33479
12316971501353788406.png
  • KaBuTo666
    #29431
    Szivacs.
  • Prince of Máté
    #29430
    Már pedig szétcseszi, nem véletlenül mondják... De hát minden ember a saját hibájából tanul :)
  • Breki33
    #29429
    Egyértelmű sokkal jobb a fogás vele, és szivacsot is szoktunk használni

    gurtni-n is gondolkozom
    jobban ki tudod kapcsolni a kar munkáját, könnyebb koncentrálni a megdolgozandó izomra, na meg persze a nagyobb súlyok használata se hátrány
  • shaba23 #29428
  • Retsu
    #29427
    Én büszkén viselem a bőrkeményedést, csúszás ellen magnéziát használok. Szal kesztyűnek sok értelmét nem látom, de ha nyilallgat a csukló, akkor lehet kell szorító.
  • shaba23 #29426
    A bőrkeményedés ellem mondjuk nem igazán védett a kesztyű, sőt, a varrások miatt még extrák is keletkeztek:) Ráadásul a nyári hőségben volt, hogy annyira izzadt a tenyerem, hogy bicepszezésnél nem tudtam fogni a rudat, annyira csúszott, így ott is hasznos volt a kesztyű.
  • Különc
    #29425
    Nagy súlyokhoz nekem muszáj, bár én gurtnit használok

    Szerk: van hogy néha kesztyűt és gurtnit is
  • DarkHorSe
    #29424
    Sosem hasznaltam kesztyut, van is borkemenyedesem a tenyeremen de nem igazan izgat. Legalabb emlekeztet hogy szenvedni kell azert ha valamit el akarunk erni :D
  • shaba23 #29423
    Kesztyűt használtok?
    Tegnap tudatosult, hogy a teremben csak rajtam van kesztyű, senki más nem használ:) Ilyenem van De nekem a csuklószorító miatt kb kötelező, mert ha ferde padon nagyobb súlyba nyomok, akkor előfordul hogy fáj a csuklóm. Gyerekkorom óta volt olyan problémám, hogy ha rátámaszkodtam, belenyilalt és nem tartotta meg a súlyomat...
  • Tyler1
    #29422
    Semennyire. Ha tömeget akarsz növelni akkor egyél sokat, és edz normálisan, alap programmal.
  • balintk
    #29421
    Mennyire hatásos, ha öt sorozatból 1. sorozatban maximum súllyal nyomok, aztán folyamatosan könnyítek a köv. 2 fokozatban, majd a maradék kettőre megint maximumon kitolom? Igazából tömegnövelés lenne a célom.
  • mgkp
    #29420
    De evolúció az, vagy jobban mondva alkalmazkodott az ember fogazata az evolúció által a sokrétűbb táplálékokhoz. Ez nyílván az éhínség szempontjából kifizetődő volt.

    Pontosan, a példa is tökéletes, nyilván a ragadozókhoz álltunk közelebb.
  • mgkp
    #29419
    Egy percet sem gúgliztam elhiheted, csak én rendesen foglalkoztam és foglalkozom is a biológiával, de hagyjuk akkor.

    De én azt nem értem miért zárja ki a kettő egymást? Attól, hogy mindenevő fogazatunk van, attól nem vagyunk igazán húsevők?

    Egyébként meg kísérletek bizonyítják, hogy a folyamatosan több testzsírszázalékkal rendelkező egyéneknek kisebb az agytérfogatuk. Szóval lehet benne valami.
    De akkor én is félreérthetően fogalmaztam. Nem a hús volt a fő tápanyagunk, hanem a fehérje. De nem így mondom, akkor: A mai világban lényegesen eltolódott az iszonyatos mennyiségű szénhidrátbevitel felé, mint, ahogy az előbbi évezredekben bármikor.

    De mondom, ott vannak a megfigyelések az amerikai őslakos törzsekre.
  • Retsu
    #29418
    Akkor eredetileg tarajos volt, aztán lett átalakítva(nem evolúció!!) gumósra. Mindenesetre sokatmondó az a tény, hogy pl. a marhafehérje-ami egyébként bizonyos mnnyiségű kreatint tartalmaz- sokkal jobb hasznosulású, és magasabb biológiai értékű, mint mondjuk a növényi fehérjék. Miért? Mert bizony eredetileg vagy ragadozók voltunk, vagy legalábbis ahhoz a csoporthoz álltunk legközelebb.
  • shaba23 #29417
    Én kérek elnézést 2 okból
    1. Félreérthetően fogalmaztam, ezáltal belekényszerítettelek, hogy kötelezően félre értsd, amit írtam.
    2. Sokat gugliztál miattam :(

    Szóval: Nem húsevő=nem ragadozó
    Az, hogy veled ellentétben én nem soroltam fel a fogazatok típus, nem tudatlanságból, hanem abból a tényből fakadt, hogy semmi szükség nem volt rá. Leírtam, hogy mindenevő fogazat (kedvedért gumós).

    Amiről az egész kommentem szól, az az, hogy sosem volt fő táplálékunk a hús. Azt, hogy akkor kezdett nőni az agytérfogat, amikor (nyilván a fejlettebb eszközhasználat révén) több húshoz jutottak őseink, nincs összefüggésben azzal, hogy főleg húst ettek volna. Nincsenek óriási agytérfogattal bíró ragadozók.
  • oliwwer
    #29416
    Biológia és evolúció topig lettünk, zsír
  • mgkp
    #29415
    Én ezt nem olvastam sehol, de ha igaz, akkor az azért baromság. Én máshol ezt olvastam, hogy a gabonához nem tudott alkalmazkodni, és ebben azért elég sok ráció van.
  • mgkp
    #29414
    Na ezt magyarázd már el nekem. Igen ez tény, hogy gyüjtögettek, amíg olyan fejletlenek voltak, hogy kövekkel dobálóztak.
    De azt a tényt, hogy az ember agytérfogata, akkor kezdett el lényegesen megnőni, mikor húst kezdett el rendszeresen enni, azt mivel magyarázod?
    Amerikai őslakos törzseket figyeltek meg, akiknek a fő tápláléka legfőképpen a hús (fehérje), zöldségek, gyümölcsök voltak. Megfigyelték, hogy nincs rákbeteg köztük. Nyilván ezt azért nem lehet csak az étrendre fogni, bele kellene számolni genetikai tényezőket, illetve azt, hogy nem olyan húsokat, zöldségeket stb. esznek, amiben tartósítószerek, stb van.

    Elmagyaráznád azt is, mit értesz az alatt, hogy nincs húsevő fogazatunk? Nem is értem, de belegondolva gondolom te sem, hogy mit akarsz mondani. Nyilván nem csak a húsevésre specializálódott, (így képes arra, hogy éhínség esetén több táplálékot is meg tudjon aprítani - evolúció tudod) így tehát gumós fogazatunk van, mint az összes többi mindenevőnek HISZ mindenevők vagyunk tehát a húst is megesszük. Gondolom, azt se tudod milyen különbségek vannak a fogazatok között, de leírom neked :
    - gumós (mindenevő)
    - tarajos (ragadozó)
    - redős (növényevő)
    - tűhegyes (rovarevő)
    De ezzel mire akartál célozni? Hogy az embernek nem is kéne húst ennie? :D
  • Retsu
    #29413
    Nem lehetáltalnos tanácsot adni, hogy mikorra szokja meg, ez egyénfüggő. Mindenesetre szvsz nem árt 4-5 hónapot adni kezdő-vmint középhaladó szinten 1terv nek hogy működjön! Ez az amit sokan elszúrnak, ugrálnak progiról-progira, és azt se tudják mitől értek el eredményt, már ha 1általán elértek.
  • Succor
    #29412
    Szerintem akkor 100% wp lesz..

    Még egy aprócska kérdés.
    A fehérje kalóriáját beleszámoljam tömegelésbe(turmixét), tehát lejjebb vihetem annyival a ch-t, hogy ugyanannyi maradjon a kalória fehérjével együtt mint amit most belőttem?
  • Retsu
    #29411
    Nem tudom,mennyire komolyak a céljaid, mindenesetrea V alak kialakítása nagyrészt 2 dolgon múlik: a hát-és vállszélességen. Szóval ezekre érdemes szélesítő gyakorlaokat végezni.(Mielőtt vsalaki nekem esne hohy nincs külön vastagítáés-szélesítés.azért ne mondja nekem senki h a húzódzkodás jelentősen vastagít, az evezés meg szélesít). Személy szerint hátszélességre a lehúzást nyak mögé(tudom:jájj rotátorköpeny!!!) és a húzódzkodást javallom.Vállszélességre meg az oldalsó fejt edző gyaksik: khm..nyakmögé nyomás. ŰKomolyan, amíg valami hitelesbizonyíték nincs rá, hogy a nyak mögé irányuló gyakrlatok szétcseszik a vállat, addig ÉN CSINÁLOM ŐKET. Mert véleményem szerint túllihegett dolog, ha vki 4eket csinál, az ne csodálkozzon hogy megsérülhet. De ha normális; gondolok itt 7-12es ism.tartományra, és nem 2 évig csinálja az ember, nekem ne mondják hogy káros!
  • Renjike
    #29410
    nem , az ősemberek csak paleolit (vagy mit) gyűjtöttek és csináltak belőle finom csokipudingot meg felfújtat!
  • Vaxi
    #29409
    mind a kettő kiváló minőségű, és nagyon finom :)
    ha nem akarsz annyit költeni, akkor brutal vagy fullforce terméket javasolnék
  • Succor
    #29408
    Egy testsúlyhoz precízen belőtt étrendhez(Tömegelés), melyik lenne az ideálisabb fehérje napközbeni fogyasztáshoz(2 étkezés között illetve reggel, illetve edzés után)?

    100%Wp-n gondolkodok vagy a Nitron :)
  • shaba23 #29407
    Az ember tápláléka mindig is főleg gyűjtögetésből származott, húst akkor ettek, amikor sikerült a vadászat. Ha megnézed a jelenkor civilizációtól távolabb élő törzseit, akkor látni fogod.
    Szerinted miért nincs húsevő fogsorunk? Azért mert a táplálkozásunkból fakadóan mindenevők vagyunk.
  • Prince of Máté
    #29406
    A paleoit diéta az őskorra hivatkozik, az meg kb 5 millió éve volt.
  • hungary27
    #29405
    1g/ttkg sok lesz. Bőven elég 40-50 gramm.
  • impossibru
    #29404
    Sziasztok még egy olyan kérdés,edzés után fehérjébe 1g/tskg dextróz hosszútávon nem okoz cukorbetegséget/hirtelen vércukorszint leesés rosszullétet?
  • mgkp
    #29403
    Utolsó mondatot nem rád értettem, így visszaolvasva félreérthető.
  • mgkp
    #29402
    Milyen 5 millió év? Ez a wikipédia cikk egy fos, valami normálisabb oldalt keress. Európában a gabona kb 500-700 évvel ezelőtt jelent meg, mikor valami alternatív tápanyaghoz kellett nyúlni a népesség növekedése miatt. Azért az nem sok idő az evolúcióban az alkalmazkodáshoz.

    Nem azt mondom, hogy a paleolit diéta egy istenkirály, de szerintem is egészségesebb húst, zöldségeket, gyümölcsöket, stb. enni mint péksüteményeket, cukros üdítőket, zabálni/inni. Persze a mértékletesség a leglényegesebb.

    Az ember fő tápláléka mindig is a hús volt. Ez tény. Nem a szénhidrát. Azért ez a mai világban rendesen eltolódott. Az ember agyának térfogata, akkor nőtt meg igazán, mikor a húst kezdte el rendesen zabálni. De odadobod a majomnak a húst és banánt, elmondom, hogy a húst fogja választani.

    Az a baj egyébként, hogy ebben a fórumbam olyanok írkálnak, akiknek minimális biológiai alapismereteik sincsenek.
  • Prince of Máté
    #29401
    Az elképzelés szar, a kivitelezés már nem annyira. (liszt, cukor meg ezeknek a tiltása pl nagyon jó)
  • Tyler1
    #29400
    Nem kell ezt ennyire ledegradálni. Hasznosabb, mint az átlagember "eszek amit akarok" étrendje. Mondjuk én biztos nem állnék rá.

    "Egy szó mint száz, a paleolit diéta egy teljesen egészségesnek mondható, bárki által bátran követhető étrend, csak nem a legegyszerűbb." "Hangsúlyozzuk, hogy a paleolit étrend egyáltalán nincs ellenünkre, sőt, kifejezetten szimpatikus számunkra, csak nem feltétlenül tartjuk szükségesnek minden tiltását!" - BB.
  • Prince of Máté
    #29399
    "Az étrend tudományos magyarázata szerint az őskorszak óta eltelt idő nem volt elég arra, hogy szervezetünk alkalmazkodjon a finomított eljárásokkal kezelt táplálékokhoz."

    Igen, 5 millió év alatt az evolúció biztosan nem gyakorolt semmilyen hatást az ember gyomrára...
  • shaba23 #29398
    paleolit táplálkozás

    csak kardfogú tigrist szabad enni
  • Prince of Máté
    #29397
    Ha ezt Toldi Zsuzsi írná, vagy valamelyik versenyző, akkor még hiteles is lenne az iromány...
    A paleo diéta meg egy tipikus fogyókúra fogyatékosoknak. Ilyen nők lapján meg különböző feminista oldalakon lehet utánaolvasni...
  • Renjike
    #29396
    meg ezesetben a nőket is mostmár :) a képeken meg inkább magával példálózzon ne egy 30 éves anyukával aki jobban néz ki mint a cikk írója :D


    BTW: mi a rák az a paleo amit az oldalon nyomat a csaj ezerrel?
  • Renjike
    #29395
    A csaj meg egy beképzelt picsa akinek közel sincs olyan jó alakja és nem is annyira szép hogy ilyeneket írjon . :D Azért jól ír , meg vicces és le is húzza ezeket a srácokat de ő sincs "magasabb" szinten
  • Breki33
    #29394
    ja igen az utolsó kérdésedre, időszakosan változtatni kell edzéstervet

    "Mikor váltsunk?

    Az edzésterv módosítása függ az edzettségi szinttől és a céljaidtól. Haladóként edzésről edzésre célszerű valamilyen módosítást beiktatni, például más gyakorlatokat alkalmazni, vagy váltogatni az ismétlésszámokat, de egy kezdőnek ez rossz tanács lenne.

    Kezdőként akár hónapokig is tolhatod ugyanazt a programot, emelve esetleg a terhelés mértékét. Vagy az első 6-9 hetes átmozgatás után is lehet váltani egy intenzívebb programra.

    A lényeg, hogy figyeld a tested reakcióit. Amikor már nem érzed ugyanazt a tüzet, ugyanazt a hatást, nem fáraszt le ugyanaz az edzés, ami eddig, akkor váltani kell. A szervezetedet az fejleszti, ha a megszokottól eltérő hatás éri. Pontosan ezért a periodizált edzésterv szinte kötelező!"

    http://www.biotechusashop.hu/your-body/2012/09/02/mikor-csereljuenk-edzestervet/


    "Az izomnövekedés alapja a megfelelő mértékű és intenzitású edzés. Ha elkezdesz edzeni, az elején még könnyen érhetsz el szemmel látható eredményeket. Aztán ahogy hozzászokik a szervezeted az edzésekhez, egyre nehezebben tudod izmaidat növekedésre késztetni. Egyre nagyobb súlyokkal kell dolgoznod, hogy elérd a célodat. Valamint egyre jobban oda kell figyelned a részletekre is.

    Ennek hátterében az áll, hogy amikor olyan megterhelés éri az izmodat, amihez nincs hozzászokva, az izomrostokban mikroszkopikus szakadások jönnek létre. Ez a fejlődés alapja. Az edzésnek olyan intenzívnek kell lennie, hogy ezek a mikroszakadások bekövetkezzenek. Ugyanis mikor ezek az izomrostok meggyógyulnak, sokkal erősebbek lesznek, mint előtte. Legközelebb már nem szakadnak olyan könnyen, ezért kell egyre nagyobb súlyt használnod, ha azt szeretnéd, hogy növekedjen. Ha nem növeled a súlyt, akkor egy darabig fejlődést fogsz tapasztalni, majd miután az izmod hozzászokott a súlyhoz, ez már csak a szinten tartáshoz lesz elegendő.

    Tehát az egyik legfontosabb dolog egy megfelelő edzésterv. A másik fontos tényező az étrend. Ha növekedni szeretnél elsősorban, akkor rengeteg szénhidrátot kell fogyasztanod. Ez azért kell, mert ez fogja biztosítani az energiát az edzésekhez. Hogyan tudnál egyre nagyobb súlyokat megmozgatni, ha nincs energiád? "

    http://testepites1.blogspot.hu/2011/05/mitol-no-az-izom_16.html
  • balintk
    #29393
    De most már legalább ők is megkapják. :D
  • Breki33
    #29392




    "A hasprés a has felső részét, a lábemelés az alsó részét dolgoztatja meg"

    Részben igaz. Nincs azonban a hasizomnak alsó és felső része, ellentétben a hiedelemmel, így nem is lehet egy-egy gyakorlattal izolálni ezeket a területeket. Helyesen elvégzett hasprés esetében az egész hasfal kap terhelést - koncentráció és technika kérdése az egész. A lábemelés pedig az egyik leggyakrabban rosszul végzett gyakorlat mind közül - az esetek 90%-ában azt láthatjuk, hogy az adott személy nem hasból emeli a lábát.

    http://shop.builder.hu/cikkek.htm4?id=319

    Én otthon plusz ajánlanám az ágy szélére fekvést lábra valami tépőzáras súly felsőtestet rögzíteni (pl 15 kilós tárcsa a fej alá és azt fogni) és így lábemelés.

    teremben nagyon jó a csigás amit elég kevesen használnak

    1:02



    A LÁTVÁNYOS HASIZMOKAT A KONYHÁBAN KÉSZÍTIK! :-)

    kis olvasnivaló

    http://www.biotechusashop.hu/your-body/2012/03/27/a-kockas-has-titkai/