106198
1578692191.jpg
[SPOILER használata kötelező]!
CAM verziós filmrol ne irj. Ne pontozz. Ne véleményezz!


Posztereket ne linkelj olyan filmről amit megnéztél. Új film, bemutató/poszter az rendben van.
Film címeket erdeti nyelven is / vagy angolul írjátok ki (zárójelben magyarul is akár)
IMDB linkért extra piros pont jár.
  • AnuluWork #105833
    AKA (Más néven)
    Ez jó volt, pedig Netflix.
  • IMYke2.0.0.0
    #105832
    A Space Sweepers-ben volt még szépen megoldva.
  • Inquisitor
    #105831
    Érdekes, hogy az 1899 c. sorozatnál például ez teljesen jól meg volt oldva. Legalább is a magyar feliratos verzióban. Persze szinkronos változatban szívás volt az is.
  • repvez
    #105830
    Tetris
    Biztos még jobb lehetne a szorakozási faktor ha abbahagynák azt a zavaro ujitást a streaming szolgáltatok, jhgogy mindenki a saját nyelvén beszél és nem biztositanak olyan feliratot vagy szinkront hozzá ami egyezne a kiválasztott nyelvvel.
    Mert minek nézem meg angolul ha japánul meg oroszul beszélnbek benne többnyire? igy ezek a részek kiestek, hogy mirol lehetett szó.

    Ugyan ez volt a Narcos sorozatnál is, hiába választottam ki , hogy milyen nyelvven szeretném nézni és milyen felirattal, ha az csak egy nyelvre vonatkozott? a narkos esetében kb a film 70% meg spanyol volt ,hiába volt az angol kiválasztva mint hang mind feliratnak.
  • kutyakiki81
    #105829
    Május 9-én lesz ha jól emlékszem a streaming premier ha ez vigasztal
  • hapi
    #105826
    Tetris kurva jó, de hihetetlen hogy magyarországon 2/3 újra ezt a rendszert akarja bammeg.
  • Synchronous
    #105826
    Ufóvadászok


    Sajna csalódás. Pedig a trailer és a beharangozó cikkek azt sejtették, hogy ez valami nagy durranás lesz, meg a Stranger Things és az X-Akták ötvözésének nevezték. Ehhez képest egy olcsó nyomozós sztorit kapunk, ami még csak nem is kifejezetten érdekes. Akik azt hitték, hogy idegen lényeket fognak látni, vagy baró akciókat, illetve misztikus látványvilágot feszült történetvezetéssel, azok pórul jártak.

    Pedig a kezdés jónak ígérkezik. A Stranger Thing-es zenei betétekkel és a misztikus keretsztorival felütött első percek még azt ígérik, hogy itt most a székbe fogsz süllyedni, és éjszaka alvás helyett az eget fogod kémlelni távcsővel. Hát, sajna nem tudott elkapni a flow, mint mondjuk az X-Aktáknál, vagy a Stranger Things-nél. Pedig igazán olyan hangulatban ültem le elé. Az 1995-ös X-Látogatók is köröket ver erre, pedig az sem egy túl jó film. De ebben aztán tényleg semmi interakció nincs, egész film alatt. Se ufók, se űrhajó, se semmilyen konfrontáció, hanem csak bizonyos műszerekből kinyerhető adatokból következtethetünk rá, hogy na: itt idegen lények voltak.

    Később előjön a féreglyukak témája, ami szintén lehetett volna egy érdekes sarokpont, de annyira későn hozzák fel, hogy nincs idő rendesen kifejteni, és persze idegen lények sehol. Mondjuk én kérek elnézést, elvégre ufókat várni egy ufókról szóló filmben milyen logikátlan elvárás is már. Amúgy is a cím Ufóvadászok, tehát értelemszerűen csak ők szerepelhetnek benne, az ufók nem. Pedig én tényleg szórakozni akartam ezen a filmen, ebben a hangulatban is voltam, csak valamiért bóvlit kaptam. Mint mikor a piacról hazavitt Nike-nál otthon veszed észre, hogy nem is "Nike" van ráírva, hanem "Nika". Kb. ilyen volt az élmény.

    4/10
  • LasDen #105826
    Coupez (Final Cut)

    Ha tetszett a One Cut of the Dead, akkor adj esélyt az oscar-díjas Michel Hazanavicius remakejenek is. Szerintem majdhogynem hasonlóan jó volt mint az eredeti. Lett volna lehetőség a kísérletezésre és a csavarásra, de én ezzel is meg vagyok elégedve...

    7/10
  • CSOCSO
    #105825
    Jo volt a Mario movie de most fejeztem be a Tetrist. 10/10
    Mindent kihoztak belole amit lehetett. Zene is jo volt. Sztori is szorakoztato. Mindenki nezze meg!
  • Kongy
    #105824
    Nagyon szomorú vagyok, hogy nem mutatják be itthon moziban. :(
  • IMYke2.0.0.0
    #105823
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2023] - https://www.imdb.com/title/tt15679400/ - "Knock at the Cabin" - (Kopogás a kunyhóban) - (-) - 4/10
    (2023.04.16) (101 perc, amerikai) - Horror, Mystery, Thriller (imdb) -- 18+

    Nagyon manipulatív sztori volt, és a wow-faktor is gyorsan elmúlt. Ami 4 pontra értékelhetővé tette: a színészek kitettek magukért - Dave Bautista, és a kis lurkó is.
  • kutyakiki81
    #105822
    Evil Dead Rise

    Nagy rajongója vagyok a franchise-nak, és ez a rész sem okozott csalódást. Jól felvezetett, feszültséggel és sok vérrel áztatott gore-fest.
    Itt-ott bele lehet kötni, de semmi egetverő, bárcsak minden horror ilyen minőségű lenne!

    8/10
  • CSOCSO
    #105821
    Frequency (2000) Nem tudom, hogy maradt ki ez nekem. tiktokon lattam a "time traveles" radio beszelgetest, ugyhogy leszedtem es meglestem. Hasonlo mint a butterly effect ashton kutcherrel ahol megtortent dolgokat akarnak atcsinalkodni de neha nem ugy jon ossze ahogy kene. Fasza film volt.
  • LasDen #105819
  • Sequoyah
    #105819
    Keress ra a Youtubeon "Jack Black Peaches", ahol o maga enekli el a dalt. (marmint o maga van a videon, a dalt egyebkent is o enekli)
  • TBTPumpa
    #105818
    Semmiképp se hagyd ki! ;)
    Sok minden van a filmben, én csak néhány kevésbé/egyáltalán nem spoileres dolgot említettem, illetve azokat, amik tetszettek. Dicséretes, hogy a 122 perces játékidőt mennyi mindennel meg tudják tölteni.
  • IMYke2.0.0.0
    #105817
    Direkt nem elolvasva - mert egyszer meg akarom nézni, minden prekoncepció nélkül (azt se tudom, hogy eszik-e vagy isszák a filmet, csak az Animében láttam a rajongást érte) -, a végén lévőre futott a szemem:

    "És ez megint egy Japán film. Annyira jó lenne egyszer egy Európai vagy Amerikai filmbe is ennyire elmerülni és ennyit írni róla, de egyre inkább azt látom, hogy errefelé az ilyesfajta és átgondolt írás és történetmesélés már meghalt."

    Szerencsére, akadnak kivételek - nem zárom ki, hogy még Amerikából is, csak ott sem a főcsapásban kell keresni -, még úgyis, hogy Európát is átmossa már a jelenség, amit már lassan leírni se szabad...
    Bele-belerohanok mindig a "fehér" filmekbe, de többségében még mindig jobban szórakoztatnak az Ázsiából érkezők.
    Ők, még többségében bátrabban, nyersebben és sokszor melankólikusabban mernek nyúlni a témákhoz... a jelek ott is fellelhetők, de könnyebben kikerülhető az aktuál-hálivúd-szindróma.
  • TBTPumpa
    #105816
    Suzume (すずめの戸締まり)



    Egy csodálatos, lenyűgöző és érett anime film az életről, a múlandóságról és szeretetről. Dióhéjban egy misztikus roadmovie, de jóval többről van itt szó.
    Suzume egy 17 éves átlagos, iskolás lány egy Japán kisvárosban, aki egy nap egy furcsa idegennel találkozik és onnét egy misztikus, és érzelmekben gazdag és kalandos utazás veszi kezdetét nemcsak Suzume, hanem a néző számára is.
    Meglepő, hogy a Crunchyroll (az Intercomon keresztül) behozta Magyarországra ezt a filmet, de örülök neki, hogy így történt. Shinkai animéi mindig káprázatosan néztek ki, mindig több volt bennük, mint ami elsőre látszott és ez most sincs másként. Pompásan nézett ki az egész a nagyvásznon. Látvány és hangzás szempontjából az eddig készült legszebb anime film. Nem is tudom, hogy találkoztam-e olyan animével vagy filmmel, ahol a hangeffektek is ennyire csodásan szóltak. Nagyon tetszett a zenei oldal is, főleg az autós részeknél mosolyogtam sokat az eltalált hangulat miatt.
    Kellően humoros és aranyos a film (helyzetkomikumok és nem bárgyú altesti "humor"), de megvannak a szívbemarkoló és érzelmes drámai pillanatai is. Gondosan van adagolva és felépítve minden, egyik sem megy egymás, illetve a film rovására.
    A 122 perc nagyon gyorsan elrepült, nincs unalmas vagy időhúzó üresjárat a filmben, végig fenntartja a néző érdeklődését és a színvonalat.
    Érdekes a történet, illetve ahogyan ezt a történetet a néző elé tárja. Nagyon nem akarok belemenni ebbe, mert félő, hogy akkor rontanám a leendő néző élményét. Ezt jó első kézből megtapasztalni. Össze-vissza megyünk az időben (nagyon tetszett nekem ez a fajta elmesélés), de a film végére összeér minden szál, és egy szép és kerek lezárást kapunk. Ahogy Suzume összerakja a "képet" a film végén, úgy a néző számára sem marad megválaszolatlan kérdés. Nagyon jól van megírva és elmesélve ez a történet. Az írók nagyon jó munkát végeztek, de ez a megírt dialógusokra is igaz. A kérdések és témák, amikkel a film foglalkozik, és amikkel a karakterek foglalkoznak, mind-mind egy csodás és átgondolt írás szüleménye (hát ezek sem a kocsmában üldögélnek az már biztos). Valahogy 2022-ben/2023-ban így kellene történetet mesélnie egy filmnek, véleményem szerint. Legalábbis, amekkora összegekkel operálnak itt a filmek, valami ilyesmi szint lenne az elvárható, szerintem. És nem pedig az, amit kapunk...
    Maguk a karakterek is nagyon jók, nincs köztük jó vagy rossz. Csak "hétköznapi" emberek a maguk problémáival, illetve jó és rossz döntéseikkel. Számomra mindig lenyűgöző az, amikor a karakterek fejlődése végigkísérhető. És, ami fejlődésen itt Suzume és Sota (a férfi karakter) átmegy, az szintén csak azt támasztja alá, hogy hogyan is kell karaktereket JÓL megírni (itt Suzume kapcsolatára gondolok az édesanyjával, illetve a nevelőanyjával). A gyermekkor, a gyermeki kíváncsiság, a serdülőkor, a nevelő anya elfogadása, a túlvilág, az öröklét, az elmúlás megértése és elfogadása, az önfeláldozás, a szeretethiány, az önzetlen szeretet, odafigyelés a másikra vagy a kiscicán keresztül a KIMONDOTT SZAVAK SÚLYA, hogy hogyan viszonyulunk egymáshoz, a körülöttünk lévő emberekhez és a világhoz. Amikor Suzume a cicát a kezében tartja az egy nagyon erős jelenet, de több ilyen is van a filmben. A megértés, hogy nemcsak fizikálisan tudunk nagy fájdalmat okozni, hanem szavakkal is és ezt a film is megmutatja a néző számára a cicán keresztül (ezt a cica is jelzi Suzume-nak illetve látványosan is mutatják). Aki utánanéz a szavak fontosságának, az érteni fogja, hogy ez miért is egy fontos téma. Minden nap rombolunk, magunkat és másokat is, ahelyett, hogy építenénk. Kihűlt szívek, elhagyatott "romok" és települések.
    Nagyon tetszettek azok a témák, amikkel ez a film nem rest foglalkozni. Nagyon érett és átgondolt mű ez. Szépen építkezik az elejétől a végéig. És a misztikum, a filmben használt jelképek, a macskák jelentése és szerepe a Japán kultúrában, egyszerűen minden szempontból felülmúlta a várakozásaimat ez a film. Annyira minden a helyén van, hogy egyszerűen sírni tudnék az örömtől. Hogy ilyen alkotások még vannak!
    A film minden porcikáján érződik, hogy ezt emberek készítették. A művészi rész, az animációk, a hangok, a zenék, a karakterek! Dolgoztak rajta, nem is keveset! Nem egy egy összehányt, improvizált, giccses, hállivúdi silány munka.
    Két aranyos apróságot sikerült észrevennem. Az egyik a metrózós jelenet, az a Kimi no Na wa filmből ismerős lehet (amikor Mitsuha utazik rajta, lényegében ugyanaz a "jelenet"), a másik pedig amikor hőseink Tokióba érkeznek (talán nem nagy spoiler, mert a trailerek is lelőtték, illetve minden Japán alkotásban szerepel Tokió), ott látható egy pillanatra egy magasabb épület, aminek a tetején van egy piros Torii kapu és kis sugárban oda süt a nap. Csak Hina és Hodaka hiányzott onnét... A Tenki no ko film rajongói bizonyára örülni fognak ennek az utalásnak. Valószínűleg több ilyen is van a filmben, emiatt többször meg kell majd néznem, ha megjelenik a lemezes változat. Spoiler nélkül, volt egy jelenet a végén, ami a legendás Miyazaki (Studio Ghibli) Chihiro Szellemországban egy jelenetére emlékeztetett. Ennél a jelenetnél nagyon elmosolyodtam. A film alatt többször is, de itt főleg. Aki megnézi a filmet (és látta a 2001-es klasszikust), érteni fogja, hogy mire gondolok.
    Azt nem mondanám, hogy több ilyen film kéne a moziba, mint ez, mert akkor az ilyen igényes alkotások eltűnnének a középmezőnyben. De így, hogy a nyugati filmipar javarészt gondoskodik az igénytelen és bárminemű színvonalat nélkülöző, semmitmondó és időrabló filmek szállításáról, van esélye az ilyen alkotásoknak felemelkedni és legendává válni. És azt sem mondanám, hogy ez Shinkai legjobb filmje, mert ez nem valami verseny. Ez a film semmiben sem jobb vagy rosszabb, mint a rendező korábbi munkái, inkább csak más szempontból jó. De igazán jó! Shinaki hozza ugyanazt a pazar és magas minőséget képviselő szintet, amit korábban is. És ez így 2023-ban szerintem nagyobb szó (ennyi lófasszal a hátunk mögött az elmúlt év történései után a nagyvilágban), mint 2019-ben...
    És mivel a film előtt volt 4!!! előzetes, amiből 3 ilyen szuperhősös valami volt (Pókember át a pókverzumon keresztül kasul, Flash, Kék bogár vagy mi az isten a DC-től, és a Kis hableány), nem kell aggódnom amiatt, hogy a közeljövőben moziba kelljen mennem. A második ilyen szuperhősös trailernél már fogtam a fejem, hogy mikor lesz végre vége ennek a rémálomnak, de szerencsére ez a film kárpótolt midnenért. És abban is biztos vagyok, hogy ennél jobban megírt, elmesélt és elkészített (anime) mozifilm az idén már nem lesz a magyar mozikban. Hiába jön a Pixar, a látványon kívül, így történetet mesélni (gyerekek és felnőttek számára) még ők sem tudnak. Nem is tudtak és már nem is fognak, mert az a csillag már leáldozott. :)
    A filmet eredeti nyelven, japán hanggal és magyar felirattal vetítik. A magyar felirat rendben van, nem tükörfordítás, hanem tényleges magyarítás, mert több kifejezést is a magyar kultúra és nyelv szintjére hoztak (itt azokra a Japán kifejezésekre gondolok, amiknek amúgy nincs egyértelmű és egységes jelentésük Japánon kívül). A Japán hangsáv pedig szintén nagyszerű, mindegyik színész nagyszerű munkát végzett. Lenyűgözően adnak át minden érzelmet és gondolatot. Ezt így kell látni és átélni, mert mindennemű szinkron (legyen az magyar vagy angol), csak elvenne ebből a csodás élményből (még ha a magyar szinkron többnyire jó is szokott lenni). Akit érdekel a Japán kultúra, nyelv és nem hátrál meg az animéktől sem/vagy csak egy igazán lenyűgöző filmélményre vágyik, annak merem ajánlani ezt az alkotást! Nem fog csalódni, mert ehhez fogható film, nem sok készült és, mint írtam, az idén ilyen már biztosan nem lesz a mozikban!
    Egyetlen negatívum számomra nem is a filmmel kapcsolatban volt, hanem inkább a mozi"élménnyel". Kevesen voltunk rajta (20 ember talán) és többnyire pár tini, akik szerintem annyi mindent nem értettek meg a filmből, mint mondjuk egy picit idősebb generáció. Ez nem lenézés, mert abban a korban én sem értékelnék és értenék meg annyi mindent, mint most. Kellenek azok az évek, lehetőleg emberekkel együttműködve.
    Mert ez egy kortalan alkotás (úgyanúgy szól a felnőtteknek, ahogy a tizenéveseknek is), a története, a karakterei és a látványa miatt pedig mindig és mindenkor megnézhető lesz, nem fog elévülni soha, mint mondjuk a CGI förmedvények. Ahogy hallgattam utána a beszélgetésüket, csak annyi jött le nekik hirtelen, hogy nagyon látványos és szórakoztató volt... Pedig ez a film jóval több, mint látványos és szórakoztató! :) De legalább javították a nézői statisztikát.
    És nem feminista film, ami manapság a trendi. Nincs benne gonosz (fehér) férfi, a karakterek között tökéletes az egyensúly minden szempontból, egyik sem nyomja el / uralja le a másikat. Egymás "párai" és kiegészítői/támogatói, ahogy a valódi életben is működnie kellene az emberi kapcsolatoknak.

    És ez megint egy Japán film. Annyira jó lenne egyszer egy Európai vagy Amerikai filmbe is ennyire elmerülni és ennyit írni róla, de egyre inkább azt látom, hogy errefelé az ilyesfajta és átgondolt írás és történetmesélés már meghalt.

    De akit a számok érdekelnek, annak itt van ez bizonyíték gyanánt:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.04.16. 11:57:41
  • mégvadabbdisznó
    #105814
    Avatar: A víz útja 7/10

    Elhatároztam, hogy addig egy sort sem írok le róla, míg nem találok egy tényleg minőségi verziót. Ezért úgy voltam vele, hogy keresek egy 50 GB körüli release-t, és rá is akadtam egy igen kövér fájlra, amelynek a képe tényleg csodaszép volt, talán meg is közelítette némileg a mozis minőséget. Azt szerintem simán leszögezhetem, hogy írásom idején az Avatar 2 a legszebb film a világon, tényleg beletettek apait-anyait a minőségbe, és ahogy John Hammond mondta a Jurassic Park-ban: nem spóroltak semmin.

    A sztori, a karakterek és a dialógusok lehettek volna egy fokkal jobbak, de ez talán csak azért lehet, mert nagyok voltak az elvárásaim. Viszont az akcióval itt is meg voltam elégedve, épp annyi volt amennyi kellett, és látványos is volt. A képi látványt azért még kimaxolom. Vadászni fogom a jobbnál jobb minőséget, mert ha Avatarról van szó, itt még nem lehet megállni szerintem. Tudom, hogy ennyi erővel a moziban is megnézhetném, de én nem tudok végigülni 3 óra 12 percet. Utoljára a Király visszatér volt egy nagyon kényelmetlen élmény számomra, mert alig bírtam ki, hogy be ne hugyozzak. Ez van.
  • Sequoyah
    #105814
    Murder Mystery 2 (2023)

    Egy ujabb gyilkossag/rejtely megoldos film, szoval aki ismeri a mufajt, az tudja mire szamithat.
    Egy jobb peldaja a mufajnak, es jo folytatasa az elso resznek. Sandler es Aniston meg mindig jol mukodik egyutt, a sztori bar semmi forradalmi, de jo es fordulatos. Az akciok jok, a latvany jo. Semmi nagyon emlekezetes, de jo szorakozas.

    7/10
  • tigeroo
    #105813
    The Super Mario Bros. 2023

    Jó volt. Jack Black egy állat. A zenék természetesen szuperul vannak hangszerelve mozis grandiózus. Vicces volt.
  • repvez
    #105812
    Ház igen , én sem értettem, hogy hopnnan jött ez a váltás, föleg ugy, hogy egy kis létszámu "" bálnáért nem utaznának fényéveket .
    DE ami a probléma , hogy 10 év alatt ennyire sikerült csak a történetet megirni? mert az rendben van, hogy a technikai rész miatt várt, hogy kifejlessze a dolgokat, de közbe azért lehetett volna csiszolni a történetet és a logikátlan dolgokat kiszedeketnibelöle.

    DE manapság sztem 5 perc alatt öszedöbják és nem is nézi át senki,mert akkor egy 10 évesnek is feltünnének ezek.
  • tigeroo
    #105811
    hát igen, sajna az a baj hogy a nagyközönséget célozzák, ők meg átlagosan 2.3 filmet néznek meg per év. alacsony a "újszülöttnek minden vicc új" léc
  • Bokafix2
    #105810
    "na meg rasszisták is,ilyen az ujjad olyan a farkad"

    Az body shaming volt, aka. szimpla csúfolódás a külsőn. Ez gyakorlatilag elkezdődik már az óvodától. A rasszizmus némileg összetettebb, az inkább politikai eszmerendszer, illetve annak céljait szolgálja ki, komplett ideológiákat építve maga köré. Ezek az infantilis kis suttyók a filmben szerintem azt sem tudták, mi az.
  • Bokafix2
    #105809
    "A Remény hal meg utoljára"

    Nem. A sejtszintű enzimműködés.

    Amúgy arra a kritikára kíváncsi lennék, hogy mit vált ki ez a film olyan emberből, aki alig bírja végignézni. Még az is lehet, hogy a végére megszereted.
  • IMYke2.0.0.0
    #105808
    A Remény hal meg utoljára - trailereket azé', ha lehet, kerülöm -, valami mást, mélyebbet, földi élet bemutatást mittomén. Persze, az első ~20 perc nyikhajsemmi a 3 óra ~20 perchez képest, szóval, nem írom le előre... lehet, hogy nekem is be fog jönni. Egyet ígérhetek, őszinte lesz a véleményem.
  • tigeroo
    #105807
    de amúgy mégis mit vártál egy avatar 2-től? :D én láttam az első részét anno 2x is, de az avatar 2 egyáltalán nem vonz. bugyuta történet, átlag filmnéző megcélozva, öncélú zene, effektek, harc, látvány? ennél van benne több?
  • IMYke2.0.0.0
    #105806
    3 (!) újrakezdés után sem bírtam megnézni.
    Sosem jutottam nagyon messzire a megérkezést követő matatásoktól (filmidő 15-20 perc), mindig mocorgás lett úrrá rajtam, végül valami mást néztem végig - most hétvégén talán sikerül, és olyan kritikát rittyentek, hogy csuda :)
  • Caliph
    #105805
    Avatar :
    mint egy tini amcsi film,az összes klisével. az első rész csodakavicsa teljesen eltűnt,helyette jött az új cucc,csak tudnám mikor jöttek rá mi a hatása,meg hogy kell megszerezni,amikor az első részben csak bányászgattak és relatíve hamar el lettek kergetve ,nem úgy tűnt mintha az több biomban is lett volna bázisuk
    sulli és csaja kb csak másodszereplők,a csaj konkrétan idegbeteg,csak üvöltözik és állandóan támadni akar :D szivesebben néztem volna Sulli féle gerilla akciókat,a vonatos is jól meg volt csinálva,amíg a kölkök nem kezdtek el vagánykodni
    a gyerekek rosszak mint egy tini filmben,nem hallgatnak a szép szóra egy olyan világban ahol azért bármi gyorsan fel tud zabálni,szokásos tini banda harc,hogy aztán a best friend legyenek. na meg rasszisták is,ilyen az ujjad olyan a farkad :)


    na mindegy,avatar a víz útja,a látvány miatt 6/10

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.04.11. 15:32:56
  • repvez
    #105804
    igen, ezzel egyetértek, hogy mindent lerombolunk ahova megyunk, de ugy értettem, ahogy itt ez meg volt jelenitve, hogy akkora urhajóval meg láng jött ki a rakétábol, hogy abbol a perspektivábol ahonnan mutatva lett ugy tunt, mintha egy egész kontinensnyi területet lefedne. arról nem is beszélve, hogy azért ne legyenek már enynire gyorsak, hogy a por még el sem ul,de már buldozerekkel tolják a földet egybol ahogy kinyilik az ajto. elvileg itt emberek voltak, oxigén max kell ahhoz is , hogy kimenyjenek a bolygora, akkor a höről nem is beszélve ami ott lehetett.

    Meg ugy egyáltalán, tehát a jövöbe már olyan fejlet az emberiség, hogy képes külön naprendszerekbe eljutni, de még midnig a mai fegyvereket használnak? és olyan technologiát ?
  • LasDen #105803
    egyértelmű, hogy Kiri a következő részekben lesz jobban kifejtve. Szépen lett felvezetve a története. A gyerekek voltak azok, akik jobban tudtak a víz alatt maradni, míg a szülőknnek ez kevésbé ment. És de, az ember pont így érkezik meg mindenhova. Teljesen önazonos kép az emberiségről, akik a pusztításból megérkeznek a pusztításba. Működik az allegória...
  • repvez
    #105802
    Avatar a víz utja: hát semmi egetrengető nem volt benne ugy is összefoglalhatnám, hogy egy látvány techdemot láttunk.
    A végét mitha összecsapták volna és mintha visszafejlödtek volna a karakterek. Mig a film elején hosszu időket lent tudtak maradni a viz alatt is addig a végén meg már ugy menekültek elöle mintha 1mp alatt megfulladnának .
    A kis csaj képessége se lett se kifejtve rendesen vagy használva csak ilyen halakkal zsonglőrködött. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebból a vonalból is.

    A történetbe is sok helyen bele lehetne kötni, az első rész sokkal jobb volt ilyen szempontból. A másodikban meg ugy jótt le mintha egy egész ujraeljövetel csak azért volt, hogy a föhöst kinyirják egy személyes bosszu miatt.

    Eleve nem ugy érkezek meg ahogy egy olyan bolygora amit be akarok majd népesiteni, hogy az egészet felgyujtom és ledozerolom, hogy olyan legyen mint ahonnét menekülök.
  • tigeroo
    #105801
    én végül holnap este megyek. a bowser dal nagyon meme lett tiktokon, durva a hype.
  • Rage47
    #105800
    lehet 17-én megnézem
  • IMYke2.0.0.0
    #105799
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [1999] - https://www.imdb.com/title/tt0165831/ - "Held Up" - (Botcsinálta túsz) - (-) - 4/10
    (2023.04.05) (81 perc, amerikai) - Comedy (imdb) -- 13+

    Többet reméltem tőle, de sajnos, nem volt sem vicces, sem szórakoztató - a hölgy szereplők (Sarah Paulsonnal az élen) dobtak a pontszámon.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2013] - https://www.imdb.com/title/tt1723121/ - "We're The Millers (Extended Cut)" - (We're The Millers (Extended)) - (-) - 6/10
    (2023.04.06) (119 perc, amerikai) - Comedy, Crime (imdb) -- 18+

    A filmet magát is régen láttam, és egy meme, meg az Extended Cut is szembejött, így megnéztem. Meglepő mód - az alpárias humor ellenére - jól szórakoztam (szerintem: megint, mert úgy rémlik, hogy akkoriban is bejött a szereplők közti kémia).


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    [2022] - https://www.imdb.com/title/tt13028258/ -- "A Thursday" - (A Thursday) - 7/10
    (2023.04.09) (128 perc, indiai) - Drama, Thriller - (imdb) -- 18+

    Egy csütörtöki napon túszokat szedő óvó néni - érdekesnek tűnt a plot.
    Aztán szép lassan kiderült, hogy a véletlenszerűnek tűnő követelések nagyon is helyénvalóak, ahogy a nő tette is - bizonyos (és nyilvánvalóan nem igazságszolgáltatási) szempontból - indokolt.
    Tekintettel a szomorú tényeken alapuló dramatizálásra a film kissé pátoszosan ért véget, de épp a tények miatt érthető meg, hogy erre miért is vállalkoztak a készítők -- a valóság sokkal durvább.
    Izgalmas, érdekes történetté alakult, ami ideologizált zárást kapott, és aminek nagy pofont ad a stáblistát megelőző mondat.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Since you've started watching this film,
    as per statistics,
    8 women have been raped in our country."


    Ami nagyon zavart, hogy a miniszterelnök-asszony nagyon sokáig hagyta elázni a drága luxuslimuzin (BMW) belsejét a zuhogó esőben :(
    Nem szabad elmenni
    - a modern társadalmak rákfenéjének, a totális digitális létnek és az erre épülő társadalmi életnek tükröt tartó sztori,
    - az indiai filmgyártást szinte már névjegyszerűen jellemző LAAAASSSSÍTÁSOK (főszereplőnk egy nagyon csini badass, tényleg), és
    - az 5/7.1-es hangrendszereket nagyon megrengető, brutális hangorgia
    mellett -- a basszus furcsa mód fülbemászóan dallamos -, utóbbival mintha el is szállt volna a 2 zeneszerző. Nem, nincs indiai tánczenére koreográfia.
    Erős nők, béna férfiak, rengeteg eső, aranyos gyerekek, számos lövés, és (utólag bezzeg) egyszerű sztori, és a szereplők listájában egy gyanúsan magyaros név, az van.
    Ajánlható film.

    Statisztika:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.statista.com/statistics/632493/reported-rape-cases-india/
    https://wisevoter.com/country-rankings/rape-statistics-by-country/
    Mi is ott vagyunk a listán.
  • MerlinW
    #105798
    Bigbug (Netflix)

    Jófajta kamara-sci-fi-szatíra-vígjáték.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.04.08. 22:18:17
  • MerlinW
    #105795
    Beef (Netflix)

    Gyönyörű mondattal összefoglalva: Összeomlás szerű rage-ből adódó kulimász + Steven Yeun

    7/10 élveztem.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.04.07. 19:11:42
  • Sunrider924
    #105794
    Koszi, majd meglesek nehanyat ezek kozul is.
  • tigeroo
    #105793
    Super Mario Bros-t már látta valaki?
  • IMYke2.0.0.0
    #105792
    A 2023-as "Gil Bok-Soon" helyett (igen, ez az eredeti cím, ugyanis a film címe a bérgyilkosnő neve), ezt tudom jobb szívvel ajánlani, ha bejött a
    - The Man from Nowhere (Ahjeosshi, 2010)
    - The Villainess (Aknyeo, 2017)
    - The Suspect (Yonguija, 2013)
    - Man on High Heels (Haiheel, 2014)
    - The Berlin File (Bereullin, 2013)
    - A Bittersweet Life (Dalkomhan insaeng, 2005)
    - Friend (Chingoo, 2001) - 2. rész nem olyan jó
    filmek valamelyike:

    The Killer: A Girl Who Deserves To Die (The Killer: Jookeodo Dweneun Ai, 2022)
    Ez ugyanis nem társadalomdrámázik feleslegesen, és pörgős, szórakoztató. Nem egy 9-es film, de nem is kaki.


    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2023.04.07. 11:44:02