25353
Whistler - Windows XP
  • mekkmester
    #1828
    Hi!
    Mi az a "Windows Management Instrumetation" az XP-ben (WMI-- 16.8 MB) ?
  • Malakai
    #1825
    Hello!
    Nektek volt olyan problémátok XP alatt a filmekkel (mpeg layer 3-as audio-ban), hogy a hang elcsúszott? Ha igen, akkor hogyan lehetne megcsinálni?
  • tomcs
    #1824
    nem tom 1 probat meger, mindenesetre ha csak nezegetned maradj meg fat32 mellett. nekem igy jo alaposan beallitva tokeletesen jol megy, de azert 1 700-as coppermine celeron van benne szal ilyen tuti nem lesz... ha raersz probald ki mi mindent le7 benne kikapcsolni :) azt viszont allitom hogy nekem a ME sokkal lassabb volt mint az xp
  • lck
    #1822
    Hali!
    Szerintetek mik azok az XP tuningoló és karbantartó programok amelyeket érdemes használni?
    Azért kérdezem mert már többet kipróbáltam és úgy vettem észre hogy sok inkább árt mint használ. Jelenleg csak a rendszer saját karbantartó programjait használom ( kivétel: Xp AntiSpy ),és igy is elég jól mozog. De mégis mit lenne érdemes rárakni? Vagy ezek a karbantartók csak azért vannak mert még működnek a régi 98-as reflexeink és azt gondoljuk hogy javítunk valamit velük?
  • Borg
    #1821
    Nekem winXP+OfficeXP, 1133 P3, 512 rammal, és 2sec sincs amig a wordot megnyitja, pedig már fut 8 expoler..
  • Pheel
    #1820
    Mennyi mem-ed van? 256? Ne csodálkozz :)
  • Z
    #1819
    Hi!
    Ilyen nekem is volt az Office Xp telepítés után, hogy miért utána.. gőzöm sincs.
    Az eszközök menü -> internet beállítások -> Speciális fül -> Böngészés -> üzenet megjelenítése minden parancsfájlhibáról-t ha "un-pipázod" akkor talán nem ír ki mindig hibaüzenetet!
  • Z
    #1818
    Sziasztok!!

    Nekem iszonyú lassú az XP pro hun. (NTFS)
    volt egy vírus, de már rég leszedte a NAV2002, szinte mindent levettem: fiszem-faszom árnyékolások, aminációk stb.
    Tweakkel letiltom az automatán induló progikat.
    Zone Alarm van fent, ami mindig megy.

    Hihetetlen, hogy a Word-öt 12-15 mp alatt tölti be, míg a millenium alatt kb 2 mp volt ugyanez az időtartam. A game-k jól mennek, azzal nincs is gond. Csináltam egy defragment-et, ettől csak minimálisabban lett gyorsabb. DMA-t ha jól láttam, automatikusan beállítja (ez teccik). Szal nem értem mi lehet, a helpet/tippeket előre is köszönöm.

    Sziasztok!

    u.i.:
    Amúgy nagyon szép meg minden, de visszaállítottam a hagyományos vindóz kinézetet, emiatt ugye nem lehet.
  • Myrkul
    #1813
    Köszönöm a tanácsokat kipróbálom :) Lenne még egz kérdésem : Angol xp-m van de ugye magyar billentyüzet, töröltem a angol kiosztást így csak a magyar van fent rendesen megy is ay ékezetes betük de a z-y mindig fel van cserélve :( mit lehet tenni? Köszi!
  • Pheel
    #1811
    Még egy hálókártya a sharingelő gépbe vagy egy HUB az ADSL csatlakozóra...
  • Pace
    #1810
    Másik driver gef-hez.
    Ha mégse jó, akkor nem csökkentett mód, hanem legutolsó helyes beállítás betöltése
  • Myrkul
    #1809
    Hello !
    Tegnap ismerkedtem mag a Microsoft legujabb probálkozásával, egyenlőre tetszik :))
    De lenne itt pár bibi - geForce 2 mx em van video kimenettel az xp felismeri a kártyát probléma nélkül. De a twin drivert nem tudom felrakni (azaz hogy a tv-n megjelenitsem a monitort tartalmát ( vagy mi)) mert ha mégis felinstallálom akkor kész halál azaz ujra indítás után nem hogy a xp de a csökkentett mod sem jön be így 1 nap alatt 3x installáltam xp (mostmár remekül megy :) )Nem adom egy könnyen de már unnom. És lenne még egy kérdésem hát ha tudja valaki rá a választ. Szóval van adsl-m illetve egy másik gépem mindkettöben van hálo kártya de az adsl csak az egyikre van csatlakoztatva, meg-e lehet-e az csinálni hogy mind két gép lássa egymást háloban illetve a internet is müködjön(mert most mikor melyikre van szükség az dugom be és így müködik (más csatlakozoja van a két gép között ill. az adslnek ) Előre is köszönöm a válaszokat !!!!
  • cuccos
    #1806
    Sziasztok, a segítségeteket kérném.

    Egyszer csak behalt a CD-Romom, a CD íróm és image-et sem tudok mountolni.

    A géphez nem nyúltam, csak bekapcsoltam:(

    A hardver eszközök működnek (világít rajtuk a led)- a BIOS felismeri, de nem tudom elérni őket az XP alatt, hibát jelez az eszközkezelőmnél: (A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a rendszerleíró adatbázisban) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19))
    Ha újra telepítem a cd-ket, semmi változás továbbra is hibát jelez.

    Segítsetek, plíz!
  • Pace
    #1803
    1. A Registry Editorral nyissuk meg a
    HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services/CDRom nevű kulcsot.
    2. Az AutoRun nevű, DWORD típusú bejegyzés értékét változtassuk 0-ra.

    Vagy így is lehet..
  • Pace
    #1801
    TweakXP, Tweak for Power users...stb progik bármelyikével.
  • marius
    #1798
    Hi!
    Felgyúrtam már én is az XP-t, hogy megnézzem milyen.
    A C-D: meghajtóm az FAT32 az E: pedig NTFS lett. A C-re tettem a 98-at, az E:-re pedig az XP-t.
    A gondom az, hogy amikor megnézek egy honlapot, akkor utána kapcsolat nélküli módban (előzményekből kiválasztva), nem hajlandó semmit megmutatni a megtekintett honlapokból.
    Miért csinálja ezt. Amikor legelősször telepítettem fel, akkor simán megmutatott mindent, amit csak megnéztem a neten.
    Most miért nem hajlandó erre?
    Előre is kösz.
  • Z
    #1797
    Ezt nekem írtad??? :(
    ÁÁÁÁÁÁ
    köszi az infot!!
  • Z
    #1794
    Sziasztok!

    Win ME-m van, és a windows/temp/sys32 könyvtárban valahogy lett ottan nekem kicsit több, mint 2 gigányi filé. Egy csomó ".exe" meg ".scr" fájl.
    Segítsetek plíz, hogy mit csinálhatnék ezzel, mert letörölni nem merem, és a lemezkarbantartó meg nem látja. szóval 2G ül ott nekem, ami kicsit szákk!
    Előre is köszi
    tsátsá
  • ten155
    #1793
    Campusos XP-t nem is kell aktivalni.
  • natax
    #1791
    sziasztok!

    ilyen heylzetben vagyok: xp corp hun, 1 hete cseréltem alatta hd-t, ghost tükrözéssel, majd videókártyát, majd hangkártyát. úgy tűnik, hogy a hd csere óta van ez a probléma: késleltetett írás műveleti hibák, többek között $mft. futtassa a chkdsk-et ami nem fut le, sem indításkor, sem máskor. ezt csak az xp particióval csinálja. fixit utils-el futattam hibakeresést és recovery-t de nem javítja ki a hibákat. amiért aggódom az a 80g-nyi adat a gépen. szerintetek elég az xp-t újratelepíteni?
  • Borg
    #1790
    scriptblocking ON, NAV2002+NPF2002
  • Lazarus
    #1788
    Ez nálam is szokott lenni.. javascript alkalmazásoknál fordul elQ legsqrqbben :(
  • KZoli
    #1786
    Ha az IE-ben egy link új ablakban nyílik meg, lefagy az IE. Újratelepítéssel frissítettem az XP-t, de a probléma továbbra is fenáll. Előzőleg egy BS player és egy PopUp Killer nevű programot telepítettem. Mit csináljak?
    Köszi.
  • Callisto
    #1785
    Sajna öcsém nem érteni angol rendesen és neki kell. Én mindig is angolt használtam, mielőtt ő nem ült a gép elé. Most lesz gépcsere és újrainstallom a cuccokat, de azt hiszem inkább a stabilitás...majd tanul öcskös angolul.
  • Pheel
    #1784
    Próba cseresznye. Miért használsz magyart? Mert az instabilabb? :)
  • Callisto
    #1783
    Lenne egy kérdésem. Letöltöttem Microsoft Hotix-ről az összes patchet, updatet stb. Win XP Hun-hoz. Nos. Amelyik kategóriában nincs HUN frissités ott tegyem fel az ENU (Angol) verziót? (Ha felmegy.) Nem lesz gond?
  • Pheel
    #1781
    Nem tudom. Nem raktam újra...
  • Bakka
    #1779
    A kerdesem : EZ OROKRE IGY MARAD VAGY A WINDOWS UJRARAKASA SEGIT ???
  • Pheel
    #1778
    ATX-es gépem van, a múltkoriban ugyancsak letiltottam az ACPI-t és ugyanígy jártam. Ez van.
  • Bakka
    #1777
    Ha letiltom az ACPI-t a BIOS-ban akkor lefagy a betoltesnel miutan a feher csik vegigert a kepernyon... (ACPI-val nem fagy le) !

    Ugy latszik nem tudok vele mit kezdeni...
    Most mar csak az lenne a kerdesem, hogy ez most a windows hibaja, vagy valami hardwer gond van ??? (egyik naprol a masikra jelenkezett)
    Egy Windows ujratelepites megoldja vajon a problemat ???
  • Pace
    #1775
    HA AT-s van, azt tudod megoldani, hogy megálljon, és ne induljon újra. Valahol az energiabeállításoknál le kell állítani az APM-et, asszem. Vagy valami ilyesmi.
  • Pheel
    #1774
    Esetleg az AT ház lesz a problémás alkatrész. Illetve az AT-s táp.
  • Bakka
    #1773
    Acorp 6via85p alaplap van.
    Az ACPI hoz nem nyultam, a windowsban nekem nincs is olyan opcio ahol lehetne allitan ilyesmit, a BIOS-ban engedelyezve van.
    Sima AT hazam van.
  • Pace
    #1772
    1-ső kérdést már 100x tárgyalták itt. kérdés, milyen lap, ACPI be van -e kapcsolva, stb, stb
  • Bakka
    #1771
    Hi !
    2 problemam van az XP vel (ezek nem tul regiek, az xp 2 honapja megy)
    1. problema : nem mukodik normalisan a leallitas. A gep ahelyett, hogy leallna, kikapcsolja a winyot aztan rogton ujraindul...
    2. a control panelbol eltunt az administrativ tools mappa, azaz nem tunt el de teljesen ures.

    segitsetek!
  • ibrahim
    #1770
    honnan lehet leszedni winXP témát?
  • TomBond
    #1769
    Pheel-nek igaza van!
    Egyébként talán SZÜV!?
  • Pheel
    #1768
    Hádebááázel! Ez egy fórum, nem egy levelezési lista!
  • kv
    #1767
    Tud valaki olyan megbízható céget, ahol Windows és Office XP tanfolyamokat szerveznek? Ha igen a válaszokat a [email protected] címre írjátok! Köszi!
  • Pheel
    #1763
    Igyekszik az ember, de hát ön is tudja hogy van ez :)