106198
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • IMYke2.0.0.0
    #105873
    2014 januárja óta vagyok regisztrált az imdb-n.
    Úgy tudok tiltakozni ez ellen a - az általam is cenzúrának tekintett - megoldás ellen, hogy többé nem használom a profilt.
    Nem törlöm, mert 1200+ értékelést adtam le, bőven még az offline vezetett txt/excel előtt is, így van "értéke" számomra a dolognak - de már kerestem alternatívát.
    Egyelőre csak a Metacritic-en regisztráltam - de kiderült, vélhetően rossz döntés volt, mert rohadt kevés régi filmet lehet megtalálni ott, ázsiait meg kifejezetten... már 2011-ből sem tudtam beklikkelni...

    A rohadtparadicsom ez utóbbi szempontból jobb hely.
    Lehet, hogy az mellett döntök végül.
  • MrAndree
    #105873
    1-eseket szórni megnézés nélkül nem szabad vélemény nyilvánítás hanem hiszti. :) Igazából annyi kéne, hogy csak olyan értékelhet filmet aki bizonyíthatóan látta. Na persze azt nem tudom ezt hogyan lehetne megoldani.
  • repvez
    #105872
    vagyis a negativ kritikát kevésbé a pozitivat meg felszorozzák ki tudja mennyivel , de lagalább igy már a 2%rol már 70% van az arány.
    És még van képük ugy komunikálni, hogy az oldal hitelessége miatt történik a változás, hogy ellensulyozzák a "negativ bomb" reakciokat.
    Ez inkább a cenzura felé megy mint a szabad vélemyény nyilvánitás felé. forditott helyzetben ha lehuznánk egy másik amiben nincs woke akkor senki nem tesz semmit ahogy eddig .
  • IMYke2.0.0.0
    #105871
    IMDb changes ratings after Little Mermaid backlash

    Röviden: imdb titkos módszerrel "súlyozó" megoldást vetett be -- vélhetően: véglegesen --, mely szerint:

    Although we accept and consider all votes received by users, not all votes have the same impact (or ‘weight’) on the final rating. When unusual voting activity is detected, an alternate weighting calculation may be applied in order to preserve the reliability of our system.
  • viizo
    #105870
    A John Wick 4 épp csak annyira lett tré, hogy a legjobban álló John Wick film a négy közül, 8-as IMDB átlaggal. Ez valahogy nem azt a sormintát adja ki, mint pár széria az utolsó részekre értékelhetetlenné váló utolsó részekkel. ;)
  • mégvadabbdisznó
    #105869
    Everest


    Mivel most van némi aktualitása, megnéztem újra. Szétfagytam még a látványól is. 7/10
  • repvez
    #105868
    még nem láttam a wicket, de a jelenség sajnos elég sokszor elöfordul mint itt is.
    Van egy eredeti film ötlet vagy legalább is egy kicsit eltéro mint az akkori main stream és elkészül minimális költségvetésbol és berobban a mozikba sok pénzt hoz.
    Erre berendelik a folytatást, egy kicsivel több pénzbol és az is sikeres lesz , akkor a 3. részt megint nagyobb kültségvetéssel ujra, de sajnos minden alkalommal csak az változik, hogy egyre hihetetlenebb lesz a történet , egyre több minden történik a vásznon akcio robbanások szereplök stb. de a történet és a lényegi dolgok meg elvesznek belöle.
    A 2-3 rész után márcsak egy pénz gyár lesz mindegy hogy mit csinálnak vele, akkor is jön a lövé , mert már kult lett belöle.
    Erre a legjobb példa a fast and furius sorozat, szinte noname emberekkel leforgattak egy utcai gyorsulásos filmet, aztán mára már nyoma sincs az eredeti történetnek helyette már az urben röpködnek a kocsikkaé
    DE ide lehetne sorolni a transformersz filmet is. a terminátort, meg az egész superhos filmeket.
  • Synchronous
    #105867
    Azért Adkins is tett hozzá némi értéket. Az az önelégült, hájas, vigyorgó pofája frenetikus volt. Meg a fight is. Még azzal a kövérítő makeuppal is milyen mozgékony és rugalmas volt. Legalább nem volt annyira sablonos, mint a többiek, bár tény, hogy sok ideje nem volt megmutatni a kvalitásait. Nekem amúgy a John Wick-ben nem a fizika megkerülése volt a leghiteltelenebb, hanem az, hogy a rá vadászó bérgyilkos hadseregből senkinek nem jutott eszébe távoli fejlövéssel leszedni sniperrel. Inkább mennek rá csapatostól, japánkodnak, verekednek, közelről lövik a zakóját, stb. Milyen amatőrség ez?

    Amúgy a sztori már az első részben véget érhetett volna, ha Marcus úgy dönt, hogy lelövi a távolból... csakhogy ő inkább neki segített. De ezt bárki megtehette volna a bérgyilkos seregből, ráadásul sok millió dolláros vérdíj volt kitűzve rá, tehát még azt sem lehet mondani, hogy ne lett volna mindenki ultra-motivált abban, hogy kicsinálja a fickót. A Continental-nak meg nem volt olyan szabálya, hogy távolról nem lehet elintézni az üldözöttet. Mindenféle módszer adott volt. Ehhez képest mindenki tapadt rá, mint a légypapírra.
  • Blasta
    #105866
    Egyet kell értsek a John Wick 4-et ért negatív kritikákkal. Ez a film egy egyetemi záróvizsga akciókoreográfusoknak és SEMMI TOBB. Ez egy szuperhos film, ennyi sérulést, golyót, esést humanoid egyszeruen nem bírhat ki. Schwarzeneggert, Stallone-t nem csapták/utotték/dobták/lötték le ennyiszer mint ezt a szerencsétlent. Csak amig a Marvel filmekben ennek van narratívája addig itt elvileg hús-vér emberek (kizárólag a föhösök) élnek túl szinte mindent.
    A kevlar zakó arc elé húzásával minden lovés kivédése pedig végképp a legalja.
    És igen, ez egy olyan szuperhos világ ahol kb. minden 2. ember bérgyilkos, de minimum az osszes bérgyilkos lenn sétálgat az utcán várva arra, hogy Wick barátunk arra térjen. Legalábbis ez jon le abból amit itt elénk raknak.
    A lépcsös jelenetsort már elkezdték mémesíteni (van belole egy 10 órás vágás, ahogy John gurul csak gurul csak gurul :D), komplett vicc volt az a rész is.
    Egy dolgot becsulok ebben az egészben, az pedig Keanu hozzáértése. Az a faszi tényleg megtudja csinálni a fegyverekkel amit látunk a filmben, olyan sokat edzett a lötéren, hogy konkrét mesterlovész lett már belole. Aki nem hiszi, csekkolja youtube-on, van fenn pár lötér videója, elképeszto az arc.
    Az elso rész egy jó kis akciófilm volt, abból jutottunk el egy mesefilmhez. Not cool.
    Utoljára szerkesztette: Blasta, 2023.05.30. 13:24:04
  • PhantomAss
    #105864
    Sisu 2022 IMDB

    Én azt hittem ez egy 'normális' háborús film lesz, holott ez még a John Wick-nél vagy a Kill Bill-nél is nagyobb agymenés.
    Ezt a filmet nem szabad komolyan venni egy másodpercig sem, előte meginni két sört és és röhögni a sok fasságon.
    Fekete komédia akció, valami ilyesmi. Emellett az angolul beszélő németek nagyon elronják az amúgy nem is létező vh-s hangulatot, ez sokat levon a film amúgy is csekély értékéből.
    Tőlem nagyon távol áll ez a műfaj, úgyhogy nem fogom felpontozni. És sajnos nem ittam előtte.
    2/10


    Guy Ritchie's The Covenant 2023 IMDB

    GR munkásságát sem igazán szeretem, számomra az összes filmje kb. ugyanaz. Ha egy filmját láttad láttad az összeset.
    Ehhez is így álltam de végre ez a film más. Arra számítottam hogy valami alap GR sztori lesz megint, tökös katonákkal, gengszterkedéssel, repkedő testrészekkel, a szokásos GR narratívával hogy az elején bemutatkoznak a szereplők, ki kivel van mit csinál kinek az ellensége stb, de nem ez történt. Ellentétben a SISU-val ez a film realizmus szempontjából nagyon is rendben van.
    Mi történt GR-vel, megkomolyodott?
    7/10
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2023.05.30. 08:32:41
  • viizo
    #105864
    John Wick 4

    A legjobb John Wick az eddigiek közül.

    Pro:

    + eszméletlenül szép fényképezés és fények, 4K-ban az egyik legszebb film, amit az utóbbi években láttam
    + remek zenék
    a helyszínek áll-leejtősek (a Japán és a Berlin szekvencia külön kiemelendő)
    + kreatív kameramozgások
    + tényleg csonttörő akciók, amik jól kivehetőek, azaz nem teszi értékelhetetlenné őket a túl gyors vágás és vmi rázkódós kamera egy parkinsonos operatőrrel
    + Berlini főgonosz
    + 'A párbaj'

    Kontra:

    - Hosszú, egy fél óra kivehető lett volna
    - Sok akció és esés már inkább egy sci-fibe illik
    - Az utcákon lassan már mindenki bérgyilkos

    Nagyon kellemesen csalódtam, itt tényleg beletoltak mindent, de nem rossz értelemben, és pár hülyesége ellenére minden téren odaver.

    10/8.5
  • CSOCSO
    #105863
    John Wick part 4.

    szinte nezhetetlen.
    legyen 4/10
  • Bokafix2
    #105862
    Dzien Matki (2023)

    J. Lo után (Után? Talán nem biztos, mert szinte egyszerre jelentek meg.) a lengyelek is bepróbálkoztak ezzel az erős asszony stílussal. A keret is hasonló. Erős anyuka gyerekét elrabolják kegyetlen gengszterek, csakhogy asszonyunk különleges műveleti ügynök volt a NATO-nál, így hát rettegjen mindenki aki keresztbe tesz neki.

    Mondjuk annyira nincs túltolva. Akad némi realizmus is, mert pl. van amikor veszít, földre kerül, stb. Azért 4-5 db megtermett huligán komoly kihívást tud jelenteni pusztakezes harcban egy nőnek, még akkor is, ha jó kiképzést kapott. Ezért tehát nincs az, hogy a szempillájával agyonver egy egész utcatömböt, majd karcolás nélkül elsétál. Ez mondjuk kifejezetten tetszett benne.

    6/10
  • AnuluWork #105861
    Ez úgy váratlanul jött ... Elhunyt Ray Stevenson
  • mégvadabbdisznó
    #105860
    Super Mario Bros.


    Összességében nekem bejött, de nem volt logikus az eleje. A pingvinek birtokolják az ultimate szuperfegyvert, és nem vetik be, mikor pusztulással fenyegeti őket az ellenség. Helyette golyókat dobálnak meg ilyen hólabdákkal trógerkodnak, és várják, hogy a teknősök majd térdre omlanak. Értem benne a viccet amúgy, csak következetlennek éreztem. Ez pedig azért fura, mert máshol viszont következetes volt a cselekmény. 7/10
  • Bokafix2
    #105859
    Chupa (2023)


    Aranyos, de kissé bárgyú családi mozidélután a kecskevérzabáló szárnyas mexikói szörnyetegről, amely annyi helyi mítosz és legenda alapja. A keret rémesen klisés: gonosz tudós kutatja a lényt, rátalál, üldözi, lény menekül, kedves gyerekcsapat rátalál, barátok lesznek, segítenek neki a gonosz tudós ellen...

    Szerintem még azzal is jobban jártunk volna, ha horrort csinálnak belőle. Csak jól kellett volna hozzányúlni. Viszont az tetszett, hogy sok utalás volt a 90-es évekre, merthogy abban az évtizedben játszódik. Pl. Beavis és Butt-head-es póló, Jurassic Park-os poszter, Game Boy, stb. De a technikai résznél erősen kilógott a lóláb, talán még a klisés sztorit is alulmúlja a megjelenítés. A lényeg, hogy olyan gyorsan megy át rajtad az egész film, mint a langyos szódavíz. Kb. már alig emlékszek rá, pedig most néztem meg. Persze ez fiatalkori demenciának is betudható lenne, csakhogy más filmekre amik érdekelnek, azokra emlékszek... részletesen.

    5/10
  • LasDen #105858
    meg azért ez nem egészen így működik. Van színész vezetés, de az nem jelenti azt, hogy 2 színész ugyanazt a jelenetet pontosan ugyanúgy fogja előadni.
  • IMYke2.0.0.0
    #105857
    Nagyon nagy többségre ez igazz.
    Ugyanakkor, számtalan színész akad a piacon (ja, jellemzően a 'nagyok'), akik meg rendezői kívánalmak után szinte azt csinálnak a kamera előtt, amit akarnak, mert "úgyis aranyat ér, amit csinál"-alapon...

    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2023.05.21. 12:30:37
  • repvez
    #105856
    Amugy ezt sose értettem, mikor valaki azt mondja, hogy egy szinész tuljátsza a szerepét vagy nem volt jo . mikor a legtöbb esetben azt látjuk , hogy a rendező, szinte a szájába rágja és elmutogatja neki, hogy hova álljon milyen mozdulatot csináljon stb.
    Ha csak anyni lenne , hogy elolvassa a szerepet és saját magátol csinálna mindent ahogy a szinész gondolja akkor megérteném, de igy amikor a rendező utasitásait követi, igy nem varrnám a szinész nyakába a dolgokat.
  • Blasta
    #105855
    "Bar a szinesz kicsit tuljatsza a szerepet, de ez igazabol jol all a karakternek. Nem vagyok biztos benne hogy jobb lesz Thanosnal, de nem rossz valasztas tobb filmen keresztul is epiteni a karakteret."

    Már keresik Kang szerepére a következő színészt, mert Jonathan Majors belebukni látszik egy családon belüli erőszak-botrányba.
  • Sequoyah
    #105854
    Ant-Man and the Wasp: Quantumania (2023)

    Jobb mint amire szamitottam, de nem sokra szamitottam:)
    A tortenet egesz jo. Legalabb is MCU mercevel merve, mondjuk ugy hogy meguti az atlagot. (ez volt a pozitiv csalodas, szornyure szamitottam:)). A szereplogarda kivalo, ez tovabbra is az erossege az Ant-Man sorozatnak. A foellenseg az emlekezetesebbek koze tartozik, eroteljes szemelyiseg, es eros a jelenlete is. Bar a szinesz kicsit tuljatsza a szerepet, de ez igazabol jol all a karakternek. Nem vagyok biztos benne hogy jobb lesz Thanosnal, de nem rossz valasztas tobb filmen keresztul is epiteni a karakteret.

    A fentiek alapjan ez egy tisztesseges, bar nem kiemelkedo MCU film. De van egy nagy problema: A latvanyvilag.
    Minden egyes MCU film/sorozat egyre inkabb ugy nez ki, mint egy LSD lazalom. Reszrol reszre egyre messzebb kerulnek a realitasoktol, es ez most elerte az abszolut csucsot. Az elso es utolso 10 percet leszamitva, a teljes film egy teljesen absztrakt vilagban jatszodik, ahol semminek sincsen ertelme. Nem hogy nem realisztikus, de sajat kitalalt logikaja sincs a filmnek, barmikor barmi tortenhet ami eppen a bedrogozott iroknak eppen eszebe jutott abban a pillanatban.

    Szamomra ez az MCU halala, es ezert nem erdekel szinte mar az egyik uj filmjuk sem. Persze meg megnezem, mert meg mindig jo szorakozas, de fizetni mar nem fizetek erte, varni mar nem varom. Amikor felrakjak a Disney+-ra, akkor megnezem (ami latszik is a kritikam datumabol:)). Az Endgame volt az utolso ami miatt moziba mentem.

    6/10
    Utoljára szerkesztette: Sequoyah, 2023.05.19. 22:06:45
  • mégvadabbdisznó
    #105853
    "Akarok még ilyet nézni."

    Fortune hadművelet: A nagy átverés
    Szintén Guy Ritchie. Szintén akciódús. Szintén idei. Kicsit más műfaj.
  • repvez
    #105852
    köszi az ajánlást, megnéztem, elsöre a cim láttán féltem , hogy mit is fogok kapni, mert a Guy richi név hallatán nekem feláll a ször a hátamon, nem jönnek be a filmjei, de ez egy tényleg jol sikerült valami, nincs mellébeszélés nincs felesleges mellékszáll egy izgalmasan kerek történetet kapunk, söt ha lehet azt mondani két filmet egybe.
    A film eleje, hogy miért , a másik része meg egy külön stori a kimenekitésre.
  • Zoli007
    #105851
    Hol adják moziban?
  • Bokafix2
    #105850
    Guy Ritchie's The Covenant (2023)



    Hát... azért ez elég jó volt azért...

    Én nem tudom, milyen a 40 fokban sziklás-hegységeken meg dombokon átgrasszálni nyakig terepszín ruhában + 20 kiló katonai felszereléssel, de izzadhat rendesen a bokszer alsó. Már amennyiben felveszik. Ja meg rohanni is kell, mert a lövedék azért elég gyors. Viszont még elképzelni is rossz volt.

    Mindenesetre megkaptam Guy Ritchie-től mindent, amit elvártam. Még többet is. Durva volt. Erőszakos volt. Sok akció volt. Feszült tempó és helyzetek. A vége meg egy az egyben egy CoD Modern Warefare volt... mintha a játékban lettem volna. Amit a repülőről leműveltek a tálibokkal... fájt még a csontjaimban is. A drámát is elég jól adagolta a film, még utalás szintjén is, tehát kimerített minden faktort amit lehetett. Ennél látványosabb már csak akkor lett volna, ha képregényfilmet csinálnak. De nekem az ide nem hiányzott. Akarok még ilyet nézni.

    8/10
  • repvez
    #105849
    Az Anya, ha téynleg csak ugy nézem, hogy csak zombi modjára nézem az eseméyneket, de nem akarok mogé és belegondolni az esemyénekbe akkro egy egész turhető is szokásos megmentos lövöldözös filmet kapunk. és a netflixes dolgokon tullépünk.
    DE ha csak egy kicsit is elgondolkodik az ember, akkor máris olyan gondba kerül, hogy egyáltalán hogy sikerült ezt igy összehozni, komolyan mondom, hogy amit mostanába történet irás cimén csinálnak , az botrányos és tényleg egy 5 éves szintjén van , egyáltalán mégcsak végig sem gondolják az eseményeket, hogy legalább értelme legyen .

  • Sequoyah
    #105848
    The Mother (2023)

    Elegge tipikus akcio-film, kozel 0 tortenettel. De az akciok azok jok, szoval ha csak agyatlan akciofilmre vagyunk, akkor itt megkapjuk. Bevallom mivel manapsag hiany van az ilyenekbol, ezert elveztem.

    Jennifer Lopez pedig meglepoen jol alakitja az akciohos szerepet. Dramai alakitasra pedig nem volt igeny, szoval nem most fogjuk megtudni, hogy megerett-e az Oscar dijra:)

    6/10
  • BaliBoy
    #105847
    A Galaxis őrzői vol.3

    Na végre! Hosszú idő után végre egy jó Marvel film. Jól játszott James Gunn az érzelmekkel, szerintem a sztori is rendben volt, bele mert menni keményebb jelenetekbe.
    Továbbra is nagyon jó a kémia a szereplők között.
    Szóval nagyon egyben volt ez a film. Igazi felüdülés a Love and Thunder, Black Panther 2, Quantum mania, Multiverse of madness... jeez volt még valami?! ... után.

    Marvel filmek közül, szerintem az egyik legjobb lett.

    8/10
  • LasDen #105846
    "fúú gyereke, úgy lesavaztuk, de úgy ám. Most jól megmutattuk nekik. Ebből tanulni fognak..."

    a 61 már reálisabbnak tűnik tho...
  • IMYke2.0.0.0
    #105845
    imdb* - Peter Pan & Wendy (2023) - 18+ ezer voks - 4,1/10
    metacritic* - Metascore: 61 --- User score: 1.3
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2023.05.13. 16:31:24
  • KolkaF
    #105844
    A Galaxis őrzői 3. - szokásos marvel "színvonal"
  • Bokafix2
    #105842
    Sisu (2022)


    Meglepő, de nekem a fénysebesség jutott eszembe erről a filmről először. Az ugyanis vákuumbam mindig ugyanannyi. Ez pedig igaz az arany iránti mohóságra is.
    Az is mindig ugyanolyan mértékű, legyenek bármilyenek a körülmények. Lehet béke, lehet háború, lehet az ellenség sok, lehet kevés, az önzés nem ismer határokat. Hősünk pedig nem épp a jófiú. Sőt, kegyetlenebb és erőszakosabb, mint a náci hadsereg. Mindössze annyi pluszpont írható a számlájára, hogy ő találta meg az aranyat és ő bányászta ki. Viszont a harcba belefáradt német bakáknak is jól jönne némi nemesfém a háború utáni újrakezdésre. A kormányuk úgysem fogja kárpótolni őket. Ezért az a kósza ötletük támad, hogy kirabolják ezt a füstösképű munkásembert. És innentől (amennyiben bírja a gyomrod) eszement jól fogsz szórakozni. Ez a bányász Rambókat eszik reggelire. Olyan elképesztő elszántsága és kitartása van, (innen a cím is) hogy még a sokat tapasztalt náci katonákat is megdöbbenti. Ez a fickó pedig úgy hasít keresztül a letaglózott fricceken, mint a sújtólég a szűk bányajáratokon. Pl. úgy maradni lent a víz alatt, hogy az utána ugráló katonák félig levágott nyakából szívja ki a bennrekedt levegőt, valami fenomenális volt. Mimózalelkek kerüljék.

    8/10
  • IMYke2.0.0.0
    #105840
    OFF
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Richard Dreyfussnak hánynia kell a hollywoodi inkluzivitástól

    Az Oscar-díjas színészt az amerikai köztévé Firing Line című műsorában arról kérdezték, mit gondol a 2024-ben élesedő új szabályokról, melyek szerint csak akkor lehet nevezni egy filmet az Oscarra, ha az eleget tesz bizonyos inkluzivitási előírásoknak - a szereplőgárdának és a stábnak bizonyos százalékban faji és nemi kisebbségiekből kell majd állnia.

    "Hánynom kell tőle"
  • LasDen #105840
    Project Wolf Hunting

    AMi mennyiségű vér elfolyik itt az egy nagyobb falu mennyiségének megfelelő. Az 1 percre jutó halálok száma átlagosan valahol 1.5-2 között lehet. Nem is tudom mikor láttam ilyet utoljára.

    Miután a fülöp-szigetekről kiadott bűnözők hazatérésénél egy áldozatt felrobbantotta magát, úgy döntenek, hogy második neki futásra egy konténer hajóban hozzák őket haza. De ehhez a raboknak is lesz 1-2 szava. Viszont egyik fél sem tudja, hogy nincsenek egyedül a hajón...

    Iszonytató mennyiségű vér, halál, pusztulás, csonkolás, aprítás és minden mi jó van benne. Én alapvetően jól szórakoztam rajta, bár valahol a röhej kategóriába is átcsúszik egy kicsit. Egy kis Resident Evil beütéssel. Viszont néhol nagyon siekresen szembe ment a várakozásaimmal, amiért jár a dicséret. 1-2 szörnyű vágástól eltekintve korrekt munka, mégha nem is igazán jó.

    7/10

  • Bokafix2
    #105839
    Renfield (2023)


    Cage egy irdatlan ripacs. Mondjuk nem éreztem túlzottan gáznak, mert szándékosan erre volt kihegyezve a karakter. Direkt tolták túl a cringe-faktort. De igazából nem is szerettem volna egy távolba bámuló, "hóttkomoly", rezzenéstelen arcú Drakulát. Ilyet kaptunk már elégszer. Itt a komédia vonala van erősítve, és totál viccbe hajlóak még az olyan jelenetek is, ahol embereket szakítanak ketté, meg térdelnek a veséjükbe az ötödikről lezanyálva.

    Az akciójelenetek ütősek, véresek, brutálisak, de épp amiatt nem érezhető soknak, hogy tudjuk: ez a film egy percig sem veszi komolyan magát. Ha ezt tenné, akkor kifejezetten rossz lenne. Így valamivel jobb mint közepes. És nem is hosszú, nincs elnyújtva, pont annyi a játékidő, ami még nem számít soknak.

    6/10
  • LasDen #105834
    emmán aztán mentál gimnasztika....
  • IMYke2.0.0.0
    #105837
    (Megfordítom a sorrendet)

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2020] - https://www.imdb.com/title/tt13670808/ + https://mydramalist.com/689651-dinosaur-world -- "恐龙世界" (-) - (Dinosaur World) - (-) - 3/10
    (2023.04.25) (78 perc, kínai) - Action, Adventure, Sci-Fi - (imdb) - Action, Adventure - (mydramalist) -- 15+

    A sztori rettenetesebb volt a gyenge CGI-nál is, a színészek csak tetézték. Néhány majdnem-jól-sikerült dinoszaurusz jelenet, és Tracy Ju pár mozdulata, póza tornázta fel 3 pontra a 0-t.
    Messzire kerülendő!

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [1974] - https://www.imdb.com/title/tt1634330/ -- "Ida regénye" (-) - (Ida regénye) - (-) - 7/10
    (2023.04.28) (131 perc, magyar) - Romance - (imdb) -- 15+

    Gárdonyi Géza művéből készült kosztümös tévéfilm - a szövegkönyv csodás. A sztorit nem fejtegetném, a színészeket ugyanakkor dicsérnem kell.
    A modernkori feldolgozás megtekintése előtt mindenképp ezt ajánlom.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2022] - https://www.imdb.com/title/tt14958172/ -- "Romance of Ida" (-) - (Ida regénye) - (-) - 7/10
    (2023.04.28) (87 perc, magyar) - Romance, Comedy - (imdb) -- 15+

    A modern kosztümös feldolgozás tempósabb, bizonyos szempontból részletesebb, egyértelműbb, míg más dolgokat - például a távolságtartást - illetően elnagyolt, de a történethez így is hű.
    Testkép-bátorságban, technikailag, vágással (értelemszerűen, bár nem automatikusan) messze megelőzi a hetvenes évekbeli klasszikust.
    Könnyedebb szórakozás, mint az eredeti - megtekintésre ajánlom.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2023] - https://www.imdb.com/title/tt14403178/ -- "Beef" (-) - (Balhé) - (-) - 7/10
    (2023.04.29-04.30) (353 perc -- átlagosan 36 perces részek --, 10 rész, amerikai) - Comedy, Drama - (imdb) - Dark Comedy, Psychological Drama, Thriller, Tragicomedy -- 15+

    Az utolsó jelent kissé elvont lett - de az utazás tényleg szórakoztató volt, és természetben elveszve teljesedett ki a két szereplő közötti tényleges, vagy vélt diskurzussal, leplezetlen önfeltárással.
    A sorozat kreatora 3 évadban gondolkodott...

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2010] - https://www.imdb.com/title/tt1013743/ - "Knight and Day" - (Kéjjel nappal) - (-) - 7/10
    (2023.04.16) (118 perc, amerikai) - Action, Adventure, Comedy (imdb) -- 13+

    ~Extended~ (+9 perc)

    Szórakoztató volt, ismét - hiszen annak idején már láttam.
    Pörgős, vicces, akciódús volt, manapság ez egyre ritkább ebben a kombinációban.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [1981] - https://www.imdb.com/title/tt0082817/ - "Nighthawks" - (Fantom az éjszakában) - (-) - 5/10
    (2023.05.01) (100 perc, amerikai) - Action, Crime, Thriller (imdb) -- 18+

    A "szokásos" 80-as évekbeli logikátlanságokat (és "kizárt, hogy így tennének a zsaruk" meglepődést kiváltó) hordozó film. Rutger Hauernek jól áll(t) a gonosz szereplők megformálása.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [1989] - https://www.imdb.com/title/tt0097770/ - "Lock Up" - (A bosszú börtönében) - (-) - 6/10
    (2023.05.01) (109 perc, amerikai) - Action, Crime, Drama (imdb) -- 18+

    A mozis élmények egyike - de nem csak ezért volt jó annak idején.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [1997] - https://www.imdb.com/title/tt0118887/ - "Cop Land" - (Cop Land) - (-) - 6/10
    (2023.05.03) (111 perc, amerikai) - Crime, Drama, Thriller (imdb) -- 18+

    Még nem láttam. Több, erősebb sztoriban bíztam, helyette az utolsó ~30 percben történt komolyabb, de langyos valami. Pedig a szereplőgárda többet ígért.
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2023.05.04. 16:12:51
  • suba53
    #105836
    Belefutottam a The Three Musketeers 2023 előzetesébe, és kifejezetten tetszik.
    Idén húsvétkor kellett volna megjelennie, de sehol nem találok a magyar megjelenésről semmit.
    Tudtok valami hírt felőle, hogy itthon mikor kerül mozikba?

    Utoljára szerkesztette: suba53, 2023.05.04. 15:06:34
  • MerlinW
    #105835
    Suits (sorozat, Netflix)

    Régi, de nekem eddig kimaradt. Az egyik legjobb ügyvédes sorozat. Ritka jó a szereposztás és a karakter kémia, rá lehet függeni rendesen.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.05.04. 12:29:52
  • repvez
    #105833
    pont azt a filmet is akartam elmitewni ,hogy ott aztán volt minden, és remélem, hogy nem lesz elterjedve ez a fajta film mod, mert az a szinkronos filmek végét jelenteni mivel senki se polyglot, hogy minden nyelven értsen.
    Azt a filmet is mondom megnézem angolul, erre volt vagy 4-5 másik nyelv amin beszéltek be kellett kapcsolni a feliratot hozá.
    De én nem szeretem azt ha megoszlik a figyelmem vagy a képre vagy a szövegre figyelek .

    Ami még hasonloan felbosszantott és nem is néztem végig az a 13nap volt, amikor a maláj gyerekek beszorultak a barlangba.
    Ott is angolul szerettem volna nézni, de már eltelt 20 perc a filmből még nem szolalt meg senki angolul benne, egészen addig mig valaki nem hivta az angolokat, hogy segiséget kérjenek a mentésre.

    Nem tudom, miért jo ez nekik. persze értem én , hogy most a nagy diverzitás miatt már nem csak, hogy legyen benne minden fajta ember, de még a nyelv is, hogy ne hogy valaki besértüdjön rajta, de ez akkor sem kéne a film érthetőségére és a élvezeti faktor rovására tenni.