23601
1418743729.jpg
  • igor1
    #23360
    Üdv mindenkinek!
    Kezdek megtollasodni...
    Már az én kis szintemen....
    Tíz-húsz millácskás kis egy rendszeres ugró körös fuvarokkal.Az INARA segítségevel keresek jó üzletet,asp-vel oda száguldok,oda rendelem a bőszmét,amig érkezik felderítek mindent a környéken.Után a teher hajóval csinálom a kanyarokat még be nem döglik a buli...
    Vagy meg nem unom...
    Most a bányászat felé kacsingatok.
    Jól hiszem hogy fegyverek nélkül nem szabad bele fogni?
    Nem fogom a lusta teherhajót átvariálni...inkább gyüjtök másra
    Olyanra ami meg is védi magát.
    Pénz,emberélet nem számít!
    Csináltam pár lesre futást mire megértettem mi is az a "igény" és "kínálat"
    Viszont nagyon jól szórakozok!
    Jegyzetelek ceruzával füzetbe...jegyzetelek a telóba.
    A teló tele megnyitott segéd oldalakkal...
    Azt kell mondjam nem unatkozok.
  • Gabo
    #23359
    Mérnökökhöz szintén hasznos: https://inara.cz/engineers/
  • 0Fritz
    #23358
    Amennyiben neked, vagy másnak kéne:
    Útmutató a bubiban feloldandó mérnökökhöz.

    https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/merpky/foxs_comprehensive_guide_to_engineer_unlocking/
  • PiszkosFred
    #23355
    Hat, en sem dobom ki a regi gepeket, viszont valtozott a hozzaallasom :) Peldaul a tavalyi i5@4460 + 16gb + 1060gtx 6gb-t konfigot oda akartam adni a csaladnak, mint minden korabbi "levedlett" gepet, de ugy voltam vele, hogy amennyire draga most minden es szarban van a gyartas, meghagyom egyelore vesztartaleknak, mert ha gond lesz a mostani konfiggal, akkor legalabb ehhez visszaterhetek.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.01.14. 13:48:01
  • MerlinW
    #23354
    Nekem meg egy 6600K, 970, 16GB pihen a pincében. Nem volt szívem eladni annyiért amennyit ért :)
  • MerlinW
    #23353
    WTF 1500% xD

  • Arpad82
    #23352
    Hogy is van akkor ez a pince-dolog? :) Engem lehet, hogy érdekelne!!
    Bocsánat hogy ignoráltam, tudom hogy lehet anélkül is indítani, de az nem megoldás sajnos :)
  • PiszkosFred
    #23351
    Az alapjatekkal nem lenne gond, sot. Ami a spacelegs reszet illeti, kompromisszumokkal szerintem menne az is.
  • RJoco
    #23350
    Nekem meg van egy 980 Ti a pincében elfekve alaplappal és 6700K procival benne. Vajon Odyssey hogy futna rajta? Nélküle 3 FHD monitoron szépen futott a játék. Próbáltam eladni a konfigot, de nem vitték.
  • RJoco
    #23349
    Te legalább tudod mikor szedted elő utoljára. Én már nem emlékszem rá.
    Építettem egy kapcsolótáblát hozzá, meg az asztal is megvolt csinálva, de a táblát már nem konfiguráltam rá. Az építést legalább annyira élveztem, mint korábban a játékot.
    Ha megtervezed a cuccot, akkor minden bizonnyal találsz valakit, aki kinyomtatja. Én is szívesen kinyomtatnám neked, de egy ország választ el minket.
  • RJoco
    #23348
    Ezt tanácsoltam neki mindjárt az elején. Biztos elkerülte a figyelmét.
  • PiszkosFred
    #23347
    > Az Odyssey esetében nincs erre lehetőség?

    De, a launcherben továbbra is lehet választani.
  • Gabo
    #23346
    Ha számít valamit, tavaly kb. március óta nem játszottam. A fejmozgás követő barkács prototípusom szétment, újra kellene építeni, vagy 3D nyomtatással kellene egy rendes keretet a ledeknek készíttetni. Viszont rajtam van a nyughatatlanság, mert újra röpködnék a hajóimmal. Szóval éppen ráhangolódom a témára, legalább itt a fórumon.
    Régeben az alap játékot és a Horizons-t külön lehetett indítani. Az Odyssey esetében nincs erre lehetőség? Lehet, hogy nem tudsz sétálni a hajó körül, de legalább lehet röpködni.
  • Arpad82
    #23345
    A csoda vigyen el benneteket, életemben először kellett uninstallálnom a játékot a 3 FPS-es Odyssey-m miatt, erre annyira a beindul a fórum, hogy kedvem lenne így is játszani. Gabo írásai rendkívül lelkesítőek, javarészt én is emiatt lettem ilyen sok órás játékos!

    Az anyagi biztonság rettentően fontos. Egyszer 10 ezer fényévre az otthonról csaptam oda egy bolygóról felszálláskor az Anacondámat azért, mert rosszul volt kalibrálva a joyom, és védhetetlenül a földnek csapódtam, kilépni se volt időm. Máskor véletlen tűz dokkolás előtt, amikor egyszerre értem a combat mode és tűzgobokhoz, szintén az Anacondával.
    Rettentően nehéz lelkileg felállni ezekből a helyzetekből, de ha van 10-20-akár 30-szoros biztosításod, sokkal könnyebb elviselni. A drága és nagy hajó nem jelent rangosabb játékot feltétlenül, csak nagyobb céltáblát, és kockázatot. Ahogy Gabo is írta, nem számít semmit szinte a hajó milyensége, egy jól felszerelt, kimérnökölt kis 3-as Cobra olyan simán leforog és szétszed egy bamba Anacondát, hogy öröm nézni. Ez is a szép benne. :) de majd kitapasztalod.

    A politikai powerplay-t, vagy más néven "történetet" én rettentően blődnek tartom és szerintem ez a leggyengébb pontja a játéknak, de ezt mindenkinek egyénileg kell mérlegelni. Vagy foglalkozol vele, vagy sem, ugyanúgy lehet vele és nélküle is játszani. :) nehéz lenne egy galaxist 1 sztorival realizálni, de vannak rá ilyen-olyan lépések. Természetesen az eredmény épp olyan, mintha 400 millió csilag történetéről akarnál regényt írni :) de mondom, ez teljesen egyéni.
  • Gabo
    #23344
    A mérnökök elég alaposan megváltoztatták az erőviszonyokat.
    Az ugye alap, hogy egy gyári új hajónál, ami rendszerint E osztályú alkatrészekkel van szerelve, és egy rendesen megépített, A osztályú alkatrészekkel szerelt hajó között nagyságrendi különbség tud lenni. Nos, a sima A osztályú alkatrészekkel épített hajó, és egy tuningolt hajó között szintén legalább egy, de néhány esetben akár két nagyságrendnyi különbség is lehet.
    A mérnökökkel ki lehet javítani az alkatrészek gyengéit, az erősségeit pedig tovább lehet fokozni. Illetve pl. fegyverek esetében a sebzés karakterisztikáját is alaposan meg lehet változtatni.
    Egy példa: A multi cannon sebzése kinetikus, ami az jelent, hogy a pajzsokat kevésbé, a hajótestet viszont jobban sebzi. (Ezért használtunk mellette lézereket a pajzs bontásához.) Ha erre az MC-re mérnökkel incendiary rounds módosítás rakatsz, a sebzés egy része termikus sebzésre fog változni, ami elég hatékony tud lenni a pajzsok ellen is, bár a hajótest bontásában gyengébb lesz. Viszont innentől teljesen életképes egy olyan hajó, ami csak MC-kel van felszerelve. Néhány, mondjuk a kisebb MC-kre megy incendiary rounds, a többire pedig pl. overcharged ami a sebzést növeli. Aztán mehet a .

    Ma már az npc hajók is tuningolva vannak. Rendszerint minél veszélyesebb, magasabb az npc besorolása annál inkább. A mezei random kalózok esetében ez még alig észrevehető. De pl. egy magas kockázatú nyersanyag lelőhelynél (High RES) már jó eséllyel tuningolt hajók fognak jönni. A combat zone-okban pedig minden hajó kimondottan harcra épített és tuningolt hajó. A low intensity cz-ktől felfele már spec ops egységek megjelenésére is lehet számítani, amik erre még rátesznek egy lapáttal. Ráadásul falkában támadnak rád, ha felkelted a figyelmüket. A fejvadász és a massacre küldetéseknél is rendszerint tuningolt, harcra konfigurált hajók fognak jönni, bár azért a cz-kben fellelhető hajókhoz képest talán kicsit gyengébbek.

    Egyébként a tuning mellett amit tapasztaltál az annyi volt, hogy egy harcra konfigurált cobrához volt szerencséd. Az alap alufolia páncél ki lett cserélve militray grade-re. Raktér helyett hull reinforcement package-ekkel lett kitömve. A pajzs gyors újratöltéséhez pedig shield cell bank-et használt.
    Szóval ebből:
    Gyári cobra
    Könnyen összehozható valami ilyesmi:
    Angry Bird
    És akkor még nem is optimalizáltam mindent a végletekig...

    Szóval a fentiek miatt kezdőknek nem is annyira ajánlott High RES-ek és CZ-k közelébe menni addig, amíg egy kimondottan harcra épített hajót, legalább közepes tuninggal össze nem tudnak hozni. Ugyan így fejvadászkodáshoz is egészségesebb egy kimondottan arra épített hajóval nekikezdeni.
  • RJoco
    #23343
    Én azt tudom elképzelni, hogy egyrészt az NPC pilótának is van harci rangja, ami megmutatja, hogy mennyire veszélyes, másrészt az NPC hajók is lehetnek mérnöközöttek, ami szkennelés nélkül nem derül ki, de ahhoz meg külön modul kell.
    De az is lehet, hogy valami bug-ba futottál.
  • Fenrir
    #23342
    Egyszer elindultam oda, nem Anaconda miatt hanem mert egy küldetés odaszólt. Fél óra supercruise után meguntam és eldobtam a küldetést.
  • RJoco
    #23339
    Ez nekem kimaradt.
    Érdekes is lenne egy kis állomáson egy kondát bedokkolva látni. Bár, ha az állomás mellett áll egy carrier...
    Olyanról viszont hallottam már, hogy valaki elment oda, aztán ott szembesült a ténnyel, hogy nem tud dokkolni.
  • Gabo
    #23338
    És az megvan, hogy amikor megérkezel először a Hudson Orbital-ra kapsz egy ingyen anacondát?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hányszor olvastam erről, hogy kezdőket megszívatták a vele. Ne dőljetek be a dolognak!

    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2022.01.12. 17:28:00
  • Gabo
    #23337
    Kereskedő hajóval kereskedelmi küldetéseket is érdemes elvállalni. Több a haszon rajta. Ha pedig marad üres raktér, meg kell nézni, hogy mit lehet jó pénzért eladni a célállomáson, és azzal kiegészíteni a rakományt. Esetleg adatszállító küldetést is el lehet vállalni ugyan arra a helyre a rakomány felett.
    Kereskedelmi küldetéseknél ha elég nagy a hajód, squadron küldetéseket is be lehet vállalni egyedül, persze csak ésszel. Valószínűleg több fordulóval tudod csak elvinni az árut, de olykor nagyobb a haszon is. Ráadásul ingajáratnál a kiinduló állomásra visszafelé is lehet hozni rakományt.
    A helyi kisebb frakciókkal ha jó a kapcsolatod, sokszor szaftosabb küldetéseket is kínálnak.
  • RJoco
    #23336
    Van, amikor a rendőrség szed ki ellenőrzésre. Ilyenkor nincs para, ha nem illegális az áru, csak baromi bosszantó és rontja a pénz/idő arányt. Általában nem is vártam meg, hogy szkenneljen. Meg nem is játszottam a meneküléssel, mert az is idő. Gyorsabb volt megadnom magam (gázt nullára venni, vektoron tartani), majd azonnal vissza SC-be, amint kész az FSD.
    Asp-re gyűjtöttem. Vagy 200 karikát mentem ugyanazon két állomás között. Plusz egy idő után átváltottam solo-ba, mert az egyik állomás kicsi volt egy M-es parkolóhellyel és gyakran álltak rajta játékosok. Ott meg ki tudja, hogy meddig kell várni.

    Kereskedésnél van egy úgynevezett rare kör. Megvan, hogy mely állomásokra kell ellátogatnod és felvásárolnod a ritka árukat. Sajnos van, amikor csak pár darabot ad az állomás. Ilyenkor vagy vár az ember a következő adagra vagy megy tovább. Aztán az útvonal bizonyos pontjain meg már el lehet őket adni, mert a vásárlástól mért x távolság után éri a legtöbbet az értéke. De tovább nem éri meg vinni, mert nem fog többet érni. Van, aki megnézte ezt Colonian, de a bubiból nem érdemes kivinni.
    A Hudson Orbital-nak (ha jól emlékszem, akkor ez van 1,5 órára a központi csillagtól) is van ilyen terméke, de azért nem szoktam beugrani.
  • RJoco
    #23335
    Köszi!
    Szerintem néztem ezt a lehetőséget is és pont az a pajzs kellett, de ehhez lehetett cetlizni is.
    Az általad leírt módszerrel az a bajom, hogy fizetni kell esetenként, máskor meg nem tudom, hogy, akkor egyesek miért is lőnek.
    Szóval nálam egy-két ilyen helyzet nem mindig tiszta és könnyen odaveszhetek vagy csak egyszerűen elveszi a kedvem a játéktól, mert nem értem, hogy mi történt. Utóbbi a rosszabb és kerülendő.
    Már nem emlékszem, hogy mi volt a plusz merittel, ami már a szint fölött volt. Amit nem adtam le, az elveszett. Amit leadtam, de nem használtam el, már nem tudom. Azt tudom, hogy nem érte meg többet gyűjteni, mint ami a következő szintlépéshez kellett vagy az adott szint megtartásához.
  • RJoco
    #23334
    Még annyi a menekülésnél, nem tudom, ki, hogy csinálja, de nekem az vált be leginkább, hogy a kék közepére teszem ilyenkor a sebességem. Mert alapból ugye padlógázzal száguldok a célom felé. Viszont a kékben fordulékonyabb a hajó, könnyebb irányban tartani.
  • igor1
    #23333
    Jósten mennyi jó tanács!
    Jegyzetelek keményen....
    Lényeg a lényegben:anyagi biztonság kell!
    Majd ha vastag vagyok rá érek huncutkodni a nagyokkal...
    Csináltam egy szimpla bevasárolok itt amot eladom kanyart és 20 milla haszon volt rajta.
    Valóban nem voltak olyam agresszívak a kalózok
    Érezhető volt már a kiszedesi próbánál.
    Nem is adttam meg magam.
    Újra bátor vagyok!

  • 0Fritz
    #23332
    Kiegészítés:
    Hetente egy szintet tudsz feljebb lépni a powerplay ranglistáján és nem biztos, hogy érdemes előre betárazni meritekből, mert a csütörtök reggeli merit pontok elszámolása után (levonja az adott szint megtartásához, vagy a következő szinthez szükséges meriteket) a fennmaradó pontoknak csak a felét fogja meghagyni a játék.

    +1: A le nem adott meritek elvesznek ha elfüstöl a hajó, szóval erre is érdemes figyelni
    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2022.01.12. 13:27:16
  • 0Fritz
    #23331
    A powerplay-hoz a meriteket a pve harcokkal lehet a legyorsabban összeszedni.
    Nincs időkorlát, olyan gyorsan csinálod, ahogyan a hajód bírja.
    Csatlakozol az egyik nagyhatalomhoz, majd keresel a térképen egy olyan rendszert, amit az ő ellensége tart uralma (controlled) alatt (a vitatott, azaz contested területek nem számítanak.),majd a csillag melletti NAV bójánál elkezded levadászni az ellenséges nagyhatalom courier és agent hajóit.
    Amennyiben pl. Aisling Duvalnak dolgozol, hogy megvehesd a prizmatikus pajzsot, akkor Felicia Winters futárait (federal courier) és ügynökeit (federal agent) kell lelőni a nav pontoknál.
    Minden egyes hajó típustól és rangtól függetlenül 30 merit pontot ad, szóval már egy viszonylag jól felszerelt hajóval is hamar megvan a szükséges pontszám. Amikor elfogytak a hajók, akkor egyszerüen kilépsz, majd vissza és a játék megint legenerálja a hajókat. Persze mindig máshogyan, van, hogy egyetlen egyet sem ad be, ekkor csak megint ki-belépsz. Egy idő után az ügynökök maguktól is rád támadnak majd, de hasonlóan a kalózokhoz ezt is szöveges üzenet előzi meg. Ezekbe a csatákba alapból a rendőrség nem szól bele, de időnként elkezdhetnek lőni téged, ekkor megint csak az marad, hogy el kell hagyni a nav pont helyét, majd vissza. Az ellenséges frakció folyamatosan vérdíjat fog kitűzni rád, de az interstellar factors-al rendelkező állomásokon ezeket is ki tudod fizetni. A vérdíj nem körözés és az ellenséges területen is tudsz dokkolni.
    A felgyűlt merit pontokat pedig a csütörtök reggeli nullázásig add le a saját nagyhatalmad által uralt valamelyik állomásnál.
  • PiszkosFred
    #23330
    Koszonom az utobbi ket posztot (is), mindig jo olvasni tartalmas hozzaszolast :)

    Es pont az utobbi kommentednel jottem ra, hogy egyebkent lehet hulyeseget is irtam es a ket menekulesi lehetoseget osszemostam az emlekeimben - hiaba na, regen adtam meg magam, kivedem mindig, ha beprobalkozik valaki -, miszerint interdiction eseten a sebesseg minimalizalasa utan automatikusan ki is lep a hajo a normal terbe, nem kell a veszfekezes. Rosszul emlekeztem, mert ugy remlett, hogy a lassitas utan manualisan kell kilepnem, de nem, az egy masik modszer. :)
  • Gabo
    #23329
    A legfontosabb dolog az interdiction-nel kapcsolatban, hogy npc-ktől legtöbbször simán meg tudsz lógni, mielőtt kiszednének, viszont másik játékossal szemben szinte semmi esélyed nem lesz! Ennek megfelelően érdemes taktikát választani.
    Azt, hogy kivel van dolgod, a szenzorokon látni fogod. Az npc hajókat tömör négyzetek jelölik, a többi játékos hajóját üres négyzetek. Az npc-k szinte mindig mögötted fognak megjelenni, és általában előre bejelentik szándékukat. A játékosok bármilyen szögből érkezhetnek, és a hajójukon lévő interdictor is nagy eséllyel úgy lett tuningolva, hogy kb. bármilyen szögből képesek az eltérítést elkezdeni. Ráadásul nagyobb gyakorlatuk lesz ebben, mint neked.
    Az emergency drop helyett a megadás (gáz minimumra) mindig célszerűbb. Kevésbé sérül a hajó, illetve az fsd is hamarabb lehűl. Miután visszatértél a normál térbe, padlógáz és boost, amint lehetséges ugrás.
    Legyen külön gomb beállítva supercruise-hoz (low wake) és a hiperugráshoz (high wake)! Low wake esetén szinte biztos, hogy utánad fognak jönni, és ismét megpróbálnak kiszedni, viszont előre kijelölt navigációs cél nélkül is leléphetsz. High wake esetén valamelyik közeli rendszerbe ugorva kisebb az esély, hogy követni fognak, mivel nem biztos, hogy van wake scanner a hajóján. Viszont ehhez előre ki kell jelölnöd navigációs célként a szomszédos rendszert.
    Ha játékossal van dolgod, kétesélyes, hogy mi fog történni. Vannak, akik szerepjátékra használják a dolgot, és egy kis rakományért cserébe elengednek, ha nem harcolsz. Viszont a agybeteg ganker, griefer egyedek a haverjaikkal karöltve kérdés nélkül szét fognak lőni.
    Minden hajónak van egy mass lock factor értéke. Minél nagyobb a hajó, annál nagyobb ez az érték. Ez azt befolyásolja, hogy mennyire kell eltávolodnod az adott hajótól ahhoz, hogy ugrani tudj.
    Egyébként minden hajónak más az irányíthatóság supercruise módban. A T9 a lomhábbak közé tartozik. A T10 pedig a legborzasztóbb, amivel dolgom volt. A T9-cel lehet kamionozni, esetleg bányászni, hiszen erre lett kitalálva, de más téren nem túl szerencsés választás. Küldetésekhez a közepes hajók jelentik a jobb választást. (Pl.: Python, Krait Mk II.) Ezek viszonylag jól irányíthatók, jó fegyverzetet, védelmet lehet rájuk pakolni, és még a raktér is elég nagy a legtöbb feladathoz.

    Viszont ahogy írták előttem is, a galaxis elég nagy. A legtöbb játékos a mérnökök rendszereiben és a közösségi célok rendszereiben koncentrálódik. Azoktól távolabb ritkán találkozni másokkal. És szerencsére a nagy többség vagy segítőkész, vagy egyszerűen csak a saját dolgával törődik.

    Ha párhuzamosan több küldetést vállalsz el, akkor ez a kockázatokat is fokozza, mivel mindegyikre rámozdulhat egy-egy agresszor a mezei kallózok mellett. Ilyenkor előfordulhat, hogy ha az egyik interdiction kísérletet kikerülted, egyből egy másik szakad a nyakadba, szépen láncban egymás után.
    Minden küldetés leírásában benne szokott lenni, hogy a célállomás milyen messze van a központi csillagtól. Ha nem akarsz túl sokat supercruise-ban üldögélni, akkor érdemes erre odafigyelni. Ugyan így a kockázati szintet is jelölni szokták. Persze a hosszú supercruise utaknak is megvan a maga bája. Az ember közben meghallgatja a galnews-t, és letapogatja a szembe jövő hajókat.
    Személyszállításánál lehet, hogy a vip küldetések jobban fizetnek, de általában a vip emberkék finnyásabbak is. Rendszerint kockázatosabb a szállításuk, illetve a sérülésekre, scannelésre is finnyásabbak. Az átlag utasokkal kevesebb a gond, még ha kevesebbet is fizetnek. A célrendszer és azon belül a célállomás távolsága is kihatással van a fizetésre. A legendásan nagy pénzeket általában azokért az utakért fizették, amik pl. a Bubi-ból a Kolóniára szóltak. Ezeket pedig érdemes akkor már összekötni egy kis felfedezősdivel is, hogy valóban megérje a dolog.
    Összességében bányászattal valószínűleg több kreditet lehet rövidebb idő alatt kitermelni, még úgy is, ha nem törekszel a legnagyobb haszon elérésére.

    A teleportáló és klónozott hajók a játék sajátosságaiból adódnak. Nekem is volt dolgom olyan gunshippel, amit simán lehagytam sc-ben, de mikor kiléptem a normál térbe az állomásnál, ő már ott volt. Meg is jegyeztem magamban, hogy nekünk befellegzett, a föderációsok már teleportálni is tudnak. A másik vicces az volt, amikor egy fajvadász küldetésnél elértem a célzónát, ahol a rosszfiú éppen agresszorkodott. Nekiestem lerendezni, mire a hátam mögött kilépett sc-ből ugyan annak a hajónak a klónja.
    Ez van, nagy a galaxis, és akadnak téridő anomáliák benne...
  • Gabo
    #23328
    A játék politikai hátterében való részvételnek két módja van. Az egyik közvetett, és rajtad kívül senki sem fogja tudni, hogy kinek segítesz, a másik közvetlen és lényegében azzal jár, hogy egy nagy célkeresztet festesz a hajódra.

    Közvetve lényegében az első pillanattól fogva segíthetsz bármelyik frakciónak, és rajta keresztül valamelyik nagyhatalomnak. Ez csak azzal jár, hogy alaposan megválasztod, hogy melyik frakció küldetéseit vállalod el, és melyikét nem. Az anarchistákat kivéve minden frakció valamelyik nagyhatalomhoz húz, ezen kívül pedig rendelkezik valamilyen hatalmi beállítottsággal (pl. demokratikus, diktatórikus, stb.). Értelem szerűen annak a frakciónak a küldetéseit érdemes elvállalni, amelyikkel szimpatizálsz, és amelyiknek a felettes nagyhatalmánál javítani szeretnéd a rangodat. Ez nálam elsődlegesen Szövetség (Alliance) és demokratikus frakciókat jelent. Persze ha valamiért birodalmi vagy föderációs területen vagyok, és egyébként nem ütközik az Szövetség érdekeivel, ott is el-el vállalok küldetéseket, vagy éppen kereskedem az érintett frakciókkal. (Ezzel a Föderációs és Birodalmi rangom is fejlődik/fejlődött apránként.)
    Ahogy előzőleg írtam, minden küldetést valamelyik frakció adja, és valamelyik másik frakció a célzottja. Minden harc, minden áru- vagy éppen személyszállítás, lényegében minden esemény befolyásolja az adott szektor frakcióinak állapotát. A napi eseményeket a background simulation (BGS-ként is hivatkoznak rá) értékeli ki a nap végén. Ez alapján állapítja meg, hogy hogyan változott az egyes frakciók befolyása, biztonsági és anyagi színvonala az adott szektorban. Ez pedig közvetve kihat a felsőbb politikai játszmára is, hiszen egy föderációs területen lévő szövetségi frakció által irányított szektor kevesebb kontroll pontot fog biztosítani a Föderációnak, illetve megkönnyíti a Szövetségnek, hogy esetleg az adott terület felett átvegye az irányítást.
    Minden küldetésnél megválaszthatod, hogy a három lehetséges jutalom közül melyiket szeretnéd. Ha sikeres volt a küldetés, az mindenképpen hasznos a küldetést adó frakciónak, de a jutalmak között akad olyan is, ami kimondottan a befolyását növeli. Ha a célod az, hogy a frakció befolyását erősítsd, akkor érdemes ezt választani. Persze az elején az anyagi háttered megteremtése valószínűleg fontosabb lesz.
    Mivel ez egy sandbox játék, ezért ez lényegében szerepjáték lehetőség, amivel saját magad számára állítasz korlátokat, célokat. Én már az elején elhatároztam, hogy nem vállalok rabszolga, drog, idegméreg, taposó akna szállítást. Harci küldetéseket, fegyverszállítást csak az Alliance számára vállalok. Civilek elleni akciókat szintén tabunak tekintem, de szürkezónás csempész akciókat, felszíni scan küldetéseket még hajlandó vagyok teljesíteni.
    Ha a föderációs vagy birodalmi rangodat szeretnéd fejleszteni, hogy a ranghoz kötött hajókat is meg tudd venni, akkor azt a fentiek ismeretében is hatékonyabban tudod megtenni. Mindezt úgy, hogy közben nem léped át a saját magadnak húzott határvonalakat sem. A föderációs rangomat én is így húztam fel addig, hogy meg tudjam venni a corvette-t. Most ezzel a hajóval lövöm porrá a föderációs flotta hajóit a csatatereken az Alliance nevében.

    A közvetlen politikai játék a Powerplay. Ebben az esetben a nagyhatalmak valamelyik képviselőjének fogadsz nyíltan hűséget. A Powerplay lényegében arról szól, hogy a Bubi területei felett ki uralkodik. Vannak úgy nevezett kontroll szektorok, amik egy-egy terület irányításáért felelősek. A kontroll szektorok megszerzése, megvédése, az elfoglalt kontroll szektorok megerősítés vagy aláásása a cél. A Powerplay küldetések teljesítésével lényegében szavazati pontokat kapsz, amikkel a fordulok idején te magad is befolyásolhatod, hogy az adott nagyhatalom mitt tegyen, terjeszkedjen, védekezzen, stb.. A kontroll szektorok és az általuk lefedett terület kontroll pontokat termel, megtartásuk pedig kontroll pontokat igényel. Minél távolabb van az adott terület a nagyhatalom központjától, annál költségesebb irányítani.
    A Powerplay küldetéseknél a cél tehát az, hogy vagy segítsd az adott hatalmat (szállító küldetések), vagy éppen gátold a konkurenseit (pl. a konkurens ügynökök levadászásával). Amikor hűséget fogadsz egy adott hatalomnak, onnantól lényegében szabad préda vagy a konkurensek számára. Ez open-ben nyílt pvp-t jelen! Ezzel érdemes tisztában lenni, ha ebbe bele vágsz. Amikor a hajódat letapogatják, azonnal látszik, hogy kit szolgálsz. Az ellenséges területen ez önmagában is elégséges lehet ahhoz, hogy megtámadjanak.
    A Powerplay-be akkor érdemes belevágni, ha valamelyik hatalom Poweplay specifikus felszerelését meg akarod szerezni. (Pl. Barbi hercegnő szuper pajzsgenerátoraiért valamiért mindenki bolondul...) Vagy ha szeretnél közvetlenül befolyást szerezni a Bubi sorsa felett, és ehhez az anyagi háttered is megvan, az esetleges veszteségek fedezésére. De ez még így is rengeteg darálást fog igényelni, mire elég magasra kapaszkodsz, hogy a szavazataidnak valóban súlya legyen. És persze ott vannak a potenciális pszichopaták, akiknek ez remek lehetőség arra, hogy bárkibe belekössenek.
    Sajnos a Powerplay a játék egyik olyan része, amiben rengeteg lehetőség lenne, de ezeket soha nem dolgozták ki mélyebben.
  • PiszkosFred
    #23327
    Arra figyelj, hogy mielott veszfekezel (emergency drop), vedd le a sebesseget a minimumra, mert akkor kisebb lesz a FSD (hajtomu) ujrahasznalhatosagi ideje (fsd cooldown), mintha teljes sebessegnel ugrasz ki a normal terbe, vagyis hamarabb tudsz kereket oldani.

    Ha abban a rendszerben kapnak el, ahova amugy is igyekeztel (ott a celallomas), akkor tuti, hogy utanad fog jonni, ahogy tette is. Ekkor megint ugyanazt eljatszod es megint nyersz egerutat. Ne harcolj, energia mehet a pajzsba es a rendszerekbe, aztan boostboostboost, ahogy tetted te is, majd vissza super cruiseba. Meg lehet csinalni, hogy elugrasz egy masik rendszerbe, majd onnan vissza, de felesleges idopocseklas. Arra figyelj, hogy amikor a normal terben vagy es varsz a hajtomure, ne egyenesen repulj, hanem ossze-vissza, forogva, porogve, stb. - nyilvan ne az ellenfel iranyaba haladva :) - hogy ne legyel konnyu celpont. Aztan amikor ujra aktiv az FSD, elotte beallsz a celpont iranyaba es hajra.

    Ha mas rendszerben, kvazi atutazoban kapnak el, akkor a veszfekezett helyzetbol a boost utan egybol ugorj a kovetkezo rendszerbe, nem jonnek utanad, mert mire kideriti a hatrahagyott jelekbol "labnyomodbol", hogy hova mentel, te mar messze jarsz, rendszerekkel odebb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.01.12. 10:10:07
  • RJoco
    #23326
    Menekülésnél és amúgy utazásnál is én mindig a hajtóműre tolom a pöttyöket.

    De, ott ülnek egy órát. Van is egy olyan állomás, amit úgy 1-1,5 óra elérni.
    Egyszer elvittem oda pár turistát. Végig ott ültem. Már csak azért sem érdemes elmenni, mert az én utam sem volt eseménytelen a támadók miatt.
    De a Voyager-t is megnézheted a Naprendszerben. Jelenleg nem tudom milyen messze lehet, anno oda is jó sokáig repültem.

    Hatalomhoz nem érdemes csatlakozni amíg nem akarsz foglalkozni velük.
    Ezek mindig harcolnak egymással, így, ha egy ellenséges területre tévedsz, akkor a hatalom ügynökei beléd köthetnek.
    Viszont érdemes lehet specifikusan vásárolni náluk.
    Li Yong-Rui rendszereiben 15% van a hajókra és modulokra. Így a biztosítási díjad is olcsóbb lesz. Üzletet nem lehet belőle csinálni. Amennyiért veszed, annyiért adod el. Erre figyel a játék.
    Vannak egyebek is, keress rá a Powerplay-re.
    Power-hez akkor lehet érdemes csatlakozni, ha egy bizonyos dolgot szeretnél. Én már nem is tudom, hogy mit akartam, de csatlakoztam az egyikhez. Kiválasztottam a legharcmentesebb lehetőséget nála és azzal gyűjtögettem hétről hétre a merit-eket. Asszem úgy a 4. vagy 5. héten meg is lett, amit akartam.
    Ennek a hátránya az volt, hogy mást nem is csináltam. Be voltam dokkolva a kondával a megfelelő állomásra, majd x időnként megjelent a nekem kellő cucc. Feltöltöttem a rakteret, aztán elvittem a megfelelő helyekre, majd visszadokkoltam és megint vártam, meg gyűjtöttem. Volt, amikor ki is léptem, volt, amikor csak háttérben futott a játék. Időzítőt meg telefonon állítottam, közben sorozatot néztem.
    Ha megvolt a heti mennyiség, akkor többnyire a játékkal sem játszottam már a héten. Esetleg nagyon ritkán és akkor sem mentem messze.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2022.01.12. 07:02:11
  • RJoco
    #23325
    Felfedezéssel úgy tudsz sok pénzt keresni, ha olyan helyekre mész, ahol még nem járt senki vagy csak bizonyos égitesteket szkennelsz le.
    Utóbbihoz van is egy kereső. Paraméterek megadását követően kilistáz egy útvonalat és megmondja, melyik égitest kell neked.

    A szállítós feladataidnál az a gond, hogy nem figyelsz eléggé a küldire.
    Általában írja is, ha várható némi veszély. Illetve a végrehajtás közben üzenet is jön, hogy x hajó várhatóan rád támad.
    Ezért van az, hogy annyira agresszívan ki akarnak szedni.
    Ilyen van taxizásnál is. Nem tudom, hogy jelenleg javítva van-e vagy még mindig mocsok a játék, de nekem volt olyan, hogy 2x megléptem, mind a kétszer már SC-ben várt, holott épp csak mellém ért. Harmadik után eltűnt, azt hittem nem jön többet. Hát a célbójánál várt. De, hogy mikor és hogy előzött meg?! Csalt.
    Ha küldi nélkül kereskedsz, akkor kevesebb az esély az ilyen agresszív viselkedésre.
    Olyan esetem is volt, hogy befogtak, megadtam magam és nem mögém érkezett a támadó, hanem mellém úgy, hogy toltam a boost-ot és már épp az FSD-t indítottam. Néztem egy nagyot.
    Mikor megadod magad, akkor mindig úgy tedd, hogy a menekülési vektor felé néz a hajó. Ilyenkor nincs pörgés, sem sérülés és az FSD is hamar visszahűl.
    Megjegyzem halkan, hogy ilyen jellegű menekülésnél a harci rang csökken szép lassan.
    Lehet, hogy érdemesebb lenne egy Anaconda-ba fektetni. Vagy esetleg egy Python-ba, ha kondára még nem futja. És, ha úgy látod, hogy a szállítós feladatokhoz elég a kevesebb raktér is.
  • igor1
    #23324
    Szia!
    Hova érdemes csatlakoznom?
  • igor1
    #23323
    Pontosan azt csináltam amit tanacsoltál!
    Működött!
    Nem kis küzdés volt....
    Háromszor próbalkozott és még az állomásnál is lőtt.Toltam a boostot mint süket a csengőt...80 hpval esttem be a bázisra.
    Rém izgalmas volt!
    Akkora sikerélményt adott!
    Most bújom a kalkulátorokat hogy mit hova vigyek...
    Még egy kerdés a sok közül...
    Egy rendszerbe egy állomás nagyon messze van a naptól..azt hogy érik el?
    Csak nem ülnek ott egy órát?
  • 0Fritz
    #23322







  • Alanw
    #23321
    Attol hogy nem akarsz verekedni attol még csatlakozhatsz valamelyik nagyhatalaomhoz
  • PiszkosFred
    #23320
    Thruster eseteben mindenkeppen erdemes egy eros es minosegit hasznalni, de pajzsgeneratorbol eleg egy gagyi is, nem nagyon fognak hatadba loni, addigra eltunsz onnan :) Egy power plant es hozza egy power distributor sem art, ha jobbak kozul van, mert annal gyorsabban tolt ujra a "boost" es tudod fakepnel hagyni a tamadodat.

    Jatekosnal azert rizikosabb, mert az AI kiszamithato, de egy jatekos nem annyira, nem tudhatod mivel van felszerelve es hogy reagal.

    Solo modban is lehet penzt keresni, de akkora a jatekter, hogy szerintem az a tizenparezer jatekos, akik jatszanak jelenleg a steames es frontier klienssel, azokkal ritkan fogsz osszefutni, nyilvan leszamitva egy-egy kiemelt helyet vagy az adott kozossegi feladathoz kapcsolodo tersegeket.
  • igor1
    #23319
    Gondolom akkor csúnyán fel kell húzni a pajzsgenerátort meg a thrustert?
    Npck ellen válik be csak...keressek pénzt solo módba?
  • PiszkosFred
    #23318
    > Igazság szerint azt se tudom hogy npc kalóz vagy játekos szedt ki.
    NPC rendszerint radir elotte valami szoveget, hogy add meg magad, vagy celpont befogva stb.

    > Valamit rosszul csinálok az biztos.
    Amikor nem akartam (vagy nem tudtam) szorakozni a kivedessel, akkor en a regi modszert valasztottam, igaz kizarolag NPC-k ellen (a jatekosok ennel ravaszabbak). Energiakat a rendszerekbe es a pajzsba, majd hirtelen kilepes a normal terbe, boost-boost-boost ameddig az FSD cooldownja le nem jar, majd ujra vissza a supercruiseba az allomas/celpont iranyaba. Ha kamionozol, nincs belole gond. Ha utasaid is vannak, akik hisztiznek a serult hajo miatt, ok lehet, hogy nyugosek lesznek picit attol, hogy hirtelen "nem szabalyosan" lepsz ki hanem "veszfekkel" a normal terbe es emiatt serul(het) picit a hajo, de egy ilyen belefer minden taxizaskor, meg nem lepnek le ennyitol.


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.01.11. 17:58:20
  • igor1
    #23317
    Köszönöm a rengeteg választ!
    Mind nagyon hasznos.Egy aspt 40-es ugrótával felfedezésre hasznalok...
    De még nem dől a lé...
    Fuvarozásra adttam a fejem.Buktam is jó pár millát.Nem nagyon tudom mit reagáljak ha megtámadnak.Kis hajóval abból éltem hogy soha nem szedtek ki a hipertérből.Type-9el viszont kiszednek...pedig sokáig sikerül tartani magam.Utána meg hipp hopp eltünik a pajzsom és kipukan a ladikom.Szép summa a hajó szervíz plusz és még meg is büntetnek a küldi vesztés miat...
    Valamit rosszul csinálok az biztos.
    Igazság szerint azt se tudom hogy npc kalóz vagy játekos szedt ki.
    A nagyhatalmi játekok még nem túlságosan érzem magaménak.Egyenlőre megfelelő biztos pénszerzési mód megtálalasa,majd külömböző hajók kiprobálasa a cél...
    Utána merek csak direkt verekedni...addig csak lapulok meg futok.
    Minden segítsegért hálas vagyok!
    Küzdök mint disznó a jégen!