordulni hogyha hiányzik.
    Nézd meg a játék főkönyvtárában, hogy ott van e a @CBA és hogy biztosan indítva van e?
  • DancZer
    #29703
    http://play.withsix.com/
  • DancZer
    #29702
    Szia. Sajnos a hibád okát nem tudom, de Sickboy már továbbfejlesztette a sixupdater-t ami most már , lehet érdemes volna azzal kipróbálni a modok szinkronizálását.
  • MiG man #29701
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni. Újra pakoltam az arma-t és sixupdaterrel rendelném hozzá a CO-hoz az ACE, CBA és társai modokat. Ez meg is történik, de mikor a játékba belépve engedélyezem ezeket, újraindulásnál egy hibaüzenetet kapok: Include file x\cba\addons\main\script_macros_common.hpp not found. Tud valaki segíteni, hogy mit csinálok rosszul? Korábban működtek, bár akkor még nem sixupdaterrel tettem bele ezeket, csak azzal frissítettem.
  • Hogthar
    #29700
    Gárdonyi Géza írta a következőt: "beszélgetésből olykor harc keletkezik. Némely ember türelmetlen az olyan iránt, akinek nem az a véleménye, ami az övé. Haragszik kiabál.
    Az ilyen embernek ezt felelem:
    -Kérem, ne haragudjon, hogy az én véleményem más. Én se haragszom, hogy az öné más. Beszéljünk másegyébről."
    Szóval beszéljünk másegyébről
  • JanáJ
    #29699
    85938-ra futottunk neki mennyire kurva jó lenne ha jobb lenne az arma. Ellenben a dayz kapcsán azt veszem észre a csak e miatt a mod miatt megvett új arma usereknél, hogy még ez is sok nekik. Szóval megértem a bis-t, hogy nem is erőlteti. Ha BF szintű graf élményt tolna egy comodore 64-en szvsz akkor se játszanának a BF helyett ezzel. :-)
  • Solt
    #29698
    Semmilyen formátumban nem látom értelmét ezt tovább ragozni.
  • DrRadon
    #29697
    Sorry a bold tag lezárás nem sikerült.
  • DrRadon
    #29696
    Blabla, blabla, nem véletlenül írtam amit írtam.

    "Nem rajzolja ki a teljes térképet... azt rajzolja ki, ami a beállított látótávon belülre esik! Na most nagyon nem mindegy, hogy egy 1 kilométer sugarú körben lévő objektumokat kell megjeleníteni, ha arra nézel,[b] vagy egy 3 kilométer sugarú körben lévőket... Csak az árnyékok mentén gondold ezt végig,[/] "

    Ezt is megmagyarázhatod, a kis didaktikus stílusodban, ha akarod, de privátban, mert nem jó ha szétfloodoljuk a topicot.

    SEMELYIK FPS játékban nem számol több km-re lévő árnyékot, mert NINCS értelme! ÉRTED? Még a 200 m-nek sem, pláne hogy 150 és 200 között alpha átmenetes.

    ""szarod a hozzászólásokat random tartalommal" Erre megsértődtél? És amikor anno azzal zártad le a vitákat, hogy mennyünk baszni, mert biztos sok a feszkó bennünk? Ja, hogy ez jó poén volt...
  • V43 1105
    #29695
    COH2 béta kulcsok valakinek..? még van kettttő..
  • repvez
    #29694
    Mindent meg lehet csinálni csak akarás kérdése.
    Mint az alábbi videoból is látszik én is ilyen ugrálós akadály leküzdésre gondoltam.A beavatkozásom nélkül inteligensen , ha gyorsan futok neki akkor átugorja. ha egy magasabb fal elött vagy , egy szóközt nyomva felhuzza magát rajta stb..
    Ezek mind olyan dolgok ami semmi megterhelést nem jelentene ,de játszhatóság szerint igen.

    Egyébként ez benne lesz vagy ez csak egy házi mod valakitól,mert érdemes lenne ezt elküldeni bisnek , hogy tegye bele.

    A lite verziót lehet ugyan ugy dev frissitést tenni?
  • Solt
    #29693
    Na ez igen! Én is valami ilyesmire gondoltam lentebb...

    Az ugribugrit én sem tudnám tolerálni... már a gondolatától is lever a víz. Pont elég stressz nekem a külső nézet meg a célkereszt megléte! :D
  • Solt
    #29692
    Én is örülnék neki, ha ilyenek lennének benne, de azt kell mondanom, hogy ez így ebben a formában a jelenlegi lehetőségek mellett lehetetlen. Nem vagyok programozó, de abból kiindulva, hogy multiban még az is gondokat okoz, hogy a hullák meddig maradnak meg, akkor mi lenne abban az esetben, ha minden szír szar rombolható lenne részletesen?

    Multiztok ötvenen, százan egy baszott nagy terepen, hogy értelme is legyen a technikáknak... bemész a térkép szélén lévő kis épületbe, szétlövöd a berendezést, kimész onnan, és visszamész a dolgodra. Amennyiben a másik 49-99 ember valamelyikének eszébe jut, hogy ő is elrendezné abban a kis viskóban a berendezést, akkor őt már annak a képnek kell fogadnia, amit te átrendeztél... Na most ezt vetítsd le egy 270 négyzetkilométeres terepre és az azon elhelyezkedő épületekre, azok berendezéseire... no és jó esetben akár 100 emberre.

    Az akadályok leküzdésében egyetértek... lehetnének jobbak az animációk. Ebben szerintem van előrelépés az előző részhez képest, és lesz ez még jobb is szerintem.

    A járműből lövést szerintem a VBS miatt nem csinálják meg, de ez csak feltételezés.
  • DancZer
    #29691
    +1
    Ha nem volna Arma, akkor az FPS-ek közül csak a Quake Live maradna számomra, szóval én is áldom a BIS-t, hogy ha lassan is de évről évre fejlesztik.

    Ugrást el tudnék képzelni a játékban, de csak olyan formában, hogy a mostani V betűs átlépés helyett helyzet függő "ugrás" lenne.
    Teszem azt, ha gyorsan szaladok akkor ilyen:

    Ha viszont lassan cammogok, akkor lépje át. Ha teszem azt egy "szakadék" felé rohanva nyomom meg akkor pedig lép egy nagyot a levegőben.

    Azt viszont semmilyen módon nem tudnám tolerálni, hogy gombnyomásra ugrálna és még lőni is lehetne közben. Nem beszélve arról, hogy előre sprintelve felugrok, leguggolok a levegőben és úgy lövök majd hasra esek.
  • Solt
    #29690
    Nagyon egyszerű a képlet, ha tényleg nem akarsz összeveszni velem, akkor csupán két dologra kell odafigyelned! Az első és legfontosabb az, hogy nem beszélsz velem ilyen degradáló hangnemben. ( "szarod a hozzászólásokat random tartalommal" ) Elfogadom, ha más a véleményed, és azzal is tisztában vagyok, hogy nem vagyok tévedhetetlen, de úgy gondolom, hogy ezt a stílust, és ezt a burkolt hülyének nézést nem érdemlem meg. Ha úgy érzed, hogy valami ellentmondás van abban amit leírtam, akkor kérdezz rá, hívd fel rá a figyelmem, és beszéljük meg a dolgot. Ez lenne a normális meder, nem az, hogy csípőből így reagálsz. Én biztos nem engedném ezt meg magamnak veled szemben...

    A másik dolog az, hogy odafigyelsz arra amit leírok, és, ha idézel tőlem, akkor nem csak kiragadod azt amibe úgy véled, hogy bele lehet kötni, hanem a mondandómat összességében nézed, és úgy is idézed. Úgy vélem ez a minimum egymással szemben... ;)

    És akkor most lássuk, hogy miért nem szarom a hozzászólásokat random tartalommal.

    "200 méterre állítható ez a skála ArmA3-ban"

    A fent látható idézetet az alábbi megjegyzésedhez fűztem,

    "Az ARMA3 is mint ahogy a Cryengin 2-3 is egy 50-100 méteres sugarú körben rajzolgatja ki körülötted az árnyékokat, azon túl csak az objektumok csak meg vannak világítva, de nem vetnek árnyékot."

    Ez így szerintem egyértelmű, lássuk tovább. Alábbi idézet az amit te kiragadtál a mondandómból,

    "hogy a Napon kívül a mesterséges fények által képzett árnyékot is számolni kéne még több kilométerre tőled is."

    Ehhez képest a teljes mondat így néz ki,

    Az árnyék pedig nem rossz példa... újra csak azt tudom mondani, hogy képzeld el azt, hogy a Napon kívül a mesterséges fények által képzett árnyékot is számolni kéne még több kilométerre tőled is.

    Ezt ugye repvez alábbi mondatára írtam,

    "ÉS az árnyékok is rossz példa,mert ha jól tudom A3 csak a napocska vet árnyékot, mig a másiknál a mesterséges fények is."

    Na most ezek után én úgy gondolom, hogy semmi ellentmondás nincs. Az első kiemelés tényközlés, a második pedig ahogy az a mondat szerkesztésből JÓL KITŰNIK, egy mezei FELTÉTELEZÉS ( ugye ott virít, hogy képzeld el illetve, hogy számolnia kéne ), és NEM ÁLLÍTÁS.

    Na most ezek után járjak el úgy mint te? Én meg vonjam kétségbe a szövegértelmezési készségeidet? Nem teszem, mert tudom, hogy nem vagy hülye, maximum annyit tudok feltételezni, hogy felületesen olvastad el a mondandómat, vagy csupán félre értetted.

    "Na azért szerintem érted, mit akartam mondani :D Szerintem nem lenne őszinte a mosolyod, ha a kedvenc repszimedben a műszerfal kapcsolói helyett egy szimpla téglatest lenne, és egyéb hangulat romboló egyszerűsítésekkel is be kellene érned. (pl nem lenne ülés a heliben :D )"

    Szerintem ez nem jó példa! :) Ha azt akarod repszimekre levetíteni, hogy ArmA3-ban a házakban nincsenek bútorok, akkor az repszimekre lefordítva kb úgy nézne ki, hogy amikor elrepülök a torony mellett, akkor nem látom benne a személyzetet, csak a hangjukat hallom a rádión! :) Szerintem ez húszad rangú kérdés...

    Sok dolog van ami lehetne jobb, és sok dolog van amiért érheti őket jogos kritika, de az, hogy a házakban nincs bútor, nem lengedeznek ruhák az udvaron, és nincsenek zászlók amik miatt lehetne látni, hogy fúj a szél, szerintem alaptalan kritika.

    Nagyon jól hangzik amit repvez írt "szanaszét repkednek a butordarabok vázák papirok , üvegszilánkok.", csak éppenséggel a véleményem szerint megvalósíthatatlan kategória. A nagy terep, a nagy látótáv, a részletesen rombolható kiegészítő látványelemek egy BF3-4 szintű grafikával jelenleg szerintem álom kategória, és totál felesleges elvárás egy ekkora stúdiótól.

    Egyet kell értenem Hogthar-l abban, hogy örüljünk neki, hogy egyáltalán ez van. Nyilván ettől még kritizálni lehet őket, és jogos elvárásokat lehet támasztani velük szemben. Ilyen lenne például a sebzésrendszer javítása, az épületek részletes rombolhatósága, a fegyver letámasztás, a járműből tüzelés, stb...

    Sokat elmond az, hogy a legnehezebb fokozaton a célkereszt nincs kikapcsolt állapotban. Ha ez lesz a további irány, akkor már annak is örülhetünk a jövőben, ha a moddereknek nem tesznek keresztbe.
  • DrRadon
    #29689
    "200 méterre állítható ez a skála ArmA3-ban"
    "hogy a Napon kívül a mesterséges fények által képzett árnyékot is számolni kéne még több kilométerre tőled is. "

    Solt b+, akkor most 200m-ig vagy több km-ig kell árnyékot megjeleníteni? :D Nem akarok összeveszni veled, de néha az az érzésem, hogy csak szarod a hozzászólásokat random tartalommal. >D

    "Komolyan a bútorokat hiányoljátok a házakból? Ez nem s SIMS baszki!... "

    Na azért szerintem érted, mit akartam mondani :D Szerintem nem lenne őszinte a mosolyod, ha a kedvenc repszimedben a műszerfal kapcsolói helyett egy szimpla téglatest lenne, és egyéb hangulat romboló egyszerűsítésekkel is be kellene érned. (pl nem lenne ülés a heliben :D )

  • Hogthar
    #29688
    Micsoda vita alakult itt ki.

    Szerintem úgy kellene felfognotok hogy mivel rétegjátékról beszélünk ez jutott.

    Számomra teljesen egyértelmű és logikus, hogy a nagy fejlesztő cégek pont olyan játékokat fejlesztenek, ami a legtöbb embert szórakoztatja és leköti, és bizony ez nem a szimuláció. Harci szimulációval csak a kisebb fejlesztő cégek foglalkoznak és hála égnek a Bis azért nem csinálja olyan rosszul a dolgát és szvsz inkább ennek kellene örülni ,hogy van.
  • Scottt
    #29687
    Vagy például a 3. résznél járnék,és ezek a gyökerek még mindig nem bírták azt kivenni,hogy ha közel kúszol pl 1 kőhöz és tovább nyomod a mozgás gombot az akadály irányába akkor feláll Hány sniperes küldim ment már el ezen..
  • repvez
    #29686
    Nem probáltam nincs OA-m az alap A2 elvette a kedvem, hogy megvegyem azt is.

    És nem tudom, ,hogy voltál e a romvárosnál újdörögdön? Na kb ilyen az arma, lehet gyakorolni a épületben való mozgást,de ha valóságba kéne csinálni akor derülne ki hogy bazdki itt meg van még ajtó,meg fedezékként használható bútorok.Vagy épp a belső fények árulnak el az árnyékoddal, hogy ott vagy.
    Meg növelné a félelem faktort amikor nem csak azt látod, hogy a falon kis helyen porzik a golyó , hanem szanaszét repkednek a butordarabok vázák papirok , üvegszilánkok.

    És 30-40 kilós cuccal is át kell kelni kisebb árkokon, ja hogy itt nincs árok ? Egy 30cmes dobozra sem tud fellépni armában, mert megkerüli csak ha olyan akadály van .
    Az meg felháboritó, hogy OFP ota nem képesek a jármüvön való tüzelést megcsinálni, és igy csak várni a kivégzést, ha nem akarsz kiszálni ,mert máshova kéne eljutnod.
  • Solt
    #29685
    De miééééért nem??? Ne legyél már pöcs... 1 usd baszki...
  • tpM
    #29684
    A-a.
  • Solt
    #29683
    Megvetted a RO2-t tini?
  • Solt
    #29682
    És milyen ACE-hez képest?

    @Tutituti: Ilyesmi volt nekünk anno az IC vagy, hogy hívták! :) Elvileg ott is szűrték, hogy ki viheti a helit, mégis kifogtunk egy legendásan nagy balfaszt... képes volt egymás után ugyanarra a nyílt terepre lerakni, ahol pár perce szitává lőttek... de képes volt arra is, hogy miután lelőtték, elindult ugyanarra... :D
  • Solt
    #29681
    "Mit is jelent a 3-10 kilométeres látótáv az ARMA3-nak, amikor pl a kőkerítéseket úgy jeleníti meg párszáz méteres távolságból, hogy nincsenek, aztán hirtelen előkerülnek a semmiből? A terraint renderli olyan távolságig, meg a nagyobb objekteket (pl panelház)."

    Én ilyet nem tapasztaltam... itt ugye már kétféle látótáv állítható, ha egyformán vannak beállítva, akkor ilyen jelenség elvileg nincs. Legalábbis én ilyet nem láttam... sőt, az ArmA2-re jellemző textúra elmosást sem láttam.

    "A Cryenginnel megjeleníthető belátható terület abszolute nem minimális, mégis szép. Az ARMA3 is szép, csak egyenlőre még sterilnek hat, ahogy repvez is mondta. Hiányolja a sok kis grafikai elemet, ami valóságossá teszi a világot, pl bútorok a házakban. De itt inkább az alkotók kapacítása a szűk keresztmetszet semmint az engine képesége. És nem, a bútorokat nem kell megjeleníteni 300 méterről. Mint ahogy a füvet sem renderli le pár tucat méter után."

    Komolyan a bútorokat hiányoljátok a házakból? Ez nem s SIMS baszki! :D Ha lenne bútor mi lenne a következő? Miért meszelt a fal, és miért nem tapéta van? :D Ne már... Ha meg ilyenekre is figyelnének, akkor meg az lenne, hogy miért ezzel foglalkoznak, miért nem valami fontosabbal...

    Ha az a nyomoronc fű is így viszi az erőforrást, akkor a sok felesleges látványelem minek?

    "Ezt szerintem semelyik játék nem teszi. Az ARMA3 is mint ahogy a Cryengin 2-3 is egy 50-100 méteres sugarú körben rajzolgatja ki körülötted az árnyékokat, azon túl csak az objektumok csak meg vannak világítva, de nem vetnek árnyékot."

    200 méterre állítható ez a skála ArmA3-ban, repszimekben meg távolabbról is láthatóak az épületek, fák vetett árnyékai...

    "Nem tudom ARMA2 AO-ban te milyen küldiket játszottál (hegyről sniperezőknek tényleg nem kell :D ), de én pl el tudtam volna néhány tűzharcban képzelni, hogy az afgán tehénpásztorok kis kőkerítésein futtában átvetem magam a biztos fedezékbe. Úgy mint a valóságban csinálják az emberek ha nem akarnak meghalni. Ez kicsit növelte volna a szimulátor jelleget, és csökkentette volna vérnyomásom..."

    Ez egy reális elvárás... például gyorsíthatnának az átlépés animáción, hogy, ha futva érkezel ilyen tereptárgyhoz, akkor azt lendületből lépje át. Egyébként azért megnézném, hogy 30-40 kiló plusszal kinek mekkora súlypont emelkedése van, illetve leérkezésnél mit szól hozzá a térde! :)

    Az például tetszett a BF3-ban, amikor futásból földre vágta magát, és a lendület miatt még csúszott egy kicsit! :) Ilyet itt is el tudnék képzelni, de az ugrálás, főleg bármilyen erőnlét rendszer nélkül ISTEN MENTS!! :D
  • DrRadon
    #29680
    Én azt mondom az ARMA3 sem lesz 100%-os, de nekem látványra kielégítő, játékélményben pedig az árkád-fos BF-et és COD-okat meg a rosszemlékű OFP2-t simán veri.