15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Lacika 79
    #2569
    79-ben születtem, és igen, régen toltam LFS-t. amúgy vidéki gyerek vagyok :)
    bár nemtom, ennek mi köze a kormányokhoz :D
  • torque12
    #2568
    ok!
  • Tomo15
    #2567
    Ez elég fura kérdés. Ugyan annyi, minthogy elromoljon egy más cuccod. Még a legjobb cucc is elromolhat, szóval elég nehéz megmondani, de én úgy tudom, hogy nem szokása;)
  • torque12
    #2566
    szóval mennyi esély van arra hogy 1 DFP tönkre megy?
  • torque12
    #2565
    oks! laci, te hány éves vagy és hol lax? live for speed el szoktál gamézni?
  • Lacika 79
    #2564
    nekem Momo-m van, szal fogalmam sincs. Corolla-ban "ültem" amúgy, vagyis inkább kapaszkodtam a bukócsövekben, ugyanis jobb 1-ben nincs ülés a rallycross verdáknál :D
  • torque12
    #2563
    akkor bocsesz! KOMOLYAN? és milyenben? milyen volt? figyu! 1 dfp re mennyi esély van hogy elromlik?
  • Lacika 79
    #2562
    én ültem már WRC-ben, szal... :)
  • torque12
    #2561
    hát de ott naggyobb a nyomaték meg az autó is könnyebb megt ilyenek!
    A másik meg az, hogy szerintem nem tapasztalatbol beszélsz, mert a pc-s szim.
    sem 100%-os!
  • Lacika 79
    #2560
    60-nál kanyarban nyomsz 1 kövéret a WRC-nek, és simán keresztbe áll....
    de ez enm ide való, ne itt osszuk az észt egymásnak, menjünk át RBR topicba :)
  • 0ppika
    #2559
    én meg valszeg megtudom ítélni hogy a valóságban sem csúszik meg egy utcai autó 60al egy aszfaltos kanyarban, mint ha jeges lenne, nem hogy egy wrc ...
  • Lacika 79
    #2558
    Valszeg ésszel hajt, mégha azt gyorsan is teszi. Meg valszeg normális beállításokkal, nem a default "tanuló" setupot használja.
  • 0ppika
    #2557
    mi köze a jeges út efektnek a sebességi fokozathoz?
  • Lacika 79
    #2556
    Ebben tévedsz ;)
  • Bucser
    #2555
    Kíváncsi vagyok milyen időközönként cserél a srác korányt: mert azért ilyen igénybevételt ha sokat nyuzzák a kormányt nem sokáig bír...
  • Lacika 79
    #2554
    sebességi fokozatokat figyelted azért, ugye? :)
  • 0ppika
    #2553
    ez a kormány megkapja a magáét, amúgy kicsit hihetetlen nekem ahogy az elején nyomja, vagy biztos csak nálam csúszott úgy az aszfalt is mint ha jeges lenne ...
  • Tomo15
    #2552
    Richard Burns Rally 720-fokkal.
  • Tomo15
    #2551
    CSOCSO probáld már ki valahol ha lesz rá lehetöséged. Egyépként 240-270fokon lehet legjobban használni ez tény.
  • torque12
    #2550
    komolyan! akkor most mi a helyes válasz?
  • Ch_Slater
    #2549
    #2545-ben azt írja, hogy teljesen felkeményedik a határ után. akkor most mi van? kinek van igaza? kezdek összezavarodni :D
  • CSOCSO
    #2548
    nem jelez semmi nem akad semmi..
    elforgatod... es valahogy tudod hogy x forgatas utan mar nincs ertelme forgatni.. plusz auto nem fog jobban fordulni.. szal szvsz hanyadek modszer....

    ha meg akadna ott akkor aszondom zsir.. de igy.......
  • torque12
    #2547
    hali! 900 fokon be van állitva a Dfp- akkor megakad 240 foknál? vagy csak a FF jelzi? mert az elöző válaszok nem 1értelműek!
  • KoS
    #2546
    Az nagyon jo, hogy az ffb teljesen bekemenyedik a hataron! Akkor mar ez sem ellenerv nalam az dfp-vel kapcsolatban.

    A kormany izombol valo rangatasahoz: azok alapjan amit eddig olvastam a force feedback-rol a te altalad leirt effect a "Damper effect". Az altalad bekuldot screenshot-bol itelve ez nalad 0-ra van huzva. Lehet hogy ez miatt fordul konnyen a kormany a hirtelen rangatasnal. Ha azt feljebb tolod, akkor szerintem elo fog jonni a momo-nal erzett ellenallas. Elvileg a momo-nal is illene lenni hasonlo beallitasnak, ahol le lehet szedni 0-ra...
  • Tomo15
    #2545
    Természetessen akkor a ffb teljessen bekeményedik. ezért sem zavaró. CSOCSO: a kormány ellenálásnál pedig nem a ffb-t értettem. Probáld meg, hogy "izomból" megrántod a momot(mondjuk hirtelen kell korigálnod az autot), és nem fog olyan "könnyen" fordulni egy bizonyos forditási gyorsaság után. Na a dfp-nél ilyen nincs. Ott akármilyen hirtelen rángatod, teljessen könnyen tudod forgati. Bár ha nyugisabb a stílusod akkor ez nem zavaró. Meghát ezt föleg akkor érezni, ha momo után kiprobálod a dfp-t.
  • 0ppika
    #2544
    hát ha van lehetőséged akkor próbáld ki mind2t vétel előtt

    amúgy simán lehet verseny közben koccig tekerni a kormányt ha kell, nem is ezzel van a gond, hanem a visszaengedés a nehezebb kanyarból kijövet, ha lasú vagy simán túlkormányzottá válik ...
  • KoS
    #2543
    Nekem most azert tetszett meg a dfp, mert ezek szerint meg lehet vele csinalni, hogy pont ugy mozogjon a kormany, mint ahogy az adott jatekban latod.
    Egyebkent en szinte soha nem forditom el utkozesig a kormanyt (mivel akkor mar altalaban amugy is iranyithatatlan a kocsi, jo mondjuk lassu kanyaroknal neha lehet hogy kell), szoval igy valoszinuleg az sem zavar, ha nem utkozik a vegen (bar abban remenykedtem, hogy legalabb az FF ellenallas megugrik annal a pontnal, de ha nem, az se veszes).
    Azert majd megprobalom valahol testkozelbol megnezni mindket kormanyt (momo, dfp) mielott vegleg dontok hogy melyik is legyen.
  • Kaszi46
    #2542
    Nincs, majd a g25-ben lesz, többekközt amiatt is várjuk nagyon!
  • nyamiag #2541
    ezekben nincs is kuplung?
  • dashed_
    #2540
    szntem telleg kenyelmesebb a 240fok.. de pl aki minell jobban sztne realisan jatszani vmilyen szimes jatekkal ahhoz kell a tobb fordulat 6 sebes valto es kuplung:> na en ezert fogom megvenni a g25otot..veszont a momomat tuti meg fogom hagyni mert nagyon jo kis kormany..
  • Bucser
    #2539
    ízlések és pofonok:D
  • CSOCSO
    #2538
    1) nem akarok tobbet forgatni mint amennyit a momot lehet
    2) a momon is lehet az ellenallast allitani ugy ahogy akarod
    3) a beallitod a megadott fokra ez jo duma de ez max annyiban ervenyesul hogy a dead zonet a beallitott erteknel latja majd 100% nak azaz ugyanugy el tudod forgatni.. es szerintem elegge lolsag hogy nincs "vege" a kormanynak.. elforditasz rajta majdnem 1 fordulatot de nem akad a kormany.... ket es fel fordulat? MINEK?? HOVA??? jo az LFS ben?? megneznem ahogy tekergeted 800 szor a kormanyt egy dupla s kanyarban.

    mindegy szar vagy nemszar.. majd meglassuk. nekem innentol kezdve 8 mit vesz az ember.. en majd meglesem a g25 ot.. de sajat tapasztalat hogy KENYELMETLEN ugy vezetni egy jatekot hogy el-el engeded egy kezzel a kormanyt mert forgatod a kormanyt..
    nekem igy a kenyelmes ahogy most van.. ket kezem 100%osan non stop a kormanyon es ugy tekergetem.. van eleje es van vege az erzesnek.. kitekerem es tudom hogy az a maximum.. ennyi..
  • Tomo15
    #2537
    Hát elég lol, hogy látatlanban így laszarozod. LFS-ben nagyon jó, hogy többet lehet forgatni. NEM FELTÉTLEN 900fokot. Be lehet állítani 450fokra, stb. amennyi épp arra a kocsira ideális. 270fok után meg nem akad meg, de azt csak akkor tud zavarni, ha 120%-on van a ffb. Amig nem volt nekem énis azt hittem, hogy szar emiatt, de egyáltalán nem szvsz. Forgatni meg könyebb, mert sokkal kisebb az ellenálása mint a momonak. Ez sokat javít az egész ffb-n. Aki annyira akar momo-t az VEGYEN. Én csak azért javaslom ezt, mert kb ugyanannyiba kerül, és jobb. Mivel nekem van mindkettö, ezért talán tudom
  • Ch_Slater
    #2536
    akkor reménykedjünk, hogy a g25-ön beakad a beállított értéknél, mert szerintem az is 900fokos lesz...
  • CSOCSO
    #2535
    hat en nem vennek dfp-t semmi penzert!!
  • CSOCSO
    #2534
    es mivan ha beallitod 270? 270 nel megakad? vagy 270 fokig erzekeli de utanna még tudod forgatni mert az szar...


    amugymeg kb ket jatekon kivul NEM TUDOM elkepzelni verseny kozben 2-3 at akarjak forgatni akormanyon.

    szal szvsz a kormany felesleges avagy hulyeseg.

    az hogy a kamionos jatekba dejo 2-3 at forgatni az egy dolog.. de egyik race sim jatekben sem lesz jo sokat forgatni.. foleg mert EGYALTALAN nem olyan mint a valo vilagban... FF kozben forgatni uberszar... ha egy kezzel akarod fogni a kormanyt akkor gyengere kell tenned az FF et, stb..szal mijaf@!#nak dfp?
  • KoS
    #2533
    Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!
    Úgy tűnik ezek szerint hogy mégiscsak dfp-t kellene venni...
  • nyamiag #2532
    link? :\
  • 0ppika
    #2531
    kicsit többért momot
  • Tomo15
    #2530
    A logitech 4.60-as driverét letöltöd és máris tudod állítani.