106143
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • Akra
    #105941
    A kehely ereje a nagyterem pecsétéig hatott. A halhatatlanság ára ez volt. A templom azért omlott össze, mert Elsa átlépte a pecsétet és ezzel szabályt szegett.
  • hawkie22
    #105940
    Indiana Jones és a sors tárcsája (2023)

    Kövezzetek meg, de nekem tetszett a film. Hozta az elsö 3 film hangulatát (nyilván a harmadik filmet nem übereli semmi, a negyedikröl inkább ne beszéljünk), jól szórakoztam.

    Viszont egyet nem értek, remélem valaki felvilágosít:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a harmadik részben ivott Indy a Szent Grálból, illetve a papa is. Akkor hogyan halt meg a papa? Illetve miért öregszik Indy ilyen gyorsan? Ugye a 3. részben 1939-ben járunk (vagy akörül), az 5. részben meg 1969, ha jól emlékszem. Ez "csak" 30 év, a templomos lovag több, mint 700 éves volt. Én ezt nem értem. Igencsak sokáig kéne élnie még Indynek, itt a filmben meg majdnem a halálán volt minden mozdulat után (tudom, a színész már 80+, de akkor is). Valaki magyarázza el kérem.


    7/10
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2023.07.28. 06:31:43
  • Bokafix2
    #105939
    Resident Evil (2023)

    Akciódús, ötletes, kreatív.

    7/10
  • repvez
    Szüli
    #105938
    oppenheimer
    Hát csalodtam magamban a filmben, de abban nem, hogy miért nem szeretem Nolan filmjeit.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csalodtam magamban, mert azt feltételeztem, hogy majd az atombomba fejlesztésében valo szerepe és igy majd az ott folyo munka lesz majd bemutatva a filmben. DE mivel a cim is a föszereplö neve igy nem is vádolhato azzal, hogy nem Oppenheimerrol szolt a film a bonba fejlesztése helyett.

    Amiért viszont a filmben csalodtam, az pont ez, mert se a bomba kifejlesztéséről nem tudtunk meg sokat az csak egy mellékszáll volt, de mégcsak oppenheimerrol se legalább is nem azzal kapcsolatban.
    Az egész film a szenátori cimre pályázó foszerről szolt. és igy nem lett más csak egy politikai hatalmi harc.

    ÉS amiért nolent utálom, hogy olyan filmeket csinál amibe benne lenne a potenciál, hogy egy jo történetet vigyen vászonra, de elrontja azzal, hogy követhetetlenul megtekeri a cselekményt ha kell ha nem az ide oda ugrálásával az időben.
    A fekete fehér részeket sem értettem ebben a formában, mert pont forditva még akár jo is lett vona, hogy '42ben még csak ilyen formátumban tudtak volna forgatni, de ésőbb meg már megjelent a szines film, ehelyett pont forditva van. Nem értem , hogy itt miért keleltt ez az ide oda ugrálgatás miért nem lehetett sorrendben bemutatni a dolgokat és esetleg jobban kifejteni a szereplöket, mert sztem sok szereplöt az átlag ember nem is tud, hogy ki kicsoda volt. Az azért egy kicsit bosszant, hogy Teller Edére Edvardként forditották és Szilárd leo-val egyutt eléggé negativ szinben tuntették fel öket.

    A PR részt se kedvelem ,mert az elözetesek teljesen mást sugallnak a filmrol és amiket lehoztak mint bulvár infokat azok nagy csalodás, mert a bomba robbanár egyáltalán nem hasonlit a gombafelhore ami az atomrobbanásra jellemző, nem értem miért voltak annyire elájulva töle. az meg hogy többen kimentek a vetitésrol mert felkvaro volt , azok menjenek inkább a barbi filmre ,de lehet annál is elsirják magukat és feldolgozhatatlan traumát okoz nekik, ha valami történik kennel vagy barbival.

    Meg , hogy a föszereplo, a forgatás alatt csak egy mandarint evett egész nap , hogy sovány maradjon, ezt is nem tudom, hogy ki veszi be, azért mert a filmben 2 jelenet erejéig azt evett még majd biztos , hogy a szunetekben se fog mást enni? Azt érdekes modon senki nem hánytorgatja fel, hogy menyni cigit kellett elszivnia amire vége lett a forgatásnak.

    A régebben linkelt '89es film sokkal jobb sztem, csak azt sajálom, hogy egy ujabb esély lett elszalasztva, hogy egy meghatározo történelmi eseményt uj technikával akár dokumentariszta stilusban mint a Ryan közlegény és társai nem lett megcsinálva, helyette kaptunk egy politikai turmixot aminél csak egy mellékszál a bomba a háboru és maga a cimszereplö.
  • IMYke2.0.0.0
    #105937
    Igenis, főnök.
  • Sequoyah
    #105936
    Ha meg se nezted, akkor talan torold a kommentet, mert lovesed sincs milyen a film:D Nezd meg a G.I. Joe filmet inkabb.
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2023.07.25. 15:53:06
  • Sequoyah
    #105935
    Oppenheimer (2023)

    Akit erdekel a korszak tortenelme annak mindenkepp ajanlott. Bar a fizikus enem kicsit csalodott, mert arrol hogy a bombat magat hogyan epitettek, magara a projektre, arra nem sok ido jutott. Inkabb a maganeleterol es a politikarol szolt, minden ami a laboron kivul zajlott.
    A hangulata jo a filmnek, bar a dramai hatasokat tultoltak. Az eros hang es vizualis effektek, amik a foszereplok zaklatott lelkiallapotat voltak hivatott jelkepezni, szinte allandosultak, es igy egy ido utan hatasukat veszitettek.

    Egy bonyolult, valos esemenysorozatot nagyon nehez kepernyore vinni. Es alapvetoen jol oldottak meg, de nem tokeletesen. Bar nem tudom hogy lehet-e jobban, vagy csak akkor ha tulsalgosan atirjak a valosagot. Mindenesetre a tortenet eleg kapkodo lett, hirtelen felbukkannak uj szereplok, akiket A listas szineszek alakitanak, szoval biztos fontos szereplo, de hirtelen nehez oket hovatenni. Idoben is ugralnak, es a fekete-feher valtasok logikajat is nehez erteni... De konnyen lehet, hogy ez a maximum amit a valos tortenetbol ki lehetett hozni.

    A szineszi alakitasok nagyszeruek voltak, talan ez a legerosebb oldala a filmnek a kepi vilag mellett. Gyanusan kinez tobb Oscar jeloles is innen, mar csak a film temaja miatt is.

    Ami kicsit csalodas volt, hogy tobben is irtak hogy a film megnezese utan jobban feltek egy lehetseges atom-haborutol. Mar sok film es dokumentum-film keszult ami elgondolkoztat errol, es azokhoz kepest nem tudott ujat mutatni ezen a teren. Pedig latszolag ez volt az egyik fo uzenete a filmnek.

    7/10
  • IMYke2.0.0.0
    #105934
    Akkor legyen ellenvélemény is - nem tőlem, sosem fogom megnézni, és helyből a "ezzel kín vallatni lehetne engem" listára tettem" -, mozgóképen:
    https://www.youtube.com/watch?v=7J7aJtGphVs
  • Sequoyah
    #105933
    Barbie (2023)

    Ez a film a keszitoinek a szerelemgyereke, latszik rajta hogy elveztek a kesziteset, es odatettek magukat minden teren.
    Elkepesztoen stilusos film, ami meg ugy is atjon hogy maga a stilus igen messze all tolem. Margot Robbie es Ryan Gosling is nagyszeru szineszek, es itt latszik is. De fura lenne ha egy Barbie film miatt kapnanak Oscar jelolest:) De nagyon tetszett az alakitasuk, ahogy a fobb mellekszereplok is, pl Will Ferrel meglepoen nem sztereotipikus CEO alakitasa, es America Ferrera emlekezetes beszede.
    A tortenet is van olyan jo hogy vegig lekosse a figyelmem. A latvanyvilag pedig szubjektiven vagy bejon vagy nem, de objektiven nagyon jol adja a Barbie vilagot, minden reszletre odafigyeltek.

    Igy kell jol csinalni egy filmet, mar a honapokkal ezelott indult marketinggel kezdve. Akkor meg felhuztam a szemoldokom, hogy mi ez a rozsaszin ragogumi maszlag, de megcsinaltak jol.

    8/10
  • CSOCSO
    #105932
    Asteroid City
    Wes Anderson movie... tudom, hogy nem normalis stilusu filmeket csinal. Szerintem a Grand Budapest Hotel egesz jo volt de ez a film, ez szanalmasan szar volt.
    2/10
    2 mert kurvasok szinesz van benne (feleslegesen). Senki nem alakitott semmi egetverot vagy erdekeset.

    Flash (2023?) Kellemeset csalodtam. Errol is csak rosszat hallottam es szerencsere nagyon szorakoztato volt.
    7/10 Jo volt latni a cameos dolgokat akkor is ha a CGI gagyi volt neha.

    Transformers Rise of the beast (2023)
    Meh. szodaval elmegy. Tolem lehetne az utolso transformers movie is. Annyira nem zaklat. Vartam, hogy legyen uberbrutal CGI trancsirozas meg hubazmeg surround meg mittom en de meg az se.
    5/10
  • LasDen #105931
    "manapság". mióta hollywood létezik ezt csinálja....
  • repvez
    Szüli
    #105930
    én arra leszek kiváncsi, hogy menynire lesz koppintás a Fat Man és Little Boy (1989) filmhez. nekem az nagyon tetszett akkoriban , hogy jol elmagyarázták a kisérleteket meg a robbanás menetét.
    Manapság ugy is ez megy, hogy elöveszik a 30-40 éves filmeket és csinálnak egy remaket belöle, ami sokszor nem hozza azt a szinvonalat sem, hiába a cgi meg a jobb technika.
  • LasDen #105929
    Oppenheimer
    Úgy távoztam, hogy ez egy jó film volt, de semmiképp sem hiszem, hogy ez Nolan legjobb vagy esetleg legfontosabb filmje. Valahogy a címszereplő a levegőben lóg. Egy kicsi ez, egy kicsi az, de nincs semmi úgy kibontva érzésem szerint. Fura volt.
    Az meg hogy micsoda színészek tűnnek fel a legkisebb szerepekben is az hihetetlen. Van aki iszonyatos alakítást pakol oda egyetlen rövid pillanatban. Kicsit többet vártam, de ez már inkább csak Nolan miatt van.
    7/10
  • Kongy
    #105928
    Mert mindkét film körül hatalmas volt a hype, emiatt rekordokat fognak dönteni, ráadásul pont azért is mémelik, mert a két film szöges ellentéte egymásnak látványvilágban. Ahogy mondtad, egy napon kerülnek moziba, és sokan ezt Nolan és a Warner párharcának is tartják, mivel kb 20 év után hagyta ott a stúdiót a Tenet után, és az Oppenheimert már a Universalnál készítette.
  • Blasta
    #105927
    Jaja, adom. Nekem az a film lazán 8-as, teljesen egyedi sztori, hatalmas alakítások, gyomorba vág az egész.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De a Kevin nem egy sorozatgyilkosról szólt szerintem. Az a film az eredendő gyűlöletről szólt, hogy létezhet olyan elme akinek nem számít család, anya, apa, tesó, barát, gyerek, felnőtt, és a világon semmi mert az elméje annyira megbomlott (vagy csak simán annyira MÁS mint az emberi norma), hogy alapvetően gonosz és csak gyűlölni képes. Az anya pedig szereti így is. Már amennyire szeretni lehet egy ilyen gyereket (a vége legalábbis erről szól, ezért látogatja továbbra is a fiát aki öt is ugyan úgy gyűlöli ha jól emlékszem

    Utoljára szerkesztette: Blasta, 2023.07.22. 14:18:39
  • IMYke2.0.0.0
    #105926
    CSOCSO:
    Ez biztató :)

    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    Blasta:
    Magamtól idézek:

    We Need to Talk About Kevin - 6/10
    "Hát, nem egyszerű film. Vélhetően sem az eredeti novella, sem a film írói nem rendelkeznek annyi ismerettel, ami kellően le tudná írni egy lelkivilágát, és hogy miként lett azzá.
    Ettől függetlenül, a pofánb***omdemindjárt kölyök jól nyomta, Tilda Swinton pedig a leroggyant anyukát.
    A pontozás az eseményeknek szól, mert nem lehet függetlenedni tőlük.
    "

    Rühelltem a kölyköt. Szóval, ezt legalább jól hozta.
  • CSOCSO
    #105925
    Mission Impossible Dead reckoning
    Beultem ra, hogy ez biztos szar lesz. Nekem nagyon bejott. Siman az elmult idok legjobb akcio filmje. Jobb mint barmilyen mostani john wick, meg bond filmek. Jobban tetszett az elozo MI filmeknel is.

    8/10
  • CalebJoe
    #105924
    Mindkettő az emberiesség elleni bűntett + ha ráguglizol Margot Robbie-re.
  • Synchronous
    #105923
    Van a premier időpontjánál fontosabb közös vonásuk is: ha megnézed a Barbie-t, az olyan, mintha atombomba robbanna a fejedben, és minden agysejted megsemmisülne.

  • repvez
    Szüli
    #105922
    nem teljesen értem ezeket az összemontázsolt plakátokat és mémeket. Mert addig oké, hogy egy napon van a premierjuk, de két különbözö stilus, különbözö célközönség, akkor miért kéne igy párba tenni öket?
    Ennyi erüvel egy csomo filmet lehetne ugyan igy ami egy napon volt a premier. a nézök majd ugy is eldöntik, hogy melyik tetszik nekik jobban melyikre ulnek be.
  • RatBaG #105921
  • Blasta
    #105920
    Ha Ezrát jobban szeretni (vagy éppenséggel utálni :D) akarjuk akkor ezt a filmjét nagyon ajánlom, eszméletlenül zseni ebben bár a filmet főleg Tilda Swinton viszi el a hátán, de Ezra ebben akkor is több mint korrekt játékot hoz. Az más kérdés, hogy ez a szerep is amennyire lehet antipatikus, de Miller érdemeit ez nem csökkenti.
    We Need to Talk About Kevin
  • Bokafix2
    #105919
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Clooney visszahozása nagyon is tudatos lépés, sőt, mondhatni egy morbid poén volt. Épp azért hozták vissza, mert ő volt a legrosszabb Batman, a legrosszabb Batman filmből. Még maga Clooney is elismerte, hogy élete legnagyobb baklövése volt elvállalnia a szerepet anno. Flash arcán is nem véletlenül tükröződött a döbbenet, jelezve, hogy azért mégse sikerült mindent tökéletesre visszaállítani a paradicsomkonzerv polcra tevésével, hiszen a JL megkapta a legrosszabb Batmant, ami csak létezett. És ezáltal valószínűleg visszatért a legnyálasabb, legtenyérbemászóbb Robin is, sokak örömére.
  • Sequoyah
    #105918
    En meg mindig nem tudom hogy Ezra Miller melyik Hollywoody fejesnek a gyereke. Flash szerepen kivul total ismeretlen, es a Flash szerepeben is felejtheto, barmikor lecserelhetnek egy masik szineszre, aki jo esellyel meg jobb is lenne nala.

    Ennek ellenere ugy vedik a kis bunozot, mintha valami nagy sztar lenne, akinek mar a nevere is megveszik a mozijegyet. A film maga, es a film marketingje is sokkal jobb lenne nelkule...
  • viizo
    #105917
    The Flash (2023)

    DC rajongóként fáj leírjam, de a kezdeti kritikai hurrázás abszolút érthetetlen: ugyan helyenként vannak jó pillanatai, de ennek mégis a süllyesztőben a helye.

    - rettenetes(en gyagyi) beköszönő 15 perces akciószekvencia, ami annyira rossz, hogy az utóbbi 10 évből kb nem is emlékszem ennyire legalja trükkökre, ötletekre, bugyuta vicces jelenetekre és 'rendezésre'.

    - a főszereplő sosem volt ennyire idegesítő, és most duplán kapjuk. A Snyder féle Igazság Ligájában még pont annyi volt belőle, amennyi kellett, és ahol az utóbbi évek egyik messze legjobb és legszebb jelenetsorában megmentette a napot, nos a saját filmjében sikeresen lett belőle egy minden elképzelhető szindromával megáldott, túlmozgásos, inkább már ellenszenves valaki.

    - a cukorszirup színvilág valami rettenetes, ahol gyakran még azok a karakterek is CGI-nak néznek ki, akit ténylegesen felvettek. A trükkök minősége tényleg félelmetesen gagyi nagyon sok helyen és alkalommal - az hogy lehet, hogy a tíz éves Acélember mérföldekkel szebb trükkökkel bír, mérföldekkel színvonalasabb akciók és látvány van benne. Itt még a digitális ráadott kosztümök is egy rossz számítógépes játék látszatát keltik, ami 10 éve még szinte fotorealisztikus volt.

    És itt abba is hagyom, mert estig nem végeznék, mi nem jött be. Ami valamit mentett az egészből, az az utolsó 10-15 perc, de előtte... Keaton Batmanje vitt egyedül némi színt az egészbe.

    Ami miatt szomorú vagyok, hogy ez a film eléggé pontos irányt mutat afelé, merre is indul a Gunn alatt az univerzum. Hogy miért? Állíthat bárki bármit arról, hogy 'ez még a régi éra', akkor a tények: a Flash rendezője eme csoda után már kapott is egy másik DC filmet. Itt már vastagon vannak viccesnek szánt, de irtó bugyuta pillanatok, minden második jelenetről, pláne az akciókról süt a szivárvány színvilág, és úgy án blokk az egész hangulat már igen csak 'reformos'.

    10/4, amiből egy pont az utolsó pár percé.
  • Blasta
    #105916
    The Flash - hát ez leginkább kurva kellemetlen volt.
    Barry karaktere (mindkettő) iszonyat kellemetlen már, kb mint egy gyöngeelméjű, úgy viselkedik MINDEN szituációban. Michael Keaton fasza volt, de teljesen hiteltelen volt már Batmanként, az a karakter még ilyen idősen SEM művelne ekkora baromságokat mint ez.
    A sztori kb értékelhetetlen, nem tudom hány multiverzumos film után jönnek rá majd a stúdiók (és főleg a nézők), hogy ez zsákutca amennyiben izgalmas történetet szeretnének készíteni/látni, mivel a multiverzum semmi mást nem tesz mint súlytalanná tesz mindent amit látunk, mert minden megismételhető, visszacsinálható, újrajátszható, stb.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kevés olyan film van aminek már az első 10 percében szekunder szégyent érzek a látottak miatt, gondolok itt a csecsemő-mentésre, azon belül is a "zabálj kurvagyorsan mert lemerülsz" baromságra... Brrrrr, sose lássam újra.
    A Zod elleni csatának gondolom epikusnak kellett volna lennie, hát pont ellenkezően sikerült, vontatott, unalmas marhaság volt.
    A film vége pedig tökéletesen jelzi mennyire nem tudták mit művelnek ezek, G.Clooney-t, a mozikban megfordult leggázabb batmant (és az egyik, létező legrosszabb szuperhősfilm batmanjét) visszahozni csakis masszív kokainos brainstorming alatt merülhetett fel jó ötletként.

    Nekem eddig a filmig amúgy még kb szimpatikus is volt Ezra Villámja, de ezután baromira nem fog zavarni az újra castingolása.

    Utoljára szerkesztette: Blasta, 2023.07.19. 10:37:19
  • IMYke2.0.0.0
    #105915
    Nem kell azé' temetni: cikkben, hogy miért

    Mission: Impossible 7 Box Office Opens Lower Than Indiana Jones 5 (But It Won't Be A Flop)
  • KolkaF
    #105914
    Kapod a bant :DDDD
  • KolkaF
    #105913
    Pedig a No Sleep Till Brooklyn odabaszós szám :DD
  • LasDen #105912
    M:I7:leszámolás a jó filmekkel

    a legszarabb rész a 2. óta. a film első 2/3-a langyos best of a korábbi epizódokból. A vége menti a helyzetet a katasztrófától, de ez édeskevés volt. Klementieff meg tiszta tékozlás volt egy ilyen szerepre. Így nem csodálom, hogy várt alatti nyitásról beszélnek...

    5/10
  • LasDen #105911
    Arcátlan önreklám...
  • tigeroo
    #105910
    egyet kell értenem így napokkal később, nagyon emo akart lenni ez a lezárás
  • Sunrider924
    #105909
    Tyler rake: a kimenekítés 2.

    Fasza kis kommandos film, nem az One-man-army mint az elso resze, de tetszett. Sandro idegesito ahogy kell, Daniel Bernhardt meghal, ahogy szokott (nem spoiler bakker, aki szerint igen, az mondjon egy filmet az utolso 15 evbol amelyikben nem egyszeru golyofogo, hol van mar Alex es az "acelkez" ideje) a rendezonek meg jar a pofanvagas a cliffhanger miatt. Meglepetesemre Olga Kurylenko jol adja el(o) a szerepet, pedig az Oblivionba nem igazan, se a Hitman-be szoval lestem erosen hogy csak a smink teszi vagy van ott meg...
  • IMYke2.0.0.0
    #105908
    Személy szerint: nagyon nem jött be az Őrzők 3.
    Tegnap esti felindulással 4/10 volt számomra.
    Ha meg kéne rágnom újra, csak rosszabbat tudnék, mert semmi értékelhető nem maradt meg bennem belőle, így ~14 órával később.
    A zenék se tetszettek. Cseszett hosszú is volt a ~160 percével.
  • smith09 #105907
    Most néztük meg IM legújabb részét, nekem tetszett, várom a folytatást.
    21. századi lehetséges problémákkal fűszerezett roppant látványos izgalmas film.
    Tom Cruise hozza amit a film korábbi részeiben megszoktunk tőle.
    Véleményem szerint eddig rajta és társain nem fogott ki az idő. :)
  • Sequoyah
    #105906
    Ticket to Paradise (2022)

    A film tortenete semmi uj, mar lattuk sokszor. A helyszin gyonyoru, gyanitom a film csak egy kifogas volt egy a studio altal fizetett hosszu nyaralasra:)
    A ket foszereplo tapasztalt nagyagyu, a jelenletuk siman elviszi hatan a filmet, es azt sem mondanam hogy lustan, rutinbol tolnak, odateszik magukat. Aki szereti oket, annak mindenkepp ajanlom.
    A viccek azok neha jok, de sokszor kozhelyesek, es mar ismert vicceket ismetelnek el.

    Arra hogy a repulon elussem az idot tokeletes volt, bar egyebkent csak kozepes film. A ket foszereplo rajongoinak mindenkepp erdemes megnezni.

    6/10
  • repvez
    Szüli
    #105905
    hadik
    Hát hozta a szokásos magyar formát, ahogy a honfoglalás és más filmek, látszik a probálkozás, hogy beletegyenek olyan dolgokat mint a nagyobb külföldi filmekben, de valahogy nagyon egyszerüen sikerül a megvalositás.
    Maga a film összességében nem lett olyan rossz, de nem értem, hogy miért vágnbak bele olyan filmekbe amit már elsore látszik, hogy nem tudnak megcsinálni.
    Itt is elöjött az, hogy 20 lovassal forgatták le az egész huszárezredet, a csatajelenetek egyszemélyes közelikkel operálnak, hogy elfedjék ezt.
    a wikipédia szerint 4400 huszár vonult berlinhez, és akkor még nem számoltuk a gyalogságot.
    Meg hozzájött , hogy 3 db ágyut használtak a filmben , ennél sztem édeskevés lett volna, föleg nem 3 lövéssel .
    A várban lévö csata is le lett egyszerösitve, 2 db szekeret felgyujtottak és az már egy csapda volt, nem mindtha máshova tudtak volna menekülni.

    Amugy az egészröl kb az jön le mint amikor valaki töri orán felel, hogy probál mindent elmondani, de a legegyszerübben és a leggyorsabban, hogy tul legyen rajta. itt is jobb lett volna, ha egy egy bizonyos dologra koncentrálnak jobban és több idöt hagynak neki. megvalahogy nem éreztem a történet fonalát, az egész olyannak tunk, mintha 2 hét alatt történt volna meg az egész film, az addig rendben van, hogy 13 nap alatt jutottak el berlinig, de az elso utközettöl a film elején azért beletelt egy kis idö, de ugy tunt, mintha csak egy egy napokba telt a háboru mindenkivel, mindenki mindenhova hazaért már délután mintha melobol jonne.
    A huszárok a szinélszek miatt ugy tuntek mint valami nyugger csoport . a fele az argo fele az uvegtigris .
    A filmben is látványosan csuszott az utoszinkron a szájmozgáshoz képest.
    A szinészi játékot meg már többször elmondtam, hogy nem képesek kimozdulni abbol a szerepbol amit a szinpadon játszanak, elmondják a monologot mindenféle beleélés nélkül.
  • tigeroo
    #105904
    Guardians of the Galaxy vol 3.

    Érzelmi hullámvasút. Kevesebb a humor (az is a bugyutább fajta... vagy csak mi nőttünk fel?), néha vannak logikai bakik (pl. SPOILER! counter earth leszállunk az űrhajónkkal, sehol egy védelmi egység, milícia, hadsereg? majd mi megyünk a főhadiszállásukra egy rozzant autóval?). Az aranyembert se értettük, ott mi volt végülis a szál lezárás (mi a motiváció, hiszen 180 fokos fordulatot vett a robbanás és a meghalt .... spoiler... miatt. Miért áll a mi oldalunkra? Úgy volt hogy a népét akarja megmenteni...)
    Kevesebb a jó zene (Radiohead - Creep, Beastie Boys... tényleg?!) mondjuk tetszett a végén a "2000s mappa" :) Nem mondom hogy méltó lezárás, mert nem az a felhőtlen szórakozás mint az előző két rész. Keserédes sokszor, ami egy Marvel filmtől már-már szokatlan.

    A vége credits viszont jó volt, parabolára állította a sorozat és az MCU jövőjét...
    Utoljára szerkesztette: tigeroo, 2023.07.10. 09:43:08
  • Samurai84
    #105903
    Flash 2023

    IMAX vetítés, kb. 5% néző, vagy kevesebb, nyilván nappal vasárnap.

    DC fan vagyok, legalábbis jobban szeretem a karaktereket mint a Marvelnél. Nyilván így alkotok véleményt. Maga a film, nekem nem ért egy mozit. Sokan panaszkodtak a gyenge CGIra, ezt nem értem, szerintem nem gyengébb mint bármely más hasonló kaliberű filmben. A sztori ebben a formában meh, de nézzétek meg a Flashpoint Paradox animációst, az ezerszer jobb sztoriban és úgy alles mindenben. Keaton miatt adok 7 pontot rá a 10ből, nélküle olyan 6 lenne.
    Fogalmam sincs a DC mi a f*szt művel... Nála vannak a legjobb, legszerethetőbb karakterek és ilyen gyenge filmeket hoznak össze. Ezek után kiváncsian várja szerintem mindenki hogy Gunn mit fog összehozni. Talán kell ez a reset. Talán nem, és hagyni kellett volna a Snydert tovább dolgozni.
    Én szerintem olvasom tovább a képregényeket, ott kevesebb a csalódás...

    7/10
  • repvez
    Szüli
    #105902
    kimenekités2 és john wick 4.

    mindkettöröl annyit tudok elmondani, amit a multkor is emlitettem, hogy volt egy jo alap ami eredeti ötletböl született uj karakterrel kis költségvetéssel. aztán a közönségnek bejött, ezért készitettek hozzá folytatást nagyobb költségvetéssel nagyobb látványnal mindenben nagyobb és többel. Csak, hogy igy pont azt veszti el a film amiért szerette a közönség az elsö részeket.
    ott még minden földhöz ragadt és realisztikus volt aztán a folytatásokban meg már elmennek a hihetetlen felé csak, hogy minél grandiózusabb legyen .

    kimenekités 2
    nem lett volna rossz fil, de sok volt benne a már emlitzett hihetetlen és lehetetlen elem. 3 hét alatt mindenböl kigyogyul amivel ha nem jön a megbizatás akkor még elbajlodott volna egy darabig, de igy már egyik naprol a másikra tökéletes lesz, de ez a legkisebb gond, amenyni sérülést és változatos eszközökkel elszenvedett ütéseket lövéseket kap és azt egy bandázzsal meggyogyitja nem csak a föhös ,de gyakorlatilag mindenki az valami orvosi csoda. látványosan több lett a CGI és a minösége nem lett olyan, hogy ne lehessen kiszurni, annak ellenére, hogy láttam a behind the scene videot , hogy mit hogy csináltak.

    JW4
    Szintén annyi lövést sérülést kap mindenki ,de meg sem kottyan nekik . a golyoállo zako meg akár jol is mukodhetett volna ha nem mindenre is használja és sérthetetlen anyagbol lenne, ennek ellenére egy bugylibicskával át lehet szurni és a kutya is szét tudja szaggatni, de egy géppuska lovése csak ugy elszáll mint egy szunyogcsipés mégcsak meg se üti.
    A harcok is tül hosszura és egyhangura sikeredtek . szinte látszott rajta a koreográfia, hogy minden egyes embernél ugyan azt eljátsza, hogy belelo , de mivel nem hall meg ettöl ezért közelharcban dob rajta egyett és majd utána még fejbe lövi.
    A végén amikor a lakásbol kiugrik ott zako ide vagy oda , ember nem élte volna tul mégha a kocsi teteje tompit is rajta.
    Aztán a Sacré Cœur lépcsöjénél meg ez a jelenet jutott eszembe:
    scene

    A vak csokát se értettem, hogy hogy tudott tulmenni ezen, mikor annyi lehetöség lett volna távolrol likvidálni, de nem inkább mindenki oda ment a közelébe, de még ugy is simán le lehetett volna bökni egy karddal , mert kizárt, hogy abban a hangzavarban meghallotta volna , hogy mi merröl jön.
    Kb erre emlékeztetett mint itt :
    scene2
    A fekete srác meg csak ugy logott a levegőbe, hogy minek volt ott miért nem segitett vagy ölte meg vagy ahogy jött mért nem ment el mikor már mindennek vége volt? rejtély

    A harmadik amit néztem az AIR.
    doku jelleg megvolt, ÉS még meg is értem, hogy nem Jordan volt a föszereplö hanem a NIKE, de , hogy egyszer sem szerepelt és nem volt szövege az egész filmben az nekem azt sejteti, hogy egy balfasz volt és mindent anyuci intézett ,neki egy szava sem volt az egész életébe beleszolni . nehezen hiszem, hogy a valoságban legalább a tárgyalásoknál vagy ahol szerepelt nem mondott egy szot sem .
    De egy valamibe nagyon jol eltalálta a mondandót, hogy igy megváltoztatta a világot , mert addig csak 3 milliárd volt egy cipore a bevétel, utána meg gondolom ugy alakitották az árképzést is, hogy a százalék elklenére is meglegyen a haszon és ezért lett 140 mld a vége. és ez a trend megy napjainkig .