33479
12316971501353788406.png
  • JohnnyNapalm
    #29511
    = ameddig nagyobb a vádlija mint a karja, addig nagy baj nincs :D
  • JohnnyNapalm
    #29510
    a tükröt nézve szerintem azért elég jók az arányok
  • Prince of Máté
    #29509
    Ha ezt viccnek szántad, elég szarul írtad le, semmi poén nem jött le nekem ebből.
    Az ilyen térdgatyás képeket meg annyira imádom, Arnoldról is van 1 ilyen kép, ahol piszkafalábúnak néz ki, miközben tudjuk, hogy azért volt lába :)
  • Tyler1
    #29508
    Annál több. Olyan 200 körül lehet alsóhangon, és ugye 45 éves az ember, azt ne felejtsük el.
  • Retsu
    #29507
    Nagy karok Bill Starr módra:

    http://billstarrr.blogspot.hu/2012/01/bigger-arms.html
  • Retsu
    #29506
    Ránézésre ezt olyan 160 kilónak saccolom, ami bár "not too shabby" de azért 1 évek óta keményen edző és rendesen tápoló színélsztől azért tényleg többet hinne az ember. A lábedzéseket enyhén szólva nem erőlteti túl.
  • immovable
    #29505
    Ez azért remélem jó szög.

  • immovable
    #29504
    Látom ide is érdemes valami viccesebb képet betenni, hisz értő a közönség. uhh bazdmeg
  • Prince of Máté
    #29503
    Ja értem.
    Hát nekem nem az az első, hogy kritizálni kezdem valakinek az izomzatát, mikor éppen 180 kilóval csinál felhúzást. De gondolom ilyenkor nem irigységből mondta.
    Egyébként ha a jobb lábát nézed, és nem a balt (ami szerencsétlenebb szögben van), akkor azért látni, hogy elég combos.
  • Tyler1
    #29502
    Ez Hugh Jackman és látszólag nem erőlteti túl a lábedzéseket. Bár akkora súlynál már az is keményen igénybe van véve, szóval gyenge biztos nem lehet.
  • Prince of Máté
    #29501
    Nem értem a mondanivalódat.
  • immovable
    #29500
    "X-man-ünk nem túl combos. :)

  • vsly
    #29499
  • vsly
    #29498
  • Vaxi
    #29497
    ha bemelegítesz, és nem agyatlan módon rángatózol a súlyokkal, illetve megfelelő a multivitamin bevitel és ízületvédőt is használsz, akkor nem
    :)
  • loserman
    #29496
    Tudom, hogy a testépítés mellett mi szól, de kíváncsi lennék a negatív oldalára is.
    Aki ezt a sportágat űzi, garantált valami ízületi fájdalom? Amatőr, hozzá nemértőként kérdezem.
  • The Protector
    #29495
    Szia!Én azért hagytam abba a felhúzás gyakorlatot mert rettenetes fájdalmaim voltak tőle.Komolyan.Aznap már kedzett fájni a hátam,másnap rosszabb volt,és ez nem izomfájdalom volt sajnos.Egy darabig nyomattam aztán abbahagytam mert rendszeres volt a fájdalom.
  • Tyler1
    #29494
    66 yrs old, problem?


  • Retsu
    #29493
    Kezdetnek, ha nem vagy hozzászokvade aztán inkább kemény 10-12. Egyébként jó lenne a csípőemelést csak 1 lépcsőfoknak tekinteni a teljes hídhoz(fitnesses csajok ezzel edzik a popójukat mert igencsak megedzi, namost kinek mi a prioritás).

    A T-evezést meg simán lehet kétkezessel úgy hogy üres végét a sarokba, súlyozottat megfogni"alul-felül". Ha gondolod, váltogathatod a fogást szériánként, de nem ezen múlik!
  • hungary27
    #29492
    Lehet, de ha nincs T-rúd, akkor fogsz egy sima rudat és ezzel evezel.
  • loserman
    #29491
    Még valami:
    Van egy ilyen gyakorlat, hogy "egykezes evezés t-rúddal". Ezt sima rúddal nem lehet végezni? Miért T-rúddal kell?

    Köszönöm előre is.
  • loserman
    #29490
    Köszönöm.
    Csípőemelés nem tűnik úgy, mintha nagyon megdolgoztatná a tested. De majd kiderül. Mennyit ajánlasz? 3x20 ?

    #29487:

    Köszi a választ.
  • Breki33
    #29489
    Felhúzás egyenes lábakkal, egykezes súlyzókkal
    vagy rúddal



    fordított hiperhajlítás

    http://www.youtube.com/watch?v=LwKeZFG5_HE

    csípőemelést,vagy az egyenes hid

    http://www.youtube.com/watch?v=8aNEM48h7Z4

    http://www.youtube.com/watch?v=SoK-DjUlTiM

    Cable Pull Throughs

    http://www.youtube.com/watch?v=VuDc1IQuwZo
  • Breki33
    #29488
    Az ülő verzió a soleus izmot dolgoztatja meg – ez a gastrocnemius alatt húzódik, és szemből nézve a vádli szélességéért felelős inkább.

    Ajánlott rendszeresen végezni.

  • shaba23 #29487
    deadlift
    jóreggelt
    hiperhajlítást tudod csinálni, ha pl ágy szélére kifekszel és valakit ráültetsz a lábadra.
  • loserman
    #29486
    Sziasztok!
    Hiperhajlítás helyett tudtok ajánlni más gyakorlatot (otthon elvégezhetőt).

    Köszi
  • shaba23 #29485
    Most használtam első alkalommal az ülővádlis gépet...
    Igen csak délcegen lépdeltem az öltöző felé:)
    A vádlimat nem nagyon vette igénybe (az azért már edzett az álló vádlizástól), de a bokám környékén minden izomsejtet külön-külön érzek.
  • shaba23 #29484
    a deadlift pont az a gyakorlat, amitől könnyen megfájdul a dereka az embernek, főleg, ha még nem túl erős. Mondjuk, ha nem közben, hanem utána kezdted érezni, az lehet hogy csak azért van mert használtad, ahogy Retsu is írta. Nekem most a hátsó combom haldoklik:)
    Én előtte mindig csinálok 50 hiperhajlítást, hogy bemelegedjen a derekam.
  • Tyler1
    #29483
    off: Pain & Gain-t nézzétek meg, mert ekkorát még nem röhögtetek az évben :)
  • Retsu
    #29482
    Kérdésmit jelent az hogy megfájdult? Ha érződik edzés után pár napig, akkor semmi extra nincs vele. Ha nyilallás van, akkor már lehet hogy becsípődött vmi.
  • veszelka
    #29481
    akkor nem az. érdemi hozzászólás?
  • JohnnyNapalm
    #29480
    az nem szakítás
  • Retsu
    #29479
    "A politika, nem pedig a sportolók egészsége iránti aggódás volt az oka a változásoknak. Nagyon kevesek voltak,akik tudták az igazságot,és a kinyomást hirtelen leminősítették egy kisegítő gyakorlattá, már ha egyáltalán foglalkoztak vele. Gondolhatod,hány sportoló sérült meg a gyakorlat miatt. Pont annyi, mint a többi miatt"

    "A forgatóizmok sérülései gyorsan előtérbe kerültek, mihelyst a fekvenyomás átvette a fő vállövezet-erősítő gyakorlat szerepét."
    " A kinyomás egyik igazi plusz pozitívuma, hogy segít rendben tartani a forgatóizmodat. De vannak más előnyei is. Ez az egyik legjobb-de talán a legjobb-gyakorlat a vállizomzat komplett fejlesztésére. A vállizom mindhárom fejét megdolgoztatja, míg más felsőtest-gyakorlatok mint a fekvenyomás vagy a ferdepados fekvenyomás nem hat az oldalsó részekre. Továbbá, nagszerű gyakorlat az erős, lenyűgöző tricepszek kialakítására. Egszerűen csak nézd meg az 1960as évek nagy sportolóinak fényképeit, és igazolják állításaimat. Phil Grippaldi, Bill March, Norb Schemanski, Ken Patera, Bod Bernarski és Ernie Pickett képe azonnal beugrik nekem.Az ő csodálatra méltó tricepsz és vállizom fejlődésük egyenes következménye volt a rengeteg kinyomásnak.Pont."

    Bill Starr
  • veszelka
    #29478
    van itt olyan, akinek megfájdult a dereka deadlift (szakítás) után?
  • Retsu
    #29477
    Idéznék 1 cikkből azoknak, akik úgy gondolják a fekvenyomás nincs túlbecsülve:

    "A két legfontosabb gyakorlat, amit mindenki végzett, az a teljes guggolás és a kinyomás voltak. Nem volt kivétel. A hátizmokra választott gyakorlatok eltérőek voltak, de a test alsó és felső részére nem."
    "A fekvenyomásra való áttérés nem fokozatosan, hanem meglehetősen váratlanul történt. Az első csapás az volt, amikor a kinyomást levették az olimpiai súlyemelő számok közül 1972ben. A második,és harmadik csapás gyorsan követte az elsőt: az erőemelés, mint sportág előretörése, ahol a felsőtest erejét fekvenyomással mérik; illetve a súlyedzés berobbanása az atlétika világában sportolók edzésébe, különösen az amerikai focit játszó sportolókra gondolok.
    A fekvenyomás győzött,mert: 1. nagyobb súllyal lehetett dolgozni
    2. könnyebben el lehetett sajátítani
    3. biztonságosabbnak ítélték meg
    A harmadik ok volt mind közül a legfontosabb.Az edzők és sportigazgatók gyakran óvatosan bántak a súlyemelő tanítványaikkal, és természetesen nem akarták növelni a sérülések esélyét azzal, hogy olyan gyakorlatot végeztetnek velük, amit még az olimpiáról is kizártak. a kinyomás kiejtése az olimpiai sportszámok közül tisztán sportpolitikai okokkal bírt, semmi köze nem volt a sportolók egészségéhez."
  • Breki33
    #29476
    Happy Birthday !

  • hungary27
    #29475
  • immovable
    #29474
    no day is leg day
  • hungary27
    #29473
    tényleg komolyan gondolta :D
  • Tyler1
    #29472
    Berki Krisztián is szép szál ember lett. Legalábbis ahhoz képest, amilyen még a Fradinál volt :)