33479
12316971501353788406.png
  • Vaxi
    #29591
    "az erőemelők nem a mellüket akarják terhelni"
    ez így van. az erőemelők nem kimondottan a mellükre edzenek. erőemelő nyomáskor a váll és a tricepsz dolgozik inkább, a homorítás miatt a mellnek nem jut akkora szerep, mint egy "normál" fekvenyomásnál.
    Mivel a bodybuilder testépítéssel foglalkozó webmagazin, ezért a testépítéshez szükséges gyakorlatot fogják javasolni.
  • Vaxi
    #29590
    az első részével nem értek egyet.
    a házadban sem állsz neki felbontani a vizes blokkot csőtörés után, ha azt sem tudod melyik a csavarhúzó.. :)
  • Retsu
    #29589
    Nem biztos hogy mindenkinek van rá cirka 3 órája, hogy elolvassa ÉS rendesen értelmezze a leírtakat. Ennyi erővel tényleg lehetne írni kritériumként pl.legyen X idő edzésmúltad, utána kérdezz.

    A másik, amit olvasva nem is tudom hol vagyok. Ja de, a 21.században. Mindazonáltal ez még nem ok arra, hogy ennyire izoláció-fanatikus legyen 1 edző-főleg mivel korábban nyilatkozta a Builder Gym-nél is arra törekednek, hogy legyen meg a régi bodys életérzés. Most olvasva 1 fekvenyomással kapcs. friss kérdésére a válasuzt: az erőemelők nem a mellüket akarják terhelni. Kérdem én, akkor pl.a Beach Flashben feltűnő erőemelők, sőt strongmanek mellét a szél hordta össze?? 1 átlagembernek még sok is az ilyen szintű fejlődés, de ő az izolációt propagálja,tisztára mintha mindenki versenyre készülne!
  • Prince of Máté
    #29588
    Egyszer leírtam már...
  • setuh
    #29587
    Ezek is ilyen dragak?
    Patikaba valami olcsobbat nem lehet kapni?
  • csuuzli
    #29586
    Nem hiszem, hogy megbántotta volna, csak az igazságérzetét bántja, olyan ostoba az bunny. Amúgy meg azt sem hiszem, hogy benne lenne a top5ben, egyszerűen csak ő kapott fórumot, hogy ugasson, ami szerintem nem egy jó dolog, a testépítők megítélésére nézve.
  • oliwwer
    #29585
    Érti a dolgát, de egy nagyképű, köcsög paraszt (mondom ezt úgy, hogy megfogadom a tanácsait)
  • Darth Sith
    #29584
    Mivan, netán megbántotta a pici lelkedet edzőválaszolban? :DD

    Teljesen mindegy, hogy néz ki. Szakmailag a magyarországi top5 leginkább hozzáértő között van a témában, és ez számít.
  • The Protector
    #29583
    Az az ember egy rakás szar.Ennyi,leszarom a múltját,nagyképű,köcsög paraszt.
  • A Kaszas
    #29582
    heavy duty
  • DarkHorSe
    #29581
    Arthroxon
  • setuh
    #29580
    Tudnatok ajanlani porcerositoket?
  • Darth Sith
    #29579
    Pont azért ennyi nála, mert nem edző, nem akar edzéseket tartani személyesen, azért vannak rá alkalmazottai a buildergym-ben. De aki ennyire elvakult, hogy minden áron vele akar edzeni, akkor lehet róla szó, de megkéri az árát, ennyi.
  • Retsu
    #29578
    Meg azzal is, aki nem érdemli meg. Múltkor ami nagyon szembeötlő volt: edzéstervet kért valaki>ok hogy az EV nem erre van>aztán kijelenti hogy nála 30ezer 1 óra. Az azért elég érdekes, hogy miközben volt versenyzők 3-4 ezres óradíjjal is edzősködnek, ő meg cseppet többért, már ha igaz 1általán.
  • Prince of Máté
    #29577
    Koxellenes, de úgy, hogy ő is próbálta, úgyhogy tudja miről van szó.
    Nem azzal van a gondja, hogy a versenyzők használnak szteroidokat (mert ez elfogadott) hanem, hogy a pár hónapja edző kezdő gyerekek is benne vannak a témában.
    Lehet szidni Bunny-t de a 15-20 éves edzésmúltjával elég nagy tapasztalata és tudása van. Azt meg remélem tudjátok, hogy a BodyBuilderről nézett edzésterveket nagyrészt ő írta. Nagyon sokaknak segít, maximum a stílusán lehet kiakadni, de csak azzal paraszt, aki meg is érdemli.
  • loserman
    #29576
    Ez komoly? Pedig ő nagyon kox ellenes. (Legalábbis ami a videókból lejön.)
  • loserman
    #29575
    A nem pedig nem is számít.
  • Tyler1
    #29574
    Mer az is. Olyan irreális adatokat dob ki, hogy nem igaz. 100 kilóra kibassza, hogy napi 180g fehérje, 1000g ch, 142g zsír, összesen 6000kcal. Mindezt abból hogy mekkora a súlyod és mennyit eszel. Profi...
  • DarkHorSe
    #29573
    Nemtudom annak a csavonak mire ilyen nagy az arca, szetkoxolta az magat hogy o majd versenyezni fog aztan semmi nem lett belole. Edzeni nem jar, mert mindenki kocsog mar a terembe, kb csak az interneten osztja az eszt.
  • loserman
    #29572
    Bibliaként kezeltem a BB kalkulátorokat, míg Bunny valahol konkrétan lefikázta az egyiket, hogy sz.r.
  • shaba23 #29571
    kalóriakalkulátor

    ez mutatja a zsírt is
  • loserman
    #29570
    Tehát ha közelítőleg naponta 2400kcal-ra van szükségem, akkor 480-at zsírból kéne, igaz?
  • Retsu
    #29569
    Egész jól leírja a lényeget, nyilván nem csak fehérje+dextróz kombót nyomja.

    Tegnapi edzésemet pótoltam be most amúgy. 1. gyakorlat:súlyfelvétel.3X6, a 2.nál nem bírtam magammal, és csak kinyomtam fej fölé 2X:) Teljesen biztonságos volt, mindenféle Joint-akármi nélkül. 2. Egykezes nyomás ferdepadon:Mivel nem csináltam már 1 ideje, kicsit könnyebbre vettem, 8-9eket nyomtam 3 szériában.
    3.nak kalapács bicepsz; 1 széria után rájöttem nem kell erőltetni, kapott a karom a héten eleget.
    Végezetül 2 széria vállvonogatás kétkezessel 8akkal. Nem volt túl sok idő,de az intenzitás szokás szerint ütött.
  • shaba23 #29568
    újraszámoltam a napi kalória bevitelemet és 5040kcal jött ki :)
    Ennyit meg sem bírok enni:D És azt hogy napi 20km-t bicajozok "jó" tempóban, még nem is vettem számításba.
  • The Protector
    #29567

  • LocalPatriot
    #29566
    Hugh Jackman edzésterv
  • Renjike
    #29565
    én eléggé durván allergiás vagyok minden reggel gyógyszert eszek... :/ nekem csak az vált be.
  • rhdk
    #29564
    szar az
  • Tyler1
    #29563
    Érdemes befektetni egy sólámpára és/vagy egy jobb fajta sóinhalátorra. Családban használják páran, és egész jól csillapítja a tüneteket.
  • Prince of Máté
    #29562
    Ja igen, azt én is évek óta télen-nyáron szedem, sajnos muszáj.
    Ha már nem veszem be, érezhetően többet tüsszögök.
  • Neoncsoves
    #29561
    Most elkezdtem szedni mert elegem volt, hogy fél 100as zsepit elfújok, de nem szívesen szedek ilyen gyógyszereket.
  • Prince of Máté
    #29560
    Nem vagy egyedül... Engem is minden évben legyilkol, de eddig szerencsére még semmi tünet nem volt, bár ezt 1 hét múlva már nem mondhatom el magamról :(
    Napi legalább 1000mg C-vitamin, és előbb utóbb jobb lesz!
  • Retsu
    #29559
    Én se szólok bele, ha neked az a jó pumpálj, formálj,"tonizálj"!

    Neon: Most van a csúcsszezon, én is megérzem pedig szedek napi 1 szem gyógyszert+C-vitamin. Nem kedvez nekünk ez az időszak az biztos:( Am eire lehet, kerülni kell a durvább helyeket. Ja, szellőztetni csak este tíz után reggelig. Edzeni is inkább este, még ha nem is annyira későeste!
  • DarkHorSe
    #29558
    Van ra gyogyszer (?)
  • Neoncsoves
    #29557
    Srácok engem kinyír az allergia :(( viszket a szemem, folyik a taknyom, levert vagyok egész nap... vitaminok ide vagy oda... a meleg mellé k*rvára betesz nekem, nem is lehet így normálisan edzeni...
  • Vaxi
    #29556
    ó mielőtt bárki félreértene, csak saját a tapasztalatokat osztom meg, nem akarok beleszólni senki edzésébe :D
  • Vaxi
    #29555
    javaslom, hogy próbálj ki egy 50-es ismétlés számot, és utána értekezzünk róla :)
  • Tyler1
    #29554
    BB-nek mi köze bármilyen terem felszereltségéhez? Ne röhögtess már...
  • Retsu
    #29553
    Kis ismétléstartománybeli különbségeknek valóban nincs jelentősége; szóval hiába nagy a 6 és 12 közti különbség, mind2 eléggé az alapozó, tömegnövelő tartományban van. Azért mindennek van határa: 30as és afölötti ismétléseknek legfeljebb erőállóképességi szempontból van értelme, bármit is mondjanak 1esek. Alapérvényű, hogy a 15-20as ismétlések már inkább a kidolgozottságot fejlesztik, DE KEZDŐK SZINTE BÁRMITŐL FEJLŐDNEK ÍGY ETTŐL IS!

    SRÁCOK, CSAK AZÉRT MERT A BB A 30AS ISMÉTLÉSEKET SULYKOLJA HOGY MINÉL KEVESEBB VASAT KELLJEN VENNIÜK TEREMBE, MÉG LEGYEN MEG A JÓZAN ESZÜNK!!
  • Vaxi
    #29552
    Én annyit javasolnék, hogy variálj edzésről edzésre.
    Pl vegyük a fekvenyomást. Egyik egyik edzésen
    12+10+8+6 ismétlés
    a következőn
    30+20+15+10 ismétlés (persze kevesebb súllyal)
    stb.
    felmehetsz 100-as ismétlésre is. Ha a gyakorlatokat helyesen végzed, akkor véleményem szerint ismétlés számokban nincs korlát. :)