23598
1418743729.jpg
  • Hmuda
    #1
    Akkor meg nyílt ez a topic is. Bármyilyen infó amit tudtok róla azt ide lehet beírni.
  • Hmuda
    #2
    Tud már valaki valami konkrét infót? Valami site, screenshot, VALAMI?!
  • Hmuda
    #4
    A guruban volt egy gyenge kép de nem több.
  • Efreet
    #5
    nem hiszem, hogy bármi olyat tudnak alkotni, mint a first encounter... már akkor se volt vevö a közönség a teljesen szabadjátékra, amiben HA tudtad, hogy mikor, hol kell lenni, akkor neki lehetett kezdeni a speciális misszióknak... azzal tudnának nagyot alakítani, ha egy olyan világot felpakolnak a netre, és szabadon engedik benne a népet, hogy kalózkodjon-kereskedjen-rendörködjön kedvére. nem vagyok online rajongó, söt, de szerintem ezzel lehetne ezt a játékot nagyon feldobni... persze, én szívesen elszórakozok még 1 kereskedösdivel, de ott az X-tension/X-gold után nagyon fel kell kötniük a felkötni valót, föleg mert ott is jön az X2, meg az Xonline...
  • Vati
    #6
    Sziasztok! Azt szeretnem megtudni, hogy hol van Pesten olyan hely, ahol számítógépen lehet játszani (nyilvánosan). Öteleteim vannak, de koknrét helyek kellenének. Azért kérdezem, mert egy kutatást végzek, amiben 11-14 éves gyerekeket kell kérdeznem, olyanokat, akik sokat játszanak "gyilkolászós", vagy szerepjátékokkal. Egy egyszerű kis kérdőív meg egy teszt az egész. Megköszönöm, ha valaki tud valami hasznos infót, eseteleg jelentkezőt, aki hajlandó erre a kérdőívre (max negyedórás), hogy ír egy e-mailt.
  • Lantee
    #7
    Mammut - mozi mellett - Internet Room...ott biztos találsz ilyen kölköket! :)

    Ja! Meg a Gamestar-nak is van valami helye, asszem a Márvány utcában.
  • Hmuda
    #8
    Ne is mondd. Már amióta játszottam a 2-vel, azóta ilyenről álmodozom. Van egy-két próbálkozás, de egyik se adta vissza a hamisítatlan Elite hangulatot.
  • Inquisitor
    #10
    Hát most néztem meg a Freelancer-ről egy (újabb) videót. (Kint van a HW-n.)
    Én szerettem az Elite sorozatot, de NAGYON igyekezniük kell ha labdába akarnak rúgni!
    A Freelancer-en kívül jön vagy féltucat ütős űrkereskedős online RPG!!!
  • Hmuda
    #11
    Próbáltam nem Elites szemmel nézni óket de egyszerűen nem ment. Mindig eszembe jutnak olyan dolgok, hogy "ez az Elitben milliószor jobban meg volt oldva". Sajna. Ilyen vagyok. : )))
  • TheZsenyka
    #14
    Elite4 screenshot!!!

    Már dolgonznak rajta a srácok. Állítólag néhány dologhoz nem nyúlnak hozzá ami az eredeti Elite-ben volt.

  • Titan
    #16
    Most mi van ezzel a játékkal?????
  • Hmuda
    #17
    Sajnos az van vele hogy semmi hír, a Frontier Dev. minden más fajta gamékat csinál (pl RCT3) csak az Elite4-et nem. Pedig ez van a várólistám legeslegtetején.
  • steweee
    #18
    ez biztató. pl hogy űrben játszódik?
  • Titan
    #19
    Nekem is....:(
  • Zsoldos
    #20
    A Computer and Video Games szerkesztői úgy gondolták, hogy megkavarják egy kicsit az Elite IV. körüli állóvizet, és alaposan kifaggatják David Brabent, a sorozat szülőatyját. Az érdeklődés apropóját az adta, hogy az a Braben's Frontier Developments mostanában fejezi be a munkálatokat a Rollercoaster Tycoon 3. részén. Helyzetjelentés következik:
    A különbözõ Elite IV-el kapcsolatos munkálatok 2000-ben kezdődött meg és még legalább két évnyi fejlesztéssel számolnak Brabenék. A legfőbb problémát az univerzum benépesítése, élettel feltöltése jelentette (és jelenti számukra). Ezért aztán, a kezdeti designtervek egy MMO alapú játékról szóltak, azonban ezt a csapat közös megegyezéssel elvetette, lévén az internet akkori fejlettsége nem tette volna lehetõvé a játék megvalósítását

    Ezután csavartak egyet a designon és jelenleg is egy mind single player módban, mind pedig 16, vagy 32 játékos multiplayer módban játszható Elite IV-et fejlesztenek. Braben elmondása szerint az MMO Elite tervei az asztalfiókban lapulnak, és szivesen megcsinálnák azt a verziót is.

    A beszélgetés végén az említett úr kifejtette, hogy szeretné az előző három rész jó tulajdonságait, többek között a korábbi két rész részletgazdagságát ötvözni a sorozat negyedik részében.

  • Titan
    #21
    Na, jah...
    Megcsinálhatnák már végre...annak idejn a ENTERPRISE 128K-mat az ELITE miatt vettem meg és azóta se találtam hozzá hasonlót..:(
  • [Jakuza]
    #22
    Hol van ez a cikk ?
    Mert en nem lattam semmi ilyet a neten.
    Milyen forrasbol meritettek ?
  • Hmuda
    #23
    Hurrá. Végre valaki használja a keresőt. :D
  • laca103
    #24
    x3 reunion
  • lammaer
    #25
    Igy van, minek Elite, ha van már X3 :)
  • Amiga
    #26
    Azért ez nem teljesen igaz, az X3 soha nem lesz akkora név, mint egy veterán gémernek az ELITE volt.

    Szóval jöjjön csak az Elite 4...
  • [Jakuza]
    #27
    Ugyanmar, X3-ban maximum lovagolni tudsz az urhajo tetejen.
  • hiba
    #28
    Jojjon mar az ami regen volt pl a forntier e 2-ben, en mar nagyon unom hogy az osszes ilyen jellegu gameban csak az urben lehet szorakozni, a frrontier elit2 es a first encounters ben volt bolygofelszin is, azota erre keptelenek? (karacsonfadisz effektus, nekiutkozunk a bolygonak...Ő) (10 eve?)
  • Thanatos
    #29
    pontosan, x3 meg se közeliti sajna elite-et :/
  • lammaer
    #30
    Szerintem csak az múlt szépiti meg az emlékeket. C64-en, általános iskola 5. osztályban ismerkedtem meg az Elite-vel, aztán Amigán nyomtam a Frontiert meg a kiegészitőit. Tudom, hoy le lehetett szállni a bolygókon, de a bányászaton (amikor is ugye ledobtuk az az automata kütyüt) kivül sok mindent nem igazán lehetett kezdeni vele, a városok is inkább dekorativ célokat szolgáltak, mintsem bármit adtak volna a játékélményhez.

    Ha komplexitását és lehetőségeit nézzük, az X3-ból hiányzik ugyan a bolygóra landolás, de cserébe ezernyi más lehetőséget kapunk: komplett flottamenedzselés, saját gyárak és kereskedelem, élő univerzum, scriptelési és moddolási lehetőség.

    Szóval OK, vesztettük a bolygóraszállást (1 dolog), de valljuk be, cserébe sokal többet (kapcsiból bedobtam 4-5-öt) kaptunk. Ennyire fontos lenne a bolygózás? Na ne már, skacok.

    Természetesen ha lenne Elite 4, annak én is örülnék, HA nem a névből próbálnának megélni (lásd Locomotion :( ) hanem minimum tudnák azt hozni amit az X3. Az pedig szvsz most messze a frontier nyújtotta lehetőségek előtt jár. Tudom, régi játékot összehasonlitani nem fair, de végül is ti is ezt tettétek :)

  • lammaer
    #31
    Egyetértek névnek név az Elite, de ez csak abból következik hogy jóval előbb jött ki, egy viszonylag üres piacra. Ettől még nem biztos, hoy jobb is.
  • dronkZero
    #32
    Ezt úgy mondod, mintha az Elite sorozatban lett volna pilótafülke...
  • [Jakuza]
    #33
    Ugyanmar osszeakarswz hasonlitani egy lemezes jatekot egy egy DVDs-el foleg, ugy hogy az utolso resze ota is eltelt mar tobb mint 10 ev.
    Es meg igy sem tudja egy 1DVD-s jatek azt a jatekelmenyt nyujtani.
    Hogy vannak benne + dolgok ? Es ?
    Es mi hianyzik belole ? Jossz itt azzzal, hogy nem lehet leszallni a bolygora, de lehet gyarakat epiteni. Kerdezem en, hol van a cockpit az X3ban ?
    Hol volt a banyaszas lehetosege az elso kiadasban ? (Ja hogy a keszitok felkeszen adtak ki ?)
    Hat ez olyan lol hogy nagyon, foleg miutan mereteiben tobb ezerszer nagyobb lehetosege volt a keszitoknek, mint az Elite-nal. (Meg az Amigas 2. verzio is csak 800k volt, minden adattal es elfert egy Amigas floppyn)
    Random eventek hol vannak belole, ami benne voltak pl az Elite3-ban es mondjuk ujsagcikkekbol rajohetett az ember, hogy pl urhajosverseny lesz valamelyik szektorban es hajo a fodij.
    X3 meg sem kozelitti az Elite-t, s nem csak a mult szepitti meg az emlekeket.
  • [Jakuza]
    #34
    Te mirol beszelsz ?
    Jatszottal egyaltalan az Elitevel, hogy ilyet kijelentesz ?
  • lammaer
    #35
    Most arrol, hogy mennyi hely van 1 DVD-n, azon kar elmelkedni. Egyetertunk abban is, hogy a MAGA idejeben az Elite tuti volt. Csak azok az idok elmultak... vagy meg mindig a Frontierrel nyomod? Ugye nem... :)

    Egyetertunk abban is, hogy az X3 keszitoit/managereit/marketingeseit jol meg kene korbacsolni, azert, ahogy kiadtak a jatekot. De mar sokmindent kijavitottak... (meg sokmindent bennehagytak :) ) De perpill a banyaszas most mukodik....

    Mindent osszevetve az "X3 meg sem kozelitti az Elite-t" szerintem erosen eltulzott. Megirtam, mivel tud tobbet mint az Elite.... biztos hogy ez aranyaiban kevesebb mint az 5GB/880KB mennyiseg, de szerintem nem ez alapjan kene megitelni egy jatek erteket. Ilyen alapon a C64-es Elite I sokkal jobb mint a Frontier, mert joval kisebb volt.

    Ugy erzem, neked az a bajod, hogy az X3 lehetne jobb is ahhoz kepest amilyen most, ez igaz. De meg igy is tobbet tud szvsz?

    "Jossz itt azzzal, hogy nem lehet leszallni a bolygora, de lehet gyarakat epiteni"
    Igen jovok. Nem igy van? :) Szerintem a gyarmenedszeles messze tobbet ad, mint a frontier banyaszata. Az erdekessegnek jo volt, de nem volt igazan nagy beveteltermelo dolog. Emlekeim szerint poennak volt jo...

    "Kerdezem en, hol van a cockpit az X3ban ?"
    Emlekeim szerint a frontier "cockpitje" annyival volt tobb, hogy nehany gombot odabiggyesztettek a radar és a HUD koze. Funkcionalitasa sokkal tobb nem volt, es ha jol tevedek, minden hajon ugyanugy nezett ki, tehat esztetikailag sem dobta fel a jatekot. De azert kene egy screenshot....

    Random eventek: alapbol gyengus, bár pl itt is gyárilag ott van a Spacefly "horda" megemlitese a BBS-en, vagy az állomások eltunedezése. Ha pedig vesszuk a user scripteket, akkor jonnek elo erdekes kuldik. Tudom, volt az Elitbe is, de most azt akarjuk bizonyitani, hogy az Elite TOBB mint az X3...
  • lammaer
    #36
    Megvalami, a bugossagrol: bizony a Frontier-ben is mar igencsak jottek elo bugok, mivel a komplexitassal ez automatikusan egyre nagyobb problema.

    Egy Frontier komment az Underdogsrol, amivel maximalisan egyetertek:

    "Unfortunately these strong points are marred by the confusing interface, weak computer AI, and repetitive worlds. It's not up to par with Elite, but still fun nonetheless. "
  • lammaer
    #37
    Na, talaltam egy kepet a HUD-rol:

    http://www.the-underdogs.org/game.php?gameid=433

    Most mondd azt, hogy ez a HUD olyan sokkal jobb mint az X3. Nem grafikailag, hanem mi rajta van....

    Radar, SETA gombok, par funkciógomb, nehany felirat (datum, ido, tavolsag). Ezek kozul melyiket hianyolod az X3 HUD-ról?
  • Bucser
    #38
    Elite-nek egyetlen méltó örököse van. Mégpedig az Eve onlin.... van 2 hetes ingyen trial.. próbáljátok ki és belátjátok, hogy igazam van:) Emiatt kár is vitatkozni:)
  • lammaer
    #39
    Gondolkodtam mar rajta. De felek kiprobalni, mert nagyon hamar fuggove tudok valni, aztan akkor jon a csaladi haddelhad :) Eleg online a BF2 :)
  • Bucser
    #40
    próbáld ki azán nem akarsz nagyon mással játszani majd:) hisz ez leköt életed végéig:D Ismerek olyat aaki 1,5 éve csak ezzel játszik semmi mással:)
  • lammaer
    #41
    Na, pont ettől félek :)
  • [Jakuza]
    #42
    De nem is az X3-al.
  • lammaer
    #43
    X2? :)
  • [Jakuza]
    #44
    EVE.
    Bar sajnos nagyon sok Magyar jobb lenne ha mas univerzumban lenne, mert gusztustalan amit csinalnak.
    Foleg a legnagyobb Magyar klanrol mondhato ez el.
  • lammaer
    #45
    Ugy latszik, mi magyarok veszelyesek vagyunk az online jatekokra. Valami hasonlo van a BattleField 2-ben is :)