25353
Whistler - Windows XP
  • Pheel
    #1949
    Köszönöm a bókot, de nem vagyok én annyira okos, csak olyanról tudok nyilatkozni, amit már tapasztaltam. Volt már ugyan TV out-os kártyám, de sosem foglalkoztatott a dolog. Szerintem nézz egy kicsit körül itt, de inkább a hardver fórumon és meg fogod találni a téged érdeklő kérdésre a választ, mivel én magam is beleakadtam már ilyen témákba arrafelé. Kitartás!
  • Pheel
    #1948
    Néztem, de nem találtam még utalást sem rá sajnos. Én azt nem értem, hogy minek kell egyáltalán alapból bekapcsolnia? Grrr! :)
  • Pheel
    #1947
    Jött ki valamelyik nap egy új driver, próbáld meg azzal. Hivatalosan még nem elérhető, de le lehet tölteni, ha ügyes az ember. A HWSW-n olvastam róla, sőt van hozzá fórum is hasznos linkekkel.
  • TomBond
    #1946
    Köszi a linket működik meg minden....de ezzel sem tudzam kitörölni a kulcsot.
  • TomBond
    #1943
    Írtam hogy simán nem tudom kitörölni!
    A másik programot nem ismerem és nem találom a neten sem!
  • TomBond
    #1941
    Tud valaki arra megoldást hogy hogyan tudnék törölni a registryből egy kulcsot. Próbáltam a RegCleaner-el és simán a beállításoknál is de nem tudom kitörölni (hibaüzenettel leáll)!
  • Lolka
    #1930
    Szia Fly!

    Nekem is ugyan ez a problémám!
    Ha megvan a válasz akkor légyszives közöld velem is!


    Lolka
  • Borg
    #1929
    servicek között esetleg?
  • Me Ga
    #1928
    Sziasztok! Bennetek van minden reményem...
    Szóval XP Professional HUN verziót használok. 6.0.2600.0000 verziószámú IE van rajta gyárilag. A problémám az, hogy egy web oldalon lévő JPG képet nem bírok lementeni a gépemre. Habár az oldal forrásában, és a kép jobb klikk/tulajdonságok alatt is JPG van írva, ha jobb klikk/mentés-re kattintok, mindig névtelen BMP-ként akarja csak elmenteni.
    Megőrülök töle. Ötlet?
  • marius
    #1927
    Bocs Pheel, hogy zargatlak és nem ide illő témával,de te olyan széleslátókörü vagy, hogy megkockáztatom a kérdést.
    Hogyan kell beállítani egy GE2MX400 vidkártyánál, hogy a TV-n lássam a cuccost? Most vettem hozzá kábelt, de sehol semmi, csak a nagy feketeség a képen és a fejemben is.
  • Pheel
    #1926
    Volt rá példa, amikor ez elég volt nekem is, de újabban nagyon kitartó. Majd megkeresem, hogy melyik file indul el és azzal követek el egy kis erőszakot :)
  • #1925
    helló all! segítség kellene, mert nem boldogulok. lehet, hogy nem ez a fórum a legmegfelelőbb, de bennetek bízom! nos, sajnos újra kellett telepítenem az xp-t a gépemre. az újra telepítés óta minden indításkor egy új eszközt talál. megnéztem az eszközkezelőben és ott a "scsi és raid vezérlők"-ön bellül kellene "via bus master IDE drivers". abit va6-os alaplapom van. mindent felraktam a mellékelt cd-ről de semmi. neten sem találtam semmit. a furcsa az, hogy újratelepítés előtt nem volt semmi gond, most meg... kérlek segítsetek! előre is kösz.
  • Borg
    #1922
    Nekem ott ki van szedve a pipa a boxból, és azóta nem is zavarkolódik vele.
  • Pheel
    #1920
    A JSDK a Java Sofware Development Kit - fejlesztőknek

    A JRE pedig Java Runtime Environment - ha csak futtatsz
  • Ams
    #1919
    erre #1917, tudsz help-et?
  • nortol
    #1918
    DOS-ban. format D: Egy próbát megér.
  • Ams
    #1917
    ez kínai...:( írd le mind2 verziót,plz...
  • Pheel
    #1916
    JSDK vagy JRE?
  • Ams
    #1915
    Hogy installálom a JAVA-t, a magyar windows xp prof-on?
  • TomBond
    #1913
    Igen!
    Partition Magic 7
  • Pheel
    #1911
    Elmész a www.sun.com-ra és töltesz tőlök egyet. Lassabb lesz, de megy.
  • Pheel
    #1910
    Ez így van. De ott csak bekapcsolni lehet, ki nem. És mégis feljön, hiába nincs bekapcsolva. Eltávolítani szándékoznék, hogy írmagva se maradjon :)
  • DuriBumi
    #1909
    Sziasztok ! Van 1 olyon problémám hogy nem tudom telepíteni a Java virtuális gépet XP alá. Eddig tökéletesen mőködött,volt egy rendszer telepítésem tegnap és nem lehet felrakni. " We're sorry. Automatic installation of Microsoft Virtual Machine is no longer provided for Microsoft Windows XP." Ezt a hibaüzenetet küldi.Mi lehet a baj ?



  • Borg
    #1908
    control panelen asszem az accessibility optionsnál
  • DDE
    #1907
    A csökkenettett üzemmódban már használná/kéri a billt és az egeret. Nekem meg pont az nincs.
  • N1
    #1906
    miért ne tudna,ha az alaplapod tudja.. akkor igen..
  • Pheel
    #1904
    Valami okos emberke mondja már meg, hogy hogyan lehet a Stickykeys, FilterKeys és egyéb igencsak idegesítő marhaságokat kiszedni a Windowsokból, ha már Billy apánk kérés nélkül is megáldott velük. Specifikusan XP ENG érdekelne.
  • TomBond
    #1903
    Köszi megpróbáltam!
    Kiléptem -> Beléptem Rendszergazdaként
    És mit ír ki a szemét???
    A rendszergazda letiltotta a szoftver telepítését!
    Szóval így jártam!
  • DDE
    #1900
    Nem nyert. A helyzet u.a. Bármilyen üzemmódot használok/választok nincs se bill. se egér.
    Egyéb ötlet?
  • MuERTe
    #1899
    Volt már valakinek olyan, hogy az xp blokkolta a tcp-s kommunikációt?
    Egyszerűen 0.2k a letöltési sebességem.
  • MuERTe
    #1898
    Nekes semmi gondom nincs vele.
  • Pace
    #1896
    Rendszer/speciális/indítás és helyreállítás nál ki kell kapcsolni az automatikus újraindítást.
    Angolban nem tudom hol van, mert spec most magyar van előttem :)
  • Kolin Mekré
    #1894
    Üdv!

    Tanácsot, segítséget szeretnék kérni....
    Olvastam itt hogy valahol meg lehet nézni az XP-ben, hogy mit is ír ki az újraindulás előtti "kék" képernyőn (annyira sokat ír ki, és gyorsan újraindul hogy nem tudom elolvasni :D)

    Ez a rejtélyes újraindulás, a IG3 demója kezdésekor ( a IG3 mozija lemegy frankón) lefagy->>kék képernyő->>újraindul.

    A CPU nincs húzva (50C° leterhelve), a memória húzva vagyon de eddig semmi gond nem volt.
    (1600+;Gf3Ti200;KR7A-Raid;256DDR; ha ez segít)
    Ha valaki tud segíteni azt szivesen venném...
  • TomBond
    #1893
    Magyar XP-re Magyar NAV-ot.
    Rendszergazdaként hogyan lépek be?
    Start menü kijelentkezés stb.-nél nem ajálja fel a Rendszergazga belépést csak azt az egyet amivel mindíg is belépek (magyarul nincs más választási lehetőség csak csökkentett módban, úgy meg ugye nem lehet telepíteni semmit)
  • Pace
    #1891
    keresés funkció esetleg...még sose volt leírva
  • Pace
    #1890
    F8 indításnál, és az utolsó jó beállítás indítása
  • agyhalál
    #1889
    Magyart, vagy angolt próbálsz telepíteni?
    Nekem az angol csont nélkül felmászott.
    Ez az oddity féle verzió, amely kicsomagolás után 45 MB.
    Lehet, hogy progival van valami gond.
    Nekem pédául Norton Systemworks szarakodott, LiveUpdatenél nem tudott frissíteni pár dolgot, arra hivatkozva, hogy az adott komponens túl régi, vagy béta, annak ellenére, hogy FINAL volt, minden eggyes darabja. Valamint a vírusellenőrzésnél is kibukott, töröltem is hamarosan az egészet, valószínű hibás lehetett.
  • DDE
    #1886
    Hali!
    Kipróbáltam az XP alatt egy másik bill. drivert. azóta az XP elindúl, de sem az egeret sem a bill.t nem 'látja' v. nem kezeli. Ax XP amúgy rendben bejelentkezik.
    Néha ad egy figyelmeztetést, hogy hibát talált, és, hogy akarok-e naplófájlt készíteni róla. De mivel nem megy sem az egér sem a bill, nem tudok mit kezdeni vele.
    Nincs valamilyen csökkentett mód v. valami hasonló, aminek a segítségével egy default tölthető be?
    Sajna nem készítettem 'rendszer-helyreállító' lemezt sem.
    Remélem van valamilyen megoldás. Segítenétek ?!
  • Pace
    #1885
    lépj be rendszergizdaként
  • TomBond
    #1883
    Olyan gondom van az XP-vel hogy amikor telepíteni akarom a Norton Antivirus 2002-t akkor azt írja ki hogy a rendszergazda nem engedélyezte a telepítést!
    Ez azért érdekes mert én használom egyedül a gépet és rendszergazdai jogokat használok!
    Hol és hogyan lehet beállítani hogy tudjam telepíteni? (minden mást tudok telepíteni csak ezt nem)