25353
Whistler - Windows XP
  • ibrahim
    #1704
    Pheel!
    Lenne egy masina amibe 128 Ram ketyeg 950-es procko.Kérdésem elszalad rajta az XP?Ja és hogy?
  • ibrahim
    #1703
    Norton 7.5 Corporate Edition
  • Pheel
    #1702
    Valószínűleg több memóriád van. Nekem 256-on jelentkezett, másoknak 512-őn nem.
  • Roby
    #1698
    jah, nalam is jol megy...
  • Efreet
    #1697
    nekem miért müködik gond nélkül XP alatt az NAV???
  • Pheel
    #1694
    Szívtam én is sokat ezzel. Ne használj Norton Antivírust és jó lesz. Mondjuk nekem kellett egy reinstal is, de neked hátha nem. Azóta nyert az F-Prot :)
  • Borg
    #1693
    Itt egy nagyon király tweak leirás, XPhez, hogy a cache, memória, HDD, NET stb cuccokat hogyan optimalizáld XPben.
  • Pheel
    #1691
    Nem cseréltél valami IDE drivert? Esetleg BIOS frissítés?
  • Pheel
    #1690
    Na ahhoz nem értek. Esetleg másvalaki az olvasótáborból.

    Próbálkozni persze lehet. Cserélgesd a kártyákat. A BIOS után, ahol kiírja, hogy milyen device-ok vannak a gépben az utolsó oszlop a használt IRQ. Arra törekedj, hogy a modem száma ne legyen semmi máshoz rendelve. A modem valami Communication Device vagy hasonló hülye néven szerepel. Már vagy egy hete nem csináltam ilyet :)
  • verti.go
    #1687
    Szasztok!

    Kicsit megkésve, de leszedtem/kiírtam az xp professionalt. Kipróbáltam, bootol is, meg minden, szóval erősen gondolkozom rajta, hogy feltegyem. Csak hallottam, hogy kéne hozzá valami crack (serial már van). Igaz ez? Ha igen, akkor milyen crack és honnan szedjem le?

    kösz előre is!
  • ten155
    #1685
    A Control Panelen a Folder Options-ban a View fülön van egy olyan, hogy "Use simple file sharing (Recommended)" ez elöl vedd ki a pipát! Ezután W2K formátumú lesz a Sharing és a Security.
  • Lantee
    #1684
    Jah! :)

    Win XP HOME (English), ASUS P4 - Intel chipsetes, 2GHz Intel proci, stb.
  • Pheel
    #1683
    Oprendszered?
    Alaplapod?
    Chipkészlet?
    Pár hasznos infó hiányzik...
  • Lantee
    #1682
    Szal...LÁMA lettem! :)

    Nem látja az op. rendszerem a két CD meghajtómat!!!
    (Plextor CD-RW, LG DVD-ROM)

    Bent vannak a DEVICE-ok között, de driver probléma miatt nem akarja őket elindítani.
    Namármos...az LG PLUG&PLAY!!!!!!!

    Ma a büdös franc történhetett??

    HELPPP!!!!
  • toMpEr
    #1681
    Hogy lehet XP-ben jelszavasan megosztani?
  • Pheel
    #1680
    Milyen alaplap? Minden itt indul. Ha RAID-es, akkor eleve kiesik a 3-as PCI slot. Az AGP melletti sem jó, mert az sharingel a videoval. Ennél mélyebben csak konkrét lapnál.
  • lengyela
    #1679
    Segítsetek!
    Nem életbevágó a probléma de...
    1. Szóval, minden ment rendesen, a ha megnyomtam a tárcsázást, a modem hívta a netszolgáltatót. De ma feltelepítettem az XP faxos dolgait is és most kézzel, a telefonon kell hívni a szolgáltatót és utána csatlakozik a gép. Hogy lehetne ezen segíteni?
    2. Hallottam, hogy van olyan lehetőség, hogy a modem megállítja a kapcsolatot, ha telefonhívás érkezik. Ez nagyon jó volna, mert hétvégenként nem lehet engem elérni... Hol lehet ezt beállítani? (Connexant modem)

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Pheel
    #1677
    Én is jártam már így. IRQ sharing a baj. Addig cserélgesd a kártyákat a PCI slotokban, amíg a modem nem osztja az IRQját senkivel és láss csodát!
  • Pace
    #1674
    energiagazdálkodás, hibernálás
  • OliApa
    #1671
    De miért, amikor az OE-t használtam? Inkább megjavítanám . . . : )
  • Pheel
    #1669
    Szívesen :)
  • Pheel
    #1668
    Miért pont Outlook?

    Használj Bat-ot, bár a problémádnak más lehet az oka, de igazából ebből nem sok mindenre tudok gondolni.
  • OliApa
    #1666
    Segítség!

    Nem tudom letölteni a leveleim már négy napja, de a küldések rendben működnek. Magyar XP pro-t használok. Azelőtt is akadozott, de 1-2 nap múlva lejöttek. A szolgáltatónál minden rendben, a Win'98 SE alatt is rendben működik minden.

    Az lenne a kérdés, hogy hogyan tudom frissíteni az Outlook 6.0-át XP alá, mert a telepítő CD-jén a választható összetevők telepítésénél az IE startmenüben való megjelenésére vagy nem megjelenésére van utalás, az újratelepítéséről semmi?
  • Borg
    #1665
    tekerd lejebb a topicot, ezermillioszor leirtuk már ezt..
  • Selion
    #1664
    Nezd szet a piacon, probald ki, hogy mit tudnak a kulonbozo tamado-prgik a gepeddel csinalni.
    Mindezt a : http://wigwam.sztaki.hu/wigwam/index.shtml
    oldalon.
  • #1662
    Az lenne a kérdésem, hogy az xp-ben található tűzfal elég védelmet ad-e, vagy jó ha van mellette másik is? Ha kell, akor ti melyiket javasoljátok? Kösz.
  • Crem
    #1661
    Nekem a magyarnyelvű van meg! 1 éves előfizetéssel!:) Brutto 19.000.-ft-ért!:((((((

    A trial v. nem kompatibilis az XP-vel!

    Viszont a teljesértékű az!:)

    http://www.symantecstore.com/dr/sat/ec_MAIN.Entry17c?CID=47653&PN=5&SP=10007&SID=27674&PID=336510&DSP=&CUR=840&PGRP=0&CACHE_ID=47653
  • Crem
    #1656
    Nekem idáig a Norton Antivirus jött be a legjobban...
    http://www.symantec.com/
    Ezidáig tökéletesen futott XP alatt...
  • Borg
    #1655
    Pont ezért kell oda a hangkártyát pl.
  • Borg
    #1654
    NAV 2002
  • Selion
    #1652
    Ez pontosan melyik BIOS opcio? :)
    Szerintem nekem is ezt kellene tennem...
  • Borg
    #1649
    Lehet hogy IRQ hiba, de vedd figyelembe, hogy akármilyen alaplap ill. chipseted, windowsod van, a PCI akkor is csak 4 IRQn osztozik.
    Magyarán 1 elmegy az IDE vezérlőnek (+1 a RAIDnek ha van) és a maradékot meg osztogatja..
    A trükk ott van, hogy olyannal legyen sharingben, ami nem zavarja. Pl AGP+PCI1 nem zavarja egymást, ha PCI1ben hangkártya van...

    Próbáld meg variálni a BIOSban a PnP beállitásokat, force update escd stb, hogy újra ossza ki, és akkor talán jó lesz.
    Ha igy nem sikerül, akkor rakosgatni kell a kártyákat a PCIokban.

    (épp 2 hete hogy fönököm acorp via alaplapján egy délelöttöt ezzel töltöttem, mire a kibaszott winfos 98 ugyanarra az IRQra méltóztatott rakni a hálókártyát, mint a BIOS... mert ez is számit.. látta hogy ott a LAN kártya, de nem ment rajta semmi...)
  • Borg
    #1646
    msinfo32.exe
  • Pheel
    #1644
    Bármilyen egyszerű driver hiba is lehet, ami kékhalált okoz, ugyanis az XP alapból úgy van beállítva, hogy kékhalál esetén rebootoljon azonnal. Kapcsold ki a system properties-ben és láthatod a kékhalál okát is. :)
  • Borg
    #1643
    1. A processzorod melegszik. Nézd meg a BIOSban hány fokon megy, vagy hw monitor progival.
    2. A videókártyád új, az alaplapod meg régi, és nem tud neki elegendő Voltot adni az AGPn. (Tipikusan ABIT BX6 és r8500...)
    3. IRQ ütközés lehet, ha valami sux VIAs alaplapod van, mondjuk hang és hálókártya között, és ha egyszerre megy a kérés mind2re, kiüti a gépet...

    Lehet még más is, de ezek a legvalószinűbbek. Tehát nem XP hibája, max ha az IRQ kiosztásról van szó.
  • marsu
    #1641
    Sziasztok, az xp-hez kéne aktiváláshoz CRACK, ha valaki tudja a címet ammor irja be ide.
    Kösz a segitséget.
  • Borg
    #1638
    XP magyar verziójával nem kompatibilisek az audigy angol driverei. Haveromnál is elkékhalálozza a XP hunt.
    Megoldás, angol XPt tegyél fel.
  • Gyrow
    #1637
    Hali.

    Van egy kis problem az XP Pro-val: amikor ftp-vel töltök le (WinCommander 5.0), fél óránként megszakad a letöltés :(

    Nem használok tűzfalat, minden alapbeállításon van...

    Valaki?
  • Crazyn
    #1636
    Hi.
    Nem Tud valaki egy jó megoldást Audigy hangkártya telepítésére XP Pro Hun alá, mert nekem 80-90%-nál mindig megfagy?
  • Pheel
    #1634
    Van és alapból bekapcsolja minden új kapcsolatnál.