106198
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • IMYke2.0.0.0
    #105711
    Nem érdemel ennyi szót a sztori - szerintem -, és engem sem lehet meggyőzni arról, hogy ez a film/történet akár csak kicsit is jó lenne.
    Leírtam, hogy mit gondolok arról, amit az önző faszi tett magával és így közvetve a környezetével - s nem veszem elő a kártyát, mert voltaképp teljesen mindegy, hogy milyen okból lépett le, és lett önpusztító.
    Az afféle drámázás amúgy is nagyon gyenge a szememben, ami azért "tiltja meg" a megoldás felé lépést, hogy... dráma lehessen...
  • Bokafix2
    #105710
    Nem lehet, hogy kicsit sokra tartod az állami egészségügyet? Mégis, hogy állítanának talpra egy súlyos szívelégtelenségben szenvedő 270 kilós fószert, akinek ráadásul még egy sor egyéb problémája is van, amik a kóros túlsúlyából egyenes ágon következnek, pl. epekövesség, magas koleszterin, diabétesz, trombózis, tüdőbetegségek, stb.

    Egy ilyenen nem lehet segíteni és ezt ő is tudja. Nem beszélve arról, hogy a kórházban úgyis mindenki magasról tenne rá... csak rákötnék valami infúzióra és betolnák a sarokba. A rendes egészségügyi ellátást meg kell fizetni, bár lehet itt már a drága magánklinikák se sokat tehetnének. De ő is megmondta, hogy a félretett pénzt a lányának szánja, és ha elköltené a saját gyógyítására, végképp nem tudna adni neki semmit.

    A lánya meg úgymond, nem kért a bálna apaságából, ezt ki is jelentette, sőt a halálát kívánta. Az ő szemében csak egy hájas gusztustalan b**i volt, akinek az épp aktuális pasija fontosabb volt, mint az egy szem gyereke, meg a családja. És pont ez a film lényege, hogy nem mosdatja ki a bálnát a múltbeli tetteiből, nem romantizálja a döntéseit, és nem is keres számára önigazolást. Épp ellenkezőleg: rámutat, hogy súlyosan hibázott, amit ő maga is elismer a film egy pontján. Azt is tudja belül, hogy nem alkalmas apának, hanem neki annyi már elég, ha a lánya elfogadja tőle azt a 120 ezer dollárt kártérítésként, mert ez neki már megváltásnak számít. Csak ennyit akar.
  • IMYke2.0.0.0
    #105708
    A 7-esek csatája... szinte :)


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2022] - https://www.imdb.com/title/tt3915174/ -- "Puss in Boots: The Last Wish" - (Csizmás Kandúr: Az utolsó kívánság) - 7/10
    (2023.01.29) (103 perc, amerikai) - Animation, Adventure, Comedy - (imdb) -- G+

    Az animáció "érdekes" - mintha direkt darabosra/művészire vették volna a figurát -, a sztori felnőtteknek, a csili-vili megvalósítás a kisebbeknek bejöhet.
    Összességében jó animációs film.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2022] - https://www.imdb.com/title/tt8178634/ -- "RRR (Rise Roar Revolt)" - (RRR (Rise Roar Revolt) - 7/10
    (2023.02.03) (187 perc, indiai) - Action, Drama - (imdb) -- G+

    Forradalom-film az egykori brit elnyomás egy alternatív idővonalára helyezve.
    Több zenére és táncra számítottam - a nagyon komoly setting ellenére is. Az első vidám volt, a második diadalittas és hazafias, az utolsó meg a credits előtti ünneplés.
    Számos jelenet baromi jól volt tálalva, a végére - a nagy ütközet - azért jöttek a szokásos túlzások, de a maguk módján még azok is badass-ek voltak. Nem röhögtem fel. A 3 óra elröppent.
    Most csak 1 fincsi csajszit kaptunk.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2022] - https://www.imdb.com/title/tt17634494/ -- "Noktah Merah Perkawinan" - (The Red Point of Marriage) - 7/10
    (2023.02.04) (120 perc, indonéz) - Drama - (imdb) -- 13+

    A két gyermekes család felnőtt tagjait még kísérti az egy hónappal ezelőtti nagy veszekedésük, és az, hogy a férj gyakorlatilag alig beszél a felességgel, és kizárta az életéből. Közben, a feleség egyik tanítványa vonzódni kezd a férj iránt, és egyfajta hangulat-tapaszként a férj is jól érzi magát a közelében...
    Amikor a dolgok kicsúsznak a felnőttek kezéből, a gyerekek is megisszák a levét, és általában rövid úton válás lesz a dologból - nincs ez másként most sem, de a férj még nem adta fel...

    Nem egy száguldó cirkusz tempóban, de csak sikerült eljutni a megoldásig :)
    A zene - általánosságban - nagyon el van találva, különösen a melankolikus elemek az elején.
    A flörtölés és az abból fakadó félreértések sorsszerűen keserédesek. A főszereplők szépen hozták a kötelezőt.
    A családi- és kapcsolati történeteket nem kerülőknek tudom ajánlani a filmet - a többieknek slow burn és unalmas, sőt, talán még túlságosan nő-központú is lehet.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2006] - https://www.imdb.com/title/tt0425210/ -- "Lucky Number Slevin" - (Alvilági játékok) - 7/10
    (2023.02.12) (111 perc, amerikai) - Crime, Drama, Thriller - (imdb) -- 18+

    Nem voltam nagyon elájulva tőle, de rossznak sem mondanám.
    A "fordulat" épp eléggé el volt kendőzve, hogy jó darabig csak Bruce Willisre gyanakodjon az ember...


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [1995] - https://www.imdb.com/title/tt0112818/ -- "Dead Man Walking" - (Ments meg, uram!) - 6/10
    (2023.02.20) (123 perc, amerikai) - Crime, Drama - (imdb) -- 18+

    Helen Prejean könyve alapján készült, Tim Robbins színész forgatókönyvében és rendezésével.
    A film végén elhangzik hogy mennyire nem biztos, hogy minden a valódi eseményeken alapszik, és nyilvánvalóan a film is dramatizálta azt.
    A kor, és a hatásos történet szellemében el tudom fogadni Susan Sarandon felmagasztalását, de mint tinédzsergyilkos sztori nem kaphat nálam többet 6-nál - és azt is a színészi munkáért.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2022] - https://www.imdb.com/title/tt13833688/ -- "The Whale" - (A bálna) - 4/10
    (2023.02.26) (117 perc, amerikai) - Drama - (imdb) -- 18+

    Ezt a filmet vagy szeretni, vagy utálni lehet. Köztes út nincs.
    Én utóbbit érzem.
    Gyakorlatilag az első 15-20 perctől folyamatosan rohadtul zavart, hogy "feloldhatatlan" (megoldhatatlannak kinevezett) konfliktussal és őrlődéssel drámáztak, ahelyett, hogy a "bálna" bement volna a kórházba, hagyva, hogy kezeljék és talpra állítsák, hogy apja lehessen végre "szeretett" lányának... és az helyett, hogy az évekkel korábban öngyilkosságba menekülő meleg partnerének emlékébe és saját túlsúlyából fakadó betegségeibe temetkezve akar elpatkolni akkor is, amikor a környezete kérve-kéri, hogy ne így tegyen...
    S az előzőek miatt nem, nem tartom jó filmnek - Oscart sem adnék neki, és senkinek a színészek közül - hiába a kiváló színészi munka Fraser részéről.
  • IMYke2.0.0.0
    #105707
    Ezért sem szabad töményen nézni egy alkotót...
    ...ráadásul, ilyenkor az ember hajlamos hibának felróni azt, amit amúgy meg az író/rendező előnyére írna fel.
  • LasDen #105706
    Park Chan-Wook hónap

    Az elején elég csalódást keltő volt a Bosszú-trilógia másik 2 darabja, mégha objektívan érdekes filmek. Már előtte is látszott, de a vámpírokkal mégjobban belement a szexualitásba. Néhány üres járat nélkül lehetett volna jobb is. Aztán még egy lapáttal rá tett a Vonzásokban a szexuálitásra. Aztán a Handmaidenben a csúcsra járatta a dolgot. Ennyi dugást legutóbb a jav.gurun láttam. Az tetszett a legjobban a filmjei közül. Bár egy 20 percet abból is bőven lehetett volna faragni. De jó történet, jó karakterek. Aztán a legújabb Decision to Leave-vel elveszetett. Frusztráltak a karakterek viselkedései aztán meg hogy tele volt felesleges sallanggal csak hogy meglegyen a 2,5 órás játékidő. Ott volt benne egy jó film, de elveszett ebben a sokmindenben. Borzasztó volt...
  • ximix #105705
  • mégvadabbdisznó
    #105704
    We Have a


    Nem vicc. A filmbeli címben is így szerepel. David Harbour nagyjából olyan, mint Terence Hill karaktere a Megint dühbe jövünk-ben, aki volt már pincér, ügynök, dokkmunkás, cipész, kőműves, középhátvéd, sőt még kamiontolvaj is. David is volt már hivatásos demogorgon irtó, pokolfajzat, vérmikulás, ruszki amerikakapitány, most meg kísértet.

    A film egy könnyed családi mozidélután, némi drámával megfűszerezve. Kb. a Casper és a Swayze-féle Ghost között lavíroz félúton. Egyszeri nézésre tökéletesen alkalmas. 7/10
  • Bokafix2
    #105703
    Unlocked (2023)


    Én mindig, de tényleg mindig végigtapogatom a zsebeimet, hogy megvan-e a telefonom, mielőtt leszállok egy tömegközlekedési eszközről. Jelen filmünk hőse sajnos elköveti azt a hibát, hogy ezt nem teszi meg. A buszon hagyott telefont meg épp egy elektronikai műszerész hackerzseni találja meg... aki véletlenül sorozatgyilkos is.

    Tény, hogy ennek a fickónak a kezében az a telefon egy olyan eszközzé válik, amivel teljesen gallyra lehet csapni egy ember komplett egzisztenciáját, ellene fordítani a baráti körét, kirúgatni a munkahelyéről, 0-24-ben megfigyelni, és minden lehetséges információt megtudni róla. Szóval, ha véletlenül elhagynád a telód, és egy jóképű, szemüveges, koreai fiatalember hozza vissza neked, akkor repítsd ki a szemétbe, vagy zúzasd be, mert olyan kémprogramokkal teli klónozott rémdoboz lesz belőle, ami úgy fogja tönkretenni az egész életedet, mint ennek a szerencsétlen csajnak a filmben.

    Ja, és mintha említettem volna, hogy a muki sorozatgyilkos, tehát értelemszerűen nem éri be annyival, hogy lapátra teszi az egzisztenciád. Az csak az előjáték.

    8/10
  • CSOCSO
    #105702
    Babylon

    Felig birtuk megnezni mert annyira hosszu es hat, hogy is monjam.... "erdekes" film. Nem mondom hogy szar de nem is jo.
    A banshees filmrol meg annyira hogy ha valami filmnek film fesztivalos logoi vannak es azokat mar meg sem nezem. Na azok altalaban ultrafos filmek szamomra.
  • ximix #105701
    fél OFF
    A múltkori torrentezős beszélgetés, lapszélére.
  • Batman15
    #105700
    Verdák (2006) Cars - még mindig egyik legjobb animációs film, amit láttam.
  • LasDen #105699
    Alienoid

    Igazából meglepett, hogy mennyire élvezhető volt. Pedig azért elég sok történik mind a jelenben és a múltban, hogy túl sok legyen összességében, de sikerült szépen fésülni a dolgokat. Az a releváció, amivel véget ért nem vagyok teljesen kibékülve, de várom a folytatást.

    7/10

    Loving Vincent

    Azt hittem sokkal inkább szól van Goghról, így kicsit meglepett, hogy effektíve egy mese, sok mesélőn keresztül, hogy élt és inkább hogy halt meg. Ettől függetlenül kifejezetten érdekes és szomorú történet. Annak aki pedig nem tudja, hogy milyen körülmények között halt meg, mint én, annak az is tud érdekességeket tartogatni. Persze az animáció és a festmények teszik kifejezetten érdekessé, mert mesés a látványvilág.

    7/10
  • PhantomAss
    #105698
    Amúgy félre ne értse senki, engem egyáltalán nem zavar ha vkinek tetszik a film, mindenkinek más az ízlése.
    A Mulholland Drive nekem is egyik nagy kedvencem :)
    Ha olyasmit akarnék hirtelen ajánlani ami az utóbbi években nagy hatással volt rám akkor az egyik a Régi Város (Manchester by the Sea) volt, a másik pedig a Toni Erdmann. A Régi város egy kőkemény lélekromboló szemétláda ami szétszedi a lelket de a végére azért nem hagy a földön.
    A Toni Erdmann viccesebb de kemény témát feszeget az is. És ez mindkettő olyan film amire 10 emberből 8 megvonja a vállát hogy mi ez a fos.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2023.02.14. 20:23:40
  • IMYke2.0.0.0
    #105697
    Bocs, hogy belekotyogok, de: a Mulholland Drive zseniális film.
    Régi filmklubunkban sokszor hivatkozott darabja volt a filmek utáni kibeszélgetéseknek.
  • MerlinW
    #105696
    Ezért réteg ez a műfaj:) Az emberek 99%-a a könnyed szórakozást keresi, ami tök normális (többnyire én is). Az, hogy ki van elégítve az 1%, de még inkább, hogy vannak még írók/rendezők akik bele mernek vágni agytekervényt mozgató, mélyebb alkotásokba az meg tök jó :) Néha, mikor van türelmem hozzá nézek ilyeneket és számomra tök jó érzés az, mikor megnézek egy ilyet és kb fogalmam sincs mit láttam, de valamiért tetszett, a hangulata. Aztán utánanézek mi is van a háttérben és szépen összeáll a kép. Ilyen pl. volt anno David Lynch Mulholland Dr. c. filmje is. Az is egy mestermű, de először fogalmad sincs mit nézel 2 és fél órán át :) Aztán mikor megérted, hetekig rajta kattogsz. Életem egyik leggazdaságosabb mozijegye volt xD
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.02.14. 17:48:53
  • IMYke2.0.0.0
    #105695
    Nekem mindenféle kutatás nélkül is tetszett.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [2022] - https://www.imdb.com/title/tt11813216/ -- "The Banshees of Inisherin" - (A sziget szellemei) - 9/10
    (2022.12.14) (114 perc, ír-brit) - Comedy, Drama - (imdb) -- 18+

    S nem hiszem magam különlegesnek sem :)
    Szerintem, egyszerűen csak figyelni kellett.
  • PhantomAss
    #105694
    Igen ezt én is olvastam. Ezzel csak annyi a gondom hogy ha nem nézel utána akkor nem esik le hogy miről szól (mert sztem a nézők 99%-nak nem mond semmit az Ír polgárháború), és így emiatt én nem tudom jobbra értékelni.
    Számomra akkor lenne zseniális, ha kutatás nélkül is leesne hogy miről szól.
    Emiatt pl. a 'Mother' -t jobbak tartom mert -a kersztény Európa részeként- hamar levágtam hogy az a Biblia feldolgozása.
    Az sem egy húdenagy élmény, de ott legalább könnyebben rá lehet jönni a mondandóra mert feltételehzető hogy a fehér népesség nagy részének van némi köze a Bibliához.
    De persze ízlések és pofonok :)
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2023.02.14. 14:17:07
  • MerlinW
    #105693
    Vannak könnyű filmek és vannak nehezek. Ez egy nehéz mű volt. Nincs ezzel semmi gond, a művészfilmek ilyenek:)

    A Banshees igényel némi Ír történelmi háttérismeretet, lévén az egész film egy nagy metaforája az 1922-es Ír polgárháborúnak. A felek közti kommunikáció hiánya, a makacs hadviselés, áldozatok, megbánás, stb. Sok hasonló "intellektuális" film van, ami csak egy réteget tud megfogni. Ugyanakkor hasznos is lehet, mert a fogékony nézőket ráviszi az kutatásra. Én is filmnek köszönhetően olvastam utána, ismertem meg a forradalom részleteit, és utána teljesen más megvilágításba került az egész. Míg elsőre 2-3/10 volt, utána zseniális/10 lett :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.02.14. 13:30:56
  • PhantomAss
    #105692
    A sziget szellemei ( The Banshees of Inisherin), 2022
    imdb
    Franc se tudja, én vártam ezt a filmet mert az egekbe magasztalják, de számomra hatalmas csalódás. Értelmetlen ráadásul gusztustalan is.
    A fórumokat elnézve megintcsak kétféle vélemény van, az egyik szerint ez az utóbbi évek egyik csúcsa, és egy bizonyos iq alatt nem lehet megérteni, és akinek nem tetszik az nézzen Marvelt. A másik vélemény áll hozzám közelebb, bánom azt a két órát amit erre rászántam.
    2/10 a fényképezés miatt +1 pont.
  • Bokafix2
    #105691
    Viking Farkas (2022)


    Ha az Alkonyat kutyái csak fele ennyire lettek volna tökösek, már egy jobb film lehetett volna. Norvégia tájegységei továbbra is lenyűgözőek, sőt nem is láttam még norvég filmet, ami a természetben lett forgatva és ne nézett volna ki jól.
    Tény, hogy a farkas cgi-je nem egy Avatar-szint, de egy B mozinál nem is várok ennél többet. Annyiban különbözik a többi vérfarkasos filmtől, hogy itt nincs visszaalakulás, ha elmúlik a telihold. Aki egyszer átváltozik, örökre úgy marad. Szóval van benne valami sorsszerűség is. És még némi drámát is sikerült belepakolniuk.

    6/10
  • hapi
    #105690
    Babylon
    4/10

    -Zeneileg is óriási csalódás.
    -Igen sok felnőtt tartalom van benne ami sokaknak talán megbotránkóztató
    -tényleg ennyire áll prűd lett Magyarország, hogy ha egy csaj a barátnője puncijáról énekel akkor azt "Puma"-nak fordítjuk?
  • viizo
    #105689
    Black Panther 2 / Fekete Párduc 2

    Azt hittem túl vagyok 2022 legrosszabb képregényfilmjén a Black Adam képében, de a Marvel azt mondta, fogd meg a söröm, és kidobta ezt a csodát.

    Legalább a kép lett volna jó, de még a Disney+os IMAX 4K is vmi rettenet minőségű, homályos szélekkel, úgyhogy még a sorozatokat sem sikerült megugrani vmi kreatív döntés miatt. A Holdlovag, VandaVision, stb sorozatokként is mérföldekkel szebb és igényesebb kivitelezésűek, ha már a Marvel istállón belül nézek szét.

    Egy pontot kap Namor (főgonoszként érdekes volt), egyet a 'bemutatkozik az új párduc' dobpergős jelenet, egyet pedig a filmvégi 'in memoriam előző párduc', és ezzel ki is fújtak a pozitívumok.

    Mi volt rossz? Ezen kívül minden. Gyakran homályos kép, az esetek többségében rajzfilmesen gyenge CGI, nevetséges forgatókönyvi megoldások, 'erős és független nők' mindenhol és mindenekfelett, az új párduc szerkó megagiccs, helyenként oda nem illő soundtrack (ami ráadásul a háttérben egy sima beszélgetésnél is többször jelen van és zavaró), és így tovább.

    10/3
  • Caliph
    #105688
    Peter F Hamilton nemzetközösség sagája köztük lehetne,zseniális az a könyv. bár sok szálon fut,sok fontos szereplővel,de egy trilógiában ki lehetne vesézni
    a gond a mostani adaptációkkal az ,hogy a rendezők meg forgatókönyv írók valahogy úgy gondolják hogy ők mégis csak jobban tudják, mint ahogy a könyvben le van irva.
  • Mentol
    #105687
    Pedig rengeteg könyvet tudnék mondani, amit ha úgy rendesen filmre vinnének, akkor még a zavatárnál is nagyobb blockbuster lenne...
  • repvez
    #105686
    pedig már én is nagyon unbom, hogy nincs más eredeti ötlet vagy téma amiről filmet csinálnának, mert mind ugyan azt nyujtják a végtelenségig.
    Régen legalább max 3 rész volt egy filmhez és bármyennyire is jo volt, nem csináltak belüöle több folytatást vagy elözményt meg spinoffot.
    És senki nem háborgot miatta se nem az miatt , hogy nem ugy történtek a dolgok a filmebn ahogy egyesek akarták és föleg nem forgatták ujra miatta a filmet vagy nem olyan irányba vitték el az egész történetet.

    Akinek tetszet az a film az szerette akinek nem az vagy nem nézte meg vagy elkönyvelte ,hogy rosz volt a film és tovább ált keresett másikat.
  • IMYke2.0.0.0
    #105685
    Valaki tudja/összeszámolta már, hogy mennyi volt eddig, és mennyi film lesz még a jövőben ebben a témakörben (DC/Marvel s.heroes)?
    A költői kérdésre a válaszom: Sosem fogják megunni, mindig lesz réteg, akinek újra el lehet adni.
  • TBTPumpa
    #105684
    Hmm, pedig októberben a mozipremieren hogy felszopták, hogy ez a mestermű újradefiniálja a mozit + Oscar esélyes.
    De szerencsére csak egy szokásos színvonalú Marvel film lett. A Marvel hű a nagy amerikai márkákhoz. Coca Cola, McDonald’s... mindig ugyanazt a szemetet kapod a pénzedért. ;)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.02.07. 15:32:06
  • IMYke2.0.0.0
    #105683
    Remélem, lesz még vagy 10 "része" a cuccnak, mielőtt ráébrednek, hogy ezt hagyni kéne a francba...

    Írom ezt úgy, hogy az 1. részt se akartam sohasem megnézni.
  • Mentol
    #105682
    Szerintem, csak simán xar volt.
  • hapi
    #105681
    black panther 2

    4/10
    - első 2 órában nincs black panther a black panther filmben
    - még 2-3 erős nő karaktert elbírt volna a film lol
    - szegény ember Avatarja
    - szar volt
  • Bokafix2
    #105680
    True Spirit (2023)


    Körbehajózta a csaj a földet. Egyedül. 16 évesen. Egy misét megért. Megtörtént esemény alapján.

    7/10
  • LasDen #105679
    Wakanda forevá'

    Rohadt hosszú és rohadt unalmas. Talokan és Namor egész érdekes, de itt kifújt a film.
    4/10
  • repvez
    #105678
    Hát nekem a stressz faktort inkább az okozta, hogy menyni hulyeséget hordtak megint össze benne.ÉS egy kicsit sok volt amit bele akartak tenni ,de közbe semmire nem maradt idő és minden tul gyorsan és egyszerüen megoldodott.
    Ebbol a filmbol valamelyik részt nagyon rövidre kellett volna haszni ,hogy a másikra maradjon kellö idó vagy akár ki is lehetett volna hagyni.

    De ez, hogy repülőgép kényszerleszállás ,meg még tuszeljtés és még el is menekülnek
  • mégvadabbdisznó
    #105677
    Mi volt az a sniper annál a lövöldözős jelentnél te? : O
    Hihetetlenül megalázó volt, amit az a sniperes csóka a rablókkal művelt.
  • Bokafix2
    #105676
    Plane (2023)


    Alapvetően csak egy szimpla akciófilm, de nekem tetszett. Butler hozta a szokásosat, és ez a géppel kényszerleszállás a Fülöp-szigeteken, plusz a helyi terrorista milíciák, akik fenyegetik őket, elég jól meg tudta teremteni a feszültséget. Az exkommandós fegyenc, aki a gépen utazott meg csak rátett egy lapáttal a hangulatra.

    7/10
  • IMYke2.0.0.0
    #105675
    Köszi a linkért, így tudtam csekkolni, hogy én 4/10-et adtam rá.
  • MerlinW
    #105674
    Batman Returns máig egy hangulatbomba. A 2022-ből meg már egy képkockára sem emlékszem :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.02.01. 11:07:39
  • Sequoyah
    #105673
    The Batman (2022)

    Eleg nagy csalodas volt a film, ez egy kozepes, es eleg erdektelen detektiv tortenet, egy atlag akciohoz foszereplovel, akire raktak egy Batman jelmezt.
    Es szerencsetlen Batman meg meg sem oldja a rejtely, az elso perctol az utolsoig az orranal fogva vezetik, es KIZAROLAG csak azokat a rejtelyeket oldja meg, amiket a Riddler akarja hogy megoldjon.
    A DC pedig tovabbra is keveri a realizmust a sotet es pesszimista tonussal, semmi realizmus nincs itt, csak depressziv az egesz.

    De azert vannak pozitivumok is. A szereplo garda tetszett. Robert Pattison jol alakitja Batmant, de azert illett volna gyurnia kicsit a szerephez. Vagy ha mar nem tette meg, legalabb ne mutogassa a nyeszlett felsotestet:)
    A Pingvin lett a legjobb, de a tobbiek is tetszettek. De tul sokan vannak a filmben, es igy elvesznek a tomegben. Legalabb ket filmre eszet kellett volna huzni ezt a gardat. A DC folyamatosan ugyanazt a hibat koveti el, hogy ugy akarjak utolerni a konkurenciat, hogy mindent 1 filmbe probalnak suriteni...

    Erre a filmre ugy tekintek, mint az 1992-es Batman Returns ujra feldolgozasa, es a regebbi verzio meg ma is sokkal jobban tetszik, sokkal stilusosabb es jobban lekoti a figyelmem.

    Azert nem tragikus, 2 orat meger, ha nincsen semmi jobb.

    6/10
  • ximix #105672
    Trailer első pár másodpercében a Paul Kalkbrenner-es srác jutott eszembe.
    Ui:Az egy zenei trilogyia ha valakit érdekel esetleg
    https://youtu.be/J6-uxwFP5DU
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2023.01.28. 23:52:37
  • LasDen #105671
    Január - Johnnie To hónap

    Breaking News (2004)
    Még mielőtt elkezdődne már szarul sül el egy rablás és azonnal tűzprbaj alakul ki az utcán a rendőrökkel. Majd fölveszik, ahogy egy utcai járőr azonnal megadja magát és fejbelövik. Az emberek elvesztik bizalmukat bennük így a hajtóvadászatnak mégtöbb szerepe van.

    Azt hittem nagy, grandiózus jelenetekkel lesz tele, de To gyorsan beterelte őket egy épület komplexumba, ahol a film nagyrésze telt. Br kicsit eröltetettnek éreztem ,hogy ennyire tehetetlenek a rendőrök az egész film alatt, ettől függetlenül igazán jó volt. Jó akciókkal és karakterekkel...

    7/10

    Mad Detective (2007)
    Egy volt és egy új nyomozó összefognak, hogy megoldják egy másik nyomozó eltünéses esetét. Az ex-rendőr állítása szerint láátja az emberek belső, igazi énjét.

    Elég hihetetlne, hogy a látottak alapján ilyen embert a rendőrség közelébe engednének. Ettől függetlenül kicsit csalódtam, mert nyomozósabbra vették a bulit az akció helyett. Közép tájon kicsit elvesztettek, elég érdektelenbe fordult át, de a végére vissza tudott húzni.

    6/10

    Life Without Principle (2011)
    Három történet hrom emberről. Egy gengszter, egy zsaru és egy bankár története, akik a gazdasági válság közepette próbálnak meg túlélni.

    Úgy érzem a válságra próbált reflektálni valamit To, de egy kicsit elment mellettem a sztori. Jövünk, megyünk, pénz itt, pénz ott, tőzsde, rengeteg szakzsargon elhangzik és az emberek örjöngenek. Azt hittem jobban összefonódnak majd az események, de eléggé szeparáltan voltak kezelve. A vége érdekes volt, de igazáából ennyi...

    5/10

    Drug War (2012)
    A drog termelők fönőkét elkapják és hogy mentse magát együtt működik a rendőrökkel, hogy feljebb jussanak a létrán.

    Az előző próbálkozásokhoz képest ez már érdekesebbnek hangzott ám a végére ez is ellaposodott. Jellegtelen karakterek mindenfelé, amit csak a jobb akció jelenetek mentenek meg...

    5/10

    Blind Detective (2013)
    Egy vak ex-nyomozó összefog egy új nyomozóval, hogy megtalálják annak egy régi barátját. És menet közben egy gyilkossg sorozatra is fény derül.

    To fogta a Mad Detective egyes paneleit és egy új filmet csinált belőle. Csak most kivételesen komikus oldalról fogta meg a dolgot. Szegény Andy Launak ilyen szarban kellett szerepelnie. Teljes mélypont. Borzasztó dramaturgia és karakterek sorozata. Semmi menthető nincs benne...

    3/10

    Three (2016)
    Egy bünözőt fejbe lőnek a letartóztatás alatt, de nem hal bele. Kórházba viszik, de a műtét előtt magához tér és elutasítja a műtétet. A kórhzban várnak a rendőrökkel, hogy a társai eljöjjenek és megmentsék...

    Annyira jó ez a film, hogy menet közben jöttem rá, hogy én ezt 5 éve már láttam. A végén van egy nagy szabadítás, ami tele van lassítással. De mintha nem lett volna pénz nagy sebbességű kamerára ezért a színészek próbálják eladni a lassítást. Tök fura. És ha belegondolsz tök elbaszott próbálkozás a szöktetésre.

    5/10


    Csalódtam, mert állítólag kurva jó filmjei vannak Tonak, de ez most nem jött össze. Folytatásra felkészül Park Chan Wook. Ő biztos jobb lesz....