23607
1418743729.jpg
  • 0Fritz
    #23322







  • Alanw
    #23321
    Attol hogy nem akarsz verekedni attol még csatlakozhatsz valamelyik nagyhatalaomhoz
  • PiszkosFred
    #23320
    Thruster eseteben mindenkeppen erdemes egy eros es minosegit hasznalni, de pajzsgeneratorbol eleg egy gagyi is, nem nagyon fognak hatadba loni, addigra eltunsz onnan :) Egy power plant es hozza egy power distributor sem art, ha jobbak kozul van, mert annal gyorsabban tolt ujra a "boost" es tudod fakepnel hagyni a tamadodat.

    Jatekosnal azert rizikosabb, mert az AI kiszamithato, de egy jatekos nem annyira, nem tudhatod mivel van felszerelve es hogy reagal.

    Solo modban is lehet penzt keresni, de akkora a jatekter, hogy szerintem az a tizenparezer jatekos, akik jatszanak jelenleg a steames es frontier klienssel, azokkal ritkan fogsz osszefutni, nyilvan leszamitva egy-egy kiemelt helyet vagy az adott kozossegi feladathoz kapcsolodo tersegeket.
  • igor1
    #23319
    Gondolom akkor csúnyán fel kell húzni a pajzsgenerátort meg a thrustert?
    Npck ellen válik be csak...keressek pénzt solo módba?
  • PiszkosFred
    #23318
    > Igazság szerint azt se tudom hogy npc kalóz vagy játekos szedt ki.
    NPC rendszerint radir elotte valami szoveget, hogy add meg magad, vagy celpont befogva stb.

    > Valamit rosszul csinálok az biztos.
    Amikor nem akartam (vagy nem tudtam) szorakozni a kivedessel, akkor en a regi modszert valasztottam, igaz kizarolag NPC-k ellen (a jatekosok ennel ravaszabbak). Energiakat a rendszerekbe es a pajzsba, majd hirtelen kilepes a normal terbe, boost-boost-boost ameddig az FSD cooldownja le nem jar, majd ujra vissza a supercruiseba az allomas/celpont iranyaba. Ha kamionozol, nincs belole gond. Ha utasaid is vannak, akik hisztiznek a serult hajo miatt, ok lehet, hogy nyugosek lesznek picit attol, hogy hirtelen "nem szabalyosan" lepsz ki hanem "veszfekkel" a normal terbe es emiatt serul(het) picit a hajo, de egy ilyen belefer minden taxizaskor, meg nem lepnek le ennyitol.


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.01.11. 17:58:20
  • igor1
    #23317
    Köszönöm a rengeteg választ!
    Mind nagyon hasznos.Egy aspt 40-es ugrótával felfedezésre hasznalok...
    De még nem dől a lé...
    Fuvarozásra adttam a fejem.Buktam is jó pár millát.Nem nagyon tudom mit reagáljak ha megtámadnak.Kis hajóval abból éltem hogy soha nem szedtek ki a hipertérből.Type-9el viszont kiszednek...pedig sokáig sikerül tartani magam.Utána meg hipp hopp eltünik a pajzsom és kipukan a ladikom.Szép summa a hajó szervíz plusz és még meg is büntetnek a küldi vesztés miat...
    Valamit rosszul csinálok az biztos.
    Igazság szerint azt se tudom hogy npc kalóz vagy játekos szedt ki.
    A nagyhatalmi játekok még nem túlságosan érzem magaménak.Egyenlőre megfelelő biztos pénszerzési mód megtálalasa,majd külömböző hajók kiprobálasa a cél...
    Utána merek csak direkt verekedni...addig csak lapulok meg futok.
    Minden segítsegért hálas vagyok!
    Küzdök mint disznó a jégen!
  • MerlinW
    #23316
    Ráadásul, amint elérsz egy olyan ~30-40 fényéves ugrótávot, a bubi sokkal "kisebb" lesz, ergo maga a bubi a bázisod :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.01.11. 13:24:46
  • LiveMan
    #23315
    Mondjuk azért nem mindegy, hogy 50-ről esik le 30-ra vagy 120-ról 100-ra. :)
    GT 730-al nem lesz érdemi változás. 2060-3060 szinten kell gondolkozni minimum.
  • Arpad82
    #23314
    Egyetértek ... egyszerűen a játék mechanikája olyan, hogy ez nem lehetséges. Több, mint 20 ezer állomás van. Én is számtalanszor eljátszottam, hogy mostantól itt lakok, és ide megyek haza ... ideig-óráig volt csak értelme, meet úgyis új helyszínen új feladatok vártak. Ha szigorú akarnék lenni, egyébként is csak a szövegezésben van eltérés közöttük :)
    Utoljára szerkesztette: Arpad82, 2022.01.10. 12:45:08
  • Arpad82
    #23313
    Sajnos ennél sokkal kevesebb a keret, ha egyáltalán jóváhagyja az itthoni főnökség :) mindenesetre érdekes, hogy high-end szinten is 20fps drop tapasztalható.
    Vajon egy GT(x) 730 2Gb szintű kártyával lenne érdemi változás a mostanihoz képest?
  • Gabo
    #23312
    Saját bázis választásához érdemes végig gondolni, hogy mik a közép- és hosszútávú céljaid!
    Melyik nagyhatalmat szeretnéd szolgálni? Mi a fő profilod, harc, kereskedelem, felfedezés, bányászat, esetleg valami illegális? Tagja vagy esetleg squadronnak, nekik mik a céljaik?

    Értelem szerűen ha valamelyik nagyhatalom céljaiért ténykedsz, közvetlenül vagy közvetve, esetleg náluk akarsz rangot szerezni, akkor a területükön vagy a határvidékek közelében érdemes letelepedni. Itt érdemes olyan szektorokat keresni, amiket egy-egy befolyásosabb kisebb frakció irányít, és ezzel a frakcióval érdemes mélyebb kapcsolatot kialakítani, ha szimpatikusak számodra. Ez persze azzal fog járni, hogy meg kell válogatnod, hogy kikenek és milyen küldetéseket vállalsz el, hogy ezzel a pozíciójukat erősíteni tudd. Ha jól csinálod, elő tudod segíteni a frakció megerősödését és terjeszkedését is.
    Mivel terjeszkedés közben a frakciók egymással is összetűzésbe keverednek, harcból is lesz elég.
    Ha szeretnéd erősíteni valamelyik nagyhatalmat, a határvidéki szektorok erre is jó helyként szolgálnak. Lehet portyázásokat indítani az konkurens területre, ezzel is gyengítve őket.
    Másrészről egy olyan vidéken ahol a három nagyhatalom szomszédos egymással, kereskedőként apránként mind a háromnál fejlesztheted a rangodat a határok közötti kereskedelemmel, esetleg szürke zónás munkákkal.

    Ha illegális tevékenységekben utazol, a Birodalom alacsony biztonságú, esetleg anarchista rendszerei jelenthetnek jó választást. De itt ugye mindenki becsületes, törvénytisztelő parancsnok, így erről nem is beszélnék többet.

    Ha a bányászat a fő profilod a Bubi külső területei felé érdemes nézelődni, mivel az ott lévő lelőhelyeket talán kevésbé tarolják le az alkalmi bányászok, mint a központi fekvésű rendszereket. Itt egyértelműen az számít, hogy hol van könnyen elérhető, magas nyersanyag forrással rendelkező gyűrűrendszer vagy rendszerek. Ha esetleg a közelében még bázis is akad, akkor annyival kényelmesebb. Illetve az se mindegy, hogy hol lehet eladni a kitermelt anyagokat.

    Bázisként szerintem magas tech szintű, biztonságos rendszereket érdemes mérlegelni. Az sem hátrány, ha a mérnököket viszonylag könnyen meg lehet közelíteni, de ez talán annyira nem is elsődleges szempont. Az is jól jöhet, ha van a közelben interstellar factors, az esetleges "véletlen" törvénysértések rendezéséhez.
    Ha megtaláltad az ideálisnak tűnő helyet, érdemes oda szállíttatni a hajóalkatrészeket, és a hajóidat is. Így egy helyen meg lehet oldani a hajók átszerelését, estleg a váltást, ha egy feladathoz másik hajó lenne a célszerű...
    Az sem megvetendő, hogy egy helyett, akár több bázist is fenntartani. (Nem kerül semmibe...) Pl. a bányászbárkádat és felszerelésedet nyugodtan ott lehet hagyni a kedvenc lelőhelyed közelében. Egy mozgékonyabb, jobban felszerelt hajóval úgy is kényelmesebb és biztonságosabb utazni. Ha pedig bányászni támad kedved, akkor egy helyen ott van minden, amira szükséged lehet.

    Hogy melyik frakció, melyik szektorokban van jelen, és ott mennyire erős, arról az eddb.io-n és a inara.cz-n is lehet lekérdezni, szűrni. Ha a bázisodat kiválasztottad, ez a műveleti területek keresésére is jó módszer. Meg tudod nézni, hogy hol erősödik, gyengül a frakció, hol került vagy kerülhet estleg konfliktusba. A nyersanyag lelőhelyeknek is hasonló módon utána lehet nézni.

    Mivel igyekszem az Alliance demokratikus erőinek útját egyengetni, ezért a saját bázisom az Udegoci szektor Kroehl Orbital állomása. Az általam támogatott frakció pedig elsődlegesen a Future of Udegoci, illetve a környező szektorok Alliance-hoz kapcsolódó demokratikus frakciói. A környék elég közel fekszik a föderációs területekhez is, így legalább a Föderáció orra alá is rendszeresen borsot törhetek.
    Ha valahol huzamosabb ideig kell ténykednem, pl. háborúban való segédkezés miatt, akkor ott ideiglenes műveleti bázist létesítek. Értsd, a rövidebb ugrótávú, harcra optimalizált hajómat oda vagy valamelyik szomszédos szektorba szállíttatom. (Egy bizonyos anyagi szint felett ez már nem szempont...) Mivel elég sokszor adódik olyan, hogy a frakciót több szektorban is támogatni kell, így az általános küldetéses hajómmal tudok ingázni a területek között, a harci bevetésekhez pedig csak átülök a háborús zónánál parkoló gépbe.
  • Yag
    #23311
    Ideiglenes bázis szóba jöhet feladattól és fejlődéstől függően per milyen stilusban játszol. Ahogy elöttem szóló kollega is emlitette úgy is mindig oda kell menned ahol dolgod van. Amit később meg észre fogsz venni, hogy mindig máshol talán jobb lenne mint ... több nyersanyag, nagyobb biztonság, több fejlesztés ... stb. Sose leszel elégedett, túl nagy ez a játék tér ahhoz, hogy úgy érezd az az egyetlen tökéletes hely ahova mész majd. Persze törekedni lehet rá.

    Ha tudod hogy mit játszol mert már eldöntötted, (bányás, taxis, fejvadász, felfedező stb.) ahhoz keress megfelelő helyet. Pl én bányászként olyan naprendszert és az ott lévő állomást választottam amire könnyedén le tudok szállni akár nagy hajóval is és pár ugrásra van olyan naprendszerektől amikben van bőven Pristine aszteroida vagy gyűrűs bolygós övezet amikben relative több minden van ami jó pénzért eladható és szivesen vagy könnyebben bányászható. Az ebből összejövő pénzből új tervek szövődnek és úgy is elköltözöl melegebb éghajlatra. Lehet éppen a Bubin kivülre a perem vidékre. Az hogy éppen hol parkolnak a járműveid, hajóid, édes mindegy. Ha szükség van rájuk majd átszállittatod máshova. Én lassan már vagy egy éve felfedező körúton vagyok ( már amikor éppen felfedezek) és már nem is emléxem hol hagytam a repcsiket. Még szerencse hogy nem kell garázs bérleti dijat fizetni a tárolásukért :)
  • igor1
    #23310
    Köszönöm
  • RJoco
    #23309
    Szerintem ilyen nincs.
    Mindig oda megy az ember, ahol dolga van.
    A hajókat sem kell mindenhova odagyűjteni. Fölösleges pénzkidobás.
    Legalábbis a bubin belül.
    Ha mondjuk Colonian akarsz ténykedni, akkor érdemes megnézni, hogy mik a lehetőségek. Aszerint felkészíteni egy, esetleg két hajót, majd egy gyors hajóval odautazni és a többit magad után vitetni.
    Nem tudom, jelenleg mik arra a lehetőségek.
  • igor1
    #23308
    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani otthon bázist?
  • MerlinW
    #23307
    12 éves hardver sajnos ma már olyan amilyen. XBOX 360 óta is megjelent már 6 újabb.
  • Arpad82
    #23306
    Köszi mindenkinek, ezzel a VGA-val akkor egyelőre marad a C64 emulatorozás :) megpróbálok majd valami nagyon low-end mai konfigot megcélozni vele...
  • PiszkosFred
    #23305
    A jelenlegi vkartyad nagyon keves, sajnos az mar tenyleg muzealis erteku. Nalam az ajánlott 1060 6gb kartyval ugyanezt az fps dropot produkalta, a teljesen sima stabil 60 fps allomasokon 40 ala is benezett, ami alapjan ertheto, hogy nalad meg ennel is lentebb megy. Mindez ugy, hogy mar volt azota egy rakas hotfix, vagyis teljesitmenyben sok javulas mar nem varhato ebben a kiegben.

    Nekem az oldotta meg a gondot, hogy 1060-rol egy szerencses veletlennek es egy nagyon barati arcimkenek koszonhetoen november vegen RTX 3060 ti-re valtottam. Addig viszont nalam egyedul a lightning es shadow reszletessegek visszavetelevel nyertem vissza nemi fpst. A lentebb emlitett supersampling visszavetele is segithet picit, a visszaskalazas a legtobb jateknal mukodik ilyen esetekben.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.01.07. 20:51:58
  • RJoco
    #23304
    Szia!

    Én két dolgot tudok tanácsolni.
    Az egyik, hogy újíts gépet.
    A másik, hogy játsz Ody nélkül.
  • 0Fritz
    #23303
    Hátha segít:

    https://sg.hu/forum/uzenet/993738107/23181
  • Alanw
    #23302
    Ha megengedheted magadnak én Geoforce Now-t tanácsolnék.
  • LiveMan
    #23301
    Konzolokon egyelőre még nincs Odyssey, csak Horizons. És szerintem már csak az új generációra (PS5, Xbox Series X/S) fog jönni az Ody, a régi gépeket elfelejtik.
  • KiruHoshino
    #23300
    Az Odyssey futtatásához a vasad már kövület. Még az alap és a Horizonnal talán elbírt gondolom elég minimumon, de az új kiegészítővel új gépigény is jött.

  • Arpad82
    #23299
    Sziasztok,

    Abszolút kétségbe estem az Odyssey beszerzése után, ugyanis soha nem tapasztalt frame rate drop-ot tapasztalok, on foot gyakorlatilag bárhol (még üres bolygón is, az állomásokról nem is beszélek), de hajó-elhagyásonként cca. 5 perces töltési időket is. A grafika levétele, reinstall, graphics settings reset, driver update sem segít sajnos. Gyakorlatilag teljes kuka a játék azóta. A konfigom elég régi:

    irodai Acer Veriton 420 ház és alaplap
    AMD Athlon II 250 3GHz
    Sapphire Radeon HD 7770 1Gb
    7Gb DDR2 RAM

    viszont az alap Horizons futtatásával semmi gond nem volt. Mi lehet a gond, és mit tanácsolnátok, hogy játszható legyen? Kétségbeesésemben még a konzol is szóba jött. Ehhez mindenképpen Xbox One kellene, vagy a sima 360-on is fut az Odyssey?
    Minden tanácsot szívesen veszek. Köszönöm.
  • RJoco
    #23298
    Olyan tempóban haladsz, amilyenben csak akarsz.
    Kis hajóval is nagyon sok helyre el lehet jutni és sok mindent lehet csinálni.
  • SaGa
    #23297
    Köszönöm, ez szép, tartalmas leírás volt és hasznos. Az építgetős, a magam tempójában fejlesztős játékokat szeretem a legjobban, és ezek szerint ez pont ilyen, ha észnél vagyok.
  • bandeeeeee
    #23296
    Az lemaradt, hogy három Fleet Carrierrel várunk szeretettel mindenkit! :)
  • bandeeeeee
    #23295
    Szervusztok Parancsnokok!

    Létrehoztunk egy kis közösséget, és további játékosokat keresünk. :)
    Lelkes commandereket keresünk, akik szeretnek kereskedni, az expansion módszerünkkel egy este lazán megvan a félmilliárd, wingben mindenki megkapja a küldetések árát. Miután a módszer nagyon bevált, és sokaknak segítettünk, akkor hoztuk létre közösségünket, a Hungarian Rebelst.
    Bányász és harcos, fps huszár is jöhet, hosszú távú tervünk egy frakció megalapítás a játékon belül.

    o7
    Cmdr BanĐee



    Van egy weboldalunk, és a Discordon is várunk mindenkit szeretettel!

    Honlap:
    https://edhungarianrebels.space/


    Discord:
    https://discord.gg/2ErdbndU
  • Gabo
    #23294
    Üdv SaGa!

    Anno én is ZX Spectrum/Enterprise 128-on fertőződtem meg az Elite-tel. Ha ott megtanultál dokkolni manuálisan, akkor itt gyerekjátéknak fogod érezni a dolgot. Amikor elkezdtem játszani az ED-vel és megközelítettem, majd dokkoltam az első Coriolis állomásomon, kb. olyan érzés volt, mintha hazaérkeztem volna egy hosszú útról. Szóval, szerintem ne félj belevágni a dologba. Ez egy szebb, jobb, nagyobb (nézted már a galaxis térképet?) Elite, ami az itt-ott előbukkanó következetlenségek ellenére is egy élvezetes játék.

    Ahogy azt már írták előttem, fontos, hogy saját magadnak szabj célokat, határokat!

    A tanulási görbe kezdetben elég meredek lesz. Az elején valószínűleg a legnagyobb nehézséget a hajód irányításának az elsajátítása fogja jelenteni. Szerencsére a vezérlés elég jól testre szabható, ezért érdemes is vele a menüben eltölteni némi időt.

    Később az anyagi háttered fejlesztése lesz az ami némi/sok időt és energiát fog igényelni. Tudom, hogy egy Sidewinder-rel és egy maréknyi kredittel a zsebedben még elképzelhetetlennek tűnik, de idővel egy egész privát flottára való hajót össze lehet gyűjteni, és néhány milliárd kredit elérése sem lehetetlen. Akadnak ugyan útmutatók, hogyan lehet rongyos koldusból rövid időn belül milliomossá válni, én mégis azt javaslom, hogy ne siess!
    Az egyik legfelejthetetlenebb kalandomat kezdő kereskedőként éltem át, mikor egy háborús/polgárháborús szektorba szállítottam gyógyszereket. Az volt a leghosszabb 26 ls a központi csillagok és a célállomás között. Legalább 5-ször próbáltak kiszedni, ebből az első 4 alkalommal harcoltam is, az 5.-diknél viszont már inkább menekültem a félig szétlőtt pythonommal. Az utolsó rosszfiú még így is utánam ugrott az állomáshoz, de szerencsére a biztonságaik elkergették.
    Sok kezdő beleesik abba a hibába, hogy egy útmutató alapján megszedi magát, és egyből egy komolyabb hajóba ül át, abban a tévhitben, hogy a nagyobb jobb. Viszont mivel soha nem tanulta meg, hogyan kell elkerülni a harcot, hogyan kell elmenekülni, hogyan kell fejleszteni a hajóját, hogyan kell harc közben taktikázni, és nem épített kapcsolatokat a szektorokban lévő frakciókkal, így könnyű prédává válik, még az npc kallózok számára is. Egy kisebb hajóval ezeket kénytelen megtanulni az ember, és ezt a tudást, a fokozatosan nagyobb, komolyabb hajóira is magával tudja vinni.

    Aztán, ha már megvan az anyagi háttér, egy jobb hajó, ami megfelelően fel lett szerelve, jöhet a mérnökölés pokoli bugyraiba vezető útvesztő.

    A játéknak jónéhány rétege van, ami elsőre még valószínűleg nem is fog feltűnni, pedig már az első lépéseiddel is hatással vagy rájuk. A szektorok feletti irányításért a kisebb frakciók folyamatosan küzdenek egymással, és persze a mögöttük lévő nagyhatalmak is folytatják a saját politikai üzelmeiket. Minden amit teszel hatással van erre a politikai játszmára. Amikor elvállalsz egy küldetést, azt egy frakció adja, és rendszerint egy másik frakció felé irányul. Amikor kereskedsz egy állomáson, azt egy frakció birtokolja. És minden npc valamelyik frakció megbízásából ténykedik, így ha megtámadod és elpusztítod, azzal az adott frakciónak ártasz. Vagy ha fejvadászként, önkéntes rendfenntartóként kalózokra vadászól, vagy éppen ellenkezőleg te magad kalózkodsz, azzal a szektor biztonságára és közvetve az szektort irányító frakcióra is hatással vagy.
    Mivel minden mindenre hatással van, ebből az is következik, hogy ezzel a szektor hatalmi rendszerét is befolyásolni lehet. Frakciókat lehet megbuktatni, másokat pedig hatalomra segíteni. És mivel a kisebb frakciók valamelyik nagyhatalomhoz húznak, közvetve így a magasabb politikai játékra is hatása van dolognak.
    Aztán persze még ott van a Powerplay, amikor már nyíltan valamelyik nagyhatalom mellé áll valaki... Bár ez már a unatkozó, többszörös milliárdosok szórakozása szokott lenni...

    Hmm... A végére még néhány hasznos tanács.
    Mindig kérj leszállási engedélyt az állomások megközelítése előtt!
    Mindig legyen elég tartalék kredited a hajód biztosítási díjának a kifizetésére! Akár 2x-3x túlbiztosítva.
    Tanuld meg, hogyan kell az interdiction-t elkerülni, valamint azt, hogyan kell elmenekülni, ha mégis kiszednek!
    A célállomásod felé haladva érdemes minden szembe jövő hajót letapogatni a szenzorokkal. A csaták után is érdemes a szétszórt alkatrészeket begyűjteni. Az így szerzett adatcsomagok, és alkatrészek a mérnököknél még jól fognak jönni.
    Tanuld meg, hogyan kell a szenzorokkal felderíteni a szektorokat! Ha nem is indulsz még komolyabb felfedező útra, az így szerzett felderítési adatokért is csurran-csöppen némi kerdit, és a felfedező státuszod is apránként kúszik felfelé.
    Már az elején érdemes eldönteni melyik nagyhatalomhoz húzol, és ennek megfelelően szelektálni a frakciók kínálta küldetések elvállalásánál. Bár mint tudjuk, a Birodalom bedrogozott rabszolgák vérén hízott nagyra, a Föderáció a velejéig korrupt, így ha valaki a jó fiúkat akarja választani, akkor a Szövetség (Alliance) mellé áll. Szóval bármerre jársz, támogasd az általad választott nagyhatalom frakcióit, ezzel az adott nagyhatalomnál elért megítélésed és rangod is emelkedni fog. (A birodalmi és föderációs hajók megvásárlása ranghoz kötött.)
    Ha hosszabb ideig maradsz egy környéken, akkor érdemes jó kapcsolatot kialakítani a helyi vezető frakciókkal. Ha jó a viszonyod velük, a rendfenntartók is hamarabb és nagyobb erőkkel sietnek a segítségedre, ha valaki beléd kötne.
    Új hajó vásárlása, vagy hajó alkatrész beszerzése előtt mindig jusson eszedbe Li-Rong Yu neve!

    Vannak hasznos segéd oldalak, amiket érdemes elmenteni!
    A coriolis.io-n megtervezheted a hajód felszerelését, illetve össze tudod hasonlítani a hajók adottságait. Ezzel nem kevés kreditet, és később mérnököknél elszórt nyersanyagot spórolhatsz magadnak.
    https://coriolis.io/

    Az eddb kereskedéshez, hajó, alkatrész, bányászat, stb. keresésben tud nagy segítség lenni.
    https://eddb.io/


    És persze ha kérdésed van, az itt megforduló parancsnokok mindig szívesen segítenek!

    o7
  • Gabo
    #23293
    Korábban is volt már rá példa, hogy az update-ek megkavarták a billentyűzet kiosztást. Lehet, hogy valami hasonló történt most is.
  • buke
    #23292
    Az hogyan lehetséges,hogy magától összekuszálódik valami olyan, ami eddig sohasem, mivel mindig ugyanazt a binding fájlt használom? Megyek még egyszer átnézem, nekem a "H" megoldás is jó csak működjön Hotason.
  • 0Fritz
    #23291
    Amennyiben az sem megy annak ellenére, hogy a beállításaidban ott van, akkor nálad kuszálódott össze valami.
    Nálam működik.
  • buke
    #23290
    A "H" gomb nálam nem megy, ez csak egy mellék szál, igaz működnie kellene. Amúgy a gombok fizikailag működnek, másra állítom mennek. Nem értem mi történhetett.
  • 0Fritz
    #23289
    A téged támadó hajók között alapbeállításként még mindig tudsz váltogatni H-gombbal, ha ez volt a kérdés.
  • buke
    #23288
    Sziasztok ! Valaki esetleg találkozott olyan problémával a két utolsó update óta, hogy a Hostile gombok egyáltalán nem targetelnek. Legutóbb kalóz mészárlásos küldiket október végén csináltam,akkor még minden rendben volt. A normál listázós cél kijelölő az nem igazán jó erre a feladatra, mert minden közelben lévő hajót scannel, a tisztákat is, ezenkívül sokkal lassabban írja ki a teljes információt. Most próbáltam ki ezt, ha gyorsan kell a wing tagokat kilőni reménytelen ezzel scannelni. Van még ott egy másik gomb is; ez valami high threat-re van, persze igazán soha nem használtam ezt, pedig ennek a funkciónak is oda van írva a hostile ships a lista végére. Szóval hazresbe hostile gomb nélkül elég reménytelen a helyzet.
  • LiveMan
    #23287
    Szia. Én is Xbox-on csapatom, majdnem megjelenés óta. Azóta masszív 2800 óra gyűlt össze. Bár most jópár ezer fényévre vagyok a lakott zónától, szóval nem nagyon fogunk összefutni. A beállításokat is kb. 99%-ban alapértelmezetten használom.. tehát kb. semmi értelme a kommentemnek, mert nem vagy velem előrébb.
  • SaGa
    #23286
    Köszi, igen a beállításokkal prbóbálkozom. Mivel xbox, egér nincs. Tudom, hogy lehet hozzá csatlakozni, de eddig nem próbáltam. Ha másképp nem megy, majd teszek vele egy próbát.
  • RJoco
    #23285
    Pedig nagyon egyszerű, csak ne a felcserélésen gondolkodj, hanem a beállításon.
    A Controls részen mindent be tudsz állítani ahogy neked szimpatikus.
    Olyanokat kell keresned, mint Pitch, Yaw, Roll. Meg Backward, Forward. Az oldalazást most nem tudom.
    Lehet külön gombot és analógot állítani. De, ha eleve tudod mi a gond, akkor gondolom meg is találtad a beállításait.
    Viszont, ha csak kontrollerrel vacakolsz, akkor lehet, hogy nem tudod előhozni az összes beállítási lehetőséget. Legalábbis nekem volt ilyen gondom, mikor csak Joyjal próbálkoztam. A kis lenyílókat nem mindig sikerült elérnem. Érdemes inkább az egérrel végigmenni a beállításokon és lenyitni a füleket.
  • SaGa
    #23284
    BÚÉK!

    Az este végre rájöttem, miért nem megy nekem az irányítás. Ki lehetett az a szerencsétlen, aki úgy döntött, a bal analóg karra teszi az űrhajó forgatását? Minden valamirevaló belsőnézetes játékban a jobb karon van a mozgásirány/kamera irány változtatása, a bal kar az oldalazást vagy az előre-hátra mozgást viszi. Mivel az előre-hátra itt a bal és jobb „gomb”, maradhatna a bal karon az, ami most a jobbon van (fűggőleges mozgás és a lassú fordulás az aktuális síkban jobbra, balra).
    Keresem a megoldást, hogy lehet felcserélni a két analóg kar szerepét, de eddig nem sok sikerrel.
  • 0Fritz
    #23283
    Az elite dangerousban eltöltött első pár napban a lehető legváltozatosabb módokon kenődtem fel az állomásokra.
    Visszatekintve nem is értem, hogy miként hoztam azokat össze.

    Nem is emlékeztem rá, hogy ilyen gyorsan forogtak az állomások.