23601
1418743729.jpg
  • gregoryan
    #23440
    Szia Bike,

    Nagyon köszönöm a hozzászólást!
    Nagyon jól hangtik amiket írsz, bár megmondom őszintén jól jönne egy gyorstalpaló kezdetnek valakivel.
    Oda előtt mindent kimagoltam.
    KB anyahajóm nincs, de minden más mullos, értsd korvett és a másik mullos hajó is.
    Plusz van egy agyon engineerelt Mamba-m is csak poénnak.
    De evvel az FPS el szívok mert nem teljesen látom még át.
    Kellene pár könnyű küldi coop-ban és utána menne válsz..
    Megnézem ,mert nagyon visszaülnék.
  • buke
    #23439
    Még egy érdekesség: nem tudom mire készülnek a fejlesztők materiál ügyben az ODY-nál,de kipróbáltam, minden materiál típust át lehet adni másik accountnak. Gondolom lehet majd cserélni játékosok között. Nekem ez különösen jól jött, mert a már az összefarmolt G5 felfedező suit anyagait át tudtam "dobni" a másod (explorer) ODY acc-omra egy bolygón, sőt még mérnökölésre is maradt. Persze ezt majd a kolonián fogom nyélbe ütni, mert ott van az összes mérnök feloldva nálam. Pár poszttal lejjebb leírtam,hogy miért van ez.
  • buke
    #23438
    Gregoryan: én pl. csak egyedül játszom és ez előtt soha nem játszottam FPS-el. G3 ruhát, fegyvert szerezz be. Nem tudom van-e PVE mérnökölt combat hajód, nem árt, sokat segít, kb.40-50%. Persze nem kötelező a direkt combat küldiket választani, de az upgradehez kellenek a bázisokon található "itemek" . Ezekből folyamatosan gyűjteni kell, amíg a ruhád nem lesz G5-ös, ezzel kicsit védettebb leszel. Ezek nem cserélhetőek be más itemre,goods-ra. Az assets-ek viszont igen. Az adat letöltést is érdemes minden épületben elvégezni, mert később is kellenek ezek nemcsak a sima upgradenél. Nekem 2,5 hónap alatt meglett a G5 domi. és G5 maverick ruha plusz a 3 plazma fegyver is már G5. Jelenleg a mérnökölést is lassan befejezem. Mármint az első setupra. Megmondom őszintén az audio masking az buff gyanús. A többi engi. dolog csak kicsi pluszt ad. Például ha menekülsz egy military bázisról mert lebuktál és el kell érned a 15 km távolságot, akkor jól jön a +2,5min. levegő. :) , ugyanis a 15 km előtt 4-5 mérnökölt enemy hajó szétlövi az srv-det és a lehívott hajód, vagy az Apexet is simán. Ilyenkor a küldi elvész. Nem árt, ha megtanulod a riasztó kikapcsolást és az authorisation-t is ki kell kapcs.
    Szóval én megfogadtam a tanácsot,hogy folyamatosan játék közben lehet és kell farmolni és közben a rutin is megjön. Természetesen nem kell a legnehezebb settlementekkel kezdeni , lehet az agro-t választani talán ez a legkönnyebb, persze a mission threat-je ne legyen 3-as nál nagyobb. Viszont az is tény az agrocultural bázisokban kevesebb farmolható anyag van.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2022.02.12. 18:31:22
  • PiszkosFred
    #23437
    Hat, magambol kiindulva.... :D De tenyleg meg sem neztem, ahogy leszalltam a verdaval valasztottam az srv/urruhas gyaloglas kozul es fel sem teteleztem, hogy az srv-t valasztva meg azt is el lehet hagyni. Hiaba, a szokas nagy ur! Pedig bejartam jo par bolygot, jo par roncsot, bazist, stb., de mindig az volt a modszer, hogy a konda/aspe leparkolt a kozelben, en meg mentem a helyszinre es kozben figyeltem, hogy legyen eleg nafta az urruhaban.

    Most mar csak arra vagyok kivancsi, hogy ha kiszallok az srvbol majd gyalog megyek vissza a hajomra, akkor a kiskocsi ott marad a bolygon, vagy automatikusan "felszippantja" azt is, mert amilyen benan dokkolok az srvvel, orulnek ennek a megoldasnak :)
  • gregoryan
    #23436
    Sziasztok!

    Szeretnék tanácsot kérni:

    Megvettem az Odyssey-t is a Gamehez.
    Eddig nincs sok sikerélmény benne ,mert egyedül tudok csak játszani, és mindig az a forgatókönyv hogy felveszek egy FPS feladatot, fél óra alatt megérkezek a helyszínre ahol péppé lőnek, majd utána köv 1 óra hogy visszaszerezzem a hajómat.

    1, mit csinálok rosszul
    2, van e itt 1-2 vállalkozó szellem akikhez be lehetne szállni coop-ba és együtt csapatni?
    Köszi előre is.

    Szép szombatot mindenkinek!
    Greg
    Utoljára szerkesztette: gregoryan, 2022.02.12. 10:36:15
  • nibron
    #23435
    Erről jut eszembe, kíváncsi lennék mennyire zúgolódnának a játékosok, ha nem lehetne. Egy olyan kisebb forradalomra tippelnék.
  • 0Fritz
    #23434

  • PiszkosFred
    #23433
    Akkor en voltam mar megint bamba.
  • nibron
    #23432
    Ki lehet szállni az SRV-ből a szokott módon.
  • Caliph
    #23431
    a sztori haladt már valamit? én már pár hónapja nem toltam,de random thargoid állomás támadások voltak már. meg ugye az előttem szóló egyik képén lévő thargoid bázisról már van valami,vagy maradt ami eddig is volt ? :D
  • 0Fritz
    #23430









  • Gundark 1 1
    #23429
    Béna lövölde? Nagyon szórakoztató :) Mind amikor területet foglaltok, mind amikor az üres, elhagyott településeken 8-an 10-en kergetnek és ki akarnak nyírni :)
  • KiruHoshino
    #23428
    GALNET Február 3
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Segítségre van szükség az NMLA hálózatának feltöréséhez

    03 FEB 3308

    *Pilóták Szövetsége FIGYELEM*

    A Társult Terrorelhárító Egység erőfeszítéseket tett az NMLA sötétkommunikációs hálózatának felkutatására és megfejtésére.

    A felkérést Saskia Landau kapitány, az ACT egyik társvezetője küldte:

    "Az ACT azon dolgozik, hogy hozzáférjen az Omega Grid verziójához, amelyet titokzatos jótevők bocsátottak az NMLA rendelkezésére. Az IISS-től kirendelt ügynökeink többségét visszahívták, és néhány szenátusi vezető akadályozza az előrehaladásunkat. Ezért sürgősen szükségünk van független pilóták támogatására, akik hozzájárulnak a hálózat dekódolására irányuló szélesebb körű erőfeszítéseinkhez."

    "Kezdetnek háromszögeltük egy Omega Grid jeladó lehetséges helyét valahol a HIP 290 rendszerben. Ha sikerül megtalálni, az megerősíti a stratégiánkat, és gyorsan további felfedezésekhez vezethet."

    "Az ezen a hálózaton keresztül továbbított üzenetek valószínűleg titkosítva vannak. Az elemzőink más adatokból összeállítottak egy részleges rejtjelkulcsot. A jeladóból visszaszerzett fájlok segíthetnek a rejtjelezés többi részének kikövetkeztetésében."

    "Ha a HIP 290 rendszerben lévő jeladót megtalálják, minden pilóta, aki beolvassa, további utasításokra számíthat a következő napokban."

    A részleges rejtjelkulcs a következő:

    A = H

    B = G

    C = J

    E = L

    F = K

    L = Q

    M = T

    O = V

    P = U

    Q = X

    S = Z

    T = Y

    U = B

    V = A

    W = D


    Feltört üzenet a következő:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Itt Torquatus.
    Hagyd abba a munkát egy új NMLA figura létrehozásán.
    Egyetlen létező jelöltnek sincs elegendő támogatottsága ahhoz, hogy leváltsa a Theta hetest.
    A mártíromsága várható volt, de sajnos idő előtt bekövetkezett.
    Egyelőre koncentrálj arra, hogy elkerüld a lebukást.
    Lesz még más lehetőség a megmaradt Duvaln eltávolítására.
  • PiszkosFred
    #23427
    >És lehet a leszálló bázisokon,felszíni városokban,termekben is mászkálni,mint pl a Star Citizenben?
    Igen, a legtöbb bázis tele van loottal (szekrények, ládák, tárolók, stb.), de vigyázz ha fosztogatsz, mert őrség is van és szkenelnek elég sokszor, ami nem jön jól, ha épp valaki szekrényéből valami csempész holmit tettél zsebre :)

    > az SRVből is ki lehet szállni?
    Nem, viszont amikor a hajóddal landolsz valahol, választhatsz, hogy SRV-vel hagyod el a hajódat vagy gyalog, űrruhában.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.02.02. 22:16:43
  • ChuckYeager
    #23426
    Köszönöm szépen!
    És lehet a leszálló bázisokon,felszíni városokban,termekben is mászkálni,mint pl a Star Citizenben?
    Mondjuk ez a béna lövölde,helyet jobb lenne egy pl egy No Man sky féle felfedezősdi.vagy valami rpg elemekkel megspékelve...stb.
    ilyen lövöldére sok alternatíva van.De ettől függetlenül meg fogom venni mert gondolom bárhol ki lehet szállni és mászkálni?az SRVből is ki lehet szállni?
  • buke
    #23425
    ChuckYeager: * még valami: ezeknél a lentebb leírt feladatoknak van illegális verziója is, de nem érdemes belemenni,mert növeli a hírhedtési szintet sajna. Többször jártam így. Nem elég,hogy wanted lettem még ez is.
    Sőt volt olyan LEGÁLIS mission, ahol amint kilőttem a delikvenst rögtön wanted lettem :) Úgyhogy van mit javítani a küldetéseken, mert így elég gáz.
    Megnéztem ezeknél van talán ritka materiál , de nincs. Amíg az optimalizálással foglalkoznak ezek a hibák nem hiszem,hogy javítva lesznek.
    Nem kezdem leírni a zavaró bugokat, mert sokaknak elmegy az egésztől a kedve. Mindezek ellenére jót szórakoztam az elmúlt hónapokban, csak hát állandóan nagyrészt az alap szintet kínálja a board így már unalmas kicsit. Katonai THreat 5 kellene, itt még lenne izgalom :) Ilyen ritkán jön össze. :)
  • buke
    #23424
    ChuckYeager: Combat jellegű küldetésekből van többféle is. A legtöbb megoldható részben hajóval is /mérnökölt,harci hajóra gondolok/, de a végén csak ki kell szállni a kényelmes ülésből. Kivételt az olyan katonai bázisok jelentenek, ahol kőröz 1-4 mérnökölt hajó, amelyek maximálisam védik a bázis...nem lehet bejutni...szolóban nem. Ilyenkor marad az Apex.
    A csoportos likvidálós missionoknál 2 féle van:
    1. sima RAID felirat /céltábla nyíl nélkül/ néhány embert kell levadászni, persze előtte neked kell kikeresni a bázisukat a frakció neve alapján. Többször találkoztam itt olyan bugos jelenséggel, hogy nem volt senki a kontrollált settlementben. Ilyenkor le kell scannelni az egész bolygót és ha van roncs szignál ott esetleg jöhetnek.
    2. SETTLEMENT RAID : itt a céltábla közepébe nyíl mutat és itt mindenkit le kell mészárolni és nem halhatsz meg, mert bukod a küldetést. Előzőnél meghalás után újra mehetsz a további személyeket eliminálni.
    Ezek elég nehezek egy kezdő játékosnak, engem novemberben sokszor kilőttek az elején,aztán szép lassan meglett a rutinom, játék közben 60 nap alatt összegyűjtöttem a G5 -höz szükséges materiálokat, így már a threat 3-as feladatok kicsit unalmasak is, nehezen találok threat 5-öst.
    Mivel a kulcsfontosságú materiálok egy része már lepotyogott , így hát elindultam a kolóniára és feloldottam az összes gyalogos mérnököt. Itt ugyanis kevesebb mérnök kínálja szolgáltatásait az összes módosításhoz és a feloldásuk gyerek játék a bubihoz képest.
    Visszatérve a settlement raid-re lehet nyílt csatában lassan leszalámizni a kommandósokat, sok meneküléssel, ugrálással stb. Lehet kikapcsolni a riasztót ---ha megtalálható egyáltalán---, és lehet orvlövészként 1 pontból kilőni a guardok nagy részét / ehhez már kell az audio masking módosítás /,
    lehet E-breach-et /anarchia rendszerekben kapható/ használva először bejutni a riasztó közeli helyre, itt pár másodperc alatt kilőni a kommandósokat és a riasztót közben gyorsan kikapcsolni ---a nagy kavarodásban és egyébként SEM fogják visszakapcsolni már. Ez a tapasztalatom.Tehát nem az összes védelmi erő fog Rád szállni. A riasztó kikapcsolása után a technikai védelmi eszközöket is ki kell kapcsolni. Különösen fontos ez a katonai settlementekben az elmenekülés miatt a végén. Itt a góliát nevű óriás drón, ami veszélyes, ezt én az arra alkamas helyen mérnökölt corvettel rakétákkal el tudom intézni, de ilyen hely inkább csak küldetésen kívüli kisebb bázisok, ill. a skorpió nevű SRV-vel, amikor már megfogyatkoztak a katonák, különben szétlövik az srv-t.
    Szóval sok kitartás kell az elején, érdemes megtalálni a bubiban a G3 ruhákat és fegyvereket, ami csak pár óra pluszt jelent. Ehhez a nagy populációjú, demokratikus, hightech, high secu., rendszerek outpostjait és felszíni nagy állomásait kell keresni.
    Van egy másik tipp is ... ez tényleg nem jut most eszembe. Majd valaki leírja lényeg az anarchia rendszerekkel kapcsolatos ??
    Utoljára szerkesztette: buke, 2022.02.02. 11:06:05
  • 0Fritz
    #23423
    Az AI nem a legélesebb kés a fiókban, de képes megölni, ha nem figyelsz.
    Gyalogos küldetések jelenleg:

    Assassination Mission

    Players could take an all guns blazing approach and go into the settlement and shoot as many people as possible until they come across their mission target and then take them out.
    Alternatively players could take a more ‘considered approach’ by:
    Finding an information terminal in the settlement and gain authorisation via a hacking device or by scanning AI in the settlement
    Lock on to the chosen mission target by highlighting their location
    Track them down using various other tools to circumvent security measures before assassinating them.
    If you require back-up should the mission go wrong then you would be able to have a team mate outside the settlement acting as a ‘getaway driver’.


    Scavenging Mission

    Mission givers might give you information about an abandoned ship or wreck by getting your attention and making a case as to why you should visit it.
    Using your scanning equipment you can then find the location of the agreed target. Many of the targets will be in the same system as you are in, you won’t always be required to fly long distances to do them.
    Inside the crashed ship there might be quite a lot of wreckage with loot that is either visible or in boxes which may require breaking open. Some will require special tools to access them. Small items can be carried by the player, others will require an SRV to carry them.
    The specified item can then be returned to the mission giver who will pay you for it. Anything else you find can be sold at stores.
    Scavenging can be done without a mission and it will be possible to follow other players to mission sites and steal their cache.


    Power Core Missions

    All settlement/ports have a reactor building which contains a power core which is used to power a location and without which it loses all lighting, door lock down etc. These power cores can be used within a mission as well as being the focus of a mission themselves. For instance:
    A player might accept a mission to power up a settlement which has no power core.
    This would involve travelling to another settlement with a power core given to them by the mission giver, gaining access to the building and powering it up.
    There are also mission extensions which would then involve putting out any fires and re-pressurising buildings in the settlement.
    Within those mission extensions there is also the opportunity for further events to take place such as:
    Pirates or scavengers being inside settlement who would have to be avoided or taken out.
    A dropship arriving despoiting ‘Tier 5’ NPC troops to stop you from completing the mission.
    An alternative is that players could be asked to steal a power core to power back up a station which is currently not working.
    An example of this type of mission can be seen by watching the Odyssey playthough mission as seen below.


    Delivery Mission

    Obtained by interacting with designated NPC contacts on planetary surfaces. They will give you an item to take to a specified place or contact.


    Smuggling Mission

    As above, with added risk!


    Collection Mission

    As above.
  • PiszkosFred
    #23422
    Lehet lopakodni es/vagy lopkodni (objektumokba betorni) is :)
  • ChuckYeager
    #23421
    Köszi.Egyébként ez a mászkálos küldik kimerülnek abban ,hogy lövöldözni a másikra?ráadásul ebben a vidiben is látszik ,hogy az ellnfél gyakorlatilag egy álló,statikus céltábla?!
  • 0Fritz
    #23420
    A videós CPU-ja átlagosan úgy 15%-al gyengébb, mint a tiéd.
    HD felbontásnál és High beállítások mellett így megy neki a 8-as frissítéssel. (Most a 10.-nél tartunk) :




    A hajókban egyelőre nem lehet caplatni.
    Miután megvetted az Odyssey-t, akkor az indításkor tudod majd kiválasztani, hogy ebben, vagy a Horizons "üzemmódban" induljon-e el a program.
  • ChuckYeager
    #23419
    Üdv.Tervezem az Odessey megvenni.Mennyire rontja le a játékot?Mert az olvastam ,hogy az alap játék Fps-t is lerontja illetve az egész játékmenetett.i5-9400f proci Gigabyte 1660 6gb vidi kártya 16giga RAM-om van.Ezen a Horizon tükörsimán fut,(és kb minden).
    Vegyem ne vegyem?Nagyon teteszik a mászkálás...A hajóba is lehet mászkálni?Köszi
  • MarkBlade
    #23418
    nagyon jó képek!!
  • 0Fritz
    #23417







  • 0Fritz
    #23416
    FSS - Full Spectrum System Scanner, amikor a "távcsővel" végignézed az égitesteket.
    DSS - Detailed Surface Scanner, amikor közelről feltérképezed szondákkal.
    FD - First Discovery, amikor te szkenneled és/vagy szondázod elsőként.




    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2022.01.28. 19:14:19
  • Dorgal
    #23415
    Ha szkennelésre adod a fejed,egy kis adalék.Érdemes figyelni,hogy az adott bolygó terraformálható-e,ugyanis az a szondázás után nagyságrendekkel többet fizet.
  • 0Fritz
    #23414
    As of January 20, 2022, only 0.05% of the galaxy, or exactly 222,083,678 unique star systems, had been explored.

    Jó eséllyel indulsz.:)



  • RJoco
    #23413
    Én úgy emlékszem, hogy a játék kezdetén is megvolt a nagy hatótávolságú szkenner, ami mindent látott, csak 1,5M volt az ára.
    A bubitól távolabb nem egy olyan rendszerrel találkoztam, ahol nem volt felfedezve minden, mert a másik csillag nagyon messze volt és oda nem ment el a felfedező. Az első csillag több ezer Ls környéke viszont fel volt fedezve.
    Régebben 2 név került egy égitestre. Az első, aki felfedezte. A második, aki le is szkennelte. De, ha jól emlékszem, akkor a 2. név egy frissítés és felfedezés módosítás keretében vált lehetségessé.
    Ma nem tudom, hogy megy ez.
    Eleve, mikor a rendszerbe ugrasz és szkennelsz, akkor mindem égitest felfedezésre kerül. Aztán a szkenner játékkal azonosítod a fajtáját. Majd odarepülsz és megszondázod.
    Vagyis háromszor fedezed fel ugyanazt.
  • Gabo
    #23412
    Minél távolabb jársz a Bubitól, annál nagyobb az esélye, hogy még felfedezetlen rendszert találsz. Konkrét távolságot szerintem nincs értelme írni, mert bármilyen két, egymástól x távolságra lévő rendszer között akadhat jó néhány, ami még felfedezetlen.

    Vannak irányok, amiket viszonylag sűrűn használnak, pl. Colonia vagy a Sagittarius A* felé. Itt is sokan a neutron highway-hez igazodva tervezik meg az útvonalat, azaz a neutron csillagokat használják elsődlegesen a hosszútávú ugrásokhoz, ezzel is rövidítve az utazás idejét. Ha pedig valaki nem használja a neutron csillagokat, akkor elsődlegesen olyan rendszerekre fog szűrni az útvonal tervezésekor, amiknél tankolni lehet. Mivel még mindig a legrövidebb útvonal az egyenes, ezért sokan igyekeznek az úti céljuk felé is egyenes irányba haladni, nagyjából a galaxis középső rétegében. Mások a spirálkar ívét követik, lévén a tankolásra alkalmas csillagok is itt helyezkednek el a legsűrűbben.

    Ha az útvonal tervezésekor a fentiektől eltérsz, akkor nagyobb eséllyel fogsz olyan rendszert találni, ahol még nem járt senki. Persze az ugrótávra, és az üzemanyag felhasználásra illik odafigyelni, nehogy olyan rendszerbe ugorj, ahonnan aztán nem tudsz tovább menni.
    A saját felfedezőutam során a célom Colonia volt, de tettem néhány kisebb-nagyobb kitérőt. Nagyrészt a spirálkar vonalát követtem, de a tervezés során az útba eső gázfelhők felé tértem ki. Így a végleges útvonalam az egyenestől és a galaktikus síktól is jelentősen eltért. Coloniától vissza már nagyobbrészt a neutron csillagokat használtam.
    Ennek köszönhetően néhány rendszerhez be is került a nevem.

    Azt is érdemes tudni, hogy a játék kezdetén az érzékelők másként működtek. Szép számmal akadnak olyan rendszerek ma is, amikben csak a központi csillag, és a hozzá legközelebb eső égitestek lettek beazonosítva. A rendszer távolabbi objektumait az első időszakban használt szenzorok nem érték el, csak akkor, ha közvetlen közelébe repültél. Illetve a bolygók feltérképezése sem történt meg sok helyen. Szóval akad még bőven olyan hely, ahova az ember nevét bejegyezhetik első felfedezőként, vagy első feltérképezőként.
    Gondolom abban nem volt változás, hogy még mindig a földszerű, az ammónia vagy éppen a víz bolygók megtalálásáért fizetnek a legtöbbet. (Az árakról lehet táblázatokat találni, egy kis kereséssel.) Ha egy rendszerbe belépve a discovery scanner elsütése után ilyenekre utaló jeleket találsz, akkor azokat akár feltérképezni is érdemes.
  • Alanw
    #23411
    https://edastro.com/mapcharts/
  • Alanw
    #23410
    Igaz is...most adtál egy ötletet,köszi
  • PiszkosFred
    #23409
    Csak egy tipp, ami anno mukodott, iden nem tudom, nem neztem: az emberek/pilotak tobbsege az elso par evben "egyenesen"/"sikban" - tudom, hogy hulye a kifejezes - indult el, es fedezett fel teruleteket. Viszont ha elindultal "le" vagy "fel" a galaxisban, sokkal hamarabb talaltal felfedezetlen rendszereket :)

  • igor1
    #23408
    Milyen messze kell mennem hogy felfedezetlen rendszert találjak?
    Most 2000 fényevre vagyok...
    A galaxis széle felé megyek...esetleg rossz az irány?
  • 0Fritz
    #23407
    Holnap Odyssey ápdét 10 és Horizons frissítés.

    https://forums.frontier.co.uk/threads/incoming-elite-dangerous-odyssey-update-10-horizons-update-pc-console.597926/





  • RJoco
    #23406
    Én is 6600GT-vel kezdtem. Aztán HD4770 Formula, majd 750Ti, majd 980Ti és most 6800XT.
    Ha 5-ös szériás AMD procid van, akkor bekapcsolható a Smart Access Memory funkció, ami tényleg hoz pár FPS-t. Csak ezért van AMD VGA a gépben.
  • PiszkosFred
    #23405
    En vegigjartam a szamarletrat :)

    960gtx 2gb - egy 6600 gt-t valtottam le erre anno, sok-sok eve, es bar a performancera nem emlekszem, de az biztos, hogy az elite anno 1080ban medum/high beallitasok mellett tokeletesen ment, mind a regi frontier kliens, mind a steames. Ez meg a premier koruli idoszak volt, vagyis nem nagyon lehet osszehasonlitani a mostani verzioval, annyi extra megjelent azota. De az biztos, hogy a 960 gtx egy stabil es nagyon jo kartya volt, sosem hagyott cserben, csak megoregedett. Manapsag mar nagyon kevesnek tunik, de szerintem 720p-t high beallitasokkal meg talan elviszi.

    1060 gtx 6gb - ez jott a sorban, es ezzel jatszottam egeszen a tavaly oszig. Szerintem az egyik legjobb gamer kartya, nem volt olyan jatek, meg a 2020 utan megjelentek kozott sem, amit ne vitt volna 1080-ban medium/high beallitasokkal. Elite maxra tolva tokeletesen ment, igaz az Odyssey elso par honapja kifogott rajta, visszabb kellett vennem a minosegbol ha tartani akartam a 40-50 fpst gyalogolva. Ha nem szalltam ki a verdabol, ultra 1080p stabil 60fps.

    3060ti rtx - osszel kaptam egy ismerostol egy telefont es kb 170k korul (beszerzesi aron) sikerult behuzni. Azota minden jatek ultran, ahol van RTX es minden nvidias ketyere bekapcsolva es stabil 60 fps (ennyit tud a monitorom, az lesz a kovetkezo csere), es van ahol meg a 2-4k is egesz jol muzsikal, bar en vakeger vagyok, nem szoktam eroltetni nekem eleg az alap. Eliteben ultran a hajobol kiszallva is tartja a 50-60 fpst - akcio kozben is -, de azt tudni kell, hogy az Odysseyben valami nagyon el van cseszve, szinte mindenkinel furcsa dolgokat produkal/vacakol az fps ketlabon maszkalva, akarmilyen eros geped is van.

    2060-asom sosem volt, azt a generaciot atugrottam, de manapsag annyira dragak a kartyak, hogy nem biztos, megeri bevallalni egy 2060-ast, maximum ha ismerostol veszed vagy kapod kolcson. 3080 jelenleg meg aranyarban kaphato (ha kaphato), fel milliot nincs az az isten, hogy kifizessen erte epeszu ember, egy 220k-s kartyarol beszelunk. 3090 meg jelenleg a csucs, bar ahogy hallom, hamarosan jonnek a 40-es szeriak, igy lehet, hogy 1-2 even belul valtoznak az eroviszonyok.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.01.22. 20:21:16
  • LV 426
    #23404
    Köszi, ez nagy segítség volt. De huhh, semmiképpen sem szeretnék alaplapot és memóriát cserélni, ezekkel még egy jódarabig elvagyok. Asszem a 2060 lesz a megoldás, de egyenlőre várok. 250E körül mozog nagyjából...:(
  • RJoco
    #23403
    A 960 nagytesója lenne a jelenlegi legújabb kártyák terén a 3060 vagy 6600XT.
    Egyel korábbi generáció esetén a 2060 nvidia oldalon. A másikat nem tudom.
    A 3060 mindenképp értékelhető előrelépés lenne. Sőt, a most megjelent 6500XT is.
    A kérdés az, hogy megéri-e ez neked a jelenlegi árak mellett és, hogy mi az, ami kapható is belőlük.
    Általában a 3090 vagy 6900XT elérhető, mert ezekből még a játékosok is keveset vásárolnak.
    De ezek a VGA-k tetejét képviselik. Ami ezeken nem fut el jól, az rosszul van megírva.
    Viszont ezek már PCIex16 v4.0-ás csatolásúak. Vagyis, ha ki is akarod használni a kártyákat, akkor új alaplap és processzor is kell és ezzel egyidejűleg új memóriák is. DDR4 még olcsó, ellenben az új DDR5-tel, ami drága és még nem jobb játékok alatt, mint az előd.
    Ha mindenképp előre szeretnél lépni, akkor talán a 20-as szériából kellene egy kártyát választanod. Mondjuk egy 2060 Ti vagy Super személyében. A Super-t sokan szerették megvenni.
    Ha nem ilyenek lennének az árak, akkor azt mondanám, hogy 2080 Ti.
  • LV 426
    #23402
    Köszi az infót. Félmegoldást nem szeretnék, akkor egyenlőre inkább marad a GTX 960. Van esetleg valakinek konkrét tapasztalata videokártya téren, ami ertékelhető előrelépés lenne?
  • LiveMan
    #23401
    Kiváló bányászhajó lesz belőle. :)