94980
10725198101090741028.jpg

-Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!


[Légi Harcászati / Légvédelmi FAQ]
  • molnibalage83
    #86339
    Sőt, még azt is mondja, hogy merre forduljon. Az EF esetén a HUD-ra van felrajzolva a pálya, hogy merre forduljon a pilóta.
  • [NST]Cifu
    #86338
    Ha a MAWS teszi a dolgát, akkor a pilóta figyelmeztetése is ezek közé tartozik...
  • Lacusch69
    #86337
    A vasárnapi Tornadóval együtt azért már sok...
  • molnibalage83
    #86336
    Lehet, hogy csak a MAWS és az automatika tette a dolgát és a pilótának meg fogalma sem volt semmiről.
  • [NST]Cifu
    #86335
    E szerint egy fölről indított R-73E volt az, tehát valami olyasmi, mint amit a Szerbek kalapácsoltak össze 1999-ben:



    Egyébként e szerint a harmadik flare-t találta el a rakéta, és csak a repülőgép közelében robbant, de nem a repülőgépet találta el. Dunno.
    De az is tény, hogy irányt nem változtatva, viszont utánégetőt kapcsolva elkerülni egy közeledő rakétát, miközben flare-t szórok, hátőizé...
  • molnibalage83
    #86334
    Én egyelőre nem tudok róla.
    Meg van ez.
  • F1End
    #86333
    Arról van infó, hogy ez milyen rakéta volt?
  • molnibalage83
    #86332
    Hol találsz multira alkalmas embert úgy, hogy meg is legyen neki DLC meg minden? Olyan bonyás a cucc, hogy egy szimpla mission összerakása is embertpróbáló. Pedig elég szépen lehetne modellezni vele CM csapást vs Sz-300-at vagy ASM vs naval SAM helyzeteket.
  • molnibalage83
    #86331
  • hooah
    #86330
    Szia!
    Nekem megvan CMANO meg jopar dlc hozzá.
    Molninak igaza van, multiban az igazi.
    Mindenesetre én nagyon szeretem. Szerintem a legjob komplett szimulátor ami van a piacon. Rengeteg olyan dolgot modellez ami máshol elképzrlhetetlen.
    Én még pályaszerkesztővel is elvagyok, főleg ha par scripttel megbolonditom. Amiket forumokon leirnak segitenek.
    Ha egy egyseg képe nem tetszik kicserélem sajátra vagy csak teszek be az adatbazisba.
    Szerencsére külföldii közösség is van. Keress rá Baloogan oldalára.
  • molnibalage83
    #86329
    Én csak kipróbáltam. Iszonyatosan nehéz és komplikált és a legnagyobb baj az vele, hogy ennek csak multiban lenne értelme, nem MI ellen. Multis közössége meg ennyire HC játéknak nincs. Nem is tudom, hogy multis módja van-e.
  • Jedicsaba
    #86328
    Nem teljesen témába vágó, de gondolkodom a "Command: Modern Air / Naval Operations" játék megvételén. Érdekelne, hogy van-e valakinek valami tapasztalata vele, mennyire valósághű?
  • ximix #86327
    Az nem lehet, hogy ez rendszer ár, azaz indiai repcsikbe még szerelnek valamit hozzá ?
  • hooah
    #86326
    Drága drága, de ez 1500 kilós. Gondolom több robbanóanyag meg fém.
  • [NST]Cifu
    #86325
    Az első feltehetően egy 3M54 vagy 3M14 típusú robotrepülőgép volt, lehet látni, hogy nem függőlegesen indul, ami egy ballisztikus rakéta esetében normális.
  • JanáJ
    #86324
    Mi lehet a különbség a videó végén a két víz alatti indításban? Az első mintha már rakéta meghajtásban jönne ki a víz alól, majd eldobja a gyorsító fokozatott, míg a második mintha levegős kivetés után gyújtana.
  • [NST]Cifu
    #86323
    Orosz haditengerészet promó videó 2017-es hadgyakorlatokról...

  • [NST]Cifu
    #86322
    Gondolom a CMI Defense a saját portfoliójára építette a koncepciót, abban pedig ilyen eszközök voltak. :)
  • _rudi
    #86321
    Talán ilyen feladatra már nem egy mini drón kéne, hanem egy rendes taktikai drón (pl.: Insitu - Black Jack, Integrator)

    Meg talán tűztámogatásra is jobban megfelelne egy mobil 120-as aknavető...
  • JanáJ
    #86320
    Nem tudom, de gondolom ehhez az oroszok engedélye és tudása is kellene.
  • [NST]Cifu
    #86319
    A CMI Defense koncepciója a drón-harcjármű kooperációról...

  • [NST]Cifu
    #86318
    Emlékeim szerint a Szu-30MKI esetében integrálva lett francia és izraeli technológia, sőt, még a Litening célmegjelölő konténer is. Szóval ha a Litening integrációja megvolt, onnan kezdve nem hinném, hogy akkora truváj lenne amerikai, francia vagy izraeli LGB integrálása...
  • molnibalage83
    #86317
    Megoldható lenne az integráció. Indiának van AGM-142-je, mikor nincs jenki gépe... Mondjuk 8 éves hír, hogy szerintük megbízhatatlan szar, mint az R-77, ami azért engem meglepett. Bár Indiában azért vannak üzemeltetési hiányosságok is.
  • JanáJ
    #86316
    Meg az indiaiak nem tudnak mást venni. Francia vagy amcsi bomba nem megy fel a Szuhojra.
  • F1End
    #86315
    El tudom képzelni, hogy a szankciók is jelentősen megdrágították a dolgot.
  • [NST]Cifu
    #86314
    De az. Már egyszer nekifutottam, hogy szerintem az oroszok azért nem erőltetik az LGB-ket, mert egyszerűen nem gyártanak annyit, hogy elérjék a "sweet pointot", amikor a mennyiségi gyártás miatt a kifejlesztés, gyártósor és a beszállítók versenyeztetése miatt anyagilag olyan helyzet lép fel, ami a költségek csökkentését eredményezi.

    A francia LGB-k is túlárazottak az amerikaiakhoz képest (noha nem ennyire), de ott is nagyságrendi különbségek vannak a legyártott / leszállított mennyiség terén.
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.01.05. 21:45:42
  • molnibalage83
    #86313
    Tényleg elég fura. Az GBU-53 kerül az ausziknak 200k USD-be, a hollandok 73k USD-ért vették az SDB-I-et 2010-ben
  • Hpasp #86312
    Ez 820 ezer $ lézerbombánként.
    Nem túlárazott ez egy kicsit?
  • Hpasp #86311
    As reported by the Ministry of Defense of India, Defense Minister Nirmala Sithamaran on January 2, 2018 approved the purchase for the Indian Air Force of 240 KAB-1500L bombs from the Russian JSC Rosoboronexport. The purchase price will be $ 197.4 million. According to sources in the Indian Air Force, bombs KAB-1500L 1500 kg with a laser guidance system, which are purchased to equip Su-30MKI fighters.

  • F1End
    #86310
    Katar továbbra is blokád alatt van Szaud-Arábia és az Emirátusok részéről. Szerintem azért vesznek mindenkitől mindenféle drága cuccot, hogy így vásároljanak diplomáciai támogatást.
    Egyébként ez az összeg több, mint 280 millió Euró gépenként.
  • [NST]Cifu
    #86309
    A Typhoon rendeléshez tartozik ASRAAM és IRIS-T is (vajon ennek mi értelme?), Meteor, és Brimstone 2 is. Ütős kis csomag...
  • Hpasp #86308
    A contract worth 7.957 billion euros to supply Kuwait with 28 Eurofighter Typhoon fighters (22 single and six double) was signed by the Italian company Leonardo in May 2016. Delivery of aircraft will be made from the Italian production line Leonardo, where the production of the first machines has already begun. Kuwait should receive fighter jets from 2020 to 2023.

    December 2017 an intergovernmental kontrak and between Great Britain and Qatar, with a total cost of around £ 6 billion to supply Qatar with 24 Eurofighter Typhoon fighters, then BAE Systems, its main contractor, announced that its share in the contract will be about £ 5 billion, and the first payment from the Qatari side is expected in mid-2018 of the year.

    Aircraft for Qatar will be manufactured on the assembly line of BAE Systems in Warton, and deliveries of Qatar fighter planes will begin no earlier than the end of 2022. This will give the Qatar Air Force time to receive and assimilate up to 36 ordered French fighters Dassault Rafale and 36 American fighters Boeing F-15QA, and the preparation of a sufficient number of flight and ground crew.


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.05. 17:36:55
  • Hpasp #86307
    A-10 Afghanisztánban


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.05. 16:01:23
  • Hpasp #86306
    Indul a PAC-3 MSE gyártása...


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.05. 15:33:25
  • Hpasp #86305
    Az É.Koreai nehéz csapásmérők ellen még bőven elég lehet...
    ... másrészt nyugaton a Pancírhoz hasonló integrált légvédelmi komplexum (g.á. + rak.) tényleg nem létezik.


    Utoljára szerkesztette: Hpasp, 2018.01.05. 10:06:38
  • [NST]Cifu
    #86304
    Érdekesség: Dél-Koreai légvédelmi állások Szöulban...

    Kicsit bizar látvány...


    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2018.01.05. 09:45:28
  • ximix #86303
    Tass
    Two military personnel killed in Hmeymim airbase shelling December 31
    - link

    :) A szíriai orosz légitámasztás hamutartókból történt, két katonát öltek meg
    - link
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.01.05. 04:46:15
  • ximix #86302
    https://vk.com/roman_saponkov?w=wall216034_37473
  • Berkut111
    #86301
    Szíriában sérült SU-24 : Link
  • molnibalage83
    #86300
    Első blikkre nem találtam.