25351
Whistler - Windows XP
  • Borg
    #29
    Ja ezekre én is kiváncsi lennék, egy kis összefoglalót irjon már valaki.
  • Air
    #34
    Hogyan lehet uninstallni? Ugyanis a Win98 ami korabban volt fent ugyanugy megy most is mint elotte. De ezt meg el kellene tuntetni...
  • Air
    #35
    Egyebkent nekem jobban tetszik mint pl. a Millennium.
  • Air
    #37
    Momentan a kezelofelulete tetszik jobban... Bar a jatekok nem futnak alatta. Mondjuk azt igertek, hogy ez lesz a 9x es az NT vonal talalkozasa. Van is benne egy kompatibilis futtatasi lehetoseg, ahol ki lehet valasztani, hogy 95 vagy NT "emulacioval" fusson egy progi. Itt is hiaba allitom be a 95-ot, nem fut 1-2 olyan jatek, amit lehetosegem volt kiprobalni. De dolgozos OS-nek jo lesz, szerintem.
  • Bilux
    #42
    már rég kinn van a 19-es is és az a kérdésem mivel mássabb a 16-osnál??
  • Borg
    #43
    Namost, nekem itt a 19es verzió, de mielött felpakolnám a gépemre érdekelnének a következők róla:

    1. Hány megát rak fel normálban
    2. Lehet e válogatni installkor a componenteket
    3. Futnak e alóla rendesen a D3D+OpenGL játékok
    4. Ami Win2k/ME alatt fut az elmegy Whistler alatt?
    5. A win2k driverek jók e hozzá.

    A hardver:
    P3 750@akárhány még kiderül:))
    ABIT BF6
    256 SD133
    Gef2MX
    DIVA ISDN
    3COM ISA LAN
    SB Live!


    Előre is köszi az infót.
  • Gab
    #45
    Win2k pro > NT 4.0 ~ whsitler > 98 ( PC, hun ) > 3.11 ( PC, hun+eng ) > MS-DOS 6.0 ~ 7.0@98 SE ( eng : PC + laptop ) > 95 ( PC, hun ) > MS-DOS 5.0 ( PC, ger ). Ezek SP -kal és IGEN, helyes sorrendben -> Tapasztalat / Használhatóság szerinti adataim. A fenti adataim egy statisztikám eredményei. Azért a freeware Windows 1.1 -et már nem raktam ki ;-)...
    Balhék:

    * Whistler: a memórikhasználással még ennek is baja van, nem értem = ? Erről nem azt mondták, hogy gamereknek készül? ( emlékeim szerint )
    * Win NT 4.0 : kifagyaszható egyes progikkal visszahozhatatlanúl. Progi betölt, nem jó és erre nem szereti. Ezt néhánnyal meismétlem ( nonam program, no info -> tesztelés ), aztán már nagyon nem bírja a cache -t rendezni ( PC adat, SZerver )
    * 98 SE : telepíts néhány rossz drivert meg szórakozz egy párszor a ki - be "rosszúl" kapcsolgatásával és a rndsz. teljesen instabil lesz + abszolút memóriazabáló ( laptop adat, 4 Mby videó, 32 RAM, 4 GB vinyó )
    * 98 : hát, nekem ez vagy 20 progival megpakolva ( gondolom dll -betöltés a sys. könyvtárból ;-) ) iszonat lassú;
    * 95 : akár hagyjuk is, ebben annyi backdoor van, mint szitában a lyuk. Ha valakinek ilyen van, akkor nagyon sajnálom :-). Leginkább az Ő közremüködésével terjedt el a BlueScreen elnevezés ;-).
    * 3.11 : nekem ez a progesz elég stabilan nyomúlt. Ami mehetett alatta, az ment, csak néhány noname sw. játék szórakozott vele.
    ***** : Windows 2000 Professinal ( vagy alias NT 5.0 ). Ehem: fé éve van meg és még nem volt fagyás, túléltem vele egy nap 6 áramszünetet is ( kop-kop ;-) : UPC nélkül. Eddig visszahozott mindent, ... ha engedtem neki. Na ez figyu: nem engedem neki áramszünet után -> áramszünet közben használt Wordpad indítása sux -> újraindítom -> fájlok vissza, no problem :-). Valamint elsőosztályú eddig tűzfalként is : nemtom', lehet, hogy túl sok mindent állítottam, de a hekkerek "eddig" nem tudtak bejönni ( kop-kop ). Sőt, az 1ik nem ismerte fel a rendszeremet :-) -> na jó, az biztos nem volt túl képzett és egy normál hasonló manusnak talán lenne esélye. Viszont -> hány hekkelő progit láttál eddig ehhez a progihoz?

    FormatC: nemt tudom, talán próbáltad az Advanced Server-t, NT 2000 -et, unix -os verziókat. A te véleményes nagyon érdekelne -> Ha nem nagy kérés, akkor:
    * driver ellátás : van / nincs végig, van= szinte minden + véleményes: jó / sux ;
    * progik hozzá;
    * stabilitás;
    * védekezés késség ( ki hogy konfigolja, de a vélemények ellentétesek eléggé és a TE tapasztalatodban bízom );
    * rndsz. használat: ha tudsz: memóriák fogyasztása;
    * egyéb, érdemes tudni?

    Engem nagyon érdekelnek a linuxos verziók, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes -e feltenni -> értve kezelhetőség Win -ek után és autodidakta mód elég -e? Speciál valamilyen QucikLinuxot tudok letölteni ( 256 MB körül ISO -ban ): esetleg erről.

    Amúgy bocs, nem akarlak leterhelni, de ha esetleg uncsizol... ;-)
  • Borg
    #48
    Nah, 2 értelmes ember látom:)
    Ha már ennyire értetek hozzá, kicsit regélhetnétek Whistlerröl is ( MIVEL EZ A TOPIC !!!), ezzel kapcsolatban igen nagy csend van.
    Pl milyen az uj 2428 verzió? mi megy, mi nem megy, mért jó stb.
  • Gab
    #49
    Borg: bocsesz ;-).

    FormatC -> köszi, lementem + tanulmányozom. Esetleg még tán annyit: mekkora? Mármint méret -> gondolkodom rajta, hogy elkérem kipróbálni.
  • Borg
    #50
    Whistlerrel próbálta már valaki az MXjét? Mer nekem Leadtek van, és nem igazán akar képet generálni XP alatt...csupa fekete baszás a kép, meg fagy, meg olyan karakteres üzemmódba vált amit a moncsi nem is tud megjeleniteni.
    Ha az MX volt bent az installkor, akkor fel sem ment a windoz, csak a jóöreg ET6000ressel.
    Az a baj, annyira összecsinált a grafika még safemodeban is, hogy át se tom állitani a paramétereket. Ötlet/Tapasztalat?
  • Borg
    #51
    Az imént emlitett problémára megtaláltam a megoldást, immár tökéletsen funkcionál a video subsystem.
    Akit érint/érdekel emilezzen
  • ubi
    #53
    már a full is kész van!!!!!
  • Borg
    #54
    persze...
  • ubi
    #55
    nem vicc
  • Borg
    #56
    a Béta 2-t adták ki ma, hogy lenne kész már a full? gondolkozz
  • ubi
    #57
    ok
  • ubi
    #58
    egyébként soha sem a adják ki a leguccsót semmiből, nehogy a sok felhasználó örüljön a hülye fejének. A softvergyártok mindig előre dolgoznak, csak a cuccok nem haladhatják meg az idejüket pl: már a következő amd és intel proci és rég kész, csak a köcsög nasa használja meg bill sux!!!
  • Borg
    #59
    Najo, szerintem itt fejezd be Ubi.

    Valaki próbálta már konfigurálni a whistler firewallját? mer nekem nem igazán sikeredik, hogy pl a mircet átengedje az adott portokon.
    Elvileg minden jol bevan állitva, de mégis ha a mirc csatlakozni akar, akkor piros lesz az ikon, hogy blokkolja.
  • Laalee
    #60
    beta 1 mitvarsz töle...
  • Bradock
    #64
    Feltelepítettem a 2464a-Beta 2-őt. Ez most Windows XP, vagy Whistler? Már annyi van, hogy nem igazodok ki rajta.

    Az ASUS AGP 7100-T 32MB -ot alapból felismerte. Jobbanmondva semmi drivert nem kért.
    Nekem valami servicepack -ért rinyál, de nem tudom melyik kell neki.
    A VIA 4in1 -et feltelepítsem?
  • izb
    #65
    Ha olyan alapod van,akkor nem art!!
  • Bradock
    #66
    A 4in1-el megoldódott a gond. A Windows Updet -en is volt egy új biztonsági frissítés hozzá.
  • Borg
    #68
    Na feltettem a 2462-t, tudom hogy van ujabb ne ripuljon senki, de azért ezt tettem fel, mert ez a hivatalos béta2.
    És bevált!
    Egyelöre hibával nem találkoztam, a 2428hoz képest ez simán istallodott, minden beállitva, semmi gond, grafiai cuccok is tökéletesek már benne, nincsenek fekete képrenyök stb.. elég király ez a whistler style:))
  • izb
    #71
    FTP cim: 131.96.27.17/_vi_log/tagged/by/hawdy/for Itt egy kis keresgeles utan megtalalod!Jo nagy!Keszulj arra hogy jo sokaig fog tartani!33 darabra van szet vagdalva!Szia
  • Borg
    #74
    Én nemtok letöltö helyet mondani, nem publicrol szedtem. De minden fut rajta, söt, win2knál sokkal jobban, MEnél meg stabilabban, win2k driverek kellenek hozzá.
    Amugy simán megtür maga mellett más oprencert is, nekem is ME mellé volt installva 3. particióra, és csinált boot menüt azt lehetett választani. Semmi összeakadás nem volt, söt a ME program files könyvtárát lehetett használni, kiszedte a szükséges reg infokat és onnan futott minden. 2428nál csak a grafikai problémák voltak szembetünöek, pl a stylokat nem tudta rendesen csinálni, fekete képernyök stb. De 2462ben már minden tökéletes.
  • serivo
    #75
    az appollo.warez.hu-h fönn van a beta2
  • Bradock
    #77
    http://free.x3.hu/apollo/fooldal.shtml
  • serivo
    #78
    elirtam,bocs:)
    apollo.warez.hu
    apollo.ye.hu
    ezek a korrekt cimek:)
  • Borg
    #83
    Felmész egy DALnetes szerverrel IRCre, és ott #winbeta.
    Ott kapsz linket, helpet mindent.

    Ja, még egy kis info azoknak akiknek az expirationnal problémáik akadnának mint nekem.

    Kezdődött az egész hogy szépen felinstalltam 2 hete, feltörtem, ne szórakozzon velem, legalábbis én ezt hittem.
    Aztán jött a sokk, hogy egyszer csak elkezdte kiirogatni hogy még 6 5 4 3 2 1 nap van hátra aztán kabbe.
    Közben megint feltörtem nem irogatta. Ám mikor letelt ez a pár nap, szépen kizárt a rohadék, és loginnál tovább nem juttottam, meg is tanitottam neki pár szép uj szót.
    Mentem is safe mode, registry bizergálás minden, de semmilyen crack sem segitett, mert azok csak addig jók amig nem zárt ki téged a windoz, kössz...
    A megoldás:
    1. WinME telepit 3. particióra.
    2. WinME kib. fapados ezután, idegileg kikészülés tipikus esete, reggel 6kor felkelés mondom most megcsinálom valahogy azt a whistlert a C:-n.
    3. Szereztem egy winlogon.exe-t ami feltört csak ugye semmit sem ér ha már kizárt a windoz. Azért rámásoltam, had legyen ott.
    4. Mivel szeretett ME-t nem érdekli vn e még opre a gépen rajta kivül faszán felülirta a bootsectort, szal az inditófilejai meg a bootmenüje meg mindene megtünedezett whistlernek.
    5. Bettettem tehát az XP install cdt, inditottam róla, de az istennek nem akart egy bizonyos pontnál tovább engedni, szidtam is M$ biztonsági rencerét rendesen...
    6. Visszaboot MEbe aztán onnan indit telepitö, mondom lesz ami lesz. Szépen ment is a dolog csodák csodájára erre nem gondoltak Billyék, elérkezett az install az elsö restartig. )megjegyzés: Választható particio beikszelve, ugyanoda megy ahol az elözö whistler van).
    7. Ujraindul a gép, hát látám 3 cuccos leledzik a startmenüben, köztük a 'régi' whistlerrel is, mondom próba cseresznye ráinditok egyet hogy mi lesz.
    8. Jött az igazi sokk: Whitler müködik tökéletesen, beenged loginnél, minden cucc ott van ahol elötte volt, beállitások megvannak, örültem is a fejemnek:).
    9. Fogtam kigyilkoltam a boot.ini böl a Whitler Setup sort, hogy azt ne viritson ott, meg letörölgettem gyalog az install fileokat.
    10. Winver.exe irja: Expiration date: 2001.10.10, hát ez is valami azért, addig ugysem marad ez a gépen, tekintve hogy 1-2 hét és itt az RC1.

    Szóval ha valakivel kiszurt a windoz akkor ez a megoldás müxik, egy fél install másik oprencerböl kezdve csodákra képes:)
    Ja még 1 dolog, arra figyelni kell, hogy mielött az uj winlogon.exevel elinditod a "frissitett" whitsleredet, semmi általad átbarmolt beállités ne legyen registryben, mer a cracked winlogon.exe csak eredeti reg beállitásokkal müxik.
    Ha valakinek az jutna eszeébe minek ide winlogon, töröljük ki, vagy éppen hagyjuk benn de a expiration vezérlö dlleket gyilkoljuk ki, az gyorsan verje ki a fejéböl, én kipróbáltam és csunya hatással volt a rencerre:)))

    A 2462-2465 verziók között csak a hardware támogatás a különbség szal ha nincs nem támogatott hardwared elég a 2462 is.
    Nekem (mostmár) tökéletesen megy, és sokkal gyorsabb mint a ME, igy visszatekintést nyerve..
    IE6 is sokkal jobb, stabilabb, pl egy egy játékot nem lehetett winME akat 1-2nél többször inditani egymás után mer széjjelhalt a rencer töle, Whitlernek ez nem jelent problémát. ÉS mondom, attol senki ne féljen hogy ez + az nem megy alattam én eddig olyant nem találtam!
    Pl a Live!ot is sokkal jobban kezeli alap drivereivel mint a mE, vagy a win2król ne is beszélve..
    3dmarx2001 tesztben is többet nyom, és bizonyos tesztek szebben futnak le mint 9x/ME alatt. Win2knál meg egyértelmüen gyorsabb sokkal.

    Szóval ha már egyszer müködöképesre kovácsoltad akkor nagyon király rencer:)

    Punci nem hiszem hogy augusztusban megveszed, azt irják lehet csak jövö év elején jön ki. De menjetek fel a #winbeta -ra ott van info meg link is ezerrel. Angolul tudók elényben:)) (mint mindig)
  • Borg
    #85
    Hä? : )
  • (ex)Cat
    #86
    nem tud valaki crack-et a 2469-hez? csak mert az iso most jön le, de crack itt nem volt...
  • Bradock
    #87
    INBOX
  • SAntA_ClAus
    #89
    Valaki tegyen mar be ide egy URL, hogy honnan lehetne leszedni? Elore is koszi!
  • Borg
    #90
    Senkit nem akarok elijeszteni de még egyetlen crackot nem láttam ami normálisan feltörte volna, mind csak átmenetileg töri fel, 14nap. 7nap utánm irogatja a hülyeségeit, hogy 7napom van hátra. Az a crack ami a reget editolja, és a winlogon.exe-t lecseréli nem bizonyult elegendönek...14nap után a korábban leirt módszerrel kell élni sajnos... De ha valakinek mégis sikerülne, dobjon ide egy howtot, köszönet minden tippért. (2462+)
  • Bradock
    #91
    Ezeket használod?

    beta2_crack_1.0_by_solarix.zip
    !_UPDATED_beta2_crack_fixed_by_solarix.zip
  • Borg
    #92
    Most tettem fel éppen ezt a solarixet. Nos a tünetek a következök:
    -Még mindig van jajveszékelés hogy X nap mulva lejár
    -ha Yesre nyomok, vagy No-ra akkor is bebootol simán windozba
    -expiration date 6nappal kitolódott, 10.10röl 10.16ra, tehát azt változatlanul nem értem akkor miért irja hogy le fog járni.
    Az egyetlen amit tehetek hogy várok 4napot, akkor lejár, és ha még mindig beenged YESel akkor nyert ügy.
    Ja amugy van 2469, random DALnet server, #winbeta, #winbeta-ads
  • Borg
    #95
    A hir igaz, a 2469et még senki nem törte fel, megjegyzem, ennyi ideig még egyetlen windoz feltörése sem tartott.
    Mozes, kicsit figyelj már oda lécci hogy miket irogatok, ne feleslegesen verjem a nyálam itt, elmondtam mire "jó" a crack a 2462höz....
  • Bradock
    #96
    Borg!

    Ma este rakták fel a "nagycicára" /0_days/ISOs/2469/
    2469_solarixpatch.rar
    2469crack-MrNoPants.rar
    usa_2469_idw_x86fre.pro_whistler.iso

    ==+=+=+=+=+=++=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=++==+=+=+==
    REMARKS :
    There is two "limitations" in Windows Xp builds.
    The first one is the so-called "14 days acitvation" requirement.
    The second is a 180 days expiration limits.
    Solarix's patch can take fix both limitations !
    ==+=+=+=+=+=++=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=++==+=+=+==

    Final check.

    1. To see if you are running the latest crack of Windows XP, run "Updatecheck.exe" provided with the crack. This will let you see if your running the latest crack of XP
    2. Go to Start menu. Select Run and type : winver . You shoudln't see Expires anywhere ! If you do then don't worry about it unless you plan to keep the build for ever. By the time it expires the final build will long be released

    Írd meg gyorsan,hogy mit lehetett vele kezdeni, mert ha beválik nyomatom fel én is.

    By Bradock
  • Borg
    #98
    Bradock holnap kiderül jó volt e a patch..ha beenged a wiondozom akkor ok. A 2469et meg nem töltöm le csak ezért, mivel megy rendesen a 2462 is, az összes ezutáni verzió csak + hardware támogatást jelent, nem többet.
  • (ex)Cat
    #99
    Szerintem nem jó az az ISO ami a tigrisen van, mert nem egyezik a mérete azzal, amit én szedtem le. Vagy lenne több 2469-es build is? Az eredeti ISO mértet 511.545.344 byte.

    A Solarix crack tutira nem jó ez már kiderült akkor is, azóta meg nem csinált újat ugye, sőt a meglevőket is eltüntette a honlapjáról. (bár ez tegnap óta változhatott)

    Szerintem továbbra sem érdemes a 2469-el foglalkozni. A 2465 tök jó. És ebben működik a D3D is, ellentétben a 2469-el, ahol ki van kapcsolva.

    Egyébként elkeserítő, hogy ilyen jó védelemt talált ki a MS!