33479
12316971501353788406.png
  • mike77
    #29631
    Én most 2x mellezek egy héten, az egyiknél kétkezes nyomások, plusz tárogatás, áthúzás, a másiknál inkább az egykezes nyomások dominálnak, plusz még itt is valamilyen nyújtó gyakorlat. Még is lappadt vagyok. Ámbár nem is most diétában fogok megmellesedni azt hiszem. De sose fejlődtem mellben normálisan.
  • oliwwer
    #29630
    Pont ugyanilyen gondom van nekem is. Próbáltam heti 1x, heti 2x, több súllyal, kevesebbel, különböző gyakorlatokkal. Mostanában ráálltam a 30° os nyomással kezdésre, aztán egyenespadon, majd tárogatás, áthúzás, egyelőre semmi.
  • mike77
    #29629
    Hali! Van köztetek olyan akinek xar a melle és bejött valamilyen edzésmódszer? Én csináltam heti egyszer, heti kétszer, de egyik se akar használni. Nagyobb vagyok hátulról, mint elölről . Kezd elég szarul kinézni.
  • Darth Sith
    #29628
    a hotblood-ban összesen van 4500mg kreatin. ez a nullánál több, de egy gyenge kreatin kúrához is kevés szerintem, ettől nem nagyon kéne gyors tömeg gyarapodást érzékelned. egy rendes kreatin kúra során, naponta többször megy 5-10g kreatin, heteken át.
    én évekig használtam diéta alatt is hotblood-ot, most épp powered-et, és tökéletesen jól működött, nem tapasztaltam hasonlót. Nem lehet, hogy inkább az étrendben van valami probléma?
  • Prince of Máté
    #29627
    Tökmindegy
  • vsly
    #29626
    Huhh...qrva xarul fogalmaztam meg már látom...:p
    A kérdésem érdemi lényege arra vonatkozott volna,hogy érdemesebb-e stimulánsok nélkül edzeni amikor a zsírvesztés a cél,vagy azt csak tömegelésnél javallott?
    Illetve tökmindegy?(,mert az a kretin által megkötött extra víz csupán ami belém verte a frászt? :) )
  • Vaxi
    #29625
    kreatintól nem bevizesedsz, hanem vizet köt meg (más a két fogalom).
    egyébként lehet attól a súlynövekedés.
  • oliwwer
    #29624
    Inkább a kreatin. A hotblood-nak szinte semmi tápértéke, ahogy elnézem.

    Adagonként tartalmaz:

    Kalória 28 kcal
    Kalória Zsírból 0 kcal
    Zsír 0 g
    Nátrium 14 mg
    Szénhidrát 7 g
    Cukor 1 g
    Fehérje 0 g

    Ez lószar, még diétában is
  • vsly
    #29623
    Ezek az edzés elötti stimulánsok lehetnek kártékony hatással a diétára? Eddig Hot bloodot használtam,most áttértem a pow3red+No-Fx kombóra,és hízok...Tény hogy durvább az edzésintenzitás...de le kéne még adnom 3-4kg zsírt...Vagy csak a creatin miatti vizesedéstől van???
  • Tyler1
    #29622
    Kinek hogy, én mondjuk nem szeretem annyira a túlzott cukorbevitelt edzés után sem :)
  • Prince of Máté
    #29621
    Támogatom, én is így csinálom, de dextrózból mehet 50g simán.
  • Tyler1
    #29620
    Edzés után 2 adag fehérje, 10-15g dextróz, 70-80g darált zab vagy hácéknek rizs és ennyi :) Nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Lényeg, hogy a szilárd kaja rendben legyen és jönni fog a tömeg.
  • shaba23 #29619
    Mennyivel egyszerűbb lenne, ha annyiból állna a vásárlás, hogy
    adj 5 kg tömegnövelőt!!
    milyet?
    csokisat.

    oszt csókolom...

    ehelyett már hetek óta agyalok, hogy mi lenne a legjobb, az íz már nem is lényeges:D
  • Tyler1
    #29618
    Mass Gainernél nagyobb részben tartalmaz cukrot az össz ch, plusz gyengébb is a ch profilja, fehérjét meg alig tartalmaz. Ilyenre ne költs pénzt, nem éri meg az árát.
  • Retsu
    #29617
    Konkrét számokat elég nehéz írni. A Jumbót eleve nagyon ektomorfoknak találták ki szal nem csoda hogy annyi ch van benne. De a szénhidrátbevitelre (már ami a turmixos mókát illeti) én a maltodextrint javallom,még edzés utánra is. Szép lassan szívódik fel, úh. az se baj ha kicsit több megy a mérőbe.
  • Panzermeyer
    #29616
    shop.vitaltrend.hu és ott nézz rá az msm és glükozamin porra. mindkettőből napi kétszer fél teáskanál fél liter vízben elkeverve napokon belül enyhülést hoz. Sajnos a hatás nem folyamatos, a kúrát egyfolytában nyomni kell, de ez minden izületvédőnél így van.
  • Prince of Máté
    #29615
    Én mindenhol azt olvasom, hogy edzés után a testtömeged 0.8%-a kell grammban szénhidrátból. Na most 1 adag jumbóban annyi szénhidrát van, ami egy 2-300 kilós embernek való...
  • shaba23 #29614
    Tömegnövelőből, ha az ember hajlamos zsírosodni, hogy számoljak egy adagot?
    mondjuk ha 90g kell egy adagnak, akkor legyen 75? és mennyire kell ilyenkor (mármint ha csökkenteni akarom) figyelembe venni, hogy mennyi ch jön cukorból?
    Tehát mondjuk Jumbo-ból 90g helyett elég mondjuk 60g mert 37% cukor van benne, míg mondjuk egy Mass Gain 14ből mehet monjuk 80g mert 10% a cukor?

    Rájöttem, hogy bár hajlamos vagyok zsírosodásra, a kajálásom nem 100%, így a fehérje helyett most megnézném a tömegnövelőket (konkrétan fogytam az utóbbi 2 hónapban) úgy sem a nyári strandtest volt a cél.
    De most gondban vagyok, mert az úszógumi könnyen feljön, ezért nem tudok választani milyen tömegnövelőt vegyek. Természetesen választ nem kaptam builderen:)

    igazából konkrétan a mass gain 14re gondoltam, met az megoldaná mind a reggeli, mind az edzés utáni ch-t, a maradék fehérjémet meg bedolgoznám mellé, mert az sajnos elég gyengén van benne :(
  • shaba23 #29613
    Nem tudom, ch-t akartam írni :) (tészta, cukor, gyümölcscukor)
  • Tyler1
    #29612
    Sütibe milyen gyors felszívódású fehérje van? Egyébként a ch-ra kell edzés előtt figyelni, nem a fehérjére (főleg ilyen tésztaféléknél).
  • shaba23 #29611
    Jah, de a családom nő tagjai hús helyett sütit sütnek, és valakinek tesztelni kellett...:)
  • mike77
    #29610
    Szia! Most volt hát-bicepsz edzés, ez pl. teljesen jó volt, erőben is, kedvben is. A gyümin kívül tartom is a diétát, szerencsére azért motivál az eddigi eredmény. Előtte én is "házikosztot" ettem, aztán elegem lett abból, hogy úgy nézek ki, mint egy zsák krumpli :). Erőszint, hát kb. diéta előtti egy maxok: fekvenyomás 120 kg, guggolás 150, felhúzás 180. Na ezekből most talán csak a felhúzás menne, mert azt lusta disznó módon csak nemrég kezdtem csinálni. A többiben eléggé visszaestem, ami nagyon bosszantó. Alig várom, hogy tömegeljek :). Azt én is valahogy úgy akarom belőni, hogy a legkevesebb zsír jöjjön fel, ne legyek megint krumpli :).
  • hungary27
    #29609
    2-2,5g*ttkg fehérje
    5-6g*ttgk ch
  • Prince of Máté
    #29608
    kérdezd meg bunny-t
  • Renjike
    #29607
    tömegelésnél testkilógrammonként hány g fehérje , ch , zsír kell?
  • Retsu
    #29606
    Szia! Üdv neked is! A diéta miatt valóban lehet 1 hullámzó teljesítmény, ami elég idegesítő tud lenni. Nem tudom milyen edzettségi állapotban vagy, viszont ha már elkezdtél diétázni, akkor igyekezni kell tartani magad hozzá.Ne érts félre, 1 kis gyümölcs simán belefér, legfeljebb 3 perccel többet mozogsz. Azok közül is kiemelném a szőlőt, ami nagyon jó,most van szezonja és háttényleg aki kertes házban van, nem kell szőlőmag-kivonattal szórakozni. Nálunk is van jó bioszőlő. A diétara általánosan visszatérve, én amíg nem szedek fel jelentősebb izomtömeget,eldöntöttem nem diétázok. Inkább ilyen "testkompozíció-változtatás" párti vagyok, szal ha úgy érzem kicsit több súly jön fel, csökkentem a szénhidrátot(ezzel együtt nyilván az összkalóriát is).

    #29604: Ha nagyon bekajáltál inkább 2, bár emésztés függvénye :D
  • DarkHorSe
    #29605
    Edzes utana kene gyors felszivodasu feherjet enni :D
  • shaba23 #29604
    Ha gyors felszívódású fehérjét kajáltam, kb mennyi idő múlva menjek edzeni? 1-2 óra? (konkrétan besütiztem:D )
  • mike77
    #29603
    Kaja rendben van. Edzés előtt kávét iszok :). Régebben vettem liquid sockot, attól meg kibuktam :)))
  • mike77
    #29602
    Május elején kezdtem a diétát, eleinte hirtelen fogytam, most már lassú, kb. három hetente egy kiló, vagyis nem gyors. Az erő és a motiváltság csökkenés csak most jött elő feltűnően, ezért gondoltam a túledzettségre.
  • oliwwer
    #29601
    Mennyi idő alatt ment le ez a 19 kiló, amit említettél?

    Nagyon kell figyelni, hogy ne essen túl gyorsan a súlyod. Szerintem meg lehetne próbálni az 1,4-5 - ös ch /testkg. A gyümit meg ezeket meg hanyagolni kéne. :)
  • DarkHorSe
    #29600
    En akkor szoktam nyafi lenni, ha nincs rendben aznap a kajam. Minden mas esetben altalaban siman megcsinalom azt a cel amit kituztem aznap. Probalj ki vmi edzes elotti felporgetos cuccot, vagy csak siman szedj be 100mg koffeint es lesz energiad edzeni :D
  • mike77
    #29599
    Az alvással nincs gond, izomfájdalmaim sincsenek, viszont kisebb húzódásaim mostanában gyakrabban vannak, ráadásul a leghülyébb helyeken, látszólag ok nélkül. A ch bevitelem elvileg egy g/ttkg, ez rizsből minden nap, erre rábűnözök gyümivel, mert kertes házban lakunk és nem bírom ki, hogy ne egyek, meg néha túróba tördelek egy kis kakaós győri jóreggeltet :). Sajna üldögélős melóm van, most. így eléggé lassan fogyok még ennyi ch-val is. Bár határidő nincs:). Csak vacak mikor az edzés felénél kipukkadok. Szombaton a lábat be se fejeztem, úgy kidőltem.
  • oliwwer
    #29598
    Szerintem sem túledzettség.

    Amikor én túledzettem magam, akkor elég komoly izomfájdalmaim voltak, és egyáltalán nem tudtam aludni. Mint amikor lefekvés előtt iszol energiaitalt, és baromi álmos vagy már, de nem enged átlépni azon a határon, hogy bealudj.

    Nem tudom mennyi ch-val diétázol, lehet hogy túl kevés?
  • Tyler1
    #29597
    Kétlem, hogy túledzettség lenne, azt megéreznéd edzésen kívül is. Ez az alacsony ch "kellemes" hatása lesz. Csináld szépen végig a diétát, majd utána pihenhetsz, ilyenkor nem érdemes kihagyni edzéseket, mert többet veszítesz vele, mint nyersz.
    Ha nagyon szenvedsz, akkor valami pörgetővel adhatsz egy kis löketet a háborúnak. Zöld teát is ihatsz, kedvezően hat az anyagcserére + élénkít.
  • mike77
    #29596
    Szisztok, üdvözlök mindenkit. Szeretnék csatlakozni ha lehet. Visszaolvastam 70-80 oldalt, elég szimpatikus csapat gyűlt itt össze. A legtöbb fórum elég kihalt, itt úgy látom van még élet :). Kérdésem mindössze egy lenne a túledzettséggel kapcsolatban. ÉLetem első normális diétáját csinálom, lement 19 kiló. Mostanában a heti 4 edzésemből kettőn legszívesebben összesírnám magam, úgy megy, a másik kettő viszont nagyon ütős. Nem tudom, hogy csak a diéta miatti van ez a hullámzó teljesítmény, vagy kezdem túledzeni magam. Ki akartam hagyni egy hetet de nem bírok magammal :). Elvileg az alacsony szénhidrát beviteltől is lehez ez az egész. Volt már így valaki?
  • immovable
    #29595
    +1
  • shaba23 #29594
    Persze az nem hülye kérdés, hogy "apukámmal motoroztunk és a többi motoros integetett, miért van ez?"
    Erre tud ő is normálisan válaszolni, ha meg valaki, aki szeretne kezdeni magával valamit, és nem ért hozzá, viszont össze van zavarodva a neten található ellentmondásoktól, azt meg elküldi a picsába.
    Vannak ott mentális problémák, akárki akármit mond.
  • Retsu
    #29593
    Igen, abban kétségtelenül van igazság hogy aki komoly(abb) eredményt akar, az fektesse bele az időt.
    Lehet hogy nem kimondottan, de azért elég mellesek. Jó, 1 bizonyos szinten nyilván vannak kiegészítő gyakorlatok de mint korábban írtam: a fekvenyomás alapgyakorlattá lett átkategorizálva. Ez alapján úgy is kellene kezelni, kivétel pl. aki csak kiegészítésnek űzi ezt a sportot. Ha mindenképp a mellre hatás az elsődleges, akkor meg a Larry Scott-féle nyakhoz leengedett nyomást kell csinálni a különböző intenzitásfokozó-technikák helyett. Legalábbis a haladó szintig biztosan.

    #29592: Részben persze hogy frusztrált, meg ugye a látogatottság. Sokan tényleg röhögni járnak oda.
  • csuuzli
    #29592
    humoristának azért elég gyenge a bunni, miért válaszol akkor a hülye kérdésekre? Vagy amire nem akar?

    Szerintem csak a frusztrációját vezeti így le, nagyon szomorú.