15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • nyamiag #2529
    hy, 20k-ért érdemes venni, ésha igen milyet?
  • KoS
    #2528
    Még annyit szeretnék tőled kérdezni, hogy mivel tudod beállítani azt hogy meddig forduljon a kormány? Van valami program hozzá, vagy bizonyos játékokon belül lehet ezt állítani?
    Amit én a neten találtam az csak annyi, hogy amelyik játék támogatja, az 900 fokban használja, a többi 200 fokban.
    Köszi előre is.
  • Tomo15
    #2527
    #2499, vagy olvass vissza a forumon. Esetleg google.
  • torque12
    #2526
    és a dfp jobb mint a momo?
  • 0ppika
    #2525
    akkor is kell mozogni a rezgés miatt, ha fixen lenne a forgó tengelyen akkor nem tudna, egy igazi autó kormányának meg nem kell ilyet csinálni, szal semmi köze hozzá, nem tudom hogy más momon mekkora ez a mozgás, az enyémen olyan fél mm ...
  • Tomo15
    #2524
    24-26e Ft és föleg konzolboltokban lehet kapni. pl Itt, de valahol olcsóbban is lehet kapni. Nézz utánna.
  • torque12
    #2523
    menynibe kerűl 1 dfp? hol lehet venni? váloszlj PLS: [email protected]
  • Tomo15
    #2522
    Tökéletessen müködik pc-vel. Minden effekt mükdik(jobbak is mint a momojé). A 900%-ot meg simán be lehet állitani. SÖT 2 fokonként be tudod skálázni az elfordulási szöget. 200 foktól egészen 900 fokig. Szal ezt mondom nagyon sokan azt hiszik, hogy föleg ps2-es kormány. Most a dfp a legjobb elérhető árú kormány, amíg kinem jön a g25. Szerintem...
  • KoS
    #2521
    Valamennyire utana jartam a dfp-nek. Azt olvastam, hogy eredetileg PS2-hoz van keszitve, de megy PC alatt is, mivel USB dugoja van. A PC allitolag egy regebbi tipusnak ismeri fel, de talan mukodik a Force Feedback is. A 900 fokos forgatast viszont nem lehet hasznalni PC alatt.

    Te PC alatt hasznalod a kormanyt? Milyen tapasztalataid vannak a hasznalhatosagaval? A Force Feedback effektek mukodnek olyan jol mint a MOMO-val? (Ugy tudom tobb fele FF effect is van. Ha nem erzel lenyegi kulonbseget a MOMO-hoz kepest, akkor valoszinuleg minden effekt mukodik)
  • Tomo15
    #2520
    De tud rezegni, mivel a dfp-m akárhogy nézem nem lötyög semmilyen irányba. Ettöl függetlenül a momo egy jó kormány, de a dfp jobb, csak kevesen ismerik.
  • Magnum PI
    #2519
    A kormánynak nem kell remegni függöleges irányba, csak forognia kell ( be is baszna ha a kocsimban lötyögne a kormány ). Én néztem egyszer egy momo ( fekete ) kormányt és az is lötyögöt. Nem tudom miért nem lehet rendesen megcsinálni, de ezek ilyenek. A Wingman kétszer annyira lötyög.
  • 0ppika
    #2518
    a kormány direkt lötyög kicsit függőlegesen (bár nem tudom h nálad mennyire) szerinted ha fix lenne hogy tudna remegni, rezegni?
  • KoS
    #2517
    Koszonom 0ppikanak is a hozzaszolast!
  • KoS
    #2516
    En most probalgatom a GTR2-t. Egyelore nem FF-es kolcson kapott kormannyal. Sot a kormany lotyog is, szoval igy csak alap szinten lehet vele jatszani.
    Ki akarom majd meg probalni a Live for Speed-et is (sokan dicserik).
    Meg Racert is jatszok (ingyenes szimulator).
    De majd ha meglesz a MOMO....
    Kicsit tartok tole, hogy sok szabadidot fog majd felemeszteni :D
  • CSOCSO
    #2515
    a kormany lotyog?

    vagy a pedal?
  • Tomo15
    #2514
    Akkor hozzám "selejtek" kerültek:D
  • CSOCSO
    #2513
    mi lotyog?? nekem semmi nem lotyog.. halal pontos minden.. a pedalt is meg lehetett fixalni csak szet kellett szedni:D
  • Tomo15
    #2512
    Honnan tudod, hogy nem lötyög amikor még nincs is meg? Nekem mindét momomnak lötyögött a tengelye. Bár ez lett volna az egyetlen bajuk;c
  • torque12
    #2511
    nincs mit! nekem is lesz 1 momo-m 1 héten belűl:D ! már nagyom várom! ti mivel szoktatok játszani? lfs? f1?.. gtr?
  • 0ppika
    #2510
    Én csak a momot ismerem, pont 1 éve nyúzom, és nagyon megvagyok elégedve, egyszer volt vele 1 kis gond, sokáig nem használtam és a pedál szórakozott utána, de a pedalfix megoldotta.
    Nagyon jó a fogása és erős a forsz ...
  • KoS
    #2509
    Koszi szepen, torque12 az infot!
    Ezek szerint ra fogom szanni a tobb penzt a MOMO-ra...
  • torque12
    #2508
    nem lötyög, gumifogás, jobb fogás, meg belűl minőségibb anyagok vannak!
  • KoS
    #2507
    Termeszetesen barki mas velemenyet is szivesen veszem!
  • KoS
    #2506
    Hali Dashed!
    A regebbi hozzaszolasodban irod hogy neked van/volt Formula Force GP-d meg MOMO is, es a MOMO 100szor jobb.
    En meg uj vagyok kormany teren, epp most szeretnek venni egyet, es arra lennek kivancsi, hogy mi a kulonbseg ez a ket kormany kozott? Mi az amivel a MOMO jobb? Tartosabb, vagy kozvetlenebbek/gyorsabbak/erosebbek az FF visszajelzesei, vagy mondjuk jobb a fogasa?
    Raszannam a MOMO-ra a tobblet penzt, csak mielott megveszem kivancsi lenne'k ezekre a dolgokra.
    Koszi elore is...
  • Bucser
    #2505
    bocsiaz offért mindenkitől

    volt egy vitám anno már nem vagyok századtag:D pont a komolyanvétel miatt:D
  • Tomo15
    #2504
    . Ja az elején tényleg azzal mentem:D. Az eltünésem oka az egyik nemsikerült vizsga volt, vagy valami hasonló. Meg kicsit túl komolyan vettétek, de inkább még én voltam túl fiatal;). Valószinű még találkozunk;) tervezem a visszatérést, de nem ilyen vad. százados stb szinten, csak simán röpködni akarok:)
  • Bucser
    #2503
    Emlékszem te voltál aki gamepaddal tolta:D De gyorsan eltűntél szó nélkül. Valami búcsúlevél vagy valami illett volna (elég annyi, hogy "útálom a pofátokat nem jövök többet"...
  • Tomo15
    #2502
    Hát a kiprobálás az tényleg nem árt, bár nem igen van rá lehetöség. legalábbis a megfogdosáson kivül. A dfp ffb-je pedig erösebb mint a momojé:) Bár azon a szinten ahol ezt már érezni lehet, nem igazán szoktam játszani;). OFF: Kül. anno egy rep. századba voltam veled ha még emlékszel:)
  • Bucser
    #2501
    Azért azt te is tudod, hogy a motorerőre való érzékenység az embermérettől is függ.. én valószínűleg ugyanolyan könnyedséggel korrigálok egy momovval mint egy gyengébb motorral szerelt másik kormánnyal vagy épp máshogy hangoltal. Lehet a dfp-t pl én már túl gyengének érezném. A vékonyabbik kormány a jobb ezt sem jelenteném így ki mint egy ad abszolútumot mert az én kosárlabdát egykézzel tenyerelő tenyeremben nem biztos, hogy jólfekszik egy vékonyabb kormány. Nem mint pl egy teniszlabdát éppen körbeölelő kacsóban.

    Hozzátéve én meg ilyen kormányokat használtam már el (nem működőképesek):

    Wingman GP FFb nélküli egy Thrustmaster force racing wheel (még ősrégi) 2 db Act Labs Force RS, Próbáltam MOMO-t próbáltam dfp-t de egyik sem jött be pedig jó 2-3 hétig kölcsönbe voltak mikor vaciláltam mit vegyek. Egyik sem kellett. Majd kiprószálom G25-t:D

    Szóval ahány ember annyi féle preferencia. ami döntő lehetegy ffb-s kormánynál az egyrész személyes próba!!!! másrészt pedig érzékenység és tartósság mert idővel ezeka cuccok sajna szétrázzák magukat:/
  • bertino
    #2500
    -.-
  • Tomo15
    #2499
    Akkor felsorolok néhány érvet. Aszem van egy kis tapasztalatom kormányok terén. Jelen pillanatban ilyen fajata müködőképes! kormányaim vannak:(wingman ffb gp, Ms sidwinder ffb, momom racing, és dfp). Szóval kezdjük a momoval. Kb. 3 éve kaptam meg az első Momom. 1,5 évig nem volt vele semmi baj, kivéve a pedál problémát, de ezellen müködött a pedalfix. Aztán hirtelen elromlott a kormány része, ezután vettem egy újat, ami mágig jó. Maga a kormány része jó, bár, dfp után igencsak furcsa. Az első érezhető külömség az a kormány ellenálása gyors forditáskor. Elég vegyes érzelmeim voltak, mikor kiporbáltam ujra a dfp után. Nehezebb vele hirtelen nagyot korrigálni pl. Sokkal nehezebben forudúl ilyenkor a kormány. A dfp ebböl a szempontból sokkal jobb. A két kormány fogása közül nekem a dfp, keskenyebb kormánya jön be jobban. Talán azért, mert viszonylag kicsi a kezem. A dfp-röl egyenlöre csak jót tudok mondani, ellenben a momoval. Azért a dfp-n érezni, hogy javitottak a ffb motoron... Mindenesetre én dfp-t vennék.
  • repsol
    #2498
    Szerintem a momo-t vedd. Jobb mint a dfp.
  • Tomo15
    #2497
    Igen. Szerintem a dfp-t vegyed. Jobb mint a momo.
  • dashed_
    #2496
    detto. mondjuk az enyem meg fiatalabb fel evvel :>
  • AlieN911
    #2495
    Hali! Nekem MOMOm van és semmi baja a pedálnak (: (1éves)
  • AlieN911
    #2494
    nekem MOMOm van semmi baja a pedálnak (1 éves)
  • Rolesz
    #2493
    Usb vel?
  • Rolesz
    #2492
    és a DFP ugyanúgy pedálhibás mint a Momo?Vagy szerinted melyik kormányt vegyem?
  • Tomo15
    #2491
    Tökéletesen együtmüködik a dfp a pc-vel is. Egyedül a legújabb logitech driverre van szükséged.
  • Rolesz
    #2490
    Hamarosan kormányt akarok venni!Minőségit!Lehetőleg Logitech G25 nem jelent meg és ha megjelenik akkor is drága lesz szóval az nem jó.Logitech Momo pedálhiba.Marad a Logitech DFP az jó kormány és az nem pedálhibás jó PChez is vagy csak PS2?Ha ezek nem jók akkor milyet Pchez?Válaszokat előre is köszönöm.