1820
Unreal 2 The Awakening
  • TheZsenyka
    #1670
    Kb. két hete odáig jutottam, hogy valami lényt felnagyítottak (a saját hajó megsemmisülése után) valami hangárban és valahogyan a két hét alatt nem éreztem úgy, hogy folytatnom kéne. Másfél órán át próbáltam kinyírni a szörnyet aztán meguntam. Az sem érdekel, ha valamerre el kell slisszolni és nem is lehet kinyírni. Nagy csalódást okozott ez a játék.
  • Laalee
    #1669
    dikki u2 szar. pont! :D
  • bfg900
    #1668
    Másra tartogatom az energiáimat :)
  • bfg900
    #1667
    Sosem győzöm hangsúlyozni, hogy a magyar emberek mentalitása mennyire téves dolgokon alapul az eredeti játék szoftverekkel kapcsolatban. Szajkózzák az emberek, hogy ki az aki 12k -t kiad egy játékért, de aki megteheti (pl van mediamarkt a városában) az 2-3 ezer forintért már nagyon jó kis játékokat vehet. Vagy teszkóban is ki lehet fogni szép darabokat. Nekem pont 20 eredeti játékom van, és ebből összesen 2 volt teljes árú a többi szinte mind 4k alatti árú. És msot nem feltétlenül az Ezt vedd meg, cool price vagy hasonlókra gondoltam (bár abban is vannak jók), de rengeteg leértékeléssel lehet találkozni eredeti kiadású, dobozos! játékoknál is.
  • Frank99
    #1666
    Pl. Morrowind.
    esetleg Civ 3, esetleg még Sim City és társai, ha valóban jók.
    Ezek megvannak nekem is, mindig előveszem valamelyiket, ha sok időm van.
    Ha meg kevésma akkor lövölde.

    Mondjuk tök állat egy 15 perc erejéig az I was Atomic Mutant is :-)

    meg majd ha a Doom 3 megérdemli, ogy többször végigtoljuk.
    Egyszeri végigtolásért nem veszi meg senki, ebben a kis honban legalábbis.
  • RelakS
    #1665
    Unreal Tournament, Assault mód amire gondolsz.
  • Zsoltee_a_bator
    #1664
    te vagy itt az ezerketszazotvenharmadik aki nem teved :)
  • Frank99
    #1661
    Tudjátok mi a baj?
    Hogy mindig többet várunk, és egyszerűen nem lehet jobbat kitalálni, sem történetben, sem másban, és amennyien it megveszzük a csocsókat, nem is fognak a fejlesztésre többer költeni. :-)

    nagyon várjuk a Doom 3-at, de ez sem lesz jobb történetben, de grafikában biztosan.
    Egy biztos: az Unreal 2. nem a megvásárlásra való 8-10.000 Ft-ért...
  • RelakS
    #1658
    Azok a négykarú, unintelligens izék nem csoda, hogy így jönnek, valami bennszülött népség. A skaarjok viszont (feltévew, hogy nem talpig vasban jönnek) nálam előszeretettel ugrálnak el a lövéseim elől, ha meg nincs hely, akkor a csuklópengével gyakorlatilag a golyók felét kisöpri maga elől...
  • bfg900
    #1656
    Látom kifogytál a riposztokból, mert az ember csak akkor nyúl ehhez a fegyverhez, amikor már nincs semmi ötlete. Vagy neadjisten a q3-al eltaláltam valamit? :)
  • bfg900
    #1655
    Oké, dehát ezek ilyen szörnyek na :) Mér kell midnenképpen egy aliennek szuperintelligens zsoldosnak lennie. Szerinted hogy verték meg az oroszok a németeket a ww2-ben? ;) A fejlesztők szándékára meg még nem sikerült rájönnöm sajnos. Egészen biztos hogy nem csak kizárólag a profit hajtotta őket, de az tuti, hogy ők is számíthattak arra hogy ez így ebben a formában khm...
  • RelakS
    #1653
    Nekem meg tönkrement a vinyón, és nem tudom újratelepíteni, mert állandóan crc-zik a legkülönfélébb helyeken. Vagy megmurdelt 1 hét alatt a cd-m (kétlem) vagy harverellenőrzést kell tartanom :(
  • bfg900
    #1649
    Szerintem meg a szörnyek a jók, én azokkal élveztem legjobban a harcot :) A sárga szemű skaarj szerintem telitalálat, remélem találkozok még vele. A fegyverek meg nem szarabbak szerintem mint bármelyik másik klónban. Hogy ez mennyire dicséret, döntse el mindenki maga. :)
    "Nem tom minek kellett kiadni." Tényleg, muszály ilyeneket írnotok sokszor? Minimális gondolkodási késség midnenkiben van, használjátok már ;)
  • RelakS
    #1648
    Nameg a szövegek. Többször tapasztaltam, hogy végig kell rágnopd az összes lehetőséget. Akkor meg nem mindegy, hogy milyen sorrendben?
  • Zsoltee_a_bator
    #1646
    De az u1 jo volt, tok ismeretlen volt minden, nem lehetett tudni kik-mik a skaarjok, ottvolt az a messianisztikus artatlan nepet megmentos jelleg, a kis notepadokbol jo volt infokat gyujteni, es ilyen sok reszletbol osszeallt az egesz. A foszereplo egy rab volt, nemcsoda hogy el akart pucolni jo messzire.. Nem kell 5x teljes csavar egy sztoriban hogy erdekes tudjon lenni, nem is kell agyonkomplikalni. Az u2-vel az a gaz, mindenki ismer mindent, mindenkit, nincs semmi rejtely, es mindenki legfobb vagya hogy gyujtse szuperfegyvernek az artifactot.
    Interaktivitas nuku, a foszereplot furikazzak, fegyverrel ellatjak, kinyaljak a segget, tenyleg csak egy veroember aki elintezi a rosszfiukat. (es amellett iszonyatosan bargyu, szoszatyar, szuklatokoru es naiv. Es az az ovodasoknak magyarazo hangja pl mikor ne`ban -nak kiseloadast tartott.. brr. olyan volt mint egy kisgyerekeknek szolo interaktiv cd) Szoval valamivel erdekesebb lett volna, ha valamennyire az esemenyek sodornak elore a tortenesekbe, nem csak vegigjarni a bazisokat artifactert azon a bolygon ahol epp letesz a szemelyzet. Amiert sokan csalodtak, azok az elozetes reklamszovegek.. pl: Sok skaarj klan, elo lesz a terep, egymassal is haboruznak majd, mi eldonthetjuk hogy beszallunk-e a harcba, es kinek az oldalan stb, sok npc, nagy szabadsag stb.. Na ezekbol mindent kifelejtettek ebbol a jatekbol, linearis kiszamithato bugyuta szornyhent az egesz.
  • bfg900
    #1645
    Ott a naplókat és terminálokat kellett olvasgatni. De az 1xűen adta magát. Nem éreztem benne semmi erőlködést, tényleg lehetett úgy nézni arra a világra, mint egy világ. Nem volt tele klisékkel, nem kellett tulajdonképpen semmit csinálni, akár elfuthattál a csaták elől. Az egyszerűség szépsége :)
  • bfg900
    #1643
    Poénok jók, nem is erről beszéltem, hanem a történetről.
  • bfg900
    #1642
    Nagylevegő, nagylevegő, nagylevegő.
    Ok, viszonylag nyugodt vagyok.
    Szerintem menjél kvékhármazni, mert annak is jó a története, meg tulajdonképpen szép is és biztos hogy a te csodagépeden jóóó gyorsan fut.
    Egyébként az is elképzelhető hogy az emberek nem a menőzés miatt mondják amit mondanak, hanem azért mert így gondolják. Mert ezen a játékon csak a hülye nem látja, hogy tulajdonképpen egy Serious Sam, meglehetősen marketing szagú, erőtlen, bugyuta.
    Egébként köszönöm, ne adj nekem tanácsot, hogy milyen gépet vegyek, nem kértelek semmire.
  • Galy
    #1640
    "egyszer-végigjátszós" game, többet nem érdemel...
  • Frank99
    #1639
    kösz, megvan

    hát, elég rövidre sikerült.
    Chicken fokozatban legalábbis :-))
  • RelakS
    #1638
    Én, ha lesz jobb vidkártyám, amivel nem esek le gyakran 10 fps-re (detaillevel nem számít), és akkor már god nélkül ;)
  • bfg900
    #1635
    Öreg: nem azért "szarozza" midnenki az Unreal -t, mer menő, hanem mert nem jó :) Legalábbis nem annyira mint elvárható lenne. A történet gagyi. Pont. Aki erre a sztoryra azt mondja hogy jó, az nézzen szabadidejében RTLklubot, vagy tv2-t, jó szórakozást az igényes történetekhez :) Persze lehet hogy én vagyok túl konkrét ehhez az úgynevezett storyline-hoz, ezért senki se vegye magára :)
    "az _egyetlen_ negatívum hogy 30-70 fps közt mozog a játék, belső terekben mondjuk 60 körül, ez még nem zavaró, de a külszíni 27-30 száksz."
    Ez is olyan izé dolog, majdnem megsajnáltalak, hogy 30 fps-nél nem megy kevesebbet a game nálad. Szeeegéééény...
  • Rigley
    #1633
    tudtok kódokat? nagyon fontos please
  • RelakSfromhome
    #1630
    Na, erre van 5let, vagy marad a repülőékezet?
  • RelakSfromhome
    #1629
    Hát, kicsit gáz lett a játék.. Irgalmatlan lassú a pofa (legalábbis az UT2k3-hoz mindenképpen, pedig itt is, ott is nyakig vasban van a pofa), meg a skaarjok hangja, na az el lett rendesen cseszve.

    A skaarjokról jut eszembe, kurvajó reflexeik vannak. Itt arra gondolok, hogy megsorozom a pofát gépfegyverrel, és a golyók felét kiüti a pengével. Mellesleg nem tudom, mások rájöttek-e már, de a páncélos skaarjok hullája, amíg kéken villog, addig tölti a páncélt. ÁLLAT :)
  • Dantor
    #1626
    10 minicc :)

    végig kell rohangálni a hajón, meg legyakni még pár olyan nagy dögöt, majd egy csáveszt kivégezni, aztán beugrani a mentőkabinba és over.
  • Frank99
    #1625
    Most robbant fel Aida, és kivégeztem a teremben a nagy dögöt.
    Mennyi van még belőle?
  • Hoz_Hun
    #1620
    Én is felteszem az 1-et. Legalább kipróbálom magyarul.

    Spoonman: elküldtem az én exe file-at. Én ezzel végigvittam. Ha ezzelsem müködik akkor nállad van a gond.
  • TheZsenyka
    #1619
    Lehet hogy igaza van.
  • Dantor
    #1612
    ki mondta, hogy a warfare=ut2k3?
    most te akarod ezt belelátni az írásomba, vagy csak az én gépem nem jeleníti meg?
    én azt mondtam, hogy a fizikát INKÁBB az ut2k3-ra értették, mint az Awakeningre, de MÉG INKÁBB a motorra! Kapis?
  • Hoz_Hun
    #1609
    Mi történik pontosan.
  • bfg900
    #1607
    Igazad van, kit érdekelnek a Skaarjok, sokkal bejövősebb katonákat lövöldözni, mert az már midnen játékban volt. Amugy valahogy nem vettem észre, hogy majdnem minden küldetésben felbukkantak volna.
    "és ha nem mondták vona hogy lesz?" ne haragudj, de ennél hülyébb indokot ritkán hallok :)
    Ok bugyutább történetek vannak, de ez még nem azt jelenti hogy követni kell a hülyeséget.
    Szerintem meg ezen játékon nem lehet izgulni, csak az elején, ahol az idegenek voltak. Számomra nem para, ha katonákra kell lövöldözzek...
    Azt hogy mennyire király az unreal 2 azt vitatnám, de mivel erősen szubjektív nem alkotok ítéletet. 1 tuti, nemrég jáccottam végig az Operation Flashpointot (tudom hogy nem 1 kategória) és kb 10x izgalmasabb érdekesebb volt. Vagy említhetném ujra a Deus Ex-et, ami hangulatilag még mindíg magasan üti ezt. Sőt, meg kell hogy mondjam, ebből a kategóriábol a Star Trek Voyager: Elite Force is ütősebb hangulatilag, pedig az se egy mai darab (najó ott szavatolja a feelinget a film...)
    Egyébként az Warfare motor nem egyenlő az UT2K3-al, meg amúgy a motor még elég sokmindennel nem egyenlő, hadd ne kelljen ezt állandóan elmndanom. :)
  • Dantor
    #1606
    1. ok, elfogadható
    2. és ki mondta neked, hogy ez unreal 1 feeling lesz? Kit érdekel a sok habzószájú skaarj, még Unreal fokozaton is nevetségesen könnyű őket legyakni. De egyébként szinte minden küldetésben felbukkannak. Csak némelyiken van páncél is, mert nem mindegyik olyan hülye, hogy pucéran rontson neked ;-)
    Ez egy folytatás, nem kiegészítő!

    3. és ha nem mondták volna, hogy lesz? Különben is, szerintem azt az ut2k3-ra értették, vagyis magára az engine-re. Elképzelhető, hogy egy jövőbeni patch-ben (expansion?) benne lesz.

    4. vannak szerintem bugyutább történetek is...

    5. Akinek nem jön be a sci-fi, annak tényleg szar lehet. De ki mondta, hogy az unreal a múltban játszódik? Az egy másik bolygó volt az (unreali) univerzum sok millió bolygója közül. Nekem speciel nagyon bejön a scifi, ezért is jön be a játék. Bár én nem ilyeneken szoktam fennakadni általában.

    6. Szerintem meg ez az első (fps) játék, ahol valóban lehetett kicsit izgulni egy kicsit. Én a HL-t is végigásitoztam, mert tudni lehetett, hogy mi fog következni. (mondjuk jó lett volna számomra is, ha a végén nem egy olyan fos idegen világba raknak át minket...)

    Valóban nem egetrengető, ez tény. A mai világban bizony nem könnyű újat-és-nagyot alkotni! De hogy a mai FPS-ek között a király, azt ismerd el. Egyébként meg ha nem fordítanak akkora hangsúlyt a grafikára, és inkább azokat csinálják meg, amiket mindenki várna (hosszabb történet, újabb helyszínek (mondjuk esetleg ellátogatni skaarjékhoz, vagy egy elfeledett nali törzshöz, mittomén), hangulattal foglalkozni, stb.) akkor pedig AZÉRT fújolna mindenki, hogy a grafika nem olyan jó, és kapásból ki se próbálnák. Szerintem.
  • RelakS
    #1605
    Ja, az első küldetés bevezetője után (hullák mutogatása) kihal a d3d-m, mert valami zőccségnek van projektora, és azzal nem tud mit kezdeni...
  • RelakS
    #1604
    3 nap GOD móddal
  • RelakS
    #1603
    Kieg texturák csak az UT-hez voltak, a 2. cd-n (nekem törprement ) az is eredetileg a MeTaL driverhez, később átfaragták OGL-be.
  • RelakS
    #1602
    Ezt nem mondták meg a videókártyámnak, vagy a gamma engin-jének...
  • bfg900
    #1601
    Ok, mondom :)
    Előre mondom, hogy alapvetően nekem tetszik a játék, de kicsit énis csalódtam benne. (vagy nem is kicsit...)
    Szal:
    1., Rövid. Anno az unreal 1et majdnem 1 hétig toltam, pedig akkoriban igencsak hamar kivégeztem a játékokat.
    2., Az unreal1 hangulat csak nyomokban fedezhető fel benne, az a kevés is csak nagyon ritkán. Pl Skaarjokkal alig lehet találkozni.
    3., A nagyon várt fizika (amit olyan szépen prezentáltak egy elég régi kis demóban, ahol egy szobában huzigálhattad a tárgyakat és ezek szépen ütköztek, pattogtak) kizárólag az ellenfelek mozgására korlátozódik.
    4., Akárki akármit mond, a történet szerintem bugyuta. Vedd fel a 7 artifactot, mentsd meg a világot, hát ez rohadtul unalmas. Egyrészt a világot elegánsan is meg lehet menteni (jó példa erre a Deus Ex), másrészt az első részben nekem sokkal szimpatikusabb volt a menekülős történet.
    5., Sokan várták hogy gótikus környezetben fog folyni a játék, mint az első részben, hát nem pont az lett, inkább scifi és idegen bolygó feeling. Hát az tuti hogy ilyen környezetben lehetett legjobban bemutatni a motor képességeti, tovább ugye nem kell elemeznem?
    6., Ez a nyomd be a kapcsolót és lőjj szét mindenkit tipusú játékmenet meg már uncsi.

    Szóval a nemtetszés apalját az adja szerintem, hogy ez nem egy olyan unreal 2, amit az emberek elvártak volna. Lehet hogy valakinek pont ezért tetszik, de nekem meg pont ezért nem annyira. Érezhetően marketing szagú ez a játék. Alapvetően mégis élvezhető, a grafika abszolút szép, jók benne a poénok, de hogy a büdös életbe nem lesz belőle akkor kultusz (vagy bármekkora), mint az Unreal 1 esetében volt, az egészen biztos. Summázva: szép, jó, átlagon felüli szépségű fps, átlagos történettel, átlagos feelinggel. Szóval az a tipikus szőke szilikonos...
    Ennek ellenére egész jól elszórakoztam vele, annyi baja van szegénynek, hogy nem ha unreal 2 lenne a neve, akkor most talán lelkendezve írna róla mindenki. Így meg sokan fújolnak, amit naogyn is meg lehet érteni.
  • jugen
    #1600
    Nekem se nagyon jön be a játék, lehet hogy én öregedtem ki ebből a világból, túl sok ilyen van már. De a Multiplayer az állat:-)))))))))
  • l3alF1aKe
    #1598
    ja hogy u2 topic vala ez. Hát u2 nem érte meg a várakozást sajna. -) asszem ennyi a véleményem.