23598
1418743729.jpg
  • igor1
    #23398
    Köszönöm a részletes leírást!
  • Gabo
    #23397
    A bányászatot, vagy inkább a kitermelt nyersanyagok eladási árának kezelését némileg megtekergették egy ideje, szóval a régi legendás összegekről szóló írásokat, videókat ne vegyétek alapnak! Illetve olyan videók is akadnak, ahol előre feltérképezték a lelőhelyet, így keresgélés nélkül célirányosan mennek az értékes sziklákhoz, hogy aztán villantsanak egy olyat, hogy egy óra alatt egy kisebb vagyont kerestek.
    A fentiek ellenére még mindig szép összegeket lehet bányászattal termelni.

    Lézeres bányászat esetében nincs szükség sem RES-ekre, sem hotspot-okra. Sőt a RES-eket érdemes is elkerülni, mert ott rendszeresen újra és újra megjelennek NPC-k és kallózok. A gyűrűk bármely részén lehet bányászni, a nyersanyagok nem csak a RES-ekben vannak jelen.
    A kulcsszavak, ahogy már többen is írtuk a pristine és a metalic. Az alábbi linken lévő oldal, pont ilyen rendszerek keresésében segít.
    http://edtools.ddns.net/

    Miután megérkeztél a célrendszerbe, és a kiválasztott bolygó közelébe, a Detailed Surface Scanner segítségével térképezd fel a gyűrűrendszert. Ha összetett gyűrűrendszerről van szó, nézd meg, melyik rétege az, ami fémes. Ezt a gyűrűt közelítsd meg, a sebességedet folyamatosan csökkentve. Amikor már látszanak a sziklák, manuálisan lépj ki SC-ből, hogy a vészkilépés okozta sérüléseket elkerüld. Várd meg, amíg a szokásos npc kalózok vagy rendfenntartók lescannelik a hajódat, utána kezdődhet a bányászat.
    Ahhoz, hogy ne kavarodj meg a sziklák között, válasz egy tájékozódási pontot! Én rendszerint a gyűrűrendszerrel körbevett bolygót jelölöm ki navigációs célként, és felé haladva kezdek kutatni a sziklák között. Ezzel elkerülheted azt, hogy véletlenül ugyan annak a sziklának ess neki, mint amit előzőleg már kitermeltél.
    Lézeres bányászatnál nincs igazán szükséged a Pulse Wave Analyser-re, ez magbányászatnál hasznos. Lézeres bányászatnál marad a szerencse és a megérzés. Nekem mindig a kisebb vagy közepes méretű sziklákkal volt szerencsém. Voltak olyan elméletek, hogy adott gyűrűben mindig adott formájú és méretű kövek rejtik a nagyobb nyersanyag mennyiséget, de nem tudom ez mennyire megalapozott. Szóval ha egyszer kitapasztaltad, hogy melyik szikla típus a nyerő, a továbbiakban is érdemes hasonlókat keresni.
    Ha találtál egy szimpatikus követ, vizsgáld meg prospector limpet segítségével. (A prospector limpet használata automatikusan növeli a kitermelhető nyersanyag mennyiségét is!) Ezt követően megkapod a szikla összetételét, a kitermelhető nyersanyag mennyiségét, és ez alapján el tudod dönteni, hogy érdemes-e nekiesni. Ha alacsony az érc tartalom irány a következő szikla az útvonaladon. Ha kellően magas az érc tartalom, vagy ritkább, értékesebb érceket tartalmaz, akkor kezdődhet a fúrás. Közelítsd meg a követ. A biztonságos távolság meghatározásában nekem a leszállófények segítenek, ha látom visszaverődni a kőről, akkor már elég közel vagyok hozzá, és érdemes lassítani, nehogy koccanás legyen belőle.
    Nyisd ki a rakteredet, enged ki a collector limpeteket előre kijelölt cél nélkül, majd ess neki a kőnek a lézerekkel. Mivel prospector limpettel felmérted a követ előzőleg, ezért látni fogod a még kitermelhető nyersanyag mennyiségét. A kő körüli helyezkedés közben figyelj arra, hogy a limpetek nehogy sziklának ütközzenek repülés közben, mert az korai halálukat fogja okozni. Ezért érdemes lassabban forgó, egyenletesebb felszínű, magányosabb sziklákat választani.
    Ha végeztél egy kővel, kezd le keresni a következő célpontot, amíg a limpetek pakolnak. Sokszor a szomszédos sziklák vannak annyira közel, hogy a prospector limpet elérje őket amíg várakozol.
    Amikor a következő szikla felé haladsz, érdemes a rakteret nyitva hagyni, ezzel lényegében a sebességedet korlátozva. Így biztos, hogy nem fogsz annyira felgyorsítani, hogy a begyűjtő limpetek lemaradjanak és eldurranjanak.
    Érdemes a tűzgombot leválasztani a menükben való matatás gombjairól (bár konzolon ez nem tudom mennyire megoldható), így folyamatosan tudsz tüzelni a bányászlézerrel, és közben a jobb oldali panelon szemmel tudod tartani a finomító működését is, illetve szükség esetén be is tudsz avatkozni.
    És ahogy írtuk, a bal oldali panelon be lehet állítani, hogy melyik nyersanyagokra nincs szükséged. Így ezeket a limpetek már be sem gyűjtik, így nem kell a finomítóból vagy a raktérből kiszórnod őket. (Arról nem is beszélve, ha nincs beállítva szűrés, akkor a raktérből kiszórt cuccokat is megpróbálják visszahozni a begyűjtők...)
    Én bányászat előtt a rakteret a 2/3-ig vagy 3/4-ig megtöltöm limpetekkel. Nekem ez az optimális mennyiség, rendszerint ahogy telik a raktér, a limpetek ugyan olyan arányban fogynak.

    A magbányászat a lézeres módszertől lényegesen eltér. Ebben az esetben bányászlézert nem is érdemes a hajóra rakni, mert nem lesz rá szükség. Viszont szükség lesz Pulse Wave Analyser, és vagy Abrasion Blaster + Seismic Charge Launcher párosra, vagy Sub-surface Displacement Missile-ra.
    A gyűrű kiválasztása és megközelítése azonos az előző módszerhez. De itt kimondottan a hotspot-okat kell keresni. A szokásos módon megközelíted a hotspot-ot, kilépsz SC-ből, megvárod hogy lescanneljenek, aztán hajrá. A hotspot szélét érdemes becélozni, és a közepe felé érdemes haladni.
    Ennél a módszernél hasznos, ha jó a kilátás a hajóból. Mivel rendszerint felfelé és oldalra könnyebb nézelődni, ezért úgy helyezkedem, hogy a gyűrű felettem legyen, és rendszerint nem megyek be a sűrűjébe amíg nem muszáj.
    A Pulse Wave Analyser pingetésekor az értékes sziklák fényleni kezdenek, de ezek közül sem mindegyik nyerő. Nekünk azok kellenek, amik értékes magot tartalmaznak, és repedések vannak a felszínén. Ezeknek a színe pingetéskor eltér a többitől. (Erről érdemes videót keresni, mert nehezen lehet elmagyarázni.) A repedések a sziklát megközelítve szabad szemmel is láthatók.
    Ha ilyen követ találtál, jöhet a prospector limpet. A limpet scennelése meg fogja mutatni azokat a töréspontokat, ahova a Seismic Charge Launcher tölteteit ki kell helyezni, illetve ezeknek az erősségét is jelezni fogja. A cél az, hogy a kihelyezett töltetek elég erősek legyenek a szikla széthasításához, de ne legyenek túl erősek a mag roncsolásához. Kell hozzá némi gyakorlat. Ha egy töltet túl erős lett, a bal oldali panelen még tudod hatástalanítani, és lehet újra próbálkozni, csak az időből ne fuss ki. Ha végeztél a töltetekkel húzódj el a sziklától a robbantás előtt.
    Miután a szikla széthasadt, nyisd ki a raktered, enged ki a begyűjtőket. A következő lépés, hogy a széthasadt darabok felszínéről az Abrasion Blaster-rel leszedd az értékes kristályokat, amiket a drónok utána be tudnak gyűjteni. Ha végeztél lehet keresni a következő célpontot.
    A Sub-surface Displacement Missile használata abban tér el, hogy nem hasítod szét a sziklát. Helyette a repedéseket célzod meg a rakétákkal, amik aztán vakondként befúrják magukat. Ahogy a rakéta mélyebre halad ott kell robbantani, ahol eléri a kékkel jelölt rétegeket. Mindezt addig ismételve, amíg van mit kitermelni. Ennek a hatásfoka valamivel alacsonyabb, mint a hasításos módszeré, viszont kevesebb felszerelés kell hozzá.
    Az Abrasion Blaster elméletben önmagában is használható, mert a sziklák felszínén is lehet találni kristályokat. Ehhez van szükség a legkevesebb felszerelésre, így kisebb hajóval is lehet próbálkozni. Viszont a felszíni kristályok értéke is alacsonyabb szokott lenni, mint amik a magban találhatóak.

    Elméletben magbányászattal bármely gyűrűrendszerben lehet próbálkozni, mert szinte mindenhol vannak hotspotok. Néhány esetben akár egymást átfedő hotspot-ok is találhatóak. Tehát ebben az esetben nem igazán számít a fenti kitétel, hogy pristine és metalic rendszereket érdemes keresni. A gyűrű összetételétől (köves, fémes, jég) függ, hogy milyen hotspotokat lehet találni. Void opal pl. csak jeges gyűrűkben fordul elő.

    Azt is érdemes tudni, hogy a bányászható sziklák perzisztensek, és 24 óránként resetelődnek. Szóval minél többen bányásztak előtted az adott lelőhelyen, annál kisebb az esélye, hogy értékes sziklákat fogsz találni. Ezért is érdemes a Bubi külső vidékein, vagy attól távolabb keresgélni. A központi lelőhelyekhez képest kevesebb a játékos, így nagyobb az esély arra, hogy értékes anyagokat találj.

    Jó szerencsét!
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2022.01.21. 11:15:01
  • 0Fritz
    #23396
    A hivatalos gépigény: #23300
    Véleményem szerint egy 1060-as kártyával is kompromisszumot kell kötni, hogy vagy egy picivel több képkocka másodpercenként, vagy egy picivel szebb játék. A 60 fps-t valószínüleg ezzel sem érnéd el, mert még mindig vannak optimalizálási hibák az Odyssey-ben.
    Most videókártyát venni meg finoman szólva sem a tesco gazdaságos megoldások közé tartozik.
  • RJoco
    #23395
    Ez ilyen.
    Van akinek nagy mázlija van (érti a dolgot), másoknak meg nem.
    Nekem sem volt. Kerestem és találtam is megfelelő jelölésű gyűrűket, megfelelő anyaggal, de olyan mennyiségben sosem, hogy jól meggazdagodhassak. Legalábbis az óradíj soha meg sem közelítette a mások által leírtat.
    Lehet, hogy az a gond, hogy ebből indultam ki és ez okozta a csalódást is.
    Amúgy a bányászatot szerettem. Csak amikor direkt vadászol és lövöldözöd ki a limpeteket szkenneléshez. Nem találsz semmi vártat, így elbizonytalanodsz, hogy már milyen messze mentél a RES-től és semmi, vajon jól csinálod? Aztán el is megy az ember kedve tőle, mert mással jobban lehet keresni.
  • LV 426
    #23394
    De ha már beléptem...Szóval szeretném frissiteni a gépem (aláírásomban), leginkább Odyssey miatt. Szerintem a VGA a szük keresztmetszet. Milyen kariban kellene gondolkodnom, hogy high/ultra beállításon menjen? A meglévő GTX 960-al médiumon teljesen rendben fut. Évek óta nem követem a témát, foggalmam sincs mi van most a piacon, tök vakon vagyok, csak azt tudom hogy kúúrv@drága minden.
  • LV 426
    #23393
    Meg kell keresni a megfelelő helyet, lehetőleg "pristine reserve" legyen az infóban és pl metallic ring. És be tudod állítani (asszem a terget panelen), hogy a limpetek mit szedjenek fel, úgy nem hordják tele értéktelen cuccal a raktered. A deep core mining kicsit összetetteb, de az sem bonyi, de van rengeteg jó leírás meg video netszerte.
    Utoljára szerkesztette: LV 426, 2022.01.20. 21:06:40
  • igor1
    #23392
    Hát ez a bányászat....
    Nagyon nem hozza a dellát!
    Van már pytonom.Felszereltem bányászatra és iszonyat sok vizet tudok vele szerezni...
    Meg az összes értéktelent meg találom!
    Akár milyen drága anyag hospotjára megyek sose talalkozok vele...
    Mindenfélét szkennelek meg analizálok...de sömmi!
    Próbaltam robbantani is...sikerűlt....nem elsőre de siker!
    Hááát...nem volt katarzis...
    Órákat eltudok szöszmötölni a repkedő sziklák közöt...meg nagyon vagány is...de a pénzt azt bizony nem hozza!
    Biztos nem jól csinálom.
  • Cowie
    #23391
    Saját telepítővel telepítem és úgy néz ki működik, amit írtál. Köszi!
  • 0Fritz
    #23390
    Steam és Epic-eseknél a telepítőjükből.
    A saját telepítőjénél meg elvileg oda próbálja magát feltenni, ahová a telepítőt is tetted.
  • Cowie
    #23389
    Sziasztok!

    Abban tudna valaki segíteni, hogy miként lehet a telepítési helyet megadni a játék telepítésekor?

    Tehát én pl. a E:\GAMES\ELITE mappába szeretném telepíteni, nem találom, hogy ezt hogyan lehet megadni a telepítésnél.
  • PiszkosFred
    #23388
    Igen, a felszini landing pad "foglaltsaga" az, ami meghatarozza a leszallast, ha mar a "melygarazsban" van a hajo, akkor az mar ki lett vonva az egyenletbol. Viszont en is ugy emlekszem, hogy az instanceok azert vannak (normal ter, cz, high/low res, stb.), mert performance miatt limitalva van az egyszerre egy helyen levo hajok (ai+cmdr) szama, igy gondolom a space legs is korlatozva van ilyen szempontbol.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.01.16. 11:50:38
  • Gabo
    #23387
    Az meg csak most ugrott be, hogy a Vulture-nek, Chieftain-nek, és a hozzájuk hasonló hajóknak, melyeknek rövid az orra és a pilótafülke közvetlenül elől van, akad egy igen kedvező tulajdonsága. Kb. az összes olyan felszíni küldetést, ahol a feladat az adott bázis info tornyának a scannelése, közvetlenül a hajóból el lehet intézni, anélkül, hogy az SRV-vel kellene szenvedni.
    A Vulture különösen jó ezen a téren. Mivel kicsi, kényelmesen be lehet repülni vele az épületek közé, így a légvédelem és a skimmerek sem okoznak túl sok problémát. Az ember szépen berepül a bázisra, elvégzi a scannelést, s mire a védelem magához tér, már boostolva húz vissza orbitális pályára.
  • RJoco
    #23386
    Nincs 200 hely egy állomáson sem. Azt nem tudom, hogy, ha beparkolsz a mélygarázsba, akkor enged-e a kinti platformra másik hajót parkolni. Amíg kint vagy, addig biztos, hogy nem.
    És mintha lennének session-ok is. De ebben nem vagyok biztos.
    Nagy játékos tömeggel EVE-ben találkoztam. Ott nincsenek session-ok. Ellenben van időlassítás. Yita-n elég gyakran volt. 1000 játékos egy rendszerben azért elég durva.
  • PiszkosFred
    #23385
    Hat, ha a 200 jatekos mindegyike eppen az adott allomason dokkol es kiszallt a hajojabol, akkor igen, akkor osszefuthatsz veluk a barban, a kereskedoknel, a hangarban, stb - allomastol fuggoen - bar nem hiszem, hogy engedne a kliens ennyi jatekost egyszerre egy allomasra :)

    Regen, amikor buszozassal lehetett jol keresni, erdemes volt az osszes jatekmodot vegiglatogatni es ott begyujteni az utasokat az adott celallomasra, mert akkor meg ujra es ujra generalta a feladatokat a rendszer. Par eve ezt javitottak, most mar minden feladat minden jatekmodban azonos, egy relog nem general ujat.
  • Arpad82
    #23384
    Egyrészt igen, nameg ha egyszer ez egy többjátékos rpg, akkor hogy jövök én ahhoz, hogy egyszerűen csak kitörlöm az összes többi játékost :) nekem valahogy ez kicsit cheat kategória, régebben írtam erről kicsit bővebben. Performance lag miatt viszont néha betöltöttem így is, a nagyobb állomásokon számított valamit.
    Apropó, hogy működik ez pontosan Odyssey-ben egy állomáson? Ott mászkál a lobby teremben az a 200 játékos, aki éppen open-ben játszik?
  • RJoco
    #23383
    Lehet, hogy arra gondol, hogy hiába solo, akkor is kell neki a szerver és akkor is nyomot hagynak más játékosok.
    Vagyis hiába solo-zól, eltűnhet a cucc az állomásról, drágább lesz, vagy épp nem kell annyi, túl olcsón veszik.
    Felfedezés esetén is jegyzi a játékosokat a rendszer.
    Szóval csak épp annyira solo a játék, hogy nem futsz össze senkivel, nem kell pvp-re készülnöd. Ellenben a pve él.
  • RJoco
    #23382
    A Vulture nagyon tuti hajó, főleg, ha valaki tud fix fegyverzettel lőni. Annak durva a sebzése.
    Viszont nagyon érdemes kimérnökölni, hogy a maxot ki lehessen belőle hozni.
  • buke
    #23381
    Arpad82: " A Solo tiszta átverés :) " Kíváncsi lennék mi alapján gondolod ezt ? Én csak szolóban játszom ( illetve privát csoportban a saját acc.jaimmal. )
    így hatékonyabb pl. a pénz keresés. Amúgy szimulátorok érdekelnek, ott sem a multi felé hajlok.
    UI:egyszer be kellett lépnem az open-ba valamit meg kellett néznem, rögtön kilőttek fontos helyen, ill. a tag azt hitte,de előre készültem : a combat log megoldotta a problémát.

    Utoljára szerkesztette: buke, 2022.01.15. 20:33:01
  • Gabo
    #23380
    A Vulture jól megépítve és tuningolva egy igen csak szívós kis rohadék tud lenni. Jól manöverezhető, viszonylag gyors, és annak ellenére, hogy S méretű hajó, két L-es fegyverfelfüggesztéssel rendelkezik. Ez utóbbi ugyan sok variálást nem tesz lehetővé, de a hajó így is bőven a mérettartománya fölött tud ütni. Rendfenntartásra, visszafogottabb fejvadászkodásra remekül használható. Tökéletes arra, hogy megtanuld vele, hogyan lehet a harcban életben maradni. Jól használható olyan RES-ekben, ahol rajtad kívül a helyi karhatalom is képviselteti magát. Melléjük szegődve nyugodtan lehet piszkálni a kalózokat, így megoszlik a fenyegetés, amit egy-egy ellenséges kötelék jelenthet.
    Az enyém valahogy így lett felszerelve: Someone Else's Problem
  • RJoco
    #23379
    A Type-6 is teljesen jó lesz bányászatra. Nem megy fel rá a legnagyobb finomító szerintem, de egy kisebb is bőven elég arra, hogy egy kis tapasztalatot szerezz a módszerekről, lehetőségekről.
    Aztán, ha bejön a dolog, akkor átszerelheted az Asp-t. Később meg vehetsz Python-t.
    A kavicsrobbantásoknál jó, ha van egy jól manőverezhető hajó. Ettől függetlenül Anaconda-val is lehet robbantani és gyűjtögetni.
    Robbantásnál arra figyelj, hogy elég messze légy a kavicstól. Pár km már elég. Illetve jó, ha a Sys-en van az összes pötty.
    Ha csak lézerrel csinálod, akkor meg mindegy, mert odaállsz és tolod neki kimerülésig. A limpetek meg szedegetnek.
    Arra kell figyelni, hogy olyat fúrj, amilyen cucc van a finomítóban vagy mindig ki kell dobálni az éppen aktuálisan nem kellőt.
  • macleody
    #23378
    Mert?
  • Arpad82
    #23377
    A Solo tiszta átverés :)
  • Alanw
    #23376
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.phantomapps.edtradepad
    https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.corenting.edcompanion


  • Alanw
    #23375
    Igazábolnsemmi okod nincs solo modon kivül másban lenni ;-)
  • igor1
    #23374
    Van nekem a karácsonyi küldiből két hajóm:vulture,imperial courier.
    Eladni nincs szivem...
    Mire lehet használni?
    Júj ez a banyászat...szerintem elkezdem kicsiben a type-6 al..ne legyen drága ha oda veszek párszor..
  • Gabo
    #23373
    És akkor még néhány apróság bányászathoz...

    Lézeres bányászatnál amikor a rendszerek között keresgélsz a kulcsszavak, amikre érdemes figyelni "pristine" és "metalic". Az első a lelőhelyek gazdagságáról árulkodik, a második pedig a gyűrűk összetételénél fog szerepelni. Ugyanis a legtöbb bevételre a fémes gyűrűkből kitermelhető anyagoknál számíthatsz. Ezek esetében is határozottan szeretjük a P betűs szavakat , mint platina, painite, palladium... A gold és silver szavak is szépek.
    Más anyagokat is ki lehet termelni, de csak akkor éri meg igazán, ha biztos vevőd van rá. Magyarul elvállaltál valahol egy bányász küldetést, az adott nyersanyagra. Jéggyűrűkben való bányászat is csak ilyen szempontból éri meg. (Meg persze akkor, ha véletlenül beletenyerelsz némi Low Temperature Diamonds-ba.)
    Bányászatnál két taktikát lehet követni. Az egyik, hogy gondolkodás nélkül mindent begyűjtesz, hogy minél gyorsabban megteljen a raktér, majd igyekszel gyorsan túladni rajtuk. A másik, hogy kimondottan az értékesebb anyagokra koncentrálsz, még ha így tovább is tart a sziklavájás.
    Egy hasznos segédoldal a lényeg megtalálásához: http://edtools.ddns.net/

    Mások lent már írták, hogy a bal oldali panelen lehet szűrést beállítani arra, hogy melyik anyagokat szeretnéd begyűjteni. Arra azért érdemes figyelni, hogy a mérnököléshez használ anyagokat ne rakd tiltólistára! Azok közvetlenül nem foglalnak helyet a rakteredből (alighanem valami multidimenzionális rekeszbe kerülnek, mert tömegük sincs ), és később szükség lesz rájuk.

    A collector limpeteknek nem csak bányászatnál van hasznuk.
    Kaphatsz olyan küldetéseket, ahol roncsoktól kell értékes rakományt begyűjteni, vagy black box-okat kell összeszedni. Ezekben az esetekben sokkal gyorsabban végzel, ha nem manuálisan kell begyűjteni a holmikat. (Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor fennáll a kockázata, hogy a rossz fiúk visszatérnek a nyomokat eltüntetni, esetleg veled együtt... Szóval nem árt résen lenni!)
    Illetve a harcok utáni takarításban is hasznosak tudnak lenni. (Szép dolog az újrahasznosítás!) A szétlőtt ellenfelek hajóiból ugyanis szintén potyognak mérnököléshez használható anyagok. (A rakományuk általában elég silány, azzal nem érdemes bajlódni, és esetleg a törvénnyel szembe kerülni csempészet miatt.)
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2022.01.15. 14:03:03
  • Gabo
    #23372
    Megveheted ugyan azt a hajót többször is, de nem biztos, hogy van értelme. Az ember inkább azért gyűjt hajókat, mert mindegyik egy kicsit más, más élmény velük repkedni, és mindegyiknek meg lehet találni a maga helyét a flottában.
    Nem véletlenül ajánlottuk többen is a Pythont. Talán a legjobb többcélú hajó. A felszerelésétől függően bármilyen téren megállja a helyét. Lehet, hogy raktérben nem versenyzik a nagyokkal, de cserébe bármelyik állomáson le tudsz vele szállni, lévén nem kell neki L-es leszállóhely. Jó a hő háztartása, jó az energia ellátása, és brutálisan fel lehet fegyverezni. Ezek a tulajdonságok pedig küldetéseknél igen csak hasznosak tudnak lenni.
    Nekem a Python volt az első megtartós hajóm. Vettem azóta más hajókat is, de az öreget biztos nem fogom eladni. Mikor kijött a Krait Mk II. vettem egyet, és egy jó darabig azzal ténykedtem. A két hajó lényegében egy kategóriába tartozik felhasználási lehetőségeiket tekintve, csak kisebb eltérések vannak közöttük. A Python bányász bárkává lett alakítva egy időre. Bár a Krait Mk II. csodás hajó, mégis visszatértem a Pythonhoz nagyjából egy év után. A Python izomautó szerű dorombolása sokkal kedvesebb a füleimnek, mint a Krait visítása.

    Ami a bányászatot illeti...
    Itt-ott fogsz olyan tanácsot kapni, hogy bányász hajóra, meg szállító hajóra nem kell erős pajzs. Ne hallgass rájuk! Minél értékesebb a rakomány, annál valószínűbb, hogy társaságot kapsz. Márpedig a lelőhelytől az eladás helyéig néha elég hosszú tud lenni az út...
    Amíg kitapasztalod a bányászat mikéntjét, érdemes olyan lelőhelyet keresni, ahol állomás is van a rendszerben, szerelési lehetőséggel. Itt el tudod végezni a hajó átkonfigurálását, illetve nyugodtan tárolhatod ezen az állomáson a bányászathoz szükséges cuccokat. Amíg utazol, addig a hajód egy teljes értékű szállítóhajó, az önvédelemhez szükséges fegyverzettel és felszereléssel. Érkezés után leszeded a fegyvereket, és felpakolod a bányászcuccokat. Elmész bányászni, amíg jól esik, vagy meg nem töltöd a rakteret. Visszatérsz az állomásra. Bányász felszerelés le, fegyverzet fel. Irány az eladáshoz kiszemelt állomás.
    Egyébként mivel már van egy AspX-ed, azzal is nyugodtan neki lehet kezdeni. Jó a kilátás a hajóból. Kellően mozgékony a sziklák közötti helyezkedéshez. Lehet, hogy kicsi a raktér, és nem fogsz extrém hasznot termelni vele, de kezdetnek bőven használható.
    Itt egy tuning nélküli konfig hozzá: Bányász AspX
    Persze ezen még lehet variálni, de a kiindulásként szerintem jó.
  • PiszkosFred
    #23371
    > Az ED-ben lehet ugyan azt a tipusú hajót többszőr megvenni és több felekeppen felszerelni?

    Persze, de eleinte erdemes lehet inkabb csak a modulokat cserelgetni a celnak megfeleloen. Mivel normal (nem engis) modulok eladasakor visszakapod a teljes arat, igy akar el is adhatod oket nyugodtan, de akar tarolhatod is az allomason, ha esetleg attol tartasz, hogy a kovetkezo dokkolas utan azon az allomason nem lesz pont olyan modul, amit visszaraknal. De, ha futja ra boven, vagy nem akarsz oda-vissza szerelgetni modulokat, akkor lehet parhuzamosan tobb hajot is fenntartani ugyanabbol a tipusbol, csak a nevet ugy add meg majd, hogy tudd, melyik melyik :)
  • PiszkosFred
    #23370
    Hja, valami van a csatornajaval, osszes tobbi video is lekerult. Remelhetoleg csak atmeneti
  • Arpad82
    #23369
    Egy Mk3-as elég jó lehet kezdésnek, de Python legyen a cél, én azt ajánlom.
    A kezdő, sima lézeres módszerhez az előbbi tökéletes lehet. Azon nem árt begyakorolnia limpetek kezelését, folyamatos kiszórását/újrarakását, meg az egész folyamatot. A lent írt robbantós módszer azért elég komplikált elsőre, szóval ha a sima felszínbányászat már jól megy, jöhet a mag :)
  • igor1
    #23368
    Melyik hajóval vágjak bele a bányászatba?
    Az ED-ben lehet ugyan azt a tipusú hajót többszőr megvenni és több felekeppen felszerelni?
  • Arpad82
    #23367
    Az még csak hagyján, de amikor először robbantod darabjaira az első aszteroidádat, de úgy, hogy azt Michael Bay is megirigyelné, és kiírja, hogy 30 fragmented van, amikről tudod, hogy egyenként 300 ezret érnek, majd beúszol a törmelékfelhőbe összeszedni őket ... többedszerre sem lehet megunni, és a trade rank-nak is nagyon jót tesz.
  • igor1
    #23366
    A manóba!
    Eltünt az összes cooper channeles oktató videó...pedig azokból is sokat tanúltam.
  • igor1
    #23365
    Az milyen jó hogy mindenre kapok itt választ.Hálás vagyok!
  • 0Fritz
    #23364
    A bányászathoz nem kell fegyver.
    - Solo módban érdemes csinálni
    - Lehetőség szerint vedd meg a hajóra felszerelhető legnagyobb finomítót, ez határozza meg, hogy hány fajta nyersanyagot tudsz feldolgozni egyszerre anélkül, hogy esetleg ki kéne valamit lökni belőle. Egy adagnyi gyűjtés változó százalékkal növeli a finomítóban lévő nyersanyag mennyiségét és 100%-nál kerül be a raktérbe. Amennyiben sok mindent gyűjtesz és/vagy kicsi a finomítód, akkor időnként ki kell lökni valamit.
    - Vegyél egy Detailed Surface Scanner-t, hogy tudd szkennelni a gyűrüket és lásd az azokon lévő nyersanyagban gazdag lelőhelyeket.
    - Kell több Collector Limpet Controller (Legyenek a lehető legtöbb limpetet egyszerre kilőni képesek) és hozzá limpetekkel is fel kell tölteni a rakteret (állomásokon: Advanced Maintenance, Restock. A raktér legalább felét nyugodtan feltöltheted limpetekkel, majd kitapasztalod, hogy mennyi kell neked. Amennyiben elveszik a helyet az árutól, akkor szórj ki belőle párat), ezek nem számítanak rakománynak a kalózok szemében.
    Amikor kiengeded a limpeteket, akkor kétféle módban kezdhetnek el üzemelni.
    1. Becélzol egy nyersanyagot: Ekkor a limpet kimegy, begyűjti a céltárgyat, majd elpukkan. Sose használd ezt.
    2. Nincs kijelölve cél. Ekkor a limpetek begyűjtenek mindent a hatótávukon belül, majd ezután visszatérnek hozzád és a lejárati idejükig követni fognak és gyűjtik tovább az anyagokat.
    - Amikor belépsz az aszteroida mezőbe, akkor rendszerint megjelenik néhány kalóz, akik le fognak szkennelni. Mivel ilyenkor nincs nálad semmi, ezután maguktól elmennek. Nem lépj be úgy, hogy van rakományod, mert követelni fogják.
    - Amikor elkezdesz bányászni és kitöröd az első nyersanyag-darabkákat, akkor az '1'-es gomb Target menüjében ki tudod választani a keringő darabkákat és itt le is tilthatod a limpetek számára azokat az anyagokat, amiket nem akarsz gyűjteni. Ha jól emlékszem, akkor a vegyes összetételű darabkáknál ha az egyik tiltott és a másik engedélyezett, akkor a nem tiltott anyagrészt is begyűjtik a limpetek. A gyűjtés előtt érdemes kijegyzetelni az anyagok értékét és az olcsóbbakat egyből letiltani, ezzel időt spórólsz és nem kell folyamatosan a finomítóból kidobálni az anyagokat.
    - Vehetsz még Pulse Wave Analysert, Prospector Limpet Controllert és Seismic Charge Launchert, de ezek az aszteroida széttöréséhez kellenek, kezdetben maradj inkább a sima bányász lézereknél. Ezekből is mehett több, így is lehet időt spórólni.
    - A limpetek kiengedéséhez és a gyűjtéshez nyisd ki a rakteret (Cargo Scoop). Lassításhoz is jól használható a rakér kinyítása és csökkenti is a maximális sebességet.

    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2022.01.14. 17:49:44
  • PiszkosFred
    #23363
    Akkor teged is vegervenyesen elkapott az elite gepszij, jo ezt olvasni :)
  • RJoco
    #23362
    Ott pihen a pincében egy dobozban. Hibrid kiszerelés. Halk és hűvös.
    Lehet, hogy az Odyssey-n nem segít, de te legalább tudsz játszani nélküle. DLC-t nem lehet refundolni?
    Számomra a játék lényege még mindig a röpködés és nem a szaladgálás. Ezért sem rohanok beszerezni az új kiegészítőt. Egyszerűen nem vonz. Ha szaladgálni akarok, akkor GTA, CoD, meg egyebek tömegesen. NMS, majd elfelejtem. Az pont ilyen rohangászós-repkedős. Jó űrhajósból viszont csak nagyon kevés van. Én az űr látványát szeretem élvezni, nem a kabin, meg állomás belső tereit. Azt tudok építeni Space Engineers-ben.
  • RJoco
    #23361
    Nem feltétlen kell bányászathoz fegyver. A kondára mondjuk bőven elfér a fegyver is.
    Asp-re már meggondolandó.
    A bányászásnak is van egy pár módja. Érdemes kipróbálni mindet. Lehet, hogy nem is fog kelleni bányászlézer és akkor lehet fegyver helyette.
    A támadásról annyit, hogy amikor megérkezel a helyszínre, akkor rövid időn belül beköszön a fogadóbizottság. Ha üres a cargo, akkor távoznak és többet nem zaklatnak, amíg ismét meg nem érkezel. Vagyis ilyenkor nem célszer sem SC-be váltani, sem kilépni a játékból, különben jönnek.
  • igor1
    #23360
    Üdv mindenkinek!
    Kezdek megtollasodni...
    Már az én kis szintemen....
    Tíz-húsz millácskás kis egy rendszeres ugró körös fuvarokkal.Az INARA segítségevel keresek jó üzletet,asp-vel oda száguldok,oda rendelem a bőszmét,amig érkezik felderítek mindent a környéken.Után a teher hajóval csinálom a kanyarokat még be nem döglik a buli...
    Vagy meg nem unom...
    Most a bányászat felé kacsingatok.
    Jól hiszem hogy fegyverek nélkül nem szabad bele fogni?
    Nem fogom a lusta teherhajót átvariálni...inkább gyüjtök másra
    Olyanra ami meg is védi magát.
    Pénz,emberélet nem számít!
    Csináltam pár lesre futást mire megértettem mi is az a "igény" és "kínálat"
    Viszont nagyon jól szórakozok!
    Jegyzetelek ceruzával füzetbe...jegyzetelek a telóba.
    A teló tele megnyitott segéd oldalakkal...
    Azt kell mondjam nem unatkozok.
  • Gabo
    #23359
    Mérnökökhöz szintén hasznos: https://inara.cz/engineers/