35048
  • tpM
    #29799
    Mondjuk egy hosszabb küldetés folyamán ahol mondjuk BRDM irányzóként veszek részt szerintem megőrülnék ettől a kongástól. :D
  • Hogthar
    #29798
  • Hogthar
    #29797
    Megjelent, DM light
  • tpM
    #29796
  • 42nd Intruder
    #29795
    Köszi! Megnézem majd!
  • Hogthar
    #29794
    Az mosódást akarod kikapcsolni?
    A HDR effect itt mást jelent, a szemed fényekhez való átmeneti reakcióját állíthatod vele, minél magasabb annál jobb.
    Ellenben ami neked, a postprocess effectet tedd át very lowra, vagy kapcsold ki.
  • 42nd Intruder
    #29793
    Tudna valaki ajánlani Arma 2 OA-hez HDR/BLOOM kikapcsoló modot?
  • Wreck86
    #29792
    Megoldva.
  • Wreck86
    #29791
    Pl: tank, kis páncélos.
  • Wreck86
    #29790
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy az Arma Free verzióban mikor járművet veszünk mindig ad bele legénységet. Hogy lehet megoldani, hogy csak a jármű szülessen le, de legénység ne.
  • Hogthar
    #29789
    Mit lehet vele nyerni?
  • tpM
    #29788
    Megpróbálkozom valamivel. :)
  • DancZer
    #29787
    Indul valaki a fotópályázaton?
  • DancZer
    #29786
    "A hallgatás művészete bölccsé, a beszéd, amikor megfelelő, barátokká tesz bennünket."
  • repvez
    #29785
    Ahhoz kéne a szél is ,meg részecskerendszer amit a physix-nek kéne számolnia,de eddig nem sokat mutatott magából ez a fizikai rendszer .
  • Laza
    #29784
    Ha már ilyen sűrű köd is van, akkor adhatnának neki némi gomolygást (like Silent Hill 2), ne csak ilyen statikus fehérítés legyen. Nem láttak még ezek igazi sűrű ködöt?
  • DancZer
    #29783
    Passz és passz. :)
  • repvez
    #29782
    Az AI aztán átlát e a ködön? :) meg lehet e ugy állitani, hogy csak a terület egy kis részén van köd a másikon nincs?Mert az életben sokszor elöfordul , hogy akár 5km belül már semmi sincs mig máshol 50m sincs a látótáv
  • DancZer
    #29781
    Alfát vettél, nem véglegest. :)
  • L H Oswald HUN
    #29780
    Ha már megvettük, akkor mostmár kiadhatnának hozzá normális küldetéseket is, mert ez így elég gagyi.
    Jó lenne, ha nem mindig a modderekre hagyatkoznának.
  • DancZer
    #29779
    http://www.arma3.hu/80-arma3/122-leszallt-a-koed-az-arma-3-ban
  • Fehercsoki
    #29778
    Nem tudom, GW2 nagyon szar volt.
  • Hogthar
    #29777
    GW2 nek nálam majdnem ugyanakkora gépigénye volt mint az 1. részének, kivéve ha bekapcsoltad az nvidia physx et, úgy borzalmasan képes volt akadni, ráadásul a multi nem működött vele.
    Igazság szerint ebben az esetben az egész pálya más modellekből állt egykét objektumon nagyon látszódott, és hát darabokra lőhetted a fákat, néhány falat, sőt az egyik pályán még az épületeket is.
    Ráadásul nem olyan olcsó módszerrel mint például bf 3 ban, hogy csak eltűnik a szétlőtt fal, az egész épület kisebb darabokból volt összerakva tehát eléggé eltúlozták a fejlesztők.
  • Kreeder44
    #29776
    Azért a GW2 jóval szebb mint a gw1 ha ugyan az az engine akkor nagyon jó munkát végeztek vele :) és ha a gw2 játszhatatlan ez hogy futhat? :O Nálam a Gw 2 jól fut az ARMA 3 meg standard-opciókkal néha élvezhető :D
  • priluki
    #29775
    Akkor sztm oldják meg igy..
  • DancZer
    #29774
    Nagyon sok idő és pénz újra írni egy kész engine-t és semmi garancia nincs rá, hogy nagyságrendekkel gyorsabb lesz. Azt hiszem ezzel együtt kell élnünk.
    A teljesítmény miatt is jó ha bevonnak olyan technológiákat amiket nem ők fejlesztenek. Pl. a Physx. Ha kijön a physx új verziója akkor a köv. engine verzióhoz csak módosítaniuk kell a physx interfészeket és már dübörög is alatta az új technológia. Mint autónál a motorcsere. Ugyan ez a DX-is, Arma 2 és az OA-is már nagyon a DX 9 határán volt teljesítményben, azzal hogy most váltottak DX 11-re megnő az engine FPS-is.
  • Fehercsoki
    #29773
    Nem tudom BF3 hogy fut, sosem játszottam vele, az itt a probléma, hogy egy olyan enginet foltozgatnak ami sosem futott jól, újra kéne írni az egészet.(persze akkor kevesebb a profit...) Például nézd meg GW2-t, alig szebb mint a GW1, gépigény viszont rohadt nagy, ott is a régi enginebe próbáltak olyan dolgokat belenyomni amire nincs felkészítve.(nálam teljes mértékben játszhatatlan)
  • DancZer
    #29772
    Hát sajnos az emberek nem látnak bele a szoftverekbe, ezért el kell magyarázni, hogy mit miért nem lehet.
    Egy traktor-al szemben nem várod el, hogy 200-al száguldjon az autópályán mert nem arra van kitalálva(szoftverrel ellentétben ez ránézésre megmondható). Képletesen az Arma is egy traktor, a BF3 meg egy Ferrari. Nem megy 60 FPS-el és pörgeti a CPU-d 100%-on, hanem eldöcög 1-esben alapgázon, de olyat lehet vele csinálni amit mással nem.
    Olyan autós tesztet még nem láttam ahol a Ferrari egy ekét húzna. :D :D
  • Fehercsoki
    #29771
    Na ha már magyarázkodnak hogy miért nem lehet több fps akkor biztos nem fogják megcsinálni:D
  • DancZer
    #29770
    Itt van arról bővebbn szó, hogy miért nem lehet több fps-t kihozni. Dwarden postjait olvasd el.
  • DancZer
    #29769
    Valószínűleg az FPS nem a terheléstől függ, hanem inkább az engine betegsége, hogy nehezen megy fel benne az FPS. Ez sokmindentől függhet, így még megtippelni sem tudom, hogy mitől van benne ez a lassúság. Általába olyan dolog szokott lenni, amit nem lehet párhuzamosítani és mindenképpen meg kell csinálni, mert addig nem tudsz további számításokat végezni.

    Mivel nagyjából az összes armára igazak ezek a tünetek talán a script-engine-t céloznám meg, de így láthatatlanba csak találgatni lehet. Az is lehet nem véletlenül akarnak javaVM-t a mostani script motor helyett.
  • Fehercsoki
    #29768
    De miért jó az ha nem használja ki a CPUt és úgy kevés az fps? Mert ez a 85% nekem városi harcnál van, ha városban nincs harc akkor kb 50% a cpu és 15% a VGA és kevés az fps.
  • DancZer
    #29767
    Egyetértek. Nem attól jó egy engine, hogy 100%-ban dolgoztat mindent. 100%-os terhelést nagyon könnyű elérni. Az a jó, ha jól skálázódik a terhelés és a memória használat egyaránt. Pl.: Üres térképen van 20% terhelés. 100 AI-nál mondjuk 40%, 300-nál, 80%-ra stb. Grafikuskártyát meg nagyon nehéz leterhelni játékkal, mert sokban függ a CPU-tól, hogy mennyire adja alá a lovat.
  • Solt
    #29766
    Azt tudom, hogy anno az E8400 is ilyen 50% körül ketyegett ArmA alatt, aztán amikor váltottam Q9550-re, igencsak megugrott az FPS... :)
  • Fehercsoki
    #29765
    Persze mert túl gyorsan cseréled őket:)
  • Solt
    #29764
    Ez nekem új... :) E8400-l, és a Q9550-l sem láttam ilyet soha! :)
  • Fehercsoki
    #29763
    De mindegy elviselem én azt is ha picit csunya lesz csak fusson jól...
  • Fehercsoki
    #29762
    Hát persze hogy nem láttál mert i7ed van:) Skyrimnél pl. ha lerakok sok NPCt megesik a 100% is, na az CPU limit, ez még azért nem.
  • Solt
    #29761
    Attól még lehet CPU limites... ez nem egy teszt program, hogy 100%-ban dolgoztassa a CPU-t! A 85% nagyon magas szám... nem is láttam még ilyet játékban!
  • Fehercsoki
    #29760
    13.1