23598
1418743729.jpg
  • RJoco
    #23518
    Vannak messzi rendszerek, ahova még éppen el lehet jutni, de onnan már nincs visszaút.
    Volt is egy ilyen összejövetel. A rendszer egyik bolygóján törték össze a hajóikat a játékosok, hogy visszatérjenek.
    Külföldi oldalon biztos találni részletes leírást, de talán még a játékban is megjelölték a temetőt valami módon.
    Megaship-pel viszont elvileg már vissza tudnak jönni vagy épp tovább menni, csak legyen elég üzemanyag hozzá.
  • KiruHoshino
    #23517
    Van 400milliárd csillagrendszer amit az elmúlt évek alatt a játékosok még az 1%-át sem fedezték fel. Engem is érdekelne, hogy ez miben is tette tönkre a felfedezést?
    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2022.05.27. 09:40:02
  • PiszkosFred
    #23516
    Tenyleg, csak es kizarolag az oszinte laikus kivancsisaga kedveert, hogy vagtak tonkre?

    En egyelore nem vettem egyet sem, mert nincs ra szuksegem. Ugy vagyok vele, hogy ha eddig elvoltam 30-40 ly ugrasokkal (szerencses esetben FSD SC-dzsel 200+), akkor az 500 ly ugrasok max az idot rovidik le par perccel (es esetleg egy-ket beiktatott fuel scoop idejevel).

    Gondolom az 500-as ugrasok a korabban elerhetetlen, a legkozelebbi ugroponttol 300+ ly tavolsagokra levo kulso rendszereket is elerhetove teszi, vagyis az en szememben tagitja az elerheto es felfedezheto teruletet - felteve, hogy vannak ilyen rendszerek (csak tippelek, ilyen messze sosem jartam meg, ezt hozzateszem).

    Esetleg az utantoltes es "allomas" funkcioi miatt csokken a kihivas? Annak mondjuk spec orulok, ha nem kell fel uton visszafordulni es a PoNR utan is tudok meg menni, mert tudom, hogy ott van kinn a kozelben egy megaship ahol picit feltolthetem a keszleteket es mehetek tovabb, nem generalva egy ujabb "konda temetot" valamelyik holdon :)

    Vagy, mit hagyok ki, mit nem veszek figyelembe?

    Kozben megneztem, januar 20-ig a galaxis 0.05%-a kerult felfedezesre, van meg mit "megtalalni", hagytak nekem is egy kis morzsat a megashipek. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.05.27. 09:23:31
  • Jacktor
    #23515
    Hát ja. Én akkor hagytam abba mikor megjelentek a többszáz fényéveket ugráló megashipek vagy micsodák. Ezzel tönkre vágták a felfedezés ízét és varázsát.
  • KiruHoshino
    #23514
    Hogy kicsoda Salvation / Üdvösség?

    Videó Logok:


    1. rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...a biztonsági protokollok megkerülése...
    ...Biztonságos kapcsolat létrehozása...

    Itt Caleb Wycherley, az Azimuth Biochemicals kutatási alelnöke. Az INRA-val folytatott munkánk felügyeletét kaptam a következő hónapokra.

    Bár a szerződés pénzügyi vonatkozásai jelentősek, az új partnerségből sok mindent nyerhetünk. Az INRA számos figyelemre méltó tehetséggel rendelkezik, akikkel a pozitív munkakapcsolat az Azimuth további növekedését fogja elősegíteni. Egy ilyen hálózat lehetőségei segítenek a Pharmasapiennel szembeni piaci előny kialakításában. Talán idővel a másodosztályú vállalat is megtanulja, hogy hol a helye a szélesebb képben. Legalábbis remélni lehet.

    Az Azimuth szerepe az anti-Thargoid-ellenes kezdeményezésben biztató. De ez a folyamatos háború fárasztó. Az arra fordított erőforrásokat, hogy bebizonyítsuk, az emberiség a galaxis domináns faja, máshol jobban el lehetne látni. Sértőnek találom a Thargoidok folyamatos agresszióját velünk szemben. Az INRA munkája lehet a legjobb esélyünk arra, hogy véget vessünk a konfliktusnak.

    Az Azimuth segíteni fog egy biológiai fegyver kifejlesztésében. Számos potenciális vegyületünk van, amelyek ígéretesnek tűnnek. A biokémiai kutatásban szerzett szakértelmünk kétségtelenül értékesnek bizonyul majd a kezdeményezés számára.

    Kíváncsian várom, mit hoz a jövő.

    2. rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...a biztonsági protokollok megkerülése...
    ...Biztonságos kapcsolat létrehozása...

    Szerencsés fejlemény történt. A szerencse ránk mosolygott.

    A biológiai fegyverekkel kapcsolatos kutatásaink eddig korlátozott sikereket mutattak. Az INRA egyik kutatóasszisztense azonban rábukkant a hihetetlen lehetőségekre, melyek egy gombában rejlenek. A Thargoid technológiával végzett mezőgazdasági kísérlet során kiderült, hogy a gomba rendkívül káros tulajdonságokkal rendelkezik.

    Úgy tudom, hogy a kutatónak meg kellett kerülnie a felettesét, hogy ezt a felfedezést napvilágra hozza. Egy gyengébb akaratú egyén figyelmen kívül hagyta volna az eredményeket, ha arra utasították. Szerencsénkre ezt az embert keményebb fából faragták. Arra számítok azonban, hogy a kutató kevés hivatalos elismerést fog kapni.

    Ez tényleg megdöbbentő. Lehet, hogy ez az ember felfedezte a háború befejezésének módját, de az INRA munkájának jellege biztosítja, hogy az emberiség soha nem fogja megtudni a nevét.

    Az ezt követő megbeszélés a gomba fegyverként való felhasználásának lehetőségéről tanulságos volt. Az INRA vezető személyiségei által használt nagyon pontos megfogalmazásból gyanítom, hogy az információt visszatartják az olyan alvállalkozók elől, mint amilyen én vagyok. Természetesen érthető. Mégis, erős a gyanúm, hogy az INRA birtokában van legalább egy élő Thargoid példány. Szívesen lennék tanúja egy élő Thargoid fiziológiai vizsgálatnak.

    Az estét a társaimmal fogom tölteni. Nem lesz túl nehéz meggyőzni őket arról, hogy jelenlétem hasznos lenne egy ilyen vizsgálathoz.

    3. rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...a biztonsági protokollok megkerülése...
    ...Biztonságos kapcsolat létrehozása...

    Az élő Thargoid teszt enyhén szólva is lenyűgöző volt. Az új sebhely az arcomon a bizonyíték erre.

    Nem sokkal a teszt kezdete előtt érkeztem meg. Miközben a gombakeveréket, amit most már mycoidnak nevezünk, előkészítették, a Thargoid példány kitört a cellájából, ez volt az utolsó a szökési kísérlete. Több halálos áldozat is volt, és szerencsére én nem tartoztam közéjük. Az orvosi kezelés sikeres volt, bár a bal szemem további sebészeti beavatkozást igényel.

    A lény vad és nehezen legyőzhető. Az ember elgondolkodik, hogy ezek az agyatlan lények hogyan fejlesztették ki a lenyűgöző technológiát, amit használnak.

    Kész voltam visszatérni a mycoid vegyület bevetésére. Az eredmények pontosan a remélteknek megfelelően alakultak, ami a Thargoid pusztulását eredményezte.

    Az INRA néhány munkatársa a projektből való áthelyezést kérte, az élő kísérleti alanyokkal kapcsolatos etikai aggályokra hivatkozva. Ezekből az emberekből nyilvánvalóan hiányzik az akarat, hogy bármilyen eszközzel megvédjék az emberiséget.

    A mycoid vegyületet több INRA létesítményben is engedélyezték a tömeggyártásra. Az Azimuth hozzájárulását a gyártási folyamathoz tudomásul vették. Most a csapatomnak kell javaslatot tennie a vegyület thargoid célpontokba juttatására. A rakéta tűnik a logikus megoldásnak, bár előbb meg kell válaszolni a mycoidok visszatartásának és a becsapódás utáni virulenciájának kérdéseit.

    4. rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...a biztonsági protokollok megkerülése...
    ...Biztonságos kapcsolat létrehozása...

    A találkozó az INRA vezető személyiségeivel befejeződött. A mycoid fegyver végső előkészületei folyamatban vannak a Taylor Keep-ben.

    A terv az, hogy egy hosszú hajót küldenek a Thargoid anyahajó felé, amely nemrég megtámadta a Carmichael Pointot. Nem sok pilótának van elég bátorsága vagy képessége egy ilyen küldetés teljesítéséhez. Gyanítom, hogy a Pilóták Szövetségének egy tagjára lesz szükség, tekintettel a feladat kihívásaira. A lehetséges jelöltek listája már készül.

    Átnéztem a mycoid fegyver hasznos terhére vonatkozó osztályozási dokumentációt. Egy ilyen szigorúan titkos szervezethez képest az INRA hálózati biztonsági protokolljait csak néhány óra alatt sikerült kijátszani. Úgy tűnik, az INRA vezetői úgy vélik, hogy a mycoid vírus jelentős károkat fog okozni nem csak az anyahajón, hanem annak lakóiban is. A rakományt kifejezetten erre tervezték.

    Bár helyeslem azt a döntést, hogy a fedélzeten lévő Thargoidot ki kell irtani, a kommunikációs feljegyzésekből kiderül, hogy a taktikáról való megegyezés érdekében bonyolult megbeszéléseket folytattak. Kíváncsi vagyok, miért volt ilyen nehéz a döntés, hogy döntő csapást mérjünk az ellenségünkre.

    A mai nap folyamán biztosítottam a rendszeres progenitorképző sejtek utánpótlását. A halállal való közelmúltbeli találkozásom emlékeztetett a saját halandóságomra, és arra, hogy túl sok a tennivaló egy átlagos emberi élet során. A látásom teljes helyreállítását célzó műtét sikeres volt, de a szemem teljesen fehér maradt.

    Úgy tűnik, ez új becenevet váltott ki a személyzetem körében, akik közül néhányan most már "A boszorkány"-ként emlegetnek. A szójáték, úgy vélem, szórakoztató. De talán egy ilyen álnévnek is meglesz a maga haszna.

    5. rész
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...a biztonsági protokollok megkerülése...
    ...Biztonságos kapcsolat létrehozása...

    A mycoid fegyvert sikeresen leszállította CMDR John Jameson. A bátor pilóta nem tért haza. Kár, szívesen kezet ráztam volna azzal az emberrel, aki ilyen nagyban hozzájárult a thargoid háború befejezéséhez.

    A jelentések szerint a megmaradt Thargoid erők teljes visszavonulásban vannak az emberi űrből. Az INRA néhány munkatársa meg van győződve arról, hogy ez egy döntő győzelem, amiből a Thargoidok nem fognak felépülni, de én nem értek egyet. Valószínűleg idővel újra fel fognak bukkanni, túl szemtelenek ahhoz, hogy elfogadják az emberi uralmat.

    Fel kell készülnünk erre az eshetőségre. Az INRA szolgálta a célját, de a szervezet szuperhatalmak közötti jellege miatt sebezhető a korrupcióval és a politikával szemben. Az Azimuth alkalmas arra, hogy felvegye az emberiség védelmének köpenyét, bármilyen thargoid visszavágással szemben.

    Az olyan riválisaink, mint a Pharmasapian, nem bízhatók erre a feladatra. Nincs elég türelmük és gyomruk ahhoz, amit megkövetelnek. Csak az Azimuth, az én irányításom alatt, lesz képes a szükséges lépésekre, hogy a Thargoid fajt örökre eltörölje.

    Ha nekem kell az emberiség "üdvösségének" lennem, akkor legyen így.

    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2022.05.26. 20:16:56
  • KiruHoshino
    #23513
    Update 12 (Június 7.)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    12. frissítés

    A múlt heti Frameshift Live-on elhangzott néhány információ a közelgő 12. frissítésről, valamint egy mélyinterjú Tom Kewell vezető tervezővel, aki mindent elmondott az Odyssey küldetéseiről. Ha azonban nem tudod megnézni az epizódot, itt egy gyors összefoglaló az 12. frissítésével kapcsolatban eddig felfedett dolgokról:

    Teljesítmény- és optimalizációs fejlesztések
    Hozzáférés ülve a menükerékhez
    A csapossal való beszélgetés lehetősége ülés közben
    A képernyő használatának lehetősége a Fleet Carrier tulajdonosának ülésében ülve
    A feketepiacok mostantól többet kínálnak az ellopott árukért
    Rengeteg hibajavítás mind az Odyssey, mind a Horizons játékban.
    Raid küldetéstípus illegális változata.
    Shipyard terminál hozzáadása a fogdához, hogy a játékosok visszahívhassák hajójukat

    Ez csupán a felszínt karcolja, amikor a 12-es frissítésbe fektetett munka mennyiségéről van szó, így maradjatok velünk az elkövetkező hetekben további információkért, valamint a teljes javítási jegyzetekért a megjelenés napján, ami jelenleg május végére van kitűzve.
  • Gundark 1 1
    #23512
    Ügyesen halálra ítélték az Elitet. Lesz mesélős tartalom. Ez igen. Nagyon rég nem kaptunk új hajókat. Kaptunk egy kicsit nagyobb SRV-t. Nem számítottak rá hogy az Odyssey ennyire nem megy... Menne, ha az emberek többsége tudná használni. De mivel lassan egy év után is bogárvadászat folyik elcsodálkoznak hogy nem fogy. Nem tudom mi a terv de lassan lehúzhatjuk a rolót.
  • KiruHoshino
    #23511
    Hát jah. Kapunk egy Elite Dangerous: Odyssey Beyound-ot amire ismét elbasznak 3 év fejlesztési munkát.
  • Caliph
    #23510
    na ahogy várható volt ,nem kell sokmindenre számítan idén sajnos
    2023 elejére ígérik a "key feature overhaul" ami nagyon fasza überkirány el se hiszitek lesz :D
    de többet sajnos nem árulhatnak el
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.05.04. 19:34:27
  • KiruHoshino
    #23509
    Talán bejelentenek egy konzol fiók transzfert pc-re. De az édes kevés. Folyton megy a duma, hogy mostantól folyamatos lesz a kommunikáció. Közben kb csinálják ez max 1-2 hónapig aztán utána fél év semmi. Megy az etetés közben a játékot se akarják fixálni.

    Csalódás.
  • Caliph
    #23508
    szóval akkor ma este 5-től live stream,hátha lesz benne valami értelmes

    sajnos van benne igazság



    ha valakinek nincs ideje rá,itt a rövidített verzió :D


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.05.04. 10:03:30
  • 0Fritz
    #23507







  • twinr
    #23506
    Köszi, megfogadom a tanácsokat!
  • Alanw
    #23505
    Köszi a részletes választ :-)
  • nibron
    #23504
    Lassabban termeli vissza, bár van amikor elég ez elég gyorsan megtörténik. Függ attól, hogy milyen beállítottságú gazdaság. Mennyire fejlett, van-e háború, magyarok vagy németek dolgoznak-e ott:). Bár szerintem a komplett gazdasági modellt ami pl. az első Elite-ben volt azt nem programozták le. Ha veszel valamit, addig míg el nem lépsz abból a szektorból, nem változik semmi. Ha elmész és kis idő múlva visszamész, visszatermelődik valamennyi az eredeti mennyiséghez képest. Ha folyamatosan jársz oda, az ára is lassan emelkedni kezd (piacgazdaság). CG-knél, mint ahogyan most is eléggé meg tudják rottyantani az állomást, mégis bírja. Ha valamiből eleve csak pár darab kapható, akkor ott nem várható javulás, de ha sok van belőle, akkor szinte kimeríthetetlen. A probléma ott szokott lenni, amikor kábé annyi kapható, ami a hajódba fér, mert akkor jó eséllyel nem tudod folyamatosan elszállítani onnan. De a visszatermelődés függ attól is, hogy milyen termékről van szó. Pl. a palladium elég lassan termelődik vissza, a gold már elfogadható mértékben, a silver elég jó, míg mondjuk a cobalt gyorsan. A bonyolult gépek lassabban, míg az alkotóelemeik gyorsabban. És így tovább.
    De szószerint a kérdésedre goldot nem olyan sokat találni, személy szerint a silver-t favorizálom. Abból sok van és az az egyik legnagyobb árrésű termék. Goldból tudok szerezni kábé olyan 500-at, ezüstből amennyi kell. Vannak olyan küldetések ahol 300-500 ezüst beszerzéséért adnak 50 millát. Ha ilyeneket kifogsz azzal lehet kaszálni. Aranyból is van ilyen küldetés, de azok ritkábbak. Úgy szoktam, hogy ahol van ezüst küldi, ott előfordul az arany is. Általában elmondható, hogy ha kifogsz egy ásványokat igényló állomást egy magasabb besorolású rendszerben, ahol nagy nyersanyag kereslet van, ott naponta néhány órányi munkával több mint 1mrd-ot lehet szakítani cutter-el vagy t9-el. Ha pedig van carriered, előtte feltöltöd azokkal amikkel kereskedni szeretnél, akkor már csak behordani kell, és meg van a napi 2-3mrd is. A bányász küldikben pedig az a jó, hogy 6 naposak, tehát bőven van időd. Viszont rengeteg wanted konda lesz a nyakadon (egy idő után már fel sem tűnik). Kell hozzá a gyors hajó (ebben a t9 kissé necces), és az interdictor professzionális kezelése. Viszont egymás után 5 interdictort sohasem kaptam (lehet be van állítva, hogy legyen határ). A carrier-el pedig ha sikerül az állomáshoz dokkolni, akkor a wanted-ek sem jelentenek veszélyt.
    Ott ahol veszik pl. az aranyat ott nem adnak el. A valódi gazdaságban sincs ilyen. Úgyhogy ezzel nem is kell számolnod:).
  • Alanw
    #23503
    Elméleti kérdés...ha egy adott rendszerben/állomáson tegyük fel felvásárolok goldot akkor az a csökkent mennyiség visszatermelödįk rövíd idő alatt,vagy valamennyire reálisabban az adott gazdaság lassaban termeli ki megint?(persze lehetséges hogy x y majd pont oda ad ell majd goldot de ezt most nem venném hozzá a képlethez.
  • Redapple
    #23502
    Nem feltétlen kötekedés képen írtam, csak egy ellentmondásra szerettem volna felhívni a figyelmed. De utólag belátom, hogy tévedtem, mert többet kellett volna visszaolvasnom ahhoz, hogy valós kontextusba tudjam helyezni a két mondatodat.
    Szóvall sorry
  • nibron
    #23501
    Ebben az opcióban az a szép, amikor úgy marad. Miközben az a feladat, hogy egy rivális rendszerben cseszegesd a civil hajókat. Így pillanatok alatt 10 milla fölé is mehet a rád kiszabott vérdíj. Sőt igazából ez a küldetés akkor az igazi, amikor egy erősen őrzött rendszerben kell ténykedni. Na ha egy ilyet túléltél, és elfelejtetted kikapcsolni, akkor egy ilyen esetnél jön a security és amikor leszkennelnek, eldurran az agyuk, hogy a k életbe ezen az ürgén több a lé mint azon a másikon. Ilyenkor van, hogy elmélázok, hogy vajon azért lőnek, mert véletlenül meglőttem őket? Aztán leesik, hogy még nem voltam a böriben.
    Egyébként a secusok nem jönnek azonnal, de boostal ki lehet húzni. Elég nagy segítség tud lenni 1-2 vadász is, legalább lekötik a rossz fiút. Gyakran előfordul, hogy 2-3 kondával kell küzdenem egyszerre (nagyon sokszor van 20 küldim), akkor jó, hogy jönnek, egyébként engem nagyon zavarnak. Ha papírhajóval vagyok, akkor egyedül csak a thruster erős, mert csak a gyors szökés van (főleg pajzs nélkül).
  • nibron
    #23500
    Mielőtt kötekednél, olvasd el és értelmezd a teljes szöveget. Akiket szétszívattunk azok meg is érdemelték. Szerinted hogyan kell bánni a nem normális hülye gyerekekkel akik arra specializálódtak, hogy kezdőket lövöldöznek ki, vagy várják a felfedezésből visszaérkező fegyvertelen papírhajókat. Esetleg az áruszállítós cg-ben résztvevő szintén fegyvertelen és pajzstalan papírhajókat baszogató manákokat.

    Egyszer segítettem egy havernak: jött vissza a beagle pointtól és már cudarul ki volt a gépe. Félt, hogy nem ér vissza, és rengeteg adat volt nála. Elé mentem, megszereltük a járgányt, jövök visszafelé, erre kiszednek. Hát négy német hülye gyerek szórakozott kicsit. Kicsit meglepődtek, hogy teljes fegyverzetben voltam, mert ők a felfedező hajókat várták. Németül mindenféle ocsmányságot kiabáltak a mikikbe és röhögtek mint állat. Addig míg németül meg nem kértem őket, hogyha már kiszedtek akkor játsszunk. Amikor a negyedik is elporladt, utána még anyáztak kicsit, aztán gondolom kicsukták őket, mert elég hirtelen vége lett. Na ez volt az egyik report-om. Mármint, hogy engem reportoltak, mert hogy lehet egy asp explorer-el leszedni olyan rövid időn belül 4db viper4-est? Hát mondjuk úgy, hogy "flight assist off"-"flight assist on" amit ők viszont hírből sem ismertek.

    Ezeket ha megkéred, egyszerűen kiröhögnek: olyan származékok akik csak saját kárukon tanulnak. Illetve még úgy sem, mert kicsit később már ugyanazt csinálja csak egy másik játékban. Mondván "kiégtem az Elite-től".:)
  • Redapple
    #23499
    "Magyarán van a világnak olyan része is, ahol tisztelik a játékosok egymást. Játszanak és nem szívatják egymást."

    Akkor az alábbiak szerint te nem a világnak azon részéről való vagy...

    "Régebben mi pont azt szerettük játszani, hogy ezeket a fazonokat likvidáltuk, meg szanaszét szopattuk őket."
  • 0Fritz
    #23498
    Amikor kilépsz egy nagyhatalomtól, akkor az árulásért egy ideig vadászni fognak rád.
    Nagy tétje viszont tényleg nincs.
  • Gabo
    #23497
    Igen, ha valaki (többé-kevésbé) becsületes kereskedő, akkor a "report crimes against me" opciót tényleg érdemes bekapcsolni. Ebben az esetben a támadó automatikusan wanted státuszt fog kapni az adott rendszerben, és a helyi rendfenntartók is előbb-utóbb befutnak segíteni. Ez az előbb-utóbb, illetve, hogy milyen erőkkel sietnek a segítségedre persze függ attól is, hogy milyen viszonyban vagy a helyi vezető frakcióval. Ha ez a viszony jó, akkor rendszerint elég hamar, és elég nagy erőkkel (anaconda és egy-két kísérő) szoktak érkezni. Ha kevésbé jó a viszonyod velük, akkor talán kiküldenek egy kezdő pilotát egy viper-rel.

    Az igazi probléma nem is az, hogy van kalózkodás, meg akadnak beteg emberek. A gond ott kezdődik, hogy nincs igazi következménye annak, hogy ha valaki bűnt követ el. Pedig mennyivel érdekesebb lenne, hogy ha a körözött hajóval csak kalóz bázisokon lehetne leszállni, vagy hamisított azonosítókat kellene beszerezni ahhoz, hogy bármely törvénytisztelő rendszerbe be tudjon lépni, a rendfenntartók riasztása nélkül. Ha pedig lebukik, azonnal lezárják előtte az állomást, és az összes zsarú rámozdul.
    Annak sincs igazán tétje, ha valaki pl. a birodalom részéről hirtelen átpártol a föderációhoz. Itt is érdekesebb lenne a dolog azonnal, ha a megcsalt fél bosszúból egy egész fejvadász flottát indítana a delikvens megleckéztetésére, a fogadó oldalon pedig minimum bizalmatlanul kezelnék az illetőt addig, amíg ténylegesen nem bizonyít. Arról nem is beszélve, hogy ne is gondoljon arra egy jó darabig, hogy a birodalom területén bárhol tárt karokkal fogadnák.
  • nibron
    #23496
    Nincs olyan, hogy az egyik rosszul lép ki. Rá kell érezni mikor lép ki, és olyankor ugyanazt kell csinálni amit mindketten leírtunk. Gázt visszahúzni és stabilan egyirányban. A támadónak kétségtelenül nehezebb dolga van, mert nagyon oda kell figyelni, de elég hamar meg lehet szokni. Olyan mint a tánc: ritmusérzékkel működik. Egyébként a háttérben függyög és abból tudhatod mikor fog kilépni. Én csak azért nem szeretem, mert sajnálom a joyt:).
    Ha küldiben kell levadásznom valakit, akkor csak megkeresem a beaconnél, odasompolygok a közelébe és hagyom, hogy kiszedjen. Gyorsabb is egyszerűbb is. Valszeg tudták ezt (vagy felhívták a figyelmüket) a Frontiernél is, mert a kezdetekben nem így volt, időközben lett ilyen.

    Egy igazi kalóz megállít, szkennel, majd közli mit dobj ki a raktérből, azután elenged. Sőt sokan biztonságos repülést kívánnak. Amikor pedig áruhordozós cg van, odafigyel, hogy ne szedje ki egymás után ugyanazokat. Magyarán van a világnak olyan része is, ahol tisztelik a játékosok egymást. Játszanak és nem szívatják egymást.
    Egyébként ez a kalóz viselkedés benne van az Elite eredetijében, sőt te is lehettél ilyen kalóz. Az X széria is átvette ezt a viselkedésmódot. Nem tudom, itt miért nem csinálták meg az NPC-knél is így. Legyenek elvetemült kalózok is, de lehetnének humánusabbak is.
    Amikor indult a játék a wanted NPC-k is válogatás nélkül gyilkoltak interdictornál (RES-ben nem ha üres voltál), hosszas könyörgésre csinálták meg, hogy ha nincs nálad semmi, akkor nem bántanak (egyszerűen nem lehetett játszani mert folyamatosan bszogattak). Bár eleinte még a limpet miatt is beindultak (vidultunk is rajta eleget), de mára konszolidálódott a helyzet.

    Egyébként maga a játék mára már sokkal egyszerűbb, régebben jóval nehezebb volt. Mondhatnánk, hogy grindelésre lett optimalizálva. Mára már a carrier fenntartása 2-3 hétre is, már csak egy laza fuvar a cutter-el vagy kondával. Viszont irdatlan sokat lehet keresni a használatával: 3-4mrd-ot is néhány óra alatt.
  • RJoco
    #23495
    Interdictor-os megadásnál fontos megjegyezni, hogy a hajó orra a menekülési vektor felé álljon és úgy húzd vissza a kart, különben forogva érsz ki, sérül a hajód és az FSD lehűlése is tovább tart.
    Ha jól lépsz ki, akkor elvileg a támadó lép ki rosszul. De ez nem biztos.

    Anno próbálkoztam interdictor-ral wanted hajók ellen. Még, ha nekem úgy is tűnt, hogy elintéztem, mindig szívással váltottam normál térbe. Pedig a csíkok és a vektor is stimmelt. Úgyhogy én hagytam a fenébe a játék eme részét.

    Amúgy ezek tényleg nem kalózok, csak kis gyökerek, hülyegyerekek, akiknek nincs jobb dolguk az életben. Rengeteg ilyen van minden online játékban.
    Egy rendes kalóz először megnézi, hogy mi van a hajódban, csak aztán kezd el lőni. Volt már ilyenem. Üres volt a hajó, mentünk tovább.

    Ha mindenképp online akarsz játszani, akkor érdemes az automata segélykérést bekapcsolni, ha nem lenne bekapcsolva. Ilyenkor a legközelebbi járőr megy és segít. Feltéve, ha túlélsz addig.
    Én javarészt solo-ban játszottam. Az online része nem igazán fontos ebben a játékban, hacsak nem akarsz pvp-zni.
    Privát csoportot bármikor csinálhatsz és akár egyedül is repkedhetsz benne.
  • nibron
    #23494
    A nem mérnökölt hajók, nagyon gyengék. Még cannon sem kell az elpusztításukhoz.
    Régebben mi pont azt szerettük játszani, hogy ezeket a fazonokat likvidáltuk, meg szanaszét szopattuk őket. Pl. ráálltunk és folyamatosan kapta az interdictort, mihelyt sc-be lépett. Elég hamar megunták, ill. volt olyan aki feljelentett:).
    Most lenne mivel odamenni, de imperial-os vagyok, ez nem az én cg-m. Alapvetően hülyegyerekek (olyan is a kommunikációjuk), azok akik komolyan kalózok, nem így ténykednek.
    Cannon-ok ellen mozgással lehet védekezni, de ha már ketten vannak (mert ez is gyakori), akkor már elég nehéz túlélni. Nem raknék ilyen fegyvereket multis játékba, mert igaz, hogy pontosan kell lőni, de kifejezetten játékos ellen van, npc ellen már nem annyira működőképes. Az a jó multis játék ahol játékost ölni nehezebb mint npc-t, itt fordítva van.
    Szóval ha nem tudod megvédeni magad rutin vagy technika hiányában, tényleg ott a solo, vagy ha valakivel játszol, akkor a group.

    Egyébként technika nélkül is lehet szopatni őket: fel kell tuningolni a thrustert, hogy rohadt gyors legyen a hajó, és amikor kiszed, boost-olva elmenekülni, folyamatosan. Hamar megunják. Messziről semmit sem ér az az ágyú, rakéta ellen pedig ott a puttyogó.

    Ha védekezel az interdictornál, akkor félgázzal tedd, és ahhoz sem árt a tuningolt hajtás. Mielőtt látod, hogy elveszted a küzdelmet, álj stabilan egy irányba, és húzd le a gázt. Így biztosan te kerülsz ne elsőnek, és már nyomhatod is a boost-ot. Természetesen 4 pöttyel. Egy idő után betegek szoktak ettől lenni, és mindenfélét irogatnak. Te meg röhöghetsz.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2022.03.21. 20:58:25
  • Gabo
    #23493
    Solo helyett még jó kompromisszumos megoldás csatlakozni egy PVE csoporthoz. Amennyire tudom, a Mobius a legnagyobb ilyen közösség.
    Bár nem tudom, mennyire naprakész, de itt a leírás a csatlakozás menetéről:
    https://elitepve.com/page/join#
  • 0Fritz
    #23492
    Gondolom Flak Cannon-t használt.


  • twinr
    #23491
    Köszi a választ, mindkettőtöknek. A pajzs 7A, boosterekkel, a pajzssal még nem jártam mérnöknél. A fegyvert nem tudom, gondolom plazma, de egyszer a radaron valami érdekes dolog látszott, mintha rakéták lettek volna, de nem azok voltak.. mint valami felhő, bár hülyén hangzik tudom. Na az két másodperc alatt elsöpörte a hajómat...
  • terasz
    #23490
    Eleinte én is szenvedtem a gankerektől. De azért játszom openben, mert a 95% egyébként jó fej és cg-t is sokkal hatékonyabban lehet teljesíteni összefogva. Meg különben is, ez egy online multi game. Szóval megtanultam együttélni a gankerekkel. Van egy shield tank hajóm, aztán ha rámszállnak, submitolok, fa off, szembefordulás, teligáz és ugrás másik rendszerbe - a csetbe azért beírom közben, hogy "nem azért vagyok itt, hogy téged szórakoztassalak, kölyök". Erre elég pipák szoktak lenni :)
  • wollnerd #23489
    Erre az a legjobb megoldás hogy "Solo Pay" módban játszol/végzed az ilyen jellegű küldetéseket a népszerű helyeken.
    Gabo jól mondja, ez az oka. Gankerek, akik tönkreteszik a békésen játszók játékélményét... Ezért kell Solo módban játszani ilyenkor.
    Én szinte csak Solo-ban játszok.
  • Gabo
    #23488
    A rövid válasz az, hogy vannak agybeteg emberek, és ezek rendszerint pont azokon a helyeken vadásznak, ahol nagyobb számban találnak könnyű prédát maguknak. Tipikusan a mérnökök rendszereiben, comunity goal-ok helyein, powerplay hatalmi központoknál, illetve a kezdő szektorok határán.

    Milyen pajzs, milyen páncélzat van a hajódon?
    Milyen fegyvert használtak az ellenfeleid?
  • twinr
    #23487
    Sziasztok! Csinálom a legújabb community goals-t, benne is vagyok a 10%-ban, de két napja folyton levadásznak. Egyrészt nem értem miért, élvezik a noob hentet, mert más magyarázatot ne látok rá, másrészt hogy tudják a condámról 1 lövésből lekapni majdnem a teljes pajzsot, utáne még kettőből az egész hajót? Köszi!
  • 0Fritz
    #23486









  • RJoco
    #23485
    Szerintem nem kár érte. Túlságosan elmentek StarCitizen irányban, aztán mi lett belőle?
    Gondolkodtam én is, hogy megvegyem konzolra. Na nem az ody miatt. Azt PC-re sem vettem meg. Viszont konzolon csak 1 kontroller van, így rengeteg kombinációt kellene megtanulnom. PC-n is sok mindent meg kellett tanulnom, de ott már megvan a HotasX, több kontroller, kapcsolótábla. Ezeket így jobban külön tudom választani, mint, ha 1 kontrollerrel kellene mindent csinálnom.
    Persze akinek nincs lehetősége PC-re, az meg fogja tanulni a kontroller használatát.
    De attól semmivel sem lesz kevesebb a jelenlegi játék, hogy nem jött ki rá az ody.
    A játék lényege számomra még mindig az űrben való repülés és nem a császkálás.
  • Diopapa
    #23484
    Igazából ki sem kellett volna adni. A PC-sek egy rakás pénzt kifizettek az alfáért és a bétáért támogatásként hogy elkészüljön, akkor miért nem lehetett ez csak PC-s játék? Csak vitte az erőforrásokat a fejlesztéstől.

  • LiveMan
    #23483
    Minden bizonnyal nem éri meg nekik jelenleg a konzolos Ody port. Az alap PS4/Xbox One gépeken valszeg vállalhatatlanul futna. A PS5/Series gépekkel már biztos nem lenne probléma, de ott jelenleg még elég kicsi a playerbase. Az Elite meg ugye egy rétegjáték, nem egy CoD vagy Fifa, hogy évente elmegy belőlük 10 millió. Remélem azért átgondolják ezt a jövőben.

    Több mint 2800 órám van a játékban Xbox-on. Gondolhatjátok, hogy érzem magam, kb. mintha megölték volna a kutyámat. Az FPS lövöldözés pont a "nem nagyon érdekel" kategória nálam, de a légkörös bolygókon landolást, és az ottani felfedezést, mászkálást azért nagyon sajnálom. Én továbbra is játszani fogok vele, maradt még pár naprendszer, ahol nem jártam. Remélem így ahogy van, azért megmarad, és nem húzzák ki alóla a szervereket egy év múlva, és zárják be az egészet. Viszont továbbra is úgy gondolom, hogy simán megéri beleugrani konzolon is egy új játékosnak, van annyi tartalom a Horizonsban.
  • Norbertboy
    #23482
    Mindig és mindenhol csak a pénz számít, nagy profit a többi le van sz@rva.

    Ilyen döntést meghozni sem lett volna szabad.

    Ezek után ki fogja megvenni konzolon?
  • Diopapa
    #23481
    Nagyon hülyén hangzik, de igazából ki sem kellett volna adni konzolra.. Vagy normális méretű csapattal fejleszteni, csak ugye a Frontier nem annyira nagy team és több játékon is dolgoznak. Szerintem az Elite többet érdemelne, mint amennyi törődést kap a Frontiertől...
  • Amiga
    #23480
    Én épp egy ilyen konzolos vagyok és a sírás kerülget a döntés miatt. Megvettem boxra és PS-re is, hogy támogassam őket.
    Még ZX Spectrumon játszottam az első résszel és Amiga 600-on a másodikkal, ezért nem panaszkodom, így is egy valóra vált álom, hogy játszhattam és játszhatok az ED-al.
  • Gabo
    #23479
    Szerintem rossz előzetes elképzeléssel közelítitek meg a shield booster kérdését. Felejtsétek el azt, amit az elektronikai ismereteitek alapján gondolnátok! Ez egy sci-fi és játék.

    A shield booster nem csinál mást, mint egy fix energia fogyasztásért cserébe megemeli a pajzsod erejének felső értékét egy +n%-kal (A osztályú esetén +20%-kal), azaz a pajzs max. MJ számát emeli, illetve mérnökölt modul esetén a pajzs ellenálló képességén is javít, az egyes támadási formákkal szemben (thermal, explosive, kinetic). A shield booster fogyasztása állandó, nem befolyásolja az, hogy a pajzsod fent van-e, vagy éppen töltés alatt van. A shield booster önmagában nem tölt és nem ad le semmit.
    A pajzsod töltéséért csak a pajzsgenerátor a felelős. Ha teljesen sértetlen a pajzsod, akkor csak a fenntartásához szükséges energiát használja. Ha sérül a pajzs, akkor elkezdi újratölteni másodpercenként egy fix MJ értékkel (regeneration rate). Ha lement a pajzsod, akkor pedig szintén egy fix MJ/s értékkel elkezdi újjáépíteni (broken regeneration rate). A pajzs töltéséhez, újraépítéséhez a power distributor SYS cellájából/bufferéből kezdi leszívni az energiát. Ezek az értékek a pajzsgenerátor osztályától, és a mérnököléstől függnek.
    A fentiekből adódik, hogy ha shield boostert használsz, akkor feljebb megy a pajzs max. MJ értéke, és ezt a generátornak visszatölteni, újjáépíteni tényleg tovább tart. Viszont, egy shield boosterrel megtámogatott erősebb pajzsot lebontani is lényegesen tovább tart az ellenfélnek! Ha pedig ehhez még a mérnökölést is hozzávágjuk, ami a pajzs ellenálló képességét is megemeli, már nagyságrendi eltérésekről beszélünk!
    A shield cell bank egy töltete szintén egy fix, viszonylag nagy MJ értéket pumpál vissza a pajzsba. Ezt viszont lényegesen rövidebb idő alatt teszi meg, mint ahogy a pajzsgenerátor töltené vissza a pajzsot. (Csak ehhez ugye még léteznie kell a pajzsodnak!)

    Amikor a shield boostert ki/be kapcsolgattad, valójában csak annyi történt, hogy a pajzsod maximum MJ értéke lecsökkent, vagy éppen feljebb ment, de valójában a töltöttségi szintje, tehát az aktuális MJ értéke nem változott. A három karika színe, és a kiírt százalékos érték azért változott, mert az aktuális töltöttség, és a max. töltöttség aránya változott, hiszen a max. érték a booster kapcsolgatása miatt feljebb/lejjebb ment. Ha jól emlékszem vagy a jobb oldali panelen, vagy az alsó középső panelen számszerűen is kiírja a pajzs értékeit a hajó rendszere.

    Shield boostert kikapcsolni akkor van értelme, ha a pajzsodat teljesen lebontották, és a generátornak újjá kell építenie. Ugyanis az, hogy mennyi energiát kell visszapumpálnia az újjáépítéshez a max. MJ értéktől függ. Persze ha pajzs lement, úgy is lesz nagyobb gondod annál, minthogy a boostereket kapcsolgasd...
    Bár ha pajzs lement, a boosterek kapcsolgatása helyett inkább érdemes egy teljes repair and reboot újraindításra sort keríteni. Ennek a végén ugyanis, varázslatos módon, a pajzs is 50%-kon újjáépül, rendszerint sokkal gyorsabban, mint ha csak a pajzsgenerátorra várnál. Persze egy ülő kacsa könnyű célpont tud lenni.

    Egyébként ha nem működne az a rendszer, amit az előző alkalommal leírtam, kutya nem használná. Márpedig működik, és aki harcra optimalizál egy hajót, az így vagy úgy, de a komponensek többségét használni fogja az adott hajó lehetőségeihez mérten.

    A teljes komplex pajzsrendszer optimalizálásra két véglet van.
    Az egyik, hogy a pajzs regenerációjához szükséges időt csökkentjük amennyire lehet, a pajzs ellenállását pedig igyekszünk minél feljebb tornázni. Az alapja egy bi-weave shield gen., amit resistance augmented shield boosterekkel tolunk meg. Ezt esetleg még kiegészíti egy vagy két gyors töltésre optimalizált scb. Az alapötlet az, hogy a magas res. értéknek köszönhetően egy alacsony max. MJ-vel rendelkező pajzs is képes sok sebzést elnyelni. (Egységnyi MJ-ért, több sebzést tud elnyelni.) A dolog szépséghibája, hogy 60%-70% feletti ellenállás már csökkentet értékkel lesz figyelembe véve. Tehát 100%-kos res-t nem lehet elérni.
    A másik véglet, hogy a pajzs nyers erejét toljuk az csillagokig. Ennek az alapja rendszerint prismatic shield gen. (Barbi hercegnő ezért mindenki kedvence), amit még megtámogatunk néhány heavy duty shield boosterrel. Ennek köszönhetően a max. MJ értéke eszement magas lesz, így a pajzsot lebontani az ellenfélnek elég komoly munka lesz. A dolog leges legnagyobb hátulütője, hogy ha egyszer lement a pajzs, a szemöldöködet is befonhatod, mire újraépül és újratölt. Feltéve, hogy lesz időd erre, mielőtt elpárologtatják a hajódat. Egy SCB itt is hasznos tud lenni, de nem biztos, hogy lesz helyed vagy kellő mennyiségű energiád az üzemeltetésére, figyelembe véve, hogy a prismatic shield gen. és a heavy duty shield boosterek is zabálják az energiát.

    Ha valaki engem kérdez az arany középút a legjobb választás. Minden hajómon bi-weave shield gen. thermal resistant tuninggal. A harcra épült gépek esetében heavy duty és resistance augmented shield boosterekkel, illetve ha van hely és energia akkor SCB-vel és heat sink-kel kiegészítve. Kalóz vadászat nem okoz gondot, és a high intesity combat zone-okat is túléltem eddig. (Ha kell szívesen linkelek coriolis.io-ról hajókonfigurációt.)

    Még egy dolgot érdemes észben tartani. Minden pajzsot le lehet bontani!
    Ezért ha valaki a túlélést fontosnak tartja, az alap alufólia páncélt is le fogja cserélni valami rendesebbre. Harcra épített hajóknál pedig melegen ajánlott a hull reinforcement package-ek és modul reinforcement package-ek használata is. Természetesen ezeket is lehet és javasolt is tuningolni.