23598
1418743729.jpg
  • 0Fritz
    #23598
    Az új FSD-vel lesz néhány gyorshajtás.





  • Gabo
    #23597
    Most láttam Steamen, hogy a Frontier Developmentsnek kiadói vására van. Ha valakit érdekel az Elite Dangerous és a kiegészítői is most elég kedvező áron beszerezhetők.
  • 0Fritz
    #23596
  • Caliph
    #23595
    hát az eleje kb egy az egyben a régi,a hátulján van sok változás. azaz ha jól emlékszem a python egyik gyengesége az engine volt,sztem ezt lesz javítva,meg esetleg kap hardpointot alulra is. valószÍnűleg egy katonai változat lesz ahogy Fritz mondja. szerintem marad medium


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.02.06. 07:32:53
  • nibron
    #23594
    nem hinném, hogy nagy hajó lesz. akkor az nem mkii lenne, hanem egy teljesen más típus. mindennel így van. vagy nem?:)
  • 0Fritz
    #23593
    Egyelőre kissé ellentmondásosak az elérhető információk a kettes pitonról, mivel valahol közepes, máshol pedig nagyméretű hajóként írnak róla.
    Furcsa lenne, ha a verzióváltás miatt nem tudna leszállni bárhol.
    Elvileg a sokoldalúságot eltolják a harci teljesítmény növelése felé.
  • nibron
    #23592
    már most kell nekem:) melóba járni pont jó.
  • 0Fritz
    #23591
  • Caliph
    #23590
    négy új hajó érkezik idén,az első egy piton mk2 lesz.
  • Arpad82
    #23589
    Sajnos továbbra sem találok meggyőző érvet arra vonatozólag, hogy ne X4-ezzek inkább ... legalábbis ez sajnos nem oda vezet.
    Mondanám, hogy tök jó, ha nincsenek ilyen oldalak, hiszen oda a misztikum és a felfedezés.
    De nehezen tudom elképzelni, hogy a 24. században a pilóta, mielőtt megnyomja a Lauch gombot, ne tudná a telefonján a neten megnézni a legjobb útvonalakat vagy cargo forrásokat egy ilyen oldalon. Emiatt teljesen validnak éreztem és használtam is mindig a külső oldalakat az Elite-ben.
    -tam ....
  • 0Fritz
    #23588
    Kár érte és egyáltalán nem jó jel.
    Maradt még nekünk az inara.
    https://inara.cz/elite/news/

  • 0Fritz
    #23587
    Igen, ez kimaradt, hogy a légkörrel rendelkező égitestekre csak az odyssey-vel tudsz leszállni.
  • Gabo
    #23586
    Sajnos az https://eddb.io/ lehúzza a redőnyt.
  • Gabo
    #23585
    Szerintem érdemes egy kicsit pontosítani!
    A Horizons óta le lehet szállni a bolygókra, és SRV-vel lehet rajtuk száguldozni. Ezzel együtt a felszíni küldetések is megjelentek.
    Az Odyssey azt tette lehetővé, hogy gyalog, űrruhában is lehessen mászkálni a bolygók felszínén. Plusz az ehhez kapcsolódó új felszíni küldetéstípusokat hozta be a játékba.
    Ha megvan a Horizons, de nincs meg az Odyssey, akkor lesznek olyan bolygók, amikre nem engedi a leszállást! És ez pontosan úgy néz ki, hogy a felszín megközelítése közben kidob, és nem engedi a siklópályára való ráállást. Valamikor elvétve ilyenkor feldob értesítést, hogy az Odyssey szükséges a leszálláshoz. Ezt viszont nem teszi túl látványosan, a rendszer térképeken sem jelzi teljesen egyértelműen, hogy csak Odyssey-vel érhető el az adott bázis vagy felszíni település. Legalábbis, az én szememet valahogy eddig nem verte ki valami szép nagy piros villogó figyelmeztetés, hogy Odyssey nélkül ne gyere ide. Simán engedi az adott települést úti célként kijelölni, még akkor is, ha csak Odyssey-vel lehet elérni. Legalább egy nyamvadt szűrőt berakhattak volna, hogy ezeket a bázisokat ne is jelenítse meg, ha nem lehet őket elérni. Vagy kezelhették volna hasonlóan, mint a permit locked rendszereket.
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2023.04.11. 10:19:31
  • 0Fritz
    #23584
    A gyalogos kiszállásra gondoltam.
    Az SRV-hez kell modul: Planetary Vehicle Hangar


  • RJoco
    #23583
    A kiszállós rész nem egészen igaz.
    Ha feldobsz egy garázst a hajóra és beteszel egy SRV-t, akkor az SRV-ben kimehetsz és kocsikázhatsz a felszínen.
    Vannak telepek vagy épp lezuhant hajók. Módosításokhoz is lehet összetevőket szedni, meg különböző érceket, amikből lőszert és egyéb fogyóeszközt lehet gyártani a hajón. Ezekhez nem kell semmilyen modul, mert alapfelszerelés.
    Az ősi romokat is fel lehet fedezni akár küldetés keretében is, ha épp arra jársz.
    A Horizon lényege a bolygóra szállás és mászkálás volt. De csak SRV-ben. Aztán az Odyssey-vel jött az űrruhában mászkálás és lövöldözés a telepeken, gyalog.
  • 0Fritz
    #23582
    A horizon-nal lehet landolni, csak kiszállni nem.
    Az orbital cruise magasságot (bolygó közelében: OC a HUD jobb oldalán) alacsony sebességel (nem emlékszem pontosan, talán 25-50% között.) érd el és ne menj olyan szögben, ami már vörösben van. Ez maradjon így a kidobási pontnál is (DRP)
    Érzésre eleve olyan szögben közelítsd meg a landolóhelyet, hogy 45 foknál nagyobb szögben ne kelljen meredekebben süllyedni a leszállás ideje alatt.
    Ha kidob, akkor túl gyorsan vagy túl éles süllyedéssel közelítetted meg. Nem kell elkapkodni, az első landolásokat csináld lassan.





  • PiszkosFred
    #23581
    Vagy a fene sem tudja mar, lehet hogy landolni mindegyikre lehet, csak kiszallni nem tudsz Odyssey nelkul?

    Mindenesetre ha a glide lekapcsol, akkor csak siman celozd meg a foldet es hajra, padlogazzal lefele. (azert a gravitacionak megfelelo padlogazzal :D )
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.04.10. 17:51:57
  • PiszkosFred
    #23580
    Igen, de valoszinuleg olyan bolygora akarsz leszallni, amelynek van atmoszferaja, azokra pedig csak Odyssey kieggel lehet. Maga a landolas siman megvan akar merolegesen "nekiszaladva" a bolygonak is, igy nagyon elrontani nem lehet (max javitas kerul picit tobbe).

    Amikor kidob a rendszer es nem enged tovabb, akkor a nem ir valami hibat a panelen, hogy miert tortenik?
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.04.10. 17:40:44
  • Libra7
    #23579
    Úgy tudtam a Horizon-nal jött be a landolás.
  • PiszkosFred
    #23578
    Odyssey nelkul nem fog menni, a landolashoz kell az a kieg.
  • Libra7
    #23577
    Sziasztok,

    noob kérdés következik:

    Próbálok landolni a bolygókra (amelyikre lehet, olyanra), betartom a röppályát, a sebességet és mégis mindig kidob a sebességből, mielőtt
    glide-olni tudnék. Megnéztem tucat videót, olvastam annál is több fórumot, próbálkozok már több órája de egyszerűen nem sikerül landolni a
    bolygóra. Odyssey nincsen meg, a Horizon-al játszom és azt is indítom el.

    Advanced Planetary Approach Module beépítve a hajóba és aktiválva.

    Tudd ezzel kapcsolatban valakit tanácsot adni, hogy mit rontok el?
  • TheRainmaker
    #23576
    Elite Dangerous: Odyssey steamen 14 euro hátha valakit érdekel.
  • nibron
    #23575
    Biztos van benne bug, de rendesen játszható. Az, hogy mennyire éri meg, úgy tekintek rá, hogy nélküle nem teljes a játék. Ha van rá vmi rendesebb akció mindenképpen megéri.
  • TheRainmaker
    #23574
    Mennyire éri meg megvenni az Odyssey t, azt olvasom még mindig nagyon bugos. Ez igaz?
  • Gabo
    #23573
    Hát ööö... Érdekes dolgokat látni mostanában a CZ-kben, RES-ekben. Hosszú percek óta olvasztom az npc pajzsát, erre egyszer csak 20% környékéről pár másodperc alatt visszatölt 100%-ra... Ahogy a művelt angol mondaná: WTF?
    Nekem is osztogathatnának valahol ilyen SCB-ket, vennék belőle párat a hajóimra!
  • Gabo
    #23572
    Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de azt kell mondanom a thargoidok elleni harc néha elég szemét módon tud alakulni.
    A hétvégén megpróbáltam végig vinni egy komplett csatát az egyik támadás alatt lévő állomásnál. Játékosként egyedül voltam, csak npc parancsnokok tartózkodtak még a helyszínen. Kb. 2 óra kemény küzdelem után eljutottunk odáig, hogy egy sérült cyclops és két nagyjából épp basilisk maradt a helyszínen. A cyclops az viszonylag könnyű menet volt, de a basiliskek már több törődést igényeltek. Szerencsére a kísérő rajaikat sikerült nagyrészt kiiktatni, aztán apránként leamortizálni a nagyokat. Mikor végeztem az utolsóval, végre fellélegezve fordultam az állomás felé, amikor...
    MEGLEPETÉS!
    Megjelent újra egy halom scout, és három (!) medusa. Ööö...

    Egy gyors javítás és feltöltés után még eljátszottam a gondolattal, hogy levadászok pár scout-ot, de alig értem ki az állomásról, amikor másodpercek alatt eltűnt a hajóm pajzsa és bekaptam közel 30% sérülést a hajótestre is.
    Na, ez volt az a pont, amikor úgy döntöttem, hogy akkor bizony nyúlcipő!

    Hozzáteszem a hajóm nem igazán az interceptorok elleni csatára lett építve. A Krait Mk II lett átalakítva AX harcra.
    Sajnos a guardian gauss és az enhanced guardian shard cannon nekem nem igazán esik kézre. Az utóbbi még csak-csak, az előbbi kevésbé. Számomra a enhanced ax mc gimballos változata bizonyult eddig a leginkább használhatónak. Scoutok ellen tökély, és cyclopsok ellen is még egész használható, a basilisk már határeset. És mivel valamit kezdeni kell a rajokkal is, két remote release flak launcher lett még felpakolva.
  • Gabo
    #23571
    Már csak a mérnököléshez szükséges grindolás miatt sem kezdeném szívesen teljesen nulláról. Bár tény, hogy mostanában a küldetésekért is elég szépen fizetnek nyersanyagokkal, így ma már egy kicsivel könnyebb ilyen szempontból.
  • Dorgal
    #23570
    Köszönöm a válaszokat,igazatok van,túl sokat buknák,nem éri meg.Viszont Piszkos Fred javaslata lesz a megoldás,erre nem is gondoltam.
    Az erő legyen Veletek!
  • nibron
    #23569
    van a játéknak egy olyan része, hogy újrakezdés (Caliph írta). Ekkor mindened törlődik, és újraindul a játék tiszta lappal, minden számláló nullán, repuk nullázva. Egyedül az általad felfedezett rendszerek bejegyzése marad meg, mivel az globálisan van a frontier szerverein.
    De mint azt Caliph is írta, tényleg jól gondold meg. Nem hinném, hogy megéri. Én is kihagytam az aktív játékmenetből néhány évet (csak alkalomadtán ugrottam be), és simán folytattam. Azért jó volt nem a nulláról kezdeni.
  • PiszkosFred
    #23568
    Vagy uj steam acc, ra egy akcios elite par euroert es akkor parhuzamosan mehet az uj jatek es a regi folytatasa is.
  • Caliph
    #23567
    options -----> clear save

    jól gondold meg :D

    vagy: eladod mindened,veszel egy sidewindert és legalább a pénzed egy része megmarad ha mégis meggondolnád magad
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.02.06. 16:17:51
  • Dorgal
    #23566
    Sziasztok! Elég régóta nem játszottam és a kérdésem az lenne,hogy a meglévő accountommal tudok-e új játékot kezdeni,tehát előlről az egészet,vagy ezt már csak folytatni lehet? Mi lenne a megoldás,ha mindenképpen újra szeretném kezdeni?
  • Gabo
    #23565
    Évekkel ez előtt játszottam vele. Rendesen visszahozta a 8-bites korszak hangulatát, csak éppen egy hajszállal szebben nézet ki. :)
  • 0Fritz
    #23564
    Számomra újdonság: Oolite

    http://www.oolite.org






  • Gabo
    #23563
    Az AX Xeno Scanner is kapott egy kis csendes továbbfejlesztést. Az új változat már 2 km-es hatótávval rendelkezik, valamivel magasabb energia igény mellett. Így végre egészségesebb szociális távolságtartással lehet az interceptorokat scannelegtni. Fel is került néhány kinyírt Cyclops strigulája a hajóm oldalára, ahogy az illik.
  • 0Fritz
    #23562
    Lehet, hogy már olvastad, de "csak" bővülni fog:
    http://galnet.kyokai.hu

  • LV 426
    #23561
    Köszi szépen
  • 0Fritz
    #23560
    A 14-es frissítés már az élő módban megy, az előző verzióhoz kéne elindítani Legacy módban.
    A lényeg: ne Legacy módban indítsd el.
  • LV 426
    #23559
    Sziasztok,
    Rég nem játszottam és nem teljesen tiszta. Ha van Odyssey-m akkor kell valamit tennem, hogy "Live módban" legyek, vagy alapértelmezett? A verziószám most 4.0.0 update 14.01.