106198
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • LasDen #105791
    elírta
  • Synchronous
    #105790
    Van 2003-as változat is? Mert ha igen, engem érdekelne.
  • Sunrider924
    #105789
    Kill Boksoon 2003

    Nagyon szep, ha a stablista utani jelenetet nem eroltettek volna, akkor nalam tokeletes. A The man from nowhere ota nem volt reszem hasonloban, bar ennek lehet az is az oka, hogy felultem a mainstream vonatra es maradtam Hollywoodnal ok pedig ujabban egyre kevesbe tudnak ilyet. Peldanak okaert a The Grey man szines szagos es miutan vege mar ujra ehes voltam, nem laktam vele jol mint monjuk egy LA Confidential eseteben. Vagy csak oregszem. Ami pedig a spekulaciokat illeti a cim athallas a Kill Billre vagy az akciok a John Wickre, hat en nem talaltam a hasonlosagot es talan pont ezert volt ekkora elmeny. Szerintem.
  • Stockbauer33 #105788
  • MerlinW
    #105787
    Tetris (2023)

    Baromi jó hangulatú történelmi dráma. Jó színészi játék, zene, szép fényképezés, 80-as évek, szovjetek vs amcsik vs Nintendo :), pörgős hangulatbomba.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.04.05. 00:26:09
  • Bokafix2
    #105786
    Missing (2023)


    Kockafejeknek kifejezetten ajánlott. Szinte az egész film a számítógép képernyője előtt zajlik, és egy eltűnt családtag utáni nyomozás részleteit foglalja magában. Az úgynevezett online thrillerek elég felkapottak lettek az utóbbi időben, és jórészt sikeresek is, gondoljunk pl. az Ismerős törlése részeire vagy a Keresés-re, amelyek egy újfajta filmes műfajt hoztak be a köztudatba, hiszen itt nem hackerek csatáját láthattuk, meg céges rendszerek totális megbénítását profi kiberbűnözők által, hanem hétköznapi felhasználók mindennapi problémáit, amelyeknek valamilyen formában köze van az internethez.

    Aki bírja ezt a műfajt, annak garantáltan izgalmas lesz, bár tény, hogy egy idő után már kicsit sok a szemnek az állandó üzenetváltás, a kommentküldési hangeffektek és a böngészés során felugró rengeteg ablak és weboldal. De ha a főszereplő bejön, (90%-ban csak őt látjuk) akkor ez sem lesz annyira kényelmetlen.

    7/10
  • IMYke2.0.0.0
    #105785
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2023] - https://www.imdb.com/title/tt15255288/ - "Murder Mystery 2" - (Gyagyás gyilkosság 2) - (-) - 4/10
    (2023.03.31) (90 perc, amerikai) - Action, Comedy, Crime (imdb) -- 13+

    Jajj... szinte már szivárványosat látok és hányok mindentől, ami ebben volt.
    Leginkább a körítés volt említésre méltó, a karaktereket inkább elfelejtem.
    19 producer (főszereplők mellett Charlize Theron és 2 magyar (származású?) is), 5 produkciós cég kaparta össze a pénzt és egyúttal nyúlta le a Netflixet.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2005] - https://www.imdb.com/title/tt0402910/ - "Chaos" - (Káosz) - (-) - 6/10
    (2023.03.31) (107 perc, amerikai) - Action, Crime, Drama (imdb) -- 18+

    Csiki-csuki rabló-pandúrosdiba ágyazott piszkos zsaru sztori.
    Justine Waddell nagyon fincsin nézett ki.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2023] - https://www.imdb.com/title/tt16900880/ + https://mydramalist.com/705863-kill-bok-soon - "길복순" (Gil Bok Soon) - (Kill Bok-soon) - (-) - 5/10
    (2023.04.02) (140 perc, dél-koreai) - Action, Thriller (imdb) - Action, Thriller, Crime, Drama (mydramalist) -- 18+

    A felütés a női John Wick-et, a sztori a Nő erejét, sokoldalúságát, és mindent elviselni képességét ünnepli, legyen szó élet-halál küzdelemről, vagy a másság miatti gúnyolódások és viszonzatlan érzések viharáról.
    Szeretem Jeon Do-Yeont (többek közt a 2005-ös "You Are My Sunshine" nagy kedvencem tőle), de erre a szerepre nem őt választottam volna, és nem a kora miatt (miközben nagyon is jól tartja magát) - Esomnak jobban feküdt volna (és kis matek korrekcióval neki is lehetne egy 16 éves lánya).
    A sztori, a film és a látvány nagyon erősen Mátrixos-John Wickes noir-sötét/mosott hangulatot akart árasztani, de a női drámázás elvette az egésznek az "élét" (pun intended).
    Viszont jó megoldás volt a lehetséges végkifejletek megjelenítése. Rossz megoldás volt a szinte 100%-os greenbox, és nagyon tetten érhető épített díszlet (nem, nem a nyilvánvalóvá tett edző helyszínre gondoltam).
    Összességében: nem, ez most nem talált be. Nem tudom jó szívvel ajánlani.

  • Bokafix2
    #105784
    Kill Boksoon (2023)


    Vicces. Látványos. Akciódús. Bérgyilkosos. Koreai. Elég hosszú is.

    7/10
  • LasDen #105783
    a t(r)ükrös jelenet annyira nagy...
  • IMYke2.0.0.0
    #105782
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [1997] - https://www.imdb.com/title/tt0118884/ - "Contact" - (Kapcsolat) - (-) - 7/10
    (2023.03.29) (150 perc, amerikai) - Drama, Mystery, Sci-Fi (imdb) -- 13+

    A film elkészítése (megírása) sok port kavart fel annak idején (Clinton és kamarája, CNN, a NASA, Coppola), ahogy az a Wikipédián olvasható - ettől talán még hitelesebbé válik, érdekes mód.
    Sagan és felesége látomása egy idegen civilizáció (vissza)jelzésével, és a Föld reakciójával formabontó, és bár kora miatt is kevésbé tűnik látványosnak (mai szemmel vicces például az űrállomásos gravitáció ábrázolása), gondolkodásra, bátor elmerengésre ingerel egy "mi lenne ha" felsóhajtással... Sci-fi, még pedig a mesésebb végéből. Az általános idegen civilizációs dramaturgia, a bírósági jelenetesdi a szokásos amerikai filmes mintát követte.

    Jodie Foster kisujjból kirázta a szerepet, sőt, a férfiakat felcsigázta egy kisebb (bal) mellvillantással is (perverz mód kíváncsiaknak: 0:19:04).
    Matthew McConaughey érdekes (mai szemmel egyenesen fura volt látni, hogy a szemhéja festve/árnyalva volt), és a szerepe is felemás, érzelmi balanszírozásról szóló volt.
    Érdekes szempont lehet, hogy Matthew McConaughey-nek a 2014-es "Interstellar" előtt is bőven volt egy másik olyan sci-fi filmje, amiben bár nem a főszereplő volt, de szintúgy az apa-lánya kapcsolat szimbolikájával kaptunk "választ" egy sci-fi kérdésre.

    Egyfajta filmgyártási időgépként, sci-fi kuriózumként megnézésre tudom ajánlani. Nekem tetszett.
  • Synchronous
    #105781
    Komolyan készül a szerepeire a fickó, ez tény. A Mátrix munkálatai is elkezdődtek már 1997-ben, gyakorlatilag 2 évig nyomta a jiu jitsu-t, meg az akrobatikus mozdulatokat, a 2. rész büdzséjébe meg több millió dollárral szállt be, mert elég drága volt a vfx.
  • LasDen #105780
    John Wick 4

    3 nagy akciójelenet minimális átkötésekkel. Az öltönyös dolog már egy kicsit sok lett, és néha a Tarkovra emlékeztetett, ahogy oldalaznak egymással szemben és lőnek egymásra. Viszont így lehetett még jobban variálni az akción. Az oszakai és az utolsó bevetés, ami igazán nagyot üt. A kettő közötti az csak olyan meh. Pedig Scott Adkins oda tette magát. Keanu azért megint nem semmi melót tett bele, hogy minden top-notch legyen. Kifejezetten jó szórakozás még a hosszú játékidő ellenére is. Ami egész gyorsan elrepül...

    7/10
  • LasDen #105779
    de. De nem akartam semmit. Csak a fun kedvéért kérdeztem meg...
  • Caliph
    #105778
    65 nagyon nem jött be,húzó erő a dínó,én is azért vásztottam ,de meh...arra a will smithes rettenetre emlékeztetett amit a fiával csinált amikor a "régi"Földre zuhantak le , nem jut eszembe a címe

    Wick szintén nem moziban nézős lesz,mert bár az első rész nagyon állat és többször láttam már,a második elmegy,de a harmadikban már mindenkit is gond nélkül...szinte látom magam előtt hogy a negyedik sem fog többet adni mint a harmadik,ha nem kevesebbet. és az agyatlan hentelésnek is van határa :)
  • Bokafix2
    #105777
    Nem lehet, hogy eleve a John Wick felé húzott már amúgy is a szíved, csak megerősítést szerettél volna rá, hogy az a jobb választás?
  • LasDen #105776
    mert vasárnap más program van. nem érek rá...
  • tigeroo
    #105775
    Én a Dungeons & Dragonst nézném meg.
  • Caliph
    #105774
    egyik se :D
  • Bokafix2
    #105773
    De miért kell választani? :D

    Szombaton John Wick, vasárnap meg 65.
  • LasDen #105772
    valószínű az lesz...
  • IMYke2.0.0.0
    #105771
    John Wickre szavazok én is. Pedig az sem a mélységéről híres...
  • Seth
    #105770
    Szerintem a John Wick-kel jobban jársz
  • LasDen #105769
    mi legyen hétvégén? 3 órás John Wick vagy 1,5 órás 65? nemtom...
  • IMYke2.0.0.0
    #105768
    Charlize Theron csábít, de a plot egyelőre nem.
    Majd 'ccer.
  • Sequoyah
    #105767
    Long Shot (2019)

    Jo latni egy klisektol nagyjabol mentes vigjatekot. Nem azt mondom hogy teljesen forradalmi, de nem kiszamithato hogy mi fog tortenni.
    A humora is jo, nem a szokasos poenokat puffogtatjak el ujra es ujra (bar a pofara-esesek nem illettek a film stilusaba).

    Bar nem erre epul a tortenet, de azert feszeget politikai kerdeseket, szoval aki ezen felhuzza magat (pl kornyezetvedelem...), az ne nezze meg.

    8/10
  • IMYke2.0.0.0
    #105766
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2017] - https://www.imdb.com/title/tt7057496/ + https://mydramalist.com/22899-night-of-memory - "기억의 밤" (Gieokui Bam) - (Forgotten) - (-) - 8/10
    (2023.03.18) (107 perc, dél-koreai) - Mystery, Thriller (imdb) - Thriller, Mystery, Psychological, Drama (mydramalist) -- 18+

    Amolyan "hétköznapi" ijesztgetős thrillernek hittem számos jelenet alapján - hogy aztán minden boruljon, amikor a főszereplőnk lerántja a leplet a dolgokról, és még ezután is kaptam egy olyan fordulatot, amire nem számítottam, hogy a végén jöjjön az, amire - bár a képsorok (és a rendező) utaltak - tényleg nem gondoltam... aztán minden körbeért az utolsó jelenetsornál.
    Nem találta fel újra a kereket, de szórakoztató film volt. Erősen ajánlott mű.
  • LasDen #105765
    Avatar 2 újabb megtekintés. Nem tudtok meggyőzni, hogy ez egy szar film. Kiri pedig a film lelke....

    7/10
  • Bokafix2
    #105764
    De. Elutasítottad. Konkrétan az "Es engem miert kell hogy erdekeljen" kijelentés lényegében egy elutasítás. Továbbá, amit te bírálatnak hittél, az tulajdonképpen az előzőekben idézett kérdésedre adott válasz volt. Megkérdezted, miért kéne érdekeljen a másik feldolgozás, én meg leírtam. Ennyi. Az hogy te bírálatot és kötekedést látsz bele, lényegében csak abból ered, hogy nem ugyanaz volt az általad méltatott verzióról a véleményem, mint a tiéd. A kötekedés nagyon nem ez. Az mindig öncélú és a személyt támadja, én viszont a filmről írtam kulturális kontextusban. Ha viszont a véleményem az egódat is sérti, arról nem tehetek.
  • Sequoyah
    #105763
    Nem utasitottam el. Meg csak azt sem mondtam hogy nem fogom megnezni.
    En ertekeltem egy konkret filmet, ennyi.

    Az hogy ajanlasz egy masik filmet ami szerinted meg ennel is jobb, annak orulok. De amit irtal az nem ez volt, hanem gyakorlatilag egy biralat hogy miert nem ertekeltem azt a masik filmet is, ami szerinted jobb. Mindenki azt a filmet nezi meg, es arrol posztol itt amit csak akar... Te szabadon irhatsz kritikat arrol a filmrol.
  • Sequoyah
    #105762
    Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)

    Pozitivum, hogy a Harry Potter vilagat jol adja at. Nagy kaliberu karakterek vannak benne, es nagyszeru szineszek jatszak oket.
    Negativum, hogy a tortenet eleg gyenge. Az alapotlet meg okes lenne, bar semmi forradalmi, de a reszletek eleg semmilyenek.

    Ha HP fan lennek lehet siman 1-2 ponttal tobbet adnek erte, de szamomra kicsit unalmas volt, bar semmikeppen sem rossz.

    6/10
  • Sequoyah
    #105761
    En imadom a szamot, nehez kiverni a fejembol:)
    Az Oscart gyakran szidjak amiatt hogy a muveszibb alkotasokat teszik jobban eloterbe, es nem a popularisat. Na ez inkabb a popularis valasztas volt.

    Bar hozzateszem a video es a tanc nagyon sokat tesz hozza, es ez a dij nem ezt jutalmazza...

  • Sequoyah
    #105760
    Elvis (2022)

    Jo megvalositas, es nagyszeru szineszi munka, de a sztori csak kozepesen erdekes. Elvis rajongoknak (vagy ha csak erdekel Elvis maga) kotelezo film, mert szamukra a sztori nyilvan sokkal fontosabb. Mindenki masnak egy kozepes egy estes szorakozas.

    7/10
  • IMYke2.0.0.0
    #105759
    Nem szerepem, hogy védjem - de nekem amúgy is tetszett a film is, a dalok is benne (igaz, indiaihoz képest baromi kevés volt benne, ellenben rengeteg 4K-ban lassított akció, etc. -, de mozgóképpel, jó bitrátával és 5.1+ mellett nagyon jó hangulata volt/van. Utóbbi ráadásul azért is érdekes, mert a film túlnyomórészt nagyon "sötét", szomorú és erőszakos események sora, amolyan indiaisan (eredeti nyelv: telugu).

    “Hold My Hand” from “Top Gun: Maverick”
    A filmet szeretem - a szám nagyon rossz.

    Az Everything-es dal annyira semmi, hogy rá kellett keresnem, és már emlékszem, hogy a filmben is utáltam.

    Applause (From “Tell It Like A Woman”)
    Sosem hallottam, de ez a nazális hang amúgy se jön be - manapság a vokalisták ilyet tolnak.

    Rihanna - Lift Me Up (From Black Panther: Wakanda Forever)
    Annyira nem rossz (ráadás: nincs nazális rezonancia - tud énekelni, na), de nekem nem érne Oscart.

  • repvez
    #105758
    Izlések és pofonok, de nem hinném, hogy ez oszkárt kell érjen.ennyi erővel a lolituma is lehetne vagy a scooter .
    Azoknak még komolyabb szövege van mint ennek.
  • IMYke2.0.0.0
    #105757
    Szerintem sem volt ennyire jó film.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [2022] - https://www.imdb.com/title/tt6710474/ -- "Everything Everywhere All at Once" (-) - (Everything Everywhere All at Once) - (-) - 4/10
    (2022.05.20) (139 perc, amerikai) - Action, Adventure, Comedy - (imdb) -- 18+


    Értettem én, hogy kicsit fel kellett... de azé' ennyire nem.

    Bálna címszereplő Oszkár is inkább a színész magánéletének szólt (szerintem), mert értve-látva, amit a filmben művelt sem ért Oscart. [Hint: csak Martin McDonagh (“The Banshees of Inisherin”) teljesítményét láttam még]

    Music (original song): ”Naatu Naatu” from “RRR”
    Tényleg állati jó zene, ami csakis a filmmel válik azzá - kép és a színészek, jó hangrendszer nélkül nem üt.
    (Meg kéne még egyszer nézni)
  • Batman15
    #105756
    Én már csak animációs filmeket nézek, és nem a cicák kapták az Oscart. Felháborító! :(

    Szia LasDen! Mit szólsz egyébként, hogy Tom Brady visszavonult?
  • LasDen #105755
    https://www.latimes.com/entertainment-arts/awards/story/2023-03-12/oscars-2023-winners-list

    Szerintem nem volt ez ennyire jó film, de legyen... ¯\_(ツ)_/¯
  • IMYke2.0.0.0
    #105754
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2022] - https://www.imdb.com/title/tt21867370/ + https://mydramalist.com/67965-confidential-assignment-2 - "공조2: 인터내셔날" (Gongjo 2: Inteonaesyeonal) - (Confidential Assignment 2: International) - (-) - 7/10
    (2023.03.12) (129 perc, dél-koreai) - Action, Comedy (imdb) - Action, Thriller, Comedy, Drama (mydramalist) -- 18+

    Kevesebb hand-2-hand harc ellenére megpakolták szereplőkkel, humorral, harccal, akcióval a folytatást - és bár nem volt körmöt rágóan izgalmas, semmiképp sem nevezhető unalmasnak.
    Im Yoon-Ah (YoonA)-át - [a sógornő; May 30, 1990 (Girls Generation)] - még mindig jó nézegetni :)
  • CSOCSO
    #105753
    Nem azert de pl a "Ghost in the Shell 1995 vagy Mátrix 1999" nel nem lehetne nagyobb kulonbseg. Ennyi erobol a robin williamses robot movie is lehetne GITS koppintas.
    GITS ben a lenyeg, hogy mar mindenki felig kiborg. Sehol egy robot aki tudatra tor vagy az emberek ellen megy. Egyetlen hasonlo dolog, hogy van egy kabel amit az ember tarkojaba dugnak.

    Matrix meg arrol szol, hogy a robotok es az emberek harcolnak egymassal. Robotok csapoljak az embereket mint a farmer a tejet a tehenbol.

    Legalabb 3 szintje van a koppintasnak.

    GITS es matrix fele ahol igazabol teljesen masrol van csak van par minimalis hasonlosag avagy az egyik osztonzi a masikat.
    Godzilla tipusu koppintasok, ahol a fohos ugyan az meg vegulis a diohejba foglalt sztori is de az egesz film mas.
    Taxi, Otto meg az Eletrevalok, ahol vegulis szinte ugyan az az egesz.
  • CSOCSO
    #105752
    Ezen voltam. Eszmeletlen szep volt. Viszont a banshee digitalis "hullamvasut" az kb eletem legkomolyabb atrakcioja volt. Pedig szerintem mar ultem minden fontosabb ilyen dolgon az orlandoi parkokban. Belekonnyeztem.... egyetlen olyan atrakcio ahol AZONNAl vissza alltunk a sorba.