33479
12316971501353788406.png
  • Vaxi
    #29551
    tömegnövelés - több kalória bevitele a szükségesnél
    szálkásítás - kalória deficit elérése optimális fehérje-szénhidrát-zsír bevitel mellett.
    edzeni mindkét esetben ugyanúgy kell.

    azthiszem ez a kisebb súllyal többet nyomok és szálkás leszek annak a fejéből pattant ki, aki kitalálta, hogy a protein az koksz és csak felfújt izmod lesz tőle, vagy hogy 6 után nem eszünk.) :)
  • oliwwer
    #29550
    ne mondj neki hülyeséget légyszives
  • Vaxi
    #29549
    ez sajnos igencsak téves feltevés, ha izzadástól szálkásítani lehetne, most mindenki olyan lenne, mint egy kárász raj.
    az izzadás csak a vizet nyomja ki belőled, zsírt nem
  • impossibru
    #29548
    Tömegnövelés - nagy súllyal kevés ismétlésszám pl 4*8 fekvenyomás
    szálkásítás-kisebb súllyal magas ismétlésszám,jobban is megizzad az ember én azt vettem észre,de ez lehet egyénileg változik...
  • oliwwer
    #29547
    Szia!

    Nem olvastam teljesen végig, de egy dolog ami fontos. Szálkásításnak semmi köze ahhoz, hogy 4x10-et, vagy 6x8-at vagy 3x12-t csinálsz. Szálkásítás = diéta. Szálkásabb akkor leszel, ha megfelelő étrended van.

  • Steel
    #29546
    Sziasztok

    A véleményetekre vagyok kíváncsi, úgy látom van itt sok expert, akik majd remélhetőleg hasznos választ adnak.
    Szóval nem rég kezdtem újra a termet. Középiskola alatt kb. 3-4 évet végig gyúrtam, heti 3-4 edzéssel, sosem szedtem semmit. Akkoriban először 6x8-as szériával alapoztam 1-1,5 évig, majd váltottam nagy súlyú 6x6-ra, mivel nőni akartam. Ez a múlt.

    Szóval hosszabb küzdősport után idő és lakhely miatt megint gyúrogatok már majdnem 8 hónapja, de munka miatt nem mindig tudok lemenni annyiszor, ahogy tervezem. Valamikor csak heti kétszer jön össze, legrosszabb eset az az egyszeri szombati átmozgatás (azt utálom)...
    A lényeg: ez nekem már csak hobbi, nem akarok jól megnőni/versenyezni, vagy komolyabban fejlődni (már csak időráfordítás miatt sem menne). Edzett akarok lenni viszonylag jó külsővel és csajozni akarok, ennyi...

    A téma, amivel hozzátok fordulnék az a széria-szám és edzésprogram. Korábban olvastam, hogy egy szar edzésprogram nem csak hasztalan, de néha kártékony is tud lenni... Ezért nem vagyok benne biztos, hogy amit csinálok az jó-e?

    Edzésprogram és széria:
    mivel főleg szálkásítani akarok, mindenből (értsd hason kívül, tényleg mindenből!) 4x10-et szoktam csinálni, és viszonylag nagy súllyal, de szabályosan, tehát szálkásításon nem azt a rángatást értem, amit néha egyes emberek művelnek. :) Mindig akkora súlyt választok, hogy a 10. ismétlés éppen sikerüljön, ha nem megy, akkor inkább kicsit leveszek belőle, de a 10-et mindig tartom.
    Számaim: 180cm, 90kg. Testtípusom: endomorph és mesomorph között, de inkább endomorph. Szóval hízok mint a disznó, de ha aktívan edzem, akkor az izom is jön. Anno, amikor megnőttem, akkor egész gyorsan fejlődtem, de mindig hájas maradtam. Ezt azóta már az étrendemmel kordában tudom tartani.
    A kérdésem: az adottságaimhoz megfelelő ez a 4x10-es széria nagy súllyal, ha szálkásodni akarok?
    Edzésprogramom: na itt majd lesz flame :D de nyugodtam mondjátok, ha szar, mert nem akarok 40 évesen bottal járni...
    Két napos edzésprogramot dolgoztam ki, amiket mindig váltogatok. Nincs olyan, hogy hétfő van, akkor előröl az egészet. "Ha az egyik múltkor volt, akkor most jön a másik", és minden izomra kétféle gyakorlatot csinálok egy nap, ennyi:
    1:
    500m futás
    Mell: (egyszer közép és 45 fok, máskor közép és negatív)
    Láb: vagy gugolás, vagy akármilyen acélhuzalos gép
    Bicepsz: francia rúd és egy kezes súlyzók, vagy acélhuzalos gép
    Has minden mennyiségben

    2:
    500m futás
    Váll: (nyakból kitolás rúddal, és utána vagy egy kezes súlyzókkal oldalra emelés, vagy rúddal állhoz húzás)
    Hát: Nyakba húzás rúddal, szűken mellhez húzás rövid rúddal vagy néha vízszintesen hashoz húzás szintén rövid rúddal
    Tricepsz: tolódzkodás vagy rúddal fekve homlokra eresztés vagy géppel
    Has minden mennyiségben

    Előre is kösz a válaszokat. A legfontosabb: 4x10-es széria = szálkásítás?

    Üdv.
    Steel
  • Retsu
    #29545
    "adjon időt a testének megtanulni szabályosan végezni mozgásformákat"

    Itt a lényeg. Személy szerint úgy vagyok vele, a nehéz gyakorlatok előtt rendesen be kell melegíteni, még így kánikulában is. Mindazonáltal több kutatás is alátámasztja, hogy az ízület akkor fejlődik arányosabban az erővel/izommal, minél nagyobb a súly. Ezért veszélyesebbnek tartom a "pumpálósdi"t, mert ott NINCS AKKORA SZÜKSÉG ízületi erőkifejtésre, kvázi fejlesztésre.

    #29542: Az a huncut nyelv...
  • Kiriyama
    #29544
    Egyetértek. Én 44 vagyok,és bárcsak okosabb lettem volna fiatalon,és jobban vigyáztam volna magamra,nem fájna a vállam,könyököm,derekam. Persze ezt is el lehet viselni,de tuti hogy megfelelő odafigyeléssel megúsztam volna sok problémát. Bár 20-25 éve ennek még nem volt akkora sajtója,reklámja mint ma,és nem volt net sem,ahol ingyen lehet tudást szerezni. Én azt mondom minden fiatalnak,adjon időt a testének megtanulni szabályosan végezni mozgásformákat,mert a helytelenül végzett gyakorlatok 10-15 év múlva fejtik kis káros hatásukat,amikor már csak csökkenteni lehet a fájdalmat,de eltüntetni nem. Sajnos a rohanó világban egyre kevesebben gondolkodnak így és akarnak minél előbb nagyobb izmokat,nagyobb erőt még mielőtt az ízületeik ,idegrendszerük megszokná a mozgásformát.
  • oliwwer
    #29543
  • Breki33
    #29542
  • impossibru
    #29541
    Sziasztok két kérdéssel fordulnék hozzátok,

    A HI-TEC fehérjével van valakinek valami tapasztalata? Összetétele alapján elég jól hangzik 25g-ban 21,2 fehérje és 100grammban van 28g oldott bcaa,ha jól nézem

    Illetve valaki megtudná mondani ez milyen fehérje?

    Előre is köszönöm a segítséget
  • JohnnyNapalm
    #29540
    úgy értettem hogy a teljes napi tápanyag 20%-át
  • loserman
    #29539
    Oké, rossz volt a kérdés. Hogy számoljam a szükséges mennyiségű zsírt? Testtömeg kilónként?
  • Tyler1
    #29538
    A versenyzők tisztában vannak az alapokkal. Amatőr/hobbi szinten már kevésbé. Folyadékbevitel, zsírbevitel, vitamin bevitel, bemelegítés el van sumákolva, persze a nagy súlyok nem, amivel tök szabálytalan gyakorlatokat csinálnak. Egy fiatal ízület is ugyanúgy begyullad, elkopik a hanyagság miatt, amit lehet kezdetben nem érez az illető, de idővel úgyis megbosszulja magát. Nekem rengeteg 30 feletti mesélte, hogy fiatalon ők is nyomták ezerrel a kondit, meg az xy sportot, aztán mostanra vállak, térdek, derék szétbaszva. A sörösüveg emelése, meg a távkapcsoló nyomkodása nem okoz egyedül fájdalmat.
    Az ízületek megóvása a hosszútávú tervek alapja ebben a sportban.
  • Breki33
    #29537
    téves álláspont

    "Az emberek nagy része akkor vásárol hasonló terméket, amikor már megtörtént a baj. Ezek a keszítmények nem csak elsősorban a sérülés kezelésére szolgálnak, hanem annak megelőzésére.

    A testépítés tipikusan az a sport, amelyikben a sérülések sajnos nagyon gyakoriak. Hogy ezek kisebbek vagy nagyobbak, az gyakran rajtunk múlik. A kisebb sérülések hosszú távú elkerülése gyakorlatilag lehetetlen. Ez azért van, mert súlyokkal dolgozunk, tehát előfordulhatnak apró húzódások, ideiglenes ízületi panaszok és így tovább.

    A gyermek- és fiatalkori, valamint a későbbi életkorban bekövetkező sport- és közlekedési balesetek azonban gyakran vezetnek úgynevezett másodlagos (szekunder) ízületi kopáshoz, amely szinte bármely ízületünkben előfordulhat

    Arthrosis kezelése

    Először is tisztázzuk, hogy arthrosist gyógyítani a tudomány mai állása szerint NEM LEHET! Csakis védeni tudjuk magunkat tőle, illetve lassíthatjuk a folyamat előrehaladását.

    -Antioxidánsok: A-, C-, E-vitamin, szelén akadályozza a porc (további) károsodását és lebomlását
    -Ízület-, Porcvédők: főként a glükózamin-szulfátról bizonyított a porcanyagcserére vonatkozó jótékony hatás. Nem csak a porcokra, hanem a szalagokra, inakra is jótékonyak.
    -Gyulladásos fázisban gyulladáscsökkentő módszerek alkalmazása szükséges, például: jegelés (napi 5-6 alkalommal egyenként kb 20 perc időtartamban, nem közvetlenül a bőrre a testrész alakját felvevő jéggel, pl.: fagyasztott borsó, kukorica…stb), gyulladáscsökkentő pakolások, hidegkezelések(mostanság kezd divatba jönni a „hideg szauna”)
    -Torna, fizikai aktivitás: megfelelő izmok erősítése, a helyes testtartás kialakítása, az ízület túlfeszítésének megakadályozása, személyre szabott mozgásterv kialakítása a túlterhelés elkerülésére. Tehermentesített vagy alig terhelt helyzetben való testedzés pl. úszás, biciklizés. Az aerob edzés tehát a zsírégetésen, tüdőfunkciók javításán túl a vázrendszerre is jótékony hatású!
    -Fájdalomcsillapítás: például fizikoterápia, melegkezelések, pakolások, masszázs, akupunktúra. Szakember felügyelete fontos, mert minden kezelésnek van ellenjavallata. Például – a teljesség igénye nélkül- gyulladás esetén nem alkalmazható melegkezelés, masszázs
    -Manuális terápia: módszerek, melyek sokat segíthetnek az ízületi mozgás beszűkülésének eredményes korrigálásában, és fájdalomcsillapításra is alkalmazhatók. A csontkovács és a manuálterapeuta nem ugyanaz!! Orvosi csontkovács módszert, vagy ízületmobilizálás céljából gyógytornász keressünk!
    -Az ízületi folyadék pótlása; hialuronsav-pótlás: az ízületi merevség csökkentésére, fájdalomcsillapításra és gyulladáscsökkentésre egyaránt eredményesen alkalmazható módszer
    -Gyógyszeres kezelés: Az ízületi kopás egyes szakaszaiban, illetve a súlyosabb formáinál időnként szükségessé válhat gyógyszeres kezelés alkalmazása is fájdalomcsillapítás, gyulladáscsökkentés, illetve az ízületi merevség oldása céljából

    Látható, hogy igen sokat tehetünk ízületeink védelme, a problémák megelőzése érdekében! Szokás kérdése, hogy a megfelelő ételek és edzéstechnikák bekerüljenek mindennapi gyakorlatunkba."

    http://body.builder.hu/magazin.htm4?url=/testepites/cikkek/izuleti-kopas
  • shaba23 #29536
    De a fiatal versenyzőnek, ha ésszel csinálja, akkor nem izület védő kell, hanem elég a vitamin. Persze ha már kattog, recseg, fáj, akkor jöhet a B terv.
  • Retsu
    #29535
    Nem az hogy 80 évesen, de aki nem viszi túlzásba nem hinném hogy irdatlan ízületi kopásmiatt kéne aggódnia. Aki fél-vagy negyedismétlést csinál(már ha nincs nagyon haladó szinten) az meg is érdemli.

    #29533: Ha ez leszólás, akkor bocs. Mondjuk hogy ő a leghardcorabb színész azt jó...
  • Vaxi
    #29534
    Edzés kánikulában
  • Prince of Máté
    #29533
    Nem erről volt szó, te szóltad le Hugh Jackmant, hogy övben könnyű... mintha az könnyítene valamit.
  • Tyler1
    #29532
    Miért a fiatal sportolóknak nem veszi igénybe a nehéz fizikai terhelés az ízületeit? Folyamatosan rotálás éri őket, folyamatosan kopnak. Ennyi erővel szarni a bemelegítésre is, nyújtásra is, ráér majd arra 80 évesen az ember...

    Ráadásul pont a fiatalok nagy százaléka végzi szarul a gyakorlatok jó részét, meg csinálnak fél/negyed ismétléseket olyan súlyok alatt, amiket már nem a célizom dolgoztat, hanem az ízületek.
  • Vaxi
    #29531
    bocsánat, félre értettél azt hiszem, az övet nem kell mindig hordani.
    csak akkor, amikor a terhelés már akkora, ami nem teljesen természetes. én kb. testsúlyomnál nagyobb súlyok esetében már felteszem.
  • Retsu
    #29530
    Ez a te látásmódod. Én úgy vagyok vele, hogy 1 bizonyos terhelés/súly alatt nemcsak felesleges, egyenesen veszélyes is lehet mivel a mélyizmok nem fejlődnek párhuzamosan a többivel. Nem akarlak "megtéríteni", mindenki olyan hozzáállással csinálja ahogy szereti, peace!

    Az új builderes cikk, ami a tápkiegek fontosságáról szól, nagyon kiverte nálam a biztosítékot. Észrevettétek, hogy az ízületvédő pl. a C előtt szerepel a fontossági sorrendben? Számomra hihetetlen, amúgy egyáltalán minek kellene 1 fiatal sportolónak ízületvédő? A régi mondás szerint "Ha nincs elromolva, ne javítsd meg". Főleg ha azt nézzük, milyen brutálisan ízületromboló 20as szériákat advokálnak És mi van ha hozzászokik a szervezet, és anélkülmi lesz? Ja, hogy azt is állandóan szedni... biznisszag
  • JohnnyNapalm
    #29529
    kb 20%
  • loserman
    #29528
    Mennyit érdemes bevinni?
  • JohnnyNapalm
    #29527
    hát akkor számold bele a zsírt, az is fontos :D
  • loserman
    #29526
    Emberek!

    Számolgattam hogy körülbelül mennyi fehérjét, szénhidrátot kell bevinnem naponta. Ezt követően a körülbelüli csirke és rizs adagot (mármint hogy mennyit kéne megennem belőlük, hogy fedezzem a szükségletet). Kijött a végére hogy 1800kcal. Ha minden igaz nekem körül 2400kcal kéne. Mivel kellene a különbséget fedezni? Mondjuk zsírt nem számoltam. Jöhet a savazás. :-)
  • Vaxi
    #29525
    http://shop.builder.hu/cikkek.htm4?id=947
  • Vaxi
    #29524
    övet kötelező használni, kb 60 kilónál is...
    ha nem használod, javaslom, 10-20 év múlva meg fogod köszönni
  • Tyler1
    #29523
    Övet meg valószínű azért használ, mert szar a dereka, vagy csak megakarja óvni. Legalábbis nem csak a felhúzást végzi safety-be.
  • Tyler1
    #29522
    Miért kellene Hugh Jackmannek akármit is felmutatnia ebben? Nem testépítő, nem erősportoló, hanem színész. A legkevésbé abban kell neki jeleskedni, hogy mennyit húz fel, vagy mennyivel guggol.
  • Retsu
    #29521
    Nem a súlyon van a hangsúly mert nyilván nem erőemelésről beszélünk. Csak akkor mit keres rajta az öv? Bele kell gondolni azért, hogy többmint 3 év edzésmúlt után nem kis forrást felhasználva vki ennyit mutat fel...
    Arnold lábával kapcs.: ő maga is elismerte, hogy sokakhoz hasonlóan az ő lába is gyenge volt kezdetben. Szóval a karrierje elején nem volt túl fejlett.


    #29520: Meg kell mutatni 1 orvosnak ha ilyen visszatérő fájdalom.
  • veszelka
    #29520
    edzés után 4-5 napig konstans fájdalom, a gyakorlatot abbahagytam egy hónapja, de pár napja ugyanaz a fájdalom ugyanazon a helyen előjött.
  • Prince of Máté
    #29519
    Az, hogy vékonynak tűnik, nem jelenti azt, hogy vékony is. Mondom, van Arnoldról is előnytelen kép, ami még a Shop.Builder Facebookos oldalán volt, rögtön mindenkinek feltűnt, hogy nincs lába, miközben...
  • shaba23 #29518
    Tök mindegy, a lábát szólták le, nem a súlyt. Márpedig az a képen elég vékonynak tűnik. Ez pedig egy testépítő topik.
  • Prince of Máté
    #29517
    Így igaz, egyébként 180 kiló, a twitterén írta. Megnézném, hogy aki ezt leszólja, az mennyivel csinálja...
  • Vaxi
    #29516
    ja és a súlyokat nem azért írtam oda, hogy hú de sok :D
  • Vaxi
    #29515
    az öv kötelező raw versenyeken is. plusz erőt nem ad, csak megtámasztja a gerinc oszlopot.
    mellesleg az én bokám kerülete kb 20 centi, és 12szer felhúzom a százat, és 8szor guggolok vele. szóval az, hogy vékony a sípcsont körül a lába, nem azt jelenti, hogy semmit nem edz rá :))
  • Prince of Máté
    #29514
    "Na meg az öv+hightech cipő nélkül nyilván nem bírna ennyit. "
    Mivan? :D Ezt mire véljem? :D
    Szerinted azok különleges erőt adnak neki vagy mi? Itt még nem X-man, ez csak egy edzés.
  • shaba23 #29513
    Rozsomákot úgysem látjuk rövidgatyában, ellenben félmeztelen annál többször :)
    Látszik, hogy bicajozni szeret, ülővádlizni meg nem;)
  • Retsu
    #29512
    Na jó, ahogy látom 45ös tárcsák, a kisebbeket is vegyük hogy megvan annyi. Ez esetben olyan 185-190, de nem ez a lényeg. Ha rendszeresen csinálna ilyet keményen akár FELEannyival, akkor nem így nézne ki az a láb ez biztos. Na meg az öv+hightech cipő nélkül nyilván nem bírna ennyit. Mindentől függetlenül azért nem semmi.