25353
Whistler - Windows XP
  • CSOCSO
    #1762
    hol kell felteni a netmeetinget-, magyarul kéne amugy probaltam azt csinálni amit a haverom mond de nekem nem volt ott:)
  • lck
    #1761
    Óhhhh Pheel!
    Ön mindíg oly arisztokratikus!
  • Pheel
    #1760
    Sokszor elmondtam már, hogy ha csak lehet kerülöm a magyar oprendszereket. :)
  • #1759
    köszönöm mindkettőtöknek!
  • TomBond
    #1758
    Vezérlőpult-Felügyeleti eszközök-Számítógép kezelés-Lemezkezelés-Jobbklikk azon amit meg akarsz változtatni
    Pheel ez a magyar!
  • Pheel
    #1757
    Control panel-Administrative Tools-Computer management-Disk management-Change drive letter

    Vagy valami ilyen. Fejből írtam.
  • #1756
    helló mindenki! az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom win. xp home (hu)-ban a merevlemezem (több van)helyének betűjelét megváltoztatni(nem 'd' hanem akár 'x' v. 'y')? előre is kösz!
  • 19520701
    #1750
    Tud-e valaki olyan programot küldeni, ami azt teszi lehetővé, hogy egy DEMÓ programhoz amihez regisztrációss kulcss kellen, a programot átfutatva rajt, generál egy müködő regisztrált programot.
  • galata
    #1749
    Hogyan lehet az XP-ben a tálca értesítési területénél a testreszabásoknál megjelenő régebbi elemekben lévő ikonokat eltávolítani?
    Nekem már több mint 20 van.
    A kitörölt programok ikonjai is szerepelnek ebben a csoportban, és egy idő után zavaróak lehetnek.
    A választ előre is köszönöm.
  • K.András
    #1746
    Na ha csak az utolsot nem tudod törölni amit néztél akkor kurva egyszerü, megnézel valami mást és egyböl nem az az utolso, magyarul tudod törölni...
  • zacsko
    #1745
    Nem tudom nálatok van e az a jelenség, hogy az XP nem enged bizonyos könyvtárakat törölni, vagy átnevezni amig ujra nem inditom a gépet, mert engem ez a hülyeség halálra idegesít.
    Arra már rájöttem, hogy ha egy programmal (pl képnézegető stb) böngészek a könyvtárak között, akkor a legutoljára használt könyvtár irásvédett lesz, de ez igy marad akkor is, ha az adott programot bezárom. Ilyenkor az ujra inditás segit, egyébként nem engedi modositani a könyvtárat, folyton kiirja, hogy nem törlhető, mert egy másik program vagy személy használja, holott már rég nem fut semmilyen program.

    Meg lehet valahogy oldani hogy ne legyen ez?
  • Pheel
    #1742
    Szerintem drivercserekor is előjön. Amúgy egyetértek.
  • Borg
    #1741
    Page file probléma.
    Tipikusan akkor jön elő, ha videokártya, alaplap vagy ilyesmi változik a gépben.

    Megoldása, tedd át system managedre a swap filet, indits ujra. A hiba meg fog szünni (nekem legalábbis ez segitett). Ezután már lehet játszani ujra a swap beálltásokkal.
  • gabro
    #1740
    Sziasztok
    Keresek egy win xp home angol verziot.
    Ha valaki tud segiteni, akkor kerem irjon egy e-mailt es megbeszeljuk.
    Koszonom szepen.
  • Lantee
    #1738
    Na bazz!!! Reggel bejövök az irodámba, bekapcsolom a gépet, és EGYIK CD-t sem látja a gép!! Se az olvasót (ASUS S500), sem pedig az irót (LG-8160b).

    A hardvereszközök között ott van, de azt mondja, hogy nem tudja betölteni hozzájuk a drivereket!

    Most mi a faszt csináljak? Ja! Amúgy XP HOME edition!
  • K.András
    #1737
    Hát a hibát azt jol körül irtad:D
  • K.András
    #1736
    Csak angolt használj...A live oldalárol le tudod tölteni a drivert xp-hez és menni fog...
  • Pheel
    #1735
    A magyar verzió az angol buherált változata. Minél többet buherálnak valamit, annál rosszabb. Szerinted? :)
  • Borg
    #1734
    Igen.
  • Mnemomic
    #1733
    Szerintetek az angol xp jobb mint a magyar? Konkrétan driverügyilek kérdezem mert sem a live! sem a mostani philips hangkártyán nem műxik jól.-magyar verzióm van.
  • Torma
    #1732
    Részletesebben : Alaplapom tehát a K7T Turbo, Grafkártya a Hercules 4000XT, Proci: AMD Athlon Thunderbird 1,4Ghz, 256 Ram, Hard: Maxtor 40Giga. Tényleg segítene a Bios frissítése? Tudtok segíteni?
  • ten155
    #1731
    Nekem 2001. 08. 30-a ota (az AIDA tanulsaga szerint) szinten K7T Turbo alaplapon gond nelkul fut az XP. Esetleg proci, vagy memoria hiba nem lehet??
  • Pheel
    #1729
    Script error nekem is volt, szerintem az IE6-ból hiányzó és utólag feltett JVM miatt van. Disable-enable nemtom. Mióta F-Prot-ra váltottam, megszűntek az ilyen hibák :)
  • Torma
    #1728
    Nagy gondom lenne. Kb. két hónapja használom a Win XP egyetemi verzióját, és azóta kb. kétnaponta formatálnom kell. A helyzet ugyanis az, hogy amiután installálom az Op. rendszert két nap következtében összeomlik. Játtszani max. 5 percig tudok, pedig a paraméterek egyesek szerint jók. MSI K7T Turbo, Hercules 4000Xt graf. kártya, 256 Ram. A grafikus kártya driverre gyanakodtam, de letöltöttem hozzá minden létező verziót a helyzet VÁLTOZALAN. Két nap után semmiből semmi behozza az XP logót, egy pillanatig kék halál persze el sem tudom olvasni mit ír, és kezdi a felfutást előlről. Vagy a Bios nem lenne kompatibilis. Ha tudtok kérlek segítsetek.

  • Pheel
    #1726
    Olvass bele a fórumba. Lejjebb már tárgyalva volt. Csak nem kellene lustának lenni.
  • Borg
    #1725
    Alapból tudnia kellene...
  • Efreet
    #1723
    a mellesleg.hu-ról le lehet tölteni egy francia codecpack-ot, abban szinte minden benne van ami a DivX5 elött megjelent és kellhet.
  • zotso
    #1722
    Sziasztok! Egy olyan kérdésem volna, hogy az xp-hez woodo3 open gl-t hol találnék, Kérem segítsetek! kösz
  • Pheel
    #1721
    Vannak ugye kép és hang codec-ek is. Ehhez az utóbbiak egyike hiányozhat.
  • Mike
    #1719
    #1686 nyomtatással kapcs. kérdésre nincs vkinek tippje?
  • K.András
    #1718
    Gyerekek létezik hogy majdnem két perc mire felál a winfos???
    El sem hiszem!!!
    De vannak olyanok is hogy egyik vinyorol a másikra másolok át, és egyszercsak nyekk ujraindul a gép!!!
    Mitöl lehet ez?Mindkét vinyo ntfs..
    PLS help..
  • Selion
    #1716
    Nyugodt lehetsz, en csak memoriaban vagyok a duplaja a Te gepednek, de lazan csipem a temat.
  • ibrahim
    #1715
    Csak azért kérdeztem mert ez a Me nem igazán stabil baszás de már a tököm ki van vele.Érdemes válltani?Csak elkotyog rajta nem de?VH6-II GTS-Pro vk,128 Sd,950-Cerka.
  • Roby
    #1713
    a teendo a kovetkezo (en igy csinaltam, es nalam is ez volt a helyzet):

    bebootolsz win98-ba, ha nem megy akkor csak parancssor.
    letorolsz mindent amihez koze van a win98-nak. ertem itt a autoexec.bat, a config.sys-t, stb.
    ezutan egybol nyomatod a win98 telepitot, azt ennyi.
    majd F8-cal eccer bebootolsz xp-be, es a vezerlopultba visszallitod, hogy az xp particiorol akarsz bootolni alapertelmezskent.
    Toom nem voltam reszletes, mert fejbol nem tudom neked felsorolni az osszes fajlnevet..., de ez eleg ecceru.
    Sok sikert.
  • Kolin Mekré
    #1712
    Üdv!

    Megpróbálom, az utobbi megoldást hátha , viszont tetszik a Norton Ghoost-os megoldás is...
    Thx a helpet!
  • Kolin Mekré
    #1709
    Üdv!

    Lenne egy kérdésem, ami első nekifutásra könnyünek néz ki de szerintem nem az. :)

    Tehát, adott két partició, egy w98, és egy XP. A C: w98; D: XP, eddig tiszta sor :)

    A kérdésem az lenne hogy megmarad-e a BOOTmenü ha leformázom a W98-as particiót és felrakom újra (összeomlott a w98-as rendszer, ->vxd-s kékhalállal jön be a w98) a W98-at?
    Mert a 98 Boot.iniben is van egy két adat az XP Bootolásásról, szóval lehet nem lenne Bootmenü utána?
    Mondjuk tökéletesen müxik az XP tehát , az egyik rendszer okés...

    CSak érdekel hogy mi történne, mert ha újratenném a W98-at akkor autómatice az XP-t is fel kell raknom?


  • Efreet
    #1708
    kétségtelen, rengeteg ram van a gépben. meg nav2K2.

    nagyon meghálálja a ramot az XP, nálam P3-450-el, viszont 640mega rammal sokkal normálisabban megy, mint a 900körüli procikon 128-al...

    128 ramhoz kell egy jó 1,5-2G fix swap, be kell speeddisk-ezni a vinyó elejére, és ha gyors a vinyó, szerintem böségesen használható. a heroes4 memória"igény"-ét meg majd kijavítják, nem egészséges amit az nálam is csinál :))
  • Pheel
    #1707
    Hát, mondjuk nem szívesen dolgoznék rajta Photoshop, Dreamweaver, Visual Studio, bármilyen kiadványszerkesztő és hasonló progikkal, illetve a Heroes 4 sem erre lett kitalálva. 2x ennyi memmel már hibátlanul szalad. 4x ennyivel meg repül :)
  • ibrahim
    #1706
    Én ugy vettem észre saját tapasztalatomból hogy a Win2K jobban megfogta a masinát u.i. konfiggal mint az XP de hát nem tudom........
  • Borg
    #1705
    Persze hogy elszalad rajta, csak sokat swappel..