1820
Unreal 2 The Awakening
  • bfg900
    #1534
    opp véletlenül megnyomtam azt hogy Mehet :)
    Szal leszámoltatják az árnyákokat, és shadow map formájában a textúrára rákerül az árnyék, ergo semmi köze az engine-el kitett fényforráshoz. Valószinű, hogy főleg a memória igénye miatt.
  • bfg900
    #1533
    Az árnyékokat a játékokban shadow map-al oldjál meg, ami kb úgy műxik, hogy elhelyezik a pályán a fényforrásokat, leszámoltatják rá az árnyékokat
  • bfg900
    #1532
    Óóóóóóóóóóóóóóóóóó. Mindíg csak katonák ellen kell menni, semmi ultrebrutál skaarj harcos :((((
  • netuddki
    #1531
    yeeehhaaaaa!!!!
    thanx uraim :o)
    kiheréltem ezt a zöld girnyót!
  • ember
    #1530
    splinter cell-ben nem realtime. (csak a karakter árnyéka stimmel kb)

    már a demóban is van egy lámpa ami szépen lengedezik ha meglövöd, közben az árnyékok meg sem mozdulnak...

    a DX2-ben valóban lesz, de az nem U2 engine, WS-ék hozzáírták még a bumpmapet és a real-time árnyékolást házon belül
  • Uk-muk
    #1529
    Kösz,én voltam csak balfasz.Wincommender rarja vmiert nem akarta kitömöriteni
  • Jacek
    #1528
    vagy Wincommander alt+F9
  • Cvd
    #1526
    Ha jól tudom akkor a pl. a Splinter Cell és a DeusEX 2 is az Unreal Warfare motort használja, mindkettőben van (lesz) valós idejű árnyékolás. Screenshotok alapján nem marad el egyik sem a Doom3-tól ebből a szempontból.
  • Uk-muk
    #1525
    letöltöttem,it van ez az 1töl52ig fileok,de hogyan tömöritem belöle ki a cue-t,meg a bin-t?
  • ember
    #1524
    off

    hmm, valósághű...
    hát valakinek az a valósághű, ha a falban a repedések is poligonból vannak (mégha 20x szarabbul is néznek ki...), valakinek meg az, ha pl minden tárgy valós real-time árnyékot vet, akár mozgó fényforrásnál is...
    na ezt pl meg sem lehet csinálni egy U engine-nel, szal nem kéne csak úgy kijelenteni hogy 'jobb'

    /off
  • Cvd
    #1523
    Két nagyjából egyforma hely van. Mindkettő 3 helyiségből áll, egy nagyobból középen a sugárral, és két kissebbel kétoldalt. plusz mindkét helyen van egy lift, amivel az irányítótermükbe jutsz. Ott MINDEN kapcsolót nyomj meg a pulton. Ha az első ilyen helyen vagy, akkor ezután kinyílnak a termekbe vezető ajtók, és kikapcsol a sugár a középső teremben. Így már be tudsz menni a sugár helyén a lyukba. Ha a második helyen vagy, akkor ugyanígy nyomj meg minden kapcsolót, itt nem kapcsol ki a sugár, de ugyanúgy kinyílnak az ajtók. A jobb oldali kis helyiségben meg be van szakadva a padló, arra menj. Onnan jutsz a nagy pókhoz.
    Azt írtad, hogy nem tudsz bemenni a lyukba. Akkor valószínűleg az első ilyen helyen vagy, és fent nem kapcsoltad át az összes kapcsolót a konzolokon.
  • TheZsenyka
    #1522
    Sajnos nekem nem jön be a gamma igazán. Elértem ehhez a robotvároshoz, hát nagyon nyögvenyelős az egész. Vontatott, unalmas. Legjobban talán a gátrobbantós pálya tetszett. Egyszerűen nincs kedvem tovább játszani.
  • Hoz_Hun
    #1521
    Igen de két ilyen hely van. Amikor a második 3 ajtós liftes helyiséghez érsz, ott a falon is van egy lyuk azon bemész a jobboldaliba és ott a fal, de azt a helyet biztosan felismered.
  • netuddki
    #1520
    azaz amikor 3 ajtó közül a középsőn kell bemenni??
    ott van 1 lik de nemtok lemenni rajta :((
  • Hoz_Hun
    #1518
    Nem gondoltam volna, hogy valki komolyan elakad az U2-ben.
    A fő pokot egy padlón lévő lyukon keresztül lehet megközelíteni, a lyuk előtt van egy kaptár szerű fal.
  • Krinyo
    #1517
    és?
    Nem érdekel.Személyes problémád...(ide azt képzelsz amit akarsz)
  • bfg900
    #1516
    Így visszaolvasva egy kicsit indulatosra sikerült a hozzászólás, ami nem állt szándékomban, csak kiborítottál cseppet ezekkel a dolgokkal :)
  • bfg900
    #1515
    1. Kurva unalmas már ez a "melyik endzsin a a szarabb mer majd én megmondom, annyira értek hozzá" téma. Nemtom mi lesz jobb attól ha ezen vitáztok.
    2. A grafika arról szól, hogy minél jobban bele tudd élni magad az adott világba, minnél hangulatosabb legyen. Ha engem kérdezel, az a legfontosabb, hogy jól nézzen ki. Én leszarom ha valami valósághű, és a valósághűség a szépség rovására megy.
    3. a bump mapping fontosabb, mint ahogy te azt gondolod. Bizonyos dolgokat 1xűen nem lehet és jó darabig még lehetetlen lesz megoldani.
    4. Régen rossz ha te egy szép játékot élveboncolsz, hogy a végén kideríthesd, hogy ezért vagy azért szar. Nem lehetne hogy 1xűen csak jácc vele?
    5. Gondoom messzemenőkig bennnevagy a grafikus motorokban, ha ennyire egyértelműen kijelentesz dolgokat. :)
  • zippofcy
    #1514
    Az ftp cim amit ide irt be vki mar jo regen meg mindig muxik.
  • netuddki
    #1513
    kösziíí
    de nemtok leyutni oda :((
    hola fenében kell lemenni???(leugrani?
    csak azon a felső folyosóról látom de lemenni nembírok (shit!)hol kell ???
  • Zsoltee_a_bator
    #1511
    jatszadozz egy picit pl egy 3d studioval. Hamar rajon az ember, hogy nem az a fontos hogy mi is van a kepen, hanem hogy mi latszik ;)
  • Zsoltee_a_bator
    #1510
    2 fele engine, 2 fele megkozelites. van amit az egyikben meg lehet oldani , van amit lehetetlen, es viszont. Azt hogy szar, egyikre se lehet mondani. A bump mapping egy jo trukk, sokmindent polival nem lehet megcsinalni, vagy csak kismillio darabbal /pl a pikkelyeket a szornyikeken a la doom, de unrealban is van ittott/, bar az is igaz foleg sotetben nez ki jol. Outdoorban es vilagos helyeken az unreal a verhetetlen, szuk sotet helyeken pedig a doom.
  • EmThor
    #1509
    Hm nem is rossz a gamma! Kár hogy 12-15óra elég a letolásához! Viszont amit ezalatt kapunk! Ez igen!
  • Zsoltee_a_bator
    #1507
    a legnagyobb energianyalabnal. parszor jartal mar arrafele marmint ablaknal lathattad. jo nagy csarnok stb
  • netuddki
    #1506
    emberek!
    hol a rákban van az a nagy zöld pok??????
    kinyírtam mindenkit ,szét lifteztem az agyam ,minden ajton bementem de nem találom azt a dögöt!
    pls valaki......HELP!!!
  • ember
    #1505
    a bumpmapping a jövő, fiam, akár tetszik akár nem. pont az a lényeg hogy 'első ránézésre' jobban nézzen ki, erről szól a grafika, nem arról hogy lemérjük hogy hány poligonból is áll valójában az a szék vagy akármi.

    az meg hogy alacsonyabb a poligonszám, köztudott, képzeld nem csak a hozzád hasonló kompjúterzseniknek (khöm) tűnt fel... :D
  • netuddki
    #1504
    Dehonnem!
    kikapcsoltam azt az energiát is de nemtok rájönni merre tovább!
    szal azon az ugrálós ,olvadt fémes yoédesannyján nemtok túljutni :((
    pedig ellen seholsincs már!
  • Sephi
    #1503
    Nem bug! A hajom mellet volt meg egy allat or akit nem lattam meg :)

    Nah mostmar minden oke jott a csapat es jona tamadas :)
  • Hoz_Hun
    #1502
    Akkor te bugba ütköztél. Kezd újra a pályát előbb utobb megszereli a mérnök a számgépet aztán kész, de semmiképpen sem kell hosszan várni, főleg nem lövöldözés nélkül.
  • Sephi
    #1500
    Jo de a bazison es korulette se el mar senki... a gep ki van utve en meg nem kapok erositest :(
  • Hoz_Hun
    #1499
    Ja ha valaki ki akarja probálni annak a következőt kell tenni. Azon az ajtón menj be amelyik fellül van (értsd: nem a kártékony manus mögötti ajtón). Rakétával adj neki, hogy elcsúszon a számgép elöl aztán addig lőd amig ki nem fekszik, jó sok kellet bele de kifeküdt és nem tette tönkre a gépet (nem is irta ki hogy failed, és nem is füstöl, szikrázik). Aztán ha sikerült itt el is akadtál a játékban.
  • Hoz_Hun
    #1498
    Hehe. Én addig probálkoztam míg egyszer sikerült (bug?) megmenteni a számítógépet. Nem lehet vele semmit csinálni!!! És mivel letted az ipsét aki tönkreteszi itt el is akadtál a játékban. Szóval hagyni kell lerombolni...aztán a történet szerint is kiderül, hogy tönkre kell annak menni.
  • Cvd
    #1497
    Az nem gond, a történet szerint szét is kell verniük a számítógépet. Ha a főbejáraton mész be, akkor rögtön balra menj, fel a lifttel, és ott bökd meg a kapcsolót, akkor jön a technikus meg a támogatás, aztán csak meg kell védened amíg végez. A katonáknak tudsz parancsot adni, hogy melyik területet védjék.
  • Cvd
    #1496
    Nálam 384 SD-vel is játszható volt (Mellette TCeleron 1.2 van, meg egy Gef4Ti4200). 1024*768*32 fullban. Igaz a határon mozgott, 25-35 FPS között, de nem szagatott be mozgalmas részeknél se. Ja és egy ötlet: A motor nem használja a rendszermemóriát a videomemória támogatására, így érdemes a BIOS-ban az AGP memóriatámogatást levenni a minimumra (4 mega általában).
  • Sephi
    #1494
    Jo aszt mar emgcsinaltam:) Koszi azert

    Most vagyok ott ahol meg kell szerezni valami data-t es egy olyan bolygon vagyok ahol minden sivatag es nagy csontvazak vannak. Nah ott egy bazis de amiutan bemegyek sehogy se tudom lealitani aszt a pasit aki vegul elrontja a szamitogepet es aszongya hogy Failed!

    Ott mit kell csinajak mert mar mindekit megoltem es mar nemtalalok semmit :(
  • Lacika79
    #1492
    Jah, 512 DDR simán elég szerintem is. Nálam legalábbis gyönyörűen fut max-on, és sohasem swappol. Sőt, van mikor pályák között is a ram-ból tölt, a vinyó meg sem mozdul.
  • Uk-muk
    #1491
    ami le van ott irva a pass megtalálásához,az egy baromság.A büdös életbe nincs olyan ott,amit leírnak.Vki esetleg?
  • Hoz_Hun
    #1488
    Nálam is 512MB-vel lazán futott, semmi szaggatás. Nem tudom miért mondjátok, nem kéne ráieszteni a kisebb gépekkel rendelkezőkre.
  • Crem
    #1487
    Kilőttem rá az összes gránátot,milőtt lőtávolságba érnének! De ha el is értek addigra már nem kellet nekik sok!;)
  • Diesel1
    #1485
    Warezcenter.warez.hu