23598
1418743729.jpg
  • Gabo
    #23558
    Ha már a nyakunkba zúdítottak egy háborút, akkor csak ne menjenek szabira!

    Sajnálatos módon, pont a háborús erőfeszítéseket bénítja meg a hiba. És különösen szégyen az, hogy visszatérő problémáról van szó. Persze, értem én, hogy vasat tolni a szerverbe, meg kialakítani valami load balancert az pénzt, meg szakértelmet igényel, de akkor is!
  • buke
    #23557
    Én azt vettem észre a hétvégék és ünnepeknél van ez a gond és mintha régebben is lett volna hasonló. Tehát most tél van ünnepi langy és jön a hétvége :) Szimulátor beidegződésűek előnyben :) Amúgy jópár fiókommal szavaztam,de szvsz ennek nincs jelentősége, amikor minden Fdev a jól megérdemelt téli szabadságát kezdi tölteni:)

    Utoljára szerkesztette: buke, 2022.12.28. 17:34:23
  • Gabo
    #23556
    Ha nálatok is gond van azzal, hogy a Mission Board vagy a Passenger Lounge csak Stand By-t kiírva pörög, majd visszadob az állomás menüjébe, akkor nyomjatok egy szavazatot az issue tracker-ben a lenti bejelentésre!
    https://issues.frontierstore.net/issue-detail/55782

    Tegnap ment, ma nem... Számomra így most játszhatatlan az ED.
  • aemus
    #23555
    Kieg.:

    "Töltsd le az emulátort.." - x64-est (64bit)
    "...állítsd be (download xinput, auto, save)." - Ha kész az emulátor bezárható.
  • aemus
    #23554
    Segitség az Xbox Controller Emulátor használatához (frissítve) :
    (Ha nincs semmilyen drága Gamepaded (xbox,ps,steam) de szeretnéd a meglévő Gamepadoddal használni a játékot)

    1. Töltsd le az emulátort a https://www.x360ce.com - oldalról
    2. Másold a file-t a ...\Elite Dangerous\Products\.... - gyökér könyvtárba (ahol az EliteDangerous64.exe található), indítsd el az emulátort (rendszergazda módban), állítsd be (download xinput, auto, save).
    3. A játék gyökérkönyvtárában létrejött xinput1_3.dll-t nevezd át xinput9_1_0.dll -re
    4. Az ED launcherben az Options\Check forXinput - pipát vedd ki
    5. A Steam cliens beállítások\játékvezérlő részben engedélyezd az Xbox Gamepad, Általános Gamepad beállításokat
    6. A játékban válaszd a Control Pad Default-ot az összes beállításnál

    Tesztelve : Win10, Logitech Dual Action Gamepad, Elite Dangerous legutolsó frissítés

    Kellmes ünnepeket !
  • PiszkosFred
    #23553
    Jogos.
  • Orbancapitan
    #23552
    tegnaptól már volt
  • PiszkosFred
    #23551
    Matol indul a szokasos 12 napos "karacsonyi" ARX osztogatas, napi loginert cserebe.
  • ToMy_
    #23550
    Félreértelmezed. Csak a szokásos ronda lila twitch-es festések.
  • Alanw
    #23549
    Sziasztok,jól látom hogy Twitch dropban hajók vannak vagy félreértelmezek valamit?
  • Gabo
    #23548
    Akik aktívabban benne vannak az eseményekben azoktól kérdezném, hogy van-e esetleg valami hír arról, hogy a guardian fegyverek és modulok végre mainstreamé vállnak a kísérleti helyett, azaz általánosan elérhetők lesznek és nincs a max. 4 db limit rajtuk?
  • KiruHoshino
    #23547
    http://galnet.kyokai.hu

    Itt olvasgathatsz.
    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2022.11.25. 20:49:21
  • 0Fritz
    #23546






  • 0Fritz
    #23545
    Amennyiben jól értem, akkor most fogják úgy megcsinálni a különböző verziókat, ahogyan az odyssey megjelenésekor kellett volna.


    KiruHoshino lesz fordítandó anyagod, mert a Kingfisher megahajó kapcsolatfelvétele a Thargoidokkal állítólag váratlan és meglepő eredménnyel zárult:




    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2022.11.24. 14:13:48
  • Alanw
    #23544
    ELITE DANGEROUS UPDATE 14 AND BEYOND: LIVE AND LEGACY MODESlink
  • mckenziess
    #23543
    Es ezt csak igy letoltom es bemasolom a jatek mappajaba?
  • Stormbird
    #23542
    Hiánypótló
  • 0Fritz
    #23541
  • LV 426
    #23540
    Köszi szépen. Tök jó lesz olvasgatni
  • KiruHoshino
    #23539
    Sziasztok! Nem tudom mennyire van rá igény, de készítettem egy magyar nyelvű Galnet változatot.
    Az oldal http://galnet.kyokai.hu címen érhető el.

    Ennek elkészítése azzal kezdődött, hogy egy barátommal játsszuk közösen az EDO-t, mivel ő nem igazán nagy angolos így hétről-hétre folyamatosan fordítgattam le neki a Galnet híreket a saját DC szerveremen 2021 júliusa óta. Ezért az gondoltam, hogy miért csak vele osszam meg. Így most elkészült a Magyar Galnet egyfajta BÉTA változata. Egyenlőre csak a Galnet kerül bele, de a jövőben ED híreket és fejlesztéssel kapcsolatos bejegyzéseket is bele szeretnék tenni. Előre is bocsi ha nem profi szintű a fordítás és szar a helyesírás.
  • PiszkosFred
    #23538
    Csodat ne varj, semmi sem fog valtozni, ugyanugy o dont mindenben, csak mar kevesebb papirt fog alarni.
  • Gundark 1 1
    #23537
    Talán jobb is így. Az elmúlt egy év fejlődése, vagy inkább nem fejlődése magáért beszél. Minden fontosabb a frontiernek mint az Elite. Ha ez így marad egy két év és kiürülnek a szerverek.
  • Stormbird
    #23536
    Kicsit bővebben:

    Bejelentették, hogy az alapító David Braben 28 év után lemond a Frontier Developments vezérigazgatói posztjáról.

    Braben 1994-ben alapította a Frontier-t azzal a céllal, hogy "olyan csapatot építsen, amely a gyorsan fejlődő játékiparban továbbra is magas színvonalú, innovatív játékokat készít, olyan ambícióval, amelyet csak képzett szakemberekből álló csapatok tudnak megvalósítani".

    A sajtóközlemény szerint Braben átkerül az újonnan létrehozott elnöki és alapítói szerepkörbe. Ebben az ügyvezető igazgatói pozícióban Braben "megtartja a Frontier stratégiai irányvonalának vezetését és vízióját, miközben fenntartja és kiépíti kulcsfontosságú kapcsolatait a játékiparban és a szélesebb digitális szórakoztatóiparban".

    A Frontiers új vezérigazgatója a jelenlegi kreatív igazgató, Jonny Watts lesz. Watts az elmúlt 24 évben Braben mellett dolgozott, jelenlegi pozíciójában pedig már egy évtizede.

    "A Frontier nagyon fontos számomra, és örülök, hogy átadhatom a vezérigazgatói feladataimat a kivételesen tehetséges Jonny Wattsnak, aki tudom, hogy fantasztikus munkát fog végezni. Ő rendelkezik a kreatív vezetés és a szerencsejáték-vízió tökéletes kombinációjával ahhoz, hogy az üzletág kiváló lendületére építsen. Alig várom az új szerepemet a Frontier-nél, és ez a változás lehetővé teszi számomra, hogy a hosszabb távú stratégiai lehetőségeinkre összpontosítsak" - mondta Braben egy nyilatkozatban.

    Watts hozzátette: "Izgatottan várom, hogy a Frontier élére álljak és növekedésének következő fejezetébe vezessem. Csodálatos csapatunk van, és a magas színvonalú kreativitás és befogadás kivételes kultúrája. Alig várom, hogy Daviddel és az igazgatótanáccsal együtt dolgozhassak, hogy még nagyobb sikereket érjünk el. Nagy bizalommal tekintünk előre.


    By Ali Shutler
    10th August 2022

    Az eredeti teljes cikk itt olvasható: https://www.nme.com/news/gaming-news/frontier-founder-david-braben-steps-down-as-ceo-3287139

    Szóval nem annyira gáz, mintha teljesen magára hagyná a Frontier-t.


    Utoljára szerkesztette: Stormbird, 2022.08.14. 11:29:54
  • Caliph
    #23535
    David Braben Steps Down. Frontier Gets a New CEO
  • LV 426
    #23534
    Sziasztok,
    Megaship szkennelős küldetéseknél néha nincs a hajó a megadott rendszerben. Ez valami hiba, vagy valamit nem tudok? persze nav beacon scan megvolt.
    Kilépés belépés játékmód váltás megvolt
    Utoljára szerkesztette: LV 426, 2022.07.31. 11:44:50
  • MarkBlade
    #23533
    Az a vicc hogy a deepl fordító már teljesen jó munkát végez.
  • Norbertboy
    #23532
    Erről nem is tudtam. Köszi a linket!
  • KiruHoshino
    #23531
    Van erre projekt.

    https://crowdin.com/project/eddi
  • Norbertboy
    #23530
    Örülnék ha egyszer magyar nyelvű is lenne a játék.

    link
  • Caliph
    #23529
    tudjátok ez olyan,mint a vicc amikor vagánykodik a szállítógép mellett az f15-ös. átrádiózik a tehergépnek: nézd csak pajti mit tudook: aztán csinál pár orsót,hurkot figurázik. Erre a tehergép pilótája is átszól,az semmi figyeld én mit tudok. a vadászgép távolabb húzódik és figyel,de 10 percig nem történik semmi. Na láttad,kérdzi a tehergép pilóta. Nem is csináltál semmit mit kellett volna látnom? kérdi a vadászgép

    hát az elmúlt 10 percben autopilótára kapcsoltam,felálltam,kinyújtóztattam a lábaim,hátramentem,dobtam egy sárgát,főztem egy kávét és nyugodtan megvacsoráztam :D

    szal ja,FCt nem biztos hogy azért tart az ember mert gyorsan akar haladni,ellenben úgy tudsz 500ly ugrani,hogy közben megkajálsz,lefürdessz vagy elmész kábelt fektetni,nem kell aggódni hova érkezel,megsüt a nap,megtámad valaki stb :D


    mondjuk én is eladtam,de én azért mert pihentetem a játékot,addig se vigye a pénzt. de megvan a keret hogy újra megvegyem ha lesz valami kontent ami érdekelni fog :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.05.28. 22:46:51
  • RJoco
    #23528
    40 Ly-s átlagugrással számolva 20 perc alatt kb. 800 Ly tehető meg. Ha jól emlékszem, akkor a csillagot megkerülni és a következő rendszerbe érni úgy 1 perc. De függ a csillagtól is.
    Egy Anakonda, úgy emlékszem, hogy meg tudja ugrani a 60-at is, kihegyezve többet is.
    Egyszer vissza kellett érnem Coloniáról a bubiba időre, mert küldi volt. Én meg lebetegedtem, így nem nagyon játszottam. Utolsó nap kijelöltem az M-es csillagokat, mert azok a legkisebbek, de tankolhatóak. Így is pár órába beletelt, mire visszaértem, pedig már nem 20000 Ly-re voltam.
    Szóval igen, kis hajóval gyorsabb utazni. Az FC-nek meg van pár olyan funkciója, ami miatt megéri használni.
  • 0Fritz
    #23527
    Egészen pontosan 15 perc az ugrás, utána 5 percig nem lehet új ugrást indítani, majd megint 15 perc a következő ugrásig.
  • LiveMan
    #23526
    Az ugye megvan, hogy van 15 perc cooldown két ugrás között FC-nél? Jelenleg még mindig gyorsabb egy ugrásra kihegyezett hajóval utazni, mint FC-el.
  • KiruHoshino
    #23525
    A helyet az Anakonda temetőnek hívják.


    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2022.05.27. 17:35:31
  • Jacktor
    #23524
    Itt arra gondolok, hogy a régi metában ha mondjuk két hét folyamatos ugrálás után 42658 fényévre találtál egy olyan rendszert, amit már felfedezett valaki, akkor elgondolkodtál kicsit ezen, hogy egyrészt mekkora esély volt erre, meg hogy ő is végigsz*pta a 700+ ugrást... hogy az esetleges "balesetekről" ne is beszéljek, hogy folyamatosan benned van a félsz hogy el ne égesd a hajót, hogy figyeld a G-t a holdakon ha esetleg leszállogatni is szeretsz, stb. mert akkor 50-100 órád megy a kukába pillanatok alatt, és nem 2...
  • buke
    #23523
    Egyszer, mostanában nekem is volt, hogy nem figyeltem a tritiumra és a Raw materiál farmolás helyszínein láttam, hogy vissza már nem lesz elég az anyag. Belépve egy másik fiókomba amit éppen kereskedésre használok volt még annyi,hogy odaugorva átvigyem "magamnak" így a probléma nagy időveszteséggel,de megoldódott.
  • buke
    #23522
    Azt hiszem a reddit-en láttam kb. 1 éve egy olyan segítség kérést, ahol a játékos hatalmas összeget felajánlott a tritiumért annak aki oda szállítja az FC-jéhez. Gondolom beugrott úgy,hogy nem jól számolta ki a mennyiséget ilyenkor elég,ha 1 tonna hiányzik és már nem tud visszaugrani. Szerintem a legtöbben ezt nem kockáztatják. Én sem, annyira nem,hogy külön tanker FC-t viszek egy bizonyos pontig, ahová ha nagyon lecsökkenne a tritium a main FC-ből, akkor kb. 7000 tonnát tudok átadni "magamnak" úgy, hogy a tankerrel még bárhonnan is a coloniára beérjek. Amúgy a szövegekből úgy láttam 1 napon belül segítettek a beragadt játékosnak, nyílván bárki segíthetett,de lehet erre is van olyan társaság mint a fuel rats.
  • PiszkosFred
    #23521
    Banyaszni lehet/kell a tritiumot, ha nincs a kozelben banyasz telep/bazis, ahol veszel. Na mindegy, ugyis csak theorycraft az egesz a vegtelenbol vegest csinalva, de vegul teljesen mindegy. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.05.27. 12:24:55
  • RJoco
    #23520
    Természetesen sima hajókkal mentek, megaship-ek nem voltak. Ez volt a lényege.
    Nem hiszem, hogy van olyan, ahova a megaship el tud menni és vissza nem. Ha jól tudom, akkor annak szilárd üzemanyagforrása van, nem csillagból táplálkozik, mint a kis hajók. Ha van elég üzemanyag, akkor vissza kell tudnia jönni. Nem tudom, hogy miből, hogyan állítja elő az üzemanyagot, ezzel a részével nem foglalkoztam.
    Nem emlékszem pontosan, hogy az expedíciónál volt ott épp egy neutron csillag vagy akkorát kellett ugrani, hogy a visszaútra már nem maradt üzemanyag és a rendszerben nem tankolható csillag volt csak.
    Szerintem van olyan rendszer, amit megaship sem tud elérni. Még. Majd aztán jönnek rá a mérnökölt dolgok. De ezek már nagyon a galaxis szélén lehetnek.
  • PiszkosFred
    #23519
    Igen, követtem az expedíciót pár éve, de az még sima hajókkal ment, ha jól emlékszem megashipek utána jöttek a képbe. (AspE-rel menni akartam én is, de aztán maradt a twitch)

    Amit nem tudok, hogy vajon a nagyokat ugró megaship esetében is van e ilyen point of no return (olyan rendszerbe érkezve, ahol a carriert már nem tudod újratölteni), vagy akkor távolság két rendszer között, ahova azzal sem tud már elugrani (ha esetleg az AI anno úgy generálta le a galaxist, hogy ekkora (500+) távolság két szomszédos rendszer között már ne legyen, akkor utóbbi kérdés tárgytalan, bár kétlem, hogy ezzel foglakoztak volna, így tuti most is van nem egy "láthatatlan fal" a galaxisban)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.05.27. 10:54:11