Haditechnikai Topic
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Mi ertelme volt sniccerekkel megtamadni az USAt? Megis megtettek. Nyeresre all az Usa terror elleni haboruban? Dehogy.
Vegul megtamadni egy atom hatalmat orultseg. Aztat ertem hogy hitech okossag ved a balisztikus raketak ellen. Hogyan vedekezel egy atom IED v.VBIED ellen amit alagutakon keresztul csapataid moge visznek?
Túl gyakran látom ezt az epic fail kommentet. Még történet is van arról, hogy amikor a Lin II után Párzsiban tárgyaltak, akkor megjegyezte az egyik jenki, hogy a harcmezőn egyszer sem győzték le őket. A vietnámi is bólintott, hogy "így van, de mégis itt ülünk és"...
Miért lenne alagútrendszer? Ha van is, kit érdekel? Ha a politikai vezetés megdől, akkor kb. senkit nem érdekel, hogy mit partizánkodnak vidéken. A magányos japó partizánok 30 évvel is kerültek elő a II. vh után. Faktor volt? Nem. A japán felső vezetés megbukott, az ország politikai vezetése lecserélésre került.
Az meg már tényleg külön vicc, hogy fent először a katonai ellenállás játszol el, aztán felteszed a kérdést, hogy az USA mit kezd 26 millió éhezővel. Akkor döntsd már el, hogy partizánkodnak vagy ÉHENHALNAK... Mert a kettő együtt nem megy...
A akna prboléma megoldással meg kérdezd meg a Balkánt. Együtt lehet vele élni, de elszórakáznak a megtisztítással egy ideig...
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Törökországban is okkal voltak jenki rakéták...
Én úgy tudom az USA, akkor amikor a kubai rakétaválság volt, már tervezte a törökországi rakéták kivonását. Egyszerűen az amerikai technika annyira fejlett lett hogy már okafogyottá vált a törököknél nukleáris töltetű rakétákat tartani.
A kubai rakétaválság miatt kénytelen volt eredeti szándékával szemben tovább ott állomásoztatni őket. Ennek oka az volt hogy kerülni akarták a látszatát annak hogy az oroszokkal ilyen megalázó kompromisszumot kellett kötni.
Magányos partizánok küzdhetnek éhhalálig meg megfagyásig az első télig, aztán game over...
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.09.05. 12:40:03
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Teli lehet szórni a harckocsikat kőkorszaki MANPAD-dal, kb. senkit nem érdekel. A buta északi katona elhiszi, hogy van értelme... Aztán majd amikor a 4-8-as SDB salvok percek alatt teljes zl-aljakat radíroznak le 8 km feletti dobálva akkor pofáncsap a valóság...
2. Kubában nem párezres kontingens volt, hanem ballisztikus rakéták nukleáris robbanófejekkel, amikor még nem volt korai előrejelző rendszer, tehát azért féltek, mert 10 perc alatt lefejezhették a politikai és katonai vezetést. (Törökországban is okkal voltak jenki rakéták...)
Apró hiba, hogy ÉK eleste esetén semmi sem változna ezen a téren, mert nincs telepíthető jenki nuki fegyver a BGM-109-et leszámítva, de a hh. vége óta nem tudok róla, hogy valaha is telelpültek volna azzal bárhova szárazföldi indítókkal, nemhogy nukival kombinálva. 1989-ben elég szép számú BGM-109 volt UK-ban...Lásd itt.
3. Ez ebben a formában téves, mert a komcsi katonai jelenlét megmaradt, tudtommal Tu-95-ösök voltak Kubában kis számban néhanapján és tengók is kikötöttek hébe-hóba, Foxtrotok osztályúak, Kubának is volt három olyan. Nuki fegyver és BM viszont nem maradt. Ez most legfeljebb B61-es bomba DK-ban, amit ÉK eleste után sem vinnének közöelebb, mert
ad.1 Minek?
ad.2 Hova...?
Pusztán katonai szemmel nézve Kína erejét csekkolva rohadtul mindegy, hogy akkor Kim a szomszéd vagy másik koreai. A menekültkérdés sokkal durvább, mint a fen felsorolt dolgok...
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
1. É-Koreát a déli hadsereg magában nem tudná lenyomni, kellene hozzá az USA fegyveres segítsége is, tehát ha legyőznék a Dagi hadseregét akkor ott lennének a Jimmyk a kínai határnál, a Jalu folyónál. Ott is maradnának, mint ahogy ott vannak Japánban, D-Koreában, Okinawán, NY-Európában, a Földközi-tengeren, Romániában, Lengyelországban, az Arab-öbölben, Diego Garcián és sok támaszponton szerte a világban (jó párat ki is hagyhattam szerintem)
2. Kubában anno csak párezres szovjet kontingens volt, és mégis hatalmas rettegés tört ki az USA-ban, kis híján világháború lett belőle - (és ne hivatkozzon senki a szovjet atomfegyverekre, mert ugyanúgy az USA-nak is van bőven, ugyanazt a szerepet játszanák a kínai határnál mint a szovjetek anno Kubában). Nagyhatalmi szerepet....
3. Az USA sem tűrte el hogy Szergej Kubában maradjon, pedig az USA is atomhatalom....pedig ott nem csak egy határfolyó választotta el őket, hanem a tenger.
Az egészről amúgy nekem Khan egyik megjegyzése maradt meg, mikor megkérdezték, hogy egy ilyen szegény ország miért folytat atomfegyver-programot. A válasza az volt, hogy a lakosság az atomfegyver-program előtt is hagymán és kenyéren élt, és az után is...
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
1. Ha ÉK el is esne, miért következik ebből az, hogy US katona lenne kínai határ mentén? Minek lenne ott? Mi célja lenne....?
2. Tegyük fel, hogy ott lenne egy 30-40k-s kontingens is. Most komolyan, számít az bármit a milliós nagyságú kínai haderővel szemben?
3. Ok, legyenek ott, ettől változna a térség katonai egyensúlya bármit is? Nem, mert Kína atomhatalom.
Félelmetes ostobaságokra képesek egyesek úgy, hogy nemlétező fenyegetések képzelnek be. Kína számára egy elesett ÉK azért veszélyes, mert a rabszolga árú munkaerő miatt sok cég települne oda némi átmenet után. Biztonságpolitikailag szerinte inkább az veszélyes, hogy egy totálisan balfasz rezsim atomfegyverekkel dobálózik a határod mellett. Én Kína helyében nem az RoK-kal való határosságtól és teljesen feltételes min. US katonai jelenlét miatt aggódnék...
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Gondolom mert nőtt a a technikai előnyük. Valamelyik helyi ami tábornok azt mondta, hogy kb nincs is szükség rájuk. Dél lenyomná északot mnt a bélyeg. Persze nem áldozatok nélkül.
Kína nem akar amikat a határára és erős Koreát sem akar a határára.
Japán nem akar erős Koreát.
Korea nem biztos, hogy akar rövid távon gazdasági csődöt észak felzárkóztatása miatt.
Amerika nem akarja hogy hosszútávon haza zavarják, mert elmúlik észak fenyegetése.
Orosz o nem akarja hogy amik és egy erős Korea legyen a határán.
Nem.
Amíg É.Korea pufferként szolgál az amerikai és kínai katonák között, addig Kína számára OK a status quo.
Amint É.Korea bedől, és az amcsi katonák megjelennek a Kínai határon, az nem ok.
Ha É.Koreát megtámadják, Kína az oldalán fog beavatkozni, pont mint 1950-ben. (ha kell, az egész ENSZ-el szemben is)
Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.09.05. 09:15:49
btw elég nagy a kérdőjel afelől, hogy mennyire is megy ez jól nekik. Amit tényként látni lehet ott khm...
Pakisztán egy 300 milliós ország közel 300 milliárd USD-os GDP-vel.
Népessége 15x, a GDP-je meg 25x nagyobb mint É. Koreának.
Továbbá É. Korea a bombáin kívül "kifejlesztett" egy tucatnyi MRBM, ICBM rakétát, KN-06 néven egy S-300 klónt valamint tovább fejlesztve gyártja a KH-35-ös hajó elleni CM-t és még sok egyebet...
Most komolyan, mindezt tényleg mindezt saját erőből...??
Ennél szerintem sokkal nagyobb problémája lesz Kínának, hogy nuki elrettentés legföbb eszköze a nuki fegyver. Persze el tudok képzelni olyan esetet ahol ez az egész jól sül el Kínának csak az esélye minimális. Kínának imo egy konvencionális 1milliós hadsereggel rendelkező ha kéne megtámogatjuk DPRK volt az ideálsi. Egy nuki fegvyerekkel rendelkező nagyon nem.
Nekem ezért necces a Kína vonal. btw ROK nem határós Kínával.
Izraelnek és Dél-Afrikának a hidegháború közepén rövidebb idő alatt, primitívebb technológiával sikerült ugyanez, kb hasonló lakosságszám mellett, ráadásul abban az időben sokszor ők is embargó alatt álltak.
Ők is pont ugyanonnan kapták a technológiát/alkatrészeket/tudást...
... Kína amúgy nem játszik kétszínűen megmondta feketén-fehéren, hogy nem akar amcsi katonákat látni a határán.
Nos, Mattis kvázi megfenyegette a Svédeket, hogy a két ország katonai együttműködését teszik kockára, ha aláírják az egyezményt. Mellesleg az egyezményre vonatkozó döntéseknél a nukleáris hatalmak és a NATO tagállamok nem szavaztak (pardon, Hollandia szavazott - ellene). A NATO tagállamok alapvetően azért nem szavaz(hat)nak, mert a NATO ugyebár egy nukleáris elrettentésre is építő katonai szövetség.
Mi értelme van ezeknek az egyezményeknek? Nos, politikailag nagyon is sok. A Biológiai fegyverekre cirka 45, a kémiai fegyverekre cirka 25 éve tiltó egyezményeket hoztak, amelyet az ENSZ ellenőriz is, és tárgya sok ENSZ döntésnek (ugyebár 2003-ban az Egyesült Államok és Nagy-Britannia azért indult Irak ellen, mert Biológiai / Vegyi fegyverprogramot vizionáltak - és azért lobbyztak, hogy az ENSZ támogassa a döntésüket. A történet ismert: az ENSZ nem hagyta jóvá, mivel Irak alapvetően együttműködött az ENSZ megfigyelőkkel, és évekkel később kiderült, hogy a háborút gyakorlatilag hazugságokra építve indították el.). Bizonyos egyezmények hatása akkor is látható, ha azt nem írták alá a nagyhatalmak (pl. a taposóaknákat tiltó egyezményt az Egyesült Államok nem írta alá, de tartja magát hozzá). A nukleáris fegyverek tiltását sürgető szervezetek nagyon reménykednek, hogy idővel az atomhatalmak is kénytelenek lesznek belátni, hogy a tömegpusztító fegyvereikről le kell mondani.
Az egyezmény támogatói között van szinte az összes Dél- és Közép-Amerikai ország (kivétel ugye Costa Rica), Afrika országainak jó része (ide értve Dél-Afrikát, aki ugye atomhatalom volt), a Közel-Keleti országok szinte mindegyike (Iránt is beleértve), a Távol-Keleti országok egy része (pl. Vietnam is), illetve Európából Svájc, Ausztria, Írország és Svédország.
Utoljára szerkesztette:
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
Nem azt mondom, hogy nem teljesítmény, mert az, de ugyanakkor azt is hozzá kell tenni, hogy azért a mai tudásszinten ez már nem akkora dolog. Gyakorlatilag csak erőforrás / pénz és nyersanyag kérdése, hogy valakinek saját nukleáris fegyvere legyen...
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
Szerintem kizárt hogy ezt a fantasztikus előmentelt kizárólag saját humán és pénzügyi erőforrásokból érték el.
Valahonnan jön a pénz és a technológia.
Valakinek érdeke ez a feszültség és iszonyú nagy kettős játékot játszik.
A koreai egyesülés kb senkinek sem érdeke rövid távon. Hosszún is kb csak a koreai népnek.
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
A mért magnitúdó nagyban függ attól hogy milyen talajban hajtják végre a robbantást
ld.: a lenti ábra
Izgi lesz ROK, Japán.... mennyire is érzi úgy, hogy az US nuki elrettentés müködik akkor is ha ők kapnak be vmit, KIM meg elérheti USt. Kim, DPRK nagyon nem Andropov és Szu. Ha pedig nem mennyi idő kell, hogy az első ROK földrengést észleljék Norvégiában?
Szerencsére könnyű és egyszerű a számítás, bárki elvégezheti, és akkor nem kell az újságírókra hallgatni...
... első lépésben kiszámoljuk, hogy az adott Richter magnitúdójú rengés mekkora energia felszabadítással jár:
M - Richter magnitúdó - 6,3
E - felszabadult energia (J)
E=10^(1,5*M+4,8) = 177.8TJ (tera-joule)
mivel tudjuk hogy egy 1kt-ás földalatti robbantás 4,184TJ energiát szabadít fel, már csak el kell osztanunk őket egymással.
177,8/4,184= ~42.5kt
Érdekes módon jelenleg mindkét oldalnak az az érdeke, hogy felfújja a kísérlet eredményét...
Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.09.04. 18:31:24
A Norvégok 5,8-as magnitúdót mértek és szerintük (összehasonlítva a korábbi robbantásokkal) ez 120 kT-át jelent.
De nagyjából mindegy... már a 45 kT is elég nagy ahhoz hogy egy nagyobb város központját legyalulja ami miatt v.színűleg a maradék külvárosokban is nagyot zuhannának az ingatlan árak...<#bdead>#bdead>
HARCRA! HARCRA! Reszket a gyáva! HARCRA! HARCRA! Folyjon a vére! Hulljon a rómaiak feje, Villogtasd kardod Keve!

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
A linkeke a Combat Gear Blogra mutatnak. A kommentek is aranyat érnek néha.
Akkor vajon miért nincs minden helin? Ennyivel csökkenti a hajtómű teljesítményt?
TG
karosszéktábornok.blog.hu
(kérdés hogy mennyivel)
Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.09.03. 20:21:18
A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!
Lenne egy olyan kérdés ,hogy ez a fajta "reflektor" szerepelhetett e iráni M60 harckocsin?
Vagy csak ez a fajta?
"Azok az emberek, akik abban hisznek, hogy világot egy globális összeesküvés irányítja, még sohasem próbáltak meg irányítani vagy felügyelni egy legalább 10 f?s munkacsoportot."
Persze ez ettől még lehetett boosted fissziós a szóban-forgó fegyver, amit a sajtó hidrogénbombának hív...
Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2017.09.03. 11:57:03